Meerburg schoot ditmaal uit haar slof: 5-0 Gewijzigde formatie bracht geen enkele verbetering Van de Pol prolongeert zijn titel en werd opnieuw kampioen 47/2 Wolverhampton werd van de leidersplaats verdrongen Klaas Boot voor de vijfde maal Nederlands turnkampioen MAANDAG 18 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BI.AD - PAGINA 2 De grootste zege van dit seizoen Spelend met twee invallers, voor grabbelen. Dan krijgt Th. Zandber- Romijn en Janson, heeft Meerburg liet klaargespeeld THB met een dik ke nederlaag naar huis te sturen. Volkomen verdiend, hoewel het wel teleurstellend was voor THB, dat de scheidsrechter een o.i. volkomen zui ver doelpunt, gescoord in de tiende minuut na de aanvang, wegens bui tenspel afkeurde. Gevaarlijk is THB in de eerste helft niet meer geweest uitgezonderd even voor de rust. Bij Meerburg vlotte het zeer wel in de voorhoede, waar B. de Jeu de mid denvoorplaats bezette met naast hem als invaller Voordouw, die niet on verdienstelijk speelde. De beste man Avas echter ook nu weer W. v. Wet ten, die vier van de vijf doelpunten voor zijn rekening nam en daarbij herhaaldelijk opgelegde kansen wist te scheppen voor zijn medespelers door zijn fraai tactisch spel. In de twaalfde min. opende hij de score nadat J. Zandbergen een ver schot had gelost juist onder de lat, waar uit de keeper corner werkte. Uit deze hoekschop neemt v. Wetten de bal ineens op zijn voet en in de ver ste hoek verdwijnt het leer in het net (10). Drie min. later schiet hij opnieuw in uit een hoekschop en kan de keeper slechts met moeite de bal keren, waarbij hij deze laat glippen doch op de doellijn werkt de links achter van THB het leer weg. Nau welijks heeft de keeper zich'hersteld of v. Wetten laat opnieuw zijn han den gloeien met een vliegende ko gel. Succes kan niet uitblijven en als een pass van Th. Zandbergen op de rechtervleugel belandt is het al weer v. Wetten, die met een magni fieke omhaal de keeper voor de tweede maal passeert (20). Er is dan 17 min. gespeeld en steeds duren de aanvallen voort. Een pass van Voordouw naar Th. Zandbergen, van deze naar rechts, waar J. Zandber gen met de bal aan zijn voet op doel afstormt en van drie meter een schot afvuurt, dat juist tegen de uitgesto ken voet van de keeper stuit tot hoekschop. Deze levert niets op, maar nog geen vijf min. later volgt qen zuivere herhaling van de aanval met dezelfde spelers en nu richt Zand bergen beter en het is 30. THB komt nu wat onder de druk uit mede doordat de achterhoede van Meer burg het wat kalmer aan doet en als zij de linksbuiten van THB ongedekt laat, kan deze vrij voor doel plaat sen. De linksbinnen krijgt boven dien een vrije schietkans en benut deze ook en ten koste van een corner duikt Pelk de bal uit de hoek. Rust komt echter met 3—0. Tien min. na de rust een ogen schijnlijk ongevaarlijke aanval van Meerburg. Goed doorzetten van B. do Jeu bezorgt v. Wetten onver wachts een schietkans, die deze on middellijk benut en het is 40. THB zwoegt wat zij kan en geeft het niet op maar vermag niet de stormloop van de Meerburg-voorhoede te ke ren. Een kopbal van B. de Jeu weet de keeper nog juist uit de hoek te gen weer zo'n afgemeten pass van Voordouw, die hem in staat stelt tot vlak voor doel te komen. Doch even als zijn vleugelgenoot voor de rust ziet hij kans om van nauwelijks twee meter afstand tegen de keeper aan te schieten. Ook deze tweede helft ziet THB geen kans 'het Meer burg-doel in gevaar te brengen on danks onvermoeid volhouden. 