DE DOLLE MUSKETIERS" Het rampgebied wordt nu door het ijs geïsoleerd Autopark bij elkaar gestolen Zaalhouder wachtte de toor n van het „Wachttoren" genootschap Schaatsen gaat boven regeren! Eerste Kamer Kostbare Villa totaal verbrand WOENSDAG 3 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BI AD - PAGINA 2 Vliegtuigen ingezet Opnieuw heeft de natuur het zwaar getroffen Schouwen Duiveland een gevoelige slag toegebracht. Gister morgen werd de veerdienst Zierik- zee-Katseveer reeds gestaakt; ook de dienst ZijpeAnna-Jacobapolder is na één vaart in beide richtingeh tengevolge van de zware ijsgang ge staakt. Enkele malen is van Zijpe uit nog getracht door het ijs te komen, doch de pogingen moesten worden opgegeven. Schouwen Duiveland is nu door on doordringbaar ijs omgeven. Het bedrijfslevén op het eiland krijgt tengevolge van het staken van de veerdiensten met grote moeilijk heden te kampen. In allerijl zijn maatregelen getrof fen; zo is de post heden per vlieg tuig van de militaire vliegbasis Woensdrecht naar het gedeeltelijk herstelde vliegveld van Haamstede gebracht om vandaar over het eiland te worden gedistribueerd. Een groter probleem vormt de voedselvoorziening, vooral melk en groenten, ten aanzien van welke het eiland geheel op invoer aangewe zen is. Ook Goeree Overflakkee maakt een moeilijke tyd mee en de burge meesters van dit eiland zonden gis teren een boos telegram naar minis ter Algera, waarin zij vertelden, dat de belangrijke haven van Middelhar- nis disttgevroren was. omdat de aan gevraagde ijsbreker niet gekomen was. Dit telegram bleek achteraf een beetje voorbarig, want de minister van Waterstaat had Goeree niet vergeten, doch van de twee ijsbre- kers, die gistermorgen uitgestuurd werden, en die slechts in combinatie kunnen werken, raakte er onderweg eentje defect, zodat zij beide moes ten terugkeren. Vandaag zullen echter twee nieu we ijsbrekers naar Middelharnis ver trekken om aldaar te pogen een vaargeul voor schepen te forceren. Per auto over de Rijn, Nu het niet meer mogelijk is, wielrijders en voetgangers bij Eek en Wiel per motorboot over de Rijn te zetten, is een weg over het ijs ge baand, die gisteren reeds door voet- gangerse, wielrijders en motorrij ders is gebruikt. Vandaag zal men met 'n lichte auto beproeven of de overtocht ook met dit soort voertui gen verantwoord is. Postboot ingevroren. De postboot, die de dienst onder houdt tussen Terschelling en Har- lingen, is gistermiddag om ongeveer half twee op de terugweg naar Ter schelling even voorbij de Pollendara in het ys blijven steken. Aan boord bevinden zich passagiers en post voor Terschelling. De boot was vergezeld van de postboot naar Vlieland. Deze kon de reis voortzetten. Men doet moeite de vastgelopen boot uit het Ijs los te treken om naar Harlingen terug te slepen. Dodende kou. Dinsdagmorgen om kwart voor zes moest de buschauffeur van de N.B.M,. Van Brusssel, die te Wageningen woont, de eerste bus van Bennekom naar Wageningen brengen. Hij arri veerde per fiets en was ernstig door de koude bevangen. Hij stapte echter nog in de bus, doch zyn toestand verergerde zo zeer. dat de garagehouder hem naar zijn woning in Wageningen bracht. On geveer een uur daarna overleed de heer Van Brussel. Te Woerden is een man, die aan het houthakken was, door de koude bevangen en uit een boom op het ijs gevallen. Hij liep een schedelbasis- fractuur op. Dinsdagavond omstreeks halfne- gen is op het Stationsplein te Ber gen op Zoom de 48-jarige mej. N. C. uit Hoofdplaat door de kou bevan gen. Zij overleed ter plaatse. Mej. C. was per trein uit Zeeland gekomen en stond bij de halte op de bus te wachten. IJs als diefjesmaat. Ten slotte hebben nog enkele die ven in Brabant de koude als bond genoot genomen in hun snood be drijf. Te Standaardbuiten werd een be drag van 1.500,plus enkele ver- bruiksgoederen uit een huis gesto