DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT l FIDEN Operatie tegen doofheid Jeugd vierde Carnaval Fabriek zonk in de grond Een snelle sneltrein Operatie Luilekkerland" Auto's van plastic Hukasch bloemenshow werd weer een succes iIAANDAG 22 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE B1.AD - PAÜINA 3 Gevestigd in de week van 15 tot en met 20 Februari. J. Ardon, H. de Vriesstr. 17; D. Bakker, graniet- en betonw., L. Rijndijk 142; A. C. Barentsen, arts, Rljnsb.weg 18; L. K. H. van Beek, Herengracht 100; P. A. Beukeboom, liefdezuster, Zoeterw.singel 34; J. den Boesterd en fam., instrumentmaker, Temminckstr. 39; L. G. van den Boo gaard, metselaar, Koninginnelaan 18; G. Crama en fam., med. analyst, Oosterstr. 27; F. O. van der Dussen, Witte Singel 43; F. W. Eckenhausen, Rijnsb.weg 141; J. E. L. van der Geest, Langebrug 55a; E. H. BeekmanGravekamp, H. Mors- weg .90; A. J. Schipper—Hagoort, Witte Singel 40; H. J. Hazewinkel, matroos II KM, Noordeinde 2a; E. van der Hoe ven, juriste, Vondellaan 42; Y. C. van den Hoogen, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. Houtman, filiaalhouder, Haarlem merstraat 166; H. Kloosterman, electr. snijbrander, Nic. Beetsstr. 29a; J. Kluit, chef verkoper, Zoeterw.singel 78; C. MatthijsVan de Kreke, Roomburger- weg 8; K. W. Kwee, Zoeterw.singel 81; A. BotermansDe Leeuw, Toussaint- kade 7a; P. C. A. van Putte, leraar Ned. taal en letterk., Witte Singel 10; D. C. P. Roodzant, Rijnsb.weg 50; M. C. Schuurman, Haagweg 16a; M. A. P. Sprong, dienstbode, Melch. Treublaan 57; F. H. Stadler, Boerhaavelaan 34; M. Ba- velaar—Stapper, Utr. Jaagpad 74; C. G. Struijke, schipper KM, Noordeinde 2a; C. H. van DongenThoënes en fam., Temminckstr. 1; A. Trapman, sergeant, Veilingkade 45; W. F. J. M. Wijting, verpleegster, J. de Wittstr. 36; A. Zand bergen, schrijfmachinemonteur, Coorn- hertstraat 10a. Vertrokken in de week van 15 tot en met 20 Februari. Wed. M. G. Midden dorpAdriani, Groeneveldstichting 3, Zeist, Bloemenhéuvellaan 21; L. W. Bak huizen van den Brink, Rapenburg 40, Straits Settlements; J. de Beus en fam., Breestr. 114, Monster, Hazelaarplein 3; J. J. F. Blij leven, Oude Rijn 166. Hille- gom, Leidseatr. 155; P. H. Borst, Utr. Veer 24, Ter Aar, Langeraarseweg 94; H. W. Bothe, Frinsenstr. 38, Rotterdam, Waaldijk 6a; T. MooyBroek en fam., Rijnsb.weg 153, Amersfoort, v. Maerlant- laan 4; P. J. Bijleveld. J. v. Goijenkade 12, Rotterdam, Stadhoudersplein 20a; F. A. Deierkauf, Sumatrastr. 44a, Boxtel, Pr. Hendrikstr. 64; J. Dorleijn en fam., Plantsoen 19, Vlissingen, Wilhelminastr. 89; H. A. van Dijk, Da Costastr. 24 Warmond. Heerenweg 131; G. H. Enge- ring, Haagweg 13, Groesbeek, Nijirubaan 31: J. W. C. Felis, Sieboldstr. 22, Utrecht, P. Krugerstr. 3 bis; C. P. Focke, Dijk- straat 7, Koudekerke Z., Huize „Der Boede"; J. W. Goyarts, Zijlsingel 73, Nijmegen, Muchterstr. 19; R. M. L. M. Gussenhoven, Oude Ryn 2, Voorburg, Park Leeuwensteijn 7; Wed. M. A. A. Teunissen BrugginkGutjahr, Rijnsb. weg 93, Aarle-Rixtel, Broek C 15; J. H. Gij bels, Varkenmarkt 6. Delft, Klooster kade 180; G. W. Haffert, Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenhaven 5; H. F. Harfst, Rembrandtstr. 4, Breda, Vierwinden- straat 3; E. B. den Hartog, Rijnsb.weg 10, Alphen a. d. Rijn, Oudshoornseweg 88; W. Haverkamp en fam., Potgieterlaan 20a, 's Gravenhage, Nwe Haven 484; E. J. Hekking, Breestr. 