Mimosa Amsterdamse vrijgezellen verenigen zich en proclameren tVrijgezellendag' „Wij zijn heus niet belachelijk en wij willen ook onze rechten!" Helderse jongen trok op ijsschots naar zee Ondeugelijke schaartjes en unsters voor het leger 1220 maal rond de aarde in 1953 Bijverdienste NATIONALE HARDRIJDERIJ HEROPENING J. J. v. d. WIEL Bankemployé Op Afbetaling £e£efoentjea TRANSEX IFACTURISTE IJONBSTE BEDIENDE (vr.) Aank. Winkelbediende NETTE MEISJES mé) LOONSTATEN WOENSDAG 10 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSl fc BLAD - PA«1NA 4 Er was gisterenavond in restaurant De Kroon te Amsterdam een vrij-ge- zellige vergadering belegd en wel door de nog jonge Nederlandse Vrijge zellen Bond, die zijn afdeling Amsterdam oprichtte. „Niemand wist vroeger waar Grevenbicht lag", zo zei een der sprekers, „maar sinds het vrijgezellencongres, heeft het een wereldnaam". Model Grevenbicht Ook nu bleek, dat het initatief van Grevenbichts gemeente-secretaris G. Greijn weerklank vindt bij talloze vrijgezellen. Tevoren waren uitnodi gingen verzonden met de bepaling er bij, dat men de avond bij kon wonen, indien men minstens 30 jaar oud was. De zaal in restaurant De Kroon, die circa 300 personen kon bevatten, bleek veel te klein. Naar schatting 300 dames en 150 heren, allen vrij gezellen en in leeftijd variërend van 30 tot circa 65 jaar, hebben er niette min een plaatsje gekregen, al moes ten er velen staan. Ingewikkelde problemen. Een 40-jarig toneelspeler uit Am sterdam, die als voorlopig voorzitter van de afdeling Amsterdam optrad, leidde de avond in met een rede voering, waarin hij „de ingewikkel de problematiek van het ongehuwd zijn voor volwasssenen" onder de loupe nam. Spreker noemde, na een „algemene beschouwing", enkele practische moeilijkheden, waarmede zowel de vrouwelijke als de mannelijke vrij gezellen te kampen hebben: Zeer ho ge belasting, eten meestal buitenshuis en tot slot het wonen op huurka mers, waarvan de huur meestal on evenredig hoog is. „Wel legt de over heid ons plichten op, waarvan zij voor een deel de sociale politiek, die zij voorstaat, ten uitvoer weet te brengen. Rechten heeft de vrijgezel echter zeker niet waar het de huis vesting aangaat". „Hij en zijn hospita". De nieuwe bond kan een deel van de ongezelligheid, waarin vele vrij gezellen! hun leven doorbrengen, weg nemen door een band tussen hen te leggen. „Dan behoeven ze geen twee derangs burgers meer te blijven, die liet mikpunt zijn van de satiricus en dikwijls in een meelijwekkend dag licht worden gesteld. Onze bond be oogt geen huwelijksbemiddeling! Er zijn verenigingen en mogelijkheden genoeg, die daartoe de redelijke kans en gelegenheid bieden. Wie als lid onzer vereniging zijn ongehuwde staat kan opheffen, wensen wij het allerbeste toe, maar hij kan om die reden geen deel meer van de kring uitmaken". Namens enkele vrouwenverenigin- dat daar het vorig jaar gehouden is, gen sprak daarna mej. Blomberg, die onder de dames instemming wekte, toen ze zei: „Voor haar is de vrijge- zellenstaat ongunstiger dan voor hem, want hij is meer favoriet bij de hos pita". Is het zaliger te geven? „Wij hopen te bereiken, dat er niet alleen in ons land, maar zelfs in de gehele wereld meer aandacht wordt besteed aan de problemen van de vrijgezellen", sprak daarna de op richter van de bond, de heer Greijn uit Grevenbicht. „Wat zou het niet toe te juichen zijn, indien wij onze eigen afgevaardigde in de Tweede Kamer en Eerste Kamer van de