Sparta voor de poort van het tafeltenniskampioenschap De Swallows deden het best De Tulpen-Rallye 1954 De Rijnlandse Turnkring hield zijn jaarvergadering Grote kans op een „doublé" voor West Bromwich Albion Holland-man H. v. d. Linden won ook Bataven-bosloop MAANDAG 15 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BI.AD - PAGINA 2 Treffers haalde kostbaar punt binnen De strjjd in de hoofdklasse laat geen twijfel meer over ten aanzien van het te verwachten kampioen schap. Week na week verzamelt Sparta steeds nog twee punten en het kampioenschap kan deze club bijna niet meer ontgaan. Gisteren werd met 82 van NedLloyd gewon nen. Quick behield de tweede plaats door een 10—0 zege op Never Down. Wifra versloeg Sparta 2 met 82 en de strijd tussen Treffers en Wibo eindigde weer in een gelijk spel, zo dat de stand nu is: Sparta 11 11 0 0 22 101— 9 Quick 11 9 0 2 18 72—38 NedlLloyd 12 6 3 3 15 7347 Wifra 12 6 3 3 15 7050 Wiibo H2 3 5 4 11 6060 Sparta 2 12 4 1 7 9 50—70 Treffers 11 2 3 6 7 47—63 PSV 11 3 1 7 7 41—69 Never D. 12 0 0 12 0 6—114 TREFFERS—WIBO 5—5 De talrijke toeschouwers hebben Zaterdagavond weer volop kunnen genieten van mooi tafeltennisspel en spanning tot de laatste minuut. Wibo, dat het dit keer nog weer eens zon der Jan Hoogendoorn moest doen, had in Van Soest een moedige inval ler, alhoewel deze niet tot winst kon komen. In de Treffers-gelederen deed hierdoor de gedachte de ronde, dat er nu wel eens de volle winst in kon zitten voor de Veenders, en dit had zeer zeker niet onmogelijk geweest ware het begin voor Treffers niet zo teleurstellend verlopen. En deze teleurstelling had Treffers vooral wel te danken aan de uitzonderlijk goede vorm van Wibo's derde speler, wiens naam wij op zijn verzoek niet noe men. Immers een overwinning van Nico Heemskerk en Wil v. cL Zwet op deze speler is als vrij normaal te beschouwen, maar het overrompelen de elan en de gedurfde kracht, waar mede hij beide Treffers-spelers thans versloeg, deed ook hemzelf verbazen. Nico Heemskerk, die tegen hem de stryd opende had in de tweede game echter nog een vrij behoorlijke kans, maar toen bleek reeds, dat het for tuin op de hand van de Wibo-speler was en met 2118 bracht hij het eerste punt op naam van Wibo. Wil v. d. Zwet gaf tegen Bertus v. d. Spek zeer behoorlijk partij. Alhoe wel hij in het verleden reeds ver scheidene malen van deze sterke Ha genaar gewonnen heeft, moet hij hier voor wel in zijn beste vorm steken. Ditmaal bleek de Hagenaar te sterk en in twee games boog hij het hoofd. Tegen invaller Van Soest had Wout Heemskerk- het in den beginne niet gemakkelijk en verloor zelfs de twee de game met 2116. In de beslissende game nam Wout echter geen risico, herkreeg zijn zelfvertrouwen en won glansrijk met 2114. Zoals reeds gemeld kon Wil v. d. Zwet tegen Wibo's 3e speler geen eer behalen. Alhoewel Wil al zijn wapens op de sterk aanvallende Ha genaar probeerde, was het geluk hem niet erg gunstig, en was de strijd ■zelfs in twee games beslecht. Hier door was de stand op 31 in het voordeel van Wibo gekomen. Maar de overwinning van Nico Heemskerk op Van Soest bracht een gelukkige ommekeer. In een vrij langdurige partij, waarin beide spe lers met behoorlijke vakkennis de verdediging hanteerden, bleken zij hierin als gelijkwaardige tegenstan ders gekwalificeerd te kunnen wor den. De grotere routine van Heems kerk ver.fc.