PIECK PUCH Nieuwe R.K. Mulo in Boskoop werd hedenmorgen geopend Keukenhof opent 10 dagen later Brutale inbraak bij W eth. P. Kralt Nachtbrakers in de dierenwereld De giftige «Zwarte Hand" maakt Uw woning (Wét C^h&i$kj0t NETTE BEDIENDE Knegteïs BRAND- en WATERSCHADE EXTRA OPRUIMING VIRJDAG 5 MAART 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Hedenmorgen werd onder grote be- langsteüing van officiële personen, onder wie B. en W. van Boskoop, inspecteurs bij het Onderwijs, archi tect en ambachtslieden, welke aan de bouw van de school hebben medege werkt de nieuwe R.K. MULO-school „Don Bosco" geopend. Om 9 uur kwamen de genodigden,* leraren en leerlingen bijeen in de kerk, waar een H. Mis werd opge dragen om Gods zegen te vragen over het onderwijs, dat in het nieuwe schoolgebouw zal worden gegeven. Na de H. Mis was er in het R.K. Ver enigingsgebouw een feestelijk ont bijt. Om 11 uur had de inzegening plaats van het gebouw,- waarna de door een leerling ontworpen school- vlag voor de eerste maal werd gehe sen. Op de toespraken, die bij deze plechtigheden werden gehouden, ko men wij morgen nader terug. De voorgeschiedenis. Het heeft jaren geduurd vooraleer de plannen tenslotte werkelijkheid De late winter heeft de Keuken hof parten gespeeld, want de bollen willen niet groeien. De tulpen en narcissen steken al aardig "boven het tuffmolm uit, maar zo lang het weer zo koud blijft laten ze het daarbij. De bloem blijft veilig opgeborgen in de bol. De bezoekers zullen dit voor jaar overigens wel kunnen zien, dat bloembollen nog heel wat kunnen hebben voor ze van de vorst te lij den heibben. Er is thans wel te zien, dat de vorst geen invloed op de bloe men zal hebben. Dat de natuur zich maar ten dele laat dwingen tonen de duizenden tul pen in het verwarmde warenhuis. Ondanks een goede temperatuur en een goed vochtgehalte groeien ze ook hier maar uiterst langzaam. Een uit zondering hierop vormt de witte tulp Jacoba van Beieren, die nu al bloemknoppen laat zien. Deze tulp bloeit altijd een of twee weken eer der dan de andere tulpen. RIJNSBURG Dieven namen brandkast mee De heer P. Kralt, voorzitter van dc veilingvereniging Flora en wethou der van Rijnsburg, wachtte gister avond een onaangename verrassing, toen hij na een afscheidsbijeenkomst ten huize van de Chr. Gerefor meerde dominee huiswaarts keerde. Tot zijn verbazing vond de heer Kralt de deur van zijn woning aan de Oegstgeesterweg wagenwijd open staan. Hij snelde naar binnen en kwam daar tot de onaangename ont dekking, dat er bezoek van inbrekers was geweest. De heren", die blijk baar niet van half werk houden, had den de brandkast rustig het huis uit gedragen. Vermoedelijk hebben zij op een rustig plekje de inhoud eruit- gehaald, die naar werd medege deeld uit een belangrijk bedrag aan geld bleek te bestaan. Later is komen vast te staan, dat er rond negen uur enige tijd een auto geparkeerd stond voor de wo ning van de heer Kralt. Of dit feit verband houdt met de inbraak, is nog niet bekend. De politie is nog steeds druk bezig met het nemen van vingerafdrukken en met het speuren naar eventuele fouten door de in brekers begaan. Een kleinigheid kan soms tot arrestatie leiden. Tot 013 he den wandelen of rijden de „brand- kastverhuizers" nog vrij rond. werden en de tekening en konden worden voorgelegd aan de bevoegde instanties en ook werden goedge keurd. Op 15 Juni 1953 werd met de bouw een aanvang gemaakt. De