NORMA Leidse bloemistenvereniging werd opgericht als ziekenkas Op avontuur Vulpenkliniek «Katholieke WEEKAGENDA Speelautomaten worden per lMei uit de gemeente Voorst verbannen ENGELSE ZIEKTE IS GEEN PROBLEEM OVER MIJN VOEDING ZATERDAG 6 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 „Door Eendracht Verbonden" 65 jaar „Van 't een komt 't ander". Dit gezegde is zeker van toepassing op de Leidse Tuiniers- en Bloemisten- vereniging „Door Eendracht Ver bonden", die gisteren vóór 65 jaar werd opgericht. Het doel, dat bij de oprichting aan deze vereniging ten grondslag lag. is wel zo afwijkend van haar huidige doelstelling: het aankweken van vakkennis en tot al les wat groeit en bloeit, dat men dit onmogelijk met bloemen en planten in verband kan brengen. Leest men ei de vergeelde notulenboeken op na, dan heet het, dat de .vereniging werd opgericht met als enig doel: het uitkeren van gelden ingeval van ziekte. Het initiatief hiertoe was uitgegaan van enige personen, die in de avonduren op de tuinderij van de heer Boekee lelietjes van dalen uit zochten. Hun liefde voor bloemen en planten verloochende zich echter niet, want reeds kort nadat de „zie kenkas" functionneerde, werd de doelstelling der vereniging wijder getrokken en werd in rtikel 3 der Statuten opgenomen: het opvoeren van vakkennis en bevorderen van de algemene ontwikkeling. Al spoe dig wist men de belangstelling van mannen van-het vak, de heren A. J. van Laven, J. G. Ballego, J. Kriest jzn. en Joh. Jonker, aan te trekken, terwijl men sinds 1895 een zeer nau we relatie onderhoudt met de afde ling Leiden van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Be halve dat in samenwerking met deze afdeling in 1900 in Leiden de eerste tuinboüwcursus, ndien door vele ge volgd, werd gehouden, heeft de ju bilerende vereniging tot het organi seren van tal van kweekwedstrijden het initatief genomen, terwijl de aandacht uiteraard voortdurend ge vestigd bleef op al wat met het tuiniers- en bloemistenvak te ma ken heeft. In 1922 viel voor de vereniging een belangrijk besluit: voortaan konden ook liefhebbers niet vak lieden tot D.E.V. toetreden. Er kwamen er 68, een aantal, dat vrij wel stationnair is gebleven. In 1944 werd het presidium'in handen ge legd van de tegenwoordige voorzit ter, do heer J. H. Smit. De heer Smit heeft thans tien jaar in het bestuur zitting; de secretaris en de .penning meester, de heren J. v. d. Berg en A. de Bruin zijn reeds 40 en 25 jaar bestuurslid. De viering van dit dertiende lus trum zal volgende week Zaterdag in ,Den Burcht" plaats vinden. de nieuwste Norma's zijn binnen 3- 4- en 6 Kleurenpotloden Vol Automatisch - Fraaie modellen Nu ook voor DAMES! vanaf 11.95 G. Wolfslag - Breestr. 145 VOOR LEIDEN Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Tel. 20015. Zaterdag Stille Omgang. Om kwart voor tien Lof in de Hartebrugkerk, waar na vertrek naar Amsterdam. Maandag St. Liduinahuis, Zoeterwoudsesin- gel 33, 8 uur. Ver. voor Kath. Gezins voogdij en Patronage. Lezing door drs. P. Stolker. Dinsdag In den Vergulden Turk. 8 uur. Bij eenkomst van de Ned. Kath. Vrou wenbeweging, groep Gilde, afd. Lei den. Lezing over Joegoslavië, het land van Tito De achtergrond van deze foto toont het Stadhuis van Marseille cn de voorgrond de Quai de Port van deze Franse havenstad, waarin reeds en kele dagen een Hollands jacht van slechts zeven meter lengte ligt ge meerd, dat onder kundige navigatie van dc 25-jarige Rotterdammer Henk Kegel, weldra de grote reis naar In donesië gaat aanvangen. De avon tuurlijke Hollandse jongen, die we hier met enorme baardtrots op het dek van zijn boot zien, begon in Augustus van het vorige jaar een tocht door de binnenwateren naar de Franse Zuidkust. Aanvankelijk voer hij samen met een vriend, die echter bij het passeren van de Franse grens riek werd, en besloot terug te keren. Sindsdien is het avontuur de enige passagier op de „Madrettor" (Advertentie). Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats exa men Psychologie de heer J. W. Fel- linger te R'dam; voor het doctoraal examen geneeskunde de dames Y. M. M. A. Duif te Den Haag; M. E. Reuvers te Oegstgeest en de heren P. D. Bakker te Leiden; J. F. Caljé te Den Haag; R. C. M. Dalmeijer te Den Haag; H. Evenblij te Overschie; J. J. Koi'man te Voorschoten; J. F. v. Rhede v. d. Kloot te Leiden en H. J. Teyen te Wassenaar; voor het arts examen le gedeelte Mej. M. C. v. d. Plank te Middelburg: en de he- ren C. H. N. Brackel te Eindhoven; P. Flieringa te Haarlem; C. G. B. Hölscher te Den Haag; en J. Post- hiuna te Den Haag; voor het arts examen 2e gedeelte Mej. A. Swager- man te Den Haag en de heren A. den Dikken te Katwijk aan Zee; J. Koetsier te Dén Haag; J. C. A G. Swildens te Zandvoort en R. Venie te Voorburg. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Hermanus, zn van H. Filippo en A. A. Mulder: Hen drik, zn van C. Paauw en W. van Weeren; Louisa Geertruida, dr van H. F. Simonis en A. J. van den Berghe; Jannetje, dr van W. K. van Rossum en C. W. Bolstier; Adriana Clara, dr van G. Hulsbos en G. Ouds hoorn; Anna, dr van J. Heemskerk en A. de Vries; Cornelia Helena Lu berta Maria, dr van P. J. Zoutendijk en L. W. Schrijer. Overleden: A. N. van Nes 92 j. Boktersdienst A.s. Zondag 7 Maart zal de dienst worden waarge nomen door: Dr. van Alphen, den Haan, Jasperse, Stoffers, Verbrugge. Apotheken De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 Maart 13 uur tot Zaterdag 13 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171 Tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274 Zaterdag 6 Maart. In de foyer van de Stadsgehoor zaal hield dr. P. H. Pott gisteravond voor leden van „K. en O." een lezing over „Geheimzinnig Tibet", toege licht met lichtbeelden en een kleu renfilm. Reeds eerder schreven wij uitvoerig over deze lezing, zodat wij thans met een enkel woord kunnen volstaan. Omdat de zaal niet beschikbaar is, hebben de leden van de R.K. Gym.- ver. „Victorie" a.s. Maandag geen gym les. Donderdag en Vrijdag hebben nog 646 Leidenaars deelgenomen aan de laatste gelegenheid voor bevolkings onderzoek op tuberculose. Hieronder bevonden zich niet minder dan 97 bewoners van het Leidse woonwa genkamp. STADSKOK. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris J. C. van Eek te Leiden.. Huis en erf Oude Vest 231 in bod ƒ3.600.-—, koper: J. C. Uylenbroek te Leiden voor ƒ3602. Huis met tuin en erf Haarlemmer weg 63B in bod: 3 350.koper: M. van der Hoogt te Leiden voor 3350.—. Bron van huiselijk leed gaat verdwijnen Op de Veluwe tussen Apeldoorn en Deventer in de uitgesterkte gemeente Voorst, waar het gehucht Twello ligt, dat bekend is om zijn grote vleeswa- renindustrie, heeft dc laatste jaren een kwaad gewoekerd, dat thans radi caal zal worden uitgeroeid, maar dat het levensgeluk gekost heeft van tientallen gezinnen. stige bedreiging vormden voor de openbare en sociale rust, maar daar speelautomaten precies buiten de be palingen voor hazardspel vallen, kon zij er moeilijk tegen optreden. Doch per 1 