Klacht over melksanering kreeg niet erg veel bijval Corso met Engelse militaire korpsen Marktberichten 1.95 0.98 1.49 Net Meisje BETER fN STUKKEN goedkoper!! DEKLEINE WINST Het gaat niet om de knop waar U aan draait PHILIPS - GRUNDIG - SIERA - TELEFUNKEN VRIJDAG 26 FEBRUARI 1954 DE LE1DSE-COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA J GEMEENTERAAD LE1DSCHENDAM De gemeenteraad, van Leidschen- dam kwam gisteravond bijeen. Af wezig waren de heren K. Copray, Th. Meester en P. Boone. Na de voorle zing van de ingekomen stukken drong de heer J. Dietz (KVP) er op aan, dot B. en W. de nodige aandacht zullen schenken aan een adres van de Federatie van kleuteronderwijs, om door een verhoogde subsidie de salarissen van het onderwijzend per soneel te kunnen betalen. De voorz. merkte op dat tot op heden geen adres is ontvangen, zodat B. en W. daaraan ook geen aandacht hebben kunnen schenken. Spr. gaf de raadsleden in overweging aan be doelde federatie te berichten, dat als zij een adres zal zenden, dit gericht moet zijn niet aan B. en W. maar aan de raad. De afhandeling van de agenda welke ditmaal uit slechts enkele punten bestond, had een vlot ver loop. Besloten werd een perceel wei land groot 1.35 ha. gelegen aan de Veenv/eg voor de tijd van één jaar onderhands te verpachten aan de heer P. Buitelaar tegen een prijs van ƒ121,50. Aangezien de herziening van het gedeelte van het uitbreidingsplan, vallende buiten de partiële plannen „Damlaan, St. Bonifaciusstraat, Van Ruysdaellaan" en „Sportveld" nog in voorbereiding is, schrijft de wet voor, dat de raad nog eens uitspreekt, dat de plannen nog steeds in behande ling zijn. De raad voldeed aan deze verplichting. Spraakonderwijs. De schoolarts heeft bij herhaling geconstateerd dat er grote behoefte bestaat aan onderwijs voor spraak- gebrekkige kinderen. Het onderzoek heëft uitgewezen dat spraakonderwijs noodzakelijk is voor 7 a 10 leerlingen in de buurtschap Stompwijk, 25 30 leerlingen in het overige gedeelte van de gemeente en 5 a 10 leerlingen van de kleuterscholen. Naar aanlei ding hiervan hebben B. en W. con-» tact opgenomen met mevrouw J. Bo- gaartzBüch, stem- en spraakkun dige in Den Haag, die reeds in ver schillende gemeenten werkzaam is o.a. Voorschoten. Zij heeft zich be reid verklaard het suraakonderwijs ook in deze gemeente ter hand te nem.en Het lesgeld is bepaald op 3,— per maand en de ouders dienen dit rechtstreeks aan de spraakkun dige te voldoen. Voor on- en min vermogenden stellen B. en W. voor de kosten geheel of gedeeltelijk voor rekening van de gemeente te nemen. Dit voorstel, dat de gemeente naar schatting 250,per jaar zal kosten werd aangenomen. Besloten werd verder de huren van de woningwetwoningen gebouwd na, 1950 voorlopig vast te stellen op de thans 'geïnde huren. De huurver hoging met 23 zal moeten gelden voor de 16 woningen van de R.K. Woningbouwvereniging „St. W'lli- brordvs", de 16 woningen van „Don Bosco" te Stomvnjiik, de 55 duplex- woninnen en de 37 tooningen van de gemeente. Tot slot werd aan de woningbouw vereniging St. Willibrordus een aan vullend voorschot groot 15.500,^- verstrekt. De reparatiekosten van be doelde woningen worden geschat op ƒ30.900,19, waarvoor de woning bouwvereniging slechts ƒ15.571,70 be schikbaar heeft, zodat de gemeente voor het verschil moet bijspringen. Melksanering. Na afhandeling van de agenda bracht de heer A. de Rozörio (KNP) de melksanering ter