len, dat de dieven via een doorge broken ruitje binnenkwamen. Toen de politie ging speuren, kwam zij een respectabel aantal spo ren tegen, die regelrecht naar het ijs op de Markt een watertje bij Standdaardbuiten voerden, waar zij verloren gingen tussen de ontel bare sporen van dorpelingen, die tij dens een meer onschuldig spel hun stempel op het ijs gezet hadden. Mst Bhenmatische Pijnen moet U niet door blijven lopen. Jaar-in, jaar-uit en al tientallen ja ren lang, vonden tienduizenden baat en verlichting bij Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Kruschen regel matig gebruikt wordt, stimuleert het de bloedzuiverende organen en geeft ze de regelmaat van een klok. Kruschen is geen wondermiddel De zes minerale zouten hebben ieder hun eigen functie en gezamenlijk brengen ze Uw ledematen die bevrij ding van stramheid en pijn. (Advertentie) „Salvo" becommentarieert inbeslagname te Nijmegen Het Katholiek Soldaten weekblad Salvo heeft in het nummer van 1 Februari een redactionele verklaring opgenomen naar aanleiding van de inbeslagname van een der nummers van Salvo in de luchtmachtkazernes te Nijmegen. In deze verklaring, die vergezeld gaat van „het essentiële uit de meest doordachte brieven'' die als reactie op het gewraakte ingezonden stuk over Exerceren, staat o.m. het vol gende: .Wie ook maar een nummer van Salvo ooit gelezen heeft weet oat dit ingezonden stukje nonsens tegen elk onderdeel van de begin selen ingaat, die Salvo in elk num mer opnieuw belijdt: ook op dit punt. Mochten er zijn, die door dit onbenullig „Ingezonden" door omstandigheden opgeblazen tot een soort leidinggevend artikel Salvo van iets verdenken, dan kan de re dactie alleen maar zeggen, dat wij dit als hoogst onaangenaam en zeer onrechtvaardig voelen. Dat anderzijds het moment, waar op deze brief werd afgedrukt en de plaats, die deze brief door een sa menloop van omstandigheden kreeg, niet gelukkig waren, geeft de redac tie ruiterlijk toe. Zij meent echter ook dat de brief aanleiding is gewor den tot een waardevolle bezinning op gewichtige zaken als krijgstucht, exercities en groetplicht. Het boze toeval heeft intussen het enorme en, zoals gezegd, verwachte voordeel gehad dat in ontelbare spontane reacties blijken geleverd 1 zijn hoe gezond onze jongens denken en hoe gezond de legertucht ook op dit punt blijkt te zijn". De politie te Sittard heeft waar schijnlijk met de arrestatie van de 24- jarige Utrechtenaar S. een goede slag geslagen. Hij wordt er namelijk van verdacht op niet minder dan twin tig plaatsen in Nederland even zo veel auto's gestolen te hebben. In de meeste gevallen ontdeed hij de wagens van hun inhoud aan pa pieren en koffers, verkocht ze hierna of liet ze onbeheerd achter. Op deze manier zouden wagens ontvreemd zijn o.a. in Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Arnhem. Maandagavond j.l. werd in Roer mond een auto gestolen. Het signale ment van die wagen bereikte de Sit- tardse politie, die de auto Dinsdag morgen voor een hotel in Sittard aan trof. Bij controle van de gasten in de hotels aldaar werd S. aangehouden. Civiele vordering wegens wanprestatie De relletjes in Venlo en Kerkrade Ook in de Tweede Kamer drong gistermiddag iets door van de algemene vreugde, die liefhebbers en het diepe afgrij zen, dat kou-kleumers aan de vandaag startende Elfstedentocht beleven. Op de agenda stond de be handeling van de maaswijdte voor zeevisnetten en voor deze zaak was de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoor ziening, de heer Mansholt, een onmisbare kracht. Maar nu is de heer Mansholt niet alleen minister, doch tevens een hartstochtelijk schaatsenrij der en daarom wilde de minis ter zo heel graag de Elfsteden tocht meerijden. De Tweede Kamer kon er in komen en besloot het agenda punt tijdelijk af te voeren, zo dat de minister vandaag over de Friese meren kan zwieren. Als hij nu maar niet uitvalt! Zaalhouder D. Claessens uit Venlo, AetherU» nken DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 AVRO. (7.508.00 VPRO). 