Uiösexhutspot RIJNSTREEK Leids K*A*V. - toneel speelde een toepasselijk kolderstuk De K.V*P.-groslijststemming voor de Prov* Staten Kath* Reisvereniging vierde vastenavondfeest vol jolijt DONDERDAG 25 FEBRUARI 1954 DE LÈIDBE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 V astenavondfeest enEen stampvol St. Antonius Club- dienstbode zo'n kostelijke vertolking huis heeft gisteren genoten van het!gaf, dat de zaal het telkens opnieuw benauwd kreeg van het lachen. Hetty Doevelaar, in lingerie, de hooghartige dame vormde een prach tige tegenstelling tot de spontane typen en werd goed gespeeld door inej. Onderwater. De speelster van de titelrol, mej. Cor v. Leeuwen, had ongetwijfeld de moeilijkste taak. Zij moest temidden van al die mensen met goede en slechte bedoelingen beide partijen maakten het haar moeilijk de rol van het meisje, dat in zekere zin haar milieu ontgroeid is, maar an derzijds veel hout van de mensen, clie haar omringen, met overtuigings kracht spelen. Zij heeft daar inder daad kans toe gezien. De vertolking was gaaf en de vele mogelijkheden om tussen de kolder de juiste hou ding te verliezen, wist zij met suc ces te omzeilen. Ook de andere dames, die wij niei vastenavondfeest van de Leidse af deling der K.A.V. De eigen toneel vereniging speelde het kostelijke blijspel van Piet Mossinkoff, „Mr. Anna Spier, Dr. Jur." en tussen de bedrijven zorgden de Gibato's voor een keur van bekende wijsjes. Voor een vastenavondfeest had men geen beter stuk kunnen kiezen Het v/as een verzameling van kolder die hier en daar. even plaats moest maken voor wat levensernst. De dochter van Antje Spier, een gehaaid groentevrouwtje, had het in haar hoofd gezet om alvocaat te worden en tot grote vreugde van haar moe- dei*, maar tot ergenis van een wel gestelde dame, brak de dag aan, dat zij promoveerde tot doctor in dc rechten. Van dat moment af nam moe Spier het heft in handen. Ze huurde een kantoor, liet het inrich ten, bemoeide zich met alles, waar van ze geen verstand had, en deed zelfs de grootste moeite om mensen te vinden, die zoals za dat noem de in de purée zaten. Ze ging zelfs het praatje rondstrooien, dat haar dochter verkering had met de zoon van de president van het ge rechtshof. Door deze manier van op treden werd het de dochter onmo gelijk om een advocaten-practijk op te bouwen, terwijl zij tevens in haar huwelij ksaspiraties gedwarsboomd -werd. Dit laatste bleek achteraf niet niet zo erg, omdat „de ware Jozef" toch nog komen* moest, maar in de hitte van de strijd had mr. Anna daar geen erg in. Het was één conflict al conflict. De mevrouw van een lingerie win keltje wilde haar zoon niet afstaan aan de dochter van een groente vrouw en de groentevrouw dacht er niet over om haar rechtsgeleerde dochter in de huwelijksboot te laten stappen met de zoon van de „linge rie-mevrouw". Rond deze hooglo pende scènes kon men genieten van allerlei kostelijke typen, die alle maal een duit in het zakje deden. De taferelen, waarin Antje Spier en tante Hermin elkaar hartig de waar heid zeiden, waren buitengewoon amusant. Mevr. Pelgrom en mevr. v. Leeuwen speelden deze rollen voor treffelijk. Een bijzonder woord van hulde komt ook toe aan mevr. v. Kampen, die van de onbenullige Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „Ta 'rikh L shaikh Uwals" de heer J. B. van Loon, ge boren te Wouw en thans wonende te Hilversum. