DUINSTREEK „College lopen" blijkt de bollenkwekers te bevallen Nieuwe „kiezerslichting" werd toegesproken door burgemeester Uitbreiding van kabelnet en lastige bochten besproken Vliegtuigongeluk boven Engeland WOENSDAG 10 FEBRUARI 1954 SE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA Z VOORLICHTINGSDAG IN L1SSE De Rijksvoorlichtingsdienst heeft met het organiseren van twee voor lichtingsmiddagen in Lisse wel eer van haar werk gehad. Puilden de eerste middag de belangstellenden baast de zaal van „De Taveerne" uit, gistermiddag was het zo mogelijk nog drukker. Geen wonder dat de Rijkstuinbouwconsulent, ir. A. Vlag, aan het slot zei, dat deze middagen naar méér smaakten en dat de voor lichtingsdienst het een volgend jaar graag nog eens wil overdoen. Ir. Vlag eindigde met te zeggen, begonnen is, om zware bollen uit de grond te halen, maar bollen met een goed bloeivermogen. Men moet zich v/el afvragen of men niet te veel spuiten en of het verlaten van de rooitijd geen moeilijkheden geeft met de vroegbroel Verder is het ook de vraag of men door een schuur- behandeling dit late rooien kan cor rigeren. Ir. Vlag eindiged met te zeggen, dat men voor de behandeling der bol len nooit een vastrecept kan geven. Rooitijd. Hierna was het de beurt van de Brand in Heerenveen Moeder redde haar slapende kinderen Dinsdagmorgen zeven uur is de voormalige sluiswachterswoning te Nieuwebrug, bij Heerenveen, be woond door het echtpaar v. Stralen met vier kinderen, uitgebrand. De echtgenote van de heer S., die door de vlammenzee heen moest snellen om haar op zolder slapende kinderen te redden, liep ernstige brandwonden op. Zij werd naar het ziekenhuis te Heerenveen overge bracht. Dank zij de mistspuit uit Heeren veen werd voorkomen, dat de g(" le woning een prooi der vlammen werd. KATH. BOND VAN HOUT BEWERKERS. Het Verbondsbestuur van de Ned. Kath. Bond van Houtbewerkers, meubelmakers, behangers en aan verwante vakgenoten „Sint Antonius van Padua", waarvan het hoofdkan toor te Utrecht aan de Bemuurde Weerd W.Z. 4 is gevestigd, is over gegaan tot het stichten van het Ge meenschappelijk Administratiekan toor" (G.AJC-). Dit orgaan zal zich bezighouden met het voeren van de administratie van de sociale verze kering en met het onderhouden van het contact tussen de vakbeweging. De heer Hooijboer, gesalarieerd pen ningmeester van genoemde bond is met ingang van 1 Febr. j.L belast met een leidende functie bij het G. A.K. Het hoofdbestuur van „St. An tonius van Padua" heeft met ingang van dezelfde datum tijdelijk met de waarneming van het penningmeester schap van de bond belast de heer Th. v. d. Pouw, die tevens als secre taris fungeert. DUDOK WEIGERT PLAN VOOR ZWOLLE TE WIJZIGEN Het gemeentbestuur van Zwolle heeft zich, na kennismaking van de inhoud van het rapport-Langemeijer dat het graven van een nieuwe ver binding tussen de IJssel en het Zwarte Water bepleit, tot de archi tect W. M. Dudok gewend. De heer Dudok heeft indertijd het uitbrei dingsplan voor de gemeente Zwolle ontworpen. Hem is nu verzocht zijn plan te willen wijzigen, zodat het kan worden aangepast nadat het nieuwe kanaal zal zijn gegraven. De heer Dudok heeft het gemeen tebestuur echter meegedeeld, dat hij niet genegen is een variant van zijn plan te ontwerpen. Op planologische gronden acht de heer Dudok dit na melijk geen verbetering. De directeur van openbare wer ken is thans opgedragen het ont- werp-Dudok in de gewenste zin te wijzigen. lieer P. G. Balkenende om de schuur- behandeling der tulpen onder de lou pe te nemen. Spr. betrok daarbij ge lijk ook het rooitijdstip. De