Sta- ten-Generaal zouden hebben". Hij onthulde verder een nieuwtje: ,De wereld kent tot nu toe al een Moederdag, een Vaderdag, een Bloe mendag. Waarom zal er geen vrijge- zellendag ook zyn? Waarom moet een vrijgezel altijd cadeaux geven bij huwelijken en geboorten, bij ver lovingen en verjaardagen, hoewel hij zelf nimmer iets krijgt?" Hij proclameerde daarop de eer ste Zondag na Pasen (dit jaar dus 25 April) tot Wereldvrijgezellendag. „Laten wij vrijgezellen elkaar als een grote familie op die dag geden ken. Laat de meest vergeten leden van onze maatschappij op dit dag voe len, dat er tenminste iemand aan hen denkt". Laatste daden Koning Winter Nu het ijs allerwege met rasse schreden zijn ondergang tegemoet snelt, brengt deze overgang tot het vertrouwde water weer allerhande moeilijkheden mee. De eilanden, die zich in de laatste dagen van de vo rige week verheugden over een voet- verbinding over een bevroren zee, zagen deze verbinding weer verbro ken en daar de mist in zware wol ken kwam opzetten, was het ook voor vliegtuigen onmogelijk via de lucht brug contact tot stand te brengen. De eerste schepen doen al manhaf tige pogingen om langs de ijsschotsen naar de eilanden te komen en soms gelukt dit ook wel. Voorts hebben de eilanden vol doende voorraden levensmiddelen en brandstoffen om het enkele dagen te kunnen uitzingen, zodat men al leen in moeilijkheden geraakt, wan neer plotseling een zieke vervoerd moet worden, terwijl men natuurlijk ook maar zeer onregelmatig bezoek van Tante Pos krijgt. Een avontuur-apart beleefde gis termiddag een 15-jarige knaap uit Den Helder. Hij was lustig ijsschotsje aan het springen in de haven, toen hij plotseling op een behoorlijke brok ijs terecht kwam, dat echter begon te drijven. De jongen kon niet meer op een meer stabiele ijsmassa overspringen bootje en begonnen de achtervol ging, die al vrij spoedig succes boek te zodat de jongen na een kwartier tje in de veilige thuishaven aan ja loerse vriendjes zijn ijselijk avon tuur kon vertellen. Royale zakkenrolster Grootste aller tijden" Ecu jaar en drie maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest, heeft de officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank geëist tegen een 55-jarige gehuwde vrouw uit Utrecht, die gisteren terecht stond wegens diefstal van diverse goederen ten nadele van verschillende personen. De president van de rechtbank merkte op, dat dit het ergste geval van zakkenrollerij betrof dat ooit door de rechtbank was behandeld. Ver dachte had kans gezien in niet min der dan zestig gevallen winkelende dames in grote warenhuizen of op de markt te beroven van haar por- temonnaie of tasjes. Met de inhoud daarvan tracteerde zij haar vrien dinnen in lunchrooms en cafetaria's en gaf zij royale cadeaux aan haar gehuwde dochter te Zeist, die echter onkundig was van de herkomst; ook haar man wist daar niets van. De ge ledigde portemonnaies liet de vrouw in een riool onder haar huis verdwij nen, hetgeen de president van de rechtbank de opmerking ontlokte, dat het verwonderlijk mocht heten, dat het riool van die massa niet ver stopt geraakt was Met het oog op de bepaling van de strafmaat en eventueel tegen de verdachte te nemen andere maatre gelen achtte de rechtbank een psy chiatrisch onderzoek naar de geest vermogens van de verdachte ge wenst. Hiertoe werd de zaak terug verwezen naar de rechtercommissa- Ruime verdiensten door wijzers terug te draaien Tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, heeft