Zwemwedstrijden te Breda leverden goede prestaties Treffers werkt zich omhoog Wolverhampton liep twee punten in op West Bromwich Goede wedstrijden in Appingedam Naar een oplossing van het wandelsport-conflict MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Nel van Opstal versloeg het duo Bruins-Garritsen Wim van Zijl ver beterde eigen record De Aankondiging, dat de voorlopige selectieploeg voor de Europese kam pioenschappen te Breda aan de start zou verschijnen, had grote belang stelling getrokken en merkbaar was de teleurstelling, toen werd mede gedeeld, dat Geertje Wielema niet zou deelnemen. Ongetwijfeld was het jammer, dat de Hilversumse naar 100 meter rug slag niet kon trekken, vooral toen later bleek, dat haar eeuwige rivale Joke de Korte in goede vorm stak, waarmee het Bredase publiek dus een klassiek, doch. nooit vervelend duel moest missen. Maar de overige prestaties maak ten veel goed. Het bassin had pre- cier 5 c.m. water te weinig, waardoor de golfslag nie t„dood" kon lopen en de baan dus zwaar zwom. Dat des ondanks op enkele nummers zeer goede tijden werden genoteerd en een aantal persoonlijke rceords werd verbeterd of benaderd, geeft ver trouwen voor het komende zware seizoen, waarin NederlandHonga rije en de Europese kampioenschap pen in Italië de hoogtepunten zullen vormen. De uitslagen luiden: Heren: 200 m. vrije slag: lè De Vreng (AZ '70) 2.13.6. 2. Ten Tliije (LZO) 2.14.6. 3 De Jong (LZO) 2.18.6. 4. Boxem (DAW) 2.18.1. 200 m. schoolslag: 1. van Zijl (Sleutelstad). 2.44.6 (persoonlijk re cord). 2. Bekkering (Sleutelstad) 2.46.2. 3. Arnold (Neptunus Arnhem) 2.50.7. 4. Jaspers (NZC) 3.00.5. 100 m. rugslag: 1. Van der Veen (LZO) 1.07.8. 2. Korteweg AZC) 1.09.2. 3. Swijkhuizen (IJ) 1.11.0. 4 x 100 m. vrije slag estafette 1. Zuid-Nederland (De Vreng, Clignet, Willemse en Boxem) 4.05.2. 2. Noord- Nederland 4.14.2. Dames: 100 m. vrije slag: 1. Ria Vonk (HDZ) 7.07.3. 2. Nettie Leene (HZPC) 1.09.6. 3. Jopie van Alphen (RDZ) 1.09.9. 4. Els Steehouwer (RDZ) 1.10.3. 200 meter schooslag: 1. Nel van Opstal (Surae) 2.58.9 (nieuw persoon lijk record). 2. Nel Garritsen (RDZ) 2.59.0. 3. Rika Bruins (GZFC) 2.59.0. 100 m. rugslag: 1. Joke de Korte (ODZ) 1.14.3. 2. Eefje de Boer (ADZ) 1.16.6. 3. Alie Segaar (ADZ) 1.18.9. 100 m. vlinderslag: 1. Nel Garrit sen (RDZ) 1.20.1. 2. Jos Rubens (P SV) 1.22.0 (nieuw persoonlijk re- cord(. 3. Corrie Plak (DZC) 1.25.4. 4 x 100 m. vrije slag estafette: 1. Noord-Holland (Hettie van Balke nende Ria Vonk, Els van der Ploeg en Willie Willemse) 4.43.6. 2. Zuid- Holland 4.43.2. 3. Zuid Nederland 4.46.3. Van het Tafeltennisfront De strijd in de hoofdklasse is op het ogenblik alleen nog maar van be lang voor wat de onderste plaatsen betreft Aan de kop gaat het onver minderd en ongewijzigd voort met overwinningen van het leidende Sparta. Met 100 werd Wifra uit Rotterdam geklopt en de Amster dammers verstevigden dus hun posi tie opnieuw. Quick behield stevig de tweede plaats door een 73 zege op Wibo. De twee andere wedstrijden ..waren van het grootste belang voor S d5 strijd tegen het degradatiegevaar. NecLLloyd versloeg PSV kansloos en Sparta H deelde de punten met Tref fers, met welke uitslag beide clubs gebaat zijn, terwijl PSV steeds ver der in het gedrang komt, zoals wel uit de stand blijkt. Sparta I 12 12 0 0 24 111— 9 Quick 12 10 0 2 20 79— 41 NedLloyd 13 7 3 3 17 81— 49 Wilfra 14 7 3 4 17 78— 62 Wibo 13 3 5 5 11 63— 67 Sparta 2 13 4 2 7 10 55— 75 Treffers U2 2 4 