29, 's Gravenhage Thorb.laan 136; W. F. M. Heuvel, Rijns- burgerweg 10, 's Gravenhage, E. Staats- straat 40; A. Heyl, Rapenburg 24, 's Gra venhage, Moerweg 237; P. J. A. Hosman, Breestr. 111, Amsterdam, Nassaukade 322II; G. M. van Huet, Rijnsb.weg 10, Amsterdam, Middenweg 161; P. A. Jans sen. Zoeterw.singel 34, Blokker, Gr. Postweg 73 B; J. oJnkmans en fam., Fa- gelstraat 4, Buasum, Gr. Hertoginne- laan 9; K. J. Knoppert, Atjehstr. 25, Sassenheim, Hoofdstr. 300; J. J. van Leeuwen, Rijnsb.weg 191, Voorburg, Effathalaan 33; B. S. Lim, Rijnsb.weg 56, 's Gravenhage, v. Merlenstr. 102; A. W. Linnenbank, Haagweg 47, 's Graven hage, J. v. Campenpleln 71; G. J. Lut, Breestr. 156, Alkmaar, Breedstr. 4/6; C. Martijn, Zoéterw.singcl 52, Oegstgeest, Endcg.str.weg 5; Wed. M. C. Bronkhorst Micg, Hogewoerd 90, Heemstede, Schouwbroekerstr. 4; M. H. Muyselaar, Uiterstcgrt 107a, 's Gravenhage, Vrees wijkstraat 105; A. P. G. Oudshoorn, Zoe- terwoudsesingel 95, 's Gravenhage, Kor- tenbos 142; M. C. Paddenburg, Haarl.- straat 170, Nieuw Zeeland; M. M, J. Poll- mann, Hoogstr. 3, Nieuw Zeeland; H. van Rhijn, Herengracht 102a, 's Gravenhage, Hemsterhuisstr. 176 AA. A. Rodenburg, Lorentzkade 23, Zoeterwoude, H. Rijn dijk 110; I. Rouw, W. Singel 27, Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstr. 44; N. P. San- derse, Lijsterstr. 4, Rotterdam, Bergse- laan 258b; C. A. v. d. Sloot, Lijsterstr. 4, Rotterdam, Bergselaan 258b; M. Storm, H. de Vriesstr. 28, Delft, Phoenixstr. 39; Wed. L. M. GutjahrStraman en fam., Rijnsb.weg 93, Rheden Gld., Heemskerk laan 35; A. W. Tholen en fam., Tiboel Siegenb.str. 6, Winschoten, Oudewerfs- laan 34; H. Timmerman, Decimastr. 11, Oegstgeest, Warmonderweg 80; H. S. Wilmar, W. Singel 81, 's Gravenhage, Ruychrocklaan 143; A. P. van Wijck, Hoogl. Kerkgracht 17, Breda, Burg. Ker- stenslaan 7. Ufkhrid,*b«t U ™,dJ® °p ^,a. °m J°üw moaa I» mldd?' Uw klachten voor 1 beld te doën verdwijnen. De 3 Kleine instrumenten - vaardige handen Reeds op het einde van de vorige stof brengt uiteindelijk de prikkels eeuw werd beproefd een bepaalde over op de zojuist bedoelde zintuig- vorm van doofheid, die op ongeveer cellen van het gehoororgaan. 20-jarige leeftijd pleegt op te treden en die het levensgeluk van de ge troffen jonge mensen ernstig be dreigt, tot genezing te brengen. In gemoderniseerde vorm wekt de ze operatie tegenwoordig hoge ver wachtingen: pim. 70 pet. van de be handelden herwinnen er hun gehoor- vermogen mee en dit zijn dan allen personen, die tot voor kort als on herstelbaar doof moesten worden be schouwd. Het gehoororgaan is een tamelijk Bij de vorm van doofheid, waar het hier om gaat, is het laatste der drie gehoorbeentjes, de z.g. stijgbeu gel vastgeklemd in het ovale ven ster. Dit beenstukje kan daarom niet meer in trilling komen, zodat door de betreffende personen ook geen ge luid kan worden waargenomen. Horlogemakerswerk. De operatie berust nu op het ma ken van een nieuw ovaal venster. De gehoorbeentjes worden dan uit- (Advertentie! ingewikkeld gebouwd zintuig, dat geschakeld. De trillingen worden uit drie delen bestaat: uitwendig, voortaan van het trommelvlies on- midden- en inwendig oor. middellijk voortgeleid naar de nieu- Het inwendige, goed in het rots- we PP?1}**1?