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 De groenteman. 9.30 Waterst 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerork. 11.45 „Laat los", caus. 12.00 Orgelspel. 12.25 In 't spionne tje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Oosterse muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole- ork. 14.00 Cabaret. 14.30 Mezzo- sopr. en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.15 Voordracht. 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: „Het gebied van de Zuid-Pacific", door J. J. van der Laan, 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Gram. 18.40 Rep. of gram. 18.45 „Bill Sheriff en zijn prairie-duivels", hoorsp. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Jazzmuz. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerork. 21.00 Meded. 21.05 ,De schaapherder", hoorsp. 22.05 Amus. muz. 22.25 Com mentaar uit Berlijn. 22.30 Sportact. 22.40 Pianospel. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuz. 23.4524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en'lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 KamerkotA*. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Land en tuinb. meded. 12.3312.40 Voor het platteland). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. 14.00 Gram. 14.30 Instr. ens. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.35 Cello en piano. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Instr. kwart. 16.55 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Banjo-ork. 18.35 Raadhuis- praat 18.45 Leger des Heils-ork 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radio- krant. 20.20 Gevar. progr. 21.55 Amus. muz. 22.20 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram- eigenaar van café-restaurant „Natio nal" aldaar, zal volledige schadever- j goeding moeten betalen aan de Getui- j gen van Jehova, Een civiele kamer van de Roer- j mondse rechtbank heeft de eis, die mr. L. C. van der Tas namens het] genootschap „De Wachttoren" tegen j deze hoteleigenaar had ingesteld, toe- j gewezen. De heer Claessens zal we- j gens wanprestatie de door het ge nootschap gevorderde ruim 1150, plus 5 procent rente over dit bedrag I sinds de aanvang van het proces aan de Getuigen van Jehova moeten ver goeden en bovendien enkele bonder- den guldens moeten afstaan, omdat; hij tevens veroordeeld is tot betaling van de kosten van het proces. Deze zaak is nog een uitvloeisel van een Pinkstercongres, dat het ge- j nootschap „De Wachttoren" eind Mpï 1952 in Venlo trachtte te beleg gen Reeds lang tevoren hadden ver tegenwoordigers van dit genootschap een zaa' besproken in café-restau rant „National". Ruim drie weken voor Pinksteren annuleerde de heer Claessens onver wacht de overeenkomst, zodat de Ge tuigen van Jehova gedwongen wa ren alsnog uit te zien naar een an dere ruimte voor hun congres. Tent gehoriger! De Getuigen van Jehova zagen zich als gevolg hiervan voor extra organisatiekosten geplaatst en dien den tegen de zaa'houder een vorde ring tot schadevergoeding in. Het congres is intussen toch door gegaan. De Nederlandse Spoorwegen stelden het genootschap een terrein plus een grote tent ter beschikking in Venlo, waar het tijdens het con gres tot ongeregeldheden kwam. Vele honderden leden van „Katho liek Venlo'overkoepeling van de katholieke .standsox-ganisaties aldaar, zongen tijdens de bijeenkomst voor de tent uit protest, diverse liede- i*en onder het devies: „Geen Jeho va congres in Katholiek Venlo". Met spreekkoren eisten zij, dat de luid sprekers zachter zouden worden afge steld. Ondanks de ervaringen te Venlo hebben de Getuigen van Jehova ook in December 1953 een driedaags con gres in Limburg gehouden. Ook dit heeft tot