6 8 52— 68 PSV 13 3 1 9 7 45— 85 N. Down 2 12 0 0 12 0 6—114 SPARTA 2—TREFEERS 5—5. dienstelijk spel, blijven wij ook nu nog van mening, dat Treffers tegen 3^; haar tegenstandsters, hoe goed Nettie Leene en de nieuwste pupil van Ma Braun, Jopie van Alphen, zich ook weerden. Met 1.07.3 was de Amster damse 2.3 sec. sneller dan Nettie Leene. Spannender, ja enerverend zelfs, was de 200 meter schoolslag, waarbij de Bredase overdekte op zijn kop kwam te staan. Voor deze sensatie was Nel van Opstal verantwoorde lijk, die als lid van Surae in eigen bad zwom en dus favoriete wat bij het publiek. Of Rika Bruins en Nel Garritsen (de laatste overigens al met een 100 meter vlinderslag in de benen) door het zuidelijke enthou siasme werden geïntimideerd, weten wij niet, maar een feit was, dat Nel „♦«„„j,* vil Opstal, na op de eerste' banen LNietteg^taande Treflersin eigen aan nr* home van Sparta 2 verloor en in tnêeli na JÏÏ, miXI Amsterdam niet verder wist te ko- specld, na 150 meter met een felle Han ppn zii het desondanks veT- verbeten slag tussen Nel Garritsen en men dan een' *9 aesonaanKs.ver de Groningse doorkwam. Rika Bruins, bekend om haar eindsprint, kon de aanval niet afslaan; Nel Gar ritsen moest de Brabantse zwemster laten gaan. Het verschil bedroeg eer der een vingerdikte dan een vinger lengte. Maar de zege van Nel van Opstal in deze race tussen drie „vechtjassen" was onbetwistbaar. De 2.58.9 betekende voor de Surae-zwem ster een verbetering van haar per soonlijke prestatie. 2.59.0 wezen de klokjes voor Nel Garritsen en Rika Bruins, van wie de Rotterdamse als tweede werd geklasseerd. Dat een spannend nummer nog geen eerste rangs prestaties behoeft te brengen, bleek uit deze 200 meter schoolslag. Vergeleken bij de vorige resultaten zijn de tijden op dit num mer, ondanks de strijd, niet anders dan matig te noemen. Op de 200 m. schoolslag joegen Wim van Zijl en Peter Bekkering, beiden van de Sleutelstad, elkaar weer op. Zo zelfs, dat Wim van Zijl, die zich na 125 meter had losge maakt, met de redelijk goede tijd van 2.44.6 zijn persoonlijk record verbe terde. De Nederlandse schoolslag zwemmers zullen echter nog hard aan hun slag en hun keerpunten moeten schaven, willen zij internationaal gaan meetellen. Nel Garritsen won de 100 meter vlinderslag in 1.20.1, hetgeen haar beste tijd is sedert zij in October 1951 in het snelle zoute water van het Ko- penhaagse bad in 1.18.4 zegevierde. Corrie Plak werd van de tweede plaats verdrongen door de 15-jarige Jos Rubens van PSV, die met 1.22 het persoonlijke, tevens het zuide lijke record brak. Wim de Vreng bleek de stijfheid die hem na zijn deeneming aan de elfstedentocht („zeg maar negen ste dentocht, want in Franeker ben ik afgestapt") in de kuiten was gaan zitten, aardig te zijn kwijt geraakt. De 2 min. 13.6. sec., waarmede hij op de 200 meter vrije slag Piet ten Thije naar de tweede plaats wees, mag er zyn. Aanvankelijk had de in Gro ningen studerende Leeuwardenaar het veld aangevoerd, maar de soepe le stijl van de Vreng, diens betere keerpunten en betere inzet van de armen brachten hem tussen de 100 en de 150 meter aan de kop. De eind- - sprint van ten Thije kwam te laat om de schade te herstellen. —21, 8—21, 0—1. GoudsmitW, V. d. Zwet 2117, 21—11, 10. J. Gogh—W. Heemskerk 21—14, 21 —21, 0—1. J. du BuyW. v. d. Zwet 2114, 21 21, 1—0. J. GoghN. Heemskerk 18—21, 16 —21, 0—1. GoudsmitW. Heemskerk 2111, 22—24, 1621, 0—1. Dubbel: Goudsmit en J. du BuyW. Heems kerk en