* .E^t gebeurt dan door U been verborgen gedeelte bevat de een stukje huid, dat uit de gehoor- iAffi iirpfprt 7 eigenlijke zintuigcellen. Geluidstril-6a"6 wordt losgemaakt, leis weien. lh°genVbehoren leze cellen te berei-l Deze huidlap wordt zodanig neer- ken langs de volgende weg: 1. ge- gelegd, dat deze een verbinding hoorgang (uitwendig oor); 2. trom-! vormt tussen het trommelvlies en melvTies (op de grero tussen uitwen-1 hstukJe kraakbeen, dat m het dig oor en miadenoor); 3. gehoor-j peuwe ovale venster aangebracht beentjes in de trommelholte (mid- aljL een ,8top,? een. ha£ V^? denoor); 4. ovale venster (grens tus- De?e kraakbeenstop kan dus in sen middeiloor en inwendige oor); 5. trilling komen en vervangt daarmee Vraag: Hoe komen Jantje en Ma- rietje in „De klok heit negen" op het toneel? Antwoord: Gewoon aLs mijnheer Pola en mynheer Piekos, die voor deze gelegenheid zijn uitgerust met kinderstemmen. gehoorvloeistof (inwendige oor) Het bewegen van de gehoorvloei- DE ZILK BENOEMING VAN PASTOOR GROEN Tot pastoor in De Zilk is benoemd de zeereerw. heer J. A. S. Groen, die sinds 1942 pastoor is te Edam. De nieuwe herder werd geboren op 9 Juli 1890 en priester gewijd op 26 Mei 1923. Hij was achtereenvol gens kapelaan te Spaarnwoude, Vlis singen en Den Haag. Daarna waar nemend pastoor te Voorhout en Hein- kenszand. In 1942 werd pastoor Groen benoemd in Edam. SASSENHEIM Voor het pracktijk-examen boekhouden slaagde de heer P. van der Plas. VALKENBURG Gemeenteraad De raad van Val kenburg komt bijeen morgenavond te 8 uur. Op de agenda staat o.a.: wijziging begroting; voorstel tot be noeming gemeente-opzichter; belas tingreclame. Geboren: Anthonius Matthias zn van H. A. Hooijmans en M. G. A. van der Ham. Overleden: J. van der Zwart 68 jr. OEGSTGEEST Het parochiehuis had Zondag een metamorphose ondergaan. De grote zaal, anders nogal somber'was omge toverd in een gezellige, versierde ruimte, waar men direct bij het bin nenkomen in een echte feestelijke stemming geraakte De leerlingen van enkele klassen der parochiële scholen vierden hun carnaval. In allerlei costumes en gemaskerd zaten zij in spanning te wachten op de dingen die komen zouden. Een tweetal „narren" zorgde voor de nodige hilariteit en handhaafden tevens de orde onder de kleine en groten, want natuurlijk waren velen vaders en moeders ook medegeko- men, om het evenement te beleven, dat prins Carnaval gekozen werd. De leiding der feestelijkheden be rustte bij kap. Van Balgooy en de harmonie Triumph die o.l.v. de heer Baart muzikale medewerking ver leende. Door enige leden van de jeugdbe- Vorige week Vrijdag hebben arbei ders van de „Canadian Industries" te Windsor in Ontario (Canada) hun eigen fabriek in de grond zien zin ken. De fabrieksgebouwen waren ai dagen geleden gesloten en alle arbei ders naar elders overgebracht uit vei, ligheidsoverwegingen, want de ramp werd voorzien. Ook de aangrenzende gebouwen van de .Canadian Salt Company" waren verlaten. Door een instorting in ^,en 300 meter diepe voormalige zoutmijn waren de gebouwen aan het verzakken gegaan. Zware regenval heeft daarbij een handje geholpen, zo neemt men aan. Vrijdag hebben de weinige bewa kers, die door de directie bij de fa brieken waren geposteerd, het hele terrein met de gebouwen letterlijk de grond in zien gaan. Geen vrouw in broek als getuige Voor de rechtbank te Verviers in België verscheen dezer dagen een vrouw, die door de verdediging als getuige was opgeroepen, in lange broek in de getuigenbank. De rech ter weigerde haar echter te horen. Hij meende dat deze „mannen- dracht" een uiting van geringschat ting van de rechtbank was. De advocaat der