Kokende zee bracht schepen in nood maar mensenlevens werden niet geëist Hef idee der bedrijfsorganisatie vindt nog te weinig weerklank Nam amtenaar steekpenningen aan? Broer van Berke'se arts gisteren in arrest gesteld Het wonder ZATERDAG 16 JANUARI 1954 Dfc LhILtöE COURANT rWEF.DE BI AD - FAGINA 2 Bij Vlissingen zonk sleepboot en in Ierse Zee kwam Nederlands vaartuig in moeilijkheden De zware Zuidwesterstorm, die Vrij-1 hopeloos te zijn", zo seinde de sleep- dagmiddag en Vrijdagnacht over de boot. Noordzee raasde en de zee met wreed geweld de schepen deed beuken, heeft voorzover thans bekend, geen slacht offers geëist. Verschillende schepen geraakten echter in moeilijkheden, doch steeds konden de slachtoffers of zichzelf redden of tijdige hulp te gemoet zien. Het eerste schip dat gisteren radio grafisch hulp moest verzoeken, ten gevolge- van het noodweer er wer- w den stormstooten van 90 mijlen per j dag de dienst voor kleine schepen ge- uur geregistreerd - was het 500 ton staakt Later op de avond moest de De „Michel Swenden" stoomt met volle kracht tegen de wind in en is niet in onmiddellijk gevaar". Klaar blijkelijk is men er in geslaagd de motoren te repareren. Loodsdlensten staakten. Verscheidene loodsdiensten in het door de schipper kon worden geblust. Het schip heeft veilig zijn haven, Nijkerk, kunnen bereiken. Sleepboot zonk. Tenslotte heeft de woeste zee toch een prooi geëist, zij het, dat de buit zich slechts tot materiële schade be perkte. In het Sloe nabij Vlissingen is om streeks half vijf gistermiddag een baggermolen met bakken losgesla gen van een motorsloep en op drift geraakt. De molen strandde in het Sloe. Naderhand liep de sleepboot Zuid-Westelijk kustgebied van ons ook jian de grond. De reddmgboot land hebben in de loop van de mid- metende Nederlandse kustvaartuig „Michel Swenden". Het bevond zich in de Ierse Zee ongeveer zes mijl van de Engelse kust ten Noord-Westen van Liverpool. Straalvliegtuigen schoten te hulp. De motoren waren defect geraakt en het schip dreef hulpeloos met een snelheid van 1 y, tot 2 mijl naar de kust. Een aantal vrachtschepen week van zijn koers af teneinde even tueel de „Michel Swenden" te kun nen helpen; twee straalvliegtuigen van de Engelse luchtmacht van een vliegveld dicht aan de kust cirkelden boven het op de woeste golven krachteloos drijvende schip om de Engelse sleepboot „Thunderer", die zo snel mogelijk naar de „Michel Swenden" voer, aanwijzingen te ge ven. Er bleek nog een misverstand te zijn, want de „Thunderer" seinde loodsdienst te Hoek van Holland voor alle schepen worden stopgezet, „Zwarte Water" maakte water. van Breskens „De President Wierds- ma", heeft zes personen van deze schepen gehaald en naar Breskens gebracht. De sleepboot sloeg later lek en is gezonken. Van de twee bak ken die achter de molen waren be- bestigd is een met 'n man aan boord, achter in het Sloe aan de grond ge- Op het IJsselmeer heeft Vrijdag- lopen. De andere was vermodeelijk middag schipper Hartman met narig- j onbemand. Het is niet bekend waar heid te kampen gehad. De sterke deze boot zich bevindt. De sleep- wind deed zijn schip „Zwarte Wa- boot is vermoedelijk uit Dordrecht; ter" zo sterk overhellen dat het wa- op de baggermolen komt de naam ter maakte. De grote deklast schoot „Zuiderzeewerken" voor. Tot Vrij- overboord. Tengevolge van het om-dagavond bevonden zich nog twee vallen van een butagasfles ontstond man op de baggermolen en een op er brand in de roef, welke echter I de in het Sloe gestrande baggerbak. a-,* oor, tMcftroaw,„ voorzitter der Sociaal Econo- viezen, die zoals ze nu zijn hoofd- willen helpen, die echter niet m moei-imische Raad' Prof- mr- F de vrtes a^Hdiüraee^rterif'''utteenfonendê lijkheden verkeerde. heeft fleren een nieuwjaarsrede ^J^^der „ns volkd°e ook uitgesproken, waarin hij het eerste elders tot kunnen komen. Wil overzicht van de stand van werk- de raad een eigen plaats innemen zaamheden gaf, sinds de raad an- in de samenleving dan zal hij ernaar mo-eten streven dat uit zijn beraad Trossen braken. Aanvankelijk heeft de „Thunderer" de „Michel Swenden'' op sleeptouw kunnen nemen. Deze sleeptros is ech ter tengevolge van de ruwe zee ge broken. Volgens de laatste berichten derhalf jaar geleden zijn nieuwe ge- slagingen een nieuw en onafhankelijk bouw aan het Bezmdenhout betrok. 