W. v. d. Zwet 2115, 2422, Treffers. Treffers 2 stelde tegen Povac wel bijzonder teleur door met niet minder dan 82 te verliezen. Jos v. d. Meer en Ton Hoogenboom wis ten te winnen van Martier en verlo ren van Meyer en Gompelman. Jan v. d. Zwet kon geen enkele maal tot winst komen, terwijl ook het dubbel aan Povac kwam. Uitslageh der gespeelde wedstrij- dit team de volle winst moet kunnen behalen. Zelfs zijn wij in deze me ning Zaterdagavond nog gesterkt, want bezien wij de uitslagen, dan blijkt dat Wout en Nico Heemskerk met respectievelijk 3 en 2 overwin ningen voor de 5 pnt. gezorgd heb ben, en Wil v. d. Zwet alsmede het dubbel slechts voor één puntje be hoefde te zorgen om een overwinning voor Treffers tot een feit te maken. Het heeft echter ook dit keer niet zo mogen zijn, alhoewel Treffers met dit gelijke spel toch weer een kostbaar puntje rijker is geworden. Goudsmit ongetwijfeld de sterk ste man in Sparta II opende de strijd tegen Nico Heemskerk. Wel liet de Veender in deze partij reeds di rect zien voor deze avond in een zeer goede vorm te steken, maar in twee benauwde games toonde Goud- Dames: TreffersI—WV I 5—5; Treffers II—Wüskracht I 6—4. Heren: Docos 1Treffers 4 73; Treffers 5—PTT (L.) 2 3—7; St. Vooruit 2—Treffers 2 6—4; DHL 1— Treffers 3 37. Junioren: Buitenburg 1Treffers 1 2—8; DSS 1—Treffers 2 3—7. Te spelen wedstrijden: 24»2-'54: Treffers 1—Scylla 1 (Da mes); Treffers 2—Sportief '5 2 (Da mes). Heren: Treffers 4Dolfijn 2; Tref- fers6ATTC 3. 25-2-'54: den BurchtTreffers 5. 27-2-'54: Treffers 3Effect 1. Junioren: Treffers 1DTS 1, 28-2-'54: Wibo 3—Treffers 2. Deze week alleen hedenavond geen traning. Verder normaal. In de derde klasse wist smit zich met 2422 en 2119 over- j jjocos 1 zich aan de kop te handha- winnaar. iven door een nuttige 73 overwin- Jaap du Buy speelde tegen Woutning op Treffers 4. Heemskerk zeer wisselvallig. Alleen de tweede game, welke door de Am sterdammer met miniem verschil n.l. 2422 werd gewonnen, bracht enige spanning. In de voorgaande en laat ste game was hij echter met 521 en 921 kansloos tegen Wout. Wil v. d. Zwet opende tegen J. Gogh zeer behoorlijk en won de eer ste game, maar ook nu bleek Wil nog weer eens niet in voldoende constante vorm te steken, om een opgelegde kans tot winst te benutten en beide keren liet hij nu met 2118 de winst aan de Amsterdammer. Hierna be wees Nico Heemskerk weer eens al tijd nog tot 't zorgen voor een verras sing in staat te zijn. Want nadat hij de eerste game van Jaap du Buy had De strijd in vierde klasse gaat al leen nog maar tussen BAT 3 en Do- cos 2. In deze afdeling won Docos met 100 van Oegstgeest 2. Docos 4 komt er ook steeds beter in, ditmaal werd Den Burcht 4 met '82 verslagen. Het programma voor deze week luidt als volgt. Donderdag 25 Febr. BAT 4—Docos 5. Dinsdag 23 Febr. wordt voor de derde maal de wisselbeker verspeeld tussen Docos en BAT. Om deze be ker wordt 2x per jaar gestreden. Beide verenigingen hebben de be ker eenmaal in hun bezit gehad. Deze keer zal de strijd uitermate spannend worden. Aanvang van de wedstrijden 7.30 precies in de gyim- verloren, bracht hij met 2119 de I zaal aan de Potgieterslaan. Toegang tweede op zijn naam en in de be slissende 3e game gaf hij du Buy met 218 zelfs geen schijn van kans. Niet o i-r« i minder voortreffelijk was zijn zege in sec-, waarmede hy op|twee games op Gogh. Wil v. d. Zwet rif V/)0 mftpr vru#» clacr Piot ton Thnol c ging m een regelmatige strijd m twee games tegen