15 Mi nuten voor het eind zet F. Zandber gen zijn linksbuiten-aan het werk en de enigszins achterwaartse pass van deze wordt door v. Wetten, die meestal heel tactisch even achter zijn voorhoede opereert, opgevangen en zijn zuiver geplaatst schot doet de bal hoog in de hoek verdwijnen, waarmede de stand op 50 gebracht wordt. ROODENBURG—WARMUNDA 1—1 Mede door de hevige wind was van behoorlijk voetbal geen sprake, maar bleef het voor de thuisclub een las tige wedstrijd aangezien Warmunda gedurende de gehele wedstrijd steeds sterker was. Reeds dadelijk na het begin oefen den de gasten een grote druk op het Roodenburg-doel, echter brachten diverse hoekschoppen geen succes en ontkwam het doel der thuisclub steeds op 't nippertje aan doorbo ring. Wel probeerde Roodenburg nog het spel te verplaatsen, maar hier stranden de aanvallen steeds op de hechte Warmunda-verdediging. Na 35 min. kon van Winsen goed in schieten (0—1) ondanks heftige po gingen van de thuisclub bleef de stand onveranderd. Na rust wist Hansen spoedig de stand gelijk te maken (11), maar de druk op het Roodenburg-doel bleef aanhouden. Alleen met de inspanning van alle krachten bleef Roodenburg ziin doel verdedigen en hoe Warmunda zich ook inspande, de doelpunten kwa men niet, zodat met onveranderde stand het einde kwam. ASC werd weder geklopt DOSR WON MET 5-2 Wederom het verhaal wordt een tonig verscheen ASC in een ge wijzigde formatie. Enkele' spelers wa ren teruggehaald, anderen speelden op een andere plaats. Begrijpelijker wijs demoraliseert dit een elftal en de verrichtingen van de ASC-ploeg zijn RVC—ALPHIA 2—1. De wedstrijd was zeer spannend en beide elftallen hebben zich tot het uiterste gegeven al ging het vaak vrij hard. Met de halve storm in de rug domineerde Alphia steeds en toen een mislukte doeltrap van de Haagse keeper in de cornerhoek be landde, pikte Slagter de bal op en na de rechtsachter van zich afge schud te hebben plaatste hij de bal laag voor het doel waar Bouthoorn deze kans benutte en Alphia reeds na drie minuten leidde (01). De thuisclub wist wel enkele keren over links aanvallen op te bouwen, maar direct gevaar dreigde er niet, omdat de bal steeds van het doel af woei en Kramer er niet aan te pas behoefde te komen. Bij aanvallen van Alphia wist de Hertog enkele kei harde schoten te lossen, maar deze wist de RVC-doelman prachtig te keren. In de allerlaatste minuut be ging de Alphia-spil een overtreding, wat RVC een strafschop opleverde. Wel wist Kramer de slecht genomen bal te stoppen, maar de bal draaide onder zijn handen door over de lijn (1-1). Na de hervatting pakte Alphia de zaken energiek aan en van een ster ker zijn van de thuisclub was geen sprake. Kort achtereen kreeg Alphia echter de kans om te scoren maar op jammerlijke wijze werd gemist. Met nog een kwartier te spelen gooide de thuisclub alles op de aanval, maar wat zij ook probeerde, alles liep te pletter op de solide achterhoede van Alphia. Bouthoorn liet zich vervan gen en reeds kort hierop schoot de invaller van grote afstand en buiten bereik van de RVC-doelman tegen de paal. Bij een aanval van de Ha genaars plaatste de rechtsbuiten de bal voor het doel en de RVC-links- binnen kopte de bal hoog in de tou- In de tweede helft hebben de rood zwarten evenmin tastbare resultaten kunnen boeken. Bij tijden trok vrij- --;r"\cv..7 wel de gehele ploeg ten aanval, maar I wen. Kort hierop wist Alphia weer het ging dermate zorgeloos, dat een hoekschop af te dwingen en daar- iedere poging bij voorbaat ten dode na floot de matig leidende scheids- Na incident in de finale In de middagpartijen van Zaterdag kwamen voor het eerst twee van de grote favorieten, Metz en de Ruyter tegenover elkaar. Spelers, die elkaar kennen, waarderen en ook