Woningbouw in kleuren Benelux alweer een stap dichterbij Groninger brandweer moest driemaal in 't geweer komen Alarm uit de Martinikerk RIJNSTREEK Defecte gasleiding bracht Alphens gezin in ernstig gevaar Anton v*cL Nggcl behield zijn titel Miltvuur geconstateerd Drie-jarig jongetje in Hazerswoude door trein meegesleurd en gedood ZATERDAG 6 FEBRUARI 1954 DF. LEIDSE COURANT TWEEDE BI AD - PAGINA i Huis-inrichting op Utrechtse meubelbeurs De beurs voor meubelen- en wo ning-industrie, die ®.s. Maandag in het Jaarbeursgebouw wordt geopend en die de grootste is welke tot nu toe werd gehouden, gaat uit van de ïeuie „kleur in het interieur", fce wil de mensen aan het denken brengen bij de inrichting vnn hun huis en wel op het ogenblik, dat aij nog niet ge heel terugzijn op het inrlchtlngspeil van 1939. De ondernemers, die wij op een inleidende persconferentie spraken beschouwen het woning interieur van culturele waarde, een uitspraak, waarmee leder ander het van harte eens kan aljn. De openingsplechtigheid sal geschie den door mr. Fockema Andrae die de gelegenheid zal aangrijpen om enige principiële beschouwingen omtrent de betekenis van de Nederlandse Jaarbeurs in he t algemeen te geven. Dat daarbij ter sprake zal komen het verwijt, als zou de Jaarbeurs zich op houden met dumping-prij2en voor de stands, is zo goed alszeker na het geen de Amsterdamse burgemeester in beschuldigende sin heeft gezegd, Hoe langer hoe getelliger Het Nederlandse volk besteedt jaarlijks 350 millioen gulden aan zijn woning-inrichting, zo heeft de heer A. Koot van de woningtextiel-deel nemers ons gezegd, maar dat is toch nog maar de helft van wat aan rook artikelen wordt uitgegeven. Ër is noch tans een streven naar verbetering, mede dank zij de propaganda, die de Stichting Propaganda Woninginrich ting voei't. Zij komt van 413 Maart wederom met een woning 10-daagse; op de Beurs zal zij in een speciale etalagehoek aandacht vestigen op bij zondere snufjes; door middel van le zingen zullen waarde en werking van de kleur in huis Worden aangetoond en nu reeds gedurende het winter seizoen wordt door de KRO onder de titel „Een mens kan wat meemaken" de aandacht op dè woninginrichting gevestigd. Die veelzijdige propaganda heeft men verantwoord geacht, mede, om dat de vrije keuze voor het publiek aanmerkelijk groter is geworden. De woninginrichting is meer tot de mode gaan behoren en als gevolg daarvan gaat de moderne stijl het winnen van het traditionele artikel. Helaas is het niet anders, dat de prijzen thans vaak vier maal hoger liggen dan vóór de oorlog, maar de termijnbetaling in vertrouwde sfeer breng dan oplos sing.- Volgens de deelnemers verwacht men, dat als gevolg van de thans bereikte consumptieverruiming het geld ruimer zal worden besteed aan betere inrichting van de huizen. En naast die verruiming biedt de bouw van 65.000 nieuwe woningen een gun stig perspectief. Aldus hoopt men op een gunstig verkoopjaar 1954. De kleuren spreken een woordje mee. Dat bij de woninginrichting de kleuren een woordje meespreken, is ons duidelijk gemaakt door dé heer L. van der Plas van Sikkehs' Lakfa brieken te Sassenheim. Kleur is door gaans een kwestie van smaalt; maar kleur heeft ook een functie te ver vullen. Men heeft vaak de durf ver loren om kleuren te gebruiken. Nu komen deskundigen verklaren, dat een meer wetenschappelijke en technische toepassing van kleuren geheel past in onze tijd. Het moderne