-hafte hern in de 3e game een 2014 voorsprong, welke door Van Soest tot op 2119 gereduceerd kon worden maar de winst toch aan Treffers bracht. Wout Heemskerk tegen Bertus v. d. Spek bracht tafeltennis van zeer hoogstaand gehalte. En al mag de Hagenaar dan.in tafeltenniskringen iets hoger aangeslagen worden, dan bewees de Veender toch wel zijn mannetje te kunnen staan. Toegege ven, dat het in 3e game nog lang niet zeker was wie met de eer zou gaan strijken. Toch wist Wout wel zoveel overtuiging in zijn spel te leggen, dat v. d. Spek onder daverend applaus de nederlaag kreeg te incasseren. Tegen Van Soest stelde ook Wil v. d. Zwet de Treffers-aanhang niet te leur en won na een spannende le game de 2e gemakkelijk en over tuigd. Ook tegen Wout Heemskerk de- monstreeerde Wibo's derde speler de ze avond zijn uitzonderlijk goede vorm. Had Wut in de le game reeds zijn handen vol, in de 2e werd de spanning wel ten top gevoerd. Met 2020 gelijk werd het uiterste ge vergd aan krachten en zenuwen der beide spelers. Om beurten werd ge scoord, totdat Heemskerk uiteinde lijk met de topscore van 2826 aan de spanning een einde maakte, en was met deze overwinning de stand (53) zelfs in het voordeel van Treffers gekomen. Tot verdere winst zou Treffers evenwel niet meer ko men. Immers, zoals voor de hand lag, was Nico Heemskerk tegen Bertus v. d. Spek kansloos, zodat alleen het dubbel nog een mogelijkheid inhield voor Treffers. De eerste game bracht volop spanning maar met 2321 kwam deze toch op naam van Wibo, waarna de tweede game een royale zege aan Wibo bracht, zodiat de eind uitslag 55 gelijk werd en Treffers tenslotte toch een kostbaar puntje wist te veroveren. De gedetailleerde uitslag was: Treffers (RA.-veen)Wibo (Den Haag): N. HeemskerkNN. 14—21, 1821, 01; W. v. d. ZwetB. v. d. Spek 13—21, 16—21; 0—1; W. Heems kerk T. van Soest 21—19, 1621, 21 —14, 1—0; W. v. d. Zwet—N.N. 18— 21, 16—21, 0—1; N. Heemskerk—T. van Soest 17—21, 21—17, 21—19, 1—0; W. HeemskerkB. v. d. Spek 1621, 21—14, 21—17, 1—0; W. v. d. Zwet— T. van Soest 2422, 2113, 10; W. HeemskerkN.N. 2117, 2826, 10; N. HeemskerkB. v. d. Spek 16—21, 18—21, 0—1; Dubbel: W. Heemskerk en W. v. d. ZwetB. v. d. Spek en N.N. 21—23, 12—21, 0—1. Einduitslag 55. Bij de kampioenschappen van Wassenaar Scylla. „Scylla" speelde afgelo pen week niet onfortuinlijk. Bij de dames, won Scylla in de eerste klas van VW 1 met 7—3. Het herenteam in de overgangs klas bevocht haar vierde overwin ning in successie in de tweede com petitiehelft, door van Povac te win nen met 6—4. Door de sportieve houding der be zoekende clubs, die toestonden, dat Verkerk in verband met militaire dienst, zijn partijen achter elkaar uit speelt, kon laatstgenoemde steeds meedoen. Scylla II staat weer met een rui me puntenvoorsprong aan de kop. Een kampioenschap in de tweede klas is welhaast zeker. Ook het derde team staat boven aan en wel in der derde klas. Scylla IV is niet zo succesvol en verloor van Treffers 4 met 7—3. De gradatiegevaar bestaat echter nog niet. Treffers. Gelijktijdig met het eerste team van Treffers speelde in hotel „De Vier Heemskinderen" Tref fers II tegen het Amsterdamse Ra pid. Hier was het succes nog groter, aangezien het tweede team met 73 won. Zowel Jos v. d. Meer als Jan v. d. Zwet wonnen al hun partijen n.1. van Verdiesen, Wals en jhr. Strick van Linschoten. Op deze laat ste behaalde ook Ton Hogenboom zijn enige overwinning. Het dubbel werd een overwinning voor Rapid. Overige uitslagen: Dames: Tref fers 2Wilskracht 2, 91. Heren: Treffers 4Scylla 4, 7—3. Treffers 5Reflex 2, 82. Treffers 6—Sparkler 3, 8—2; DSS 4—Treffers 3, 6—4. Het wedstrijdprogramma voor de komende week luidt: 16 Febr. Docos ITreffers 4; 17 Febr. Dames: Tref- gers IVW 1; Treffers 2Wils kracht 1. Heren: Treffers 5—PTT (L.) 2; 8t. Vooruit 2Treffers 6. 