Molotof eist terugtrekking der bezettingstroepen BERLIJN Vóór 't uitschrijven van Duitse verkiezingen BESPREKINGEN SCHIJNEN NU HOPELOOS VAST TE ZITTEN Engelands nieuwste vliegtuig verloren Dieptepunt van de winter voorbij Directeur: C. M. v. HAMERS VELD. Hoofdredacteur: L. C. J. ROOZEN. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954 45ste JAARGANG No. 13111 IN DE KNOOP Papengracbt 32, Tel. 20015. Adm. en Adv. 20826, Abonn. 20935, Giro 103 003, Abonnementsprijs vanaf 1 Jan. 1954 f 0.50 p. w., t 2J5 p. mnd., f 6.40 p. kwart. Franco p. p. f 6.80. Adv.: 15 et. p. mm. Telefoontjes 11.5» PARTIJ EN POLITIEK F EN JAAR GELEDEN heeft de partijraad van de K.V.P. gecon stateerd, dat in de bestuursorganen der partij te weinig aandacht wordt geschonken aan de practisch-politie- ke problemen. Kwesties van organi satorische aard nemen teveel aan dacht in beslag. Blijkbaar met voor liefde houdt het top-kader zich bezig met de reglementen zodat er te wei nig gelegenheid blijft voor de eigen lijke taak van de staatkundige ver eniging: de bemoeiing met en de be- invloeding van de politiek. Deze lacune is niet onverklaarbaar. De oprichting van de huidige katho lieke partij dateert immers eerst van na de oorlog. En een zekere aanloop tijd om tot een uitgebalanceerde in richting te komen is nu eenmaal on vermijdelijk. Intussen heeft men al doende geleerd. Bovendien is niet volstaan met het constateren van de fout maar zijn ook maatregelen in overweging genomen om deze weg te werken. Dat het een jaar heeft moeten duren vóór hier over een besluit kon worden geno men wijst er misschien op, dat de reglementen ondanks alle daaraan bestede zorg toch nog niet helemaal ideaal zijn. Maar het kost ook tijd wanneer iedere afdeling der partij over de gang van zaken moet mee praten en het gaat hier inderdaad om belangrijke wijzigingen, waar over alle leden zich moeten kunnen uitspreken. Tijdens de partijraads vergadering van twee weken geleden is namelijk besloten dit hoogste be stuurscollege te splitsen in een po litiek en een administratief bestuurs orgaan. Wanneer men er nu maar in slaagt de juiste mensen in de poli tieke partijraad bijeen te brengen, dan zal in ieder geval een zekere verbetering worden bereikt, INMIDDELS gaat het rapport-Van der Grinten ook het zijne tot de ze discussie bijdragen. Daarin wordt nader op de moeilijkheid ingegaan en duidelijk gesteld, dat het hier niet slechts een organisatorische maar en wellicht in de eerste plaats een kwestie van personen betreft. De vraag wordt namelijk gesteld of de partijbestuursleden in het algemeen wel die belangstelling hebben voor algemene politieke vraagstukken, welke nodig is om de politieke ge- dachtenwisseling tot haar redit te doen komen. Wanneer er nu één plaats in ons land is waar de politieke gedachten- wisseling volledig tot haar recht komt dan is dat het parlement. Om in partij-termen te spreken zijn het de katholieke Kamerfracties en voor al de Tweede Kamerfractie waar het politieke leven hoogtij viert omdat de K.V.P.-ers zich daar dagelijks zien gesteld voor alle voorkomende pro blemen en daarvoor een oplossing moeten vinden. Enerzijds dus de partij die een programma maakt dat, uitgaande van de katholieke beginselen, de lijnen uitstippeld die voeren naar het ka tholieke maatschappij-ideaal. Waar bij de partij het kiezerscorps moet weten te bezielen voor dit program ma, een taak die uiteraard ook de nodige vorming medebrengt. En an derzijds de fracties, die dit program ma moeten onderschrijven en de ver wezenlijking ervan hebben te bevor deren door middel van de praotische politiek. Beide met een eigen verantwoorde lijkheid werken partij eri fractie ten slotte voor hetzelfde doel: de ver wezenlijking van het algemeen wel zijn dat zij bereikt zien in het chris telijke maatschappij-beeld, zoals de katholiek