DUINSTREEK „L.T.J. VASTENAVONDFEEST" aè sv&Zifcrt, „STRA-RIJDERS" IN RENESSE LOU BOEL AARD en zijn orkest Dubbele bruiloft in Sassenheim WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 OEGSTGEEST VERZOEK NIET INGEWILLIGD Het bestuur van de R. K. Meisjes school Huize Duinzicht heeft een ver zoek ingediend om gelden voor de aanschaffing van drie gasojaars voor drie verschillende lokalen. Reeds eer der heeft het schoolbestuur de wens geuit om de verwarming te moderni seren. Vorig jaar verleende de raad medewerking voor de aankoop van één gasojaar, omdat naar zijn me ning het bestuur niet aannemelijk kon maken, dat er meer dringend nodig waren. B enW zijn van mening dat er in deze kwestie sindsdien geen nieuwe gezichtspunten zijn ge komen en hebben voorgesteld afwij zend op het verzoek te beschikken. BEZWAREN TEGEN WINKELSLUITING De indertijd door de gemeenteraad aangenomen verordening op de win kelsluiting heeft de staatssecretaris van Economische Zaken aanleiding gegeven tot enkele opmerkingen, op grond waarvan hij bezwaar had te gen deze verordening voorzover dit althans nodig was, ter keuring aan de Kroon voor te dragen. Daar dit bezwaar in hoofdzaak gold de af wijkende regeling, die voor het na bij de gemeente Rijnsburg gelegen gedeelte was getroffen en waarbij was toegestaan, dat alle winkels op Zaterdagavond tot 19 uur geopend mochten 'blijven, meenden B en W in dertijd de behandeling te moeten aanhouden tot in Rijnsburg over deze materie was beslist, nu mocht wor den aangenomen, dat tegen dezelfde in Rijnsburg vastgestelde bepaling, gelijke bezwaren zouden bestaan. Inmiddels heeft de raad van Rijns burg besloten om de betreffende be paling te handhaven. Daar het voor schrift in de verordening van Oegst geest was opgenomen, omdat de redenen die daarvoor in de gemeente Rijnsburg werden aangevoerd, ook golden voor het deel van Oegstgeest nabij Rijnsburg, geven B en W de raad in overweging de bepaling te handhaven. Een tweede bezwaar van staatssecretaris richt zich tegen de afwijkende regelingen voor de kap pers- en tabakszaken. Na de vast stelling van de verordening is een algemene maatregel van bestuur tot stand gekomen, waaibij het sluitings uur voor de kapperszaken op 18.30 en voor de tabakszaken op 19 uur is gesteld. Was deze regeling reeds eerder be kend geweest, voordat tot vaststel ling van de verordening werd beslo ten, dan zouden B en W ongetwij feld soortgelijke bepalingen daarin niet hebben opgenomen. B en W zijn dan ook van oordeel, dat de voor stellen moeten worden ingetrokken. Hetzelfde zou dan gelden voor de af wijkende regeling voor kapperszaken voor het gedeelte nabij Rijnsburg. De heer F. E. Kuyken slaagde te Delft voor het candidaatsexamen bouwkundig ingenieur. DE KWAKEL Geboren: Marien Leen zn van L. J. Bautkam en W. Weststrate; Ge- rardus Wilhelmus Hubertus Maria zn van J. A. van Oostwaard en E. M., van Zaal. Hendricus Josephus Maria zn van J. M. Weijers en V{. van der Sluis. Yvonne Johanna Maria dr van W. Touw en A. M. Trijters; Eduard, Willem Jacob zn van E. van Ame- rongen en J. F. Hack; Theodora Cor nelia Martha dr van B. H. Gruter en A. H. van Zwieten. LEIDSCHENDAM - Voor het candidaatsexamen bouwkundig ingenieur slaagde te Delft de heer H. Batelaan. Geboren: Franciscus C. M. zn van P. C. Blokland en C. J. Scheenaard; Wilhelmina H. M. dr van A. M. Rem merswaal en H. P. M. van Veen; Cornelis W. J. M. zn van C. W. Sam- wel en C. Bleys; Hendrina C. d. van H. F. Blankenspoor en H. C. Ken- sten; Alexander F. M. zn van H. P. Duivenvoorden en A. B. M. Leub. Ondertrouwd: Bastiaan C. Hols- wilder en Maria Th. Visée te Den Haag; Johannes C. Remmerswaal en Adriana C. M. van Leest. Getrouwd: Leonardus C. A. van Adrichen te Schipluiden en Maria C. Schuyt. Overleden: Hermanna Hoekstra 71 jr echtgenoot van A. Kweekal; The- resia G. M. van Leeuwen 87 jr wed. van J. F. Olsthoorn; Jane Mchillen Young 51 j. echtg. van W. C. Atkins; Johanna W. Reeb 71 jr te Voorberg, ongeh. SASSENHEIM K.AJ.