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Two investigations on he lium at low temperatures" de heer H.H. Tjekstra, geboren te Menado en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proef schrift getiteld „Studies on osmome try of polymer solutions" de heer H. Benninga, geboren te Slochteren en thans wonende te Leiden. Bioscopen De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Rue Madeleine 13", 18 jaar. Lido: „De banneling van Bal- lantrae", 14 jaar. Luxor. „Stazione termini", vol wassenen. Trianon: „Staatsvijand No. 1", alle leeftijden. Rex: „Scaramouohe", 14 jaar. LEIDSE POSTZEGELVERZAME LAARS VERGADERDEN. De Leidse postzegelverzamelaars zijn gisteravond weer bijeen geweest. De penningmeester bracht zijn fi nancieel verslag uit, dat hij wegens zijn afwezigheid op de jaarvergade ring nog niet eerder had kunnen voorlezen. De rekening over 1953 sloot met een totaalcijfer van 2.168,01; het saldo bedraagt f 452.42 De financiële commissie roemde de keurig ingerichte en punctueel bij gehouden administratie van de pen ningmeester. Bij de ballotage traden vier nieuwe leden toe. In de pauze kon een collectie ze- allemaal met namen kunnen noemer, ge]s van de Ballcanstaten worden hebben bijgedragen tot het succes bezichtigd. Dr. Andriesse won hier van deze opvoering, welke werd in- i mee een waardebon. Verder waren gestudeerd onder de bekwame lei ding van de heer H. Kienjet. De voorzitster van de K.A.V., mevr. C. UphoffVisser, opende de avond en dankte.na het laatste be drijf de toneelgroep voor de gezel ter bezichtiging aanwezig de nieuwe zegels van Nieuw Guinea, twee en veloppen met de skiserie en speciale afstempeling van de skiwedstrijden in Zweden. Ook kv/am er een afbeel ding van de nieuwe propagandaze- ligheid, waarvoor zij gezorgd had 1 gels van Zwitserland. Op één van Terwijl vele ouderen reeds naaf huis die zegels staat de loop van de Rijn gingen, bleef er nog een flink gezel schap bijeen, óm de klok gelegen heid te geven het middernachtelijk uur te halen. Dat behoort zo'n beetje bij de Vastenavond. afgebeeld, met de monding, zodat er ook een stukje Nederland op voor komt. Velen bleven na de sluiting nog bijeen om te ruilen. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 unr telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Donderdag 25 Februari. inspecteursdiensten, die ten zeerste worden gewaardeerd. De directeur, We zitten midden in de Vasten- de adjunct-directeur en ir. F. J. J. avondfeesten. Alle verenigingen, die j Meuv/ese spraken hun grote waarde- zichzelf respecteren, voelen zich ge- ring uit voor de wijze, waarop de dwongen hun vastenavondvreugde i heer Selier zich op verschillende collectief uit te vieren. U kunt hetplaatsen in het bedryf een waardevdl ALPHEN AAN DEN RIJN Zevende lustrum St. Deusdedit De pi. afd. van St. Deusdedit, heeft gisteravond in hotel „Toor" te Alphen haar zevende lustrum ge vierd. De avond stond onder lediing van de heer G. M. Wolfers. De leden wa ren in groot getal aanwezig met hun echtgenoten of verloofden. De feest avond werd voorts o.m. bijgewoond door de g. a. kapelaan J. v. d. Stap, bondsbestuurder de heer Meester, af gevaardigden van de K.A.B. en en kele van haar afdelingen, alsmede afgevaardigden' van de Prot. Chr. zusterorganisatie der N.C.L.B. Kapelaan v. d. Stap sprak na een kort felicitaiewoord en wees op de noodzaak zich te ontwikkelen i.v.m. de komende P.B.O. De heer Meester memoreerde enkele episoden uit de geschiedenis van de landelijke bond, welke in Januari zijn gouden jubi leum vierde. De heer A. F. Ruijssenaars, voorz. van de pl. afd. van de K.A.B.sprak een waarderend woord tot het afd. bestuur van de jubilerende Landar- EXAMEN MACHINE SCHRIJVEN In hotel „Centraal" werden voor de Rijnstreek-bewoners examens ma- chineschrijven afgenomen. Geslaagd zijn: mevr. E. MulderMekes; de dames N. Fijn, E. J. Tolk, C. J. Griet huizen, G. J. Schouten, A. T. Boon, P. Bauer, E. H. Lijkema, J. L. v. d. Leden, Nieuwveen; M. C. Boers. Ha- zerswoude; N. Donker, J. de Pater, Nieuwkoop; en de heren J. A. Lijke ma, T. A. van Egmond, S. Blom en A. Leijnse. Mej. M. Koopman mocht een snel heidsdiploma en een eervolle ver melding in ontvangst nemen. Zij be haalde een snelheid van 2740 aansla gen per 10 minuten. Voorts slaagden de volgende leer lingen van de R. K. ULO: Riek v. d. Boogaard, Ter Aar; Gré van Niekerk, Henk Giesbergen, Aarlanderveen; Cor Hoogervorst, Theo Hoogervorst, Ter Aar; Harry v. d. Jagt, Cees Lek, Langeraar; Cees Zandbergen, Bos koop. De dames G. .Heemskerk en A. v. Briemen, beiden te Bodegraven, slaagden eveneens voor het typisten diploma. UITVOERING VAN „HOU VAST". De meer dan gouden Gymnastiek- beidersbond en stelde het pioniers- vereniging „Hou Vast" heeft Woens- werk van de ouderen aan de jonge- dagavond in de volledig bezette gro- ren ten voorbeeld. Spr. wijdde en- te Nutszaal, o.l.v. de heer P. Zui- kele woorden aan de nagedachtenis dam, haar vanzelfsprekend goed ge- van wijlen de heer J. v. d. Tol, ge-!.slaagde uitvoering gegeven, durende vele jaren de hardwerkende i De avond werd na opmars en voorzitter van St. Deusdedit. Spr. vaandelgroet, door de heer Zuidam wees er op, dat de strijd van de j met een woor'd van welkom geopend, standsorganisaties en vakafdelingen Het programma, dat uit aantrekke- zich verplaatst, vooral de laatste ja- lijke gevarieerde nummers was sa- ren, naar het politiek terrein. De J mengesteld werd vlot en vaardig af- voorz. van de L.T.B., de heer H. S. j gewerkt. Kroft sprak het vertrouwen uit, dat j Bij het optreden van de kleuters de vruentbare samenwerking, die totwachtte de dames C. Zuidam en S. dagelijks lezen in de krant. De Leid se K.A.B. zal a.s. Zondag- en Maan dagavond feestvieren in de grote Stadsgehoorzaal, aanvang 8 uur. Het programma wordt verzorgd door de K.A.B.-symphonie en het K.A.B.-to- neel „Vondel", dat de drie-delige klucht „Drie is te veel" van Joh. Blaaser op zal voeren. Daarna komt Evert Castelein voor een vrolijk slot zorgen. Zaterdagmiddag zijn er in de hal van de Stadsgehoorzaal tussen 4 en 6 uur nog enige kaarten ver krijgbaar. En a.s. Maandagavond is er ook vastenavondfeest van de Ned. R.K. Middenstandsbond, afd. Leiden. In het St. Antonius Clubhuis zullen eigen leden een bont programma brengen, aan elkaar gelijmd door conferencier Harry Wcodson. De mu ziek wordt verzorgd door de Beierse Kapel en het laatste deel komt weer voor rekening van Evert Castelein. Gisteren was het veertig jaren ge- ambtenaar had betoond, bij welke lof zich de chef van de heer Selier, de heer W. F. van Rij kom, gaarne aan sloot. Vanzelfsprekend ontving de heer Selier eveneens de tastbare bewijzen van waardering in de vorm van een oorkonde en een gevulde enveloppe, terwijl de heer J. J. C. Snel namens het personeel een herinnering aan deze dag overhandigde. STADSKOK. Burgerlijke Stand nu toe heeft geheerst, bestendigd zal blijven. Hij benadrukte de gods dienstige basis van. de kath. organi saties. Namens de fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus bood de heer H. B. Rikken, penningm. de gelukwensen aan. Zowel door deze bond als dooi de K.A.B., de K.A.V. en de L.T.B. werden bloemen aangeboden. Tot slot sprak de heer S. v. Leeu wen, voorz. van de Christelijke zus terorganisatie, de N.C.L.B. die o.m. op vele overeenkomsten wees in or ganisatorisch verband tussen de bei de bonden. Ter herinnering aan het gouden ju bileum van de landelijke bond, ont- van Eijk een verrassende dankbe tuiging. Deze dames hebben zich verdienstelijk gemaakt bij de oplei ding en verzorging van het jonge volkje en kregen daarvoor van een „deputatie" een aardig geschenk in de vorm van een schermerlamp. Werd het eerste deel van deze pro- paganda-avond begonnen met het zingen van het clublied, na de pau ze werd de loftrompet- geblazen voor de directeur-voorzitter de heer Zui dam. Hij ontving na een vloed van kv/am, moest deze hem eert even waarderende woorden een paar pri ma kussens voor een rookstoel. Zowel de dames als heren gaven in de onderscheidene nummers blijk Laatste Berichten OPSTAND IN SYRIë? Volgens nog niet officieel bevestig de berichten is in Noord-Syrië een opstand uitgebroken. Volgens