menin gen over de juiste tijd van het rooien verschillen nogal. In ieder geval zal dit moeten gebeuren op het tijdstip, dat de bol begint aan te rijpen. Sommige soorten hebben een stug ge, Murillo met Sports en Gele Prins en andere soorten een zeer tere huid: Baritgon, o.m. Wanneer het gewas groen blijft en er kans is op groeischeur.en of blauw groeien, neemt men nog al eens de toevlucht tot groen afschoffelen, wat de heer Balkenende een paardenmiddel noemde. Rollen kan het gevolg heb ben, dat men een ongelijk gewas krijgt daar niet alle stingels afknap pen. Het meest aanbevelenswaardige middel in dit verband achtte spre ker het z.g. dood spuiten. Het rooien dient voorzichtig te gebeuren, ter wijl het natellen in alle opzichten afkeuring verdient. Het geeft wel een arbeidsbesparing, maar voor veel soorten is het funest. De beste temperatuur, om de eerste tijd het plantgoed en het leverbaar te bewaren is 20 gr. Dubbele tulpen kunnen wel een iets hogere tempera tuur hebben van 23 gr. tot 25 gr. men krijgt dan ook beter gevulde bloemen. Een juiste behandeling doet het gewas in het voorjaar later bo ven de grond komen en geeft een doelmatige verklistering. Uiteraard reageren niet alle soorteh hetzelfde En de kweker die een groot sorti ment teelt, dient als het goed is een sdhuur met verschillende afdelingen te hebben. De kleine kweker moet een sortiment telen dat soorten bevat die dezelfde behandeling vragen. Dat is echter lang niet altijd het geval! (Advertentie) Bestrijding van vuur. Na afloop van de eze causerie werd het onderwerp flink doorgepraat en voor het tweede gedeelte was er een lezing van de heer Zoete op het programma over het vuur in de tul pen en de bestrijding daarvan. Het vuur wordt veroorzaakt door een vuurzwam. De z.g. „stekers" dient men in het voorjaar zo snel mogelijk te verwijderen. Dank zij de moderne spuitmiddelen kan men een vuurhaard vrij behoorlijk afstop pen. Men moet het vuur echter zo veel mogelijk voorkomen!, Dat kan men o.m. doen door ook het loof van aangetaste tulpen verwijderen, daar zich hierin zwamknolletjes kun nen bevinden. Als deze in de grond terecht komen, kan dit een volgend voorjaar weer besmetting geven. Een regelmatige wisselbouw is in verband hiermee ook aan te beve len. En dan is er natuurlijk het spui ten als voorbehoedmiddel. Hierdoor wordt het blad bedekt met een fun- giside, zodat de „uitlopende" sporen wordt gedood. De heer Zoete besprak diverse middelen, ijzer- en zinkcarbamaten, T.M.O.D.-middelen, enz. Op het proefstation had men met deze mid delen diverse proeven genomen. Na afloop kwam ook de groeisti mulerende werking van deze prepa raten in bespreking. Maar ir. Vlag maakte het auditorium er met de meeste nadruk op attent, dat men van deze materie nog niets af weet. Ook de wetenschap niet! Ir. Vlag was verheugd Op deze voorlichtingsmiddagen ook zö veel werknemers in de zaal te hebben ge- z'en. Het behoeft heus niet altijd zo zijn, dat alleen de grote bazen 'e we ten. WARMOND Gemeenteraad Noordwijkerhout Gisteren heeft de Noordwijker- houtse gemeenteraad zijn eerste ver gadering in 1954 gehouden. De voor zitter constateerde in een korte toe spraak dat 1953 voor Noordwijker hout zonder schokkende gebeurte nissen is voorbijgegaan. In materieel opzicht kan over het algemeen van een goed jaar worden gesproken. Van de werken, welke dank zij de medewerking van de raad tot stand kwamen, noemde spreker: de bouw van de R.K. Lagere Tuinbouw school, de reconstructie van de Zil- kerbinnenweg, de verbetering van de hoek Dorpsringweg naar aanlei ding van de bouw van het kantoor van