DUINSTREEK Rijnstreek CCöP. BOERENLEENBANK Aan reinigingsrechten kan niet worden ontkomen ZATERDAG 23 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 KATWTTK AAN DEN RIJN Verbetering Verschillende per celen tuingrond in de Zanderij Wes- terbaan worden deze winter afge zand. Dit wordt voornamelijk gedaan om deze grond op beter peil te bren gen, waardoor de producten niet zul len verdrogen. Ook komt hierdoor 'n nieuwe verse laag teeltgrond in cul tuur, hetgeen aan de kwaliteit der producten ongetwijfeld ten goede komt. Jubilea Twee leden van de vrij willige plaatselijke brandweer wer den gisteren gehuldigd in verband met hun 25-jarige trouwe dienst. Die huldiging had plaats in de trouwzaal van het gemeentehuis, waar de jubi larissen, de heren Jac. van Diiiven- bode en J. Dubbeldam werden toege sproken door de burgemeester, rcr. Woldringh van der Hoop, en door de brandweercommandant, de heer Jac. Gesirtk. Namens de manschappen van de brandweer bood de heer Nic. Schuitemaker twee bloemenmanden aan, nadat tevoren de burgemeester de twee jubilarissen de bronzen krui zen van de Kon. Ned. Brandweer- bond op de borst had gespeld. Na deze huldiging bleef men onder de thee nog gezellig bijeen. De Zondagse dienst wordt voor wat betreft de patiënten van de dok toren Bergman, Hueting en Van der Laan, waargenomen door dr. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. „KATWIJK AAN DEN RIJN." ïn verband met de Boekjescontróle en de RENTEBIJSCHRUVING moeten ALLE spaarbankboekjes, be halve die der Jeugdspaarbank, vóór 1 Februari 1954, ten kantore worden ingeleverd. Terugbalen der boekjes alleen op Maandag 8 en Dinsdag 9 Februari van 2 tot 5 uur. Geduren de die uren geen andere bankzaken en geen busjes ledigen. 5407 HET BESTUUR. (Advertentie) NOORD WIJK Verbetering Lijnbaanweg. Door dat na vele onderhandelingen de ge meente tot overeenstemming is geko men met een achttal eigenaren van grond aan de Lijnbaan weg, kan met de algehele verbetering van deze weg worden begonnen. De gronden van genoemde eigenaren worden gratis afgestaan, doch de nodige beschoeiing en rasterwerk komen ten laste van de gemeente. Deze onkosten worden begroot op 20.915,De rijweg over de volle lengte zal kunnen worden gebracht op 6 m. breedte, met aan de oostzijde een voetpad van 3 m. en aan de westzijde van Nieuwe Zeeweg tot Kerkhofpad een voetpad van 2 m. breed. Tussen het voetpad en de rij weg zal aan de westzijde een grpen- zoom worden geprojecteerd. De be- stratingskosten worden begroot op 55.700,de rioleringskosten op 49.380,voor het electriciteitsnet 3000,voor gasleiding 5300, voor waterleiding 2200,en voor de straatverlichting, welke nu elec- trisch wordt 7000, Met deze reconstructie van de Lijnbaanweg is gemoeid een bedrag van 143.225, Verbetering „De GrentDoor de aankoop van het duinterrein, waarop voorheen villa „Vera" stond is de gemeente thans in de gelegen heid de belangrijke toegangsader naar de Kon. Wilhelminaboulevard „de Grent" vanaf de Huis ter Duin straat tot aan de Abraham v. Roeyen- straat te verbeteren. Met name voor het voetgangersverkeer zal een zeer dringende verbetering kunnen wor den verwezenlijkt. Daarnaast wordt de mogelijkheid geopend de Abr. v. Rooyenstraat over een lengte van pl.m. 80 m. op de voorgeschreven breedte te brengen. De kosten voor het verplaatsen en aanbrengen van afrasteringen, de nodige afgravingen, bestratingswerken enz. worden door B. en W. begroot op ƒ21.600,Het ligt in het voornemen deze werk zaamheden nog vóór het a.s. seizoen te doen uitvoeren. Bij de gehouden examens voor het Lingerie-diploma zijn de volgen de dames geslaagd: Greet je v. Schie, Annie v. d. Klugt, Greet Wijnands, Nel Pont, Willy Luijckx, Nelly v. Houten, Lenie Hermans, Greet v. d. Holst, Alie Vogelaar, Maria Vink, Corrie Hoogeveen en Bep Meijer. Allen leerlingen van de R.K. Vak school Bronckhorststraat De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dokter Goudriaan. De Duinzandapotheek is geopend van 11.301 uur en van 4.305.