RIJNSTREEK VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954 »E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA Z AARLANDERVEEN Jaarvergadering:. Gisteravond hield de dragersvereniging „St. Bar bara" haar jaarvergadering in de zaal van de heer W. v. d. Berg. In zijn openingswoord deelde de voorz., de lieer L. J. Arkesteijn, mede, dat Pas toor Omtzigt verhinderd was deze vergadering bij te wonen. Na het jaarverslag van de secr., de heer J. Aartman, gaf de penn., de heer P. Kempen, een overzicht van de fi- nantiën waaruit bleek, dat er dit jaar een batig saldo is van 392,60, vorig jaar 266,90. Hierna volgde de bestuursverkiezing, aftr. was de penn., de heer P. Kempen, deze werd bij acclamatie herkozen. Over het aanschaffen van nieuwe zwarte cos- tuums werd bij de rondvraag druk gesproken. De voorz. had prijsopgaaf gedaan maar hiervoor was een heel bedrag nodig. Besloten werd om door het plaatsen van een adverten tie gebruikte pakken te vragen en wanneer dit mocht lukken, weer bij elkaar te komen om een oplossing te vinden om aan het geld te komen, dat hiervoor nodig zou zijn. Ook werden de kosten van het dragen voor de vereniging verhoogd: le klas van 50.op 75.2e klas van 30.op 45.en 3e klas van 15.— op 25.—. Schaatswedstrijden voor de jeugd. Gistermiddag organiseerde de IJs club wedstrijden op de buitenwete ring achter het Dorp voor de jeugd. De uitslagen waren als volgt. Hard rijden jongens van 710 jaar. 1. W. Koenekoop, 2. J. v. Leeuwen, 3. C. van Veen. Jongens van 1014 jaar: 1. C. J. Kempenaar, 2. Joh. v. d. Leden, 3. R. v. d. Leden. Hardrijden meisjes van 710 jaar. 1. T. v. d. Pijl, 2. D. Rijswijk, 3. Sj. Koenekoop. Van 1014 jaar: 1. R. Groen in 't Wout, 2. R. Koenekoop, 3. R. v. d. Pijl. BOSKOOP De Boskoopse kwekers zijn over de gedragingen van Koning Winter zeer slecht te spreken. Wanneer hij, zoals thans, een waar schrikbewind uitoefent, dan zien de nijvere bo dembewerkers reikhalzend uit naar een depressie. Zoals Koning Vorst nu optreedt gaat het de perken ver te buiten zeggen de boomkwekers en zij heb ben gelijk. Het kan niet anders of ernstige schade in de kwekerijen zal daarvan het gevolg zijn. Immers, het in de Boskoopse kwekerijen voor handen enorme sortiment bomen en planten, bevat veel soorten die ma tige vorst slecht en strenge vorst in het geheel niet kunnen verdragen. Natuurlijk laten de kwekers de vorst bij zijn dodelijke aanval op hun „zachte" en „halfzachte" produc ten geen vrij spel, zij doen wat in hun vermogen ligt, om de produc ten hiertegen te beschermen, maar de verdediging blijkt dikwijls te zwak omdat stroo, rietmatten en an dere dekking niet in staat zijn de niet- winterharde artikelen het leven te redden. Jaarvergadering K.V.P. Onder leiding van haar voorzitter, de heer C J. van Tol, hield de K.V.P. haar jaarvergadering in het R.K. Ver enigingsgebouw. In zijn openings woord memoreerde de voorz., dat het afgelopen jaar niet bepaald on gunstig is geweest, gezien de acties, welke zijn gevoerd, het resultaat van de laatste verkiezingen, de op richting van een jongerengroep en de jeugdgemeenteraad. Alleen de penningmeester vond het afgelopen jaar niet zo rooskleurig, gezien de belangrijke vermindering van het kassaldo. Naar aanleiding hiervan en tevens met het oog op de vast stelling van de contributie voor 1955 ontstond een discussie, waarbij ten slotte de conclusie werd getrokken, dat de meeste stemgerechtigden niet doordrongen zijn van het feit, dat dg KVP niet alleen de steun van de stemmen nodig heeft, maar tevens financiële steun. Noodgedwongen werd de contributie voor 1955 vast gesteld op hetzelfde bedrag