vrezen, naar duidelijk bleek uit de voorzich tigheid, waarmee ze te werk gingen, elke stoot wikkend en wegend, en uit het door spanning vaak falende maat gevoel. Het was aanvankelijk een zoeken naar de goede positie, die tel kens weer verloren ging als moei zaam een serietje was opgebouwd. Na 11 beurten was de score bijna ge lijk: Metz 149 (75 in de 5e beurt) en de Ruyter 150. De Maastrichtenaar brak in de 13e beurt los met een se rie van 124, maar Metz, geïntimi deerd, antwoordde met 76 en liet, zeer vast spelend, daar een slotreeks van 100 op volgen. De Ruyter miste de na-stoot en bleef op 285 staan. Van de Pol, onbevangen, opge wekt en vol zelfvertrouwen als gold het een oefen-parfijtje, maar dodelijk van trefzekerheid, liet Teegelaar on geveer vijf kwartier op zijn stoel zit ten. In die korte tijd was het pleit be slist, al met al 4 beurten, 11930 16388, waarin men de meester in al zijn grootheid te zien kreeg. Teege laar scheen zich al met zijn lot ver zoend te hebben na de eerste klap van de Rotterdammer geen won der als men zelf een 1 achter zijn naam heeft staan, en dan zijn tegen stander, wien alles lukt en die alles kan, 119 caramboles ziet vergaren in ijltempo- De uitslagen van Zaterdag waren: was opgeschreven. Uiteindelijk werd er dan ook naar. Wat dan ook te- dit nog de oorzaak, dat de Veners nog gen het heus niet zo sterke DOSR tweemaal het net konden vxnen, werd vertoond, was ronduit gespro-j want behoudens Wolterink schonk ken, slecht en vindt men geen andere niemand meer enige aandacht aan de wegen, dan zal zich de nederlagen- verdediging. Twee snelle uitvallen reeks voorlopig zeker voortzetten. De leverden evenwel doelpunten op ware animo ontbreekt en het heeft (15). Het pleit was weer beslecht; er bij tijden alle schijn van, dat het des ondanks zou de eindstand toch uiteindelijk resultaat sommige rood- j iets gunstiger voor de rood-zwarten koud laat. Daarenboven j worden, toen de grensrechter van de de speelwijze van enkele l gasten constateerde, dat Van der Tang een bal achter de lijn had ge stopt. Het betekende tevens het ver lossende eindsignaal. zwarten prikkelt ASC'ers kennelijk de tegenpartij hetgeen voorkomen moet worden. In deze wedstrijd, die met voetbal al zeer weinig gemeen had, was aan vankelijk de stemming opperbest, doch mede door de zwakke leiding, veroorzaakten gesignaleerde facto ren een onprettige verstandhouding. Zelfs dreigde dit over te slaan op enige teleurgestelden, hetgeen door enkele rood-zwarte bestuurders werd 1 gesust. De wedstrijd zelve werd een ver- diende overwinning voor de hard werkende DOSR-ploeg. Het eerste 1 kwartier bracht de Leidse toeschou wers al een somber perspectief en j zo rechter het einde. WOERDEN— DSO 1—1. DSO speelde een uitwedstrijd tesen de koploper Woerden en bracht het tot een gelijk spel. Woerden mocht hiermee tevreden zijn, want DSO had het beste van het spel ondanks drie invallers. DSO 2 speelde thuis tegen Voorburg 2. Uitslag 45. DSO 3—Wippolder 3 1—4, DSO 4 Durso 7 60; Zaterdagvoetbal: Wil- isonmetersDSO 2 24. Van de Engelse velden Mol 229 14 43 16.35 van Oosterhout 400 14 89 28.57 Scholte 170 16 52 10.62 de Kleine J. 400 16 165 25— Metz 400 15 100 26.66 de Ruyter 285 15 124 19— Teegelaar 36 4 32 9— van de Pol 400 4 163 100— van Oosterhout 400 28 85 14.28 Scholte 400 28 67 14.28 de Kleiné Jr. 400 28 47 14.28 Mol 400 28 90 14.28 Metz 400 19 96 21.05 Teegelaar 327 19 99 17.21 van de Pol 400 11 169 36.36 de Ruyter 287 11 142 26.09 en toeschouwers, die er vlak bij za ten ook de vierde caramole gemaakt. Maar de verbazing ging over in con sternatie toen van de Pol, na gepro testeerd te