20 Febr. DHL 1—Treffers 3; Ju nioren Buiten burg 1Treffers 1. 21 Febr. DSS 1—Treffers 2. De tafel tenniswedstrijden om het kampioenschap van Wassenaar-, die Zaterdag in het R.K. Verenigingsge bouw gehouden werden, hebben in twee opzichten grote successen op- feleverd voor „The Swallows". In e eerste plaats wat de organisatie van het tournooi betreft. The Swal lows waren dit jaar aan de beurt, om de organisatie te verzorgen en deze klopte keurig. Het tijdschema kwam niet in gevaar: om 8 uur Za terdagavond kon aan de finales be gonnen worden. Ten tweede waren de wedstrijden voor de R.K. Tafel tennisvereniging succesvol door de goede resultaten, die door verschil lende Swallows-speelsters en spelers behaald werden. De 16-jarige Louis games bracht hij met 2111 en 21— 17 op zijn naam. De derde game werd na spannende strijd, waarin om elk punt hard gevochten werd, door Braham gewonnen met 2624. De vierde game bracht de beslissing: van Es won met 2114. Truus van Rhijn had drie games nodig om haar clubgenote R. Kath man te slaan (17—21, 21—8, 21—11). In het heren dubbelspel verschenen vier Swallows aan de tafel: L, van Es met F. Kathman tegen A. Gelauff met W. Laurey. Het eerste team won, na een interessante strijd, in twee games. V/. Laurey sloeg in de finale heren tweede klasse zijn club genoot F. Kathman, maar werd in de van Es won evenals verleden jaar 1 finale 3e klasse verslagen door Gijs het kampioenschap. In de finale voor j ,won de titel bij de dames stonden twee Swallows-meisjes tegenover elkaar: Riet Kathman en Truus van Rhijn, welke laatste winnares werd. En ook in diverse andere klassen, waarin de deelnemers aan het tournooi waren ondergebracht legden spelers en speelsters van de organiserende ver eniging beslag op bekers, lauwertak ken en andere prijzen. Bij de heren ging de finale om het kampioenschap tussen Louis van Es en zijn veel oudere tegenstander M. Braham. Er werd gespeeld „best of five", maar er waren geen vijf ga mes nodig, om van Es het kampioen schap te bezorgen. De eerste twee R.K. T.T.V. „DOOOS". eerste prijs in de 4e klasse na een overtuigende zege op H. Hilgeman. Het gemengd dubbel leverde een Swallows-zege op. Truus van Rhijn en Louis van Es sloegen het Tem po-team Sj HofstraJ. v. d. Wel. Het dames dubbel werd door het Tempo-team Sj. HofstraH. de Loos gewonnen tegen de dames van Rhijn Kathman. Mej. Hofstra won de eerste prijs in de dames 3e klasse, mej. M. van Gunsteren eindigde als eerste in de dames 4e klasse. TAFELTENNIS NEDERLAND—BELGIë. Het Nederlandse tafeltennisteam, dat 13 Maart te Amersfoort tegen België speelt, bestaat uit: C. du Buy, Pelser en van Zoelen. NEDERLANDSE TEAMS VOOR WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Voor het tournooi om de wereld kampioenschappen tafeltennis, dat van 6 tm. 14 April te Londen wordt gehouden, zijn de Nederlandse teams ais volgt samengesteld: Heren: C. du Buy, Pelser, Van Zoe len en Scheffer. Reserves: Stoop en J. Hoogendoorn. Dames: Nora en Cobi van Megen en Bep Oosterwijk. Reserve: Tine de Zeeuw. Weer een zeer attractief gebeuren Op Maandag 26 April, 's morgens omstreeks 5 uur, zal op het concen tratiepunt Nürbergring de eerste eerst deelnemer gestart worden voor de 2850 km lange „gemeenschappe lijke route" van de 6e internationale Tulpen-rallye der RAC-West. De zeven aanlooproutes, beginnen de