andere berichten zou president Abib Sjisja- kly afezet zijn. Te Londen is een uitzending opgevangen van Radio- Aleppo, waarin Rais Mustafa Ham- doen alle strijdkrachten van het land Oproept „zich te voegen bij de troe pen van Noord-Syrië in hun strijd tegen het regiem van Damascus". Voor het ogenblik, aldus de radio, scheidt Noord-Syrië zich van de rest van het land af. Reuter meldt, dat radio-Damascus normaal met de uitzending voort is gegaan en niets gezegd heeft over de oproep. Ook in Beiroet zijn berichten uit Aleppo opgevangen, waarin gezegd wordt, dat in Aleppo opstand is uit gebroken en dat in deze stad een einde is gemaakt aan het regiem van Sjisjakly. NAGUIB IN ONGENADE. Afbeeldingen van generaal Naguib in kantoren en openbare gebouwen van Cairo werden Donderdag verwij derd. Het huis van de afgetreden pre mier wordt door zwaar bewapende troepen bewaakt. De wachtposten buiten de radiostations van Cairo zijn versterkt. het zeker op zijn plaats. Grime en toneelaankleding waren naar beho ren. Voor de muzikale noot zorgde het duo Spanenburg uit Oudewater, ook tijdens het gezellig samenzijn, dat de avond besloot. BOSKOOP De heer L. v. d. Heuvel, hulp- kantonnier by de dienst van de Prov. Waterstaat, is benoemd tot brug wachter bij de Rabatbrug te Gouda. HAZERSWOUDE (H. R.) Verdwaalde schol Gisteren ving de heer A. de Vogel in de Rijn een schol. Waarschijnlijk is deze vis in Katwijk op een of an dere manier in de Rijn geraakt. vingen de leden van de pl. afd. een j van gymnastische kwaliteiten Delfts blauw wandbord. Na dit offi-brug, hoogrek en vaardigheid op de cieel gedeelte volgde een zeer ge- i evenwichtsbalk. Aardig was het zellig samenzijn. PROPAGANDA-AVOND BOUWVAKARBEIDERS. ,Tep"-nummer van de acht meisjes en de Tinnensoldaatjes deden het eveneens goed. Tot" slot van het pro gramma gaf Hou-Vast haar tradi tionele en grootse rhythmisohe fan tasie, in welk- nummer, de dames, in hun rhythmische bewegingen en standen, door schijnwerpers met een rijke kleurschakering belicht, bij zonder goede prestaties leverden. Geslaagd voor het doet. examen leden, dat de heren A. Straatman en Ned. Recht de heer E. S. Eeelaerts j J. C. Selier in dienst traden van de van Blokland tc Den Haag; voor het j Lichtfabrieken. In de directiekamer doet. examen Indonesisch Recht Mej. werden de heren toegesproken door M. A. Dijksma te Den Haag en de de directeur, ir. Y. Ykema, die de heer R. N. Strang te Rotterdam. Groslijststemming A.s. Zondag 28 Februari zal dc X groslijststemming plaats vinden t voor de candidaten van de Pro- J vinciale Staten. De Kath. Volks- X partij, afd. Leiden, deelt mede, X dat de stembureaux zijn geves- X tigd in de R.K. Meisjesschool, I Lusthoflaan, dc Romanuszaal f achter de Hai'lebrugkerk, het pa- X rochiehuis Haagweg en het St. X Liduinahuis aan de Zoeterwoud- i se Singel. De stembureaux zijn X van 's morgens tien tot *s mid- X dags één uur geopend, behalve het bureau St. Liduinahuis, dat t tot 's middags drie uur geopend blijft. De Leidse leden van de t K.V.P. worden verzocht hun op- roepkaart mee te brengen. Stem- men bij volmacht is niet toege- X staan. t heer Straatman wees op de eervolle j loopbaan, waarop de jubilaris kan terug zien. Immers, in een beschei den functie begonnen, werd de heer Straatman na enkele jaren tot kassier benoemd en weer enige jaren latei- tot chef van in- en verkoop. Mede namens het gemeentebestuur dankte de heer Ykema hem voor zijn mede werking bij het oplossen van menig moeilijk probleem en bij zijn geluk wensen met deze dag voegde spr. een oorkonde en gratificatie. De adjunct directeur, ir. F. Stokhuyzen, sloot zich gaarne aan bij de waarderende woorden van de directeur en uitte de wens, dat de nog resterende tijd in dezelfde vlotte en prettige stijl moge worden volbracht. Namens het perso neel spraken enkele vertegenwoordi gers van