dat voor ogen heeft. De noodzakelijkheid van een wisselwer king ligt voor de hand. Maar een ge brek als het boven gesignaleerde con staterende by de partij vraagt men zich tooh aanstonds af of er in de band tussen haar en de fractie niet mede een middel is gelegen om dit te verhelpen. Hier komen wij vanzelf op de par tij-voorzitter. De man, die in de eer ste plaats verantwoordelijk is voor het peil van de politieke gedachten- wisseling in de partij en die geroepen is aan die gedachtenwisseling leiding te geven. En even vanzelf dringt zich de vraag op, hoe hij dit beter zal kun nen doen dan wanneer hij het leven van de actieve politiek zelf dagelijks meemaakt, d.w.z. lid is van de Ka merfractie? In het algemeen gespro ken moet deze figuur toch een ideale oplossing zijn, mits daarbij aan en kele min of meer vanzelfsprekende voorwaarden wordt voldaan. En dat is dan dat de partij-voorzitter zich steeds goed bewust blijft van zijn dubbele verantwoordelijkheid als partij- en fractieman. Bovendien moet hij in het oog houden, dat de partij weliswaar behoefte kan hebben aan een sterke persoonlijke leiding maar dat het een college is partij bestuur en uiteindelijk partijraad waarbij de verantwoordelijkheid be rust voor het partijwerk, ook wan neer het gaat om de toetsing van het fractiebeleid. Vanzelfsprekend is het nog, dat degenen, die in deze colle ges zitting hebben voor hun taak be rekend moeten zijn. Maar bestuur ders van deze kwaliteiten zijn stellig nog wel op te brengen. llfAAROM de oommissie-Van der Grinten een combinatie van par- tij -voorzitter en fractie-lid minder :e\venst voorkomt, is ons bepaald on duidelijk. De daarvoor aangehaalde argumenten zijn in ieder geval wei- Beide partijen wijzen eikaars voorstellen af Indien na de vruchteloze debatten over het Duitse vraagstuk nog enige hoop op een herstel van de Duitse eenheid was blijven bestaan, dan is deze Donderdag op de Berlijnse com er en tie teniet gedaan door Molotof s plan voor Duitse verkiezingen. Het plan is gebaseerd op de vroegere Russische voorstellen voor de vorming van een voorlopige, niet gekozen Duitse rege ring, en wordt aangevuld met de nieuwe eis, dat reeds voor zulk een rege ring verkiezingen zou hebben uitgeschreven, vrijwel alle bezettingstroepen uit beide helften van Duitsland zouden moeten worden teruggetrokken. Het plan werd door een Britse woordvoerder terstond als volslagen onaan vaardbaar aangemerkt. Daar Molotof het Westelijke voorstel zijnerzijds van de hand heefjt gewezen, ziet men in ingewijde kringen geen mogelijkheid meer om over de Duitse eenheid tot overeenstemming te geraken. plan, van vrije voorafgaande verkie zingen. Het plan was naar zijn smaak te zeer geïnspireerd door een formele constitutionele geest en het IS DIT HET EINDE? Welke invloed dit vastlopen der Duitse besprekingen op de verdere loop der conferentie zal hebben, is nog moeilijk te voorzien. De woordvoerder der Engelse de legatie verklaarde na afloop van de zitting van Donderdag dat het moei lijk viel in te zien hoe de conferen tie inzake Duitsland nog tot enig accoord zal kunnen komen. In elk geval worden Vrijdag de besprekin gen over dit vraagstuk voortgezet. De Westelijke ministers hebben na melijk slechts een voorlopig afwij zend bescheid op Molotofs voorstel len gegeven en zij hebben aangekon digd. dat zij hun formele antwoord Vrijdag zullen bekend maken. Nie mand twijfelt er echter meer aan. tijdlang kunnen worden gehand haafd. Een van de belangrijkste ta ken van een voorlopige Duitse rege ring zou moeten zijn, een Kieswet voor te bereiden. Deze wet zou „het echte democratische karakter" der verkiezingen moeten garanderen en bovendien de deelneming van „alle democratische organisaties" moge lijk moeten maken. Voorts zou er voor gezorgd moeten worden, dat de verkiezingen in vrijheid