te Bern, Brussel, Den Haag, Ham burg, Londen, München en Parijs hebben een lengte van circa 500 km en worden in zoverre buiten "wed strijd"-verband afgelegd, dat de deel nemers op de route naar de Nürberg- A. J. Kallenberg gekozen tot secretaris In Liberty aan de Stationsweg te Leiden stond de Rijnlandse Turn kring Zaterdagavond in zijn jaarver gadering voor de moeilijke opgave een nieuwe secretaris te benoemen in de plaats van mej. J. v. Schaik, die jaren lang deze functie op buitenge wone wijze heeft vervuld, doch nu door verandering van woonplaats ge noodzaakt was voor een herbenoe ming te bedanken. De voorzitter de heer Ponsioen sprak met grote waardering over het werk van mej. v. Schaik die niet aanwezig was en hij wees erop, dat zij in deze functie heel wat nuttig werk heeft verzet, waarvoor zij aller dank verdient. Dat er aan deze functie trouwens heel wat vastzit, bleek wel uit het feit. dat niemand der aanwezigen be reid bleek opvolgster van mej. van Schaik te worden, zodat het bestuur even in onderling overleg trad om uit de impasse te geraken. Toen de voorzitter de vergadering had heropend, kon hij mededelen, dat de heer A. J. Kallenberg, lid van de Technische Commissie, bereid was gevonden het secretariaat op zich te nemen indien hij tenminste bij de veelzijdige werkzaamheden terzijde werd gestaan, indien zulks nodig was. Deze toezegging werd hem van diverse kanten gegeven. (Van de aangesloten verenigingen er wa ren er 12 van de 15 vertegenwoor digd zij hier mededgedeeld, dat het adres van de heer Kallenberg is: Grofenoordstraat 21, tel. 26924). In de plaats van de heer de Gunst, die voor zijn functie bedankt had, werd gekozen de heer Wout Bergers (Victorie Leiden), terwijl mevr. v. d. Post-Zandvliet de functie van 2e secretaresse op zich nam. Van in de laatste twee weken ge speelde wedstrijden werden er niet minder dan 7 gewonnen, slechts 1 wedstrijd ging verloren. De uitsla gen zijn als volgt: Heren 3e klasse: Docos 1Sleutels 5 100; St. Voor uit 1Docos 1 46. Heren 4e klasse: Slagvaardig 1—Docos 2 1—9; Docos 2ATTC 2 82; Oegstgeest 3Do» pos 3 37; Docos 4Sparkler 3 46; West Bromwich Albion heeft zijn Sparkler 2—Docos 5 46; Docos 5'positie in de strijd om de „doublé", Den Burcht 3 82. zoals het winnen van de cup en het Het tourooidubbel v. Casselv. d.leaguekampioenschap in één seizoen Berg wist op het in Haarlem gehou- j wordt genoemd, aanzienlijk' verete- den Nationaal tafeltennistournooi, jvigd. Niet alleen werd met 42 van de eerste prijs te behalen in de derde 'Sheffeilr Wednesday gewonnen, doch Van de Engelse velden Leiders der tweede divisie waren in promotievorm klas. In de competitie behaalde Docos 1 de 7e overwinning in successie door Steeds Vooruit in Warmond met 64 te kloppen. Door dit resultaat staat Docos met 24 punten uit 13 wedstrijden aan de kop, gevolgd door TOV 1 op 1 punt. In de vierde klas gaat Docos 5 on- tevens kwam" uit Londen de heuge lijke mededeling, dat Chelsea er met dezelfde cijfers in geslaagd was rivaal nummer 1 Wolverhampton W. te verslaan. Dit betekent, dat West Bromwich thans de leiding heeft met 44 punten en 3 punten voor sprong op de Wolves (41 pnt.). De derde plaats wordt nu bezet door bedreigd op het kampioenschap af. I Huddersfield Town met 38 punten, Zij staan met nog 3 wedstrijd te spe- vervolgens komen Bolton Wanderers len 4 punten voor op PTT I. Ook het tweede team kan door de resterend*» 4 wedstrijden te winnen de titel in zijn afdeling behalen. Het programma voor deze week luidt als volgt: Dinsdag 16 Febr. Docos 1—Tref fers 4; Docos 4—Den Burcht 4. Vrijdag 19 Febr. Oegstgeest 2 Docos 2. TTV „STEEDS VOORUIT". Het wedstrijdprogramma voor de komende week luidt: (Dames) 15 Febr. te Leiden BAT 2 Steeds Vooruit 1. Aanvang 7.30 uur. (Dames) 16 Febr. te Hazerswoude, Avanti 1Steeds Vooruit 2. Aanvang 7.30 uur. (Heren) 15 Febr. te Noordwtfk a. Zee, Dolfijn 2Steeds Vooruit 1. Aanvang 8 uur. (Heren) 17 Febr. te Warmond, Steeds Vooruit 2—Tref fers 6. Aanvang 8 uur. Zondag a.s. heeft de jaarlijkse ont moeting tussen de verenigingen „Oegstgeest", „Trefkracht" en Steeds Vooruit plaats om de bekende „Evert Casteleinbeker", te Warmond. Aan vang van dit tournooi is om 2 uur precies. Verleden jaar was Steeds Vooruit winnaar geworden en mocht voor een jaar de wisselbeker in haar bezit nemen. Thans kunnen we on mogelijk een prognose geven, daar de vereniging „Oegstgeest" dit jaar in de competitie met haar teams wel zeer sterk naar voren is gekomen. Ook „Trefkracht" heeft goede vor deringen gemaakt in de competitie. We geloven zeer zeker, dat het Zon dag zal spannen in het gemeentelijk gymnastieklokaal te Warmond. Maar „Steeds Vooruit" zal de beker zeker niet zo maar zonder strijd afgeven. De namen van spelers en speelsters zullen in de zaal worden bekend ge maakt. 1 Dame en 3 heren-teams ne men deel aan deze ontmoeting van de drie bovengenoemde verenigin gen. (37 pnt.) en Burnley (36 pnt), alle met 30 gespeelde wedstrijden. Ove rigens was de start van West Brom wich Albion niet best. Na vier minu ten spelen was het 20 in het voor deel vanSheffield Wednesday, dat van dat moment af (o wonder lijk spel!) geen voet meer aan de grond kreeg. Huddersfield Town wipte naar de derde plaats boven Bolton Wan derers, dat met 20 op eigen ter rein van Preston North End verloor. Het was de eerste nederlaag, die Bolton dit seizoen voor eigfen pu bliek te slikken kreeg. De beide leiders van de tweede divisie, Leicester City en Everton toonden zich in ware promotievorm. Na een doelpuntloze eerste helft won Leicester met 30 te Plymouth. Everton kwam in de ontmoeting met Derby County nog later op toeren. Pas in de tiende minuut van de tweede helft werd een 10 voor sprong van Derby County teniet gedaan. Ruim een half uur later, toen liet eindsignaal klonk had Everton met 62 gewonnen Ipswich Town, dat kort geleden nog een fikse voorsprong van zeven punten had op zijn naaste concur renten voor het kampioenschap van de derde divisie Zuid, werd in eigen huis met 3—2 door Brigton and Ho ve geklopt. De voorsprong van Ips wich bedraagt thans nog 1 pnt. De thuisclub had bij de rust een 20 voorsprong. Port Vale, de leider van de derde divisie Noord, is evenmin op dreef in de League. In de vijfde cup ronde zal Port Vale tegen de bekerhouder Blackpool in het veld treden en deze grote en belangrijke gebeurtenis speelde de ploeg kennnelijk te veel door het hoofd, toen tegen Scun thorpe United werd gespeeld. De de fensie van Port Vale hield zich kra nig, maar de anders zo productieve aanval wilde het kruit blijkbaar droog houden voor de strijd tegen de ploeg van Matthews en Mortensen. Het einde kwam dan ook met 00, waardoor de voorsprong op de naas te concurrent tot 5 punten werd ge reduceerd. De uitslagen luiden. Eerste diviise: ArsenalCardiff City 11BlackpoolSunderland 30; Bolton WanderersPreston North End 02; ChelseaWolver hampton Wanderers 42; Liverpool Charlton Athletic 23; Manches ter UnitedTottenham Hotspur 20 MiddlesbroughHuddersfield Town 03; Newcastle UnitedBurnley 