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. NOORDWTTKERHOUT Zangersjubileum St. Victor Dins dag a.s. zal in de St. Victor-parochie gevierd worden het 60-jarig zangers jubileum van de heer J. v. Schooten en het 50-jarig jubileum van de heer A. Broekhof. Om 9 uur v.m. zal een solemnele H. Mis worden opgedragen tot intentie van de beide jubilaris sen. De beide jubilarissen houden van 1112 uur in htm woningen receptie. OEGSTGEEST De Zondagsdienst wordt waar genomen door dr. Glabeek en mevr. v. d. Vliet—de Vries. VOORSCHOTEN De med. dienst wordt waargeno men door dr. T. J. M. Tonino, Voor straat 23, tel. 2493 en zuster M. van Driel. ZOETERMEER De medische dienst wordt Zon dag waargenomen door dokter P. Kegt en voor de beide Kruisvereni- iginger^ door zr. Rooy. VOORHOUT OOK VOORHOUT GEDUPEERD DOOR INTREKKING VAN WONINGOONTINGENT 1953? Motie aan Partijraad te Utrecht. Een zeer groot aantal leden van de K.V.P. was ter vergadering opgeko men, hetgeen voorzitter H. A. Allard verheugde. De agenda was maar kort n.l. één belangrijk punt: de verkiezing van vier nieuwe bestuurs leden, door bedanken van de heren B. v. d. Nouland, A. W. Deutekom, P. A. v. Werkhoven en G. M. Prins. De voorzitter hoopte op een welsla gen van de uitslag hiervan. Na voorlezing der notulen werd direct overgegaan tot stemming. Can- didaten waren de heren A. J. Groot huis, C. P. Vergouwen, L. B. v. d. Lans, W. v. Kempen Czn C. v. Werkhoven P. A.zn., W. Prins en W. Floor. De voorz. was zeer verheugd te kunnen mededelen, dat na een eerste stemming met grote meerder heid in de vier vacatures was voor zien, t.w. volgens volgorde uitslag stemming, L. B. v. d. Lans, A. J. Groothuis, W. Floor en W. v. Kem pen C.zn. Welkom werden de heren geheten aan de bestuurstafel en de voorzitter hoopte, dat door deze nieuwe krachten de afd. der K.V.P. mocht groeien en bloeien. Het leden aantal bedraagt thans bijna 600, dus nagenoeg is Voorhout de grootste af deling in de streek. Voorts deelde de voorz. nog mede, dat in verband met de contributiebetaling alleen zij mo- geh deel nemen aan de stemming van de groslijst welke 1 Jan. 1.1. lid waren. De rondvraag bracht een sensatio nele gebeurtenis, daar de heer Ant. v. d. Lans de vraag stelde, of het waar kon zijn dat woningcontingen ten van de jaren 1951/'53 door hogere instanties waren geannuleerd. Nage noeg zeker zijnde van zijn vraag, moest spreker dit zeer betreuren en stelde daarop aan de vergadering voor een motie in te dienen bij de vergaderende Partijraad van de KVP HYPOTHEKEN en voor olie auder® takeD op bet gebied vrd on roerende goederen Bouw- en Makelaersbodrijf v.d. Drift (Advertentie) te Utrecht Meerdere sprekers, van deze gang van zaken op de hoogte zijnde, voerden het woord, waaruit geconcludeerd kon worden, dat het plaatsèlijk gemeentebestuur, of de woningbouwvereniging „Voorhout" in deze geen schuld dragen. Op tijd waren de aanvragen, voor het reste rende contingent binnen, evenwel werd wel afgevraagd waarom met de toestemming was gestagneerd. Na nog meerdere duidelijke uiteenzettin gen werd de motie door diverse voor aanstaande personen ondersteund en met daverend applaus door de verde- ring aangenomen. Deze luidt als volgt: De KVP, afd. Voorhout, heden in vergadering bijeen, brengt de volgen