als voor 1954, doch met een kleine wijziging voor de echtgenoten van de gehuw de leden. Bij de bestuursverkiezing bleek de heer A. A. Bastiaanse by meerderheid van stemmen gekozen, tewijl de heer J. Vermeulen als af gevaardigde van de jongerenafde ling in het bestuur zitting kreeg. Proeftuinavond. In hotel „Neuf" hield „De Proeftuin" haar jaarverga dering. Bij een korte terugblik in het af gelopen jaar memoreerde de heer Werkman, dat het in aanbouw zijnde laboratorium medio 1954 klaar zal zijn. De directeur van „De Proef tuin", ir. C. Dorsman gaf een uitvoe rig beeld van het leven van het proefstation in 1953. De vereniging telt 743 leden. Ter afwisseling ver meldde de agenda hierna een lezing door dr. W. B. Gerritsen over „Ge varen bij het gebruik van bestrij dingsmiddelen' Daarna werd het woord gevoerd door de wetenschappelijke medewerk ster van „De Proeftuin", biologisch dra. S. de Boer, die de aanwezigen iets vertelde van het resultaat van enkele in 1953 genomen proeven op het gebied van de ziektebestrijding. De vergadering verklaarde zich* accoord met het voorstel om de con tributie met 2,50 te verhogen. Met enkele kleine wijzigingen werd ook de statuten-wijziging met alg. stem-' men aangenomen. Het voor 1954 sa mengestelde, veel omvattende Proef- plan passeerde in recordtijd de hamer. Blijkens de begroting zal het Proef station in 1954 een Rijkssubsidie be hoeven van pl.m. ƒ30.000, Met de mededeling van de voorz., dat als vertegenwoordiger van de kwekers in het dagelijks bestuur der vereniging de heer J. Streng jr. zit ting genomen heeft, belandde de ver gadering bij de rondvraag. Hierin bracht de heer D. v. Gelderen het in Boskoop reeds wijd en zijd bekende „Bosgrond"-probleem ter sprake. Meesters op de gladde baan. Voor ongeveer 1000 toeschouwers hebben de deelnemers aan de Natio nale hardrijderij op de schaats, uit geschreven door de IJsclub „Otweg" hun kunnen getoond. Van de 27 can- didaten waren er verscheidenen van verre gekomen om te trachten één van de uitgeloofde prijzen, zijnde ƒ100,—, ƒ50,—, 25,— en ƒ10,— in de wacht te slepen. Onder de can- aidaten bevonden zich ook vele Bos kopers, die de moed hadden om de strijd tegen de „keien" aan te bin den. Het bleek al spoedig dat de Zwammerdam: A. Nagel, een ge duchte tegenstander zou zijn en het verwekte dan ook geen verwondering dat hij beslag op de eerste prijs wist te leggen. De tweede prijswinnaar was de heer Wolvers uit Hoogmade, nummer drie de heer Kasbergen uit Moordrecht, terwijl de heer Van Vel- sen uit Hoogmade de vierde plaats bezette. IJs en weder dienende zal „De Otweg" Zaterdagmiddag a.s. weer een hardrijderij organiseren, ditmaal een niet-nationale, zodat de Boskoopse favorieten de kans krij gen de krachten tegen elkaar te me ten. Bloedtransfusie. In verband met de heersende koude heeft de Bloed transfusie-dienst van het Ned. Roo- de Kruis, afd. Alphen aan den Rijn, besloten om de bloedafname, die op Maandag 8 en Dinsdag 9 Februari ten gemeentehuize zou plaats vinden, tot nader aankondiging uit te stellen. HAZERSWOUDE Aanbesteding. In het raadhuis had de aanbesteding plaats van een te bouwen brug, die de Burg. War- naarkade met de Ds. D. A. v. d. Boschstraat moet verbinden. De Gebr. De Boer schreven in voor 13.600.Vonk en Quartel voor 14.564.G. Boer voor 15.871. Ph. de Gelder voor 15.900.en de firma Batelaan voor 16.075.De gunning werd aangehouden. Brandweer diploma's Gister avond werd ten raadhuize het diplo ma uitgereikt aan de Vrijwillige Brandweer van Hazerswoude. Voor af werd door de burgemeester gewe zen op het zelfvertrouwen van de brandweerlieden; ons korps is nu 'n