verdediging pleit te een kwartier lang om de rechter duidelijk te maken, dat de lange broek reeds een hele ontwikkeling in de damesmode heeft doorgemaakt en dat deze reeds lang niet meer uit sluitend als een kledingstuk der man nen is te beschouwen. Hij wees er voorts op dat de getuige rechtstreeks uit de fabriek, waar zij werkt, naai de rechtbank was gekomen en dat zij dus geen bijzondere zorg aan haar toilet had kunnen besteden. De bdvocaat had echter geen suc ces. De rechter bleef onwrikbaar en hij weigerde de betrokken getuige te horen. i Binnenkort komt het nog zover, dat wij vóór in de trein instappen en nauwelijks de tijd hebben om naar de achterdeur te lopen of wij zijn al op de plaats van bestemming. Een electrische locomotief is tenminste in Frankrijk bezig alle snelheidsrecords te slaan. Zo heeft hy gisteren op het baanvak Dijon-Beaune met drie wa gons de formidabele snelheid bereikt van 243 km per uur. Als het moge lijk zou zijn het traject Amsterdam Parijs met dezelfde snelheid af te leggen zou de reis nauwelijks meer dan 2 uur duren. Zaterdagmorgen had dezelfde locomotief tussen Dij on en Beaune reeds een snelheid be reikt van 232 km per uur. Het oude record van 215 kilometer werd in 1939 door een Duitse diesellocomo tief gevestigd. Noodweer boven Noord Zuid-Wales De plaats "jismore, in het Noorden van de Australische staat Nieuw- Zuid-Wales, is door overstromingen van de buitenwereld afgesneden. De inwoners beschikken niet meer over gas of electriciteit. Een wervelstorm heeft nl. gewoed boven de kust van Zuid-Queensland en het Noorden van Nieuw-Zuid- Wales. Gevreesd wordt, dat er in het geheel 18 doden zijn. Ongeveer dui zend mensen zijn dakloos en wel in Lismore. Legervliegtuigen brengen rubberboten en voorraden naar de getroffen gebieden. Ook amphibie- voertuigen nemen aan het redding- werk in Lismore deel. Iets meer dan een week geleden werd deze plaats door het Britse ko ninklijke paar bezocht. De stad Murwjllumbah, aan de grens van Nieuw-Zuid-Wales en Queensland, is eveneens verwoest door het water, reddingsboten ne men de mensen op, die op de daken of in bomen zitten. Op 17 Mei aanstaande zullen onge veer 150 Amerikaanse restaurateurs, hotelouders en koks, reizend met twee gecharterde machines van de Pan American World Airways een „gastronomisch en vinicologisch be zoek" gaan brengen aan Frankrijk, Italië en Zwitserland. De héren zijn lid van de Amerikaanse bond van restaurateurs terwijl de reis ook mo gelijk wordt gemaakt door de steun van het gastronomisch genootschap van Amerika. De speurtocht naar het hoogheer lijkste eten en drinken van het oude Europa zal zes weken duren. Ruim twintig steden zullen worden be- zicht. Reisleider is de heer Albert Muller, vertegenwoordiger van een groot Amerikaans reisbureau, bekend deskundige op het gebied van spijs en drank en voormalig Frans restau rateur. De heer Georges Paignon, lid van de Franse consulaire dienst en eveneens, een gastronoom van in ternationale vermaardheid, zal de honderdvijftig kenners en voorvech ters van het goede leven op hun tocht door het Franse land vergezellen. De kok, die het gezelschap het meest verfijnde recept zal voorzet ten, zal worden beloond met een gra tis reis naar de Verenigde Staten. BOM IN DANSLOKAAL. Door een ontploffing in een dans- lokaal te Neurenberg zijn Zaterdag avond drie personen om het leven gekomen en ongeveer vijftig gewond, onder wie enkelen zwaar. De