het bestuur hun beste wen sen uit welke toespraken eveneens gepaard gingen met het aanbieden van een herinneringsgeschenk. De heer Straatman dankte voor de be wijzen van waardering en sympathie, waarna velen van de gelegenheid tot feliciteren gebruik maakten. Ook de heer Selier, die evenéens op een 40- jarige loopbaan kon terugzien, was „klein begonnen" en vervult thans ^De pl. afd. van de Kath. Bouw vakarbeidersbond „Sint Joseph" hield gisteravond in de Sint-Josephzaal een propaganda-feestavond. Als spreker trad op de districtsbe stuurder, de heer F. v. d. Meché, die! de noodzaak van het principieel ge-j DUl/rtUKAVBJN organiseerd zijn benadrukte. Om hetVastenavondviering K.A.B. Als belang van de organisaties duidelijk I doorgaans was ook hu de grote zaal r> j t r> v voor *e stellen, schilderde spr. del van het Parochiehuis stampvol, toen Gerard Jacob Cornellshuidige stand van zaken af tegen de de K.A.B. haar traditionele vasten- .uiif pn -T v rf /.wan; achtergrond van het verleden. Er isi avonduitvoering gaf. Voorz. J. Stol- sedert de laatste jaren veel verbe- j wijk sprak het openingswoord, waar- terd. Maar toch zijn de organisatiesin hij o.m. wees op de mogelijkheid niet overbodig geworden. Het bewijs voor de a.s. militairen, om retraite daartoe is nog niet lang geleden ge- te houden, en op de steun, die het leverd. De C.A.O.'s herinneren daar j Mgr. van Schaikfonds behoeft. De ook geregeld aan. j Kath. toneelver. „Eendracht" kreeg Vervolgens gaf spr. een duidelijk; dan gelegenheid een vrolijk vacan- Zondag a.s. zal in de Afdelingen van de Katholieke Volkspartij in de Kieskring Leiden, waartoe 53 afdelingen behoren, de groslyststemming worden gehouden voor de aanwijzing van candidaten voor de officiële can- didatenlyst voor de Provinciale Staten. Ieder lid van de K.V.P. wordt dan in de gelegenheid gesteld zyn stem uit te brengen op die candidaten, welke naar zijn mening moeten worden aan gewezen om straks bij de officiële stemming, welke op 21 April a.s. zal wor den gehouden, op een verkiesbare plaats gesteld dienen te worden. Hoe moet men stemmen? Er moeten zes candidaten worden gestemd, dit doet men door zes van de voor de namen van de candidaten geplaatste witte stippen in zwarte vak jes, zwart of rood te maken. De namen der candidaten staan op het stemblijet, in 'n volgorde overeen komstig het advies. Dit advies is door een daarvoor benoemde commissie vastgesteld en betreft de eerste zes candidaten. Wil men aan het advies gevolg geven, dan stemt men de eerste zes can didaten, men is echter geheel vrij wanneer men een andere keuze wil doen. Het is echter wel verplichtend zes candidaten te stemmen, niet meer en niet minder. Wanneer men meer of minder dan zes candidaten stemt is het biljet ongeldig. Laten de leden van de K.V.P. nu van hun recht gebruik maken en me dewerken aan de samenstelling van een goede lijst voor de komende Sta tenverkiezing. Geboren zn van J. C. Kulk en J. J. v. d. Zwan; Jeroen Petrus Maria, zn van W. W. H. Weijzen en G. F. v. Haastert; Bea trix Helena Maria, dr van J. Hooger vorst en P. J. Fase; Edwin, zn van J. v. Westrienen en G. Jansen; Ma rianne Johanna Theodora, dr van S. B. Sassen en J. Klijn; Iiendrikus So phia Maria ,dr van H. Jansen en H. J. A. v. Nassau; Cornalis Abraham, zn van A. J. Bins en C. H. Brinks; Charles, zn van C. van Katwijk en L. J. Kooymans. Gehuwd: J. L. F. v. d. Meyden en A. v. d. Walle; G. J. Simonis en G. A. Blaauw; D. M. Optendrees en J. de Ruiter; F. Vink en P. T. Nagte- *aal; J. W. I. Delfos en A. H. Boelee; B. F. Kemper en J. M. Kerstens; S. J. Pijnacker en E. Orth; C. W. Ven- drig en A. P. v. d. Helm; T. de Mooij en J. C. Vijlbrief. Overleden: M. Langman, vrouw 57 jr; A. D. Lens, huisvr. van v. Es 57 jr; C. Vijlbrief, man 84 jr. beeld van de werkzaamheid en de structuur van de bond om tenslotte in grote lijnen duidelijk