speciaal korps geworden. Wij zijn mannen van het vak en hebben reeds veel geleerd. De burgemeester bracht de mannen dank voor hun kordaat optreden. Een goed georganiseerde brandweer is een goede beveiliging voor de gemeente. Hierna werd een kleine verversing aangeboden, waarna hij het diploma brandweerman 2e klasse uitreikte aan de heren H. Batelaan, D. Niekerk, A. de Kort, W. Dekker, Joh. Auerbach, G. Ruis, J. van Veen, W. Vroegrijk, A. v. d. Werf, J. Rademaker, G. de Frankrijker en Jac. Raaphorst. Naast de heer J. Dekker, die com mandant is van de Vrijwillige Brand weer, en de 2e commandant, de heer W. J. Dekker, werd als derde man aangewezen de heer A. v. d. Werf, Moskou doet groot handelsaanbod Aan Engeland De Russische regering heeft giste- rén aangeboden contracten met Brit se fabrieken af te sluiten ter waarde van 400 millloen pond sterling (vier milliard gulden), voor leverantie in de jaren 1955'57. Dit aanbod werd gedaan in een memorandum, dat door de Russische minister van buitenlandse handel Kabanow overhandigd is aan een de legatie van 32 Britse particuliere za kenlieden, die een bezoek brengen aan Moskou. De Sowjet-Unie, wenst uit Enge land een grote verscheidenheid van goederen te betrekken, waaronder tankboten, kleine vrachtschepen, fa- Nog meer arrestaties in Indonesië Wederom worden er enige arres taties van Nederlanders gemeld, dit maal uit Bogor. De correspondent van P I Aneta te Bogor bericht de arrestatie van de heer Lapré, em ployé by de Goodyaer Rubberfa briek, van de planter J. E. van Ooy van de onderneming Tjimulang en van mevrouw David, zonder beroep. Tevens zou volgens niet-offioiële bronnen een Indonesiër zijn aange houden, die vóór de souvereiniteits- overdracht in Bogor de Pasuldan- beweging leidde. De politie in Bogor kon geen inlichtingen omtrent de ar restatie ge-en. De opdracht tot de aanhoudingen was van Bandung ge komen. De redenen van de arresta ties zijn niet bekend. Weer een ontvoering bij Makasar De correspondent van Pi Aneta te Makasar maakt melding van een nieuwe ontvoering op de weg van Makasar naar Malino. Ditmaal heeft een gewapende groep, bestaande uit 10 man, bij kilometerpaal 30 een auto aangehouden, waarin een Indonesiër van Nederlandse afkomst, de heer Kloppenburg, was gezeten. Hij heeft een melkbedrijf en moet zich daar voor vaak buiten de stad begeven. De auto van d® heer Kloppenburg is bij kilometerpaal 30 teruggevon den door een leger-afdeling, welke onmiddellijk een tegen-actie inzette, waarbij twee led--n van de bende werden gedood en één werd gevan gen genomen. De overigen hebben zich uit de voeten gemaakt met medeneming van de ontvoerde. brieksmachines, kleine electrische centrales, spoorwegmateriaal, drij vende dokken, vissersboten en stoom ketels. Bij het memorandum was een ge detailleerde lijst gevoegd van de ar tikelen, die de Russen, naar zij zei den, zouden kunnen gebruiken. Dit is het grootste gebaar tot nu toe bekend gemaakt door de Russi sche regering in haar overal gepu bliceerde campagne tot herleving van de handel tussen Oost en West. Op practisch hetzelfde ogenblik heeft een Argentijnse technische mis sie, die in de afgelopen vijf weken in de Sowj et-Unie gereisd heeft, om machines en uitrusting uit te zoeken voor aankoop onder de RussischAr gentijnse handelsovereenkomst, een persconferentie gehouden. De Argentijnse woordvoerder zei, dat de handel tussen Argentinië en Rusland zich uitbrendt en dat ver wacht wordt, dat voor het volgend jaar over een nieuwe en grotere han delsovereenkomst onderhandeld zal worden. In een commentaar op het Russi sche aanbod 'heeft de leider van de