de met algemene stemmen aangeno men motie ter kennis van de Partij raad. „Willekeurige manipulaties met de woningcontingenten, hebben zeer vele gemeenten in de Provincie Zuid Holland geduDeerd, doordat blijkens brief van 14 Januari 1954 van de hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Directie van Wederopbouw en Volkshuisvesting in Zuid Holland, de nog niet gerealiseerde woningcon tingenten voor de periode 1951/^ waarvoor echter tijdig bouwplannen te bevoegder plaatse werden inge diend, zonder meer zijn geanuleerd. Stelt Uw Partijraad voor de nodige stappen te ondernemen, teneinde dit schreiend onrecht op korte termijn, ongedaan te willen maken". Vervolgens kon de voorzitter nog mededelen, dat de contributie van 't afgelopen jaar voor 100 was bin nengekomen, dit naar aanleiding van gestelde vragen in een vorige verga dering. Ook kon spreker zijn op rechte dank uiten voor deze vlotte en Gemeenteraad Sassenheim De gemeenteraad van Sassenheim kwam gisterenavond in voltallige zitting bijeen om de nieuwjaarsrede van haar voorzitter aan te horen en een aantal punten te behandelen. In deze rede gaf de voorzitter al lereerst een overzicht van de behan delde punten in de verschillende vergaderingen. Hij moest constate ren, dat er op verschillende punten winst is geboekt. Met de bouw van de zestig woningen aan de Wester straat, waarvan een groot gedeelte binnen enkele weken betrokken kan worden is vooral wat betreft de uit breiding van de woningtuimte voor uitgang is gemaakt. Een minder opwekkend facet is de minder gunstige financiële positie van de gemeente. Hier nopen oorza ken, buiten de wil van de bestuur- deren gelegen, tot scherp opletten, en zorgvuldig manoeuvreren met de uiterst korte riemen. Het' inwonertal van de gemeente steeg van 8378 tot 8463 personen. In het afgelopen jaar zijn 68 personen geëmigreerd. Verschillende straten kregen een nieuwe verlichting, ter wijl ook verschillende trottoirs wer den verbetérd. Reeds heeft men weer een plan voor de bouw van 60 wo ningen. Het wachten is echter op een nieuw woningcontingent. De brandweer is dertienmaal uit gerukt. Het buizennet van gas- en waterleiding werd op sommige plaat sen verbeterd. Het politieapparaat bestaat thans uit 10 man, terwijl nog 15 man der reserve rijkspolitie aan wezig zijn. Betreffende de arbeidsmarkt kon de voorzitter constateren dat zich vrijwel het gehele jaar een vrij gun stige tendens had geopenbaard in vergelijking met andere jaren. Het ging hier vooral om het direct be schikbare aanbod van mannen. De nestor van de raad de heer R. W. van Breda dankte de voorzitter voor de gehouden speech. Een nieuw bezoldigingsbesluit voor het gemeentepersoneel werd vastge steld. Deze wijziging was hodig in verband met de loonsverhogingen. Hiermede komt het bezoldigingsbe sluit 1947 te vervallen. Aan een tweetal personen werd naast de jaarwedde krachtens het bezoldigingsbesluit '47 een persoon lijke toelage toegekend. Deze toela ge werd met de verschillende loon- ronden overeenkomstig verhoogd. Voorgesteld werd deze toelagen voor het nieuwe besluit vast te stellen. Dit voorstel werd echter teruggeno men. De raadsleden waren het er niet mee eens, dat een persoonlijke toe lage ook verhoogd werd. Op een vol- tende vergadering zal dit punt we erom ter sprake gebracht worden. Deelname bouwkas. Vervolgens kwam ter sprake de deelneming aan de N.V. Bouwkas voor Noord-Nederlandse gemeenten. Met verschillende bouwkassen wa ren onderhandelingen gevoerd. Het bleek echter dat bovengenoemde N.V. de beste was. Om toe te treden tot deze bouwkas moet de gemeen te een bedrag ad 0.40 per Inwoner in het aandelenkapitaal