DUINSTREEK Het Chinese Schimmenspel en marionetten-theater Lflösfóéhutspot De ontkerstening in verband met het moderne humanisme Deken van St. Paul's Cathedral sprak voor Nederland-Engeland Openbare school aanbesteed vikjuau 5 MAART 1954 ETC LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Sociaal Charitatief Centrum Minstens tweemaal zo groot als voor de eerste lezing was gister avond de belangstelling voor de tweede lezing, die pater M. Bogaartz, s.j., hield voor het Sociaal Charita tief Centrum van Leiden over het probleem van de ontkerstening in verband met het sociaal charitatief werk. De bovenzaal van De Doelen kon nauwelijks alle belangstellenden bevatten. Nadat pater Bogaartz in eerste instantie gesproken had over de massamens als oorzaak van de ontkerstening, sprak hij gisteravond o\ershet Humanisme. Met Humanisme bedoelde hij niet de schone vormen van de Griekse en Romeinse tijd, die als het ware gedoopt zijn in de Renaissance, het Humanisme van Bernini en Raphaël, maar het Humanisme van vandaag, dat met fatale gevolgen in de zielen van vele mensen vreet, tot nadeel van Kerk en volk. Reeds kan het aantal onkerkelijken in Nederland op 2.000.000 geschat worden. Welis waar zijn deze mensen niet allemaal humanist; verreweg de meesten we ten er zelfs niets van en hebben nooit van het Humanistisch Verbond gehoord, maar het Humanisme vindt onder hen een gretige voedingsbo dem en bemoeilijkt de terugkeer tot de Kerk. In dit verband wees pater Bo gaartz op de tweede prijsvraag, die het Humanistisch Verbond heeft uit geschreven nadat de eerste mis lukt was over het probleem van de Euthanasie (het pijnloos doden van hopeloos zieken en ouden van dagen). De Kerk moet de Euthanasie scherp veroordelen, omdat het de mens gelijkschakelt met het dier. Moderne strevingen Pater Bogaartz wees vervolgens op een aantal moderne strevingen, die weliswaar niet allemaal officiéél tot het Humanisme zijn terug te voeren, maar er toch verband mee houden. Een voorbeeld hiervan is het stre ven naar neutraal onderwijs. Dit gebeurt met lokkende circulaires, waarin het bijzonder onderwijs wordt afgebroken. Een en ander geschiedt soma met medewerking van het stad huis en op kpsten van de gemeente. Het is in strijd met ons recht op bij zonder onderwijs, dat een logisch verlengstuk is van de opvoeding in de gezinnen. Een ander verschijnsel is het stre ven naar vereenvoudiging van de echtscheidingsprocedure, om een ein de te maken aan de „grote leugen", en de moderne huwelijksmoraal met geboortebeperking, enz. Gevaarlijk noemde spr. ook het streven naar humanistische verzor ging in kampen, kazernes, gevange nissen en de moderne geestelijke herbewapening, die een aftreksel is van hetgeen wij veel beter hebben, maar waarmee wij verstoppertje spelen. Wij hebben katholieken nodig, die hun schatten vrij en bewust dragen ook al dragen zij het naar een woord van de apostel in breek baar vaatwerk. Iedere katholiek, die charitatief werk doet, moet een le vend catechismusboek zijn, dat voor anderen zichtbaar is. Overigens moest pater Bogaartz er kennen, dat op dei bodem van het massa-probleem en van het moderne Humanisme een religieus probleem ligt. Wanneer we dit goed beseffen, zullen we er ons van weerhouden bij het Humanisme ruiten in te gooien. Dan zullen we op de knieën moeten vallen en ons afvragen of