Goudsmith ten onder, terwijl hij ook tegen Joop du Buy. na een zeer spannende strijd, niet het geluk van de overwinning mocht smaken. Wout Heemskerk deed wel weer bijzonder voortreffelijk werk. Nadat hij vrij gemakkelijk gewonnen had van Gogh, mocht hij ook tegen Goud smit, zij het na zeer zware en span nende strijd de zege behalen. Immers nadat Goudsmit de eerste game had gewonnen, wist hij ook in de 2e game het initiatief te behouden. Met 20 20 gelijk hing de kans voor Heems kerk op winst dan ook aan een zij den draadje, maar met 2422 be sliste hij tenslotte de game in zijn voordeel. De beslissende game bracht met 2116 de zege van de Veender niet meer in gevaar, zodat Wout ook dit keer weer op drie overwinningen kan bogen. Het dubbel moest dus door Tref fers gewonnen worden om de volle winst te behalen. Wel was ook dit een spannende strijd, maar nadat de lste game met 2422 in het voordeel van Sparta 2 was beslist, kwam hier mede tevens de einduitslag op gelijk 55 en heeft Treffers toch weer een puntje op zijn naaste concurrent PSV kunnen uitlopen. De gedetailleerde uitslag was: GoudsmitN. Heemskerk 2422, 21—19, 1—0. J. du BuyW. Heemskerk 521, 24—22, 9—21, 0—1. J. GoghW. v. d. Zwet 1621, 21 —18, 21—18, 1—9. J. du BuyN. Heemskerk 2110, 19 GEERTJE WIELEMA HOUDT RUST Geertje Wielema zal voorlopig niet meer in belangrijke zwemwedstrij den uitkomen. Het Hilversumse zwemstertje is vele seizoenen ach ter elkaar In belangrijke nationale en internationale wedstrijden ge start en steeds heeft zij alles moeten geven om te kunnen winnen. Zij is zelf tot de overtuiging gekomen, dat het beter is ongeveer twee maanden niet aan wedstrijden deel te nemen, haar training te minderen en alleen in enkele waterpolo-westrijden uit te komen. Na de twee maanden rust zal Geertje Wielma, naar het zich laat aanzien, de wedstrijdsport weer voor honderd procent beoefenen. Het besluit van Geertje Wielema om voorlopig dus niet in een belang rijke wedstrijd uit te komen, heeft tot gevolg, dat zij gisteren niet te Breda aan de start is verschenen en dat zij evenmin 27 en 28 Februari zal uitkomen op de internationale wedstrijden, welke te Brussel wor den gehouden. tot de zaal is gratis. VOETBAL. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van gespeelde vriend schappelijke voetbalwedserij den lui den: Breda: NACFeyenoord 53; Bre da: BaronieLonga 62; Den Haag: HBS—DWS 3—0; Den Haag: Quick —ADO 21; Wassenaar: Wassenaar DCL 1—4; Den Haag: RVC—West- landia 20. VERGADERING NB VB Onder leiding van de heer B. J. Boersen, voorzitter van de Neder landse Beroeps Voetbalbond, is gis teren in Utrecht een vergadering ge houden, waarop behalve leden van het hoofdbestuur aanwezig waren de vertegenwoordigers van een aantal clubs en clubs in oprichting uit het gehele land. Er is op deze vergadering gespro ken over diverse kwesties, die nauw verband houden met de ontwikke ling van de NBVB, zoals de terrei nen, de spelers, de scheidsrechters en de financiële zijde. De heer Boersen heeft ons medege deeld, dat in enkele plaatsen geen moeilijkheden meer zijn, wat het be schikken over terreinen betreft. ,Jn andere plaatsen zijn de onderhande lingen over dit punt in een ver ge vorderd stadium, terwijl een derde groep lering heeft getrokken uit de besprekingen ter vergadering", aldus de heer Boersen. Hij heeft voorts medegedeeld, dat uit de besprekin gen is gebleken, dat de punten „spe lers", „scheidsrechters" en „finan- de minste moeilijkheden ople- heeft