Britse delegatie, J. B. Scott, ver klaard: „De Rusische lijst is mooi, zij hebben dit gebaar gemaakt en nu is de beurt aan ons". Scott voegde er aan toe, dat veel goederen, die de Russen nodig hebben niet op de Britse lijst van voor export verboden goederen staan, terwijl verzachting voor sommige andere verwacht wordt. Kloppartijen in Teheran De senaatsverkiezingen in Teheran, die drie dagen hebben geduurd, zijn Donderdag geëindigd. De politie heeft de staat van belegd, die voor deze drie dagen was opgeheven, weer af gekondigd. Gedurende de verkiezingen is het iedere dag in Teheran tot straatge vechten gekomen tussen verschillen de politieke groepen, waarbij volgens de politie twee personen werden ge wond. Volgens ooggetuigen echter bedroeg het aantal gewonden bijna honderd. Gezien de kracht van de gevoelens voor Mossadeq en de Toedehpartij, waarvan tijdens de verkiezingen be toger* op straat getuigden, betwijfe len sommige Westelijk diplomatieke waarnemers in de Perzische hoofd stad, of het nieuwe parlement in staat zal zijn voor het volk de nood zaak van overeenstemming met En geland over de oliekwestie aanneme lijk te maken. De toestand van de Paus Uit Rome wordt vernomen, dat de H. Vader achteruitgaat. De maagpijn en de hik zijn wel af genomen, aldus wordt medegedeeld, maar de patiënt wordt zwakker, waartegen krachtige intraveneuze injecties worden gegeven. De 77-jarige Paus is sedert hij in 1939 tot de hoogste waardigheid in de Kerk werd geroepen, niet zó ernstig ziek geweest als thans. Zijn ziekte wordt geweten aan voortdurend overwerk. Een jaar geleden leed de Paus aan een ernstige griepaanval en in Sep tember had hy een zenuwontsteking in dë rechterschouder. Dreigbrief aan kon. Elisabeth De Australische politie is op het ogenblik met man en macht op zoek naar de schrijver van een dreigbrief aan koningin Elizabeth. De brief, waarin de auteur de ko ningin dreigde haar te zullen doden, is ter hand gesteld aan de politie in Adelaide, die daarop een legertje detectives aan het speuren heeft ge zet. De politie vermoedt, dat de schrij ver van het epistel, dat naar een Australisch blad meldde, in Melbour ne werd gepost, een Duitse immi grant is. Vietminh rukt op Een afdeling van de „ijzeren divisie" van de Vietminh heeft op haar opmars naar Loeang Prabang Moeang Sai ingenomen, 100 km. ten Noorden van de hoofdstad van Laos, zo is gisteren van gezaghebbende zijde meegedeeld. De Fransen zijn nu teruggevallen op hun eerste verdedigingslinie, die in een ooog ongeveer 80 km. ten Noorden van Loeang Prabang ligt. DE ALASTRIM IN DEN HAAG Het tijdstip is thans aangebroken, waarop de genezing nadert van een aantal Alastrim patiënten, dat tot de eersten gerekend kan worden. De behandelende geneesheren in het ziekenhuis nemen geen enkel risico en ontslaan pas diegenen, bij wie de huid weer volkomen gaaf is te noe men. Gisteren konden twee personen als genezen weer naar huis gaan, zo dat er nog 26 zieken zijn. Ook uit de observatie-afdeling kon een patiënt o-tslagen worden: hier zijn er nog zeven. Ann., als vierd man de heer J. van Veen en als vijfde de heer Jac. Raaphorst sr. HAZERSWOUDE Kampioenschap. De schaatswed strijden om het kampioenschap van Hazerswoude zijn als volgt verlo pen: de totale deelname was 19 man en 1 dame. 1. Jac. Heemskerk, 2. B. Wassing, 3. C. de Jong Azn., 4. J. Kraan, 5. L. Smits. Aan mej. Jo Kraan werd een troostprijs uitgereikt. Kortebaan-wedstrijd Gistermid dag werd onder zeer grote belang stelling van het publiek de korte baan-wedstrijd verreden, die door de „Watergang" werd georganiseerd. Er hadden zich 36 deelnemers gemeld voor de