wij zelf genoeg goed doen, wij die God als onze grootste schat hebben. Het is niet juist van leer te trekken tegen hen, die tegen ons zijn. Men vindt er zeer edele mensen onder,,die het goed bedoelen. Er zijn vele mensen met lelijke theorieën en praohtige practijken terwijl wij een prachtige theorie, maar vaak lelijke practijken hebben. Die mensen zijn vaak beter dan hun leer; wij blijven vaak onder de maat. Wij moeten ook in ons charita tieve werk eerst proberen zelf de gelijke katholieken te zijn, wie het geloof niet aangeplakt is. Na deze inleiding had pater Bo gaartz nog geruime tijd nodig om een groot aantal vragen te beant woorden. Tenslotte deelde de voorzit ter, mr. H. F. A. Donders, mede, dat de derde en laatste lezing op 1 April gehouden zal worden. Laatste Berichten MILITAIR MET JEEP VERONGELUKT. Vanmorgen 8 uur is een 20-jarige militair, afkomstig uit Klazienaveen, door de gladheid van de weg, met zijn jeep omgeslagen en onder het voertuig terecht gekomen. Hij reed op de Vuurseweg bij de Oude Tol en kwam uit de richting Lage Vuurse. Het slachtoffer is ter plaatse aan de gevolgen van de bekomen verwondin gen overleden. HELDERSE KONIJNENDIEFSTAL BERECHT. De 41-jarige los-arbeiaer uit Den Helder, die in Den Helder een aan tal malen geverbaliseerd is wegens stroperij, en eind vorig jaar zes ko nijntjes had weggenomen uit een hokje in de tuin van een dokter, is veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf met aftrek en met de be paling, dat van het resterende ge deelte 2 maanden voorwaardelijk zullen worden opgelegd. Burgerlijke Stand Geboren: Clemens Wilhelmus Ja cobus Jozef Maria, z. v. J. C. P. Beenhakker en A. D. W. J. Strot- mann; Arie, z. v. P. van der Kraats en M. E. van Nieuwkoop; Frans, z. v. F. Feitsma en M. Hasel; Petrus Anthonius, z. v. C. J. Nieuwenhuizen en G. C. van Oostwaard; Alfons Gijs- bertus, z. v. L. G. Verhaegen en M. A. v. d. Berg. Gehuwd: F. Massaar en J. M. Sjar- dijn; W. H. Lindeman en F. E. van der Kaaij; J. Bekooij en C. M. Vink; E. P. Arts en M. C. T. van Lent; G. Ravensbergen en B. van Vierzen; W. B. van Dorp en H. C. Boekooi; J. L. Kerkhoven en J. M. Willemse; J. Westerbeek en L. van Loef. Overleden: H. D. Mieremet, wedn., 84 jaar; W. T. den Daas, man, 35 jaar; A. Durieux, wedn., 67 jaar; J. E. v. d. Zwet, man, 48 jaar; J. den Ouden, man, 89 jaar; C. R. Mulock Houwer, vrouw, 87 jaar. Engelse litteratuur In een geestige toespraak heette tot het stellen van vragen. Op de gisteren de voorzitter van de afde- aan deze lezing voorafgaande leden- ling Leiden van het Genootschap I vergadering werd de heer P. v. d. Nederland—Engeland, prof. dr. A. A. Meer gekozen in het bestuur van' de Prins, de spreker welkom, die voor j afdeling. Hiermee kwam contact tot een geïnteresseex-d gehoor in het stand met de studenten-zustervereni ging „The Lion and the Unicorn" in welk bestuur de heer v. d. Meer ook zitting heeft. Vebo houdt weer een Paasveetentoonstelling Na de succesvolle in voorgaande ja ren georganiseerde Paasveetentoon- stellingen, zal Vrijdag 2 April a.s. op het veemarktterrein te Leiden, door het VEBO-bestuur weer een Paasveetentoonstelling worden geor ganiseerd, zodat dit gebeuren weer samen valt met de Leidse Veemarkt dag. Reeds nu blijkt hiervoor grote be langstelling te bestaan, zowel bij in zenders als bij e.v. kopers, hetgeen