bicatrM 5 Nederlandse arbeiders terug uit Amerika Een land van melk en honing maar de meesten leven van brood alleen Eigen auto» televisie en wasmachine maar geen kerkdienst op Kerstmis Auto-verzekeringspremie voor geheelonthouders verlaagd li llllliillllllllSij Twee architecten werken aan „Bloemlust III" te Lisse Begrafenis van pastoor Hansen Olie bij Delft Initiatief in Oegstgeest Plan voor nieuw bejaardencentrum fis' -jr.! Dertig aparte woningen en een verzorgingshuis VRIJDAG 12 FEBRUARI 1954 ÖE LEIDSE COURANT TWEEDE BI.AD - PAGINA 2 Op uitnodiging van hun directie zijn 5 arbeiders uit de Zaanstreek enke le maanden terug naar het land van louter melk en honing, Amerika, ver trokken, waar zij drie maanden lang het (benijde) leven van hun collega's daar meegemaakt hebben. Dezer dagen zijn de mannen teruggekomen en alhoewel zij wel wat overbluft zijn door de materiële welstand, waarin de Amerikaanse arbei der leeft, gaven enkelen van hen al meteen te kennen, dat zij toch niet zouden willen ruilen. HARDER WERKEN ^k-jarige Protestant drukte het als volgt uit: Het geestelijk le ven heeft me teleurgesteld en het ergste vond ik, dat ik er geen Kerst feest heb kunnen vieren. Ik kon ner- gena een kerk vinden op de Kerst dag er is daar maar één Kerstdag waar een dienst gehouden werd. Heel het Kerstfeest staat daar in het teken van Santa Claus. Het enige, wat ik van Kerstmis heb ge merkt was de televisie-uitzending uit de Kathedraal van New York, die ik in de nacht voor Kerstmis in de huis kamer van mijn gastheer mocht vol gen." Natuurlijk zo vertellen zij het is prachtig, wanneer je ziet, dat de arbeiders daar een eigen huis heb ben, 's morgens met hun eigen auto naar de fabriek gaan en thuis een volledige electriciteitswinkel vol wasmachines, radio- en televisietoe stellen, fornuizen en wat dies meer zij hebben. Het is nog mooier, wanneer je ziet ,dat deze mensen deze welstand verdienen met een 40-urige werk weekmaar er wordt in deze 40 uren dan ook meer gepresteerd, dan in de Nederlandse 48-urige week. Santa Claus. Het was allemaal erg prettig, doch er volgt meteen een tweede „maar" en dit keer een zeer doorslaggevend „Neen!" De mensen zijn gedurende hun verblijf in Amerika ondergebracht geweest bij Amerikaanse ardbeiders- gezinnen en daarom is ook de ver- Congres V.A.S. in Den Haag Een kwarteeuw strijd van de Ver eniging voor alcoholbestrijding bij hrt snelverkeer zal volgende week gevierd worden met een congres te Den Haag. De minister van Verkeer en Waterstaat mr. J. Algera zal dit congres in de Haagse dierentuin op 17 Februari openen. De heer Chr. G. Matser, burgemeester van Arnhem zal nadien een inleiding houden over „verkeer, alcohol en verantwoorde lijkheid". De advocaat-generaal bij het ge rechtshof te Den Bosch mr. S. J. van der Hoeven zal het onderwerp „Ver keer, Alcohol en Verkeerswetgeving" behandelen. Over „Verkeer, Alcohol en de Automobielassurantie" zal de adjunct-directeur van de N.V. Auto Onderlinge zijn mening geven, waar bij hij waarschijnlijk ook de elders toegepast premieverlaging bij auto assurantie voor de geheelonthouder zal aanstippen. Psychologische storingen. Verkeersongevallen worden zowel door technische als psychologische storingen veroorzaakt. Psychologi sche bestrijding van het verkeerson geval wint steeds meer veld. Dit Is een strijd tegen overschilligheid, zelfoverschattend individualisme en een tekort aan verantwoordelijk heidsgevoel. In deze strijd past het werk,van de V.A.S. Men kan de resultaten van dit werk moeilijk in cijfers uitdrukken. Deze spiegelen zich echter af in het steeds grotere aantal weggebruikers, dat het deelnemen aan het verkeer onder invloed van alcohol vermijdt. Niet slechts om geen straf op te lo pen, maar veeleer uit eerbied voor het leven van de medemens. Bijna de helft. Jammer genoeg is het aantal ver