31; PortsmouthManchester City 41; West Brornwich Albion Sheffield Wednesday 42. Tweede divisie: Birmingham City Westham United 20; Blackburn RoversOldham Athletic 40; BrentfordHull City 22; Bristol RoversNotts County 11; Derby CountyEverton 2—6; Doncaster RoversBury 01; Leeds United Lincol N. City 52; Luton Town Stoke City 01; Nottingham Forest Fulham 41; Plymouth Argyle Leicester City 03; Swanseo Town Rotherham United 0—2. Ook in de Technische Commissie was een vacature als secretaresse we gens het bedanken van mej. Jansen. In haar plaats werd mej. C. Kaizer gekozen. De rest van de afgewerkte agenda is, ondanks zulks veel rijd in beslag nam gauw verteld. De penningmeesteresse, mej. A. Wissen sloot haar jaaroverzicht met een voorlopig saldo van 173 en in het jaarverslag der Technische Com missie werd een speciaal woord van worden gedaan. ring geen tijdcontroles behoeven aan te doen. Op dit punt van samenkomst wor den de wagens in zodanige volgor de gestart, dat de diverse types zo veel mogelijk bijeenkomen, zodat in de klassementsproeven en in de spe ciale etappes het inhalen tot een mi nimum beperkt wordt. Dit jaar zal het aantal speciale etappes groter zijn dan voorheen, waar tegenover staat, dat de lengte van deze etappes is ingekort. Hier mede is aan de wens van vele deel nemers voldaan. Voorts is de rallye zo opgezet, dat de rijders op verschillende comforta bele plaatsen tijdens de gemeen schappelijke route van 30 tot 60 mi nuten rust kan worden toegestaan, welke rusttijd uiteraard wordt ge neutraliseerd. De gemiddelde snelheid zal in de ze route in het algemeen 54.55 km/u bedragen (d.i. 10 in 11 minuten), doch in de speciale etappes kan een hoger gemiddelde worden voorge schreven. Teneinde met de weers- en wegom- standigheden tijdens de rallye te kunnen rekening houden zullen twee verschillende gemiddelde snelheden worden bepaald, waaruit ter plaatse door de organisatoren een keuze zal dank gebracht aan de heef Boort- man, die wegens drukke werkzaam heden had moeten bedanken. Dit verslag maakte er voorts mel ding van, dat de Keurploeg des he ren wegens te geringe deelname moest worden ontbonden doch dat daarvoor thans een dameskeurploeg in de plaats is getreden, mag onge twijfeld als een pleister op de wonde beschouwd worden. Het jaar programma. Het programma voor het lopend jaar vermeldt allereerst de kring wedstrijden op Zondag 2 Mei met te vens wedstrijden in rhythmische gymnastiek. De voorz. wekte alle verenigingen op zoveel mogelijk aan deze wedstrijden deel te nemen. Evenals vorig jaar zal er des avonds wederom een demonstratie gegeven worden, waarbij zo mogelijk ook een juniorennummer zal worden inge schakeld. Voorts ligt het in het voornemen in November weer wedstrijden voor junoiren te houden. De oefenstof zal tijdig bekend gemaakt worden. Bij de rondvraag werd nog eens gevraagd over te gaan tot een cursus voor voorturners, hetgeen door het bestuur nader bekeken zal worden evenals een cursus voor rhythmische gymnastiek. Tenslotte werd nog de aandacht gevestigd op de wedstrij den van de Kring tegen DSS uit Be- - - --o ---- verwijk op 28 Febr. a.s., welke ge- j slotfeest vinden Zaterdag 1 Mei houden zullen worden in de zaal aan Plaats, de Franchimontlaan. Voor de klassementsproeven (snel heidsproeven met lopende motor) zal een geheel nieuw systeem worden gevolgd, waardoor de voorsprong in tijd, die de deelnemers aan de kop zullen behalen op de volgende rij ders, mede tot uitdrukking zal ko men. De proeven zullen steeds op voor ander