hebben bij de arbiter, met een wit vertrokken gezicht zijn queu op het biljart legde en ver klaarde onder deze leiding niet ver der te willen spelen. Stond van de Pol in zijn recht? Ongetwijfeld niet, noch sportief noch volgens de regle menten, die eisen, dat een speler zich onvoorwaardelijk bij de beslissingen van de arbiter neer zal leggen. Maar hij kreeg zijn zin, want na een korte onderbreking werd de partij voort gezet met van de Pol aan stoot: de arbiter de heer W. Maas, voorzittey van het district Amsterdam, had zijn plaats afgestaan aan de heer Menist, die de partij althans het eerste ge deelte ervan verder leidde met goed vinden van Metz. Een grove inbreuk op reglementen dus van de Rotter dammer, waarvoor de spanning en de druk van de wedstrijd, en het feit, dat de arbitrage faalde en niet voor de eerste keer, nauwelijks als verzachtende omstandigheden mo gen gelden. Dit hoogst onaangename incident wierp een schaduw over de einstrijd. De concentratie bij de spelers was verstoord, ook bij Metz, (die de be twiste bal „goed" had gezien) maar er verder niet aan te pas kwam. Een verbeten van de Pol, die zich aan de druk had ontworsteld scoorde met enorm sterk spel 212 caramboles in zijn 9e beurt een prestatie, welke temeer respect afdwingt als men de omstandigheden in aanmerking neemt. Een 108 in de 11e beurt bracht hét einde. De uitslagen van gisteren waren: De Kleine jr 265 18 66 14.72 van Oosterhout 400 18 183 22.22 400 20 76 '20.00 Mol Scholte de Ruyter Teegelaar van de Pol Metz 324 20 16.20 33.33 400 12 267 140 12 55 11.66 400 11 212 36.36 35 11 10 3.18 DE EINDSTRIJD. Van de Pol 3kondigde de ar- j biter aan voor de derde beurt van de Rotterdammer in zijn beslissende i partij tegen Metz. Algemene verba- j zing, want van de Pol had zonder j een zweem van twijfel van officials Met Wolverhampton gaat het niet _j goed meer. Werden de Wolves de akelige gedachte van de wedstrijdverleden week op eigen terrein door tegen VVSB. Ook nu weer was de Birmingham voor de cup uitgescha- score gebracht op 03, door Kerk-1 keld, in de Leaguewedstrijd van Za- vliet en middenvoor Waasdorp. Het; terdag verloren zij met 20 van Ar- dient gezegd, dat de rood-zwarte de- senal. En wederom voor eigen pu- fensie, waarin Vreeken als stopper bliek. een faillure bleek, humaan genoeg West Bro'mwich Albion komt dit was om de tegenpartij de kansen te falen van Wolverhampton goed ge- presenteren. Van Leeuwen zorgde legen zelf won Bromwich met 1 0 echter voor enige verlichting en zijn van Tottenham waarmee Wolver- snelle ren resulteerde in een doel- j hampton van de leidersplaats werd punt, waartegen doelman Van derverdrongen. Albion bezet in de eer- ALPHEN—HILLEGOIVL 0—3 De 30 zege van de gasten kan als volkomen verdiend worden ge noemd. Wel is Alphen direct na de aftrap, gesteund door de wind, di rect in de aanval, maar tot een doel- Ïunt wist men ht ntegendeel, toen voor eigen doel plaatste, kreeg Hil-van v. Dorp was hem echter te geleerd; I ..gom Leen. de "eerste 'goedAan, de paa. voorkwam voor de Veners -en een zwarte Even later wist de rechtsbuiten han-1 echter erger, dig Oosterman te omspelen en uit' wezigheid van Hancocks bleef Wol- verhampton een waar bombardement 1 op het doel van Arsenal uitvoeren, maar Jack Kelsey was onder de lat j in ongenaakbare vorm. In twee blik- i bond heeft dit weekeinde te Lun- KORFBAL NAAR MEDISCHE KEURING IN XORFBALBOND. De bondsraad van de Kon. Korfbal- semsnelle en met gladde combina ties uitgevoerde uitvallen vergaarde Arsenal de twee doelpunten, die de overwinning brachten. Eerste divisie: Aston VillaPorts- teren besloten aan de komende