RIJNSTREEK DUINSTREEK Grote Molen behouden Belangrijke wegverbetering Geschil Wassenaar - N.S. over busconcessie Den Haag-A'dam 522ste STAATSLOTERIJ 4e 1.45 0.95 DONDERDAG 18 FEBRUARI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 AARLANDERVEEN Jaarvergadering K.A.B. Gister avond hield de K.A.B. haar jaarver gadering in de zaal van de heer W. v. d. Berg. De voorz. de heer M. Hij man, sprak een woord van welkom. Hierna verkreeg de heer Weber het woord over „het humanisme". Dui delijk zette spr. uiteen de betekenis en het ontstaan van het humanisme. De secr de heer J. Aartman, gaf een overzicht van het afgelopen jaar, evenals de penn., de heer A. Honout die een batig saldo had van 134.48 De heer C. v. d. Berg had aan Her wonnen Levenskracht afge dragen 675 63. Hulp in nood had in kas 96.76. Hierna volgde bestuursverkiezing Aftredend waren voorz, M. Hij man en de 2e penn. L. Poelwijk, welke laatste zich niet meer herkiesbaar stelde. De heer Hijman werd bij ac clamatie herkozen, en voor de heer Poelwijk werd gekozen B. Aartman (Lzn.). De voorz. dankte de heer Poelwijk voor hetgeen hij in die af lopen 20 jaar voor de K.A.B. had gedaan en hoopte, dat zijn opvolger de heer Aartman, zijn voetstappen zou volgen. Hulp in nood bracht op 3.11. BODEGRAVEN Belangrijke vinding voor bromfietsers De heer Van Duijl, speelgoedfabri kant in Bodegraven, heeft een appa raat ontworpen, dat voor de brom fietser een welkome oplossing zal zijn. Het bewerkelijke mengen van oiie en benzine komt hierdoor te ver vallen. Met het apparaat wordt ge heel automatisch een juiste hoeveel heid olie, door middel van een pomp- systeem, in een liter benzine ge bracht, waarna dit mengsel via een slang in de benzine-tank van de bromfiets vloeit. In het apoaraat zijn 3 reservoirs aangebracht, die elk een bepaalde oliesoort bevatten.. Op een schaalverdeling staan alle namen van de in ons land gebruikte bromfietsen. vark 2—0; J. Colyn—A. Spies 0—2; J. J. HassegrasC. de Koning 20. LEIMUIDEN Jaarvergadering ODI De leden van de R. K. Sportvereniging kwa men in jaarvergadering bijeen in het café van de heer C. J. van Graas. De voorzitter, de heer C. A. Buykx, sprak zijn tevredenheid uit over de adspi- rantgroepen, die een belofte inhou den voor de toekomst. Secretaris C. van Velzen liet in zijn jaarverslag 1953 de revue passeren. Penning meester C. P. Beuk had een nadelig saldo, maar gelukkig bezit de vereni ging nog enige reserve. De bestuurs verkiezing had tot resultaat, dat mej. J. Verdel en de heren C. A. Buykx, A. W. van Haasteren en Th. Heuzen, werden herkozen. De voorzitter be sprak het programma. Men is voor nemens op 25 April een uitvoering te geven voor de ouders van leden en adspirantleden. De contributie werd onveranderd vastgesteld. ROELOFARENDSVEEN EEN KOUD BAD. Woensdagmorgen omstreeks 11 uur wilde de heer W. v. d. Meer met zijn fiets in de hand de Wijde Aa overlo pen om van Woubrugge even naar Roelofarendsveen te gaan. Hij kwam echter zo ver niet, want hij zakte met fiets en al door het ijs. De heer v. d. Meer zag kans zichzelf weer op het droge te brengen. Enige tijd later werd zyn fiets opgevist. Feestavond van Coöp. „Samen werking" Gisteravond was de grote zaal van het veilinggebouw herschapen in een feestzaal, waarin de „De Samenwerking" een gezellige avond aanbood. Na een propagan distische inleiding was het woord aan de theatergroep „De Verenigde