Mei zijn deze toestellen ver boden bezit in Twello en omgeving en voor vele huismoeders zal deze maatregel een ware opluchting bete kenen. Waarschuwing Reeds lang was de politie bekend met het feit, dat de opmerkelijk vele speelautomaten, die er in deze dorps gemeenschap te vinden zijn, een ern- ECHTPAAR STAK WONING IN BRAND. Een echtpaar uit Wilp (gemeente Voorst) heeft zich gisteren voor de Zutphense rechtbank moeten verant woorden, omdat door zyn toedoen brand in een perceel aan de Zwarte Kolkstraat te Wilp zou zijn uitge broken. De officier van justitie eiste tegen de man anderhalf jaar gevan genisstraf met aftrek en tegen de vrouw een jaar voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en onder toe- zichtstelling. Het echtpaar was in moeilijke fi nanciële omstandigheden geraakt en had besloten het pand in brand te steken. Dat gebeurde op een dag, waarop de huisbaas buiten de ge meente was. Het pand brandde vrij wel geheel uit. De verdediger verzocht alvorens een dergelijke zware straf uit te spreken, om een psychiatrisch rap port. Voortwoekerend kwaad. Kort na de oorlog verschenen de ze aparaten in de café's van de plaatsjes en alhoewel zij eerst wei nig indruk op de bevolking schenen te maken, verscheen er al spoedig een politie-verordening, waarin be paald werd, dat na 6 uur 's avonds geen automaat meer gebruikt mocht worden. Alhoewel zelden of nooit een over treding geconstateerd werd, was de politie ervan overtuigd, dat het kwaad voortwoekerde en klachten, die haar direct of zijdelings de laat ste maanden bereikt hebben, beves tigden dit vermoeden. Voldoende andere ontspanning. Vooral de arbeiders vergokten grote sommen aan de automaten en verschillende gezinnen kwamen Verstandige ouders, gezonde kinderen hierdoor in de grootste moeilijkhe den. Men ging vrü sluw te werk, want er bestond een waarschuwingssys teem, waardoor de toestellen onmid dellijk verlaten werden, wanneer 's avonds na zes uur een vreemde ling in de café's kwam, die mogelijk 4to de politie kon behoren. Het is een vraagstuk op zich, waar om de arbeiders zo verslaafd aan de automaten waren, want in de plaats jes is ontspanning genoeg te vinden op velerlei gebied. Ondergang voor gezinnen. De afmeting van het kwaad kwam vooral tot uiting in de familiedra ma's, die er uit voortspruiten; echt scheidingen, schulden en armoede. Doch ook nam gedurende de laatste jaren de criminaliteit in de plaatsjes aanmerkelijk toe, omdat sommige arbeiders poogden op ongeoorloofde wijze hun inkomen te vergroten, ten einde langer te kunnen blijven gok ken. Het verdronken kalf. Wellicht is de toestand in Twello waar op een bevolking van 5000 zielen 6 speelautomaten te vinden zijn een uitzondering, maar de radicale maatregel, die de gemeente Voorts thans nu voor velen het kalf verdronken is neemt, kan misschen voor andere gemeenten aanleiding zijn om tijdiger in te grij pen. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Wachtverbod voor alle voertuigen. Ver boden stil tc staan anders dan voor het onmiddellijk in- of uitladen van perso nen of goederen Geeft op alle borden acht die in Uw belang zijn aangebracht. Engelse ziekte 'begint meestal in het tweede levensjaar. Het is een stoornis in de zgn. verbening: de beenderen blijven week, zij buigen door onder de last, die zij te dragen hebben en worden krom. Op de grens tussen been en kraakbeen, in de groeizone van het bot, treden ab normale verdikkingen op. Door slech te verbening van de sdhedel krijgen de kinderen met hun naar