00rBdef, naar voren komt. Hij gaf uiting aan een zeker on- Wat de instelling van product- en was de sleepboot er Vrijdagavond geduld7 dat vier jaar na het in wer- bedrijfschappen betreft bevindt men niet in geslaagd het Nederlandse king treden van de wet op de be- Z1. P°S e s. n dezelfde vicieuze kustvaartuig opnieuw op sleeptouw te nemen. „Wij hebben onze laatste schietlijn afgeschoten maar het bleek Het aanvullend diner ten paleize In het Paleis op De Dam hebben koningin Juliana en prins Bernhard gisteravond het tweede diner voor de leden van het corps diplomatique gegeven. Het jaarlijkse diner, dat het koninklijk paar de diplomatieke vertegenwoordigers met hun dames aanbiedt, was -gezien het grote aan tal buitenlandse vertegenwoordigers dat bij ons hof geaccrediteerd is, dit maal over twee avonden verdeeld. H. M. arriveerde om kwart voor acht. Prins Bernhard was reeds eer der op het paleis aangekomen. De Koningin was gekleed in een licht grijs avondtoilet met daarover een drijfsorganisatie nog zo weinig is tot van anderhalf jaar geleden, stand gebracht. Niemand zal vol- Pmc*at er. Seen bedryfsschappen zyn, mondig ja durven zeggen op de kan menigeen zich geen duidelijke vraag of de in deze wet neergelegde voorstelling maken omtrent hun aard gedachte nu ook werkelijk leeft, len en werking en daar deze voorstelling vraag die zich niet alleen richt tot ontbreekt aarzelt men z«n mede- de raad doch ook tot regering en werkmg tot hun totstandkoming te parlement, tot de ondernemers en tot verlenen. Men mag echter verwach- - - - ten, dat een aantal schappen nog dit jaar zijn werk zal kunnen beginnen. Prof. De Vries constateerde, dat het idee van de bedrijfsorganisatiebrandende pijp zonder brandgevaar Hij leverde critiek op de kwaliteit noë weinig weerklank vindt, met na- in de zak zou kunnen steken. De der door de raad uitgebrachte ad- me bij de lagere publiekrechtelijke j pijp, waarvan wellicht een der mo- organen. We bemerken voortdurend, dellen in sigaarvorm zal worden uit zo zei hij, dat de inhoud en de strek- gevoerd heeft voorts een nieuw mo king van de wet nog slechts door een del filter met een heen en weer kleine bovenlaag worden gekend I gaande rookgang, die volgens de con- doch voor het overgrote deel van de structeur minder nadelige stoffen zou bedrijfsgenoten vreemd terrein zijn. I doorlaten. de arbeiders en hun organisaties. Ernstige critiek. Margarine één cent I per pakje duurder j De prijs van margarine zal met in- gang van Maandag 18 Januari a.s. met één cent per pakje van een half pond worden verhoogd. Deze prijs verhoging betreft alle merkartikelen. Aanvankelijk was het de bedoeling de prijs ongewijzigd te laten, omdat de loonsverhoging in verhouding tot de totale kostprijs geen groot gewicht in de schaal legt De laatste tijd zijn echter tal van andere kosten sterk gestegen, in het bijzonder die van de verpakking, aan gezien o.a. carton met 16 pet. in prijs is verhoogd. („Tel.") Richtprijs baconvarkens wederom 4 et. verlaagd De prijzén der veevoedergrond stoffen hebben gedurende de maan den November en December van het afgelopen jaar een dusdanige ont wikkeling te zien gegeven, dat blij kens de twee maandelijkse herbere kening, de kostprijs van de slacht- varkens wederom is gedaald en wel met 4 cent per kg. Overeenkomstig hiermede heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening besloten met in gang van 18_ Januari 1954 de richt prijs voor de baconvarkens 2e kwa liteit met 4 cent te verlagen en op 2.20 per kg koud geslacht gewicht vast te stellen. De toeslag ten laste van de eer tijds gereserveerde gelden zal on gewijzigd 10 cent per kg geslacht gewicht bedragen, zodat de overna meprijs voor de baconvarkens 2e kwaliteit met ingang van Maandag 18 Januari a.s. gebaseerd zal zijn op 2.20 per kg koud geslacht gewicht. Een nieuwe kop aan de steel Een inwoner van Maartensdijk (U.) (de heer W. D. Mulderij) heeft een nieuw soort tabakspijp gecon strueerd, (die waarschijnlijk onder de naam van Alvo-pijp in de handel zal worden gebracht). Het grootste ver schil met de normale pijp is, dat de kop een andere vorm heeft. Deze is bij het roer breed en aan de boven kant uiterst smal. De opening heeft dan ook een doorsnede van slechts enkele