sprake. Spr. vroeg, welke bevoegdheid B. en W. en ook de raad hebben ten opzichte van deze sanering. Spr. had vele klachten van huismoeders ontvangen en wees er tevens op, dat ook minis ter Mansholt niet tevreden is met de gang van zaken. De voorz. wees er op, dat de raad met deze zaak geen bemoeienis heeft, omdat het een par ticuliere aangelegenheid is voor de melkslijters. Indien echter de sane ring moeilijkheden zou opleveren, wordt deze zaak aanhangig gemaakt bij het Bedrijfschap Zuivel, die dan op zijn beurt advies inwint bij B. en W. De heer J. C. van den Bosch (KVP) merkte op, dat als de melk slijters het met elkaar eens zijn, zij verder met niemand te maken heb ben. Spr. achtte de sanering uit eco nomische overwegingen van groot belang. Het merendeel der raadsleden was het daarmede eens. HILLEGOM De heer J. Heidema slaagde voor het examen Engelse Handelscorres pondentie. LISSE activiteit van v.v.v. Ofschoon het ledental van de V.V. V. groot is, heeft het bestuur een leden-wervingsactie op touw gezet, welke aanvangt begin Maart en zal voortduren tot 20 Maart a.s. In samenwerking met de V.V.V. afd. Hillegom, Lisse en Sassenheim, is er een gemeenschappelijke folder voor de bollenstreek ontworpen, waardoor propaganda naar buiten kan worden gevoerd. 15000 zullen in het land worden verspreid en hier in wordt o.m- verteld, wat er alzo in de Bloembollenstreek te doen zal zijn. Als attractie worden de bollendor- pen in de bloeiperiode van de bollen versierd, opdat de feestelijke vreugde tot betere uiting komt. In Lisse wordt een begin gemaakt met een versie ring van 2j^j km. straat, uitbeeldende een bloemenregen, naar een ontwerp van ir. Heikens. Elk jaar is men voor nemens hieraan uitbreiding te geven, zodat aangevangen zal worden met "de versiering vande belangrijkste verkeersaders in de gemeente. Ver volgens worden wederom bloemen Het bloemencorso in de Bollen streek, „Melodie in bloemen", zal bij een normaal verloop van de bloei tijd van hyacinthen worden gehou den op Zaterdag 24 April a.s.. Tot nu toe zijn reeds 30 aanmeldingen bin nengekomen. Indien het corso op 24 Aii luid applaus werd hij benoemd tot ere-Jid. Door het bestuur was als candi- daat gesteld voor de opengekomen plaats de heer A. W. Deutekom en r^oor de vergadering de heer Jac. v. Werkhoven Pzn. Bij de eerste stem ming verwierf eerstgenoemde 32 stemmen en de tweede 31. Dit was geen vereiste meerderheid. Na her steming kreeg de heer v. Werkhoven 41 stemmen zodat de vacante plaats ïl doorgaat zullen in de veiling-1 in het bestuur door hem zal worden gebouwen te Lisse op Vrijdagmiddag j ingenomen. 23 April de wagens worden tentoon- be regeling van de Omgang is als gesteld. Het corso zal worden opge- j «volkt: vertrek met de 2e trein let- steld op de Rijksweg te Sassenheim ter M om 12 minuten over half één. (start ongeveer 1 uur). |Er is om 1?- uur Lof. Vertrek uit Am- Gereden wordt dan via Lisse naar i sterdam 6.25 uur. Hillegom tot Bonnebroek, waar ge- Bij de rondvraag richtten de nieu- keerd wordt en teruggereden paarwe voorz. van Leiden de heer Som- Sassenheim. jmers en de oud-voorzitter de heer Twee Schotse bands, n.l. de „Mili- i Schrijvers nog enige waarderende tary Band of the Seaforth Highlan-woorden tot de afgetreden voorzit- ders" en de „Pipe Band of the Queens ter. Own Camerons Highlanders" beiden ceremonieel tenue, zullen het corso muzikaal omlijsten. De Zweedse groep in de