spelers" van Willy van Hemert, die met de muzikale comedie „Tineke van Urk" een groot succes oogstte. In dit door Willy van Hemert ge schreven stuk werd de strijd van de Urker visser om van zijn oude be roep, de visserij, over te schakelen op een andere broodwinning scherp ZOETERWOUDE Na da grote strijd tussen de Hoog landers en de Laaglanders In de Grote Polder hebben de ingelanden van de hoog gelegen landen het al gemeen polderbelang in hun beslis sing laten domineren en is de recon Melksanermp Eollenstreek Geen dwang op slijter uit Sassenheim De president van de rechtbank te Door een wijzer op de juiste wijze te cït 1'^J^nr,H draaien wordt de juiste hoeveelheid getekend. Een ernstige achtergrond olie in het mengglas gepompt. Na een eenvoudige hsrtdlebeweging stroomt de olie in de tank. Op deze vinding is bereids octrooi aangevraagd. Aanrijding. Een particuliere auto reed in de Pr. Hendrikstraat pardoes tegen een Citosa-bus op. De politie stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal op van het gebeuren. Geslaagd. Voor de Nederlandse Unie voor Practijkexamens te Rotter dam slaagden de volgende dames voor het vak Machineschrijven, snel- neïd 130 aanslagen per minuut: Mej. M. Karman, C. v. Veldhuizen, J. Op 't Landt en V. van den Oudenrijn. Alle geslaagden behaalden als gemid deld cijfer een 8 en werden opge leid door 't instituut VABOS, alhier. Baldadigheid. Een handvol jon gens had blijkbaar iets tegen het pakhuis van de heer P. V. Verschei dene ruiten werden door het edele kwintet ingegooid. Van de politie kregen ze een „bekeuring". Geverbaliseerd. Zekere K. had te diep in 't glaasje gekeken. Slinge rend reed hij op zijn fiets door de straten. Wegens openbare dronken schap kreeg hij een proces-verbaal aan zijn broek. HAZERSWOUDE Reuze snoek De heren J. v. d. Poel. en H. v. d. Stap vingen gister middag een snoek in de Loetevaart die een lengte had van 125 cm. en een gewicht van ruim 14 pond. Bei de heren zijn geruime tijd bezig ge weest voor zij de vis op de wal had den. LEIDERDORP Schoolgebouw aanbesteed. Gis termorgen vond de aanbesteding plaats van de bouw van een 7-klassi- ge school voor Chr. nationaal onder wijs aan de Hoofdstraat. Hoogste in schrijver was de firma Gruson te Amsterdam met een bedrag van 178.000, de laagste inschrijver was de firma Heranipman met een bedrag van 146.667. Dammen Voor het kampioen schap van Leiderdorp werden de volgende partijen gespeeld: J. v. d. ZwanAbr. Dorsman 20; J. Goed hartP. Rietkerk 20; J. Nagtegaal J. Colyn 11; D. Hassegras—A. v. d. Zwan 20; J. SandijkC. Deege naars 02; H. v. d. VechtC. Mei- neraa 20; H. VerhoogtP. Ver van een vrolijk verhaal. Alex Faas- sen Sr. Jan Lemaire, Guus Ver- straetev Riek S-chagen en Lies de Wind vertolkten het spel zeer goed. De piano-begeleiding door Willem Farber was prima. structie van de molen tot stand ge-1Orayenhage heeft^ komen. De molen eertijds door de heer Van het Zwieten gesticht heeft nu een vijzelpomp, welke bij windstilte door een dieselmotor kan aangedre ven worden. De capaciteit van de molen is door de vervanging van het scheprad door een vijzelpomp, zeer verbeterd. Op 2 Maart a.s. zal de officiële proefbemaling in het bijzijn van auto riteiten, technici en de eigenaars en gebruikers van de landerijen, plaats hebben. Als er nu die morgen maar een flinke bries waait. RIJNSATERWOUDE Kaasdag met erg weinig deelnemers In de zaal van café