verkeer afgesloten wegen worden gehouden, waarmede de vei ligheid ten zeerste is gebaat. Ook dit maal zal de bepaling van de uitslag weer zó geschieden, dal winnaar wordt degene, die in zijn eigen groep van wagentypen de naar verhouding tot de resultaten in de andere groepen beste prestatie zal hebben geleverd. Dit betekent en dit is in de ral lyewereld nog steeds uniek dat iedere goede rijder, ongeacht welk wagen type hy in de strijd brengt, dit sportieve evenement kan winnen en zulks zonder gevaar voor zichzelf of voor zijn automobiel. De gezamenlijke route voert de rijders dit jaar door de Franse Al pen, Auvergne en de Vogezen (Dins dag 27 April) en door de Luxem burgse Ardennen, België en Neder land naar Noordwijk, waar de aan komst is bepaald op Woensdag 28 April. Na één rustdag staat voor Vrij dag 30 April de snelheidsproef op het circuit van Zandvoort op het pro gramma. De prijsuitreiking en het VOLLEYBAL. Volleybalsfrijd N ederland-België Op 15 Mei in Leiden Op 15 Mei zullen in de Stadsgehoor zaal te Leiden de officiële interlandont moetingen voor dames en heren gespeeld worden. Deze wedstrijden vallen samen met het eerste lustrum van de veren. Prof.wijk., die deze wedstrijden tevens organiseert. LEID8E VOLLEYBALBOND. De uitslagen van de afgelopen week zyn: Dames eerste klas: Six 1DSO 1 8—0; Prof.w. 2—Rouwk. 1 2—2; Donar 1— Cycloon 1 22; Argos 1Prol wijk 1 0—3; LUW 1—Nw. Brunh. 1 0—3. Dames tweede klas: KNG 1N. Brun- hilde 3 0—3;. Nw. Brunh. 2—Salvo 1 1—3; Donar 2Prof.wijk 3 2—2. Dames derde klas; Six 2Prof.w. 5 30; Prof.w. 4Rouwk. 3 1—3. Heren eerste klas: HVL 1—RKL 1 3—0; Donar 1—LUW 1 2—2; Prof.w. 2 —DES 1 1—3; DSO 1—Prof.w. 1 0—3; Sleutelr. 1—OOO 1 3—0. Heren tweede klas: LPSV 1—APSV 1 1—3; KNG 1—Salvo 1 1—3; LD 1—De Vlam 1 3—0; Six 1LDM 1 3—0; WVC 1GGV 1 0—3; Morskw. 1—Rouwk. 1 0—3. Heren res. eerste klas: LUW 2—HVL 3 2—2; DSO 2HVL 2 0—3; Prof.w. 4— Prof.w. 3 03; OOO 2Donar 2 30; De Vlam 2Sleutelr. 2 03. Heren res. tweede klas: Sleutelr. 3 Salvo 2 3—0; GGV 2—WVC 2 1—3; Rouwk. 2—KNG 2 2—2; PSVA 2—HVL 4 3—0; Six 2—De Vlam 3 0—3. Royal Sandersbeker was voor SVV Er bestond gisteren voor de seizoen- opening \»n de athletiek in Lelden goede belangstelling. Ondanks het mis tige weer hadden velen zich naar de Leidse Hout begeven, waar de KAV „Bataven" haar jaarlijkse bosloop hield voor de verschillende klassen. Het weer was op deze Februari-Zon- dag niet slecht, maar het terrein was zwaar. Er zit nog steeds hal ln de grond, waardoor de bovenlaag zacht was en hier en daar leek de Bosloop dan ook meer op een modderballet. De deelname was lang niet slecht, waartoe niet weinig bijdroeg het feit, dat de KMA uit Breda met ongeveer 30 lopers had ingeschreven voor de D- klasse, zodat deze tegelijk gestart met de C-klasse, ruim tachtig deelnemers telde. De A- en B-klasse had een parcours van 5000 meter, wat voor velen een zware opgaaf bleek, getuige de gemaakte tijden. Niet echter voor de Hollandloper A v. d. Linden, die de laatste weken reeds verschillende successen op zijn naam wist te brengen en ook nu verre superieur was. Hij had in deze bosloop spoedig de leiding, liep meer en meer uit en eindigde met grote voorsprong als eerste, ongeveer 49 sec. vóór nummer 2, de Olympus-loper J. Borst. In de C- en P-klasse werd ook gestre den om de Royal Sanders wissejbeker voor de vereniging, die met haar vijf eerste lopers de beste plaatsen behaalde. Evenals vorig jaar bleek dit weer SW te zijn, maar de ploeg van de KMA zat de Schiedammers dicht op