zouden wor- dengehouden, wat volgens de Russi sche minister „druk op de kiezers door de grote monopolies zou moeten uitsluiten". Bovendien zouden de vier bezet tende mogendheden maatregelen moeten treffen om elke beïnvloeding of druk van de zijde van vreemde mogendheden tijdens de verkiezing te voorkomen. Daarvoor was het vol gens Molotof nodig, dat de vier zou den overeenkomen, hun bezettings troepen voor de verkiezingen uit schonk teveel aandacht aan parle- j 0ost_ en west-Duitsland terug te mentaire finesses over technische en - - - - - - - - procedurekwesties. Molotof stelde zich op het door de Oostduitse pro paganda steeds ingenomen standpunt, dat de organisatie en het houden der verkiezingen geheel en al èen zaak van de Duitsers zelf moest blijven. Daarom moesten volgens hem de bei de Duitse regeringen zo snel moge lijk gevolmachtigde vertegenwoordi gers zenden naar een conferentie, waarop over organisatie en bevoegd heden van een voorlopige Duitse re gering overeenstemming bereikt zou moeten worden. Deze voorlopige re- dat zij weinig meer zullen kunnen gering zou terstond in de plaats kun- doen dan constateren, dat generlei nen komen van de beide bestaande overeenkomst mogelijk is. Duitse regeringen. Wanneer dit Molotof begon zijn lange rede met I moeilijk zou zijn, zouden volgens Mo- een categorische afwijzing van Edens lotof de bestaande regeringen nog een De „Brittania" op een zandbank Het nieuwe grote Britse passa giersvliegtuig met turbine-propeller aandrijvingde „Brittannia", heeft Donderdagmiddag op een zandbank in de rivier de Severn nabij Glou cester een noodlanding moeten ma kelt, nadat één van de motoren in brand was geraakt. Van de tien leden der bemanning en de vier passagiers liep niemand verwondingen op. Het toestel moet echter als verloren wor den beschouwd. De meer dan 300 technici en militairen, die gister avond bij het licht van schijnwerpers poogden het toestel op hoger gelegen terrein te slepen en de meest waarde volle instrumenten in veiligheid te brengen, moesten hun werk staken toen de vloed opkwam. Aan boord bevonden zich o.a. de oud-KLM-gezagvoerder G. Malouin, j thans een der technische adviseurs van de KLM, en ing. E. A. Driessen, chef van het wetenschappelijk bureau der KLM op Schiphol. Beiden maak ten, om op de. hoogte te blijven met de vorderingen van de burgerlucht vaart, een proefvlucht met de „Brit tannia" mede. Zulke proefvluchten worden door het contact, dat tussen de vliegtuigfabrikanten en de KLM wordt onderhouden, door KLM-tech- nici veelvuldig in alle delen van de wereld meegemaakt. Het vliegtuig werd gevlogen door A. J. Pegg, de voornaamste invlieger van de „Bristol Aircraft Company", de maatschappij die de „Brittannia" heeft gebouwd. De „Brittannia" was, wat het in wendige betreft nog onafgewerkt. Er waren voor het registreren van aller lei op proefvluchten te vergaren ge gevens speciale instrumenten opge steld in de bijna dertig meter lange kajuit, voorts enige rijen stoelen. Het geluiddempend materiaal was reeds in de wand van de kajuit aange bracht, maar dit was nog niet weg gewerkt. Evenmin waren de vloerbe dekking, gordijnen, verlichting enz. aangebracht. Deze „Brittannia die berekend is op 'n maximum-gewicht (met lading) van 63.600 kg., heeft op haar vlucht van Donderdag dus aan zienlijk minder gewicht getorst, want er waren bovendien slechts veertien pasagiers aan boord. trekken. Zij zouden slechts beperk te troepencontingenten mogen ach terlaten om de beschermende func ties te vervullen, die voortvloeien uit de aan de vier mogendheden opge dragen controlerende taken. Molo tof maakte daarbij de opmerking, dat deze taken in Oost-Duitsland aan de Sowjet-Unie, in West-D riteland aan de drie Westelijke bezetters waren toevertrouwd. Hij wees daarmee uit drukkelijk alle controlerende be- dat zij