besloten binnen een maand een algemene ledenvergadering bijeen te roepen. DE KWESTIE V.V.V. De commissie van beroep van de K.N.S.B. heeft Zaterdag langdurig te Arnhem beraadslaagd over de kwes tie V.V.V. en ook enkele betrokke nen gehoord. De commissie is echter niet tot een beslissing kunnen komen en heeft de uitspraak tot nader order uitgesteld. Naar men weet zijn door de com missie voor het amateurisme van de K.N.V.B. de volgende bestuursleden van de Venlose eerste klasse club in de uitoefening van hun functies geschorst: de voorzitter voor de^ tijd van 10 jaar, de secretaris voor 5 jaar, de penningmeester voor 5 jaar, de commissaris G. Broekman voor 2 jaar en twee anderen elk voor de tijd van één jaar. Voorts is de speler van Heracles (Almelo O.) F. van der Veen ge schorst voor de tijd van vijf jaren. Van der Veen heeft gedurende de oorlog en twee jaar daarna voor V. V.V. gespeeld en toen tijdelijk in Venlo gewoond. Hij zou destijds de amateurbepalingen hebben oveftre- dèn. Van de Engelse veldeiï Successen van derde klassers in bekerstrijd In de eerste divisie liep Wolver hampton twee punten in op West Bromwich Albion dat, evenals de leiders in de drie andere divisies, de ze Zaterdag zijn kansen in de beker competitie moest verdedigen. De zes goals van de Wolves in de wedstrijd tegen Sheffield United (61) brach ten hun doelpuntentotaal op 76 het hoogste van de vier afdelingen. De kleine Johnny Hancocks schoot weer twee keer raak en heeft in dit sei zoen nu 21 doelpunten voor zijn re kening genomen, wat een clubfecord betekent bii de Wolves voor een bui tenspeler. Wolverhampton staat thans in de ranglijst één punt achter op West Bromwich, maar met een wed strijd meer gespeeld. In de tweede divisie speelde Black burn gelijk tegen Bury waardoor het Everton door een beter doelgemid- dêlde van de kop heeft verdrongen. Maar Everton. heeft twee wedstrij den minder gespeeld, Brighton won in de derde divisie zuid met 40 van Millwall en verwierf daarmee een voorsprong van een punt op Ipswich. Doch ook Ipswich heeft een wedstrijd minder gespeeld. De positie van Port Vale in de noordelijke af deling van de derde divisie werd niet aangetast, want zijn beide naaste con currenten, Gateshead en Barnsley, verlorên alle twee. De grootste verrassing van de dag was, wat de Leaguewedstrijden aan gaat, de nederlaag van Gateshead op eigen terrein tegen de hekken sluiter Darlington, die nu een plaats je gestegen is, ten koste van Chester. DE BEKERWEDSTRIJDEN. Twee derdeklassers zijn erin ge slaagd de kwartfinales van de be kercompetitie te bereiken: Port Vale, dat het machtige Blackpool, houder van de beker, met 20 vernederde en Leyton Orient, dat zonder veel moeite Doncaster Rovers uitschakel de. Het is niet vaak gebeurd, dat clubs uit de derde divisie het zover brachten in de slopende strijd om de meest begeerde trofee van het En gelse voetbal. Portvale, dat de leiding heeft in de noordelijke afdeling van de derde di visie, had in vijftien thuiswedstrij den slechts één enkel doelpunt afge staan. Een merkwaardig record, dat nu nog eens extra belicht werd om dat ook de voorhoede van Blackpool met al haar internationale sterren, de grote Stanley Matthews inbegre pen, er niet in slaagde de verdediging van de thuisclub te doorbreken. Het was Leake, de rechtsbinnen van Port WIM VAN DER VOORT 0.1 SEC. BOVEN HET NEDERLANDS RECORD OP DE 1000 METER Te Appingedam zijn invitatiewed strijden gehouden in het hardrijden op de schaats