politie vermoedt, dat de ontploffing is ver oorzaakt door een door een raam ge- warpen bom. Buiten het beschadigde gebouw werd het lijk gevonden van een ze kere Johann Raabe. In diens woning heeft de politie voorwerpen aange troffen, nodig voor het vervaardigen van helse machines. Hij was een 18- jarige electricien en vermoedelijk de dader van de aanslag. Een 19-jarige mend van hem is op grond van verdenking van mede plichtigheid verhoord. De twee andere omgekomenen zijn een 62-jarige en een 30-jarige vrouw. De laatste was moeder van twee kinderen. Vrouwen gilden en 'stoelen en ta fels werden omvergeworpen toen de in paniek geraakte aanwezigen een uitweg uit het gebouw zochten. Er bevonden zich ongeveer 350 personen in het danslokaal. De technische industrie „Paturi" te Breda, waarvan de dochteronderne mingen zich bezighouden met het vervaardigen van plastic-vesten voor de NATO-Iegers, heeft van een Ame rikaanse firma een opdracht gekre gen voor het vervaardigen van plastic carosserieën voor auto's. De „Paturi" heeft zich reeds ver zekerd van de levering van enkele duizenden carrosserieën. De „Paturi" is hiermede de eerste leverancier in Europa van plastic auto-onderdelen. In e Verenigde Staten zijn ver scheidene nieuw a grote auto's reeds in plastic uitgevoerd, doch de Ame rikanen willen thans ook wagens van kleinere klasse in kunsthars uitvoe ren. In Breda heeft men nog geen keuze gedaan uit een model, doch men verwacht, dat het zal gaan tus sen een Volkswagen en een Fiat. PASTOOR N. J. BAKKER f Gisteren is plotseling overleden pastoor N- J. Bakker van M'edem- blik. Pastoor Bakker werd geboren op 24 Febr. 1882 en priester gewijd op 15 Aug. 1906. Hij was kapelaan in Wateringen en Amsterdam. In 1929 werd hij benoemd tot pastoor in Medemblik. weging (de Kaubouters) werd ten tonele gebracht een gedeelte uit de operette „Sneeuwwitje". De sprook jes boeiden de aanwezige kinderen zeer. Vervolgens kwamen de Gidsen voor het voetlicht, waarna leerilngen van de balle|school o.l.v. de heer Tjemkanoff enige solo-dansen, als ook enke.le ballet-dansen uitvoerden Van dit laatste genoten vooral de j gen van het menselijk gehoorzintuig, grote mensen. terwijl ook de kans op bloedingen en Na een Meine onderbreking kwam op infectie het succes van de opera- deirr 3 en werden prins en tie_in gevaar brengen. de stijgbeugel in zijn functie. Dit alles laat zich betrekkelijk een voudig neerschrijven, maar om het uit te voeren, is een uitermate fijne techniek nodig. Zowel het losmaken van de huidlap waartoe eerst een groot deel van de benige gehoorgang moet worden afgeschaafd en verwij derd alsook het boren van de nieu we opening in het inwendige oor vereisen een zeer vaardige hand. De moeilijkheden zijn vooral gele gen in de kleinheid van de afmetin- Laatste Berichten BROMFIETSER MAAKTE DODELIJKE VAL Hedenmorgen omstreeks tien voor half elf is een 34-jarige vertegen woordiger uit 's-Gravenhage, die op een bromfiets reed, in Den Haag dodelijk verongelukt toen hij voor rang wilde verlenen aan een van rechts komende vrachtauto door een 28-jarige Rotterdammer. De bromfietser remde, slipte en kwam in aanraking met het linker- achteiyriel van de vrachtauto. Hij viel op de straat en bleek zo onge lukkig te zijn terechtgekomen dat hij tijdens het vervoer naar het zieken huis Westeinde is overleden. IWicfe prinses aval gekozen. Dit gaf zowel bij ouders als kinderen veel vrolijkheid en vreugde. Er