blijkt uit de grote vraag naar het sinds kort verschenen vraagpro gramma. Naast de bekende prijskaarten en -linten, zullen de prijswinnaars zo veel mogelijk worden beloond met aantrekkelijke en practische kunst voorwerpen. Naast de gebruikelijk rubrieken van vette koeien, stieren, dikbillen, kalveren, varkens en schapen wordt dit jaar tevens de gelegenheid tot inzending van guiste koeien, het meest geschikt voor de vetweiderij, en van schapen, met minstens twee lammeren, opengesteld. Snouok Hurgronjehuis een lezing zou houden over de hoofdkenmerken van de Engelse litteratuur in de laatste 50 jaar en de invloeden die zich in deze periode lieten gelden. Het was de deken van St. Paul's Cathedral te Londen, dr. W. R. Mat thews, die door prof. Prins verwel komd werd. Wijzend op het feit, dat de sleutels in Leidens wapen terug gaan opjde oudste kerk van Leiden, ge wijd aan St. Petrus, deed het de voorzitter genoegen te "kunnen vast stellen, dat hier Paulus naar Petrus kwam, terwijl hij verder een kleine schets wijdde aan de hand van het bezoek van de Koning-Stadhouder aan Exeter, na diens vertrek uit Holland. Bij die gelegenheid had hij, nadat de bevolking hem de stads poort had geopend, geslapen in het huis van de Deken van Exeter, een post, die 'door dr. Matthews werd be kleed voor hij zijn post in Londen kreeg. Dr. Matthews begon zijn lezing dan ook met een wederwoord, waar in hij zei, dat de omstandigheid, dat de Deken van Exeter het toentertijd beter achtte om bij de komst van Willem te vluchten, wellicht geïnspi reerd was op een meer voorkomend sentiment; te willen zien wie aan de winnende hand zou komen. Hijzelf had tijdens zijn verblijf in Exeter vaak geslapen in de "kamer, welke door de koninklijke gast be woond werd. In een interessant en door de per soonlijke toets boeiend betoog, gaf dr. Matthews daarna een beschou wing in kort bestek van de kenmer kende verschijnselen en de invloe den, die men kan waarnemen in de Engelse litteratuur vanaf 1900. Hier na gaf hij schetsmatig de ontwikke ling weer en liet zien, welke ingrij pende veranderingen zich voltrok ken. Wat is belangrijk en kenmex-kend voor een periode in de litteraire ge schiedenis? De geniale figuren zijn vaak het minst representatief voor hun tijdperk, omdat zij voor alle tij- Als laatste in de serie lezingen, die j de verschillende rollen geclassifi- den zijn. |het Rijksmuseum voor Volkenkunde iceerd naar type, al zyn er bjj deze no 7fxn hpst-cpllerc" van vandaae dit winterseizoen organiseerde, sprak laatste niet zoveel specialisten p&„g- hebben een grote invloed op LEIDSCHENDAM OP ONVERLICHTE HANDWAGEN GEREDEN Onder Wilsveen reed de motorrij der J. K. uit Voorschoten op een on verlichte handwagen, welke door J. v. O. werd voortgeduwd. De heer K. sloeg over de kop en moest naar het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg worden overgebracht. Te gen v. O. is proces-verbaal opge maakt. Geboren: Theodorus Adrianus C. M. z. van A. Th. Turk en W. C. Hoge woning; Cornelis J. M. z. van J. C. Scheffers en W. van der Lub- be; Johannes A. M. z. van A. J. Bier huis en B. M. Vieveen; Johanna A. C. d. van J. W. Koeleman en M. Th. Kuijf; Hendrik J. z. van C. J. Ver schuren en C. van Ofwegen; Petrus P. M. z. van P. J. van Rijn en Th. C. Havik; Gregorius G. P. z. van P. J van der Sa lm en J. G. van der Riet; Gerardus