meubel vraagt zelf zijn kleuren, OFFERBLOKKEN GELICHT De officier van Justitie bij de rechtbank te Zutphen heety tegen een zwervend koopman, M., een gevan genisstraf van twee jaar geëist. Hij zou in tal van kerken in vele delen van het land de offerblokken hebben gelicht. In Zutphen gold zijn bezoek de R.K. kerk. Toen de koster het bij de politie aangaf, herinnerde een re chercheur zich een man langs de Ber- kel te hebben zien lópen, die in een volkslogement logeerde en die hem maar bovendien aangepaste kleuren in dê omgeving ervan. Werken rood en geel stimulerend, groen en blauw hebben een kalmerende Invloed. De kleur is ook van belang bij ruimte werking. Door het aanbrengen van donkere tegenover lichte kleuren kah men lange, smalle ruimten als het ware korter en breder maken. Wie over dit alles meer wil weten kan zich laten voorlichten op de ko mende beurs voor meubelen en wo ningtextiel, die van 8 tot 12 Februari wordt gehouden. Amsterdamse politie nam weer een tram in beslag Wederom heeft de Amsterdamse KIttie een hoofdstedelijke tramin slag genomen en dit Is In zeer korte tijd de derde wagen, die door de politie uit de dienst genomen wordt. Dè tram kwam in botsing met een auto, toen zij op honderd meter af stand van dit voertuig poogde te remmeh, doch na enkele seconden zonder remkracht óver de rails sChöót. Na remproeven bleek, dat de remkracht na enkele seconden fi naal wegviel. De politie zal ook naar de toe stand van deze tramwagen een on derzoek laten instellen. Meer dan ooit een v0°r,gesteld door de deskun- realiteit Het Beneluxcomité van ministers dat gisteren onder voorzitterschap van mr. 1. Luns, de Nederlandse mi nister van Buitenlandse Zaken, te Brussel in vergadering bijeen is ge weest, heeft een aantal besluiten ge nomen, die door een Nederlandse woordvoerder als „van grote prin cipiële betekenis" werden geken schetst. Wat betreft de uitvoering van het protocol inzake de buitenlandse han del, ondertekend te Luxemburg op 9 December 1953, heeft het comité van ministers verscheidene maatregelen aanvaard omtrent de betrekkingen van de Beheltlxlaixden met derde landen. Met betrekking tot de lan den, die lid zijn van de organisatie voor Europese Economische Samen werking zuilen de BeneluXpartners met ingang van 1 Maart 1954 een zelfde politiek volgen. Deze wordt verwezenlijkt door het deponeren van gemeenschappe lijke liberalisatielijsten en het instel len van gemeenoshappelijke invoer- Nederlandse kringen toohde men zich na afloop van de confe rentie zeer voldaan over de bereik te resultaten. Van zeer grote bete kenis acht men, dat thans nog eens Opnieuw naar buiten wordt beves tigd, dat de Benelux een realiteit is. Van niet minder belang is, dat op deze bijeenkomst nog eens tót uit drukking is gekomen, dat de mone taire situatie van Nederland thans dusdanig is, dat dit land in staat is Het artsenconflict Minister accoord met overeenkomst Be Ziekenfondsraad heeft ter ken nis gebracht van de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid, dat een nieuwe voorlopige overeenkomst tussen de ziekenfondsen en huisart sen ls goedgekeurd. Hierdoor is dus de eerder goedge keurde, döor de minister geschorste overeenkomst komen te vervallen. Teneinde geen onzekerheid terzake te laten bestaan, deelt het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid ons verder mede, dat de minis ter niet het voornemen heeft, dit be sluit ter schorsing of vernietiging