de of- Gewogen en te licht bevonden Gistermorgen hebben vier ver- dachten terecht gestaan voor de Am sterdamse rechtbank in de zaak van de leveranties aan de dienst van de kwartiermeester-generaal, waarvan het kantoor gevestigd is in de Oran- je-Nassaukazeme te Amsterdam. De assistent-keurmeester L., die o.m. in begin 1951 van een assistent inkoper 1000 had geaccepteerd en een goedkeurend rapport had uitge bracht over een ondeugdelijke par tij unsters hoorde zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van preven tieve hechtenis, waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van de reclassering, tegen zich eisen. De officier vroeg tegen de betrokken assistent-inkoper N. C. van de B., die hij „de centrale figuur" noemde van de knoeierijen, die zich bij deze dienst hebben afgespeeld", een jaar met aftrek van preventieve hechte nis, waarvan zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. wegens verduistering in dienstbe trekking van geld en (of) benzine. Naar uit het verhoor en de stukken bleek had de verdachte in de perio de October 1952 tot September 1953 door zekere- manipulaties aan de benzinemeter vrij grote hoeveelhe den benzine verduisterd. Hij zette op bepaalde tijden de wijzer vart de pomp aefheruit en nam er dan zoveel geld uit weg als er litérs benzine minder schenen te zijn genoteerd. Het merkwaardige was, dat de des kundigen van de Shell dergelijke manupilaties technisch voor onmo gelijk hadden gedacht. Volgens de beheerder van het en zag met ontzetting, hoe de „ijs- laadstation bedroeg de door de jonge berg" kennelijke belangstelling voor, man veroorzaakte schade ruim de open zee had, waarheen zij dan 6000.Verdachte merkte evenwel A'kmaars gezin br'na door gas vergiftigd Niet aangesloten Alhoewel liet huis van 't gezin Goos te Alkmaar niet op de gaslei ding is aangesloten, is deze uit vier ficier van justitie bij de Utrechtse i personen bestaande familie in de rechtbank geëist tegen de 23-jarigenacht van Zaterdag op Zondag te S. uit Zegveld, gewezen bediende bij nauwer nood aan de dood door gas- het Shell-benzine laadstation onder verstikking ontkomen, de gemeente L'nschoteö. j Nadat de vrouw 's nachts al on- S. moest zich heden voor de| wel geworden was, vertoonde het Utrechtse rechtbank verantwoordengehele gezin by het opstaan ernstige schipper gistermorgen aan boord kwam, trof hij zijn 19-jarige knecht N. Koomans uit Dordrecht levenloos in bed aan.'Van het kacheltje had hij de pijp afgesloten, waardoor het klei ne verblijf zich met kolendamp vul de, met het genoemde noodlottige ge volg. Het lijk van de- jongeman is naar het bureau van de rivierpolitie overgebracht. ONZE K.L.M. ziekteverschijnselen. De vader ging de dokter waarschuwen, doch zakte onderweg bewusteloos in elkaar, ter wijl zijn dochtertje thuis bewuste loos de trap afviel toen zij zich naar beneden wilde begeven. De dokter constateerde ernstige gasvergiftiging en een ingesteld po- litie-onderzoek wees uit, dat hoogst waarschijnlijk eer door de vorst ge sprongen gasleiding via de afvoer buis van de gootsteen het gas in huis gebracht had. Geen der slachtoffers verkeert in levensgevaar Aan boord van de in de Korte- op, dat hij op deze wijze niet meer j noordsehaven te Rotterdam liggende s dan 800 a 900 had verkregen. De motorsleepboot „Ram" heeft zich een ook koers zette. Gelukkig zagen enkele vissers dan 800 a 900 had verkregen. Demotdrsleepboot ,,'Ram" heeft zich een vanuit de haven, dat de ijsberg bé- rechtbank zal .23 Februari a.s. von- géval van kolendampvergiftiging met mand was; zij wipten vlug in een nis wijzen. I dodelijke afloop voorgedaan.