jaar vergadering van de bond voorstellen te doen inzake een periodieke medi sche keuring. Deze voorstellen behel zen een keuring voor adspiranten een mouth 11; Bolton WanderersI keer in de twee jaar en een keuring Newcastle United 22; Burnleyj bij overgang naar de senioren. De se- Middlesbrough 50; Charlton Athle- nioren tot en met 36 jaar zullen, in- ticSheffield Wednesday 42; Hud-| dien een en ander wordt aangeno- il, maar tot een doel- i enige tijd nam ASC het initiatief in40 punten, gevolgd door Wolver- i chester United—Manchester City 1— het niet te brengen.handen, waarbij deze doelman enige j hampton Wanderers met 39 punten, 1; preston North End—Liverpool 2 -n Enthoven de bal i fraai saves verrichtte. Een kopbalj bej||( wens'over het alge- I r1: ,Sh.ef'i.eld_Un.it.e.dr^heise? t"?! zijn voorzet knalde Prins ineens in. Alphen kwam nu sterk naar voren. Ederveen schoot tegen de staander, terwijl R. Tuinenburg het even later nog slechter deed door een straf schop te missen. In de tweede helft waren de rollen omgekeerd en was Hillegom het meest aan bod en daar de gasten wel wisten hoe een schot gelost moest worden, kwam Britsemer er nog eens aan te pas. Toch moest hij zwichten voor een doelpunt van Prins, die bij een uittrap de bal ineens over de naar de rand van het backgebied ge komen doelman Britsemer in de touwen schoot (02). Klinkenberg zorgde na enkele vergeefse pogingen voor het derde Hillegom-doelpunt (03) en nadat M. Tuinenburg zich nog heeft laten vervangen door Hof stede kwam het einde met een ver diende zege voor de Hillegommers. LUGDUNUMR.K.A.V.V. 2—0 Lang niet zo gemakkelijk als in de uitwedstrijd, heeft groenwit toch nog en verdiende overwinning weten te behalen. Zoals in alle wedstrijden was de wind de grootste spelbreker en ondanks beide ploegen zich tot het uiterste inspanden, bleef goed spel achterwege. Direct na het fluitsignaal gaven beide ploegen zich ten volle en ver keerden beide doelen om beurten in gevaar. Toch waren doelpunten duur en ondanks heftige pogingen van Lugdunum werd niet gescoord. Na ongeveer 20 min. kon Verhoeven uit een pass van de Roo goed inschie ten (10). Ondanks heftige aanval len van RKAW bleef de stand tot rust onveranderd. In de tweede helft met wind mee dachten wij de gasten uit een ander vaatje te zien tappen en waarlijk kwam het Lugdunum-doel onder ho ge druk. Van Wel en de prima ach terhoede en middenlinie deden ech ter deze middag uitstekend werk en ondanks RKAW alles op alles zette bleven doelpunten uit. Plots een snelle uitval van de thuisclub waarlijk gelukte het Verhoeven op nieuw de bal in 't doel te werken (2—0). Nog gaf RKAW zich niet gewonnen, maar hoe de gasten ook het groenwit doel onder schot 'na men, doelpunten bleven uit. Met de gasten in de aanval kwam het einde en behaalde de thuisclub een zwaar bevochten overwinning. Tang machteloos stond. Gedurende ste divisie thansjie eerstej?Iaa/ts^met^ dersfield TownBlackpool 00 Man-1 men, in de toekomst eens per vier nv^'r-' jaar een medische keuring moeten ondergaan, terwijl zij, die ouder dan 35 jaar zijn, eenmaal in de twee jaar zich moeten laten keuren. De bondsraad sprak zich voorts in principe uit tegen korfbal in com petitie-verband voor kinderen onder de elf jaar. De regionale bonden zullen de invoering van legitimatie bewijzen voor spelers overwegen. GRAAF WILLEM—SJC 1—1 Door de harde wind, welke schuin- dwars over het goed bespeelbare veld stond, was het zeer moeilijk of bijna onmogelijk om enige stabiliteit in het spel te leggen en waren de ingooi- ballen niet van de lucht en vooral de aanvallen voor de wind waren zo onberekend, dat