A. M. z. van L. C. Borsboom en M. van Oosten. Getrouwd: Johannes C. M. Rem merswaal en Adriana C. M. van Leest; Cornelis B. M. Castricum, te Castricum, en Gertrudis M. Hof land; Johannes J. J. van Nierop en Neeltje G. Oostwouder; Augustinus A. L. Gareman, te Zoetermeer, en Maria E. Togni; Petrus B. van Eeden, te Noordwijkerhout, en Margaretha II. van Bohemen. Overleden: Jacobus J. Witvliet 54 j., echtgenoot van M. W. Feijen, te Hillegom. NOORD WIJK Eerste Hulp Brigade. In ver band met het aftreden van de heer P. Schenkeveld als voorzitter werd in de laatstgehouden bestuursverga dering het bestuur van de Brigade als volgt samengesteld: P. Schenkeveld ere-voorz., J. W. Kragt voorz., Th. Varkevisser secr., M. de Beer-Vink 2e secr., A. Beugelsdijk panningm., commissarissen v. materiaal: M. Al kemade, H. de Jong en N. Smit. Het secretariaat is thans gevestigd Marjo- lijnstraat 8. Schietveren. De wisselmedailles werden deze Week behaald door: J. Vink 39 p., Ie klasse; W. Wassing 41 p., 2e klasse; J. v. d. Hoonnaard 33 p. 3e klasse. De heer J. Munnik, oud-gezag voerder ter koopvaardij, werd be noemd tot lid examen-cpmmissie voor het stuurman-examen. NOORDWIJKERHOUT TREF-CENTRUM VOOR BEJAARDEN. Het is een algemeen bekend feit, dat het aantal bejaarden steeds toe neemt. Dit is een gelukkig verschijn sel ,want het bewijst, dat tegenwoor dig meer mensen 70 tot 80 jaar wor den dan vroeger-. Maar dit verschijn sel brengt ook zijn problemen mee, vooral op het gebied van de huisves ting. Maar niet alleen op dit gebied. De omstandigheid, dat men, op enkele uitzonderingen na, na zijn 65ste jaar niet meer werken mag, brengt het probleem van de vrije tijdsbesteding voor de bejaarden. En voor hem is de Lezing in Rijksmuseum Vervolgens vertelde de heer Gan tek voor een groot auditorium over nog iets oyer de oorsprong van het J" i j ihet „Chinees schimmenspel en ma- denken en doen var, dej'*"Srionétten theater", waarbij hü uit- Dwalend door de velschillende behandelde het amusements takken van litteratuur, essays de grote invloed van de nieuwsbladen, waarin vele essay-schrijvers hun pu bliek vonden romans eh dicht kunst gaf spr. een boeiende lezing, die door de aanwezigen het wa ren er veel zeer gewaardeerd werd. Na de pauze bestond gelegenheid Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Klassieke Letteren de heer P. J. M. Angevaare te Den Haag. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Vrijdag 5 Maart Veel schokkend nieuws is er van daag niet te melden. Zelfs niet na dat hedenmorgen de brandweer met v«el geloei was uitgerukt. Het betrof slechts een schoorsteenbrandje in hot pand Geregracht 21, waar-het gevaar spoedig bezworen was. De leden van het Jongensgilde ▼an de parochie O. L. Vrouw Hemel vaart en St. Jozef moeten weten, dat hedenavond in verband met het 40-uren-gebed en de Avondmis hun bijeenkomst van dc biljartclub ver eelt. De leden, die morgenavond met de Stille Omgang mee naar Amster dam gaan, moeten morgenavond om half tien verzamelen bij de Harte- brugkerk. Gistermorgen is de eerste paal ge slagen 16 meter lang van de uitbieding van het Instituut voor Praeventleve Geneeskunde aan de Wassenaai-seweg. Behalve de direc tie van Wernink waren ook het vol tallig parsoneel en de waarnemend directeur, dr. Koekenbakker, aanwe zig. De laatste sprak enige woorden bij