Dc Boer te Rijnsaterwoude werd een kaasdag ge houden. Het aantal Inzenders was niet bijster groot. De voorz., de heer Blijleven, uit Nieuwveen, dankte de heren ir. Ade- ma en Nusselder van het Rijkszuivel- station voor hun aanwezigheid. Het deed hem ook genoegen, dat de bur gemeester en diens echtgenote en de gemeente-secretaris belangstelden in de kaasdag. Burgemeester J. A. Bak huizen verrichtte de opening. De heer Adema deelde de uitslag van de keuring mede. De prijzen waren als volgt: 1. C. M. Rijkelijkhuizen, winterkeuring 90%, zomerkeuring 98%, gem. 94%; 2. C. N. v. d. Akker, Leimuiden 94 en 92%, gem. 93; 3. J. C. Kroft Ter Aar, .94% winterkeuring; 4. A. Hoog straten, Ter Aar 90%; 5. H. J. Vink, Leimuiden 90%: 6. D. van Os, 90%; 7. Wed. J. J. v. Leeuwen, Leimuiden 87%; 8. J. d. Graaf, Woubrugge 87%. De heer C. M. Rijkelijkhuizen kreeg de wisselbeker, welke hij drie maal achtereen, of viermaal in totaal moet winnen, om hem te bezitten. De anderen krijgen een lepeltje. ALPHEN AAN DEN RIJN In tegenstelling tot de aanvanke lijke verwachting, zal aan de, uit verkeers-technisch oogpunt bezien, onhoudbare toestand van de Rijks straatweg LeidenAlphen aan den Rijn, met name voor wat betreft het gedeelte vanaf „Avifauna" tot aan de grens van Hazerswoude, toch nog dit jaar en wel heel spoedig, een ein de komen. Het betreft hier de belangrijke ver bindingsweg van West naar Oost, de enige en voornaamste schakel tussen de Sleutel- en de Domstad, die dwars door de Rijnstreek leidt en welke rijksstraatweg heel in het bij zonder voor Alphen aan den Rijn van niet -te onderschatten betekenis is. Zoals men weet wij schreven er eerder breedvoerig hierover heeft spraak gedaan in het kort geding, dat de melkhandelaren uit Sassenheim aanhangig hadden gemaakt teneinde een hunner collega's te dwingen zich aan het door hen opgemaakte en ook door de betrefjende collega geteken de melksaneringscontract te houden. De president achtte geen reden aanwezig om in kort geding de ge vraagde voorziening toe te wijzen of te treffen. Hij baseerde clit vonnis op een drietal overwegingen, namelijk dat de melkhandelaar zich reeds an derhalf jaar niet aan het contract heeft gestoord, dat op hem nimmer enige druk is uitgeoefend en dat de overeenkomst in strijd is met de goede orde en de openbare zeden. De president van de rechtbank stelde zich op het standpunt, dat in deze zaak de beslissing van de minis ter of van de gewone rechter moest worden afgewacht. HILLEGOM J. W. L. Korsten t. Na een kort stondige ziekte overleed de heer J. W. L. Korsten, adjunct-directeur der N.V. M. van Waveren en Zn. „Leeu- westein". Sinds 1911 was hij bij de firma in dienst en voor de bloembol lenverkoop in Engeland was hij de proppen moet komen en daar een vriend die niemand kent, voor wordt geëngageerd, dan zün er redenen te over voor dol-komische situaties. Natuurlijk komt aan 't einde alles weer in orde. Dit stuk is door „Kunst en Genoe gen" op werkelijk verdienstelijke wijze opgevoerd. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op burge meester Du Boeuff, overste Focke van de M.E.B. en secretaris Jac. de Visser. Zonder aan de prestaties van de anderen te kort te doen, willen we toch buiten de regisseur, de heer de Bruyn die de rol van Harvey (but ler) vervulde, noemen zijn vrouw, Mary, die vele malen mooi spel liet zien; vooral in 't 2de en 3de bedrijf. De andere rollen sloten zich uitste kend hierbij aan, zodat K. en G. een van de beste prestaties uit haar be staan leverde. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. De heer P. kwam aan de Sandtlaan met zijn luxe auto in botsing met een militaire vrachtauto. Eerstgenoemde auto bekwam ernstige schade. VOORSCHOTEN ERNSTIG ONGEVAL. Gisteravond tegen 6 uur stak de 6-jarige R. H. nabij de Zilverfabriek met zijn fiets de weg over, om op het fietspad te komen. Hij werd gegre pen door een auto. Vermoedelijk met een schedelbasisfractuur is hij naar speciale man. Zijn verdiensten wer- het Acad. Ziekenhuis te Leiden over. den erkend door hem in 1950 in de gebracht, hoofddirectie op te nemen. Mej. C. E. Leenslag slaagde voor het diploma coupeuse. worden voltooid, voorrang verleend om het alsnog zo spoedig mogelijk dit jaar te realiseren. Een besluit, dat ongetwijfeld een toejuiching ver dient. RIJKSBIJDRAGE VOOR RESTAURATIE VAN MUSEUM RIJNKADE Er zal ongetwijfeld grote vreugde hebben geheerst inPhet bestuur van de Historische Vereniging voor Al- I phen aan den Rijn en Omstreken en niet minder bij het bestuur van haar j Stichting tot exploitatie van een mu- j seum aan de Rijnkade nr. 11, toen j dezer dagen door het Rijk toezegging J werd gedaan van een bijdrage harer zijds ad 12.600 in de restauratiekos- ten van dit deels 16e eeuws, deels uit OEGSTGEEST Kunst en Genoegen. K. en G., dat in onze gemeente reeds een ze kere faam geniet, kwam gisteren avond voor 't voetlicht met de drie- acter van Johnson „Haar andere Man'' onder regie van de heer H. W. de Bruyn. Wanneer we ons niet vergissen heeft het gezelschap een wijziging ondergaan. Er zijn frisse krachten opgenomen, terwijl we ook enkele „oude bekenden" ontdekten. Het stuk, dat gisterenavond voor 't voetlicht werd gebracht, is een zeer goede keuze geweest. De Ame rikaanse klucht van het jong ge trouwde paartje, dat door de over vloed aan fantasie van het jonge, vrouwtje in do meest zonderlinge situaties verzeild geraakt, is geknipt voor het meer gevorderde amateur toneel. Ieder speler krijgt de kans om ..toneel" te spelen. Een jong ge trouwde vrouw, verwacht haar schat rijke oom en leent allerlei mooie „spullen", neemt een dienstbode aan en bombardeert haar eigen man tot butler. Wanneer dan voor een erfeniskwestie haar man toch op de Marktberichten GONDA, 18 Febr. Kaas. Aan voer 23 partijen. Ie soort 2.222.32. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH Veemarkt Op de markt van gisteren werden aangevoerd: 5.082 stuks vee, zijnde: 1.767 runderen, 228 vette kalveren; 1.023 nuchtere kalveren, 73 fokzeu- gen; 314 slachtzeugen; 202 lopers, 1.333 biggen, 135 schapen, 7 geiten. De prijzen waren als volgt melk en kalfkoeien van ƒ770.tot ƒ1140 per stuk; guiste koeien van 575. tot 815.— per stuk; kalvaarzen van 675.— tot 10.90.per stuk; klam- vaarzen van 580,—tot ƒ,680per stuk; guiste vaarzen van 625.— tot ƒ720.— per stuk; pinken van 420.- tot ƒ565per stuk; graskalveren van f 270.— tot 375.— per stuk; fokkalveren van 100.— tot 155. per stuk; nuchtere slachtkalveren v. ƒ32 50 tot 42.50 per stuk; zware soor ten van ƒ50tot ƒ72.50 per stuk; drachtige zeugen van 275.— tot 360.per stuk; lopers van 80. tot 110.per stuk; biggen van 47.