veenbodem van Boskoop maakte het noodzake lijk dat eerst niet minder dan 70 hei palen van 11 meter in de grond moes ten worden geslagen, teneinde te voorkomen dat de school weer in de grond zou verdwijnen. Onder leiding van de architect, de heer J. H. v. Os- nabrugge, werd door de Boskoopse aannemer fa. J. Loef en Zn., die het timmerwerk voor haar rekening nam, met bekwame spoed met de bouw be gonnen. Het metselwerk werd ver richt door de heren S. Bodegraven en J. v. Osnabrugge, het schilderwerk door de heer P. Gerts, terwijl de electrische verlichting en de gasver- warming werd verzorgd door A. Vlas man en het smidswerk door de fa. Verbakei. Onder deze bekwame handen groei de weldra een kloek modern gebouw waarvan de leslokalen geheel op het Zuiden zijn gelegen en voorzien ïijn van grote lage vensters waardoor volop lieht kan binnenstromen. Voorlopig werd volstaan met drie lokalen, doch wanneer dit noodza kelijk wordt, kan een vierde lokaal worden bijgetrokken. Het binnenwerk is geheel in lichte tinten gehouden, waarbij de gordij nen welke door de fa. v. d. Geur wer den geleverd, goed aanpassen. De vloerbedekking is eveneens in een overeenstemmende tint en werd ge legd door de firma H. de Vries uit Rotterdam. BODEGRAVEN Eindles van de Mechanisatie-cur- sus. De diploma's van de Cursus in Kennis van Landbouwwerktuigen en -motoren werden behaald door: J. N. M. Vergeer uit Nieuwkoop, A. C. Dank uit Bodegraven, A. L. van Leeuwen en Fr. vaa Leeuwen uit Reeuwijk, L. Vergeer uit Alphen, H. M. de Jong uit Ter Aar. Ledenvergadering Veilig Verkeer. Onder voorzitterschap van de heer Th. v. Gheel Grothe hield de Vereni ging voor Veilig Verkeer in Hotel van Haaften haar jaarvergadering. De opkomst van de leden was uitermate gering. Na de opening las de secre taris, de heer M. Verhulst, het jaar verslag, waarin de verschillende ac tiviteiten in het voorbije jaar de re vue passeerden. Breedvoerig werd ingegaan op de gehouden verkeers- examens, zowel van de schooljeugd als van de bromfietsers. De belang stelling van de laatste groep is merk baar achteruitgaande, ondanks het toenemen van het aantal bromfiet sers. De penningmeester, de heer W. H. van Liempt, kon een batig saldo in zijn financieel overzicht vermel den, hoewel de middelen teruglopen. Vervolgens werd een verzoek van het gemeentebestuur behandeld inza ke enkele wijzigingen in de verkeers regeling ter plaatse. Voor de diverse scholen, die a.s. Dinsdag 9 Maart mee zullen doen aan het schriftelijk exa men, werden gecommitteerden aan gewezen. Liefst 9 scholen uit Bo degraven en naaste omgeving zullen van de partij zijn. De heer Verhulst gaf dan een uit voerig en interessant verslag van en kele verkeersdagen in Utrecht en Rotterdam, die hij als afgevaardigde had bijgewoond. Vooral de situatie in Engeland, die daar was toegelicht en waar men de verkeersongevallen met 50% had weten te verminderen in vergelijking met de aantallen van vóór de oorlog hield de aandacht ge spannen. OUD-ADE ERNSTIGE VAL Bij het lossen van een vrachtauto stro is de heer Jac. v. d. Poel giste ren van een wagen gevallen. Hij liep inwendige kwetsuren op en moest naar het St. Elisabethziekenhuis te Leiden worden vervoerd. LEIDERDORP CONTACTAVOND B3. Het was een zeer verheugd hoofd der B.B. van de afd. Leiderdorp, bur gemeester K. v. Diepingen, die deze avond een welkomstwoord sprak tot de aanwezigen, in het bijzonder de heren van de Stichting