-avond uitgesteld. De to neelavond, die hedenavond zou plaats vinden, is door omstandigheden ver zet naar morgenavond om 8 uur in het K.S.A. VOORSCHOTEN Lourdesfilm in het Bondsgebouw De K.A.B. had er zorg voor ge dragen, dat gisteravond in het R.K. Verenigingsgebouw de grote film werd gedraaid over de Lourdesreis van enkele tienduizenden leden van de Belgische K.A.J, en K.V.A.J. Een geheel gevulde zaal was er voor de vertoning van deze film, weer ac tueel, doordat ook de Ned. K.A.J, dit jaar een Lourdesreis gaat maken. Kapelaan P. J. L. v. Reissen zette Mj de aanvang het doel van de avond uiteen, hij zou het op prijs stellen, wanneer ook uit Voorschoten deel nemers aan de bedevaart van dit jaar deelnamen. In Lourdes beleeft men een versterkt contact met God en kan men hulp vragen voor eigen noden en die van anderen. De gees telijke nood onder de arbeidende mens is groot, het zal nuttig zijn als de duizenden deelnemers aan de be devaart van dit iaar hun versterkt geloof zullen uitdragen in het werk milieu. De film zelf gaf een imponerend beeld van de massale bedevaart van het vorige jaar en van de spontane devotie van de deelnemers. Onwil lekeurig werd men bij het zien er van gegrepen en bij velen zal wel het verlangen gerezen zijn om ook te gaan. Na afloop zette kap v. Reissen nog uiteen, hoe of dat mo gelijk is. Voorrangsfilms voor de jeugd Gisterochtend hebben de leerlin gen van alle 4e tot en met 7e klas- StoDverbod voor alle voertuigen rij- en trekdieren en vee sen van de Voorschotense lagere scholen in de filmzaal van het MOC een film gezien, die door Veilig Ver keer met medewerking van de Verkade-fabrieken gemaakt is, en waarin speciaal aandacht werd besteed aan de voorrangsregels. De heer C. Robbertson deelde me de, dat deze filmochtend belegd was in verband met het feit, dat binnen kort enkele wegen in onze gemeente voorrangswegen zullen worden. Voor de film vertoond werd, demon streerde de heer Robbertson aan de hand van een filmstrook dezelfde regels. Ook na de zeer instructieve film vertoonde Veilig Verkeer nog :n filmstrip. Deze bijzonder nuttige en boven dien prettige ochtend werd besloten met het vertonen van een film over het vliegwezen opgenomen onder re gie van de heer Ted de Wit, die ook verder deze ochtend de filmappara tuur bediende. WASSENAAR Voor het candidaatsexamen bouwkundig ingenieur slaagde te Delft de heer A. v. Tol. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP GESLAAGDE UITVOERING VAN DE GYMNASTIEKVERENIGING „MEERBURG" Toestand der vloer handicap voor volledig succes. Het is gisteravond wel zeer duide lijk gebleken, dat de gymzaal aan de Hoge Rijndijk ten enenmale onge schikt is voor grote uitvoeringen en dringend verbetering behoeft. Spe ciaal de vloer verkeerde deze avond in een dusdanige toestand, dat be hoorlijk werken bijna onmogelijk was. Dat de avond toch is geslaagd, is te danken aan de kundige leider, de heer A. J. Callenbergen en zijn helpsters, de dames A. Wisse en E. Goddijn, die met een afwisselend programma, de toeschouwers op een prettige sportdemonstratie vergast ten. De jaarlijkse uitvoering van de gymnastiekvereniging is altijd een goede maatstaf om de vooruitgang van de vereniging aan af te meten. In dit opzicht kan „Meerburg" te vreden zijn. De vooruitgang was er, kwalitatief en kwantitatief. Na de fleurige opmars was het de presi dente, mevr. Heck, die allereerst een woord van welkom richtte tot de aanwezigen, in het bijzonder tot burgemeester H. Smeets van Zoe- «PSy $«98 - Een van de aardigste folkloristische gebeurtenissen in ons land is het Stra-rijden in het Zeeuwse plaatsje Re- nesse, dat daar ieder jaar omstreeks Carnaval plaats vindt. Wanneer de paarden, die de gehele winter op stal hebben gestaan, voor het eerst weer naar bulten mogen, worden zij in optocht door het dorp naar de zee ge voerd, waar hnn de „benen worden gewassen" Hiervan is ook de naam van de gebeurtenis afgeleid: „Stra-rij den komt van .Lustratio" hetgeen reinigen betekent Het gebruik is zeer oud reeds eeuwen geleden trok ken ieder jaar aan het einde van de winter de boeren met hun paarden naar zee. Zowel rijdier als berijder schijnen er plezier in te hebben! Geen krant, geen nieuws, dus ook geen advertenties. Laten we hopen, dat het ons niet overkomt Want dagbladreclame is niet te vervangen' Drijft U een zaak dan kunt U dat middel, om Uw klanten en anderen over Uw artikelen. Uw service. Uw bedrijf in te lichten, niet ontberen. De lezer mist U, dientengevolge mist U de lezer Lezers missen is klanten missen, omzet derven. Waarlijk terwoude en diens echtgenote. In haar openingswoord onthulde de spreekster tevens de nieuwe plan nen voor het komende jaar n.l. uit breiding met een tweede rhythmische groep voor jongere dames en een volley-bal club. De contributie voor meerdere kinderen uit één gezin, tot twaalf jaar, zal zo mogelijk worden herzien. Ten aanzien van de zaal had zij verschillende wensen. In de eerste plaats verbetering van de vloer, behoorlijke verlichting en ver warming en ook meer toestellen. Dan zal de vereniging zeker tot het dubbele aantal leden uitgroeien. Hierop werd aangevangen met de afwerking van het programma. Al lereerst de kleuterles, deze was zeer vermakelijk. De vrije oefeningen van de dames werden keurig uitge voerd. Minder vlot verliep het num mer op de evenwichtslat, voor meis jes van 69 jaar, een gevolg van de natte vloer. Het paardspringen ver-, liep zonder stoornis. Bij de groep dames voor de brug beVinden zich enkele zeer goede krachten. De be- hendigheidsgymnastiek voor jongens van 69 jaar was eveneens goed en echt jongensachtig wild-west. Een dankbaar nummer is ook altijd de Zweedse springkast voor heren, ook nu weer een succes. Als laatste num mer voor de pauze kwamen de da mes van de rhythmische club met een baloefening. Na de pauze werd aangevangen met hoogrek voor heren. Aan dit nummer kan men zien, dat het on der de jongere generatie niet meer die plaats inneemt als het in vroe gere jaren is geweest en de verrich tingen waren daarmee in overeen stemming. De meisjes van 1012 jaar vertoonden in 't volgend num mer goede meisjesgymnastiek in dansverband. Ringzwaaien voor da mes meldde het programma vervol gens, doch dit was wel wat simpel uitgedrukt. Waar de toeschouwer en kel zwaaien verwachtte, waren er vele dames die hier goed afgewerkte ringoefeningen vertoonden. Hoog- brug van de heren was ook ditmaal niet het sterkste nummer doch met wat meer voorbereiding kunnen ook hier de prestaties stijgen. Het was goed gezien van de leider om de rhythmische afdeling voor het laatst te bewaren. De vrije rhythmische oefening is, als zij goed wordt uitge voerd altijd een lust om te zien. En dit was hier het geval. Vermelding verdient nog de me dewerking van de heer Th. Wisse, die zich altijd een zeer toegewijd be geleider toonde. in AVIFAUNA, van het district Rijnland op Donderdag 25 Februari a^. 's Ochtends Cultureel programma; 9 uur H. Mis in Alphen a. d. Rijn. 11 uur Opening met spreker, 's Middags 2 uur Vastenavondbal o.l.v. EVERT CASTELEIN. 6624 LEER ZWEMMEN VOOR DE ZOMER KOMT Natuurlijk bij: ,,DE GOLFBREKERS" MeisjesDames Heren—Jongens Donderdag: 5.10 Woensdag: - 5 uur 5.50 Donderdag: 4.30 7.10 6.30 (Dames) 8.30 (Heren) 9.10 INLICHTINGEN: TELEFOON 21907. 