klaring van een katholieke Zaandam mer zeer welsprekend: „Toch zou ik er niet heen willen. Alleen materia listisch gedacht, zou ik zeggen: graag!, want de arbeiders hebben het daar reusachtig. Maar uit de geeste lijke hoek bekeken zou ik zeggen: Neen! Ik zou daar geen kans zien mijn kinderen vast te houden en op te voeden, zoals ik dat hier poog te doen." En dit is dan weer de keerzijde van deze schitterende medaille: Sta pels geld, auto's, televisietoestellen, wasmachines en luxueus eten. het lijkt allemaal zo prachtig. Maar de mens leeft (ook in Ame rika) niet van brood alleenen ook niet alleen van wasmachines en televisie-toestellen, waarop schiet- partijtjetos voorkomen met mooie vrouwen en gruwelijke moorde naars, die hij allemaal liggendei n zijn luie stoel mag bewonderen. CHAOS TE VELSEN. BICMFAN V'a°te, r.n ul.vo.- Kerkgangers mishandelden politie Tijdens de H. Mis in een der Roer- mondse kerken was het gedrag van een 26-jarige opkoper zodanig ge weest, dat een politieman in burger hem op het onwelvoegelijke van zijn optreden gewezen had. De opkoper was hier kennelijk niet van gediend en gaf de agent een paar klappen. Zijn oudere broer kwam hem een handje helpen en diende de agent enkele trappen toe. Gisteren bleek, dat op zijn beurt de rechter de po litieman te hulp kwam. De politie rechter te Roermond veroordeelde het edele tweetal tot resp. 3 en 2 we ken gevangenisstraf. De Kamer van Koophandel en fa brieken voor Amsterdam heeft mede namens de Kamers van koophandel te Alkmaar, Haarlem, Hilversum, Hoorn, Zaandam, Den Haag, Leeu warden en Leiden, een adres gericht aan de minister van verkeer en wa terstaat, waarin zij de aandacht I vraagt voor de „volkomen onhoudba- I re en chaotische toestand bij het pontverkeer te Velsen". Tiidens de Zware, bruingrijze rookwolken spitsuren behoren wachttijden van hebben vanmorgen jde omgeving van 45 tot 75 minuten niet tot de uitzon deringen. De Derde Bloemlust-tentoonstel- J ling, waar men kan zien hoe de een ling wordt Dinsdag a.s. des morgens 11 uur geopend. Bloemlust Hl heeft altijd reeds een bijzonder karakter gehad, want dat is de z.g. „Daffodil- show". Hier komen de corypheeën van het Bloembollenvak, de experts op het gebied van de teelt van hya cinthen, tulpen en narcissen, elkaar slag leveren, de wisselbekers betwis ten, die de kroon zetten op hun werk. Maar dit jaar heeft de Daffodil- show nog een apart cachet en is daardoor ook tweemaal zo groot als anders. Twee hallen van de veiling H. B.G., ter gezamenlijke oppervlakte van 4000 M2. zijn in gebruik om be halve de „Bloemlust III' 'ook nog te herbergen de Jubileum-inzending van de afdelingen Hillegom en Lisse van „Bloembollencultuur" die elk 75 jaar bestaan. En als klap op de vuurpijl zorgt Andijk voor een grote inzen ding „kleibollen". voudige gele trompetnarcis een ge weldige concurrentie gekregen heeft van allerlei variëteiten in tinten va riërend van sneeuwwit via bleekrosc to fel oranje. Daar ziet men ook het geweldige sortiment tulpen, de far. tastische, exotische tulipa's, de sta tige Darwins, de kloeke Triumphs, Breeders in dofbronzen gloed, de be vallige Cottage-tulpen en de elegante leliebloemigen. Tenslotte ziet men hier hoe het nationale tussentinten gekregen heeft. Het bloembollenvak staat dit Jaar voor grote moeilijkheden en die blij ven ook het Bloemlust-bestuur niet gespaard. Rondom is alles ijs en sneeuw. Een simpele vraag: waar haalt men de bomen, de graszoden voor de aanleg der tentoonstelling vandaan? Meer een andere nog veel klemmender vraag: hoe beïnvloedt de plotseling ingevallen felle koude de broei der geforceerde voorjaarsbloe men? Op die vragen zal Bloemlust III het antwoord moeten geven, en al zal het moeite kosten, een triomfantelijk I antwoord zal het wis en zeker zijn. Winter geen spelbreker. De Daffodil-show is de