men hier geen peil op kon trekken. SJC, dat de toss won, verkoos in de eerste helft te spelen met windvoordeel. Hierdoor, kwamen zij direct in het offensief, doch de aanvallen leverden voorhands geen enkel gevaar voor de tegenpartij op. Werden zij wel enigszins in de ver dediging gedrongen, toch lieten de Grafelijken zich niet overspelen en met enkele gevaarlijke doorbraken, brachten zij de SJC-verdediging in een moeilijk parket, behoudens en kele hoekschoppen kon het gevaar worden bezworen. Veelal werd het spel gehouden op de helft van de gastheren, waar men echter door stug verdedigen en op handige ma nier de tuitenspelval op te zetten, SJC geen kans gaf, in het eerste ge deelte te doelpunten. Dachten wij eerst, dat in de twee de helft Graaf Willem het spel in handen zou nemen, de uitkomst bleek geheel anders, want door meer en thousiasme in hun spel te leggen, on dernamen de gasten direct enige ge vaarlijke aanvallen en A. v. d. Berg benutte na zes minuten spelen de kans, toen de Graaf Willem-doelver- dediger de bal voor doel liet vallen. (01) De aanvallen wisselden zich nu snel af zonder dat een der partijen bepaald sterker was en eerst na 25 minuten wisten de grafelijke gast heren met een subliem goaltje de stand op gelijke voet te brengen. (11) Ondanks dat beide partijen er alles opzetten om de winnende goal te maken, kwam het einde met deze gelijke stand, waarmede beide elf tallen tevreden kunnen zijn. 1 SJC II won van UVS III met 41. want in de vier league divisies wer den maar liefst drie kopploegen ver slagen. Leicester City, dat de twee de divisie wekenlang heeft aange voerd, verloor thuis van Birming ham, de cup-overwinnaars van Wol verhampton, en Port Vale, de lei der van de derde divisie Noord, ver loor van Hartlepools, daarmee de eerste nederlaag sedert 12 Septem ber van het vorig jaar boekend. In de wedstrijd tegen Arsenal had Wolverhampton een vrijwel constant overwicht. Johnny Hancocks, de klei ne rechtsbuiten van de Wolves liep bij een botsing met een der Londe- naren een oogverwonding op en pas nadat deze gehecht was kon hij weer met zwaar omzwachteld hoofd zijn team terzijde staan. Ondanks de af- SunderlandCardiff City 50; Tot tenham HotspurWest Bromwich Albion 01; Wolverhampton Wan derersArsenal 02. Tweede divisie: Bristol Rovers Brentford 00; Ever tonBury 00; FulhamWest Ham United 34; Hull CityDoncaster Rovers 31; Leicester CityBirmingham City 3 4; Lincoln CityDerby County 2 2; Notts CountyBlackburn Ro vers 05; Plymouth ArgyleOld ham Athletic 50; Rotherham Uni tedNottingham Forest 3—0; Stoke CityLeeds United 40; Swansea TownLuton Town 11 ROLHOCKEY NEDERLAND VERLOOR VAN BELGIë. Te Gent werd een rolhockbywed strijd gespeeld tussen België en Ne derland, welke door de Belgen met 94 werd gewonnen. V.V.SJB.—CONCORDIA 6—0 Ook nu hebben de Bavo-mannen weer op een zeer duidelijke wijze la ten zien, dat zij hun woordje om de bovenste plaats zullen gaan mee spreken! De manier, waarop nu met Con cordia werd afgerekend was gelijk aan die van de vorige keer tegen ASC. Reeds in de eerste 10 minuten was het te zien, dat WSB ging winnen en dat het alleen een kwestie was met hoeveel. Na 15 minuten maakte Warmerdam uit een voorzet van Ma- rijnen met een beheerste kopbal no. 1. Enkele minuten nadien was het linksbuiten Marijnen, die raak schoot (20). Het was een hopeloos ge vecht van de Concordia-achterhoede tegen de watervlugge VVSB-voor- hoede. Koomen passeerde daarna enkele spelers en gaf op het juiste ogenblik af naar de vrijstaande van Duin, die in de uiterste hoek schoot (3—0). Na de rust eenzelfde beeld. Een strijd tussen de Concordia-achter