— tot ƒ68per stuk; schapen van 60.tot 70.per stuk; et- te schapen van ƒ85.tot ƒ105. per stuk. Aanvoer van slachtvee: 711 stuk6 pryzen: extra kwaliteiten vaarzen tot 3.10; le' kw. 2.85—2.95; 2e kw. 2.65—2.70; 3e kw. 2.40—2.50; vette stieren 2,70; worstkoeien 2.15— 2,30 alles per kg. geslacht gewicht; Vette kalveren zware soorten van 2.40 2.55 per kg. lev.gew.; vette kalveren middenklasse van 2.102.30 per kg. lev. gew.; \ette kalveren lichte soor ten van 1.701.90 per kg. lev. gew. nuchtere slachtkalveren van 0.95— 1.05 per kg. lev. gew.; zware soorten van 1.301.45 per kg. lev. gew.; slachtzeugen van 1.601.68 per kg. lev. gew.; met 4 kg. tarra; jonge slachtvarkens van 1.751.78 per kg. lev. gew. met 4 kg. tarra. Normale aanvoer van rundvee; de goedsoortige melk- en kalfkoeien flauw-duur, de mindere soorten prij zen moeilijk- te handhaven. In de zware guiste koeien willige handel, de rest matige handel doch niet goedkoper. Kortere aanvoer van jongvee, de kwaliteiten vlotte han del met stijf-duurdere prijzen. Min der aanvoer van vette kalveren, kalme handel met staande prijzen. Grote aanvoer van nuchtere slacht kalveren, minder handel met lagere prijzen. Grotere aanvoer van fok- zeugen, handel williger met voor de goede soorten hogere prijzen. Gro tere aanvoer van lopers en biggen, vlugge handel met hogere prijzen. Korte aanvoer van schapen, weinig kwaliteiten voor export waardoor kalme handel met staande prijzen. Normale aanvoer van slachtvee; over het geheel verliep de handel willi ger met stljf-duurdere prijzen, af loop iets trager doch wel prijshou dend. Vette stieren en worstkoeien duur, minder aanvoer van slachtzeu gen, handel flauw met staande prij zen. ROELOFARENDSVEEN, 17 Febr. Bloemen. Rose Copland 5.57— 0.83, Krelage 0.500.71, Crown Impe rial 0.51,-0.73, Gele Prins 0.50—0.59, Gen. de Wit 0.61—0.90, White Sail 0.51—0.82, v. d. Eerden 0.80—1.05, W. Copland 0.53—0.77, W. Pitt 0.90— 1.10, Golden Harvest 1—1.35, E. Eddy 0.85—1.05, Zenober 0.65—0.74, Pi- quante 1—1.20, Albino 0.90—1.50, Pierson 0.61—0.72, Hillegarden 0.64— 0.77, John Gay 0.700.76, Bartigon 1—1.15, Averdale 0.75—9.85, Red Pitt 11.05, Dubbele tulpen 0.40 0.90, Tulpen gemengd 0.69—0.85, He lios 0.39—0.46. Sc. Elegance 0.45— 0.48, l'Innocence 0.57—0.64, Early Glory 0.39—0.56, Fortuna 0.46—0.51, Freesia's 1.10—1.35, Irissen 1.95— 2.60, Blauwe Druifjes 0.210.36 per bos. Groente. Witlof I 54—58, Witlof II 18—46, Spruiten 25—27, Uien 8.—. Witlof I 54—61 ct.. Witlof II 44—49 VTNKEVEEN, 17 Febr. Groente, ct. Winterpeen 6—7 ct., Waspeen 31 ct, Boerenkool 4—8 ct per kg. Sel- derii 2832 ct. per bos. TER AAR, 17 Febr. Groente. Witlof I 0.49—0.62, idem II 0.35— 0.48, idem stek ƒ0.160.27, spruiten /0.30—0.43, idem B 0.17—0.22, uien 0.06prei 0.42, alles per kg., knolselderij ƒ0.03—0.06 per stuk. eeraer Dreeavoerig nierover neen i *v" uwn un Rijkswaterstaat het vorig jaar een! de jaren 1100 daterenfe pand. De j aanvang gemaakt met de verbreding en verbetering van deze snelver- keersweg. De- hinderlijke bochten zouden verbeterd worden. Door dem- kosten van de restauratie zijn groot op 18.000. Het is nu niet denk beeldig, dat de gemeente en de pro vincie samen het resterende bedrag ping van sloten werd een belang- zullen voteren. Deze medewerking rijke verbreding van de rijbaan be- L1 oogd. Ten gerieve van de wielrijders en ter beveiliging van het kleinver- keer zou er een tegel-fietspad wor den aangelegd. Met het oogmerk op deze verbe teringen, maar ook tengevolge van 'de persgasleiding vanaf Hazerswou- van officiële instanties benadrukt de overtuiging, die