eigenlijke voorzetting van de vooroorlogse Bloemlust-tentoonstellingen, die een bescheiden houten gebouwtje te I Jubilerende afdelingen. Sassenheim (m de wandeling om niet-onnaspeurlijke redenen „Monte Behalve de afdelingen Lisse en Carlo" genaamd) werden begonnen, i Hillegom viert ook Sassertheim zijn uitsluitend bestemd waren voor de 175-jarig bestaan als afdeling van de Vakbroeders, en waar de daffodils (narcissen) de boventoon voerden. Ze is uitgegroeid tot een zeer be langrijke en interessante tentoonstel- Uitslaande brand in Amsterdamse fabriek Kunst-anthraciet in het Amsterdamse Prinseneiland ge alarmeerd voor een grote brand, die te omstreeks 08.40 uur in een zak- kenfabriek was ontstaan. Om die tijd merkte een brugwach- j l_ i 1 i t_ 'er verdachte rookverschijnselen aan CIC handel gebracht het bewuste perceel op. Volgens zijn mededeling was het twintig man De vorig jaar aangekondigde kunst sterke personeel, dat zich sinds acht antthraciet, welke door de research-1 Pur ,?an ket werk bevond, nog on afdeling der staatsmijnen is ontwor- kundig van wat er stond te gebeu- pen, is thans, zij het dan in beperk-1 r®n* Vermoedelijk is de brand ont- te mate, in de handel gebracht. Deze staan door broei' ng op_ de zolder, kunst-anthraciet, synthraciet ge- waar zich de zakkennaaierij bevindt, noemd wordt vervaardigd op de die tegelijk als opslagplaats wordt Donderdagmiddag werd het stof felijk overschot van de overleden herder van de parochie van het H. Hülegom en Lisse waren onder de Hart van Jezus te De Zilk, pastoor v„„ ti„ af Wnn d(1 Kon. Alg. Vereniging voor Bloembol lencultuur. Maar Hillegom en Lisse werken samen op de Bloemlust III door een grote en grootse Inzending. Het jubileum is ook wel de moeite waard, want men gedenkt dan niet alleen de stichting der afdelingen, maar ook het keerpunt in de ge schiedenis van de organisatie en van het Bloembollenvak. In 1860 opgericht, deed de Alge mene Vereniging van Bloembollen cultuur reeds aanstonds voortreffelijk werk, maar wat groei betreft ging ze als een koeienstaart naar de laagte. Toen kwam men op de gedachte van decentralisatie en stichtte afdelingen. Proeven worden voortgezet j De Nederlandse Aardoliemaat schappij heeft een proefboring te Delft voltooid. Begonnen is nu met het nemen van een productieproef in een laag, gelegen op een diepte van ongeveer 1200 meter. Tijdens een eerste proef heeft men een kleine hoeveelheid aardolie gevonden. De proeven worden voortgezet. Op het veld te Schoonebeek in Drenthe is in 1953 815.000 (v.j. 715.000) ton aardolie geproduceerd. Deze productie komt overeen met on geveer 25 procent van het binnen lands verbruik. Bovendien wordt de exploratie op vele plaatsen in ons land met onverflauwde ijver voort gezet. In de twee zeer grote en uiterst modern ingerichte raffinaderijen aan de twee petroleumhavens te Rotter dam-Pernis wordt deze olie geraffi neerd. De verwerkingscapaciteit be draagt thans circa 11 millioen ton per jaar, d.w.z. een capaciteit, die de hier te lande benodigde hoeveelheid enkele malen overtreft. De hoeveel heid voor verwerking uit het buiten land aangevoerde olie bedroeg in 1952 circa 7 millioen ton, van Januari tot en met October 1953 bijna 6 mil lioen ton. De Nederlandse export van petro- leumproducten heeft thans een zoda nige hoogte bereikt, dat Nederland in Europa na Engeland en Frankrijk de grootste exporteur op dit ter rein is. Van de Nederlandse export van [aardolieproducten ging 86 procent (naar de Westeuropese landen, Afri- ika nam 4, Azië 6y2, Amerika 3 en Australië H procent af. CUYK HELPT BIJ VERBOUW KRUISHERENKLOOSTER. De gemeenteraad van Cuyk heeft op een verzoek van de Orde der Kruisheren, waarvan-het moederhuis in St. Agatha gevestigd is, een sub sidie van f 30.000.toegezegd in de verbouwkosten van dit generalaat. Het voorstel werd door B. en