volgden een polonaise en diverse dansjes en e.a. had nog wel uren kunnen du ren als niet kap. Van Balgooy het eindsein had gegeven. Spr. bracht dank aan zijn medewerkers en ver der aan allen die voor 't slagpen van deze middag hun hulp en steun ga ven. UD.O.'g FEESTAVOND MET TONEEL EN DANS. Zondag hield de voetbalvereniging UDO haar jaarlijkse feestavond, dit keer in het kader van toAeel en dans. Het bestuur had wederom „De Gastspelers" uit Leiden uitgenodigd, terwijl „The Rhythm Stars" onder leiding van de heer Th. Wisse de muzikale omlijsting verzorgde. „De Gastspelers" brachten onder de titel „Daar liegen w.ij ons uit" een vlot en humoristisch stuk ten tonele. Het spel bracht soms de ingewikkeldste situaties tot stand. Vooral de vriend van de heer des huizes, die zich als een gefingeerde vriend moest aanpas sen, bracht de zaal tot talrijke lach salvo's. Op 't laatst was de toestand zó ingewikkeld geworden, dat de he ren er zelf niet meer uit konden ko men. De resnectievelijke vrouwen werden als het ware opgeschoven naar de volgende man, zodat nie mand meer wist hoe zich er uit te redden. Als dan eindelijk de aap uit de mouw komt, wordt alles eerlijk opgebiecht. De voorzitter dankte de speelsters en spelers voor hun uitstekend spel. Daarna werd gelegenheid gegeven om onder leiding van de heer H. Boes met medemerking van „The Rhythm Star" een gezellig dansje te maken. VOORSCHOTEN Feestavond R.K. Vrouwenbewe ging. Gisteravond gaf de R.K. Vrouwenbeweging haar jaarlijkse feestavond. Zoals gewoonlijk was de belangstelling voor deze avond weer bijzonder groot. De zaal was totaal gevuld en dat was ook niet te ver wonderen, want het programma zag er aantrekkelijk uit. De presidfente van de R.K. Vrouwenbeweging, me vrouw E. van GentZonneveld sprak een kort welkomstwoord tot de gees telijkheid, de afgevaardigden van de afdeling Oegstgeest van de R.K. Vrouwenbeweging en tot de leden, die in zo groten getale waren opge komen. Op het programma stond de revue „Holland lacht weer" die voor het voetlicht werd gebracht door het Haarlems Radio Cabaret o.l.v. de heer Harry Meijer. Het was met recht flauwekul en onzin, maar er kon smakelijk bij gelachen worden. Een vlotte conferencier, de heer Harry Bouman, die ook nog een goed nummertje goochelen wist weg te geven, zorgde al gelijk voor de goe de stemming. Het meest hebben we moeten lachen om de heer Dick Smit, die als clown de zaal liet schud den van het lachen en daarnaast ook nog allerlei muziek ten gehore wist te brengen. De vrolijke wereld reis van Johnie de vrolijke matroos ten tonele gebracht door de heer Dick Smit, bracht e«n summum aan kostelijke moppen, die het goed de den. De heer John Davies begeleid de de liedjes aan de piano, maar wist de zaal nog meer te imponeren als accordeonvirtuoos met' zijn ac cordeon. De meest gevraagde melo dieën werden op verzoek gespeeld en hiervoor kreeg hij een extra ap plausje. De finale bracht alle mede werkenden nog een keer voor het voetlicht en daardoor kregen de aanwezigen de gelegenheid hun dankbaarheid te tonen voor de ge boden ontspanning. Mevr. E. van GentZonneveld bracht aan het ge zelschap dank namens de vereniging en namens de aanwezigen voor het geboden amusement. Spr. hoopte dit kleinkunst-ensemble nogmaals in Voorschoten te zien optreden. Aan het einde vond de trekking plaats van de loterij om vele aardige en vele huishoudelijke prijzen. Bij dit peuterwerkje worden, om