verhou ding veel te grote vierkante hoofd, een vreemd en afzichterlijik uiterlijk. Het tanden krijgen is vertraagd en er treden veschillende afwijkingen van het get id op. Het vitamine D gebrek oefent tevens een nadelige invloed uit op enkele klieren met in wendige afscheiding, waardoor het kind ook in groei achterblijft. Reeds in het midden van de 17e eeuw werden de verschijnselen van rachitis voor het eerst in Engeland door Glisson te boek gesteld. Al spoe dig bleek daarna, dat deze ziekte he lemaal niet alleen in Engeland werd aangetroffen, maar dat men overal in Europa waar de mensen dicht op el kander woonden, personen met X- of O-henen en andere vervormingen, die uit de ziekte overblijven, kon aantreffen. Zeer kleine hoeveelheden Het is al betrekkelijk lange tijd be kend, dat levertraan een uitstekend middel is om Engelse ziekte te bestrij den ente voorkomen. Dat het werkzame bestanddeel van de lever traan in dit geval het vitamine D is, weet men nog niet zo lang. Ook onze kennis over de samenhang tussen dit vitamine en ultraviolet licht is van betrekkelijk jonge datum. Over de wijze waarop het vitamine D in de kalkstofwisseling van het lichaam ingrijpt is men, na een lange reeks proefnemingen en onderzoekin gen, tot de volgende opvatting geko men. De zeer kleine hoeveelheden vi tamine D, die de mens eigenlijk maar nodig heeft, werken als ferment 'bij het ontstaan van fosphorzure kalk, een stof, die albsoluut noodzakelijk is voor de opbouw van de beenderen. Is er te weinig vitamine D in het li chaam, dan vindt de vorming van de ze stof uit de aanwezige kalk en phosphor niet in voldoende mate plaats en treedt er ook geen behoor lijke verbening op. Zelf vitamine D maken Het voorstadium van vitamine D is het ergosterol, een ingewikkelde scheikundige verbinding, die zelf niet in staat is Engelse ziekte te genezen of to voorkomen. Bepaalde golfleng ten van het ultra violette licht doen het werkzame vitamine D uit dit er gosterol ontstaan. In de huid van de mens is dit ergosterol aanwezig en Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN 5 Mrt Groente Waspeen I 2236. waspeen II 12.32.witlof 58. 65.breekpeen I 10.10.20; breek- peen II 3.3.10; rode kool 7.40 13. gele kool 16.17.—, groene kool 27.28.boerenkool 34.39.—; spruiten 57.85nero I 25.38. nero II 1020.uien 2.70 8.80; knolselderie 5.12.kroten 5.— 7.— ROELOFARENDSVEEN 5 Maart Bloemen Tulpen: Rose Copland 0.80—1.15; White Sail 0.72—1.05; v. Eerden 1.001.20; Crown Impe rial 0.70—0.92; W. Pitt 1.00—1.15; W. Copland 0.72—0.96; Albina 0.95—1.20 Krelage 0.770.95; Golden Harvest 0.95—1.30; Zenober 0.78—0.96; E. Eddy 0.90—1,20; Son ja 0.72—0.88; Fa- biola 0.73—0.87; Theems 0.90—1.00; Ibis 0.90—0.95; Oostenrijker 0.70 0.89; Weber 0.79—0.98; Nansen 1.00. 1.15 Bandoeng 1.051.15; Essen 0 901.00; Bartigon 1.001.10; Snow- don 0.951.15; Bruno Walter 1.15—? 1.25; Parkiettulpen 1.001.60; Dub bele tulpen 0.691.05; Narcissen; Early Glory 0.510.69; Golden Har vest 0.68—0.74; Carlton 0.600.69; Helios 0.490.61; Actea 0.500.65; Scarlet Elegance 0.430.57; Flower Record 0.500.55; Irissen 1.902.20; Anemonen 0.68—0.90; Wilg. Katjes 0.130.24; Kastanje takken 0.160.32; BI. Druifjes 0.22—0,33 TER AAR 5 Maart Groente Witlof 1 0.60—0.71: idem 2 0.44—0.60; idem stek 0.21—0.42; spruiten 0.25— 0.26; uien 0.05—0.08; idem B. 0.01— wanneer het lichaam voldoende aan0.02; kroten 0.050.06; waspeen 0.23 ultra violette stralen wordt blootge- 0.25; idem B 0.120.16 alles per steld, ziet men rachitis verschijnse- kgd