moeilijkheden geleid. Zij huurden reeds in Mei de concertzaal Apollo te Spekholzerheide en gaven de eigenaar 50,voorschot. In No vember daarna, dus een maand voor het congres, werd in verschillende parochiekerken vanaf de preekstoel dringend verzocht geen medewer king te verlenen in de vorm van on derdak aan de deelnemers van het congres. Eind November wendde de ken H. Ramaekers van Kerkrade zich in een waarschuwing tot de Ka tholieken van Kerkrade en naaste omgeving de Getuigen van Jehova geen onderdak te verlenen. Juist als te Venlo geschied was, annuleerde ditmaal in Spekholverhei- de de zaalhouder de overeenkomst. Juist als te Venlo vonden de Getui gen van Jehova toch nog een ander onderdak, ditmaal het verenigingsge bouw „De Burcht" te Brunssum van de Partij van de Arbeid, waar het congres op 11, 12 en 13 Dec. j.l. ge houden is. Terwijl in Katholieke bladen deze geste van de Partij van de Arbeid werd becritiseerd („Katholiek Lim- burg weet een keer te meer waar het aan toe is met zijn personalisti sche socialisten en hun opvatting over verdraagzaamheidtrek ken de Getuigen van Jehova in hun orgaan „Ontwaakt" van leer tegen wat zy noemen „De religieuse on verdraagzaamheid in het Zuiden van Nederland". Ook de zaalhouder in Kerkrade wacht een civiel proces. Gebrek aan normaal koopmansfatsoen Voor het plaatsen van een valse handtekening op een aanvraag - muiier voor een invoervergunning voor koperdraad eiste de officier van justitie bij de Haagse Rechtbank te gen de 46-jarige commissionnair W. uit Den Haag anderhalf jaar gevan genisstraf. Verdachte had met toe stemming van een kennis op diens firmanaam een invoervergunning aangevraagd, maar had tevens een valse handtekening daaronder gezet. De kennis, als getuige gehoord, ont kende dat hij ook hiervoor toestem ming had gegeven. Niet ten laste ge legd, maar wel aangevoerd werd dat verdachte zou hebben geweten, dat het koperdraad in werkelijkheid niet voor invoer in Nederland was be stemd maai' voor aflevering aan lan den in Oost-Europa. Verdachte ontkende dit. De president wees erop dat uit de stukken de schijn tegen hem was. Verdachte vond voorts dat hy wel toestemming had die handtekening te zetten. De officier van justitie wees in zijn requisitoir op het gevaar dat onze internationale handelsbetrekkingen in gevaar komen door dergelijke practijken. Verdachte ziet het nog steeds niet in, aldus de officier van justitie; hij mist het normale koop mansfatsoen. Uitspraak 16 Februari. RIJKSSTEUN AAN KINDER KLINIEK De Eerste Kamer heeft gistermid dag een wetsontwerp aangenomen, dat de stichting Medisch-psychologi- sche Kinderkliniek te Leiden van rijkswege een geldlening garandeert ten behoeve van het aankopen en inrichten van een gebouw met ter- i rein. De Kamer ging voorts, na enige I discussie met de minister accoord j met het ontwerp van wet tot ver lenging van de tijdelijke wet monu-i mentenzorg. Zulks in afwachting van i de nieuwe monumentenwet, die bin- j nenkort zal worden ingediend. j De Kamer nam ten slotte een aan tal wetsontwex'pen aan tot verhoging van loongrenzen, bijslagen en uitke-1 ringen krachtens sociale wetten, ver- hand houdende met de zesde loon-1 ronde van vijf procent. De heer Van Lieshout (K.V.P.) betreurde het, dat het niet mogelijk was gebleken, dat de betrokken ren- j tetrekkers de verhoging per 1 Ja nuari in handen hadden gekregen. RIJK GAAT TIJDIG BETALEN Dank zij een verzoekschrift van een Haags timmerbedrijf aan de Tweede Kamer, waarin geklaagd werd over het feit, dat het Rijk zijn leveranciers dikwijls zeer lang op hun geld laat wachten, hebben de ministers thans van minister-presi dent dr. W. Drees het verzoek ge- krijgen zoveel mogelijk te willen toezien op t:jdi°e betaling van re keningen. Dit blijkt uit een schrij ven van dr. Drees aan de Tweede Kamer. REGERING IS TEGEN AFSCHAF FING VAN HET COLLEGEGELD Uitgaande van