^Toen de In 1953 heeft de K.L.M. 599.650 pas sagiers vervoerd, hetgeen 82.575 passagiers meer is dan in het vooraf gaande. jaar.. Tezamen legden' deze passagiers 1.328.738.000 kilometer 'af, hetgeen neerkomt op 2.216 km. per passagier. De hoeveelheid vracht die werd vervoerd bedroeg 14.989.000 kg. te gen 14.349.000 in 1952, terwijl de- hoeveelheid vervoerde post is toege- romen met 219.000 kg tot 2.196.000 kg. Het aantal verkochte ton kms was voor vracht en post respectieve lijk 39. 756.000 en 7.926.000 De totale productie in ton kms was in 1953: 276.283.000 tegen 240.814.000 in het jaar daarvoor. De ton km bedroeg 178.076.000. Aan extra bagage werd nog 1.489.000 kg vervoerd. De luchtvloot legde een afstand af van 48.754.000 km in 146.367 vlieg uren met een gemiddelde snelheid van 333 km per uur. Deze afstand is gelijk aan 1220 maal de aardomtrek waarvoor een vliegtuig met een ge middelde snelheid van 333 km per uur 19 jaar nodig zou hebben. Allround knoeier. Onder meer was deze verdachte ten laste gelegd, dat hij een be drag had aangenomen van de fa brikant de L., waarvoor van de B. de inschrijvingsprijs van een partij schaartjes zou 'hebben meegedeeld aan de koopman J. v. d. E., waardoor deze met een hogere prijs heeft kun nen inschrijven dan hij aanvanke lijk van plan was, en waardoor hem de leverantie toch kon worden ge gund. Tegen de fabrikant A. de I., die de officier een „allround knoeier" noem de, werd zes maanden geëist met af trek van vier maanden preventieve hechtenis. Tegen de koopman van der E. eiste de officier vier maanden. De rechtbank zal op 23 Februari a.s. uitspraak doen. HET ZIEKENFONDS: Behoefte aan nieuwe wettelijke regeling In het conflict met de huisartsen kan minister J. G. Suurhoff zijn han den zeker niet in onschuld wassen. Dit is het oordeel van vele sena toren in het voorlopig verslag over de begroting van Sociale Zaken. De bewindsman heeft toch de door de ziekenfondsraad goedgekeurde overeenkomst tussen de ziekenfond sen en de huisartsen geschorst. Daarvoor bestonden volgens deze senatoren geen ernstige redenen. Minister Suurhoff heeft zich be roepen op de te hoge kosten voor de ziekenfondsverzekering. Maar het gaat hier om een pre- mieverschil van ruim gerekend 15 cent per jaar per ingeschreven fonds lid. De senatoren, verklaren niet te kunnen inzien, dat dit bezwarend kan zijn. Bovendien gold het slechts een voorschotregeling, die op een defi- ritieve niet vooruitliep. Er is dringend behoefte, zo ver klaren deze Eerste-Kamerleden aan een nieuwe wettelijke regeling van het ziekenfondswezen. NAAR KOREA. Nog steeds staat de aanmelding voor dienstneming bij het N.D.V.N. open en vertrekken aanvullings-de- tacheinenten naar het Verre Oosten. Op Woensdag 17 Februari zal het 23e aanvullingsdetachement van het Nederlandse Detachement Verenig de Naties te Marseille scheep gaan met bestemming Korea. Dit detachement omvat 148 man onder wie 15 officieren, 24 onderof ficieren, 26 korporaals en 83 man schappen. Commandant is de kapi tein R. Holman uit 's Gravenhage. Het detachement zal te 10.32 uur per trein uit Eindhoven vertrekken en reist via Roosendaal naar Mar seille. Gesterkt door de H.H. Sacramenten der Ster venden overleed na een geduldig gedragen lij den, geheel overgegeven aan Gods H. Wil onze innig geliefde