over 500, 1000 en 3000 meter. Hieraan namen leden van de kernploeg van de K.N.S.B. deel. Het ijs was glashard: in de bochten wa ren enkele oneffenheden, die nu en dan een valpartij veroorzaakten. Er stond een straffe oostenwind. Zes tien deelnemers hadden zich voor de wedstrijden aangemeld. Winnaar werd Wim van der Voort, die op de 500 meter 46,6 sec. voor zich liet noteren. Op de 5009 meter maakte hij de zeer goede tijd van 1 min. 37,1 sec., waarmede hij 0,1 sec. boven het bestaande Nederlandse re cord op deze afstand bleef van Dolf van der Scheer, die op 17 Februari 1929 in Alkmaar 1.37,0 liet afdrukken. Roozendaal noteerde op de 3000 meter zijn beste persoonlijke tijd van dit seizoen op deze afstand, n.l. 5.31,1. Ruim 2000 toeschouwers woon den de wedstrijden bij. De uitslagen lulden: 500 meter: 1. van der Voort 46,6 Tijdens de Zaterdag in Leerdam nen, dan meende spreker, dat het gehouden jaarlijkse algemene ver gadering van de Ned. Chr. Wandel sportbond heeft de voorzitter, de heer P. Takema uit Den Haag de verwachting uitgesproken, dat het bekende conflict in de wandelsport spoedig tot het verleden zal behoren. Hij gaf een uitvoerige uiteenzet ting van het conflict en deelde me de, dat de Nederlandse Federatie van Wandelsportorganisaties, waarbij met uitzondering van de Ned. Wandel- sportbond alle wandelsportbonden zijn aangesloten, eensgezind was op getrokken tegen het zijns inziens on billijke regeringsbesluit, dat aan rijkspersoneel in de ruimste zin van het woord verbood deel te nemen of medewerking te verlenen aan wan delsportevenementen. Door dit eens gezind optreden hebben de regerings instanties volgens spreker een ande re kijk op de wandelsportorganisa ties gekregen. Over één bepaalde aangelegenheid zal een onpartijdige arbitragecommissie een uitspraak doen. De Nederlandse Federatie van Wandelsportorganisaties heeft zich reeds bereid verklaard zich aan deze arbitrage te onderwerpen en heeft ook reeds het punt, waarover gear- bitreerd zal worden, aanvaard. Hier over wilde spreker echter nog geen nadere mededelingen doen. Indien de Ned. Wandelsportbond de acte van arbitrage eveneens zou onderteke- conflict spoedig zou zijn geëindigd, aangezien de arbitragecommissie met de uitspraak de meest mogelij ke spoed zal betrachten. Het standpunt van de NWB. In dit verband vernemen wij, dat het bestuur van de Ned. Wandel sportbond zich Zaterdag jl te Utrecht over de kwestie van de arbitrage heeft beraden. Aan de voorzitter van de bond is opdracht verleend om in een schrijven aan de arbitragecom missie een uiteenzetting te geven van het standpunt van de wandel sportbond met betrekking tot het punt in kwestie, t.w. de Avondvier daagsen. De bond is namelijk wel te allen tijde in beginsel tot het aan vaarden van arbitrage bereid maar verzoekt aandacht voor het feit, dat de omstandigheden zich sinds Mei 1953 aanmerkelijk hebben gewijzigd. Op de brief aan de arbitragecommis sie zal dan ook een mondelinge ge dachten wisseling moeten volgen. Eerst daarna zal het bestuur zijn houding bepalen en aan de algemene vergadering, welke 27 Maart a.s. te Utrecht wordt gehouden de datum van deze vergadering was reeds in November van het vorig jaar vastge steld een voorstel voorleggen om de acte van arbitrage al dan niet te ondertekenen. sec., 2. Maarse 47,8, 3/4. van 't Oever en van der Eist beiden 48,0, 5. Brui ne de Bruin 49,2, 6/7. Huiskes en Paping 49,3, 8/9/10. T. Roozendaal, Schüler, en van der Ruit49,4. 