beschadigingen te voorkomen, heel fijne instrumenten en (een sterk vergrotend microscoop gebruikt. D. H. W. SCALONGNE. HAAGSE RECHTBANK. Verlakkerij. Tien maanden ge vangenisstraf met aftrek eiste de of ficier van Justitie tegen een 20-ja- rige leerling-meubelmaker uit Voor schoten. Deze had meermalen lak gestolen uit een fabriek waar hij vroeger gewerkt had. De officier van Justitie, die nog geen kennis had kunnen nemen van het voorlich tingsrapport, zou zich ook kunnen verenigen met een jaar jeugdgevan genis. De leerling-meubelmaker had de gestolen lak gebracht bij zijn baas een Leidse meubelmaker. Deze stond hierna terecht Hij had samen met zijn knecht de lak een paar maal naar Culemborg gebracht en daar aan zijn broer verkocht. Pas de derde keer zou hij gemerkt hebben dat het ge stolen goed betrof. „Ik deed het uit goedheid en niet uit winstbejag", zo zei hij voor de Haagse rechtbank. De opbrengst was gedeeld. De offi cier van Justitie eiste tegen hem acht maanden gevangenisstraf. Uit spraak 4 Maart. NOORDWIJK Door de moeilijkheden bij het for ceren van de bolgewassen dit jaar was het vooral voor de huisbroeiers een moeilijke opgaaf de beschikbaar gestelde bollen in bloei te trekken. Ondanks dit feit brachten een 85-tal inzenders een collectie bloemen naar de Hukasch Bloemententoonstelling te Noordwijk. Op kundige cn smaakvolle wijze werd de garage van de heer Rosjnan omgetoverd in een bloemenhof vol kleurschakeringen en toen Zondag morgen de vele genadigden hun en tree maakten, moeten zij zeker een echt lente-idee hebben gekregen. Kapelaan Mussert, die voor de eerste keer dit bloemfestijn mee maakte, zeide dat uit deze expositie een grote liefde sprak voor de mooie cultuur van de streek. De voorz. van de Kath. Midden- VOORHOUT DERDE LUSTRUM VAN R.K. E.H.B.O. De afd. Voorhout van de EHBO heeft haar 15-jarig bestaan gevierd. Om 9 uur werd de Hoogmis opgedra gen voor de overleden en levende leden, waarna er een gemeenschap pelijk ontbijt was in de grote zaal van het Parochiehuis. Aan tafel werd het woord gevoerd door de voorz., de heer M. v. d. Vlugt, en door de docent dr. A. W. Bots. Na het ont bijt bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Voor de muzikale omlijsting zorgden mej. Rie van Veis en en de heer Jan Jansen, met fraai pianospel; Nic. Vlasveld deed een aardige de clamatie. 's Avonds was de grote zaal ge heel gevuld met genodigden. De voorz. heette allen hartelijk welkom, speciaal weth. Borst en echtgenote, de g. a. kapelaan Schlatmann, de af gevaardigden uit Leiden, de rayon heer Willems uit den Haag. Bericht van verhindering, tevens felicitatie, was binnengekomen van de oud-voorz. drs. M. P. A. Meissen, burgemeester van Wateringen, van ar. Niemeyer uit Noordwijk, dir. H. A. Bots en van de penn., de heer Chr. v. d. Salm, die momenteel in Engeland vertoeft. Van de 4 leden, die vanaf de op richting lid zijn was er een fraai bloemstuk. Van het hoofdbestuur had de afdeling een fraaie vlag ca deau gekregen, welke voor de H. Mis werd gezegend. Hierna kwam het „Masker" voor het voetlicht, onder regie van Aad Vlasveld, met het blijspel in 3 be drijven „Het witte schaap van de familie" door L. du Garde Peach en Ian Hay. Het stuk speelt zich af in een bekende Londense inbrekersfa milie, wat verder zeer geziene en keurige mensen zijn, die een geluk kig leven leiden, todat hun zoon het rechte pad op gaat cn eerlijk wil worden. Dit alles leidt tot