Bevordering Bescherming Burgerbevolking, de heer G. A. Suérmondt en A. Kruithof. Verheugd was spreker omdat de B.B. in Leiderdorp bijna in karmen en kruiken is. De heer Hobo, die direct onder de burgemeester als hoofd zelf bescherming optreed, bracht hij te recht hulde voor diens werk voor de B.B. Scheef deze laatste enkele we ken geleden, dat er nog zeven vaca tures waren, bij de aanvang van de avond waren dit er nog vier en aan het einde slechts twee, waarmede, zoals de kringcommandant A. Ros mededeelde Leiderdorp aan de spits staat van de 23 gemeenten, welke de kring Z.-Holland 3 vormen, wat or ganisatie betreft. Deze avond, 'zo sprak burg. v. Die pingen, was belegd om door het vor men van onderling contact een team geest te kweken, waardoor de samen werking wordt bevorderd. Adj. Kro nenburg gaf een overzicht van de huidige stand van zaken en ont vouwde de verdere plannen. De ba siscursus is thans ten einde. Leider dorp bezit nu drie blokploegen, n.l. de Zijlwijk, de Kerkwijk en de Does- wijk. Hiervan is de laatste geheel compleet, terwijl er bij de twee eer ste bij elk 1 vacature is. Voor de aan vang van deze avond is er ook ijog een bespreking gevoerd om te ko men tot een mobiel medisch team bestaande uit 15 man en ook dit plan is reeds voor de helft geslaagd. Lei der ervan is dokter Hoefman. Dit team zal een van de vier medische mo biele ploegen vormen van de kring en heeft als standplaats Leiderdorp. De volgende cursussen staan nu op het program. Tijdens de vergadering bleek een suggestie van adj. Kronenburg om te komen tot een vereniging van plaatselijke B.B.-ers gehoor te heb ben gevonden. ZOETER WOUDE LEIDERDORP KAB De belangstelling was niet groot op de jaarvergadering van de KAB. Toch was de voorzitter dank baar, dat een goede kern van leden altijd aanwezig is. In het jaarverslag van de secretaris, de heer M. Booms, werd dankbaar vermeld het goede werk in de Credo Pugno-club en de activiteit van de commissie van het Kanunnik van Schaikfonds. Het ver slag van de penningmeester, de heer W. Hoeks, gaf aan inkomsten 1302,78 en aan uitgaven f 1196,28, alzo een batig saldo van 106,50. De penning meester van het Kanunnik van Schaikfonds roemde de medewerking der leden bij de thermometer-actie, waardoor dit jaar 187,86 kon wor den afgedragen, 55,16 meer dan het vorig jaar). De aftredende bestuursleden, de heren H. de Gunst en F. Zandber gen, werden met grote meerderheid van stemmen herkozen, terwijl in de vacature door bedanken van de heer M .Booms gekozen werd de heer Th. Linsen. De voorzitter dankte de af tredende secretaris, de heer Booms, voor het vele goede werk, door hem verricht. De begroting voor 1954 werd behandeld en vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 1150,f De districtsbestuurder, de heer Jaars veld, die volgens de agenda de richt-# lijnen voor 1954 zou aangeven, liet verstek gaan, waarna de voorzitter een uiteenzetting gaf over het in op richting 'zijnde fonds voor gezins zorg, welk fonds vermoedelijk 1 Juli a.s. in werking zal treden. Niet al leen de leden, maar ook anderen kunnen hierbij toetreden. De contri butie zal vermoedelijk bedragen 15 cent per gezin met een uitkering van 2 per daq. Verschillende vragen over mogelijke oprichting van een afdeling voor gezinszorg konden door de voorzitter slechts vaag worden beantwoord, teveel moeilijkheden zijn er nog, om hiertoe te geraken, j Met een woordje van de geestelijk