deze plechtigheid, waarna het heiblok neerdenderde op de met groen versierde paal. STADSKOK. karakter van toneel en poppenspel. Teneinde van marionetten-, pop- pen(urattini)- en schimmenspel een beter begrip te verkrijgen, besprak de heer Gan eerst het mensentoneel, waarbij hij in het bijzonder nader inging op de Chir.g Hsi, het Peking- se drama, dat van de verscheidene stijlen van het drama in China h^t voornaamste is. Dit Pekingse drama lijks, aldus spr., weinig op wat wij hier in Europa onder drama ver staan; het is meer een harmonische menging van opera, toneel, ballet en circus, zeer streng aan conven ties gebonden. In China spreekt men van „luis teren" naar een stuk en niet van kij ken. Mimiek wordt voor een groot deel vervangen door lyrische zang. De muziek speelt bij het Chinese drama een belangrijke rol. Zij volgt de handeling op de voet, maar blijft toch secundair. Alle stukken van het Chinese toneel hebben, een morali serende strekking Zij vertonen het menselijk lijden, de strijd tussen deugd en plicht aan de ene kant te genover zwakheid en menselijke feilen aan de andere kant; zij bren gen ten tonele het wisselvallige van het noodlot en geven voorbeelden van de vier hoogste deugden. Wanneer "het publiek bij het ver schijnen van een nieuw drama daar op gunstig reageert, kan ieder an der concurrerend toneelgezelschap een copie van het manuscript krij gen tegen betaling van een luttel bedrag. Op deze manier geraken to neelstukken ook in het repertoir van het marionetten-, poppen- en schim menspel, zij het dat in alle gevallen de stukken vrijelijk worden aange past aan de technische eigenaardig heden van elk soort spel. Evenals bij het mensentoneel zijn bij' het ma rionetten-, poppen en schimmenspel schimmenspel. Hij zei hiervan o.m., dat men hoogstwaarschijnlijk in de populair Budcihistische preken, ge ïllustreerd met afbeeldingen in de 7e tot de 11e eeuw na Chr. het be gin kan zien van het tegenwoordige schimmenspel. Tot slot van zijn betoog gaf de heer Gan nog een interessante demonstra tie met poppen uit de museumverza- ling, welke vertohing muzikaal ge ïllustreerd werd. gehele dag vrye tyd. Reeds geruime tijd wordt er in ons dorp gepraat over een localiteit, waar de bejaarden elkander op de dag treffen kunnen om bij de kachel met liefst een ro kertje en een kopje koffie wat te praten, een kaartje te leggen, een spelletje te dammen enz. Het comité ouden van dagen wil in deze het initiatief nemen en pro beren een comité te vormen, waarin de gehele bevolking van Noordwij kerhout vertegenwoordigd is. Het co mité roept daarom alle personen en ox-ganisaties op, die willen medewer ken om vóór het komende najaar een centrum voor onze ouden van dagen tot stand te brengen, om van hun bereidheid tot medewerking kennis te geven aan de voorzitter C. Geer- lings. Zeestraat 4 of de secretaris P. Reyneveld, Havenstraat 42. Zo spoe dig mogelijk zal dan een vergadering worden uitgeschreven, om plannen te maken en uit te werken. Zij, die iets voor de inrichting van een dergelijk lokaal wil geven b.v. een sjoelbak, een biljart, damspelen, kaarten enz. kunnen dit ook alvast aan bovenstaande adressen melden. Politieke Forumavond. Op Woensdag 10 Maart zal Noordwijker hout een heel bijzonder evenement beleven n.l. een grote politieke Fo rumavond, een bijeenkomst, waarop men vragen op