start, le Prijswinnaar werd de heer Renes uit Groot Ammers, die de hoofdprijs verwierf van 150; 2. De heer Braber, Zoetermeer, 90; 3. Wolvers, Hoogmade 50; 4. Ken nis, Leimulden; 5. N. de Graaf, Bleis- wijk. Kinderen op de schaats. De ijs- vereniging Hazerswoude-Koudekerk organiseerde een wedstrijd op de schaats voor de schoolkinderen. De uitslag was als volgt: Meisjes 78 jaar: 1. Levirui Boer, 2. Willie Pont,' 3. Corry Verkleij. Jongens van 78 jaar: 1. Jan v. Beek, 2. Kees de Boer, 3. Pim van Wetten. Meisjes van 9, 10 en 11 jaar: 1. Riet Verkleij, 2. An nie van Dorp, 3. Annie Meijer. Jon gens van 9, 10 en 11 jaar: 1. Jan van Haastricht, 2. Sjaak de Groot, 3. Jos van den Berg en 4. Piet van Velzen. Meisjes van 12, 13 en 14 jaar: 1. Ria Zuidwijk, 2. Thea Pont, 3. Loes Borst. Jongens van 12, 13 en 14 jaar: 1. Ge rard Post, 2. Kees van Goozen, 3. Arie Ruitenberg. Zaterdagmiddag zullen op de Rijn uitgaande van de verenigingen Ha- zerswoude-Rijndiik, Hazerswoude Dorp, Koudekerk aan den Rijn en Leiderdorp koppel wedstrijden wor den gehouden. Stempeltocht. De onderwijzers van de R.K. school in 't Zwaantje organiseerden een stempeltocht, welke ongeveer 20 km was. De kin deren van de 4de, 5de, 6de en 7de klas hebben aan deze tocht meege daan en de meesten hebben met hun elf stempels de finish gehaald. Hoe veel enthousiasme er voor deze tocht was, blijkt wel uit het volgende. Een zoontje van de heer Kaptein trachtte de tocht te volbrengen, ter wijl hij de schaatskunst nog niet ge heel meester was, maar om het zich toch doenlijk te maken nam hij" een stoel mee. Een van de onderwijzers heeft hem op de helft terug laten gaan met de mededeling dat hij toch een beloning zou krijgen voor zijn prestatie. Prijswinnaars van personen van 14—17 jaar: X. C. v. d. Vis, 2. N. Roe- lofs, 3. J. de Brabander, 4. G. Pont Tzn. Zaterdagmiddag a.s. te 2.30 uur zal een koppelwedstrijd worden ge houden voor de verenigingen Kou dekerk a. d. Rijn, Leiderdorp en Ha- zerswoude-Rijndijk. LEIDERDORP Veilig Verkeer. De afd. Leider- Üorp-Zoeterwoude H.R. van Veilig Verkeer hield gisteravond in het Dorpshuis een zeer geslaagde propa- ganda-avond, welke de afd. een twin tigtal nieuwe leden opleverde. On danks de koude was de zaal vrij goed bezet. De heer Wessels, voorz. van Veilig Verkeer, opende de avond en heette bijzonder welkom de burge meesters van Leiderdorp en Zoeter- woude, de heren v. Diepeningen en Smeets. Adj. Edzes van de Rijks politie gaf aan de hand van lantaarn plaatjes een instructie over de voor naamste verkeersregels. De hersen gymnastiek, gehouden tussen twee vertegenwoordigende ploegen van Leiderdorp en Zoeterwoude eindigde gelijk. Na het draaien van de ver- keersfilm „Kijk Uit' en een Ame rikaans filmpje over kinderverkeers politie, sprak de heer Wessels een woord van dank. NIEUWKOOP SCHAATSWEDSTRIJDEN OM DE GEMEENTE-BEKER. Woensdagmiddag werden op de ijs baan van het Dorp schaatswedstrij den gehouden t.w. hardrijden om de beker welke beschikbaar was gesteld door de gemeente. Met een zachte wind en het zonnetje werd aan deze wedstrijd deelgenomen door 26 per sonen. De eerste rit werd verreden over 400 meter. (1 ronde). Hiervoor noteerde C. Verdijn 42 sec.; A. Ver meij 32.9 sec.; L. v. Koert 43.6 sec.; G. Sanders 44 sec.; W. v. d. Zwet 44.1 sec.; W. Fransen 44.9 sec.: J. Eijs 45 sec. De verdere rijders deden er lan ger over. De tweede wedstrijd werd verreden over 1600 meter (4 ronden). Hierbij deden C. Verdijn het in 3.00.6 sec.; A. Vermeij in 3.12.2 sec.; L. v. Koert in 2.16.8 sec.; G. Sanders in 2.55.2 sec.; W. v. d. Zwet in 3.1 sec.; W. Fransen in 3.07.4 sec.; en J. Eijs in 3.17.8 sec. De tijd van de 1600 meter werden gedeeld door 4 geteld bij de tijd van de 400 meter, zodat de einduitslag er als volgt uitzag: 1. C. Verdijn 87.15 pun. ten (15 gulden); 2. G. Sanders 87.80 pnt. (13 gulden); 3. W. v. d. Zwet 90.75 pnt. (12 gulden); 4. A. Vermeij met 90.85 pnt. (10 gld.); 5. W. Fran sen met 91.65 pnt (8 gld.); 6. L. v. Koert met 92.80 pnt (6 gld.); 7. J. Eijs met 94.50 pnt. (5 gld.); 8. J. Verhage met 96.05 pnt. (4 gld.) en H. Fransen met 96.35 pnt. (3 gld.). De winnaars 3, 4, 5, 6. 