bond van ATA a bloembollenhandelaren zal, zoals be-111% V* Cl, Z/BtluCn Q33t WASSENAAR kend, deelnemen met een praalwagen, waarop twee Zweedse schoonheids koninginnen hun zetel zullen inne men. Donderdagavond in de bioscoopzaal van Luxor haar 34e uitvoering. Dank zij de trouw en goedgeefsheid van een vaste kern van donateurs is het de vereniging mogelijk om deze uitvoering aan te bieden, zeide voorz. Beysens. De K.A.B. stiïnuleert deze wijze van vrije tijdbesteding ten zeer ste. Vanwege het Maria-jaar werd aangevangen met Salve Regina van Fr. Schubert, gevolgd door het Panis Angelicus van A. Franke. Vervol gens werden een drietal operakoor werken van Verdi ten gehore ge bracht Ds zang, onder leiding van de be kwame dirigent W. Mizée en met piano-begeleiding van mej. L. Mos- seveld, werd op voortreffelijke wijze uitgevoerd en het koor kreeg een welverdiend applaus. Na een korte pauze werd de film „La Traviata" van Verdi vertoond. VOORHOUT ZESDE LUSTRUM STILLE In zijn openingswoord heette voor zitter H. J. Vester allen welkom, spe ciaal pater Versteeg o.f.m, de vertrekken Op zijn verzoek zal aan ir P. J. van der Zanden per 1 April a.s. ont slag worden verleend als directeur van de Gemeentebedrijven. B. en W. stellen de raad voor dit ontslag te verlenen op de meest eervolle wijze. De heer Van der Zanden is benoemd tot adjunct-directeur van de N.V. Keuringsinstituut voor Waterleiding- art'kelen te Den Haag (KIWA) en if in deze functie reeds enige tijd werkzaam. De heer Van der Zanden kwam op 1 September 1947 naar Wassenaar, nadat hij een 10-tal jaren werkzaam was geweest, de laatste tijd als ad junct-directeur aan het Haagse Wa terleidingbedrijf. Ter voorziening in de vacature hebben B. en W. de raad een aanbeveling doen toekomen, waarop voorkomen de namen van: 1. ir F. Bleichrodt, te Leiderdorp, 2 ir D. A. de Groot, Den Haag. GEEN LATER SLUITINGSUUR VOOR KAPPERSBEDRIJVEN Een 5-tal Wassenaarse kappers heeft het gemeentebestuur verzocht het sluitingsuur voor hun bedrijven, dat thans 18.30 uur bedraagt, op een later tijdstip te bepalen. Uit een en- quêtte, die door het gemeentebestuur 'kg~ i onder de Wassenaarse kappers ge- stuursieden uit Leiden en de g.a. ■I PU,,,. kapelaan Schlatmann. Vanaf de op- mozaieken gelegd en hieraan zullen richting is de heer Vester voorzitter evenals vorige jaren prijzen verbon- maap thans stelde hii ziin eandida- bouden werd, is gebleken, dat slechts één van hen een later sluitingsuur voorstaat dan 18.30 uur en dat het gezien". Aan de hand van een serie de adressanten in feite te doen was om verruiming van de zgn. afheip- t(jd, die thans een half uur bedraagt. A>n de raad wordt voorgesteld de adressanten mede te delen, dat er geen redenen aanwezig geacht wor den, het sluitingsuur te verlaten en dat de Winkelsluitingswet 1951 het verruimen van de zgn. afhelpt(jd niet mogelijk maakt. Hogere subsidie voor het jeugdwerk Bij de behandeling van de ge meentebegroting, hebben B en W op vragen van raadsleden geantwoord, zich nog nader te zullen beraden over een eventuele verhoging van de sub sidie aan de jeugdverenigingen. Dit nadere beraad heeft er toe geleid, dat thans aan de gemeenteraad wordt voorgesteld het jaarlijkse bedrag van 3500, dat tot nu toe beschikbaar werd gesteld, te verhogen tot f 6000. Van dit nieuwe subsidiebedrag zal 1400 bestemd worden voor de ver eniging „Het Dorpshuis". De rest zal in verhouding tot het aantal leden