inbrengen. Hiervan dient 20 pet. te worden vol gestort. Deze deelneming komt voor onze gemeente op 3250,— met een I volgestort gedeelte van 650. Jaarlijks wordt 3H dividend uit- I gekeerd. Degene die middels deze N.V. een woning wil bouwen dient 15 pet te sparen of te storten indien I de posten minder dan 15000.be- i dragen. Voor bedragen daarboven toch belangrijk geworden vergade ring, waarna gesloten werd op ge bruikelijke wijze. Geb.: Antonia C., d- v. P. F. Jon ker en J. M. Langelaan; Wilhelmina, E., d. v. P. V. Vos en W. P. Buurman. Ondertr.: P. H. Homan, 23 j. (Sas senheim) en H. G. Does, 21 j.; F. Maksymiak, 33 j. (Warmond) en G. W. v. d. Plas, 25 j. Overl.: Hendrika G. M. Nijssen Buschman, 23 j. LEIDSCHENDAM Geb.: Wihèlmus C. G. M., z. v. C. J. M. van Paridon en M. A. Duyn- darn; Apollonia C. A. W. M., d. v. P. A. Verschoor en P. G. van Es; Sietze A., d. v. A. L. van Dijken en I. A. Veenstra; Albertha C. A., d. v. A. J. Remmerswaal en A. Gillesse; Adriana G. M., d. v. R. G. Wensveen en C. M. Onderwater; Johanna C., d. v. F. Mos- tert en A. Oostwouder; Elisabeth L., d. v. N. M. Spaan en J. Moerings. Getr.: J. G. Onderwater en A. G. Onderwater; L. C. Wortel en H. Schutte; A. van der Kuij en F. van Oei; W. M. Bolleboom en H. M. B. van Dorp. Overl.: A. 't Hart, 75 jaar, wedn. v. A. Schippers; H. Bitter, 68 jaar, echtg. van E. de Bruin; H. J. van der Meer, 68 jaar, echtg. van J. H. van den Berg. WASSENAAR Van Zaterdagmiddag 4 uur tot Maandagmorgen 8 uur wende men zich voor medische hulp in spoed gevallen tot de artsen J. Baart de la Faille, van Zuylen van Nijevelt- straat 108. tel. 3018 en dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Van Zaterdagavond 6 uur tot de volgende week Zaterdag wordt des avonds, des nachts en op Zondag de apothekersdienst waargenomen door Apotheek „De Burcht", Johan de Wittstraat 9, tel. 3806. "2eb.: Eleonore Christine Elisabeth Anna, d. v. F. J. G. Brackel en J. E. Dijst; Matthijs Bernhard Marie, z. v. J. J. M. Veraart en B. M. Strengers; Angela Johanna, d. v. L. J. M. Ke- nens en D. J. de Groot; Harmen Jan Albert, z. v. J. W. Lammers en J. M. Leonhardt; Marielle Madeion, d. v. S. van Aggelen en L. M. S. Gerlings; Robert, z. v. A. J. Riksen en B. Werk hoven. gelegen moet 50 worden gespaard, j De raadsleden waren allen voor dit I plan. Er waren echter nog verschil- I lende vragen en opmerkingen. Een langdurige discussie was het gevolg. I Toch werden alle leden tevreden ge- steld. Desgevraagd deelde de wet- I houder Vogelaar mede dat indien men door middel van de bouwkas gaat bouwen men niet eerder toe stemming krijgt van 't college van B. en W. als wanneer men krachtens de wachtlijst een woning zou krij-1 gen. Waar deze woningen van het j volume afgaan zou het een zeer on- j billijke regeling zijn indien men hier j niet de hand aan hield. Alle aanvra gen voor deze bouwkas zullen dan ook door de woningcommissie en door colelge van B. en W. worden behandeld. De heer Schrama verzocht het col lege de mogelijkheid na te gaan of de gemeente ook garant kon zijn voor spaarders die reeds bij een andere bouwkas zijn aangesloten. B. en W. zal een en ander nader onderzoeken. Tenslotte werd het voorstel tot deelneming aangenomen. Reinigingsbelasting. Een volgend punt van discussie J vormde de invoering van een reini gingsbelasting. Dit voorstel deed de leden zeer onsympathiek aan. De voorz. deelde echter mede, dat deze vorm van betasting van hogerhand was opgelegd. Men heeft de invoe ring ervan lang uitgesteld doch ver der uitstel was niet mogelijk. Men heeft verschillende systemen om tot I deze belasting te komen onderzocht. Wilde