stoofsla 0.85 per kist; sla 1 0.21 len spoedig verdwijnen: het belang- idem 2 0.08 per stuk. rijke vitamine D ontstaat dan in het lidhaam. Wanneer de mensen, in het VINKEVEEN 5 Maart Groente ■bijzonder de kinderen, meer van de witlof I 64»—72 ct per kg.; witlof II 52—59 ct per kg; kroten 5 ct per kg. ultra violette stralen van het zon licht zouden profiteren, inplaats van, zoals nu, achter glas en in het half donker op te groeien, zou de rachitis een ziekte zyn, die uitermate zeld zaam was. uien 38 ct per kg; waspeen 19 ct per kg.; prei 20—21 ct per kg.: win terpeen 4—0 ct per kg.; selderij 16— 58 ct per bos; knolselderij 3—15 ct per stuk. AANGEBODEN 2 Roestvrij stalen Horlo- gebanden. U kunt uw hor loge niet verliezen en voor de prijs hoeft U het niet te laten. Metalen banden v.a. 2.25. Ruime keuze. Uurwerkkliniek Lage Rijn dijk 8. Verkoop ook op Schakelzegels. 6976 2 Loop niet verkeerd, maar let op waar U koopt. Wij verkopen alleen le klas uurwerken en wat meer zegt 100 garantie en enorme keuze. Uur werkkliniek Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaal zaak. 6952 2 Te koop: mooie baby commode 25,2-pers. opklapbed met ombouw 32,50; prima trapnaai- machine 57,50; wandel wagen ƒ7,50; kinderrijwiel 20.bedstel 35. 17,50; rijwielen 25. hutkoffer 9,ledikan ten 7,50. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kelhuis). 2* Bouwmaterialen. Grote voorraad ramen, deuren zoals winkeldeuren, voor deuren, kamer- en keu kendeuren, wasbakken, fonte Inbakken, gootsteen - bakken, aanrechten, wand en vloertegels, alle soorten hout. Nic. v. d. Akker. Ko- revaafstraat 31. Leiden. 2 Te koop: pracht schrijf bureau 25,mod. drie zitsbank; wringers 9, kindertrapauto 12,50; uit- schuiftafel; 2 clubfauteuils met stoelen; overgordijnen 15.step 3.50; drie- wielerfietsje 6.50: 1- en 2-pers. opklapbed, enz., enz. Nieuwenburg. Hooi gracht 55 (geen winkel huis). *2* Hout. Enorme partijen hout, palen, platen, binten, baddings, vloerdelen, hek planken 2" x 3", 2" X 5", 4" X 4", 3" X 8", laten, rasters enz. Aann. en Han delsbedrijf Nic. v. d. Ak ker, Miening 33, Zoeter - woude. 2 Te koop aangeboden: In prima staat kinderwa gen, Van Delft (lichte kleur), een kaassnijmach, (Elkomo) en een prima snelweger. Te bevragen: le Groenesteeg 11 bii de Hooigracht 1725 2 Muziekliefhebbers! Vrolijke zang- en klas sieke platen vanaf ƒ0.50 Mooie Philips Radio's van af 25.Koffergramo- foons v.a. ƒ25.Mooie Pianoklaviers, accordeons vanaf 55.Radiolam pen en -onderdelen, luid sprekers en naalden; Re paraties enz. Janvossen- steeg 41. 1551 2* Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. geloof ik. dat ik met mijo dagelijks bordje Moleoaar's Kindermeel beat uit ben'. Dat geloTen wij ook, want Molenaar's Kindermeel heeft in de loop van vele jaren bewezen, dat het een ideaal voedsel voor babiea r is bet maakt gezond en krachtig cn is toch uiterst lichtverteerbaar. Ook llw kindje zal door bet gebruik van Molenaar's Kindermeel, tot een regelmatige, gezonde groei komen. Koop daarom zonder uitstel, een pakje Molenaar's Kindermeel voor bcm. <2* Grote keuze Dames- en Heren polshorloges. Ver lovingsringen, atelier voor alle reparaties. Jac. Hoo- eervorst. Geversstraat 47, Oegstgeest, Telf. 26151. WOftlNGRUÏL 2 Woningrui! Alleens! huis bev. 2 kamers en suite gang en keuken, 'gr. bij keuken; boven 3 slaapka mers en overloop. Huur 9.In ruil voor huis Roomburgerw. of omge ving Wilhelminabrug. J. Peters, Haagweg 108, t.o. Houthandel Noordman. 