1000 meter: 1. van der Voort 1 min. 37,1 sec., .2 van 't Oever 1.37,6, 3. van der Eist 1.37,7, 4. Maarse 1.38,2; 5. Schüler 1.40,4, 6. Huiskes 1.41,6, 7. T. Roozendaal, 8. van der Berg, 9. van der Ruit, 10. Paping. 3000 meter: 1. Schüler 5.17,2, 2. Huiskes 5.18,3, 3. van der Voort 5.19,9, 4. Maarse 5.20,2, 5. van 't Oever 5.20,4, 6. van der Berg, 7. van der Eist, 8. T. Roozendaal, 9. Olsthoorn, 10. Brui ne de Bruin. Klassement: 1. van der Voort 148.467 punten, 2. van 't Oever 150.290, 3. Maarse 150.267, 4. van der Eist 151.783, 5. Schüler 152.467, 6. Huiskes, 7. T. Roozendaal. INVITATIE WED STRIJDEN TE ALMELO. Wim van der Voort is de winnaar geworden van de invitatie wedstrij- den, welke op de ijsbaan „Twenthe" te Almelo werden gehouden. De be slissing viel tijdens de wedstrijden over de 3000 .meter toen van der Voort en Maarse een fel duel uit vochten ,dat het talrijke publiek er waren ongeveer 4000 toeschou wers tot groot enthousiasme bracht. Hoewel de baan zwaar was, reed van der Voort een prachtige race. Hij noteerde de goede tijd van Vale, die voor de twee kostbare doel punten zorgde. Leyton Orient stond bij rust met 10 achter tegen Doncaster. In de pauze sprak de manager, Alex Strock, een hartig woordje met zijn mannen, die na de hervatting een serie stormlopen uitvoerden over de rechtervleugel en in een overrompe lend kwartiertje drie doelpunten scoorden. Zij hadden de kwetsbare stee in de verdediging van de Rovers, die danig verzwakt was door een blessure van Graham, gevonden en concentreerden daarop hun aanval len. Twee andere derdeklassers, Nor wich en Ipswich, konden zich niet in de zesde ronde plaatsen. Ipswich ging met 61 tegen Preston onder, cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen laten. De gasten waren zeer gehandicapt doordat twee van hun spelers verwondingen opliepen. Maar toen had Tom Finney hun verdedi ging al herhaaldelijk uiteen gereten. Norwich hield zich kranig tegen Lei- cester en stond bij rust zelfs voor, alhoewel de aanval van Leicester voortdurend druk had uitgeoefend. In de tweede helft konden de be zoekers uit een strafschop gelijk ma ken en drie minuten later wisten ze de leiding te nemen om die niet meer af te staan. Dank zij een hattrick van de be weeglijke midvoor Ronnie Allen ble ven de kansen van Westbromwich op een „doublé". (League kampioenschap beker) ongerept. De ploeg won met 32 op eigen terrein van Newcastle Ünited. Ook Sheffield United ging naar de kwartfinales over, 'ten koste van Everton. Huil City haalde een draw tegen de Spurs en mag hiervoor de Deen Jensen dankbaar zijn, die in de laat ste minuut de gelijkmaker ter we reld bracht uit een strafschop. Ove rigens leverde de ploeg een prach tige prestatie want al enkele minu ten na de aftrap moest Ken Harrison met een gebroken knieschijf van het veld worden gedragen. Met 10 man spelend konden de gastheren zich op het nippertje handhaven tegen de ge duchte Londense ploeg. Bolton en Portsmouth speelden gelijk in een grimmige wedstrijd, waarin geen doelpunten werden gemaakt. De acht bekerwedstrijden trokken in totaal 372.000 toeschouwers, die samen bijna 53.000 pond in het laad- je brachten. De uitslagen luiden: League, eerste divisie: Aston Villa Huddersfield Town 22; Burnley Manchester United 29; Sunderland- Chelsea 12; Wolverhampton Wan derersSheffield United 61. Tweede divisie: BuryBlackburn Rovers 00; FulhamLuton Town 51; Leeds UnitedBirmingham City 11; Notts CountyLincoln Ci ty 11; Oldham AthleticDerby County 60; West Ham United Notts Forest 11. F.A.