de Boerenleenbank en de ver betering van de hoek Kerkstraat— Kerklaan. Als plannen voor 1954 noemde spr. het doortrekken van de Boekhorst laan, aanleg van een Brink met aan sluitend plantsoen in de Boekhorst, constructie van het Westeinde. Ten slotte zullen nog plannen gemaakt worden voor vernieuwing van de Zeestraat vanaf de bestaande klin kerharding en van de Langevelder- weg. Woningprobleem Dit alles stemt tot vreugde, maar deze wordt getemperd door de ge dachte, dat de gemeentebesturen zo weinig kunnen doen om het gebrek aan woonruimte op te heffen. Welis waar komen straks weer 37 wonin gen gereed, maar dit aantal is nog niet eens voldoende om alle trouw lustigen van 30 jaar en ouder aan woonruimte te helpen. Hoogstwaar schijnlijk zal in Maart a.s. weer be gonnen worden met de bouw van 12 z.g. hofjeswoningen en B. en W. hebben reeds opdracht gegeven om nieuwe plannen bestedingsklaar te maken, om zo vlug mogelijk met de bouw van woningen te kunnen be ginnen als het volume voor de ja ren 1954/56 bekend is. De heer Ruigrok, de nestor van de raad, dankte de burgemeester Een B-47 straalbommenwerper van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten is neergestort in de omgeving van Oxford, de bekende universiteitsstad in Engeland. De drie inzittenden kwamen om het leven. In wijde omtrek lagen de wrakstukken verspreid. TELEFOTO. voor zijn goede wensen en wenste hem en zijn gezin namens de raad een voorspoedig 1954. Hierna ging de raad over tot be handeling van de lijvige, 17 punten, tellende agenda. Hierbij waren een santal hamerstukken, zoals vaststel ling onderwijsvergoedingen op de zelfde bedragen als in 1953 30. per leerling voor het g.lo. en ƒ60. per leerling voor het v.g.l.o. aan bieding van de begrotingen 1954 en rekeningen 1952, aankoop of over name van enige perceeltjes grond o.m. een strook van de heer Parera voor aanleg van een trottoir langs de Schippersvaartweg voor de door genoemde aannemer te bouwen wo ningen en inwilliging van een 4-tal verzoeken voor een bijdrage in de reiskosten van leerlingen, die een ULO-school buiten de gemeente bezoeken. Uitbreiding kabelnet Maar er waren ook punten, die niet zo maar onder de hamer door kwamen. Bijv. een wijziging van de begroting 1953, waarin verwerkt is een uitbreiding van het kabelnet in de Zilkerbinnenweg. In deze weg ligt nl. gedeeltelijk een kabel. De heer H. Warmerdam heeft nu i.v.m. voorgenomen woningbouw door trekking van de kabel in de richting Delfweg verzocht. De Lichtfabrie ken willen dit doen als de gemeente ac helft der kosten ad ƒ4000.be taalt. De heer Warmerdam wil op zijn beurt de helft van de voor re kening der gemeente komende kos ten dekken door een bijdrage van 1.000.De heer C. Geerlings vroeg of er geen verzoek van een 5-tal be woners van de Delfweg was binnen gekomen om de kabel gelijk tot aan de Delfweg door te trekken. Ook zij bieden de gemeente een bijdrage van 1000.De voorz. zeide, dat er inderdaad een dergelijk verzoek is binnengekomen doch eerst op de ze dag, zodat B. en W. geen tijd hebben gehad de financiële conse quenties te overzien. De heer Geer lings stelt voor het verzoek van de heer Warmerdam aan te houden om het gelijk met het ander verzoek te behandelen. Na een uitvoerige gedachtenwisse- ling, zeide de heer v. d. Sleet, dat hij de behandeling van het verzoek van de heer Warmerdam in de vergade ring van de commissie voor open bare werken met B. en W. in welwil lende overweging te nemen. De heer de Groot wees er tenslotte op, dat de doortrekking naar de Delfweg meer dan 2000.zal kosten aan de gemeente, zodat het aanbod