aan de kroon voor te dragen, aangezièh de pas door de ziekenfondsraad ge nomen beslissing gebaseerd is Op meer gegevens dan aanvankelijk wa ren overgelégd, en omdat het rap port van de commissie-Van Schaik grotendeels tot basis van de nieuwe overeenkomst hééft gediend. Vooidt Takkendiefstal. Met Kerstmis wilde een 39-jarige landarbeider uit ï&hTZmfl r,!SiT ™et het Be,-| Leiden een extraatje verdienen met Onir -n 1 de verkoop van zelfgemaakte bloem- fcJr r uf Bflg^che zijde werd in stukjes. Hij had daartoe al wat bloe- gesteld, dat de Benelux I meh gekocht. Vervolgens was hij nu meer dan ooit te voren tegenover het buitenland als een eenheid zal op- 'treden. VERPLEGER VRIJGESPROKEN. De verpleger Van D. uit Zutphen, die voor de Zutphense rechtbank te recht heeft gestaan omdat hij een patiënt een verkeerde injectie zou hebben toegediend ten gevolge waar van deze patiënt was overleden, is door de rechtbank vrijgesproken. Bij de behandeling van de zaak is nl. ge bleken, dat de twee flesjes, uit een waarvan de verpleger de injectiestof had genomen, uiterlijk weinig ver- regelingen. De monetaire situatie schilden. In het ene zat de juiste in ten aanzien van het dollargebied is zo veranderd, dat voor de Benelux- landen- de mogelijkheid in zicht is het regime voor de dollarinvoer ge lijk te maken. Het comité van ministers heeft kennis genomen van een rapport, voorbereid door de commissie voor de monetaire vraagstukken en heeft in beginsel de progressieve vrijma king van het kapitaalverkeer tussen Nederland en de Belgisch-Luxem burgse economische unie aanvaard volgens de modaliteiten en de metho- Kleur en fleur aan het interieur De voorzitter van de raad van be heer van de Jaarbeurs mr. W. H. Fockema Andreae zal Maandagmor gen in Utrecht de beurs voor meubc- le en woningtextiel openen. Aan deze beurs, die tot en met 12 Februari wordt gehouden in de parterre van de jaarbeursgebouwen en de hallen nemen 257 exposanten deel. Met de paviljoens op het Vredenburg inbe grepen beslaat de beurs 7600 m2 ex positieruimte. De paviljoens zijn voor deze gele genheid verbonden met de vaste ge bouwen. Op dë beurs is een gedeelte ingeruimd voor het houden van de monstraties in 'etaleerkunst. Op de vijf beursdagen wordt tij dens de lunchpauze een lezingen cyclus gehouden over „de kleur in het interieur". Moderne kleuren. In een causerie, namens de wo- ningtextielexposanten vandaag dooi de heer A. A. Koot gehouden, zeide deze dat naar schatting het Neder landse volk tussen de 330 en de 400 millioen gulden per jaar besteedt aan textielgoederen voor de woningin- verdacht voorkwam. Al combineren- J richting. Dat is ongeveer de helft van de werd de verdenking zo groot, dat het bedrag dat aan rookartikelen de man werd aangehouden en in gesloten. Hij bleef voor de recht bank ontkennen, hoewel het volgens de officier van Justitie vaststaat, dat hij in een en zestig kerken offerblok ken heeft gelicht. wordt uitgegeven, Er blijkt een langzame maar zeker toenemende vraag te bestaan naar moderne kleuren en dessins in tex- tilegoederen voor de inrichting van de woning. De Groninger brandweer heeft Vrijdag middag binnen zeer korte tijd twee uitslaande branden moeten trachten te blussen. Bovendien ruk te zij uit, voor een loos alarm uit de Martinikerk. Omstreeks tien over vijf was zij hij een brand in het achter huis van een perceel aan de St. Jan straat met twee stralen op de motor brandspuit werd het vuur geblust, maar men kon niet verhinderen, dat het achterhuis uitbrandde. De inventaris ging verloren. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De 84-jarige weduwe L. V. kreeg een shock. Oorzaak onbekend. Terwijl de brandweer bij de St. Janstraat aan het blussen was, werd groot alarm gemaakt vöor een uit slaande brand in een der verdiepin- JHH gen van de dekkledenfabriek van de 1488.457 op 1 December"jT firma Kwint, aan het Winschoter- diep. Het vuur bleek te woeden in een voorraad dekzeilen en zwemves ten. De brandweer slaagde erin, de hoger gelegen verdieping te bereiken. Vandaar af werd de strijd tegen het het vuur geheel meester. De etage Na enkele uren was de brandweer het v uur geheel meester. De etage brandde goeddeels uit. Ook hier tast men omtrent de oorzaak nog in het duister. Om kwart na acht des avonds werd opnieuw alarm gegeven, deze maal van de Martinikerk uit. Het bleek dat de automatische melder door een defect in werking was ge treden. het andere de dodelijke vloeistof, bo vendien had de verpleger die nacht op meer dan veertig patiënten het toezicht te houden, verdeeld over twee lokalen. De officier van Justitie had drie weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met een jaar proeftijd geëist. naar Oegstgeest getogen en had daar takken van sierheesters gestolen Uit een plantsoen bij huizen in aanbouw. Bezwarend was dat verdachte reeds vijf veroordelingen op zijn naam had voor vermogensdelicten. Het Vorig jaar was hij eveneens veroordeeld wegens bloemendiefstal. Toen had hij een gedeelte voorwaardelijk ge kregen. De eis luidde: êcn maand gevangenisstraf. Het vonnis: veer tien dagen. Oneerlijke bakkersknecht. Tien maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, legde de Haagse rechtbank, op aan een bak kersknecht uit Wassenaar. Deze had ir September en October j.l. van klanten ontVahgeh gelden niét afge dragen. Bovendien had hij een pols horloge van een klant gestolen. Ver dachte was reeds tweemaal veroor deeld. Er was een jaar, waarvan de helft Voorwaardelijk, tegen hem ge- feiSt. BIJNA 2.000.000 RADIO TOESTELLEN IN NEDERLAND. Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 Febr. j.l. 1.854.339 tegen 1.841.249 op 1 Januari 1954. Op 1 Januari wa ren er 491.418 aangeslotenen op het rijks-radiodistributienet tegen Tengevolge van de strenge vorst heeft zich te Alphen aan den Rijn een vrij ernstig geval van gasvergif tiging voorgedaan, waarbij gelukkig ernstige gevolgen konden worden "voorkomen. Sedert een week ongeveer had de familie M. Tatié, wonende in de Gnephoek te Alphen aan den Rijn, hinder van zware hoofdpijn, ge paard gaande met onpasselijkheid, rochtans zonder dat men de eigen lijke oorzaak hiervan kon vaststel len. Men schreef dit n.l. toe aan het roken van de kachel. Donderdag avond, toen geen der huisgenoten de slaap kon vatten, toog de vader cp onderzoek uit. Toen hij de trap afging werd hij plotseling döor dui zeligheid overvallen. Hij viel de laatste treden van de trap af en verloor het bewustzijn. Gelukkig viel hij met zijn hoofd vlak voor de geopende kamerdeur welke toegang verschaft tot de gang. Hieraan is het waarschijnlijk te danken, dat hij na enige tijd tot bewustzijn kwam. Het raadsel werd ingewikkelder, toen hij zijn echtgenote bewusteloos naast hem op de grond aantrof. Nog steeds had men de oorzaak van dit piles niet precies kunnen achterha len. Men berustte erin, dat het. wel