het standpunt dat het volgen van hoger onderwijs niet is verplicht, is de Regering tegen afschaffing van collegegeld. Dat blijkt uit het antwoord van minis ter Cals inzake de wijziging van de hoger onderwijswet aan de Tweede Kamer. De minister zal met de commissie voor onderwijs uit de Tweede Ka mer overleg plegen over de vast stelling van collegegelden. In de tegenwoordige bepalingen is verlaging van collegegelden mogelijk voor personen uit één gezin, die bij het hoger onderwijs zijn ingeschre ven. Of verlaging van collegegeld ook kan worden toegestaan wanneer andere kinderen uit het gezin ander schoolonderwijs, waarvoor school geld wordt geheven, volgen, zal thans worden nagegaan. Minister Cals stelt verder, bij no ta van wijziging, voor hun, die zich voorbereiden voor het examen voor een middelbare acte en daarvoor colleges en practische oefeningen aan de universiteit volgen, verlaging van collegegelden toe te staan. Practisch gebruik van paleis Noordeinde Balzaal wordt aula Binnen afzienbare tijd zal het In stituut of social studies", dat thans is ondergebracht in het achterge deelte van het paleis Noordeinde, de beschikking krijgen over de geres taureerde voorkant van het paleis. De lange duur van de onderhan delingen met de monumentenraad is ten dele het gevolg van de wens van deze raad om het oorspronke lijke tongewelf van de uitgebrande balzaal te herstellen. Hiervan is thans afgezien. Van de balzaal wordt een aula voor het instituut gemaakt, waarvoor het Haagse bedrijfsleven vijftig mille ter beschikking van de gemeente heeft gesteld. In de*rech tervleugel aan de voorkant komt de bibliotheek van het instituut. Uit het voorgaande blijkt reeds, dat van het voornemen van de Re gering om het voorgedeelte van het paleis te bestemmen voor ontvang sten van Rijk, pi-ovincie of gemeen te, is afgestapt. Spoedige ingebruikneming van het voorgedeelte door het .Institute of social studie", dat thans 45 buiten landse studenten herbergt, benevens drie gasthoogleraren en tien univer sitaire buitenstaandei-s, zal tevens een eind maken aan het gebruik van het voorplein door chauffeurs, die er in het afgelopen seizoen hun auto bussen plachten schoon te maken, en voetballende kinderen. Alcoholvrije cafés willen geen vermenging Eigen bedrijfsorganisatie Tijdens de te Arnhem gehouden derde algemene ledenvergadering van de Vereniging van Alcoholvrije hotel-, restaurant-, café- en aanver wante Bedrijven (VAB) is met al gemene stemmen besloten een uit voerig schrijven te richten aan de ministers van Economische Zaken, i Sociale Zaken en van de Publiek- rechtelijke Bedrijfsorganisatie, als mede aan de leden van de volksver- tegen woordiging, waarin met klem zal worden verzocht voor de hotel restaurant, café en soortgelijke be drijven, waar uit principiële of wel ideële overwegingen geen alcohol houdende dranken worden verkocht, de mogelijkheid te openen een be drijfsorganisatie op te richten, wel ke geheel los zal staan van de in te stellen bedrijfsorganisaties voor de bedrijven van soortgelijke aard, waar wel alcoholhoudende dranken worden verkocht. De bij de VAB aangesloten exploitanten achten het n.L onmogelijk te worden verplicht zich aan te sluiten bij een vakgroep, respectievelijk bij een bedrijfsgroep, welker besturen de belangen zullen moeten behartigen van hun bedrij ven, terwijl deze zich niet kunnen verenigen met het geheelonthou- c'ersstandpunt en dus in feite tot hun tegenstanders in de strijd tegen het alcoholisme moeten worden gere kend. GELE KOPLAMP EN WIE ZIJSPANLICHTJE. Wegenwachten bij duister beter herkenbaar voor verkeer met pech. Nü de A.N.W.B.