van de 5 verzoekers geen bijdrage van 50% betekent, zoals die van de heer War merdam. Nadat tenslotte de voorz. verklaard had, dat de gehele uitbrei ding van het kabelnet reeds in studie is bij B. en W. werd de begrotings wijziging met algemene stemmen goedgekeurd. Grondaankoop. Een tweede punt, dat de tongen losmaakte, was het voorstel van B. en W. om enige strookjes grond aan te kopen voor verbetering van de beide bochten in de Zilkerbinnenweg. Dit voorstel was gelijkluidend aan het in de vorige vergadering door B. en W. ingediende, maar toen aange houden voorstel. Aangehouden werd dit voorstel toen, omdat de kosten nogal hoog geacht werden en men de commissie voor openbare werken wil- Warmond heeft gisteren zijn tradi tionele jaarlijkse burgerzin-avond gehouden. Het doel van deze steeds terugkerende openbare bijeenkomst is bet aankweken en bevorderen van meer belangstelling en activiteit voor het openbare gemeenschapsleven. De bijeenkomst, welke gehouden werd in hotel „De Zon", stond onder leiding van de burgemeester, jhr. mr. L. M. E. van Fisenne, die in zijn ope ningswoord speciaal welkom heette degenen, die vorig jaar 23 jaar en daardoor kiesgerechtigd werden. Ook riep hij een hartelijk welkom toe aan de aanwezige raadsleden, wethou ders, gemeente-secretaris, comman dant van de brandweer, noatris Ro- meijn, groepscommandant van rijkspolitie, de heer Gerth van Wijk, kringcommandant B.B. en de heer Essink, instructeur B.B. Het begin van deze avond betrof het uitreiken van het diploma brand wacht 2e klas aan de brandweerlie den, die hiervoor in December j.l. geslaagd waren. De geslaagden waren de heren K. Breedijk, P. Corver, H. Haverkort, P. v. Huis, J. Ouwehand en H. Vel- tenaar. De heren G. v. Tongeren en Fr. de Winter, die ook het diploma behaalden, konden niet aanwezig zijn. Hierna hield de burgemeester een toespraak over burgerschap en bur gerzin. Spr. zette uiteen, dat men niet alleen wanneer men 21 jaar wordt, doch ook wanneer men 23 jaar wordt, een mijlpaal in zijn leven bereikt heeft. Bij het 21 jaar worden, heeft men de staat van meerderja- rgiheid verworven. Bij het bereiken van de 23 jaar is men kiesgerechtigd geworden, waardoor men mede in vloed kan gaan uitoefenen op de sa menstelling van de bestuurscolleges. Teruggaande in de geschiedenis, her innerde de burgemeester aan de vier grote bezettingen, die ons land in de loop der eeuwen gekend heeft, de Romeinse-, de Spaanse-, de Franse en de Duitse bezetting'. Steeds weer heeft ons land het geluk gehad een eigen regering te mogen terugkrij- geix. Maar onder de democratie spe len bij het bestuur van het land de vertegenwoordigende lichamen een grote rol. Het openbaar bestuur is echter steeds ingewikkelder gewor den en daardoor niet gemakkelijker. Daarom is het van zo'n groot belang, dat er goede vertegenwoordigers ge kozen worden. Het is niet alleen een kwestie van stemmen, aldus de burgemeester, maar ook wie er candidaat gesteld HUISELIJK? Een Almelose bootwerker sloeg enige enige tijd geleden de eige naar van een proeflokaal, de heer Jas, op een zodanige wjjze met een volle fles op het hoofd, dat hij het café bijna ontjaste. Voor dit drankmisbruik had men de bootwerker voor het college gesleept, dat drommels goed weet waar scherts en luim op houden en de manslag begint. Vijf maanden waarvan drie voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar, waarin verdachte geen proeflokaal mag bezoeken. Wij zullen maar hopen, dat de bootwerker hierdoor een huise lijk mens wordt. wordt om op te stemmen en op wel ke wijze deze candidaatstelling ge schiedt. Het is daarom zaak, dat men zich hierover tevoren goed laat voor lichten. Spr. behandelde vervolgens nog de wijze van het besturen ener gemeente. Burgerzin kan men op velerlei wijze tonen. Het leven in een gemeenschap brengt rechten mee, doch ook plichten speciaal t.a.v. hen j KATWIJK Ondertrouwd: V/. H. Kokke en L. Verhoef. J. P. 