echter nog slechter zjjn uit- voegdheden der Westelijken in het Sowjet-deel van Duitsland af. EENPARIGE AFWIJZING. De Westelijke ministers lieten in hun voorlopige opmerkingen over het Russische tegenplan weinig twij fel bestaan over hun mening. „Niet alleen West-Duitsland, doch ook ge heel West-Europa zou worden open gelegd voor de machtige strijdkrach ten, die ten Oosten er van staan", aldus de Amerikaanse minister. Bidault moest zeggen, dat hij op het eerste gezicht niet kan ontdek ken hoe enig compromis tussen het Westelijke en het Russische plan be reikt zou kunnen worden. Hij moest zelfs betwijfelen of het nog mogelijk was paden te volgen, die tot toena dering zouden kunnen voeren. Eden nam er nota van, dat zijn plannen door de Sowjet-delegatie waren verworpen. „Deze verwerping schijnt op twee veronderstellingen te zijn gebaseerd: ten eerste, dat iemand, die soms kwaad heeft ge daan, daarom niet meer vrij zou mo gen zijn; ten tweede, dat parlemen taire instellingen slecht waren om dat zij soms door totalitaire regiems zijn misbruikt", aldus Eden. Nog erger dan men vreesde. De verwachtingen voor Molotofs verkiezingsplannen voor Duitsland waren op grond van de toon, die de laatste dagen door de communisti sche propaganda werd aangeslagen, uiterst laag gespannen. In de Wes telijke delegaties is men van mening, Hier en daar echter nog bitter koud De koude golf, welke Europa veer tien dagen lang geteisterd heeft en een kleine driehonderd slachtoffers heeft geëist, schijnt nu in z'n nada gen te komen. Langzamerhand keren de tempe raturen terug naar het nulpunt. In het Noorden van Engeland dooit het al. In Denemarken is het zo ver nog niet, maar het kwik steeg gisteren al dicht onder de rode streep en het zal niet lang meer duren of de dooi treedt ook daar in. Ook in Duitsland en Frankrijk stijgen de temperaturen langzaam maar zeker en in de weer-1 voorspellingen van al die landen heet het dat men het dieptepunt van deze winter is gepasseerd. In Italië, Griekenland en Zuidsla- vië is men minder hoopvol gestemd. denten zijn om het leven gekomen bij een poging om twee kinderen te redden die door het ijs waren gezakt. In Griekenland, vooral in het Noorden, zijn de meeste wegen on begaanbaar geworden door hevige sneeuwstormen. De koude heeft tot dusverre één slachtoffer geëist. Vele bussen zijn gestrand midden tussen de bergen en de passagiers hebben een onderkomen moeten zoeken in de dorpen waar men gebrek heeft aan brandstof en voedsel. In Zuidslavië zijn gisteren veertien mensen om het leven gekomen tij dens een sneeuwstorm. De koude is zo erg, dat de troepen wolven Qie men gewoonlijk niet te zien' krijgt, tot in de straten van Belgrado ko men op zoek naar voedsel. Zij zijn nu bijzonder gevaarlijk en aarzelen niet om mensen aan te vallen. De regering van de volksrepubliek Roemenië hééft voor het ganse land de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de el lende die door de koude wordt ver oorzaakt. In vele plaatsen, waaron der de hoofdstad Boekarest, heerst In het Noorden van Italië heerst nog een nijpend gebrek aan steenkool, steeds een bittere koude. Vier stu-1 water en voedsel. 'gevallen dan de ergste pessimist had kunnen denken. De voorwaar den, die Molotof voor „vrije verkie zingen" heeft opgesomd en zijn uit drukkelijke weigering, elke toezicht houdende taak van de Westelijke mogendheden in Oost-Duitsland te erkennen, maken het naar Westelijke opvatting duidelijk, dat van Russi sche kant slechte varifi ringen in volksdemocratische geest" in aan merking komen. Hoe lang de besprekingen over het Duitse probleem onder de gegeven omstandigheden nog zullen voort gaan, kan moeilijk worden voorzien. In elk geval is men er tenminste aan Westelijke kant van overtuigd, dat discussies over eenheid of verkie zingen thans van alle zin ontbloot zijn. Het