politiek gebied kan stellen. Het bestuur van de K.V.P. is er in geslaagd om een zeer deskun dig forum samen te stellen. De fo rumleden zullen zijn: dr. L. A. H. Al- bering, secretaris van de K.V.P., de heer A. G. A. Deerenberg, lid v. d. Ged. Staten van Zuid-Holland en de heer C. F. Vergouwen, lid van de Prov. Staten. Het forum zal worden gehouden in hotel v. d. Geest en vangt aan om 8 uur. Wie een vraag wil stellen aan het forum, wordt verzocht zich om kwart voor acht bij het bestuur te melden. De toegang tot deze forumavond is vrij voor iedereen boven 17 jaar. Autotocht ouden van dagen. Naar wij van het comité ouden van dagen vernemen, is het jaarlijkse uit stapje voor de Noordwijkerhoutse bejaarden voorlopig vastgesteld op 2 Juni a.s. Het is de bedoeling van het comité, om de benodigde gelden ook dit jaar weer door middel van een z.g. enve loppen-actie bijeen te brengen. Vorig jaar is de actie een succes geworden en kon het comité, natuurlijk mede dank zij de medewerking van de auto-bezitters de ouden van dagen een fijne middag bezorgen. Maar het comité hoopt, dat de actie dit jaar nog een veel groter succes zal wor den, want dan zouden de bejaarden een hele dag kunnen uitgaan. Vierde Prinsenkind Gp 10 Maart is een bijeenkomst van het Vierde Prinsenkind, welke vereniging zich het lot aantrekt van kinderen, die door oorlog of watersnood zwaar werden getroffen. Laat geen verstek gaan, maar toon uw dankbaarheid, dat Noordwijkerhout tot op heden voor rampspoeden werd bewaard. OEGSTGEEST Geboren: Helena Maria Petro nella d. van A. J. Rozier en C. J Koek; Joke d. van J. van der Kraats en N. B. Wiinveldt. Ondertrouwd: F. E. P. M. Schlat- rr.ann 27 j. en M. M. Möller 27 j., te Wassenaar; J. Hortensius 26 j. en G H. van der Steen 24 j., te Leiden- Getrouwd: H. J. Bordes en E. La- feber; L. de Mooij en P. dè Mooij. Overleden: J. van Duyn w. v. J. van Rossum, 74 j. SASSENHEIM Stille Omgang Het genootschap van de Stille Omgang hield gister avond haar jaarvergadering in een der zalen van het K.S.A.-gebouw. Uit een schrijven van het hoofd bestuur blijkt, dat de Stille Omgang voor de afd. Sassen heim op 14 Maart zal worden gehouden. Het bestuurslid B. v. Leur moest om gezondheidsredenen bedanken. Uit het jaarverslag van de penning meester blijkt, dat het aantal leden 249 bedraagt. De kascommixsie zal nog verslag uitbrengen over haar bevindingen, terwijl deze commissie ook de bescheiden van het komende jaar zal controleren. De commissie bestaat uit de heren L. Langeveld en Jan C. de Boer. Kap. W. de,Klerk sprak hierna de vergadering toe. Spreker gaf een uiteenzetting over het Mirakel van Amsterdam, waarna hy uiteenzette waarom de Stille Omgang zo belang rijk is voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van bns allen. Hierna werd het programma van de Omgang besproken, dat onver anderd werd goedgekerud. Vervol gens ging men over tot bestuurs verkiezing in de vacature Van Leur. De heer Zeestx-aten werd bij enkele candidaatsstelling gekozen. De rondvraag bracht geen nieuwe gezichtspunten naar voren. Kaarten voor de Stille Omgang kunnen worden afgehaald Zondag as. van 11.30 tot 13 uur en op 11 Maart van 8 tot 9 uur in het K S.A.