't Hart en D. J. van Rhijn. A. van Roon en D. van Rijn. B. Haasnoot en J. C. van Dijk. Getr.: H. Ouwehand en C. Hoek. W. die in nood verkeren. Hierna werd Kuyt en J. Rous. J. Jonker en J. van aan de nieuwe „kiezerslichting" het ^en*- E>. van Duyn en J. bekende boekje „Burgerschap enBlok. Burgerzin" uitgereikt. Het tweede deel van de toespraak van de burgemeester stond in het teken van de Bescherming Bevolking. In grote trekken schetste spreker de NOORD WIJK Spoedeisende gemeenteraad. He denavond te 7.30 uur zal de gemeen teraad in een spoedeisende openbare organisatie van de B.B. Wat de zelf- vergadering bijeen komen met als bescherming in Warmond betreft, enige agandapunt: Wijziging raads- vertelde spreker, dat de gemeente inbesluit inzake verkoop grond nabij 4 blokken is ingedeeld. In elk blok 1 de Gooweg. Deze vergadering zal in de inschakelen. Nu bleek echter de commissie het met 't voorstel van B. en W. eens te zijn. heer Blaauw herhaalde zijn opmerking uit de vorige vergadering, dat een goede en goedkopere oplos sing mogelijk is. Anderen bestreden dit. De stem ming wees ten slotte uit, dat 8 le den vóór het voorstel van B. en W. waren en 5 tegen. Het riool werk in de Zilk werd enderhands gegund aan de firma Lampert en Zn te Haarlem voor de som van f 109.990, Inzake het loon van de losse ar beiders, dat thans wel schril afsteekt tegen de verhoogde lonen van de vas te werklieden, vroeg de heer J. Dui venvoorde inlichtingen en de voorz. verzekerde, dat ook inzake deze lo nen binnenkort maatregelen zullen worden getroffen. Bij het voorstel om een vracht auto aan te schaffen vroeg de heer Geerlings of niet beter eerst een vuilnisauto kon worden gekocht. De voorzitter wees er op dat de gemeente t/m 1955 contractueel ge- bopden is aan de huidige vuilnis ophaler. Daarna komt de vuilnis auto aan de orde. Bij de rondvraag wees de heer v. d. Sleet op het grote gevaar als de brandkranen bevroren zijn en de burgemeester verklaarde, dat alles reeds gedaan is, om herhaling te voorkomen. Mariadag in de St. Jozefparochie Het feest van Maria's verschij ning te Lom-des zal a.s. Donderdag door de St. Jozefparochie op bijzon dere wijze worden gevierd, 's Mor gens om 8 uur zal de schooljeugd de H. Mis zingen. Na het Credo zullen enige jongens en meisjes aan de pas toor offergaven in de vorm van bloe men en kaarsen aanbieden en de pastoor zal deze bij het Mariabeeld plaatsen. De onderwijzers en onder wijzeressen zullen bij de overige kinderen de offertjes inzamelen. Om elf uur is er een kinderhulde door de kinderen van de kleuter school. Hierbij wordt de aanwezig heid van de ouders op prijs gesteld. 's Avonds om half acht plechtig Maria-lof met feestpreek door pa ter Randag CSSR, directeur van het retraitehuis. Tijdens dit Lof zullen enige leden van het Maria-comité en jeugd bloemen en kaarsen aanbie den namens de parochie en zullen de overige aanwezigen gelegenheid krijgen een geldelijk offertje te ge ven op de collecteschaal. Deze of fers zijn bestemd voor de tijdens het Mar ia jaar te bouwen devotie-kapel voor de H. Maagd. moet een blokploeg komen, met als leider een blokhoofd. Voor blokhoofd en plv. blokhoofd hebber» zich reeds de nodige personen beschikbaar ge steld, die inmiddels een cursus ge volgd hebben. Hierna gaf de burge meester het woord aan de heer Gerth van Wijk, Kringhoofd van de B.B. in de Boilenstreek, die een toe spraak hield, waarin hij kort en dui delijk uiteenzette, waarom het zo noodzakelijk is, dat er ook in War mond een B.B.