de hielen. SW behaalde nl. 34 pnt.. de KMA 37 pnt. en Siomo uit Den Haag volgde als derde met 49 pnt. De resultaten in de diverse klassen waren als volgt: Klasse A, 5000 m.: 1. A. v. d. Linden, Holl. L., 16.36.2 min.; 2. J. Borst, Olym pus, 17.25.min.; 3. J. Vergeer, AV '47, 17.29.min.; 4. C. v. Rooyen, HolL L., 17.52.2 min.; 5. M. v. Kampen, SW; 6. L. Verhoef, AV '47; 7. C. Stolker. Trek vogels; 8. H. Rietbergen, HolL L. Klasse B: 5000 m.: 1. A. de Koning, SW, 17.26.8 min.; 2. R. Muurlink, AAC; 3. A. Broekhuizen, AV '40; 4. R. Rijn sent, Slomo; 5. A. Sierag, HolL L.; 6. P. Pronk, AV Edam; 7. J. v. d. Berg, NAC; 8. W. Bonte. Holl. L.; 9. W. v. Looy. Holl. L.; 10. C. Noordermeer, NAC. Junioren B, 1000 m.: 1. C. Vermeulen, AV, 47. 3.03.4 min.; 2. G. Westgeest, BI. Er kan worden ingeschreven in 5 verschillende categorieën tot Woens dag 31 Maart 1954 en daarna tegen verhoogd inleggeld tot 12 April 1954. Voor het eerst zal ditmaal ook ge streden worden om een landen-tro- phy, waarvoor teams van vijf equi pes kunnen worden aangewezen, waarvan de drie best geplaatste zul len tellen. Aan de jury van drie Nederlandse leden zal een gedelegeerde van iedere ACN worden toegevoegd, die een team voor de landen-trophy heeft in geschreven. BILJARTEN. HET NED. KAMPIOENSCHAP HOOFDKLASSE 47/2. De straf-«en beroepscommissie van de Kon. Ned. Biljartbond heeft zich nog niet uitgesproken wat betreft het al dan niet doen overspelen van de partij Van de PolMetz tijdens het jongste tournooi te Amersfoort. Zij zal hierover nogmaals vergaderen, en een beslissing op het verzoek van de Hpc (de vlub van Metz), DI8TRICT LEIDEN VAN DE KNBB. De uitslagen van de afgelopen week luiden: le klasse: Royal 1Kroon 1 24; Kroon 2—OSL 1 6—0. 2e klasse: Centraal 1Kroon 3 62: Plantage 2Sport 1 44: Noorden 1 3 Enen 1 80; OSL 2Plantage 1 44. 3e klasse: Plantage 3Centraal 2 0—8; Royal 2OSL 3 62; Sport 2Verg. Vos 1 62; P. v. Cleef 1Poedelaars 1 8—0. 4e klasse: Kroon 4Sport 3 44. Het programma voor deze week luidt: le klasse: Kroon 1—OSL 1, 16 Febr.; Royal 1Kroon 2, 16 Febr. 2e klasse: Plantage 1Centraal 1, 17 Febr.; Kroon 3—Noorden 1, 18 Febr.; 3 Enen 1Sport 1, 18 Febr.; OSL 2 Plantage 2. 18 Febr. 3e klasse: OSL 3Plantage 3, 16 Febr.; P. v. Cleef 1—Sport 2. 18 Febr.; Verg. Vos 1Royal 2, 18 Febr.; Poedclaars 1 Centraal 2, 18 Febr. 4e klasse: Verg. Vos 2Royal 3. 16 Febr.; Sport 3Poedelaars 2. 18 Febr. Zw. 3.05.2 min.; 3. W. Ketelaar, Tempo. 3.05.4 min.; 4. H. Schmohl, NAC, 3.14.8 min.; 5. G. Kaptein, Holl. H., 3.21. min.6. J. v. Schooneveld, AAC, 3.22. min.; 7. W. v. d. Voort, Bataven. Junioren A, 1500 m.: 1. C. v. Wanrooy. Holl. L. 5.16.m.; 2. M. Huygen, AVA. 5.25.6; 3. W. Ravensbergcn, HolL L.. 5.29.5; 4. J. Davidson, Celebes 5.33.2; 5. P. Stam. AAA. 5.33.5; 6 W. Vink. NAC, 5.37.4; 7. N. Kling. Holl. H.,'5.38.—8. C. Hogeveen. NAC; 9. G. Beekveldt. Estaf.; 10. L. Akershoek. AAC. Klasse C, 3500 m.: 1. J. Smit, SVV. 11.54.8 m.; 2. Th. Stolk. V. et C., 11.59.2: 3. C. Braak. Waterl12.05.2; 4. Th. van Leeuwen, KNAU; 5. S. de Vries, Vole- wijekers; 6. J. Hlenkens, DEM; 7. R. Buurmeester, AVA; 8. B. Krabbendam. SVV; 9. W. Kok, Suomo; 10. A. v. Oos ten, NAC. Klasse D, 3500 m.: 1. P. Christiaanse. NAC, 11.30.— m.; 2. G. Griffioen, AAV. 11.49.8; 3. J. v. Haaster. Holl. H.. 12.08.2: 4. F. v. d. Boon, Vol, 12.09.3; 5. H. Wee- nink. USV; 6. A. Brusing, Estafette; 7 P. H. Nijhout, KMA; 8. L. den Hertog KMA; 9. R. Deeleman, Siomo: 10. Th v. Onzen. Siomo.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6