beste wat er uit de confe- rfentie voor Duitsland nog zou kun nen voortvloeien, zijn wellicht rege lingen, die de status quo voor beide delen van het land zo dragelijk mo gelijk zouden maken. De conferentie zal, naar te Berlijn verwacht wordt, nu wel spoedig over gaan tot de behandeling van het Oos tenrijkse vraagstuk en sommigen achten daaromtrent de kansen op een vergelijk beter. (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDENDE VORST. Aanvankelijk weinig, later iets meer bewolking, voornamelijk in de hogere niveaux. Vannacht en morgenochtend strenge tot matige, morgenmiddag overwe gend lichte vorst. Meest matige Oostelijke wind. 6 Febr.: zon op 8.13 en onder 17.36; maan op 8.58 en onder 21.55 uur. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luidden: HELSINKI mist. —10 c OSLO nevel. >14 STOCKHOLM geheel bew. 3 LONDEN geheel bew. 2 AMSTERDAM onbewolkt. 9 BRUSSEL onbewolkt. —11 PARIJS licht bewolkt. 9 BORDEAUX onbewolkt. 6 GRENOBLE onbewolkt. —11 NICE regen. 6 WARSCHAU nevel. —14 BERLIJN onbewolkt. —12 FRANKFORT onbewolkt. 9 MUNCHEN zwaar bew. —13 ZURICH half bewolkt. 8 GENEVE zwaar bew. —10 LOCARNO geheel bew. 3 INNSBRUCK nevel. —14 ROME regen. 5 De drie nieuwe Commissarissen der Koningin yorst duurt voort nig overtuigend. Inderdaad zal de partij-voorzitter op een gegeven ogenblik het mede door hem gevoer de fractiebeleid moeten gaan toetsen. Maar heeft de R.K. Staatspartij geen hoogtepunten van actief leven ge kend bij een nog nauwere combinatie namelijk van partij en fractie-voor zitter? Het gaat er maar om of de hiervoor vereiste persoonlijke kwali teiten aanwezig zijn. Voorts zou de combinatie een over belasting betekenen. Maar dit argu ment verliest zijn kracht als men be denkt, dat vele Kamerleden boven dien nog veeleisende maatschappe lijke functies bekleden. En dat wordt allerwege geapprecieerd. Prof. Romme schrijft in de Volks krant van Zaterdag j.l., dat hij tij dens zijn gedwongen afwezigheid uit de Kamer de begrotingsrace heeft kunnen volgen, dank zij zijn routine als Kamerlid. „Voor iemand die die routine niet heeft, was er dunkt mij bijna geen uitkomen aan". Hoe moet de party-voorzitter, die geen Kamerlid is, er dan uitkomen, vra gen wij ons af. En wij vrezen, dat de partij in haar politieke discussies steeds een slag achter zal blijven als zij het alleen moet hebben van „re gelmatige informatie en contact van wege en met de fracties" zoals het rapport-Van der Grinten als oplos sing suggereert. Niet voor niets zijn de voorzitters van alle andere par tijen lid van het Parlement. Bij Koninklijk Besluit zijn met in gang van 1 Juli a.s. drie nieuwe com missarissen der Koningin benoemd, te weten: in de provincie Noord-Holland dr. M. J. Prinsen te Voorburg, secreta ris-generaal van het departement van Binenenlandse Zaken; in de provincie Utrecht mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sanden- burg te Neerlangbroek; in de provincie Groningen mr. W. A. Offerhaus, notaris te Groningen, kamerheer in buitengewone dienst van H. M. de Koningin. De drie thans in functie zijnde com missarissen der Koningin in genoem de provinciën, resp. de heren dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk, M. A .Reinalda en dr. E. H. Ebels, zul len dit jaar aftreden wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. DR. PRINSEN. Dr. M. Prinsen werd op 10 Januari 1899 geboren. Na een gymnasiale op leiding maakte dr. Prinsen studie van de belastingwetenschap. Hij trad daarop in dienst van 's Rijksbelastin gen en werd voorzitter van de Ver eniging voor Belastingwetenscbap. Hij promoveerde te Amsterdam in de rechten op het proefschrift „Be schouwingen over de winstbelasting". In 1939 aanvaardde dr. Prinsen de functie van raadfiscaal op het bureau belastingen. Aan het departement van Binnenlandse Zaken werd hij op