adviseur werd de vergadering ge- I sloten. HAAGSCHE RECHTBANK. CHAUFFEUR REED DOOR. De Haagse rechtbank heeft een 27- jarige chauffeur uit Noord wijk ver oordeeld tot vier maanden gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hem was ten las te gelegd, dat hij te Noordwijk op 3 öctober 1953 was doorgereden, na dat hij een wielrijder omver gereden had. Het slachtoffer, een landarbei der, was met een zware hersenschud ding en een sleutelbeenfractuur op de trambaan naast de weg terecht gekomen. De tram, die in aantocht was, kon gelukkig stoppen. Later zou zijn gebleken dat verd. onder de invloed van alcohol was geweest. Volgens zijn zeggen had hij thuis voor de schrik een borrel genomen. De officier had een jaar geëist en vijf jaar ontzegging der rijbevoegd heid. Verboden ontslag. Een timmer man uit Leiden was gedagvaard voor de Haagse Economische Politierech ter omdat hij zonder toestemming van het Gewestelijk Arbeidsbureau ontslag had genomen. Hij gaf dit toe. Verdachte werd conform de eis ver oordeeld tot 25.boete of 5 dagen. De driftige expediteur. Voor de Haagse Politierechter stond een ex pediteur uit Bodegraven. Op 7 De cember j.l. had hij o.m. zijn buurman uitgescholden. Er was reeds meerma len herrie geweest tussen de huurlie den, omdat verdachte grote vracht auto's heeft en weinig ruimte. Er was al eens een gevel ingereden, een hek beschadigd, een lantaren omvergere den en een raam beschadigd. Geen wonder dat de buurman „wel eens wat zei" en dan zei verd. wat terug Tevens stond de expediteur te recht omdat hij eigenmachtig twee verkeersborden in de buurt van zijn bedrijf had „gerooid" en had wegge worpen. De officier van Justitie vorderde 60.boete of 50 dagen. Utispraak doende constateerde de Haagse politierechter, dat verdachte bekend staat als een harde werker, maar tevens als driftig. „Dat gaat meestal samen", antwoordde ver dachte. Hij kreeg 150.boete waar van 100.voorwaardelijk. Er zijn dieren, die overdag slapen en 's nachts actief worden en op roof uitgaan. Aan zulke dieren beleven de bezoekers van een dierentuin weinig aardigheid, want de bezoekers ko men natuurlijk overdag en treffen dan deze dieren altijd slapend aan. De dierentuin van Bristol heeft daar een doeltreffende middeltje op ge vonden en heeft een kunstmatige maan laten aanbrengen, welke over. dag een nachtsfeer schept, terwijl 's nachts kunstmatig zonlicht wordt geproduceerd, waardoor de dieren in slaap vallen. De „nachtbrakers" zijn de rolstaartberen, oorapen, genetkatten, woestijnmuizen en gor- deldieren. 's Nachts straalt nu in hun hokken een helder kunstmatig zonlicht en de nachtdieren gaan rustig slapen, zoals ze doen 'bij het aanbreken van de dag in de wildernissen, waar ze thuis horen. Maar overdag wordt het stralende kunstmatige zonlicht ver vangen door een zacht blauw licht en de slapers staan op, omdat ze de in druk krijgen, dat het nacht is. Als dit experiment succes heeft, zullen de bezoekers van de dierentuin de dieren voor het eerst in actie zien en zoals een der oppassers op merkte vice versa. DYNAMIET IN DE POSTWAGEN. In een Columbiaanse goederentrein heeft zich, ongeveer dertien kilome ter van de hoofdstad Bogota, een ont ploffing voorgedaan, waardoor drie personen, twee burgers en een mili tair, om het leven zijn gekomen. Twee burgers ^n een militair wer den gewond. De gewonden bewaakten de post, die met de trein werd ver voerd. Men meent dat