bij het bestuur van de H. V. steecs heeft geleefd, dat zij met de aankoop van dit pand en met zijn bestemming, juist heeft gehan deld. Brandweer vierde feest. Giste ren werd de feestavond van de de tot aan Alphen aan den Rijn on- brandweerlieden gehouden. Het nprmnp d?7.p wp? ppn urnnniup hp- vo rig jaar had men de „feestpot aan het rampenfonds geschonken. Toen was er dus geen onderling contact in feestverband. Maar Woensdag avond was het extra gezellig in de zaal van „Concordia" Namens de feestcommissie, die een programma aanbood, dat klonk als een klok, opende de heer Th. Vrise- koop en verwelkomde o.a. de heer A. J. Th. M. Korver, de comman dant. De verdere leiding van de avond lag in goede handen bij het erelid, de heer J. de Raat die zon- derging deze weg een grondige be werking. Doch in dit stadium bleef 'toen alles plotseling zoals het hier door werd: kuilen en nog eens kui len, opgebroken straat-gedeelten, tas sen stenen aan de kant. Kortom, een massa ongemakken, welke bewezen een groot gevaar voor het verkeer te zijn. Rijkswaterstaat had toen n.l. geen geld meer voor het afmaken van de plannen Vele malen beroerde dit geval de Alphense raad en evenzovele malen hebben B. en W. het hunne hierover opgemerkt bij hogere instanties. Heti -- --- ---- gewenste succes is niet uitgebleven. I der mankeren ervoor zorgde, dat nie- Rijkswaterstaat heeft nu dit plan,^iand tekort werd gedaan voor wat dat aanvankelijk pas in 1955 zou de inwendige mens betreft, maar dat men ook niets behoefde te missen van het vrolijke programma. Voor dit onderdeel zorgden op voortref felijke wijze de Cupido's uit Aarlan- derveen, die o.l.v. de heer B. Ooster man volop zang, liedjes en muziek brachten en de Dito's, eveneens uit Aarlanderveen, die oï.v. de heer Joh. Poelwijk de aanwezige dames De Raad van State, afdeling ge- richt. Ditzelfde standpunt huldigdef" hlren Je?k? fchetsJfs ^ge schillen van bestuur, hoorde heden 1 een vertegenwoordiger van de streek- i ïf j °°r j *V3n - 6 Ultste* enige deskundigen over het stand- vervoersmaatsohannii Maarsse en end geslaagde ontspanningsavond punt van de gemeente Wassenaar, dat in deze gemeente een halteplaats zou moeten komen in de autobusverbin ding Den HaagAmsterdam. Op dit punt verzet de gemeente Wassenaar zich tegen de aan de Ned. Spoorwegen verleende concessie, wel ke inhoudt, dat alleen in Den Haag op drie punten en te Amsterdam op twee punten passagiers opgenomen of uitgelaten mogen worden. Een- vertegenwoordiger van de Spoorwegen verzette zich tegen het standpunt van de gemeente, omdat dan de concessie haar eigen aard zou verliezen. De buslijn is bedoeld als een aanvulling op het reizigers- vervoer per trein tussen de beide grote steden. Het vervoer van tus- sengelegen plaatsen dient door streekvervoeders te worden ver- Wat Westgeest biedt, vindt U bij een ander niet! ZIE ETALAGE! VARKENSCARBONADEN en KALFSLAPPEN 1.40 per 500 gr. WEEKRECLAME p. 500 gr. Runderlappen mager 1.50 Reclame Runderlappen 1.30 Hachévlees 1.30 Gesmolten vet 0.60 Bij aankoop van vlees p. 500 gr. Speklappen vet 0.90 doorregen 1.10 mager 1.30 Gesmolten Reuzel 0.60 6394 ONZE BEKENDE BOERENMETWORST 1.10 p. 500 gr. Uw aangewezen adres voor Lamsvlees Leidse Vleeshouwerij, Mare 90 Klas 4e lijst HOGE PRIJZEN ƒ2000 6978 17127 1500 3783 8713 1000 1359 4270 8242 10657 15704 17950 18141 18740 19110 21335 ƒ400 1774 ...V.! >F32 1(1323 J2812 14078 17813 2111K 21175 200 1044 3122 4391 4888 7183 7519 8b94 8736 !