-wegenwachten op verschillende routes ook in de vroege morgen- en de late avonduren dienst doen, is het noodzakelijk gebleken hen in het duister duidelijker her kenbaar te doen zijn voor het ver keer, dat hulp nodig heeft. Automobilisten, die bij duisternis te kampen hebben met pech zullen voortaan de wegenwachten kunnen herkennen aan het feit, dat zij een gele koplamp voeren en een klein wit lichtje op het zijspan. Inmiddels blijft de A.N.W.B. bin nen het kader der wettelijke velich- tingsbepalingen streven naar een nog meer effectiever herkenningsmoge lijkheid. De bedoelde bepalingen la ten daartoe vooralsnog echter weinig ruimte. Uit veiligheidsoverwegingen dragen thans alle wegenwachten, die bij duis ternis dienst doen, een aan de achter zijde rood-reflecterende ceintuur. SCHRIFTELIJKE LEERGANG OVER KATHOLICISME Op initiatief van het bekende apos tolische vormingscentrum Una Sancta aan het Bezuidenhout te Den Haag, zal in Maart van dit jaar begonnen worden met een eenvoudige schrif telijke leergang over het Katholicis me. Deze cursus, die uiterst goedkoop wordt gehouden en aangepast is aan lezers van gemiddelde ontwikkeling, is bedoeld zowel voor katholieken als niet-katholieken. Getracht wordt, de katholieken op de eerste plaats meer kennis bij te brengen van hun geloof en hen daar door apostolisch te vormen voor om gang, met andersdenkenden. Aan de tweede groep en onder hen heel bijzonder de buitenkerke lijken wil men voorlichting geven over de katholieke kerk, die alleen reeds cultureel gezien een belangrijk verschijnsel is in ons land. De cursus is niet bedoeld als beke- ringsactie; wel wil men daardoor de andersdenkenden, die een zekere sympathie gevoelen voor de katho lieke kerk doch zich niet willen wen den tot een priester of katholieke leek, in contact brengen met de leer van het Katholicisme. De cursus om vat 20 lessen en bestaat uit 2 delen: een stuk geloofsleer volgens het boek „Het geloof van de katholiek" (een bewerking van de Kleine Triptiek) en een toelichting, een contact met de lezer, waarin een bespreking van de les, alsook van actuele problemen e.d. Men kan zich steeds op de cursus abonneren. Correspondentie tussen de redactie en atonné's is altijd moge lijk. De leiding van de cursus berust bij pater dr. N. van Doornik, MSG, die hierin wordt bijgestaan door de cate chisten van Una Sancta en enige des kundigen op verschillend gebied. Bij Aarle-Rixtel is Dinsdagmiddag een bijzonder fraaie en kostbare vil la totaal uitgebrand- Slechts een klein deel van het meubilair kon ge red worden. De eigenaar van de villa, de heer Van Schuppen, is directeur van de N.V. Raaymakers Textielfabriek, te Helmond. De vrijwillige brandweer van Aar le-Rixtel was zeer spoedig ter plaat se en kreeg later assistentie van dc vaste brandweerkern en de vrijwil lige brandweer van Helmond en van enige bedrijfsbrandweren o.a. van de N.V. Raaymakers en van Van Dams Golfcartonfabriek te Helmond. Vele inwoners van Aarle-Rixtel, die in Helmond hun werk hebben en in de middagpauze naar huis gingen, hebben geholpen bij het redden van tal van kostbaar-heden. Het blussings- werk werd zeer bemoeilijkt dooi'dat bijna geen water in de buurt was. Het ijs in de achter de villa gele gen vijver moest open gehakt wor den, voor men aan bluswater kon komen. Een nauwkeurige schatting van de schade is nog niet te maken. De vil la alleen al was 150.000 waard. REPRESENTATIEKOSTEN MR. LUNS 40.000 In afwezigheid der beide minis ters van Buitenlandse Zaken heeft de Tweede Kamer Dinsdagmiddag zonder discussie of stemming een wijziging der begroting 1953 goed gekeurd, waarbij voor vergoeding van de ambts- en representatiekos ten van de minister zonder porte feuille, mr. J. M. A. H. Luns 40.000 v/erd aangevraagd. Aan de afgetreden Hoge Commis saris in Indonesië, de huidige am bassadeur in Bonn, de heer A. Th. Lamping, werd voor zijn ruim twee jarige ambtsvervulling in Djakarta een jaarlijkse uitkering van f 4.234 toegekend. PUROL GENIEST ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen (Advertentie). (105)

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6