W. ge argumenteerd met een verwijzing naar de uitzonderingspositie van de Kruisheren in de gemeente, „die reeds zes eeuwen een bolwerk van godsdienst en cultuur in het Brabants land vormen". Kruiden en textiel weer dikke vrienden grossiers heeft besloten bij het ca deau geven van textielgoederen aan haar klanten voortaan de plaatse lijke textielhandelaren in te schake len. oordelingen, gegrond op he"t rijden staatsmijn Wilhelmina en de staats-gebruikt, onder invloed van alcohol relatief -- -- nog steeds hoog, waarbij in aanmer king moet worden genomen dat vele overtreders van de voorschriften nog tussen de mazen van het toezicht houdende net doorglippen. In 1952 werden ruim 5000 vonnis sen van de ruim 6000 wegens mis drijven tegen de wegenverkeerswet uitgesproken op grond van alcohol gebruik. Tot deze 5000 behoorden 2000 automobilisten. De V.A.S. verricht haar propagan distische taak met de steun van rijk, provincies, gemeenten, de verkeers- en vervoersorganisaties, de justitie, de politie bedrijfshoreca, assuradeu ren, de Bovag en andere organisa ties. Veertig vaste V.A.S.-commissies in den lande zullen ook dit jaar weer propagandaweken organiseren. mijn Maurits. De prijs van dit nieuwe i De kantoormeubelen werd ijlings product komt overeen met die van in veiligheid gebracht. Tegen ne"en de eerste soort anthraciet. were} middelbrand gemeld, te 09.15 uur sloegen de vlammen uit het dak en een kwartier later was al groot alarm gegeven. Kort voor half elf, een uur nadat de brand aanleiding had gegeven tot „groot a'arm" kon al het se;n „brand i -j i meester"' gegeven worden. De bo- Een organisatie van kruideniers en mi w I ven verdieping aan de straatzijde van het perceel was toen geheel uit gebrand ofschoon het dak niet was ingestort. Aan de Westerdokzijde was nog een goed deel van gebouw en inventaris gespaard gebleven. Zoals bekend zijn de textieldetail- listen eind vorig jaar een actie be gonnen tegen de vrijwillige filiaal- kruideniersbedrijven die grote hoe veelheden cadeau te geven textiel goederen rechtstreeks van de indus trie betrokken. ALS HET VRIEST..,. De strenge vorst van de laatste we ken heeft voor de lederwarenindus- trie grote bedrijvigheid teweeg ge bracht. De vraag naar schaatsentuig was zelfs zo groot dat daaraan nau welijks voldaan kon worden. Ook de vraag naar schaatslaarzen en win- terpantoffels is ongekendgroot ge weest en menig winkelier en fabri kant heeft een goede opruiming kun nen houden. MISDAAD EN LITERATUUR NA SLUITINGSTIJD Hangende de vervolging van de directeur der N.V. Boekhandel v./h. J. G. Broese te Utrecht wegens het toelaten van publiek in de boekwin kel na het wetteliik winkelssluitings uur, is gisteravond in de winkelruim te dezer N.V. weer een literaire bij eenkomst gehouden, waarin prof. dr. G. Th. Kempe te Utrecht sprak over „misdaad en literatuur" en mevr. Harrieët Freezer over „moraal in de literatuur". De literaire bijeenkomst onder vond niet de minste belemmering van de zijde van politie of justitie. eersten. Van tien af begon de grote bloei van de Verenieing, die parallel liep met de geweldiee uitbreiding van het Bloembollenvak. Twee architecten. De tuinarchitect van Bloemlust. de heer Van der Lee, is reeds geruime tijd ziek. Thans heeft men voor de beide tentoonstellingshallen elk een afzonderlijke ontwerper, de heer Buurman uit Oegstgeest verzorgt de aanleg van de Daffodil-show, de heer Hansen, vanuit de Haarlemse Maria- stichting naar zijn kerk gebracht, waar alle parochianen een laatste groet kwamen brengen. 