over zou gaan. De kinderen bevon den zich het grootste deel van de dag bulten en hadden hoegenaamd geen last van het mysterieuse ver schijnsel. De» moeder, die het me rendeel van haar tijd in huls door bracht was op den duur het ergste er aan toe. De oorzaak van dit ziektever schijnsel werd evenwel spoedig vast gesteld, toen vandaag bij de buren, enkele woningen verderop, gaslucht werd waargenomen. Onmiddellijk werd verband gelegd met de voor- Vallen in het gezin T. De dienst van de gemeentelijke water- en lichtbe- drijven stelde dadelijk een onder zoek in. Hoewel in de woningen wel gaslucht werd waargenomen, kon men aan de leidingen in de wonin gen geen afwijking bespeuren. Het verder onderzoek bracht evenwel aan het licht, dat de straatleiding van de gastoevoer naar de woningen, door de strenge vorst defect was ge raakt. Het daar ontsnapte gas drong door naar de woningen, waaronder de grond niet bevroren was. Hier vond het gas blijkbaar een gemak kelijke uitweg. Daar het gas zich over een groot gebied onder de grond verspreidde, kwamen er slechts kleine hoeveelheden in de woningen terecht. Doch nog precies genoeg om de gezondheid van de bewoners aan te tasten. De toestand van mevr. T. was dan ook zo ernstig, dat de hulp van een dokter moest worden inge- tocpen. Deze slaagde erin met be hulp van een zuurstofapparaat ern stige gevolgen te voorkomen. Thans is het hele gezin onder geneeskun dige behandeling gesteld. De tech nici van de gemeentelyke water- bh lichtbedrijven hebben o.l.v. de op zichter, de heer P. J. Pijpers het euvel verholpen. Een soortgelijk geval heeft zich ook voorgedaan in een ander deel van de gemeente n.l. in de Maurits- straat, waar de bewoners Zich bij tijds van het dreigend gevaar be wust werden en op advies van de zelfde arts de tweede nacht niet meer in de woning doorbrachten. Ook daar constateerde men een lek In de leiding onder het straatdek. Anton van de Nagel uit Zwam merdam, Nederlands schaatskam pioen op de korte afstand, liceft Vrijdag op de banen van de IJsver eniging 's-Molenaarsbrug te Alphen aan den Rijn zijn in 1950 verworven titel van korte baankampioen van Alphen aan den Rijn, met succes verdedigd. Het was voor de eerste maal in dit seizoen, dat v. d. Nagel in eigen om geving in korte baan wedstrijden uitkwam. Op onbetwistbare wijze sloeg onze nationale kampioen stuk voor stuk zijn tegenstanders met groot verschil. In de finale moest v. d. Nagel het cpnemen tegen B. Wortman uit Al phen aan den Rijn, welke laatste een heel goede indruk maakte, maar niet kon verhinderen dat een zich tot het uiterste gevende v. d. Nhgel hem met een volle seconde wist te slaan. C. v, d. Nagel, een broer van An ton, werd derde, terwijl A. Zweris uit Koudekerk aan den Rijn, ook een veelbelovende jonge schaatser, vier de werd. Voorzitter A. Kromhout reikte in hotel ,.'s-Molenaarsbrug" de prijzen uit. Tevens werd v. d. Nagel i.v.m. zijn nationale succes met bloemen gehuldigd. SchoolmeubelenDe R.K. school voor g.l.o. aan de Paradijslaan nr. 11, de jongensschool, heeft behoefte aan 3 twee-persoons banken voor de afd. g.l.o., 22 tafels en stoelen, 1 bordstel ling en een lessenaar voor de onder wijzer, voor de afd. v.g.l.o. Het schoolbestuur geeft de voorkeur aan stoelen en tafels voor het v.g.l.o., i.v.m. het onderwijs in handenarbeid. De nodige toestemming van het Min. van O., K. en W. is verkregen. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Koppelwedstrijd. De IJsvereni ging „Het Goudse Rijpad" te Alphen aan den Ryn organiseerde een 80 ronden koppel wedstrijd, waaraan door tien koppel werd deelgenomen. Na een spannende race waarin de koppels J. v. d. Hoorn Jzn., J. v. d. Hoorn Gzn., uit Ter Aar en het Nieuwkoopse koppel J. Sanders—J. Verduin elkander geen meter toega ven, werd pas in de eindsprint in het voordeel van het Ter Aarse koppel Van der Hoorn beslist. Op de derde plaats kwam het kop pel J. KapteinSemp met twee ron den achterstand. De prijzen werden met een toepas selijke speech in Hotel „Rijnlust" uit gereikt door de Vöorz. der vereniging, de heer J. Vos. Het ligt in de bedoeling volgende week weer 'n lange afstand-schaats wedstrijd te organiseren. Geboren: Patricia d. van Hen- drikus J. vanSteeg en Petronella de Vos; Johannes Alphonsüs Maria z van Nicolaas II. van Schaik en Geertrui Th. v. Schepninea; Adria&n Frans z. van Jan Goudkade en Geer trui van Tol; Paulina d. van Jacob van der Linden en Johanna M. Ver kade; Cornelis Barend Jan z. van Jan van Mameren en Jenneken van Loenen; Johanna d. van Hendrik Verhagen en Lijntje van de Helm; Gerko z. van Gerrit de Jong en Ja- coba van Ar kei; Gerardus Adrianus z van Geiandus J. Mourits en Alida P. M. Nobel; Barenclina Johanna d. van Jan van der Knijff en Mensje de Bruin; Aart z. van Aart Verburg en Sara F. van Vliet. Ondertrouwd: Jah F. Wormgoor 28 j. en Margje N. Karman 30 j.; Nikolaas P. de Jong 21 j. en Corne lia C. HoFstede 21 j.; Johannes A. van Gils 32 j. en Johanna A. T. M. Fouw 25 j.; Dirk van Elk 30 j. en Hendrica J. Krumpelman 24 j. Getrouwd: Arte van Weeren en Gecsje ter Bork; Jan Muftrtik en Jo- sijntje Minne; Burger Oskamp en Antje van Vliet; Jan Kaptein en KCetje Oudshoorn; Nicolaas Ouds- hoorn en Anna Verkade. Overleden: Hendrik Bossemeijer 63 j.; Klara van Houten 78 j.. echtg. ^an R. W. Verkade: Gijsberlus G. den Horder 52 j.: Petrus J. Rogaar 66 j.; Willem Roodenburg 78 j.; Jan netje van Mdijen 63 j., wed. van G. van der Neut; Johanna C. Zekveld 78 j., wed. van Jacob Huisman. AARLANDERVBEN Onder de veestapel van de vee houder De Jong aan het Zuideinde te Aarlandervecn is een geval van miltvuur geconstateerd. Een koe is reeds aan deze sterk besmettelijke veeziekte bezweken. De Inspectie van de Veeartcnij- kundige dienst uit Rotterdam heeft de nodige maatregelen betroffen om uitbreiding te voorkomen. ALKEMADE Geb.: Johannes C. M., z. van A. v. Haastregt en A. C. van Leeuwen; Cornelis, z. van J. D. van Tol en P. Mittertreiner; Johannes J. J„ 2. van L. Th. Castelein en M. J. I. Hogen- boom; Anthonius H. M., z. van H. N. Schouten en G. Th. V. d. Zwet; Jo hannes H. M., z. van G. A. Bouw meester en A. G. Möllers; Lèendert J., z. van W. Los en C. Vlugt; Hen- ricus J. I. M., z. van A. M. J. van Velzen en J. M. v. d. Hoorn. Ondertr.: J. G. van Amsterdam en B. C. v. 't Hart; C. J. M. Hogenboom en A. M. van der Zwet; G. A. Riet broek en C. J. van Klink; Th. A. van der Ploeg en A. F. van der Voorn; Q. Verwer en C. J. van der Vlugt. Getr.: J. C. van Berkel en M. H. J. Hoogenboom; L. F. Zoetendaal en J. C. M. Hoogenboom. Overl.: Johanna van Paridon echt genote v. Th. Wijsman, 73 j. BODEGRAVEN SportiefDSS 55. Hoewel het eerste team van de R.K. Tafeltennis club „Sportief" n>et 3—0 en later met 5—2 de leiding had, is het tenslotte toch nog een gelijk spel geworden. Het begin was hoopvol. Vermeij en Voordouw overwonnen resp. Haket en