2* Woningruil Maastricht. Nieuw middenstandshuis: 5 kamers, bad en, tuin te gen woning in Leiden (ook kleiner). W. Waanders, Pieter Poststraat 38, Maas tricht1680 2* WoningruiL Aangebo den groot vrij bovenhuis, centrum stad, bev. grote kamerensuite, zijkamertje, vier slaapkamers, zolder en vliering. Gevr.: kleiner benedenhuis, liefst centr. Br. onder no. 1727 bureau van dit blad. GEVRAAGD 2* Te koop gevraagd ge bruikte inbraak en brand vrij? deur met kozijn. Brie ven onder no. 7042 bureau van dit blad. 2 Piano van particulier ter overname gevraagd te gen contante betaling. Al leen brieven met merk, kleur en naaste prijs onder no. 7032 bureau v. d. blad ouderwets kristallen licht kroon, alsook losse onder delen en lossq geslepen stukken, ook oude kope ren wandluchters en kra nen. Brieven no. 6908 bur. van dit blad. 2* Gevraagd: alle teeltvergunningen Sier- Jan.- Dec., ook periodieke. Aan geboden Tuinbouw teeit-- vergunnir» ?n. c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends- veen K 1713 no. 487. in goede staat zijnde ge voerde heren leren jas, maat 52. Zandslootkade 35 Sassenheim. 2* Gevraagd: 1 gr. of 2 ineenlopende schaars gem. kamer(s) waar stromend water en gas aanwezig is, voor dame. Brieven onder no. 1712 bureau v. d. blad. TE HUUR 2 Verhuur vanaf f 1.25 per gehele ochtend, mid dag of avond. Huurkoop div. merken onder fabr.- garantie vanaf ƒ2.75 d. w. Vraagt in! Leidse Was- Mach. Verhuur Modern, Margrietstr. 7, Franchi- montlaan 64, te! 22880. 2 Te huur voor bruilof ten en partijen onze ge zellige zaal, met. gebruik van vrye keuken, servies, enz., zeer billijke zaalhuur. Bespreek vroegtijdig A. dc Groot, Plantage 2 hoek Utrechtse Veer, Te! 26820. 2* Wasmachineverhuur. Grote was, 3 kg. in drie minuten en kleine ma chines, droog-centrifuge. vanaf 1,25 per vier uur. Huisman, Hugo de Vries- straat 36, Leiden, te! 30372. DIVERSEN 2 Openlijke dank aan God voor verhoord gebed op voorspraak van de H. Maagd Maria en de H. An- tonius van Padua. 2 Openlijke dank aan God en Maria voor verkregen gunst door de krachtda dige noveen der drie wees gegroeten. J. K. te N. 2" Leer nu auto of motor rilden. Het kost U niet veel geld of moeite met onze vermaarde opleiding. Leidse Auto rijschool v. d. Meü, Gedip! Instructeurs, Maredijk 159. Te! 21280. 2* Sierteeltvergunningen Jaar teelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J. Elst- ?eest, Zuideinde 99A, Roe- of ar ends veen. Telef. 291 K 1713. 2 Dames! Denk aan de, feestdagen, bespreek bij tijds. Lang houdbare per manent /7.—; bijperma- nenten belangrijk goedko per. K. Staats. Hooglandse Kerkgracht 10. 1718 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles cn verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. öüa, Te! 26584. 2309 2 Heeft U een verfplan. dan naar dc vakman. Glas en Verfhandel „Do Roer spaan", Bloemistenlaan 14A H. M. Pasman. Telf. 22973. Kwasten en ladders te huur. 1461 2 J- A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klókken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 3190 2 Wij repareren gebroken porselein, Saksische groe pen antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkoop alle soorten porse lein antiek, meubels, goud. zilver, enz. Brémmer Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1, tele foon 22791. Morsstraat 41, telefoon 26918 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens <0 woorden (een woord naximum 12 letters) De prijs bedraagt 1.50. uitsluitend tegen contante oe taling.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3