men aanvankelijk uitgaan van de huurwaarde der percelen volgens de personele belasting, later werd dit gewijzigd in de belastbare op brengst volgens de kadastrale leg gers. De administratieve rompsslomp van dergelijke systemen is echter dermate groot dat men hiervan heeft afgezien. Nu zal een belasting wor den geheven per vuilnisemmer. Dit bedrag zal zijn 6,per emmer per jaar. Voor personen die meer dan een emmer bezitten zal een reductie worden gegeven. Zo betaalt men voor 2 emmers in totaal 10,Hier mede bereikt men dat de minst draagkrachtigen, die blijkens een onderzoek over een emmer beschik ken, het minste belast worden. Voor diegenen die de vuilnisemmer in het geheel hebben betaald, zal dit jaar een restitutie van 70 pet. van de af koopsom worden verleend. In be paalde gevallen kan ontheffing wor den verleend. Over dit laatste kwa men de tongen los. Waar moest men de grens trekken voor deze onthef fing. Deze gevallen zullen allen in dividueel worden behandeld, zoals ook geschied met de schoolgelden. Sommige heren waren van mening dat men geen publiciteit moet geven van deze ontheffing. De heer Kortekaas vroeg zich af of de invoering van deze belasting niet de weg opende voor het creëren van andere soorten van belasting. De invoering van deze belasting is niet tegen te houden omdat op de begroting 1954 hiermede reeds re kening is gehouden en deze begro ting is goedgekeurd. Tenslotte wérd deze van hogerhand opgelegde be lasting aangenomen. Een bedrag van 12000.— werd door de raad verleend om het opho gen van het industrieterrein te vol tooien. Tenslotte kwamen de comptabili- teitsbesluiten waarbij nog werd be sloten over te gaan tot aanschaffing van een keersmaquette voor ver- keersonderwijs op de scholen. NIEUW VEEN K.A.B. vergaderde. Gisteravond hield de K.A.B. haar 'jaarvergade ring in de bovenzaal van Leliveld. Uit het verslag van de penn. bleek er een batig saldo van ruim 280 in kas te zijn. Tot leden van de con- trolecomm. werden benoemd J. van Capel en A. J. v. Trigt. Vervolgens komt het 35-jarig bestaan aan de orde. Besloten werd een reis te or ganiseren naar Arnhem en omgeving op 2e Pinksterdag. Deze datum zal eventueel gewijzigd kunnen worden, indien blijkt, dat de voetbalver, haar jaarlijks sportfeest op genoemde dag zal houden. Hierna kwam de be- j stuursverkiezing aan de orde. De he ren v. Buuren, Lebesque en Lenting werden resp. als voorz. penn. en commissaris bij acclamatie herkozen. Hierna betrad de geestelijk adviseur, kapelaan v. Paassen, het podium. In een korte maar krachtige redevoe ring drong hU bjj alle leden aan tot bijwoning van een zeer belangrijke bijeenkomst op 18 Febr. a.s. Tijdens deze bijeenkomst zal er hoofdzake lijk gesproken worden over de taak van de werknemer n.a.v. het Mariale jaar. Bij de rondvraag vroeg de heer Burgmeijer, hoe de K-A.B. tegen over de K.V.P.-vergadering staat op a.s. Maandag. De voorz. riep alle le den op, om naar deze zéér belang rijke vergadering toe te gaan. De dringende noodzaak eist, dat de K.A.B. op waardige wijze wordt ver tegenwoordigd in het K.V.P.-bestuur. Biljarten. Gisteravond werden de wedstrijden om het persoonlijk kpnpioenschap van de biljartvereni ging „Dito" voortgezet. De uitslagen voor de beker waren als volgt: A. J. TrigtH. A. Leliveld 0—2; J. Gieling A. Straathof 20; G. KeijzerJ. Pietersen 02; J. v. EijkH. Leli veld 20; A. v. Eijk—A. J. v. Trigt 20. Door deze nederlagen heeft A. J. v. Trigt de leiding moeten afstaan aan A. v. Eijk en J. v. Eijk. De uitslagen voor de medaille wa ren: Th. NotenboomM. Wijfjes 20. Woensdagavond werd er door het eerste viertal deelgenomen aan wed strijden in Langer aar. Hier orga niseerde „Vriendenkring" een groot tournooi in verband met haar 15-jar. bestaan. Door een fraaie 62 over winning op de Plas 1, eveneens uit Langeraar, plaatste Dito zich in de volgende ronde. NOORDEN Jaarvergadering KAB Donder dagavond werd in de St. Jozefgezel- lenzaal de 'aarvergadering gehouden van de KAB. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat er twee leden waren geëmigreerd en twee nieuwe leden ingeschreven, zodat het ledental op 93 bleef. De penningmeester noteerde aan inkomsten 392,93 tegen uitgaven 443,93, derhalve een nadelig saldo van 50,76. Op 31 December in kas 371,33. Van de onderafdelingen hoorden wij de volgende cijfers: St. Eloy: het ledental was met 1 gestegen en is nu 9; inkomsten 9,52, uitgaven 9,05, batig saldo 0,47, in Kas 17,99; bakkers: telt nu 2 leden; inkomsten 53,40, tegen een uitgave van 54,39, nog in kas 3,14. Voor het Kanunnik van Schaikfonds was opgehaald 126,90'. Concordia heeft in het afgelopen jaar verzekerd 32.000 en er zijn twee uitkeringen gedaan, bedrag 1250. Totaal verze kerd bedrag 220.000 met een jaar premie van 5042,52. Herwonnen Levenskracht: opgehaald aan bon nen 191, speldjes 53,23, goede week offer 21,67. Aan het hoofdbe stuur afgedragen 165,20. Dit jaar zijn er van de afdeling twee leden uitgezonden waarvan er 1 hersteld is teruggekeerd. Hulp in Nood bracht op 193,71, uitgekeerd is 74,63, nog in kas f 215,04; De Centrale Volks bank: uitgegeven 108 boekjes, inleg- geld 5440,04, terug betaald 4992, spaartegoed 26.113,20. De reiskas had ontvangen 172,20, uitgegeven 172,55, nadelig saldo 0,35. Voor de vacantietrip zijn 27 leden inge schreven en voor de passiespelen in 1955, 13 leden. Bij nfonde van J. Knaap bracht de financiële commissie verslag uit, dat de boeken van de penningmeester in orde zijn bevonden. Als nieuw lid van de commissie werd toegevoegd B. Verweij. Bestuursverkiezing: C. de Koning en J. Vork werden bij acclamatie her kozen. C. de Koning werd tevens weer tot voorzitter herkozen. Op 8 en 9 Mei wordt er in het vor mingsinstituut te Baam een week-end gehouden voor de leden van de KAB, waar zij zich in de politiek kunnen bekwamen. Over de Lourdesreis van de KAJ werd veel gepraat, doch zonder resul taat. De feestavond zal gehouden wor den op 11 Februari els. in de zaal van de wed. De Leeuw. De gebr. De Jong zullen de avond opluisteren. TER AAR Nooit Gedacht Uitslagen van de dampartijen in de onderlinge compe titie, die tevens geldt voor het kam pioenschap van Ter Aar: J. v. d. StarrenAnt. Hartveld 11; Jan v. d. StarreW. Lubbers 02; D. SpekW. Snaterse 02; N. Groen in 't WoudW. v. Vliet 11; H. C. A. BroerC. Koeleman 20; W. EsveldtW. v. d .Starren 02. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RUN, 22 Jan. Groente Waspeen I 10,0023.00; waspeen II 6,0012,00; rode kool 6,00—11,00; gele kool 6,107,30; groe ne kool 11,0015,70; boerenkool 8,00 13,00; spruiten 16,0027,00; uien 4,10—6,90; breekpeen 3,108,60; wit lof 37,00—38,00; kroten 5,50—5,60. LEIDSCHENDAM, 21 Jan. Eieren. Op de weekmarkt waren aange voerd 38100 kipeieren welke vlot van do hand gingen. De prijzen wa ren voor: 3000 kipeieren no. 0 14.80 15.05; 4200 kipeieren no. 1 ƒ13.90 14.85; 12300 kipeieren no. 2 11.90 13.00; 11400 kipeieren no. 3 11.15 12.15; 6800 kipeieren no. 4 10.20 11.05; 400 kipeieren no. 5 9.50 10.00. Verder waren er nog 20 kippen verhandeld van f 3.455.50. ROELOFARENDSVEEN, 22 Januari. Bloemen Anemonen 7174; BI. Druifjes 1422; Wilg Katjes 719; Kastanje takken 1427; Freesia's 65135. Tulpen: Hillegarda 5362; Krelag 40«57; Rose Copland 6282; Sc. Wonder 5162; White Sail 50 68; Golden Hcirvest 