's Avonds om 7 uur waren de Metten. De kerk was geheel'gevuld. Agens was deken Brinkman uit Noordwijk; cantores prof. Nederstigt uit Heemstede en kapelaan Keyer uit Vogelenzang. Hedenmorgen te 9.30 werden de Lauden gezongen. Agens was weder om deken Brinkman, deken pastoor Van Ëmpelen uit Heemstede die van Theyssen uit Hillegom, een neef van de overledene en sub-diaken kape laan Koning uit De Zilk. Mede wa ren aanwezig familie kerk- en arm bestuur, burg. v. Weyden van Noord- wij kerhout met de gem. secr. en oud- kapelaan van de overledene herder. De plechtige Requiemmis werd door deken Brinkman gecelebreerd met dezelfde assistentie als bij de Lauden. De lijkrede werd gehouden door prof. Nederstigt, die als tekst had gekozen „De priesters, die het be stuur göed waarnemen, moet dubbele eer worden waardig geacht." Spr. wees er op, dat een goede 'herder is heengegaan. De voorberei ding van zijn 40-jarig priesterfeest is plotseling overgegaan in het gelui van de doodsklok. De zwakke gezond heid van de pastoor was bekend. Zijn ideaal dit jaar een meisjes- de Jubileum-tentoonstelling. De tentoonstelling wint hierdoor nog aan belangrijkheid o^-'^t "°r- scbillende opvattingen t.a.v. tentoon- stellings-architectuur hier gelegen heid krijgen zich te demonstreren. LEIDSCHENDAM Twee zilveren jubilarissen. Gis teren herdachten de heren R. P. Ko ning en C. van Mersch hun 25-jarig dienstverband bij Koop's stalen ra men en deurenfabriek. De directie vsn de fabriek bood de jubilarissen met hun familie en ook het verdere f abriekspersor eel een feestavond aan, waarop de heer Koop waarde rende woorden sorak voor de goe de praestaties, welke de jubilarissen nu reeds gedurende 25 iaar voor het bedrijf hebben verricht. Als cadeau ontving de heer Ko ning een aanvulling van zijn salon bromfiets. school te hebben, is niet vervuld, ameublement en de heer Mersch een Voorts ging prof. Nederstigt na, wat pastoor Hansen gedurende 17 jaar voor De Zilk is geweest. Hij wees daarbij op de verfraaiing van de kerk en de bijzondere zorg voor de zieken. Spr. eindigde met het ge bed van de gelovigen te vragen voor hun overleden herder. Na de H. Mis werd het stoffelijk overschot bijgezet in het priestergraf op het R.K. kerkhof. Bij de behandeling der begroting '54 van Oegstgeest werd, zoals reeds meerdere malen was geschied, we derom de wenselijkheid naar voren gebracht van een Bejaardenhuis, en het was bij de replieken, dat het raadslid N. van Weizen de verheu gende mededeling deed, dat was op gericht: de „stichting tot oprichting en instandhouding van het bejaar dencentrum te Oegstgeest" en dat het stichten van een bejaardencen trum reeds in gevorderden staat van voorbereiding was. Op uitnodiging van het bestuur der stichting mochten we dezer da gen de tekeningen van de architect de heer Lambregs, bekijken waarna het bestuur van de stichting een toelichting gaf op de plannen. Men is bij het maken der plannen er van uitgegaan, en de statische gegevens wijzen daar ook op, dat zeer veel bejaarden, ook in Oegst geest, te grote huizen bewonen, wat op den duur bij het nogmeer klim men der jaren, een knellende last wordt die om een oplossing vraagt. Geschikte plaats Men kan de bejaarden splitsen in twee hoofdgroepen le de niet of in cidenteel hulpbehoevenden en 2e de hulpbehoevenden. Na bestudering dezer materie is het stichtingsbestuur van mening, dat een bejaardencen trum gesticht kan worden, bestaan de uit 30 afzonderlijke woningen voor hen die in staat zijn een eigen zelfstandige huishouding te hebben en een verzorgingstehuis voor 50 bejaarden, die voornamelijk alleen staan of min of meer hulpbehoevend zijn. Oegstgeest als woongemeente, gelegen in het dichtst bevolkte ge deelte van ons land kan bij uitstek als woonplaats voor bejaarden wor den aangemerkt. Van de zijde van het gemeentebe stuur was men dan ook zeer inge nomen met de plannen. Het stich tingsbestuur hoopt, dat het terrein gelegen nabij het z.g. Hazen-bos (Poelgeest), ook inderdaad door de raad zal worden toegewezen. Het bejaardencenrum zal dan komen te liggen te midden van parkaanleg, moderne wegen, vijvers en plant soenen. Het