de ontploffing is veroorzaakt door dynamiet, dat zich, in een pakje, in de postwagen moet hebben bevonden. Transportvliegtuig vermist Een tweemotorig transportvliegtuig van het type C-47, waarschijnlijk van j Amerikaanse nationaliteit, met twin- j tig personen aan boord, wordt op een vlucht van Rome naar Duitsland ver- i mist. Het toestel was Donderdagoch- J tend vertrokken. A.F.P. meldt uit Turijn, dat er vol- i gens onbevestigde berichten een j Amerikaans vliegtuig bij Grenoble in 1 de Franse Alphen is verongelukt. Italiaanse, Amerikaanse en Fran- j se vliegtuigen zijn op zoek gegaan j naar het toestel. Aan boord van het toestel bevin- den zich zestien passagiers en een bemanning van vier koppen. Volgens het laatste bericht van het toestel was alles normaal aan boord I en stond het juist op punt het con- j tact met de verkeerstoren van Rome te verbreken en zich in verbinding i te stellen met Marseille. Donderdagmiddag is in de omge ving van Chamonirt in Frankrijk, 100 km. ten Noordoosten van Grenoble, een vliegtuig gehoord kort voordat in dit gebied 'n hevige storm opstak. BRITSE JACHTVLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Boven' Groot-Brittannië zijn Don derdag vier Britse jachttoestellen brandend neergestort. Drie van de piloten kwamen om het leven, ter wijl de vierde zich met zijn val scherm in veiligheid wist te brengen. Drie van *de verongelukte vlieg- tuigen behoren tot de luchtmacht. 1 Het vierde was eigendom van een 1 een organisatie van vliegtuigbou wers. Acht gedetineerden in de gevange nis van Palermo, onder wie vier le den van de bende van de indertijd gedode Siciliaanse „bandietenkoning" Salvatore Giuliano, zijn Donderdag onder heftige pijnen in elkaar gezakt, nadat zij voedsel hadden gebruikt, dat hun door verwanten was ge bracht. Een der gevangenen, Angelo Russo, een voormalige handlanger van Giuliano, stierf tien minuten la ter. De overige zeven mannen zijn herstellende. Men meent, dat de Zwarte Hand", een organisatie van het geheime Ma- fia-genootschap, de hand in deze ver giftiging heeft. Drie weken geleden werd een an dere bandiet, Gaspare Pisciotta, in de gevangenis door vergif om het le ven gebracht. Hij had er zich op be roemd, dat hij zijn leider en neef, Giuliano, had gedood. De politie neemt aan, dat de Mafia Pisciotta uit wraak heeft vermoord. In verband met deze zaak zijn twee cipiers van medeplichtigheid beschuldigd. Uit voorzorg heeft de politie een andere aanhanger van Giuliano, Pas- quale Sciortino, naar een andere ge vangenis op Sicilië overgebracht. 3145 BROEDERS IN DIENST DER AFRIKAANSE MISSIE. Nederland staat op de derde plaats, wat de uitzending van broeders naar de Afrikaanse missies aangaat. Uit België zijn er 563 broeders werk zaam. Dan volgen Duitsland met 358 en Nederland met 253 broeders. In totaal werken overal in Afrika ver spreid 3145 broeders, behorende tot talrijke congregaties en orden. Van hen zijn er 849 van Afrikaanse ori gine. De missie kan de broeders niet mis sen, zij bewijzen het bekeringswerk onschatbare diensten in de onder- scheidenste activiteiten. Zij bouwen kerken, scholen, ziekenhuizen, wo ningen, zy onderwijzen de jeugd en assiteren de priestre-missionnarissen op honderd andere manieren. LUCHTPOSTPAKKETTEN. Met ingang van Maandag 8 Maart a.s. kunnen luchtpostpakketten wor den verzonden naar Ceylon, de Egyp tische Soedan, Frans West Afrika (Dahomy, Frans Guinea, Franse Soe