deze afdeling chef. Tijdens de bezet ting trof hij, samen met mr. L. A. Kesper, de voorbereidingen voor de wederopbouw van het departement na de bevrijding. Dr. Pinsen heeft toen belangrijk werk verricht en van zyn ervaring hebben de vertrouwens mannen veel gebruik gemaakt. Dr. Prinsen is aangesloten bij de Partij van de Arbeid. GRAAF VAN LYNDEN VAN SANDENBURG. Graaf van Lynden van Sandenburg is geboren 10 Febr. 1905. Hij is Ned. Hervormd en wethouder te Lang broek voor een Protestantse lijst. De heer Van Lynden van Sandenburg is voorzitter van de commissie voor het Nationale Plan en bestuurslid van de Stichting voor de Landbouw alsme de bestuurslid van de Internationale Federatie van Agrarische Producten (I.F.A.P.). De heer Van Lynden van Sanden burg, die een landbouwbedrijf te Neerlangbroek exploiteert, is verder voorzitter van de Kon. Ned. Zuivel- bond F.N.Z., lid van het algemeen be stuur van de Kon. Ver. tot het ho.u- den van Jaarbeurzen en voorzitter van het Utrechts Landbouwgenoot- schap. Van links naar rechts: Mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburgh midden: Dr. M. J. Prinsen en Mr. W. A. Offerhaus. De heer Van Lynden van Sanden burg is niet bij een politieke partij aangesloten. MR. OFFERHAUS. Mr. Offerhaus is 20 Mei 1887 te Arnhem geboren, studeerde rechten te Groningen en voltooide zijn nota riaatstudie te Groningen en te Utrecht. Van 1926 tot 1929 was hij candidaat-notaris ten kantore van zijn vader, notaris J. Offerhaus Wzn. te Groningen. In April 1938 werd hij tot notaris te Groningen benoemd. Van 1940 tot 1944 was hij gijzelaar bij de z.g. Indische groep. De heer Offer haus is curator van de rijksuniversi teit te Groningen, penningmeester v.an het provinciaal Stads- en Aca demisch Ziekenhuis te Groningen, voorzitter van de commissie van ad- nistratie van het Museum van Oud heden van de provincie en stad Gro ningen, penningmeester van de Gro ningse Stadsschouwburg en vice- voorzitter van de A.N.W.B. Mr. Offerhaus is van liberalen hui ze, doch niet aangesloten bij een poli tieke party. Het KNMI deelt medé: Het weer in onze omgeving staat nog steeds onder invloed van een hoge druk ge bied. Het centrum van het continen tale gebied met hoge barometerstan den verplaatst zich naar Roemenië, waarby daar, en in Polen, afgelopen nacht meer dan 20 graden vorst voor kwam. Boven het Westelijk deel van de Middellandse Zee bevindt zich een depressiegebied, waarin enkele vlak- Ke kernen voorkomen. Eén van deze trekt thans in Noordelijke richting en veroorzaakt in Zuid Frankrijk plaatseiyk langdurige sneeuwval. Op sommige plaatsen langs de Franse Middellandse Zeekust lag vanmorgen reeds meer dan 20 cm. sneeuw. Dit depressie-gebied breidt zich lang zaam in Noordelijke richting uit. De luchtdrukdalingen doen zich ook reeds in ons land voor. Restanten van een diepe storrr.depressie, welke langs IJsland naar het Noordoosten wegtrok, doen bovendien de lucht druk op de Britse eilanden dalen. Voor onze omgeving betekent dit, dat de Oostelyke winden nog steeds zullen biyven aanhouden. Weliswaar voeren deze thans in de hogere lucht lagen niet meer zó koude lucht aan als enkele dagen geleden, doch, de nachtelijke uitstraling is voldoende sterk om de temperatuur op de mees te plaatsen tot omstreeks min tien graden te doen dalen. Ook komende nacht zullen weer dergelijke lage temperaturen voorkomen. Wel zal in de hogere niveaux enige bewolking, met het depressiegebied in de Mid'- delandse Zee, komen aandryven. Minimum-temperaturen Vrijdag ochtend: Terschelling, 10; Eelde, 10; Leeuwarden, 10; Den Helder, —7; Schiphol, 9; Ypenburg, 11; De Bilt, —12; Twente, —12; Vlissin- gen, 10; Gilze Rijen, 13; Eind hoven, 11; en vliegveld Zuid Lim burg 12 gTaden. Korreltje Beter mee verlegen dan om ver legen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 1