ligt in de bedoeling de te bou wen 30 afzonderlijke woningen te projecteren in de onmiddellijke om geving van het pensiontehuis en wel omdat elke woning van daaruit centraal verwarmd zal worden en ook omdat in geval van nood, ziek te enz. direct hulp kan worden ge boden. Inrichting. De woningen bevatten een woon vertrek een tweepersoons slaapver trek of twee éénpersoons slaapka mers, een keuken, douche en toilet, en bergruimte, Aangezien sommige bejaarden gebruik maken van een rijwiel wordt een gezamenlijk rij wielbergplaats voor elke groep, van 10 woningen gebouwd. Aan warmte isolatie der woningen wordt bijzon dere zorg besteed. Verder is bij ieder huis een tuintje. De kapruimte kan benut worden voor bergplaats, als ook voor slaapgelegenheid voor lo gies. Alle woningen zijn zodanig in gedeeld dat het woonvertrek aan de zonzijde ligt. Het pensionhuis wordt een volko men modern ingericht gebouw met een capaciteit voor 50 bewoners. De wocanlagen zijn tot twee beperkt. Het woongedeelte der bejaarden en de personeelsafdeling zullen duide lijk gescheiden zijn en op doelma tige wijze ten opzichte van elkaar gegroepeerd. Er is ook rekening gehouden met echtparen. Iedere bewoner krijgt de beschikking over een beknopte kook- en afwas-combinatie, waardoor het mogelijk is bij bezoek een kopje thee te zetten of eenvoudige maal tijd te bereiden. Er moet voor eigen aankleding (behalve gordijnen) en meubilair worden gezorgd. De Stichting be oogt geen winst te maken. Verder zal aanwezig zijn een aparte zie kenzaal en een gezamenlijke eet- en recreatie-gelegenheid. Zie hier een korte uiteenzetting van het te bouwen bejaardenhuis Natuurlijk moet nog veel de ambte lijke molen passeren, doch laten we hopen dat deze dan wat vlugger draait dan gewoonlijk. Vermelden we nog dat het stichtingsbestuur bestaat uit de heren prof. dr. P. J. Gaillard, dr. D. Held, B. J. v. d. Linde v. d. Heuvel, Jac. J. Vos en v. Weizen. Reeds nu kunnen er bij het be stuur der stichting Nassaulaan 35 voorlopige aanmeldingen worden ge daan. Ook uit andere gemeenten. \etherM»r»ken ZATERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.10 Gram. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym v. d. vrouw 9.10 Gram. (9.30—9.33 Waterst.). VP RO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.35 Kamermuz. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VA- RA-varia. 13.20 Roemeens ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Fries programma. 14.50 Volksdansen. 15.15 „Van de wieg tot het graf", caus. 15.30 Dansmuz. 16.00 Concertgebouw- ork. 17.00 Act. 17.30 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dansmuz. 18.40 Regeringsuitz.: ..Atlantisch allerlei". 19.00 „Artistieke Staalkaart". VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek der Handelingen" caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 So cialistisch comm. 22.15 Lichte muz. 22.40 „Onder de pannen", *hoorsp. 23.00 Nws. 23.1524.00 Verz. progr. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. ^mededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. ork. 14.00 Boek bespreking. ié.10 Gram. 14.20 Eng. les. 14.40 Dameskoor. 15.00 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Fanfare- ork. 16.00 Franse chansons. 16.20 „De vliegende Hollander", caus. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Sport. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek ,week- overz. 18.25 Dansmuz. 18.45 Buitenl. correspondenties. 19.00 Nws. 19.10' Lichte muz. 19.20 Van het Binnen hof. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man; 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Act. 22.00 Wedstrijd in sterke verhalen. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00-Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Gram.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6