9 zijn uit Noorden. Nieuwkoop kwam hierdoor in het bezit van dc beker welke door de gemeente beschikbaar is gesteld. Voor dezë wedstrijd welke een goed karakter droeg was een grote belang stelling Jaarvergadering K.A.B. Gister avond hielde de K.A.B. in het nieu we; Parochiehuis haar leden jaarver gadering &nder voorzitterschap van de heer A. v. Houten. Secretaris E. v. Dam merkte in zyn jaarverslag op, dat de inkomsten van Hulp in Nood zo klein zijn. De verstandhouding tussen bestuur onderling en bestuur en leden is zeer goed. Ook memoreer de hij nog even het heuglijke feit, dat 9 personen het zilveren verbondsin- signe hebben gekregen voor 25-jarig trouw lidmaatschap. Aan het slot besprak de secr. de noodzaak van het toetreden tot de politieke organisatie, met name de K.V.P. Bij de penn. wa ren aan baten ingekomen 646.17, terwijl aan de uitgavenkant stond geboekt een bedrag van ƒ2491.40, zo dat er batig saldo was van 154.77. De financiële commissie had de boe ken in orde bevonden. Voor het jaar 1954 werden aangewezen de heren P. Zimmerman en N. Pouw met als reserve Carl Zimmerman. Hulp in nood had 61.56 in kas. Het Kanun- nikv. Schaikfonds bracht door middel van de thermometers op 162.49. Van de kassier van de Centrale Volksbank mochten de leden vernemen, dat aan inlagen werd geboekt 5930.74. Het aantal spaarders bedraagt thans 136. Concordia had een zuiver verzekerd bedrag van 162.163. Bij de bestuurs verkiezingen werden de aftredende van Es, namens het comité ter aan bieding van 'n huldeblijk b.g.v. het 25-jarig bestaan der KAB, de aan dacht gevraagd voor het te schenken KAB-gebouw en de hiervoor uitge schreven verloting. Na afloop bleef men nog geruime tijd bijeen voor een gezellig dansje. Koppelwedstrijd. Op het Armen- water, waar de ijsclub Wilhelmina haar banen heeft uitgezet, werd een z.g. koppelwedstrijd georganiseerd. Hiervoor bestond van de zijde der deelnemers zowel als van de toe schouwers 'n behoorlijke belangstel ling. Na spannende strijd werd de uitslag: le pr. Jos Pouw en Fl. van Berkel; 2e pr. Har. v. Veen en Jos Vermeij; 3e pr. J. Kerkvliet en P. Kerkvliet. RITNSATERWOUDE Ringrljden op de schaats Op de ijsbaan op de Brasemermeer te Rajnsaterwoude werden wedstrijden gehouden in ringsteken voor paren. De eeste prijs werd gehaald door de heer en mevr. G. van Bekkum; de tweede prijs door de heer M. Ver heren E. H. v. Dam, B Cornelissen j bruggen met mevr. Van RijnVan en G. Zimmerman met resp. 33, 33,1 Iperen; de derde prijs door A. Kooy 29 stemmen in het bestuur herkozen. met mej. Overdevest en de vierde Het volgende punt van de agenda j prijs door de heer en mevr. P. den maakte de tongen los. Besliste men Dubbelden. vorige jaren met hamerslag over de a.s. Dinsdag zijn er, ijs en weder K.A.B.