dan, Ivoorkust, Mauritanië, Niger, Opper-Volta en Senegal) en Nigerie. Bovendien zullen met ingang van die zelfde datum de tarieven voor lucht postpakketten naar Argentinië, welke aldaar met de binnenlandse lucht- diensten moeten worden doorgezon den, worden verlaagd. ONDER LAWINE BEDOLVEN. In de Alpen nabij Briangon (Frankrijk) is Donderdag een lawi ne neergekomen op een groep jonge skiërs, waarvan er vier levend wer den bedolven. Drie van hen heeft men kunnen bevrijden. De vierde, een 13-jarig meisje, werd dood on der de tonnen gesteente en sneeuw uitgegraven. De leider van de groep is later aan zijn verwondingen over leden. Marktberichten LEIDEN, 5 Maart Vee. Aanvoer: 5 stieren, 70 melkkoeien, 225 vette koeien, 205 vare koeien, 12 vette kalveren, 307 nuchtere kalveren, 40 vette schapen, 336 vette lammeren, 18 weidelammeren, 38 zeugen, 411 schrammen, 417 biggen, 11 geiten. Totaaal 2095 stuks. Prijzen: slacht- stieren 7801000, s. gew. 2.30 2.65; melkkoeien 8001160; vette koeien 8101075, s. gew. 2.20— 3.00; vare koeien 570780; vaar zen .f 590900; pinken 370550; graskalveren 220360; vette kal veren 1. gew. 1.902.20; nuchtere kalveren (sl.) f 3443, 1. gew. 0.90 1.10; vette schapen 90125; vet te lammeren f 90130; drachtige zeugen ƒ225375; schrammen ƒ60 120; biggen 35—55; geiten 1542. Handel: stieren, vette kalveren gei ten, matig; vette koeien vrij goed; melk-, vare koeien, vaarzen en pin- ken, -kalm; schapen en lammeren, lui, duur, zeugen, schrammen en big gen, flauw. TBC-vrije afd.: goede aanvoer (58). Kaas. Aanvoer 12 Goudse par tijen. Goudse le kwal. ƒ2.212.27; idem 2e kwal. 2.142.20. Handel: kalm. LEIDSCHENDAM 4 Maart Eieren. Aangevoerd 29100 kipeieren. De prijzen waren 2800 eieren no. 0 15.20—15.55; 4200 eieren no 1 14.25 14.70; 9500 eieren no. 2, 13.00 13.75; 8200 eieren no. 3, 12.30— 12.55; 3800 eieren no. 4, 11.45 11.70; 600 eieren no. 5 f 10.70—10.85. Verder waren ter markt: 20 gansen eieren 4145 ct. 20 kippen 1-70 3.85; 5 konijnen 1.952.95. I 4 Maart Groente. Sla A 22 35 ct. Sla B 16—24 ct. Sla C 10—18 ct Stoofsla 94— 1.06; Prei 14—15 ct. Veldsla 8586 ct. Spruiten 3236 ct. Schorseneren 2042 ct. R'VEEN, 4 Maart Bloemen. Golden Harvest 1.001.25, Rose Copland 0,80—1.15, Albino 1.05— 1.25; Krelage 7792 ct. Nansen 1.15 1.25, Zenober 7498 ct, Bandoeng 1.20—1.25; W. Copland 72—96 ct., Crown Imperial 0.691.00 v. d. Eerden 0.951.20, Sc. Admiraal 80—88 ct. W. Pitt 1.00—1.25: Pic cadilly 1.00—1.15, Oostenrijkers 8094 ct. Weber 7997 ct. E. Eddy 1.00—1.25; Essen 1.00—1.10; Whi te Sail 0.80—1.00; Ibis 0.67—1.15, Snowdon f 1.001.10, Bartignon 0.90—1.15; Campfire f 0.95—1.15; Parkiettulpen f 1.001.70; Dubbele tullen 0.671.00. Narcissen: Early Glory 5171 ct. Actea 5357, Scarlet Elegance 4655 ct. Fortuna 5259 ct. Koster 5056 ct. Freesia's 69 1.00, Wilg. Katjes 15—25 ct. BI. Druifjes 2127 ct. Anemonen 70 80 ct. Irissen 1.251.70, Kastanje takken 17—26 ct. per bos. Anjers 12 16 ct. per stuk. DESSO Kleedjes in pracht Perzische dessins In allo maten vanaf 60x50 9.— 1.80 4 tot en met 13 Maart. JABO Tapüt 100 breed, per meter 6.65 149,50 225 x 826 210.— Prima WILTON Karpetten met W-binding, in diverse dessins 2x8 198 226 x 825 255 HOLTAP KARPETTEN halfwollen J00 x276 42,50 226 x 810 62,50 Zuiver wollen 200 x 275 72,50 225x310 97,50 Oud Hollandse Doeken in diverse dessins «n maten 118 x us 8.25 HAARLEMMERSTRAAT 150 LEIDEN gevraagd wegens dienst plicht der tegenwoordige, oer half Maart, leeftijd 16—20 jaar. HENK v. d. MEER. Groen tenhandel te Roelofarendsveen. 