-organisatie komt. Onderl. Glasverzekering Draagt Elkanders Lasten". In hotel „De Stad Rome" kwamen de leden bijeen voor de alg. ledenvergadering. De voorz., de heer F. Slager, memoreer de in zijn openingswoord het over lijden van de secretaris, de heer L. Oudshoorn, die als mede-oprichter, 31 jaar lang in het bestuur zitting had. Uit het jaarverslag van de penn. de heer Joh. Uitdenboogaard, bleek, dat het afgelopen jaar niet ongunstig was verlopen. In de kas was 122,j meer. Door de heren G. G. v. Elburg en W. Versluys werden de kasbeschei- den gecontroleerd en in orde bevon den. Het aftredend bestuurslid, de heer A. M. de Vroomen, werd herko zen; in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer L. Oudshoorn, werd gekozen de heer Jac. L. Weyers. jaarpremie werd onveranderd goedgekeurd, ondanks de stijgende glasprijzen LEIDSCHENDAM Andere toedracht tragisch sterfgeval De ongever 65-jarige mej. Scholtes uit Leidschendam, die zoals reeds is gemeld in de nacht van Zondag op Maandag in de St. Antoniushove te Voorburg is overleden, heeft een be roerte gehad, zo is nader gebleken. De politie te Leidschendam heeft medegedeeld, dat haar onder lichaam niet was bevroren. Wel was zij gedeeltelijk verlamd. Zoals bekend is werd mej. S. vorige week Donderdag in bewusteloze toestand in haar woning aan het Kerkstraat je te Leidschendam aangetroffen. Zij zou daar vermoedelijk gedurende vier dagen in deze toestand hebben De politie heeft thans medegedeeld, dat mej. S. door een beroerte is ge troffen. De buren hadden Donderdag jL een klap gehoord in de woning van mej. S., aldus de politie. Zij hebben toen onmiddellijk een broer van mej. S. gewaarschuwd, die zich een uur daarna toegang tot de wo ning verschafte. Men vond in de gang mej. S. liggend op de grond. Zij is volgens de politie door een beroerte getroffen, waardoor mej. S. gedeeltelijk is verlamd. In'deze toe stand is zij onmiddellijk dus kort, nadat de buren de klap hadden ge hoord naar St. Antoniushove ver voerd, aldus de politie. K.A.B. Het kader van de Leid- schendamse K.A.B. heeft gisteravond geluisterd naar de rede van de heer J. Kortink, de voorz. van het dioce saan bestuur over „Volkseenheid en scheidingslijnen in ons volk", moet, aldus spr., meer harmonie ko men onder de volken. Thans zijn er streken ter wereld waar overvloed is, maar daartegenover staan de vol keren, die bittere armoede lijden Met schrille voorbeelden en cijfers toonde spr. de ongelijke verhoudin gen in het wereldbestel aan om daar na een beschouwing te geven over de verhoudingen in ons land, waarbij spr. wees op de gevaren van socia lisatie. Bij de na de pauze gevolgde ge dachtewisseling kwamen nog weer enige punten in behandeling, waarop de spr. nader kon ingaan, o.a. de laatste loonronde, het uitsluitend le zen van de katholieke pers. Pater Belderok, M.S.C., besprak de emigra tie en het bevreemde de pater, dat door de emigratie-comité's zo weinig propaganda gemaakt wordt voor emi gratie naar onze eigen gebiedsdelen b.v. Suriname en Nieuw Guinea. De heer Kortink was het met deze op merking volkomen eens en zegde toe deze aangelegenheid onder de aandacht te brengen van de desbe- treffende organisaties. hoofdzaak in besloten zitting worden gehouden. DE KWAKEL Feestavond K.D.O. K.D.O. gaf haar jaarlijkse feestavond. De zaal Leenders was tot in de uiterste hoe ken