2 Stud, zoekt per 1 April of later kamer met str. w.t gas. Wenst volkomen vrij te kunnen werken. Brie ven onder no. 1580 bur. van dit blad. 2 Te koop: kofferschrijf- machines v.a. f 250.Be taling in overleg. Vraagt vrijblijvend demonstratie. Kantoorboekhandel Buiize, Noordwijk-Binnen. 6628 2* Te koop: een griize kinderwagen, z.g.a.n. J. v. d. Berg, Papelaan 90, Voor schoten. 6618 2 In ruil aangeboden heel huis in Prof. wijk., bev. 5 kamers, keuken en bijkeuken, zolder, v. en a. tuin. Huur f 39.20 p. m. Gevraagd groter huis of dito huis, hogere huur geen bezwaar. Brieven no. 1589 bureau van dit blad. 2 Te huur voor bruilof ten en partijen onze ge zellige zaal, met gebruik van vrije keuken, servies, enz., zeer billijke zaalhuur. Bespreek vroegtijdig A. de Groot, Plantage 2 hoek Utrechtse Veer, Tel. 26820. 2 Brillen J. A. Verheul, Haarlemmerstraat 86, er kend opticien, levert U elk gewenst mQntuur en gla zen. Automatische slijpin- richting. Ruime sortering. Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. 2 Te koop aangeboden: ouderwets kristallen licht kroon, alsook losse onder delen en losse geslepen stukken, ook oude kone ren wandluchters en kro nen. Brieven no. 6609 bur. van dit blad. 2 Aangeboden: Boven huis Sitterlaan, aparte op gang; gevraagd: beneden huis omgeving St. Petrus- kerk. Brieven onder no. 1590 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen Jan.- Dec., ook periodieke. Aan geboden Tuinbouw teelt— vergunnii m, c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends- veen K 1713 no. 487. 2 Sierteeltvergunningen Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 99A, Roe- lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. Adverteert in dit bSad komt a.s. ZONDAG en DINSDAG 8—11 uur in het ST. ANT. CLUBHUIS, Mare 43, LEIDEN op onze BIJZONDERE VASTENAVOND DANSAVOND. Entrée 1.60. Toegang onder voorbehoud. Kaartverkoop a.s. Zondag 36 uur "n het Clubhuis. GEEN DANSEN GEDURENDE DE VASTEN (uitgezon derd Halfvasten - Privé-les - Amateurtest en Zondagmiddag-lessen). Oansschooi Henny Boes - Oegstgeest Rijnzichtweg 44 voor R.K. jongelui Warenhuizen konden hun speciale aanbiedingen niet voldoende bekend maken. Een zaak, die nylon kousen tegen lage prijzen wilde ruimen, bleef leeg. omdat Mrs. Clarke of hoe ze heten mag, nu eer*- maal niet wist, dot die voordelige nylons er waren. Wel probeerde Pittsburgh met folders en strooi biljetten, zelfs met films en radio, het uitvallen van de krant te compenseren, maar toen bleek heel sterk dot men dagbladen niet kan vervangen. Enkele maanden geleden hebben de dogbladen in New York gestookt. En weer dezelfde verschijn selen: achteruitgang in zaken en een wanhopig zoeken naar andere middelen om met het publiek in contact te komen. Gisteren is er in Sassenheim een dubbele bruiloft gevierd. Twee doch ters van de familie Immerzeel en twee zonen van de familie Homan ver lieten om kwart over elf de kerk, waarmede Sassenheim twee echtparen RomanImmerzeel rijker is geworden. Misschien heeft U laatst gelezen van dat land, waar de regering haar citroenen pas kon slijten, nadat ze er fiks voor geadverteerd had. Nu is er een andere staat, waar In zekere zin het omgekeerde gebeurde. Op zekere dag staakten er in een grote stad Pittsburgh de krantenzetters. Zes weken lang kwamen er geen kranten van de persen. Zes weken lang bleven de 700.000 Pittsburghers ver stoken van hun lijfblad. Zes weken lang zagen 200.000 hulsvrouwen geen advertenties. Het leven veranderde toen radicaal. De Ameri kanen hebben er statistieken van aangelegd. De verkoop van de grote magazijnen daalde met 17°/o- Het bezoek aan theaters en bioscopen met 22®/o.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8