te maken, wat er door de bond met de contri butie van de leden wordt gedaan. Vermelden wij nog, dat de heer v. d. Meché heeft medegedeeld, dat *ie bondsvoorzitter de heer G. Colignon om gezondheidsredenen is afgetreden Hij werd opgevolgd door de heer H. Werkhoven, 2e voorz., die vele jaren districtsbestuurder was en alszodanig ook in de Rijnstreek een goede be kende is. tiespel in 3 bedrijven op te voeren, geschreven door Rosita Peters, met als titel „Op een mooie dag in Mei". Het gegeven van dit stuk was verre van origineel. Een minister met zijn dochter worden in een hotel ver wacht maar eerder aangekomen gas ten worden voor dg verwachten ge houden. De later arriverende minis ter speelt het spel mee; 'n gebroken verloving, die later geheeld wordt, en nog een gelukkige overeenkomst en alles komst in orde. De opvoering verliep uitstekend, De heer C. de Hollander verzorgde en zeker is het doel bereikt: de aan het gezellige gedeelte met zang en wezigen enige uren prettig bezig te pianomuziek. houden. Als vastenavondstuk was Vastenavond is het feest van jolijt en zottigheid en als we dit in aan merking nemen, mogen we de car navalsavond van de afdeling Leiden van de Ned. Reisvereniging voor Ka tholieken als uitstekend geslaagd heten. Het was er warm en gezellig in de bovenzalen van café-restaurant „De Harmonie", het was er vol en geani meerd en de stemming was opperbest. De heren Driessen en Terhaar had den voor een uitstekend programma vol afwisseling zorg edragen onder het motto ,van ,;Als je maar lol hebt". En lol hebben de aanwezigen gehad van begin tot eindeMaar op 'n ogenblik, dat het wat erg stil v/as, versoheen er 'n politieman in de zaal tot grote schrik overigens van de voorzitter de heer Schinck, die kort tevoren nog enthousiast een speech had afgestoken in een vraag gesprek met de algemeen voorzitter, de heer W. Schepmaker. Dit vraag gesprek was vastgelegd op de wire- recorder van kapelaan v. Ingen, even als zulks geschied was met een zang nummer van een Poolse jongedame, die sinds 3 jaar in ons land ver toeft. De opname werd daarna door de Wire-recorder weergegeven en de politieman nu vroeg naar de ver- Stopverbod voor all voertuigen ril- en trekdieren en vee. gunning daartoe. De voorzitter wist daar natuurlijk niets van en „feestcomité" werd erbij gehaald In de zaal heerste achterdocht en wantrouwen, maar de voorzitter bleef beduusd kijkentotdat hem bleek, dat hij er tusesn genomen was. De politieman kwam alleen maar vertellen, dat het te stil was, er moest meer leven komen. En er kwam meer levén, want er trad een flink orkestje binnen, dat wel zorgde voor de no dige drukte. Dans en spel wisselden elkaar voorts af en het geheel kon uitstekend ge slaagd genoemd worden, want er werden nog zaken gedaan boven dien. Immers, de vrijgezellen spra ken af deze zomer naar Grevenbricht te gaan, waar de Ned. vrijgezellen VOOR VRIJHEIDSBEROVING VEROORDEELD Het Haags Gerechtshof veroordeel de een kermisexploitant uit Leiden tot drie maanden gevangenisstraf, zijn broer tot twee maanden en een üiuLi derde verdachté eveneens tot twee maanden. Iïi eerste instantie waren gevangenisstraffen van zes maanden, waarvan twee of drie maanden voor- waardeijk, opgelegd. Deze drie man nen hadden op 2 Juli j.l. in Rijswijk iemand, waarop zij een vordering meenden te hebben voor de levering van kermisattracties, ontvoerd en naar een schuur in Rijp wetering ge bracht. Hij bleef weigeren een schuldbekentenis achterop een si garettendoosje te tekenen en is later weer naar huis gebracht. De ontvoering was met de nodige klap pen gepaard gegaan. Over de vorde ringen loopt thans nog een civiele procedure. De Rijswijker zit nu in het hun zetel hebben! Dat belootf wat. buitenland. Voorstellen aan de Leidse Raad Aan de agenda voor dc vergade ring van de gemeenteraad van Lei den, op Maandag 1 Maart a.s. om twee uur zijn de volgende punten toegevoegd: Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal" buiten de leden van de Raad. Voorgesteld worden prol mr. J. M. van Bemmelen, dr J. Keuning en ir. H. van Oerle. Benoeming van een tijdelijk lera res in de lichamelijke oefening aan de Hogere Burgerschool met 5-jarige cursus. Voorgesteld wordt mej. T. M. Zekveld. Benoeming van een onderwijzeres 'aan de Opleidingsschool voor Gym nasium en H.B.S. aan de Lorentzka- de. Voorgesteld wordt mej. F. Rein- ders. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van een stalen ladenkast ten behoeve van de opberging van klap pers in kaartvorm op het oude be-: volkingsregister. Kosten 5.700, Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ter bevordering van de economische ontwikkeling der gemeente. In totaal 5.000, LEIMUIDEN ZIEKENHUISFONDS D.E.L. GELIQUIDEERD „Draagt Elkanders Lasten" voor Leimuiden e.o. heeft gedurende een lange reeks van jaren de kosten van ziekenhuisverpleging, voor zover dat in haar vermogen lag, gedragen. Door regelmatige uitbreiding van de ver plichte ziekenfondsverzekering nam het aantal leden steeds meer af. Bo vendien kon door de voortdurend stijgende kosten in de ziekenhuizen minder in de behoefte worden voor zien dan wenselijk was. Vorig jaar moest het fonds de reserve reeds aanspreken. Dit kan echter naar de mening van het bestuur niet blijven doorgaan en daarom zag het zich ge noodzaakt een voorstel tot liquidatie van de vereniging bij de leden in te dienen. Door de geringe opkomst der leden waren twee vergaderingen no dig, om de goedkeuring der leden te verkrijgen de vereniging per 1 Maart 1954 te ontbinden. Om de leden ech ter in de gelegenheid te stellen het risico van ziekenhuisverplegingskos- ten bij voortduring te verzekeren, heeft het bestuur contact gezocht met de Stichting „Het Zilveren Kruis" te Alphen aan den Rijn. Drie leden van deze stichting hebben in de laatste algemene ledenvergadering de ver langde toelichting gegeven. Dit over leg heeft tot gevolg gehad, dat deze stichtin" bereid is het risico der leden zonder wachttijden of uitsluitingen mits de leden direct toetreden over te nemen. TER AAR DE EERSTE SLA Aan de Centrale veiling te Ter Aar werd door de kweker B. Koeleman de eerste sla aangevoerd. De partij werd door verschillende handelaren gekocht en de prijs was 0.20 tot 0.34 per krop. ZEVENHOVEN Benoeming hoofd Chr. School. Tot hoofd van de Chr. Nationale school is benoemd de heer J. C. Groe- newegen, die onderwijzer was te Amersfoort. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP VASTENAVONDFEEST KATH. VROUWENBEWEGING. Het is een goede gewoonte van de Kath. Vrouwenbeweging op haar feestbij eenkomsten tevens de echt genoten uit te nodigen. Degenen, die gitseravond in het parochiehuis de vastenavondviering hebben meege maakt, zullen ook deze avond weder genoten hebben van de kostelijke humor, die het eigen - damestoneel gezelschap voor het voetlicht bracht. Het was ditmaal geen toneelstuk in enkele bedrijven, maar een aan tal schetsen, die afgewisseld werden met muziek. De muzikale medewer king op deze avond werd wederom verzorgd door de Hawaiïan-band „Fata Morgana" o.l.v. de heer C. Óvermeer, die onmiddellijk na het openingswoord van de presidente, mevr. M. v. Velzen, de juiste stem ming wist te brengen. In vlot tem po voerde de toneelgroep vervol gens een aantal schetsen op, afgewis seld met verschillende spelletjes voor de aanwezigen, waarvan voor al het ballonblazen een grote hila riteit verwekte. De pauze bracht weer de bekende verloting waarna de G. A., pastoor W. v. Leeuwen, tot slot de woorden van de presidente onderstreepte en de aanwezigen aan spoorde zich te melden voor de op te richten debattingclub, die vragen zal behandelen op godsdienstig ter rein.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2