hoede en de WSB-voorhoede. Ma- rijnen schoot uit een voorzet van Komen onhoudbaar in (40). De gasten bleven hard werken voor een doelpunt, doch hun lukraak trappen was oorzaak, dat WSB meestal in het bezit van de bal was. Een goed aangegeven kans van Koomen aan J. van Duin werd door laatstgenoem de keihard ingeschoten (50). Koo men maakte daarna het halve dozijn vol toen hij de gehele Concordia- verdediging passeerde en de bal hard langs de uitgelopen keeper in het doel schoot (60). Maar zijn concurrenten zitten hem op de hielen Voor de vijfde maal in successie is de Winands 18 pilt. en deze laatste hadden Alkmaarder Klaas Boot Jr. er in ge-1 we b.v. bij de vrije oefening nog wel slaagd beslag te leggen op de titel van iets hoger geklasseerd. De kampioen- turnkampioen van Nederland. Dit resul- schappen werden uitstekend besloten taat verwierf hij Zondag bij de in de met het nummer hoogrek, waarin Boot, overvolle Stadsgehoorzaal gehouden - - -- - finales van de herenkampioenschappen. Klaas Boot had bij de halve finales een kleine puntenvoorsprong weten te verwerven (deze halve finales telden mee voor het uiteindelijk resultaat, maar ook zonder deze voorsprong had hij beslag op de titel gelegd, want deze middag bleef hij nog weer drie punten voor op zijn naaste concurrent. G. van Galen van Hercules-Hebe uit Enschede. Maar dit geringe verschil toont ook dui delijk aan, dat het er tussen de verschil lende turners heet is toegegaan. Klaas Boot bleef evenwel zich zelf, werkte beheerst en soepel en kon daardoor ook Fortuna naar zijn hand zetten, hetgeen hem mislukkingen bespaarde. Immers, het geringe verschil toont duidelijk aan, dat het al of niet behalen van de titel van kleinigheden afhing en het totaal- verschil tussen deze twee turners van klasse werd dan ook slechts door tienden van punten bij elkaar gehaald. En dat zelfde geldt ook voor nummer drie van de uiteindelijke ranglijst, W. Groene- veld van Donar uit Den Haag, die in deze finale slechts zes punten beneden het resultaat van Boot bleef. Er werd overigens uitstekende turn- sport te genieten gegeven, daarvan wa ren de toeschouwers zich volkomen be wust en men toonde dit overduidelijk door een hartelijk meeleven met het ge- bodene. Bij de nummers ringen, paard- springen en vrije oefeningen lagen de prestaties niet ver uit elkaar, doch bij het paardvoltigeren kwamen de meer geroutineerden duidelijk naar voren: Klaas Boot 19 pnt., Groeneveld 18.6 pnt., Van Galen, Meynen en Groeneveld uit muntten. Het resultaat was tenslotte: 1. en kam pioen van Nederland: K. Boot Jr., De Halter, Alkmaar, 206.5 p., 2. G. van Ga len, Hercules-Hebe, Enschede. 201.7 p., W. Groeneveld. Donar, Den Haag, 196.4 p., 4. A. Hoogers, Volt, Tilburg, 190.9 p., 5. A. Meynen, Hercules-Hebe, Enschede. 189.4 p., 6. F. Winands, W.N. Kr., BOcholtz, 188.9 p.. 7. W. Achterberg, Hercules-Hebe, Enschede, 185.1 p., 8. M. Volkers, De Halter, Alkmaar, 184.8 p., 9. G. Sallee, KDO, Amsterdam, 184.6 p.. 10. J. Blitz, Olympia, Amsterdam, 171.1 11. en 12. M. Krill, VTV, Vaals en F. Fanchamps, ATSV, Vaals, beiden 166 pnt. J. v. d. Sande, van Volharding uit Goes, die niet aan de voorwedstrijden had deelgenomen, viel op deze finales in voor zijn broer, lid van VVV te Vlis- singen. Hij verwierf deze middag 96.1 pnt., een prestatie, die de T.C. deed be sluiten hem eveneens in de keurploeg op te nemen, hetgeen de T.C. eveneens besloot ten opzichte van zijn broer. L. de Ruyter van Sparta uit Delft, die we gens blessures niet aan de finale kon de finale kon deelnemen, zal bij een eerstvolgende wedstrijd nog een kans krijgen om zich te klasseren. Bij de