Messing en v. Es behaalde een sublieme zege op de sterkste Haagse eerste klasser v. d. Ploeg. Het zag er naar uit dat de Hagenaars van de bovenste plaats zouden worden ver drongen. Maar nu verloren Vermeij en Voordouw resp. van Messing en v. d. Ploeg. Hierna zorgden v. Es en Voordouw voor twee nieuwe over winningen door Messing en v. d. Ploeg te slaan. Tenslotte verloren v. Es en Vermeij geheel onnodig van Haket en Messing. Het dubbelspel was een Haagse aangelegenheid. Sportief 2 speelde tegen Treffers 4, dat bovenaan de ranglijst staat en verloor met liefst 73. G. Walraven behaalde 2 overwinningen, terwijl v. Rossum en v. d. Bosch alle partijen verloren. Het dubbelspel echter werd gewonnen. De medische dienst wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. D. Ragay en Zuster Nicolaas, Stations weg 7. Geb.: Johannes E., z. v. L. Verlaan v. d. Berg; Jacob, z. v. J. Verhoog Van Ravenswaay; Cornelis Th., z. v. C. de VosVerkleij. Ondertr.: Jacobus M. Helllnger- werf, 27 j., en Petronella W. WolTen- buttel, 23 j.; Pieter Marchal, 25 J., en Anna Huisman, 20 j.; Cornelis de Jong, 39 j.; en Anna A. Machielse, 23 j.; Berhardus Dorresteln, 26 j., en Johanna Ebbenhorst, 24 j. Overl.: Jan Pieter Ruitenburg, 53 j., echtgen. van Wilhelmina Domburg; Geertruida Zaal, 23 j., d. v. J. Zaal en G. Hoogendoorrt. I BOSKOOP „HOUTVAST" UITVOERING. Als laatste der drie Boskoopae Gymnastiekverenigingen heeft „Hou Vast" 0.1.V» de heer Jac. van Welzé- nis uit Gouda haar jaarlijkse win- teruitvóerlhg in het R.K. Ver.gebouw gegeven. De voorzitter van de vereniging, de heer W. Tol, deelde mede, dat men besloten had de uitvoering tc splitsen en voor die kinderen een speciale avond te organiseren. De heer Van Wclzenis, directeur, heeft alles in het Werk gesteld om de gymnastiek op een zo hoog mo gelijk peil te brengen. Het viel bij zonder op, dat de show bij bepaalde nummers zeer veel ten goede bij droeg. Typerend was ook, dat alles met de regelmaat van een klok werd uitgevoerd wat aan het gvheel een rustig en correct aanzien gaf. Om de 20 nummers vort het programma stuk voor stuk onder de loupe te ne men, zou veeltte ver voeren. Het is voldoende te zeggen, dat „Hou-Vast" deze aVond weer getoond heeft, een vooraanstaande plaats te kunnen in nemen. Uitzonderingen maakten de nummers brug voor adsp. meisjes A en dames B, evenwichtsbalk adsp. meisjes B, grondgymnastiek en hoog- rek herên en de partneroefening voor dames en heren, doch zonder overdrijving zij gezegd dat de aan wezigen vanaf de opmars tot Het laatste nummer „RhythmiSche Fan tasie" genoten hébben van de pres taties vart „Hou Vast". In de loop van cle avond maakte de voorz. be kend, dat de heer G. Kruiswijk het feit herdacht, dat hij 20 jaar aks be stuurslid van de vereniging had ge fungeerd. De heer Tol oernplimen- teerde de actieve secretaris met dit jubileum en bood hem namens „Hou- V&St" een kistje sigaren en een möoie asbak aan. HAZERSWOUDE IJsspórt. De Hazerswoudse IJs- club organiseerde gistermiddag een hardx'ijderij op schaatscxx op de Poel voor meisjes van 12 tot 14 jaar. Er waren veel deelneemsters. De win naressen werden. 1. Toos Rietveld, 2. Beppie Zwetsloot, 3: Coble Riet veld, 4. Jopie de Franckrijkcx-. Gistermiddag oi'ganiseerde de com missie van de Watergang op de Wa- tergahg ringsteken op schaats voor paxon. Er waren 38 deelneemsters en deelnemers. De winnaars waren als volgt: 1. M. van Veen en mej. D. van Vliet. 