Vader, Behuwdvader, Broer, Behuwdbroer en Oom, de Heer BARTH0L0MEUS JACOBUS J0SEPHUS G0D0IJN Weduwnaar van Mevrouw CORNELIA VAN DER KOLK, in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, H. C. M. GODDIJN. Leiden, 9 Februari 1954. Nieuwe Beestenmarkt 2a. Geen bezoek. Gaarne H.H. Missen De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden wor den Zaterdag 13 Februari a.s. in de parochie kerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Hiartebrug) te 7.7.30, 8.20 en 10 uur, waar van de Gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 11.30 uur op de R. K. Begraafplaats „Zijlpoort". Rozenkransgebed Vrijdagavond te 9 uur in de kerk. 6084 De Heer en Mevrouw KOPPIERVAN HAL geven met grote blijdschap kénnis van de geboorte van hun Dochter YVONNE ELISE. Leiden, 9 Febr. 1954. Herengracht 100. Tijdelijk: Diaconessenhuis. Ervaren Hulp in de huishouding Leeftijd 2545 jaar, intern. Goed kunnende koken, v.g.g.v. Kleine moderne villa met oliestook. Werk ster aanwezig. Hoog sala ris. Aanmelden: Teylingerhorstlaan 14, Telef. 8567, Wassenaar. LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: M. PIETERSE Langeraarseweg 175. Uitgeverij zoekt cont. met enkele besch. da mes v. d. verk. van vlot verkoopb. object (geen tijdschrift) aan Dart. Salaris f 100.p. mnd plus provisie. Totaal ink. van 200ad 250,per mnd. Brie ven met uitv. inl. onder no. 6073 bur. van dit blad. IJsclub De Eendracht Rijnzaterwoude IJs en weder dienende Donderdag nam. 2 uur Prijzen: f 80,—. 40.—. f 20,en 10,Inleg- geld: 1,50. Aanmelden en loten 1 uur in café De Boer. op DONDERDAG 11 FEBR. des middags 3 uur, van het geheel herbouwde bedrijf van Uw Opticien Nieuwe Rijn 62, Telef. 24108 Oas modern geoutilleerd bedrijf stelt ons nu in staat onze clientele rustig en vakkundig te be- BIJ DE NEDERL. MIDD. BANK TE LEIDEN kan een Ambitieuze Jongeman worden geplaatst. Leeftijd 17 tot 25 jaar. Goede voor uitzichten. Sollicitaties schriftelijk. 6081 RgS-.~V£ËR 21 FEBRUARI A.S. Zondag 14 Februari geeft St. Genesius, Hoog made een TONEELUITVOERING Opgevoerd wordt: comediespel. Aanvang 7.30 uur. Na afloop dansen. PERSONEEL 3? Gevr. zo spoedig moge lijk een timmerman of leerling-timmerman. J. C. Vreeburg, Dorpsstr. 193 A, Hazerswoude (Dorp). DRAGLINEKABEL TROOST Haven 14 Tel. 21664 3? Gevraagd een R. K. meisje voor huishoudelijke bezigheden. Leeftijd 1625 jaar. Intern. Pension Eijkenburg, Zusters Ursu- linen, Drui venstraat 16, Den Haag. 6041 AANGEBODEN (S? Te koop: mooi thee meubeltje f 10,mooie rolbus'haard f 17,50; 2 win terjassen 10,per stuk; keukentafels 4,p. stuk; 1 stel 2-pers. stromatras sen. 5.—; z.g.a.n. kinder bedje '5,mooie spie gels ƒ5.Te bevr. Jan- vossensteeg 51. Mevrouw KASSEN AAR. OP GROOT FABRIEKSKANTOOR TE DEZER STEDE Hofdijk 31, Oegstgeest, kunnen geplaatst worden: Kefte Werkster voor 3 a 4 halve dagen per week. Aanmeldingen 's av. na. 6 uur. VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN Kort Galgewater 9 Telefoon 25468, Leiden. Emigratie.Verpaklcinf en GELDBELEGGING: Te koop aangeboden blok van 6 woonhuizen op goede stand. Vooroorlogse bouw. Huur f. 1.996.80 p. jr. Lasten f. 178 totaal. Koopsom t. 26.500 vrij op naam. Makelaarskantoor DÉN HAAN, Kijnsburg, Hotstr 13a, Tel. K171M-2981. Noord- wijk aan Zee, Kon. Astridbou- levard 25, Tel. K 1719-2775 Voor al Uw vervoer Kaasmarkt, Telefoon 26782 Fa. GEBR. V. d. MEER. Adverteert in dit b ad Sollicitaties met vermelding van genoten onderwijs, behaalde diploma's en eventuele referenties te richten aan het bureau van dit blad onder no. 6075. GEVRAAGD door CYCLE IMPORT voor spoedige indiensttreding Leeftijd 1524 jaar. Aanmelden van 914 uur in ons filiaal Haarlemmer straat 245. 