over de overige jeugdverenigingen worden verdeeld. De verhoging van het subsidiebedrag heeft o.m. tot doel de activiteit der verenigingen te sti muleren. ZOETERMEER Bijeenkomst L.T.J. Gisteravond hield de L.T.J. een ledenvergadering in het bovenlokaal van de oude jon gensschool, waarvoor bevredigende belangstelling bestond. De oogst- dankdag had een nadelig saldo van één gulden. Bij de bestuursverkiezing werd inplaats van de heer Fr. Droogh, die niet herkiesbaar was, gekozen C. Vollebregt. De tuindersstudieclub zal deze zomer het gewas tomaten aan een nauwkeurige studie onderwer pen. De landbouwstudieclub neemt de suikerbieten in studie. Het voorstel om een vlag aan te schaffen vond warme bijval. Om de financiën bijeen te krijgen zullen de L.T.J.-ers konijnen gaan houden en de opbrengst daarvan offeren voor het vlaggenfonds. De g.a., kap. J. Stamers, beant woordde hierna enige ingekomen vragen op godsdienstig gebied. Met een gezellig partijtje kaarten werd de avond besloten. K.A.V. en Gilde. De K.A.V. en „Het Gilde" hielden voor de eerste maal een gecombineerde bijeenkomst in het Parochiehuis. Mevr. A. D. van VelzenPeterse, voorz. van de groep Gilde, leidde deze bijeenkomst, waar voor grote belangstelling bestond. Pater P. de Lange, o.f.m., visitator der Derde Orde, hield een lezing over het onderwerp „Zo heb ik het nooit zeer geslaagde gekleurde lichtbeel den besprak de pater het ontstaan en de bloei van de kloosters, waarbij de figuur van de H. Franciscus en zijn orde specitfhl belicht werden. Uitvoe rig werd stil gestaan bij het klooster leven. Er werd nog medegedeeld, dat op 25 Maart een bede- en boetedag ge houden zal worden. Ook werd gewe zen op de mooie gezinsgebruiken in de Vastentijd, die in ere gehouden moeten worden. Jagers kwamen bijeen. De Zoe- termeerse jagers kwamen bijeen in „Ons Genoegen" voor 't houden van hun jaarvergadering. De leiding was in handen van dokter J. H. de Bruijn. Sinds de aanstelling van een jachtopziener is er aan de stroperij een eind gekomen. De jacht was goed, hoewel de resultaten minder waren dan het vorig jaar. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. LEIDEN. 26 Febr. Vee. Aange voerd werden: 5 stieren; 90 melk koeien; 200 vette koeien; 124 vare koelen; 19 vette kalveren; 295 nuch tere kalveren; 50 vette schapen; 240 vettelammeren; 7 weidelammeren; 47 varkens (zeugen); 369 schram men; 575 biggen; 2? geiten. Totaal 2047 stuks. Prijzen: slachtstieren 790—1000; s. 2.30—2.65; melk koeien 8001140; vette koeien 780—1060; s. 2.20—3.00; vare koeien f 550790; vaarzen 575 875; pinken 360580; graskalveren 200—360; vette kalveren 1. gew. 2.00—2.35; nuchteren kalveren (sl.) 3546; l gew. 90—100; vette scha pen 90130; v.ette lammeren 80 115; zeugen (drachtige) 200—375; schrammen 60120; biggen f 35 55; geiten 1530. Handel: stieren, melk- en vaar- koeien, vaarzen en pinken, redelijk; vette koeien, nuchtere kalveren, vrij goed; schapen en lammeren, willig; zeugen, schrammen en biggen, stug, duur; vette kalveren en geiten, ma tig. TBC vrije afd. zeer grote aan voer. Kaas, 26 Febr. Goudse: aan voer 17 partijen. Goudse le kwal. /2.20—2.28; id. 2e kwal. 2.15—2.19 Handel: Goudse: traag. Letdse aanv. 2 partijen. Handel, traag. LEIDSCHENDAM 26 Febr. Groen te Sla B 15—17; sla C 10—13; stoofsla 1.041.05; spruiten 1519; prei 8.008.10; boerenkool 49; uien 4.906.00. den zijn. Om het wedstrijdelement beter tot zijn recht te laten