>(>26 94/3 10/16 11329 11646 11706 12086 12835 13442 136S8 13804 14871 15124 15/58 16205 16311 16313 16462 16486 16391 17917 18902 19345 19971 21818 21823 Prezen van 8 1013 058 432 434 438 466 489 690 715 830 967 2208 236 292 580 740 861 868 903 8066 333 344 368 474 620 688 /57 813 833 4000 «av> 063 120 145 158 160 173 181 199 309 485 586 /52 902 926 983 994 5015 072 267 423 435 646 6S6 771 813 829 862 938 958 6003 044 062 198 234 549 607 648 913 973 7255 270 319 427 526 692 609 955 8040 078 141 163 233 307 319 497 364 625 924 9018 059 072 164 239 241 336 386 494 522 543 555 580 630 647 874 978 10141 181 219 282 755 838 863 998 11017 229 297 592 624 788 991 996 12023 379 469 632 633 892 969 13014 015 032 044 327 362 375 692 727 801 871 925 992 996 14007 104 181 239 249 400 417 611 645 697 713 754 894 15066 295 381 403 406 435 536 560 861 916 962 996 16013 039 170 200 219 292 362 426 434 535 783 De zegsman van de Spoorwegen zeide desgevraagd, dat het vervoer met de buslijn verre van bevredi gend is. Met het Amsterdamse ge meentebestuur wordt thans overleg gepleegd om het eindpunt van de lijn meer naar het centrum (Museum plein?) te verleggen, omdat men het eindpunt Surinameplein ais voor naamste handicap voor het lonend nikken van de exploitaite ziet. Staatsraad van Schaik zeide zich van de situatie op de lijn op de hoog te te hebben gesteld. Hij heeft de indruk gekregen, dat de buslijn op het ogenblik veel op een doodgeboren kindje lijkt. De commissie zal na beraad ad vies in deze kwestie aan de Kroon uitbrengen. kwam voor rekening van Aarlander- j veen, welks brandmeester, de heer T. Kempenaar, na allen rijkelijk met dankwoorden te hebben overladen, te middemasht: „Wel te rusten" toe riep. WOUBRUGGE Gemeenteraad De raad komt bij een op Dinsdagavond a.s. te half 8. Op de agenda staat: Benoeming van een gemeentewerkman; verlenging ontruimingstermijn der onbewoon baar verklaarde woning Vrouwgeest- weg 86; Weteringpad; wegen in de Veen derpolder; subsidie in de restau ratiekosten van de Voorofsepolder- molen; aanschaffing ladderwagen; subsidie in de restauratiekosten van de Ned. Herv. Kerk te Hoogmade; verkeersregelingen. 1038 057 063 105 116 118 198 250 253 269 348 358 374 376 380 404 483 602 603 631 643 659 661 729 739 761 765 767 805 864 891 914 920 936 965 993 997 2050 105 123 130 150 171 251 265 277 285 328 343 347 354 367 418 426 478 492 503 563 570 602 623 628 655 665 682 691 723 742 750 804 828 864 962 969 997 8005 028 030 059 084 103 160 187 205 209 233 262 267 273 303 308 315 325 336 337 347 357 359 362 373 398 424 437/152 456 481 573 575 581 588 616 619 621 701 741 746 774 792 807 820 851 906 934 948 4012 093 128 141 151 194 216 229 244 318 343 345 374 450 495 506 518 587 592 604 645 646 658 673 677 695 726 727 746 -R3 802 810 816 833 916 947 964 075 5039 146 167 191 107 238 272 323 403 458 460 516 711 730 827 869 6036 132 137 140 174 209 233 241 245 275 277 298 379 433 455 464 470 481 487 520 561 575 592 611 616 659 667 673 681 691 707 709 791 797 845 861 865 872 891 945 949 931 1022 024 029 040 047 060 107 113 122 140 149 152 192 196 200 22* 274 286 294 306 307 325 aan 340 377 405 430 434 435 484 529 537 553 554 617 625 671 686 694 712 73S 740 745 760 768 783 807 832 836 849 855 900 906 8003 036 055 076 107 112 122 157 177 197 235 246 248 282 284 327 