6072 INDUSTRIEEL BEDRIJF tc VLAARDINGEN vraagt voor tijdelijk (2 maanden): voor licht en schoon pakwerk. Goede arbeidsvoorwaarden en prettige werk kring. Reiskosten worden vergoed. Inlichtingen en aanmelden, bij het Gewestelijk Ar beidsbureau, Doezastraat 2, Leiden, op Vrijdag 12 Fe bruari a.s. 's namiddags van 2.00—4.00 uur. 6060 5? Schrijfmachine. In uit muntende staat verkerende „Remington Noiseless" aangeboden voor 190. (nieuwe prijs 975, Tevens pl.m. 1600 nieuwe stencils a 2,per doos van 24 stuks. (Winkelprijs ƒ9,15). Resedastr. 2. Lei derdorp, Tel. 24191. 3T Vreewijkhuis bezocht, tevreden gekocht! Zo iuist ontvangen Jersey rokken. Nylon blouses, vesten, jumpers, tricotage, kousen epz. Bij ons kunt u rustig kopen. J. D. v. Egmond, Boisotkade 1. 1437 B.z.a. bakkersknecht, 22 jaar, liefst gem. Leiden. Br. aan agent P. Lemmers. Raadhuislaan 14. Leimui- den. 6079 X Horloges vanaf 1,50 p. week. Pendules, wekkers, koekoekklókken enz. op gemakkelijke betalings voorwaarden. De Leidse UurwerkbandeL Akkerhof 11, Leiden, tel. 26550. Od verzoek komen wij bij U huis! 6080 3? Opgelet vlees. Door regen runderlappen 1,50. Magere lappen 1,70: Ros bief 2,Magere varkens lappen 1,90; Verse var kenspoten 45 ct. per 500 gr. Uw adres voor prima Lamsvlees bij G. J. Visser, Haarlemmerstr. 71, Leiden, Telefoon 20358. tg Brillen J. A. Verheul, Haarlemmerstraat 86, er kend opticien, levert U elk gewenst montuur en gla zen. Automatische slijpïn- richting. Ruime sortering. Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. 3309 Kousen reparaties, nog dezelfde dag gereed! Bij aankoop van kousen ont vangt U een bewijs voor gratis reparatie! Novelty, Haarlemmerstraat 16. GEVRAAGD 2* Gevraagd: alle Sier- teeltvergunningen Jan.- Dec., ook periodieke. Aan gebeden Tuinbouw teelt— vergunnii ih, c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends- veen K 1713 no. 487. Eind Februari, begin Maart vraagt onderwijzer ongem. en ongest. kamer met str. w. omgeving St. Petruskerk. Br. onder no. 1427 bur. van dit blad. DIVERSEN 2* Dank aan St. Jozef en H. Theresia voor hunne voorspraak bii God voor verkregen gunst. 1438 3? Net R. K. meisje zoekt leuke vriendin. Leeftijd pl.m. 18 jaar. Br. onder no. 1433 bur. van dit blad 2* Sierteeltvergunningen Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 99A, Roe- lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. 2? Huwelijk. Ik kwijn weg van eenzaamheid en zoek een gezellin, om het leven in gepaste vrolijk heid door te brengen. Als doffer zijnde zoek ik een duivin van het Berliner Kropper-ras. Br. onder no. 6083 bur. van dit blad. zo van de Riviera, Daast fan tastische lichtgevende bloemen versieren onze zalen voor het Franse Bloementeest. Zorg dat U er bij is. Bloemen Soirees Leiden Zondag 3.15 en 8 unr Pljnacker a.s. Zaterdag Reed6 nu al uitverkocht Hillegom Zondag 3.15 uur Stompwijk z.ondag 7.45 uur Leimuiden a.s. Maandag L u. (Denk aan uw legitimatiekaart) DANSLES Zondag 6 uur Langebrug 6a De school waar ook Uw vrienden zijn i3 Dansschool voor Katholieken BOERHAAVELAAN 13 LEIDEN TELEFOON K 1710 26954 Te-eioontjes worden dagelijks gep.aatst Nieuwste model. Prijs 8 cent per stuk» N.V. DE LEIDSCHE COUFANT PAPENGRACHT 32-34 - LEIDEN

Leidse Courant | 1954 | | pagina 4