verwik kelingen die uiteindelijk toch weer tot een oplossing worden gebracht. De verwachtingen waren hoog ge spannen, maar deze zijn in alle op zichten nog overtroffen. De regis seur had eer van zijn werk, want er is voortreffelijk gespeeld. Décors en costuums waren schitterend. Een op rijm voorgedragen stukje over het wel en wee der vereniging oogstte veel byval. Verzocht werd nog mede te delen, dat het Dinsdagavond oefenavond is voor alle leden der E.H.B.O. standsver., de heer L. Th. Alkamade, bracht namens de middenstand dank voor de eer deze tentoonstelling te mogen openen. Spr. had respect en waardering voor het moedig volhou den van de Hukasch-commissie, wel ke haar krachten Steeds weer be schikbaar stelt voor de jeugd. De jury, bestaande uit de heren Th Admiraal, L. v. d. Meij, D. Hoonaard en J. C. J. Oostdam, hadden als volgt de inzendingen gekeurd: Verplichte Huisbroei K.J.B.: 1. Piet Brederode 24\4 punten, 2. Nico v. d. Zalm 24 p., 3. Leo v. Schie 21}4 p., 4. Nico Steenvoorden 20Mp., 5. H. v. Bohemen 20}4 p., 6. W. de Elzen 20 p„ 7. Jan de Haas, 8. Peter v. d. Wal, 9. Han Salman, 10. P. v. Leeuwen, 11. Jac. v. Ruiten, 12. Ka- rel Verwey, 13. Leen Peschier, 14. Bob Wetering 15. J. Beugelsdijk, 16. Joop Groenendijk. Verplichte kasbroei K. J. B.: 1. N. v. Noort 25 p., 2. Ben v. Abswou- de 25, 3. Aad v. d. Meer 22'A, 4. Fam. v. d. Meer 20\4, 5. Jan de Haas 20, 6. W. de Elzen 17 Verplichte Huisbroei (Huisvaders): I. J. v. Woersum 2\\4 p., 2. H. Heems kerk 20, 3. W. Hoogervorst 19)4, 4. W v. d. Zalm 19H, 5. D. v. Tilburg 19}4, 6. B. v. Oosten 19, 7. C. de Haas 19, 8. A. v. Beelen 18, 9. D. Feenstra 12. Verplichte Huisbroei (Huismoe ders): 1. Mevr. v. d. Meer-Steenvoor- den 22 p., 2. mevr. de Graaf-Rooden- burg 2V/z, 3. mevr. Heemskerk- Waasdorp 21J4, 4. mevr. Ruigrok-v. Rhijn 21, 5. mevr. v. Beelen 20 3/4, 6. mevr. de Haas-Verlaan 20}4, 7. mevr. Waasdorp-v. d. Berg, 8. mevr. Kooien de Mooij, 9. mevr. v. Rhijn-Verlaan, 10. mevr. Alkamade-Peschier 11. mevr. Bouwhuis-v. Leeuwen, 12. mevr. Gravendaal-Goddijn, 14. mevr. v. d. Wetering-Vink, 15. mevr. Zoet, 16. Zuster Mar ij t. Verplichte Huisbroei N.K..J.B.: .1. Jan Heemskerk 2214 P-. 2. A. J. de Haas 19M, 3. W. Zonneveld 19. 4. A. Alkemade 18. 5. Th. v. Schie 17^. Verplichte Huisbroei: 1. K. M. Gerlee 24 p., 2. K. 8e M. Bronsgeest 22. Verplichte Schoolbroci: 1. R.K. School Zee 6e klas 22 p., 2. R.K.. School 5e klas 20^. 3. R.K. Ulo heer Braun 20, 4. R.K. School Zee 4e klas 19H, 5. R.K. Ulo heer Jansen 19, 6. R.K. School Zee 3e klas 18^, 7. R.K. Jongenschool 4e klas 18, 8. R.K. Ulo heer Neefjes, 9. R.K. Meisjesschool juffr. v. d. Meer, 10. R.K. School Jongens 5B, 11. R.K. Ulo heer Wittc- man, 12. R.K. Jongensschool 5a, 13. R.K. Meisjesschool juffr. Luksen- burg, 14. R.K. Jongensschool 4a, 15. R.K. Jongensschool 2a, 16. R.K. Jon gensschool 3B. Verplichte Kasbroei (Overigen): 1. W. M. v. d. Meer 24j^ p., 2. Jan de Mooij 23. Verplichte Huisbroei Welpen: 1. Nico Verweij 22 p., 2. Loek Hermans 16, 3. Marianna v. Tilburg 14. Marktberichten ROTTERDAM, 22 Febr. Vee. Aanvoer 1734 stuks. Vette koeien 1086, varkens 648. Vette Koeien 280 —300 260—230 234—250. varkens 193 191 188. Vette koeien: aanvoer gro ter, handel stroef, prijzen even lager, enkele prima's boven notering. Var kens: aanvoer korter, handel vlot, prijzen iets hoger, enige prima exem plaren boven notering.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3