-Cup: Bolton Wanderers Portsmouth 00; Hull CityTotten ham Hotspur 11; Leyton Orient Doncaster Rovers 31; Norwich Ci tyLeicester City 12; Port Vale Blackpool 20; Preston North End Ipswich Town 61; Sheffield Wed nesdayEverton 31; West Brom wich AlbionNewcastle United 32. ARSENAL VERPLETTERT BRAZILIAANSE KAMPIOEN 1952. In een door de gunners prachtig gespeelde wedstrijd heeft Arsenal met 71 gewonnen van de Portugesa des Derpórtos uit Sao Paulo, de eerste Braziliaanse ploeg, die ooit in Enge land is uitgekomen, en kampioen was van Brazilië in het seizoen 1952. De ruststand was 30. De score was niet geflatteerd voor de Lorsdenaren, die geweldig op dreef waren. Hun mid voor Cliff Holton nam vijf doelpun ten voor zijn rekening. BRIDGE. Bridgeclub V.O.G. De uitslag der Hoofdklasse: Team Crama wint van viertallencompetitie, 11e ronde, is: team Horreé met 32 p.; team Schilthui- zen wint van team Nolles met 32 p.: 5 min. 18,2 sec, waarmede hij 3,3 sec.team Epskamp wint van team Tjalkens boven het Nederlandse record bleef met 4 p.; team Smit wint van team Deze tijd bleek voldoende om Maar- Oudshoorn met 9 p. se die tot dat moment de leiding in Eerste klas: Team Raar wint van team het algemeen klassement had. van Planje met 4 p.; team Nieuwland wint zijn plaats te verdringen. Maarse die uitstekend partij gaf, doch in de laatste ronde snelheid te kort kwam, noteerde 5 min. 33.5 sec. Behalve Broekman en de Graaff was de vol ledige Ned. kernploeg aanwezig. De uitslagen luiden 500 meter: 1. Maarse 48,0; 2. van der Eist 48,3; 3. Van der Voort 48,7; 4. Schüler 50,0; 5/6 van 't Oever en Olsthoorn 501; 7. van de Ruit, 50,3; 8. Paping 50,4; 9. Bruine de Bruin 50,5; 10. Huiskes 50,9. 1500 meter: 1. van der Voort 2.34,4; 2. Maarse 2.35,1; 3. Schüler 2.36,4; 4. van 't Oever 2.36,7; 5. van der Eist 2.37.7; 6. Paping 2.38 1; 7. Huiskes 2.38,3; 8. T. Roozendaal 2.40,9; 9. van der Berg 2.41,—; 10. Bruine de Bruin 2.42.4. 3000 meter: 1. van der Voort 5.18,2; 2. van 't Oever 5.20,3; 3. Schüler 5.22,8 4. Huiskes 5.26 3; 5. Paping 5.28,3; 6. van der Berg 5.31,4; 7. Doets 5.32.2; 8. Maarse 5.33,5; 9. Bruine de Bruin 5.36,9; 10. Pronk 5.37,5. Het eindklassement luidde: 1. van der Vqort 153.200; 2. Maarse 155.283; 3. van 't Oever 155.716; 4. Schüler 155.933. van team Uphof met 20 p.; team Bosscha wint van team Baarda met 21 p.; team Blom gelijk met teem Caro. Tweede klas: Team v. Gelderen wint van team Grommé met 6 p.; team Kooi ker wint van team Zwarts met 10 p.: team Kruizinga wint van team Adama met 17 p.; team v. Weizen wint van team Brakel met 14 p. Alphense Bridgeclub. De stand van de Parencompetitie is na de 3e ronde als volgt: Hoofdklasse: Mevr. HooyerOskam 164.48; ArlmanZijerveld 162.68; Mevr. Falkenav. d. Linde 158.93; v. Heynin- genDe Vos 155.55; GriethuizenSchou ten 153.76; Smit—Verwegen 153.58; KorenSmit 124.41Broekman—Ottens 122.61. Klasse IA: v. d. Akker—Noordenbos 174.40; DriehuisWolswijk 162.10; Sep- penZijerveld 158.52; v. d. HorstWal raven 151.78; Mevr. SmitVan Winkel Jr. 151.v. d. BosKnaapen 147.62; Bahlmann«lansen 130.96; Kromhout— Mevr. Schouten 121.62. Klasse IB: De Jong—Leeuwenhoek 167.v. d. Helm—Der. Hertog 157. CouveeStehouwer 157.Van Sprang —Zaal 151.5; Van Engelen—Zijerveld 150,—; Mej. De Roon Herioge—Verduyn 150.—; Meyer—Wanrooy 147.—; Har tig—Visser 141.—; Echtp. Starrenburg 138.—; SluysTuyn 133.5.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6