-gebouw. K.V.P. De K.V.P. hield Woens dagavond haar jaarvergadering on der leiding van de heer Roozen. De opkomst was gering, maar niette genstaande deze slechte belangstel ling had een levendige gedachten- wisseling plaats over verschillende onderwerpen, zoals staatsbemoeiing. Coalitie, Radio- en televisieregeling, enz. Bij het begin van de vergade ring had de voorz. geantwoord op een vraag in de vorige vergadering gesteld door de heer Wiering over de verplichte verzekering tegen glas schade voor de huurders van de .Woningbouwvereniging". Het bleek dat verschillende huurders hun ka potte ruiten niet repareerden of de ze zeer onvakkundig ingezet werden waardoor schade aan de huizen ont stond. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden voorgelezen. De werkgroep, welke een seizoen op nonactief heeft ge staan, zal weer aan het werk gaan. De voorz. spoorde allen aan hun volle medewerking te geven als in lichtingen gevraagd worden over 't nodig hebben van oen volmacht voor de a.s verkiezing. Dit is geen nieuws gierigheid, maar in het belang van de katholieke zaak. VOORSCHOTEN Jaarvergadering LTB Gister avond kwam de LTB in „Het Eigen Huis" bijeen voor het houden van de jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. v. d. Hulst, sprak een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer Devilé ovex'ging tot het uit brengen van de notulen en het jaar verslag. De penningmeester verant woordde de gelden. De kas had een batig saldo van 208,16. Het beheer van de gelden werd goedgekeurd door de leden van de kascommissie, de heren G. Schrama en P. Paridon. Daarna hield de heer Tel uit Haar lem, lid van het hoofdbestuur van de LTB een lezing over het onder werp: „De uitbreidingsplannen van stad en platteland". Vooral voor de agrariërs is dit van belang. Spreker liet hier uitkomen, dat de LTB in deze kwesties de leden met raad en daad bystaat in het bijzonder om ze te vrijwaren tegen de financiële ge volgen van de uitbreiding. Vanzelf sprekend waren er na de lezing nog de nodige vragen te beantwoorden, doch dit wist de heer Tel tot volle tevredenheid te doen. Bij de be stuursverkiezing werd de heer Moer- kerk als bestuurslid met 20 stem men herkozen. Daarna volgde rond- In het stadhuis te Leiden werd he denmorgen openbaar aanbesteed het bouwen van een openbare lagere school c.a. op een terrein aan de Willem de Zwijgerlaan te Leiden. Ex- waren 34 inschrijvingen, van hoogste tot laagste: A. van Straten, Gouda 165.700; J. Fyan, Nieuwerkerk 164.600; Rotterdams Bouwbedrijf f 162.800; A. P. Kuil, Voorschoten 162.700; Aann. en Ing. bedrijf, Gou da 162.400; K. Burgy, Oegstgeest f 161.030; G. B. van Hoek, Delft f 161.000; J. Seysener, Hillegom 161.000; Jac. van Riet, Leiden 160.700; A. de Wilde, Gouda 160.100; T. ter Voor, Hilversum 160.000; Joh. Drukker, Delft f 159.500; F. L. Pennings, Den Haag 159.500; J. van Noort, Benthuizen 159.500; J. Bontebal, Zevenhuizen 159.000; Gebroeders Oosterom, War mond 159.000; Gebr. den Ouden, Oegstgeest 153.740; G. Fluson, A'dam 157.500; A. J. Langeveld, Leiden, 157.157; W. Mulder, Oegstgeest 156.800; N. Kool, Warmond, 156.500; J. H- v. d. Biey, Oegst geest, f 156.140; W. Hennepman, Leiderdorp, 156.100; S. Tromp, Al phen aan den Rijn, 156.000; A. van Duin, Noordwijk, f 155.500; J. Pie- terse, Delft, 155.100; J. L. Kooy- man, Slikkerveer, 154.820; Chr. Dieters, Bussum, 154.500; D. Harm- sen, Den Haag, 153.710; De Lange en Van der Plas Oegstgeest, ƒ153.100 N.V. Bouw en Aann. bedr. Amster dam, 