des morgens verwerkte kam pioenschappen voor juniores was de titel gewonnen door H. Honings. W.N.Kr., uit Bocholtz met 98 pnt., slechts 0.6 punten meer dan W. Jaegers van Wilhelmina, eveneens uit Bocholtz. Bij de prijsuitreiking deelde de voor- De eindstand luidt: van de Pol 14 2800 72 212 38.88 Metz 12 2435 108 219 22.54 de Ruyter 10 2572 92 267 27.95 v. Oosterhout 5 2044 111 183 18.41 de Kleine 5 1856 111 165 16.72 Mol 5 1990 132 141 15.07 Teegelaar 4 1809 92 112 19.66 Scholte 1 1624 114 90 14.24 Tournooigemiddelde: 20.58. Er wer den 33 series boven de 100 punten gescoord, waarbij de Ruyter top- scoren was met 267. DISTRICT LEIDEN VAN DE KNBB. De uitslagen van de afgelopen week luiden: klasse: Kroon 1Kroon 2 24; Royal 1OSL 1 06. 2e klasse: Centraal 1Noorden 1 44; Plantage 1Plantage 2 26; Kroon 3 Sport 1 uitgesteld: 3 Enen 1OSL 2 26; Noorden 1Centraal 1 44. 3e klasse: P. v. Cleef 1Plantage 3 62; Verg. Vos 1Centraal 2 80: Sport 2Royal 2 44; Poedelaars 1 OSL 3 62; Sport 2Plantage 3 44. 4e klasse: Verg. Vos 2Poedelaars 2 2-M3; Sport 3Kroon 4 80: Poedelaars 2Sport 3 62; Royal 3Verg. Vos 2 08. Het programma voor deze week luidt: le klasse. 19 Jan.: Kroon 1Royal 1; OSL 1Kroon 2. 2e klasse, 20 Jan.: Plantage 23 Enen 1; 21 Jan.: Noorden 1Plantage 1; Kroon 3OSL 2; Sport 1Centraal 1. 3e klasse, 18 Jan.: Centraal 2P. van Cleef 1; Plantage 3Sport 2; 21 Jan.: OSL 2Verg. Vos 1; Royal 2Poede laars 1. 4e klasse, 19 Jan.: Royal 3Poedelaars 2; Verg. Vos 2Kroon 4. In het pers. kampioenschap 2e klasse libre behaalde W. F. Karstens de titel. De eindstand is als volgt: 1. Karstens 83.45: 2. v. Iterson 83.34; 3. Rietber gen 63.60; 4. Verkade 62.99; 5. Paar- dekooper 62.90; 6. Zegers 62.74; E. Mulder 2—2.97. Boris Shilkov wereldkampioen op de schaats De Rus Goncharenko (Rusland) won de 5000 meter in de tijd van 8 min. 21.9 sec. Na de eerste dag (500 en 5000 meter) stond de Rus Grishin eerste in het klas sement met 95.84 punten. Zijn landge noot Shilkov was tweede met 95.96 pun ten en Goncharenko (Rusl.) bezette de derde plaats met 96.99 punten. Op de tweede dag won Shilkov de 1500 m. in 2 min. 22.3 sec., terwijl Gon charenko het nummer 10.000 meter voor zijn rekening nam in 17 min. 38.7 sec. Het eindklassement luidt: 1. en we reldkampioen Boris Shilkov (Rusland) 197.463; 2. Olegg Goncharenko (Rusland) 198.225; 3. Evgeny Grishin (Rusland) 200.353: 4. Sigge Ericsson (Zweden) 200.652; 5. Dimitry Sakunenko (Rusland) 200.738; 6. Hjalmar Andersen (Noorwe gen) 200.933; 7^ Roald Aas (Noorwegen) 201.163; 8. Robert Merkulov (Rusland) 201.220; 9. Takeji Aszaka (Japan) 203.650; 10. Ivar Martinsen (Noorwegen) 204.477; 11. Toivo Salonen (Finland) 206.112; 12. Gunnar Stroem (Zweden) 206.407. Volgens een mededeling van de vice- president voor het hardrijden van de In ternational Skating Union, de heer Sverre Laftman (Zweden) zou op een bijeenkomst van de gedelegeerden van de nationale schaatsenrijdersbonden, die tijdens het wereldkampioenschap te Sap poro aanwezig waren, besloten zijn het congres van de SIU een voorstel te doen om de wedstrijden om het wereldkam pioenschap 1955 te doen houden te Mos kou, in het Dynamostadion op 16 en 17 Februari 1955. De beslissing hierover moet uiteraard tijdens het congres, dat a.s. zomer wordt gehouden, genomen worden. zitter van het KNGV mede, dat M. Vol kers uit Alkmaar wegens zijn tienjarig lidmaatschap van de keurploeg, was be noemd tot lid van verdienste van het KNGV. Voorts deelde de KNGV-preases nog mede, dat de T.C. voornemens is een intensieve centrale training voor de keurploeg te beginnen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8