6986 bereid, zijn Uw vruchten langdurig houdbaar per Liter 12.55 L. A. KNEGTEL Alleen Hoirlemmorttr.213 Net R.K. Meisje, v.g.g. v., biedt zich aan als hulp in gezin met kleine kinde ren, voor de dag; 's Zon dags en één middag in de week vrij. Leiden of Oegst- geest. Brieven onder no. 1698 bureau van dit blad. Te koop: driezitsbank, als nieuw, twee clubfau teuils met vier stoelen ƒ125. wandelwagen ƒ7.50, schrijfbureau f 15. wrin ger j 9, step 3.50, drie- wielfietsje f 3.50, iongens- en meisjesrijwiel ƒ35 enz. enz. Niéuwenburg, Hooi gracht 55 (geen winkel huis). 1696 S? Roestvrij stalen Horlo- gebanden. U kunt uw hor loge niet verliezen en voor de prijs hoeft U het niet te laten. Metalen banden v.a. 2.25. Ruime keuze. Uurwerkkliniek Lage Rijn dijk 8. Verkoop ook oo Schakelzegels. 6976 Nu kunt U op afbeta ling voor f 2.70 oer week in het bezit komen var: een prima electrische wasma chine. Ziet de etalage en vraagt inlichtingen. Ook gasfornuizen en stofzuigers op gemakkelijke betalings voorwaarden. Bern. Schul- te, Voorhout. 6991 HONDERDEN ARTIKELEN GAAN WEG IN ONZE DIT WORDT DE SENSATIE VAN LEIDEN Ziet de etalages AANVANG ZATERDAG OM 9 UUR HAARLEMMERSTRAAT 228 De nieuwe Puch 175 cc. zo juist ontvangen. Zundapp Bella Scooter iets moois. Zie etalage DOLF v. d. LINDEN Nieuwstraat 40 Tel. 21097 3? Loop niet verkeerd, maar let op waar U koopt. Sjj verkopen alleen le as uurwerken en wat meer zegt 100 garantie en enorme keuze. Uur werkkliniek Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaal zaak. 6952 3? Kop en schotels, crème 49 ct. bekers, crème 25 ct, emailie afwasteil ƒ2,45. thermosfles 2,35. grote pansponsen, 4 voor 25 ct. werkdoekjes 24 ct. Victo- rie-Bazar, Hoge woerd 31 en 73. 1688 3T Damesfiets gevraagd, moet beslist in prima staat zijn, liefst sportmodel met remnaaf. Tevens 1 pr rol schaatsen gevraagd, maat 39. Brieven met prijs on der no. 1706 bureau van dit blad. Is er iets liefelijker* dan een iong kindie'.' Laat daarom nu een leuke se rie foto's maken' Drie verschillende briefkaart foto's voor 3.75 bij de speciaalzaak Stüdio Koop- man's fotobedriif. Hooi gracht 96. Tel. 31701. I-eerling Stoffeerder gevraagd voor direct. H. Regeer, Haarlemmerstraat 105, Leiden. 6994 3? Net kosthuis aangebo den aan net R.K. persoon, huiselijk verkeer, Stro mend water en telf. aan wezig. Brieven onder no. 1693 bureau van dit blad. fg Te koop aangeboden: 2 goed onderhouden arm- fauteuils 12.50 de twee; een heren regenjas trencet f 10.een pendule ge kost hebbende ƒ39.50, nu 20.hij is nieuw. Te bevragen na 6 uur Prins Frederikstr. 3, Leiden. GP Zaterdag op de Markt: heren sportbroeken, sing lets alle maten 1.49. da mes slips wit 98 ct en ca- misols f 1.19. dames- en heren pyama's f 6.50. Wti staan in de Korenbrug steeg t.o. Muziekhandel Servaas. Japie. 1093 3? Plastic Werkspons 25 ct. IJzersterk, bestand te gen alle zepen en chemi caliën. Met advertentie voor 25 ct. Extra grote maat 39 ct. Geldig tot 13 Maart. I.V.A. Haarlemmer straat 48, Nova, Noord- einde 43, Leiden. Horloges Uurwerken. In ruime keuze. „De Goed kopere Zaak" S. v. d. Wa ter en Zn., Haarlemmer straat 185, Zenith, Longi- ties, Election, Cyma, Pris ma, Union, Junghans, Kienzle, Avia, Roarr.er, Ri val, Lemania, Mauthe, Zo diac, Lanco, Remova. Éigen werkplaatsen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2