351 353 374 386 401 417 422 433 436 465 501 514 517 597 627 654 6S6 697 750 754 757 808 854 877 880 888 895 926 931 945 984 988 9000 9005 100 115 130 133 141 152 175 207 235 245 250 257 264 278 301 310 368 376 378 392 406 544 587 609 626 642 665 693 704 709 818 819 877 981 10023 044 078 084 111 117 129 203 215 356 376 400 506 517 529 560 604 632 648 675 694 702 719 721 729 757 777 798 810 820 831 889 913 923 948 956 985 999 17149 175 213 265 289 586 589 695 823 866 18041 393 516 563 630 653 767 769 809 831 864 873 19036 113 283 395 599 777 930 20004 038 075 211 264 292 318 393 434 437 539 575 584 619 758 763 873 979 81059 092 228 236 367 607 615 646 653 734 793 881 891 989 NTETEN 11021 045 047 070 084 113 115 134 140 174 191 209 211 248 267 201 296 311 319 333 350 416 448 482 490 531 575 603 612 635 670 6S5 686 692 721 765 956 987 997 12029 064 109 126 139 148 158 159 222 227 270 274 292 308 336 403 423 454 460 516 533 544 672 679 688 723 727 751 757 781 801 85? 868 910 943 949 18007 025 033 053 116 137 220 326 231 431 438 440 448 465 470 626 696 755 758 797 880 941 968 988 14139 135 182 256 266 267 274 361 338 393 399 416 434 453 530 532 560 603 652 668 685 696 703 746 763 777 786 882 975 15029 065 154 155 195 220 239 280 279 290 296 309 358 370 383 398 411 458 464 508 556 566 567 569 578 598 605 706 769 778 787 832 847 879 939 950 990 16031 042 055 065 068 077 179 220 235 308 320 343 353 363 371 372 386 897 414 458 463 467 477 480 499 505 513 521 537 543 554 575 615 620 676 692 694 729 731 804 817 822 828 869 900 907 962 17010 021 047 092 098 121 146 178 223 2ÖU 236 269 273 278 313 333 847 355 366 309 372 376 385 400 492 506 521 549 620 647 670 677 705 708 733 792 795 812 820 827 863 870 875 895 949 18060 106 186 219 222 267 292 313 367 401 443 466 471 478 487 544 550 568 633 658 663 676 722 816 825 639 856 880 884 938 940 946 969 970 985 998 19013 044 148 192 209 288 304 328 338 394 431 432 471 472 482 518 523 600 621 630 660 669 692 693 716 722 769 786 797 848 880 897 912 021 925 956 960 970 983 097 999 20010 096 101 112 162 193 208 209 343 250 345 350 360 438 459 493 494 510 524 550 613 655 665 721 739 769 778 790 831 853 865 875 895 917 936 940 949 951 952 997 21028 040 041 053 142 143 147 310 231 260 264 314 326 359 452 455 469 472 510 551 616 631 648 734 808 813 841 860 877 923 WEEK AANBIEDING van onze 4e etage JULIAANTJES, een heerlijk koffiekooltje. Licht in gewicht a ja per 250 gram PUDDINGPOEDER, diverse smaken, A 2 pakjes voor ViZD OUDE KAAS, van smaak 500 gram pikant UIT EIGEN BANKETBAKKERIJ Verkoop 3e étage Geglaceerde cake, 250 gram VRoo.n 950 ST ,,Roslne' geeft de hoog ste prus voor goud. zijver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen g»»u den. zilveren en verzilver de artikelen He? adres voor alle reparaties en uur werken Steenstraat no 16. Tel 26854 2* Jongedame (Acad.) b. b. h. li. zoekt per Maart beslist vrije gestoffeerde zitslaapkamer, gaarne zon zijde. met kookgelegen heid. Liefst in het oude gedeelte der stad, omge ving Rapenburg-Breestr,- Douzastraat. Brieven on der no. 1518 bureau v. d. blad. Gouden Verlovings, Dames- en Herenrlngen in de ruimste keuze. Zon der inlevering. Op het gra veren kan gewacht worden. Gouden Armbanden, Han gers, Oorknoppen. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water en Zn., Haarlommerstr. no. 185.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3