152.800; J. v. d. Wal, Amster dam, 152.700; J. Stolk, Driehuis Westerveld, 151.245; C. J. Strijk, Oegstgeest, 149.800. Vier keermuren. Bovendien werd openbaar aanbe steed het maken van vier keermuren in gewapend beton, aansluitend aan de viaducten Haarlemmerweg en Max-edijk. Er waren 17 inschrijvin gen, van hoogste tot laagste: J. B. Christiaanse, Amsterdam J 37.000; J. L. Kooyman, Slikkerveer 35.000; J. Stolk, Driehuis Westerveld 42.250 De Lange en Van der Plas Oegst geest 33.000; Rotterdams Bouwbe drijf, Rotterdam, 31.000; Aann.- bedr. v. d. G. van Dijk Hardinxceld 30.900; Adr. den Ouden en Zn. Gou da, 30.200; C. B. van Hoek, Delft, 29.600; A. Kraal, Utrecht J 28.800; Gebr. Den Ouden, Oegstgeest 1 27.700 P. Bokhoven, Gouda, 27.600; A. J. Langeveld, Leiden i 25.025; J. Splin ter, Voorschoten f 24.730; A. Th. Stuifzand, Leiden f 24.300; I. Cor net, Leiden 23.000; Th. J. Zitman, Zocterwoude, 22.999; W. Egas, Am sterdam, 22.900. WARMOND Ongeval. De heer A. Kr. kwam in het. bos van „Het Huys te War- mont" zo ongelukkig te vallen, dat zijn been op drie plaatsen gebro ken werd. Opname in het ziekenhuis bleek noodzakelijk. De heer P. Spaan slaagde voor het schriftelijk gedeelte voor het politiediploma A te 's-Gravenhagc. Geboren: Alexius B. A. M.. zn van M. M. B. Pietersa en J. C. M. Baten; Elisabeth M., dr van L. A. v. d. Hulst en M. Th. M. Juffermans; Willem, zn van A. M. Scholtes en A. J. Jon gens; Bex-nard, zn van G. Tulp en M. L. Kappers; Maria J. J. dr van Th. N. Duijnhoven en W. P. v. d. Voort; Johannes M. C. M. zn van G. van Leeuwenen W. Hoogkamer; Petrus J., zn van G. v. Dijk en C. M. Zwetsloot. Ondertrouwd: Martinus J. Korte- kaas 28 jr en Johanna C. Slingerland 25 jr; Cornelis J. Vink 25 jr en K. Jacoba M. de Winter 21 jr; Johannes R. Klink 27 jr en Johanna M. Bak- ker, 26 jr. Getroüwd: Jan A. Stoffel en M. J. Steenma; C. J. Vink en J. M. de Winter; M. J. Kortekaas en J. C. Slingerland. Overleden: Henriette M. J. A. Alard 76 jr wed. van H. A. J. M. Moerkerk; Barbara v. d. Wilk 77 jr, echgten. van J. C. v. d. Voet. WASSENAAR Wassenaars Damge nootschap. W.D.G. speelde voor het persoonlijk kampioenschap van Wassenaar. De uitslagen zijn in de 2e klas: C. van DijkC. Stigter 20; J. Vermaas J. Vermeulen 20; A. v. d. Bex*g A. de Greef 0—2; J. Mulder—W. C. van Laar 11; N. Knijnenbui-gA. Schutte 1—1: O. Th. Rljsdijk—C. Knu^jrienburg 11. In de 3e klas: M. L. BolC. Kny- nenburg 20; O. Steffhaan—-H. Knij- nenburg 20; H. BronkhorstW. Jansen 20; C. van KuijenW. Wil- denburg 20. Ook de damcompetitie voor de da mes is begonnen, met als inzet: een strijkijzer.1 De stand is nu: de dames Knijnenburg en van Laar elk 5 prrt. uit 3 partijen: de dames van Doorn en Weekhout elk 4 pnt. uit 3 partijen; de dames Stigter, Rijndijk en Week hout Jr. elk 2 pnt. uit 3 partijen. Geboren: Hubertus Johannes Ma ria, zn van G. P. van der Holst en S. A. M. Arissen; Wilhelmirxa Petro- nella Maria, dr van L. A. G. Korte kaas en A. J. M. van der Kleij; Stan ley Richard, zn van F. R. Snclleman en J. H. van der Zaal; Cecilia Maria, dr van G. A. M. Vogelaar en C. J. M. C. Diepen; Cornelis, zn van J. K. Tuinenburg en J. Kersten; Theodo- rus, zn van A. Buurman en E. Rohde. Overleden: Ernestine Henriette So phia Regina Goslings,-70 j.: Robert van Gestel 7 weken.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3