komen «zullen zeer waarschijnlijk voor enkele categories van mozaiekeri streek- wedstrijden worden gehouden in sa menwerking met Hillegom en Sassen heim. In Lisse heeft V.V.V. gestimuleerd dat op 30 April een kinderbloemen corso wordt gehouden, terwijl op die dag voorts nog enkele volksspelen zullen plaats hebben o.a. een zeep kistenrace. Het Zomeravondfeest in het jaar 1954 zal ook niet ontbreken. Vervolgens heeft het V.V.V. plannen om tijdens de bloeioeriode nog een ibromfietsralley te organiseren, wel ke plannen nadere uitwerking behoe ven. De V.V.V. heeft vervolgens bakens uitgezet om een goed functioneren de logeerdienst in werking te stellen en de plaatselijke hotels, café's en restaurants hebben hun aantal bed maar thans stelde hij zijn Candida 'tuur beschikbaar voor jongere krachten Het genootschap heeft nu door toetreden van 24 nieuwe leden 262 leden, benevens 28 adspiranten. De ontvangsten waren 834,09 waarvan 750.35 is afgedragen aan de afd. Leiden. Vanwege het 30-jarig jubileum was er een muzikale omlijsting, verzorgd dopr de heren E. Spierenburg en Nic. van Dam, met pianobegeleiding van mej. Rie van Velsen. Gezongen werd Panis Angelicus en Ave Maria. De heer A. Vlasveld declameerde een gedeelte uit „Elckerlyck" en een aar dige Vlaamse declamatie over de Zondvloed. Hierna hield kap. Schlatmann een toespraak, Spr. noemde de „Om gang" een echte manifestatie van nuchtere Nederlanders. Nadruk werd gelegd op de voor dit jaar te hou den intenties, speciaal voor het Ma- De Heer en Mevrouw N. C. HOP C. C. B. HOP—COMPEER, danken U ook namens we derzijdse ouders, voor de grote belangstelling bij hun Huwelijk ondervon den. 6718 Voorschoten, Rijndijk 140. KINDER ONDERJURKJES vanaf JONGENSSLIPS (Jansen en Tilanus) vanaf Gepiatteerde DAMESKOUSEN ia. Wed NI. Overduin gevraagd in gezin met kin deren te Wassenaar, voor d. pn n. Meerdere hulp aanw. Mevr. AALBERSE, Bloemcamplaan 4, tel. K. 1751—8896. 6686 "S* Wegens emigratie ge kocht: Inboedel, bestaan de uit ameublement, ta fels, dressoirs, bankstel len, boekenkasten, bu reau's, litsjumeaux, kloos tertafels, toilettafel, baby commode, matrassen, gas kachel, gootsteen, geyser, enz. Koopt inboedels, zol deropruimingen. Pluym, Hogewoevd. Tel. 21266. Kloostertafels 4 fau teuils, ameubelmenten, schuiftafels, bureau, 1- en 2-pers. ledikanten en spi ralen, 3-gaten kachel, bij- zetstoeltjes en tafeltjes, di vans, electrisch kacheltje, schemerlamp. Jan Pluym, Hooigracht 51, Tel. 25955. den een belangrijke uitbreiding ge- J riajaar. geven. De vraag naar logeergeleeen- j De voorz> dankte allen voor de beid is groot en hierin wenst de v.lprettlge samenwerking. De heer G. V.V. zo mogelijk regelend op te tre- jyj prins was de tolk der aanwezi- den voor zover dit mogelijk is. 1 gen door de voorz. dank te zeggen „St, Gregorius" gaf uitvoering. voor b<5t vele werk jn deze 30 jaren De R,K, Gemengde zangvereniging V00r. bet genootschap gedaan. Onder „St. Gregbrius" gaf Dinsdag- en I 2? Net R.K. Kosthuis ge vraagd, door R.K- iuf Nieuwste collectie BEHANG vanaf 55 ct per rol De grootste sortering VITRAGE vanaf 69 ct p. meter Grootste keuze AFGEPASTE GORDIJNEN 90 x 160 cm d. st. vanaf J.49 TRAPLOPERS 50 cm breed, n. meter vanaf I.59 OVERGORDIJNSTOF eu CRETONNE vanaf 1.69 p. mtr Pracht colleotie WILTON KARPETTEN 200 x 300 cm 19815998.