2. A. van Bergen en echtgeno te. 3. F. van Leeuwen en mej. M. van Leeuwen. 4. P. Oudijk cn mej. M. Verweij. 5. A. Ravensberg en mevr. D. van Veen-van Dijk. LEIDERDORP Bloedtransfusiedienst. Ten be hoeve van de bloedplasma-dienst van het Ncd. Rode Kruis, vond gister avond in het Dorpshuis wederom een afname-avond plaats waar 131 bloed- Severs zich kwamen melden om hun loed af te staan ten bate van och medemens in nood. Schaatswedstrijden. Het be stuur van de buurtvereniging Does- brug heeft, nadat zij reeds con baan had aangelegd op de Rijn nabij Does- brug, gistexmiiddag aldaar een wed strijd georganiseerd voor volwasse nen, uitsluitend voor inwoners van Leiderdorp. Zij ondervond daarbij direct medcwex'king van verschil lende kanten cn kon zodoende aar dige prijzen, bestaande uit vleeswa ren, beschikbaar si ellen. Er waren 26 deelnemers, die elkaar fel bc- kaïxxpten. Zeer op prijs werd gesteld de aanwezigheid van burgemeester v. Diepingen, die veel belangstelling toonde cn met een korte toespraak de prijzen uitreikte. Mede door diens medewerking zal de bapn des avonds worden verlicht, hetgeen gistex-avond reeds, zij het provisorisch, het geval was door bevestiging van oen lamp aan de wal. Hedenavond zullen et- lampen geplaatst worden op de baan zelf. De eerste prijs wex*d gewonnen door P. Rietkerk, een rollade cn 1 pond vet. 2e prijs: D. Rietveld, 3 pond carbonade, 3c prijs: A. v. Walen 2' pond .speklappen, 4e prijs: W. de Jong, 3 pond rundvct, 5e prijs: L. Goedhart, een Worst, Hedenmiddag vinden er wedstrijden plaats voor kinderen van 715 jaar. Van Zaterdagmiddag 2 utu* tot Maandag 8 uur woixU de dienst waargenomen door dokter H. Bake- ma. Acacialaan 58, tel. 24628, TER AAR OM DE WISSELBEKER VAN DE Z.I1. IJSBOND A.s. Maandag zal op de Lango- raarse poel de wedstrijd woi'den ge reden om de wisselbeker van tic Zuid-Hollandse Usbond. liet is een wedstrijd over 25 km. Houder van de beker is de bekende fchaatsen- rijder Wint Vermeulrn. Rords twee maal is het hom gelukt deze beker te winnen. We Verwachten dan ook dat deze rijder ook nu de heker zal \erdedigen, want zou het hem ge lukken opnieuw te winnen, dan wordt de beker zijn eigendom. Voor deelname kan men zich vanaf 1 uur melden aan het Parochiehuis. De wedstrijd begint om 2 uur. Gistermiddag Ls op dc spoorlijn AlphenLeiden het 3-jarig zoontje Maarten van de familie Kompier uit Hazerswoude door de trein gegrepen cn gedood. Het treinverkeer tussen Alphen en Leiden werd twee en 'n half uur gestremd. Het slachtoffertje is op een onbe waakt ogenblik uit het ouderlijk huis aan de Rijndijk gelopen en de pol der ingegaan. Bij het oversteken van de rails is hij gegrepen door de krachtig remmende trein, welke om vijf minuten voor vijf de Gemene- weg passeer-de. Het jongetje werd zestig meter meegesleurd. Direct sprongen enkele passagiers uit de trein, maar tx-ofren het slachtoffertje reeds dood aen. De politie was spoedig ter plaatse Men had in het begin cel moeite met het identificeren, doar het li chaampje zeer verminkt was. Het werd herkend aan enkele kleding stukken. Direct werd de dokter ge waarschuwd, evenals pastoor Koene, tlie beiden spoedig ter plaatse waren. Nadat de stoffelijke resten om kwart over zes waren weggebracht kon om half zeven de eerste trein weer passeren. Er heerst in dc omgeving 'n grote verslagenheid door dit zeer trag' sche ongeluk.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9