-toneeluitvoering, thans werd 1 dienende, nationale wedstrijden hard er hevig over gestreden en gediscus- rijden voor heren, om grote prijzen, sieerd. Men wilde graag na de uitvoe ring nog een dansje toe en hierover moest men eerst met de beheerder van het parochiehuis spreken. De Geb.: Richarda A. M.f d. v. P. J. v. heer A. Kuijf werd hiervoor aange- Kints en A. A. Kwakkenbos; Alida wezen. Mocht het geen resultaat heb- m. B., d. v. J. C. Hijdra en C. M. ben, dan zouden de uitvoeringen I Hoogervorst; Adriana H. M., d. v. W. Touw en L. C. Fransen; Laurentius J., z. v. Th. Otto en J. Sanders; Pe- TER AAR plaats vindpn op 20 en 21 Februari NIEUWKOOP Geboren: Wilhelmus Cornelis, z- v. B. J. Comelisse en B. Vork; Adrianus Joannes Maria, z. v. J. W. Pietersen en W. M. Pieterse; Theodorus Wilü- bordus Maria, z. v. P. H. N. de Bruin en A. J. Hessels; Christina Martha Maria, d. v. J. M. Groenen dijk en M. Pieterse. Overleden: L. Lemel, 79 jaar, echtg. van R. Valter; T. Koole, 81 jaar, wed. van L. van Leeuwen. Ondertrouwd: G. E. Hilhorst, 28 jaar en A. A. M. van der Geld, 23 I jaar te Amsterdam. OUD-ADE Kring wedstrijd L.T.D Spoediger dan we verwacht had den is de kringwedstrijd van de L. T.J. een feit geworden. Donderdag middag waren vier afdelingen n.l. Zoeterwoude, Stompwijk Hoogmade en Oud-AdeRijpwetering vertegen woordigd op het Vennemeer. Twee en twintig geselecteerde rijders zorgden voor een spannende en spor tieve middag. De winnaars waren: 1. Leo v. d. Poel Hzn, Oud-Ade-Rijpwetering; 2. A. van Leeuwen, Zoeterwoude; 3. G. v. d. Poel Hzn, Oud-Ade-Rijpwete ring. De heer Th. Juffermans viel, als lid van het kringbestuur, de eer te beurt de prijzen aan het eind van deze gezellige L.T.J.-middag uit te reiken. Oud-Ade en de elf-steden tocht. Ook in de elf-stedentocht was Oud- Ade vertegenwoordigd in de per soon van de heer Chris v. d. Geest Az., die er in slaagde de lange tocht binnen de gestelde tijdslimiet te vol brengen. OUDE-WETERING Nationale wedstrijden. IJs en weder dienende zal Maandag 8 Fe bruari op de ijsbaan op het Braas- semermeer te Oude-Wetering een kortebaanwedstrijd (160 m) worden gehouden. Aanvang 2 uur. Gereden wordt om prijzen van 100, 60,—, 25,— en 10,—. Liefhebbers kunnen zich melden Maandag a.s. tussen 12 en 1 uur aan café Meerzicht. Telefoon K 1713 226. Aldaar zal tevens kleedgelegen heid zijn. ROELOFARENDSVEEN Vastenavonduitvoering KAB. Gisteravond had de vastenavond toneeluitvoering der KAB (heden avond heropvoering) plaats in hotel „De Vier Heemskinderen. Voorz. N. A. J. Rietbroek was tevreden over de opkomst. Spr. maakte van de ge legenheid gebruik om het werk der knutselclub te propageren en vroeg verder de aandacht voor de Centr. Volksbank, alsmede voor de volgende week Vrijdag te houden avond, waarop pater Van Dijk zal spreken over „De problemen der rijpere jeugd". Vervolgens was het woord aan de toneelgroep der KAB. Voor deze avonden had men het mooie toneel stuk in 3 bedrijven „En de bossen zingen hun liedvan Rosita Peters uitgekozen. Aanvankelijk dachten wij dat met dit „stuk met rugge- graat" te hoog gegrepen was. Inder daad waren er ook enkele zwakke momenten, maar globaal genomen, mocht regisseur Hoogenboom tevre den zijn, want spelers en speelsters maakten het geheel tot een gave ver tolking. Het verhaal speelt zich af in het huis van houtvester Lars Krogh (W. Loos) in een bosrijke streek van Noorwegen. Over zijn leven hangt steeds een dreigende schaduw van een verzwegen misstap. Het zwijgen van een medeplichtige moet hij regel matig onder afpersing kopen, totdat de oudste zoon Peter rentmeester op hetzelfde landgoed achter de waarheid komt. Deze klaagt zijn vader bij de landheer aan, waarna nu het scherpe contrast met het nobele karakter van zijn broer Clam tot uiting komt Deze nam het voor zijn verguisde vader op, wist met levens gevaar de dochter van de landheer van een wisse dood te redden en daama de schuld van zijn vader af te doen. Het stuk wist de