— 58.95 Grote keuze BALATUM vanaf 2.85 p. mtr Haarlemmerstraat 51 Tel 24958 Lid v. h. Financierings instituut Rechtskundig Bureau W. Plasmeijer, cand. deur waarder, Lid N. V. v. R. A., Langebrug 13, Leiden, tel 31650. Adviezen, con tracten, incasso's, rechts zaken, processen, ontrui mingen woningen en be drijfsruimten, pachtzaken, arbeidszaken, handlichting enz. 6702 f Morgenmiddag van 3 uur demonstratie van Petroleurahaard „Real" 395. Ager Petroleum Agator 142,50, Bes Petro leumkachel 49.50, Turni Petroleumkachel f 32.45 bij Bern. Schulte, Herenstr. 124. Voorhout. 6709 frouw- L'.efst gezin zonder kinderen. Brieven aan het Katholiek Sociaal Bureau. 5P Verloren te Oudewete- ring eouden ring, broche en oorbellen. Tegen bel. terug te bezorgen Kerk straat 45. 6720 5? Bloemistknechtje gevr. 15—17 iaar van Maart tot Maart, hü A. C. Koeleman Jaagpad 9, Vrouwenakker post Nieuwveen. Polshorloges v.af ƒ1.50 Der week. Zoekt U een pri ma Zwitsers merkhorloge van goede kwaliteit en niet te duur? Wii hebben een uitgebreide collectie, juist iets voor U. Storm Buy- singstraat 33, bil Lage Morsweg. 1615 3F Te koop; twee pracht moderne clubfauteuils m. vier stoelen, vier salon- stoelen, zes stoelen, vloer kleden, wringer, schrijf tafel, rijwielen, opklab- bedden, bedstellen, ledi kanten, alles gaat tegen heel zeer lage prijzen weg. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). S? Naaimachines. Wii heb ben weer enige gebruikte hand- en trapmachines v. Drima kwaliteit met lang durige garantie. P. J. van Stevn, Hooigracht 100, Te lefoon 30815. 1617 SBon. Grote haarkam 19 ct. Diverse kleuren. Versterkte rug. De beste clastic kam. Normale prijs 50 cent. Uitsluitend met bon 19 ct. Victorie-Bazar. Hogewoerd en 73. Horloges Uurwerken. In ruime keuze. „De Goed kopere Zaak" S. v, d. Wa ter en Zn.. Haarlemmer straat 185, Zenith, Longi- nes, Election, Cyma, Pris ma, Union, Junghans, Kienzle, Avia, Roamer, Ri val, Lemania, Mauthe. Zo diac, Lanco, Remoue. Eigen werkplaatsen. inderen. Brieve: latholiek Sc Plantsoen 25_ Voor heren ongemeubi leerde gestoffeerde kamer te huur per 1 Maart a.s., eventueel met pension. Cl Tielemans, Utrechtse Jea»- pad 19, Leiden. 1605 Pontiac, Prisma, Indus, Rodania horloges e.a. in staal, chroom, doublé en goud voor dames en he ren. Schriftelijke garantie. Fa. Jan M. Pierrot, Manrs- manssteeg 21, Leiden. Onk betaling in overleg. 6701 3? 3 stuks Koffie- thee- en Suikerbussen, samen f 1.49. In de kleuren licht groen, crème of rood, met nikkelen letters. Alleen met advertentie. Geldia tot 6 Maart. I.V.A., Haarlem- merstr. 48; Nova, Noord- einde 43. Leiden. 1606 5? Plastic Werkspons 25 ct. IJzersterk, bestand tegen alle zepen en chemicaliën. Alleen met inlevering van deze advertentie voor 35 ct. Geldig tot 6 Maart. T.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova."Noordeinde 43, Lei dein1606 2? Een horloge kopen _i| een vertrouwenszaak. j ons 100 garantie. Con tante verkoop, lage prij zen. Ruime keuze horloges in alle prijsklassen. Uur werkkliniek. Lage Rijndijk 8. Leidens beste speciaal zaak. Verkoop ook op Schakelzegels. maar juist om wat daar achter zit. Het hart van «en Radio-apparaat daar draait het om. Dit is voor de leek niet altijd zichtbaar. Daarom is een vertrouwelijke en technische voorlichting onontbeerlijk bij aankoop van een nieuw Radio-apparaat. Dit 100 vertrouwen biedt U de 6726 RADIO- EN TELEVISIESPECIALÏSTEN AALMARKT 12 FA. J. P. VAN BERGI HINEGOUWEN TELEFOON 21782

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3