gevuld. De voorz. van K.D.O. be- groeitte de aanwezigen en gaf de leiding over aan „De Vrolijke Vrij buiters". Al dadelijk wist het gezel schap de stemming er in te brengen. Medewerking verleende Martin Ver beek, Ab Hofman en Jenny Roos met een cabaret-revue „Laat binnen de zon". Met een bal werd het feest be sloten. VOORHOUT Jaarvergadering E.H.B.O. In zijn openingswoord betreurde de voorz. de slechte opkomst. Hij liet het af gelopen jaar de revue passeren en constateerde dat het voor de vereni ging een goed jaar was geweest. Het aanwerven van donors voor de bloedtransfusiedienst was een succes geworden. 351 personen had den zich hiervoor opgegeven. Er komt nu nog een actie voor de bouw van een Gedachteniskerk op de Greb- beberg. De cursus van dit jaar is ook een groot succes geweest. Verzocht werd de verlopen diploma's zo spoe dig mogelijk bij het bestuur in te le veren. Het examengeld is 3. Er bestaan plannen, om een wed- strijdgroep te vormen, welke goed getraind zal worden om meerdere keren per jaar aan een wedstrijd deel te nemen. De jaarverslagen hadden een gun stig onthaal. De financiën waren goed beheerd. De financiële toestand der vereniging is gezond. De dames Turnhout en Warmen - hoven werden in het bestuur herko zen. De g.a., kap. Schlatmann, sprak over de diepere betekenis van het E.H.B.O.-werk. In de kascommissie werden benoemd mej. Zonneveld en de heer H. v. d. Lans. Zondag 21 Febr. zal het 15-jarig bestaan der vereniging worden ge vierd. Om 9 uur is er een gezongen H. Mis voor de levenden en overle den leden. Daarna een gemeenschap pelijk ontbijt, waarna gezellig samen zijn. Zondagavond en Maandagavond 21 en 22 Februari grote uitvoering in het Parochiehuis voor leden en donateurs. Tot slot van deze vergadering sprak dokter A. W. Bots nog enige opwekkende woorden en gaf enige goede wenken met het oog op de a.s. examens. VOORSCHOTEN Uitvoering S.V.L.V. Jeugd. De jeugd van SVLV is op roof uit ge weest. Het liep natuurlijk niet goed af, een ijzingwekkend spook en een ondermaatse politieagent stuurden de boel in het honderd, wat tenslotte een aantal beloften voor een beter leven opleverde, zodat het toch weer wel goed afliep. Het geruststellende van de gebeurtenissen was, dat het geschiedde onder het wakend oog van de ouders, die deze avond in het R.K. Verenigingsgebouw waren gekomen om te kijken wat hun zonen presteer den, als ze op het toneel stonden in plaats van op het groene veld. Het was er zeer gezellig en menig lach salvo ging door de volle zaal als de spelers het wat te bont maakten, waartoe het stuk „De bende van vier" alle gelegenheid bood. Als inleiding was de klucht „Bij Cisje in de Scheerwinkel" gespeeld, terwijl mej. Tilly v. d. Waard en de heer Jan de Hollander de aanwezigen vergastten op zang begeleid door guitaar mu ziek. E.H.B.O.-instructrice. Voor de in 's-Gravenhage gehouden kaderexa mens van de E.H.B.O. slaagde mevr. G. StikvOort-van Veen voor de aan tekening instructrice E.H.B.O. Mevr. Stikvoort-van Veen is lid van de pl. afd. van de R.K. E.H.B.O. Klaverjasvereniging Voorschoten won. Bij de nederlaagwedstrijden door de kaartvereniging „Haagweg" te Leiden uitgeschreven is de klaver- jasvereniging „Voorschoten" erin ge slaagd de „Haagweg" de grootste ne- mede tevens beslag te leggen op de derlaag toe te brengen en daar mede tekens beslag te leggen op de beker, die voor deze wedstrijd was uitgeloofd. Bovendien wisten 2 leden van de Voorschotense vereniging be slag te leggen op de le prijs voor de hoogste tafel in dit tournooi gemaakt.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2