85115; v. d. Eerden 67—90; E. Eddy 90—105; Crown Imperial 50—69; L. Witwe 58 66; King of the Red 5255; Pink Gem 5561; Moore 3548; Zenober 4046; Nansen 55—62; Amidonette 6065; Early Queen 5058; Eerly Glory 4658; Helios 4055; l'Inno- cense 5762; Magnificense 4248. TER AAR, 22 Januari. Groente Witlof I 3044; idem H 17—29; idem stek 915; spruiten 2027; idem B. 1719; andijvie 5765; waspeen 10 11; uien 5—6; idem nep 2—3; kro ten 5, alles per kg. Boerenkool 30 75 per kist. Knolselderij 1215 per stuk. AANGEBODEN g Aangeboden een slaap- en zitkamer met volledig pension, zeer geschikt voor 2 vrienden of vriendinnen, mooie zonnige kamers. Br. onder no. 1292 bureau van dit blad. g Prima essen bonen- stokken en bonen en erw- tenrijs, chrysantenstokken en essen palen in alle leng ten bij P. van Beek, N. Vooraorpstraat 27, Voor schoten. 5471 g Bureaux, boekenkast, divans, prachtbureaux, w.o blank eiken, kachels, haar den, radiators, badgeijsers, .raaie tafel, gasfornuis, ra diotoestellen, clubfauteuils, nang- en legkasten, stoe len. Inkoop, verkoop. N. Rijn 60 tegenover Water- steeg. Tel. 22150. 1284 g Te koop 1500 vlerk. M. gegalvaniseerde platen, enige tonnen constructie- iizer, hoekijzer, spanten en staanders, 2000 meter pijp werk enz. A. van der Pouw Kraan Zn., Hoogmade, Tel. K 1712—283. 1283 g Nieuwste vinding!!!! Geen lekkende wasmachi ne. Geen gebroken aard- leiding, prettige bedieniug Prijzen vanaf 1.25 per gehele ocht.-, midd.- of avond. Leidse Wasmach. Verhuur Modern, Franchi- montlaan 64, Margrietstr. 7 Tel. 22880. 4868 g Te koon aangeboden een electr. wasmachine m. electr. wringer, in goede staat. 220 Volt f 100. War- mundastraat 6, Warmond. g Te koop aangeboden wegens nlaats'ebrek een groot fornuis, merk Voss. Te bezichtigen Ommedijk- seweg 4, Zoeterwoude. 7? Te koon: twee moderne clubfauteuils met vier stoe len, pekost 325 nu f 135. Sjoelbak met schü^en f 10. Damesfauteuil f7.50, sten ƒ3.50, driewieler fietsje f 4.50, babvtafelstoel f 9, babyledikant ƒ9. Nieuwen- burp. Hooigracht 55 (peen winkelhuis). 1286 g Te koop: Vloerkleden 15 en 35, opklapbed 15, dames-, heren- jon gens- en meisjesrijwielen 19 en 25, wringer f 9, traoauto f7.50, twee pers. bedstel 35, één Ders. ƒ17.50, ledikanten f7.50, keukenstoelen 3. Nieu- wenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 2* Auto. Van emigrant aangekocht, een in goede staat verkerende auto, merk Opel. Te koop tegen elk aannemelijk bod. Te zien bij Jan Pluym, Hooi gracht 51. Tel. 25955. 5464 g Guitaars 22.50, Ban jo 25, Mandoline 20, Accordeon pianokl a vier z. g. a. n. 65.Wy vra gen grsunofoonplaten te koop tegen goede prijs Mu ziekhandel W. Grönloh, Burgsteeg 9, Leiden. ?g Alt op de Mare heeft geëmailleerde jongensfiets f 85, zwaar transportrij wiel f 95, laag herenrij wiel 35, idem dubbele remmen, 3 versnellings naaf 95, Damessport m. trommelremmen 120, z. g. a. n. Bato lamp, slot enz. 150. Remnaafdamesrij- wiel 65. 1289 g Te koop aangeboden 2500 stuks bloemkoolplan- ten soort Alfa pootbaar ge vraagd, 1500 stuks essen- bonenstaken, franco Hoog made. Adres C. J. van der Geest, Aohterdijk 3 post. Hoogmade. 1276 g Te koop: een staal ruige en slappe koemest, aan ry- en aan vaarwater. A. v. d. Poel, Noordw.weg 66. Katwyk Rijn. 5406 tg Muziekliefhebbers! Vro lijke zang-, dans- en klas sieke platen vanaf f 0.50. Mooie Philips Radio's van af ƒ25.-, Mooie Koffergra- mofoons vanaf 25. Mooie Pianoklaviers, ac cordeons vanaf 55. Radiolampen en -onderde len, luidsprekers en naal den. Reparaties enz. Jan- vossensteeg 41, Leiden. S* Nieuw Huiskamerameu blement aangeboden we gens teleurstelling f 550. (helft van de nieuwprijs). Te zien Terwee, Hooigracht 86, 10 tot 6 uur. 1282 g Tuin- en Bloemzaden. 