zaal te boeien. In de pauze werd door de heer J. trus J., z. v. H. J. M. Koeleman en J. H. Versluis. Ondertr.: M. A. Mank, 25 j., en Chr. Helling, 23 j.; G. N. Kleijn, 30 j., en M. M. Dobbe, 29 j.; Th. J. Verlaan, 27j., en C. J. Kempers, 41 j. Getr.: G. J. Hoogenboom, 32 j., en J. P. v. d. Meer, 27 j.; J. v. d. Sluis, 37 j., en A. P. Lek, 31 j.; M. J. Lek, 23 j., en J. M. Hölscher, 23 j.; C. van Dijk, 28 j., en M. Th. R. Hoogervorst, 24 j. Overl.: H. G. A. Janssen, 79 j. ZEVENHOVEN In een bijt. Het 7-jarige doch tertje van de heer P. Vork geraakte gisteren in een bijt, welke in de ringsloot was geslagen. Het onge luk liep goed af, omdat het kind zich zelf wist te redden. Schaatswedstrijd. Gistermiddag hield de ysclub „Vooruit" een schaatswedstrijd in ringsteken voor paren. De uitslag was als volgt: 1. T. Kalshoven en F. van Rijn; 2. Th. Stokman en L. Könst; 3. L. Kool Jr. en mevr. G. Kool; 4. P. Domburg en M. van Wingerden. Geboren: Petronella Alida Maria, dr. van A. G. Luijben en P. J. van Leeuwen; Johannes Cornelis Petrus, zn van H. T. Hassing en A. M. van den Bosch; Willem, zn van W. de Groot en A. Nagel; Magdalena Ma ria, dr van L. Hoogenboom en J. C. Eijs; Pieter, zn van D. de Gier en A. Heemskerk. Gehuwd: C. A. van Rossum 28 j. te Mijdrecht en W. B. J. Wahle 22 j.; C. van der Vlist 30 j. te Bodegraven en W. A. Verlaan 32 j. Overleden: N. Verburg 76 j., echtg. van J. van Harten; W. Dulelmond 75 j., te Loenersloot; T. Schalkwijk 79 j„ echtg. van G. Visser. ZOETERWOUDE Begrafenis B. J. Broxterman. Gistermorgen had op het R.K. kerk hof achter de Sint Janskerk de be grafenis plaats van de heer B. J. Broxterman, in leven gemeente veldwachter en bode. De begrafenisstoet werd vooraf gegaan door een vertegenwoordiging van de rijkspolitie onder leiding van adjudant K. van der Vliet. Op het kerkhof was het gemeentebestuur vertegenwoordigd door burgemees ter H. J. J. A. Smeets en wethouder G. T. v. Leeuwen. Voorts was o.m. aanwezig het voltallige bestuur, de wijkzuster en de bode van het Wit- Gele Kruis, waarvan de overledene magazijnmeester was, vele oud-col lega's en gemeente-ambtenaren. Andere toegang tot dekenale kerk. - Om te voorkomen, dat de warmte uit de kerk ontsnapt en de koude er binnen dringt, moeten de gelovi gen met ingang van morgenmiddag de dekenale kerk betreden door het katechismuslokaal. SCHOOLJEUGD SCHAATSTE Gisteren heeft de IJsclub „Zoeter woude" op de Noord-Aa schoolwed- strijden gehouden in het hardrijden op de schaats. De prijzen werden gewonnen als volgt: Meisjes tot 8 jaar: 1. Geertje Ver- steegen, 2. Kobi van der Ploeg, 3. Jopie van der Salm, 4. Nellie Schra- der. Meisjes van 8 tot 10 jaar: 1. Joke "an der Poel, 2. Rietje van der Salm, 3. Jopie van Leeuwen. Meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. Cok- kie Blom, 2. Annie van Leeuwen, 3. Henny Koek, 4. Sjaantje van Leeu wen. Meisjes van 12 tot 14 jaar: 1. Dora van Leeuwen, 2. Cokkie Schuur, 3. Rietje van der Poel, 4. Cok de Jong. Jongens tot 8 jaar: 1. Wil Schra- der, 2. Jan Versteegen, 3. Aad Berg. Jongens van 8 tot 10 jaar: 1. Wim Borst, 2. Piet Straathof, 3. Kees van Klink. Jongens van 10 tot 12 jaar: 1. Ri- nus Pieterse, 2. Nico Elderhorst, 3. Cok de Jong, 4. Cok Maat. Jongens van 12 tot 14 jaar: 1. Jan Elderhorst Azn., 2. Gerard Vlasveld Gzn., 3. Jan van der Poel Czn., 4. Kees Elderhorst Jzn. Op Zaterdagmiddag 6 Februari zal er om 2 uur een hardrijderij ge houden worden voor jongemannen van 14 tot 18 jaar, die aan geen an dere wedstrijden hebben deelgeno men. Deze wedstrijd wordt gehou den op de Miening.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2