20 besparing bij bestel ling voor 1 Februari a.s. Kwaliteit volledig gega randeerd. Onder garantie N. A. K. G. Vraagt gratis prijscourant. Zaadhandel W. Segaar Czn. Diefsteeg 8 Leiden. g Hout. Geweldige voor raad hout, palen, platen, binten, baddïngs, vloerde len, hekplanken 2" x 4", 4" x 4", 3" x 8", latten, ras ters enz. enz. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Ak ker, Miening 33, Zoeter woude. g Bouwmaterialen. Grote voorraad ramen, deuren, koziinen, toonbanken, win keldeuren. voordeuren, etalagemateriaal, wasbak ken, fonteinbakken, wand en vloertegels, alle soor ten hout, enz. enz. Aann. en Hand.bedr. Nic. v d. Akker, Korevaarstraat 3 Leiden. 5427 GEVRAAGD g Te koop gevraagd een ouderwetse kristallen kroon of koperen kroon. Alsmede kristallen of glazen koektrommeltjes, compot's, kandelaars, enz. Br. onder no. 5287 bureau van dit blad. g Gevraagd: alle Sier- teeltvergunningen Jan.- Decook periodieke. Aan geboden Tuinbouw teelt— ker Hzn., Roelofarends- veen K 1713 no. 487. g Brandhout. Grote par tij brandhout te koop, ook in gedeelten. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Ak ker. Miening 33, Zoeter woude. 5427 g Te koop: schrijfbureau met boekopstand f 40, hou ten bed (twijfelaar) met 3,delig kapokmatras 15, 2 damesstoeltjes met don kerrood moquette 15 per stuk, haard met achter en onderplaat f 90. Te bevra gen L. Morsweg 83. 1262 g Net R. K. persoon zoekt langs deze weg net kost huis met inwoning, be schikt zelf over ledikant met bijbehoren. Adres A. G. Heppe, Voorweg 77 te Hazerswoude Dorp. 5404 TE HUUR g Te huur aangeboden een schuur groot ongeveer 10 bij 5 m. met dito boven verdieping, beneden geheel leeg, boven twee kleine bollenstellingen, geschikt voor opslag of werkplaats. Te bevragen A. M. de Vroomen, Dorpsstraat 34, Warmond. 1288 g Alt op de Mare; 5 steek beitels 6.25, per stuk 1.50. Voorhamer 6. Houten prophamer f 5. Boorschaven f 4, 2 naald vijltjes 0.75, Petroleum- butagaslampen 20. Elec. ruitenwisser 12.50, 2 aan- hangwagenwielen f 27.50, Electromotor 220 Volt f 65. g Te huur onze gezellige zaal voor bruiloften en partijen met gebruik van vrije keuken, servies enz, Zeer billijke zaalhuur. A. de Groot, Plantage 2 tel. 26820. Bespreek vroegtij dig. 1129 DIVERSEN g J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor maarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 3190 g Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. g Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel. 26584. 2309 g Sierteeltvergunningen Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A of B. In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 99A, Roe- lofarendsveen, Tel. 291 K 1713. Wij repareren gebroken porselein, Saksische groe pen antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkoop aile soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmer Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1. tele foon 22791, Morsstraat 41. telefoon 26918. 3192 g Uw stem naar overzee? Radio Westrik, neemt bij U thuis uw gesproken brie ven op voor Uw familie. Onbreekbare platen. Vraagt inl. Geversstraat 39 Oegstgeest tel. 2 6608 g Bijknippen, wassen en uitkammen van uw hond, ook in de winter. Kouvat ten uitgesloten. Vlieland's Hondensalon, Nieuwe Rijn 50 t.o. 't Gangetje. ?g R. K. Jongeman zou gaarne kennis maken, met R. K. meisje, leeftijd 25 30 jaar. Br. onder no. 1263 bureau van dit blad. R. K. Meisje zoekt een leuke vriendin uit Leiden of omgeving, leeftijd 16 jaar. Brieven onder no. 1260 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3