milimeters en is beschermd door een metalen randje. Voor het stoppen van de pijp moet de kop dus eerst worden los gedraaid en daarna weer vastgedraaid. De pijp ontsteekt men via de kleine opening. Volgens de constructeur, die octrooi heeft aangevraagd, zijn de voordelen hier van een regelmatiger brand in de pijp. Voorts beweert hij, dat men de £ied aan deze tijd PRESIDENT De president heeft het gezegd en ons eens haarfijn uitgelegd: een vrouw is veel meer dan een vent geschikt voor 't vak van president, ofschoon je dit toch van een vrouw zo één, twee, drie niet zeggen zou. Hü heeft het slim geformuleerd en daarmee ook zich zelf geëerd; hij zei: zij is intelligent en dus een goede president, wie ik het best vertrouwen zou, want ik heb eerbied voor de vrouw. Zij is daarbij nog zogezeid ook van een and're kwaliteit, en kwaliteiten, die geen man, hoe hij ook doet, benaad'ren kan, dus geef ik, als ik kiezen zou, de voorkeur toch nog aan een vrouw. Hij heeft dus goed en wel verklaard, dat juist de vrouwelijke aard haar voor dit ambt de gave leent, waarvan de mannen zijn gespeend. Dus zegt hij: als ik zelf niet wou, gaf ik de voorkeur aan een vrouw. Maar fluisterd' hij ons in het oor, zij is er te verstandig voor; zij zou het niet doen uit een gril en vast niet zeggen: ja ik wil. Nooit president wordt dus een vrouw en dus, dear Ike: daar zit je nou. TROUBADOUR. In hoger beroep bij het Hof «en uitvoerder van het werk en een elec- De procureur-generaal bij het tricien van de gemeente Alphen, die Haags Gerechtshof heeft gistermid- I onder verdachte had gewerkt, dag 10 maanden gevangenisstraf met De procureur achtte het bewijs aftrek geëist tegen het hoofd van de wettig en overtuigend geleverd. De afdeling electriciteit bij de nutsbe-1 verduistering van stukken kabel, drijven te Alphen aan den Rijn, D. I .wa?r(van D' indertijd 0<* T var" K j dacht, maar waarvan hij door de D. werd verdacht van oplichting en rechtbank was vrijgesproken, kwam was daarvoor in eerste aanleg ver- in deze .zitting niet meer naar voren. PAROCHIE TE DID AM KOOPT KERKGEBOUW VAN DE NED. HERV. GEMEENTE. In verband met de uitbreiding van de parochie en de daarmede verbonden noodzakelijkheid om over te gaan tot ctu ket stichten van een nieuwe parochie bontcape, en droeg een brede, van1 23 Mei 1950 door het Kerk- voren in een punt eindigende, dia- baatuur van de St. Martmus-parochie deem in het haar. De minister van teDidam met goedvinden van Z_._Exc. Buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns en zijn echtgenote, zaten aan het diner aan. Maar een kleine groep Amsterdammers had zich voor het paleis opgesteld om de aankomst van de landsvrouwe en de gasten gade te slaan. Z.K.H. PRINS BERNHARD NAAR PARIJS Z.K.H. prins Bernhard zal van 16 tot 19 Januari in zijn kwaliteit van inspecteur-generaal van de Konink lijke Landmacht, een bezoek brengen aan generaal Gruenther, de opper bevelhebber der Atlantische strijd krachten in Europa te Parijs en aan diens naaste medewerker, generaal Norstad. PROF. F. ZERNIKE GAAT HERTROUWEN De Nobelprijswinnaar, prof. dr. F. Zernike uit Groningen, treedt binnen kort in het huwelijk met mevr. de wed. KoperberkBaanders, die vele jaren in Zaandam heeft gewoond en thans woonachtig is te Amsterdam. Joh. Kardinaal de Jong aan de Kerk voogdij van de Nederlandse Her- Nog meerdere vormde Gemeente het verzoek ge- -j richt, om het kerkgebouw van deze «rrCSCSllCS l Gemeente te kunnen kopen als kerk gebouw voor de eventueel nieuw op te richten parochie. Dank zij de welwillende medewer king van de Kerkvoogdij van boven genoemde Gemeente zijn de bestu deren van de Nederl. Herv. Gemeente en van de parochie van de H. Marti- nus na de daarvoor noodzakelijke on derhandelingen en besprekingen tot een zodanig' resultaat gekomen, dat de verkoop en overdracht van dit kerkgebouw zal plaats vinden Maan- lag 18 Januari ten overstaan van No taris Kerssemakers te Didam. De kerk blijft zolang in gebruik bij de Nederl. Herv. Gemeente, tot dat de door deze gemeente nieuw te bouwen kerk binnen de door de beide besturen overeengekomen tijd gereed zal zijn. Het kerkgebouw, dat van zeer oude datum is, zal daarna na de noodza kelijke restauratie in gebruik wor den genomen als parochiekerk voor de nieuw op te richten parochie in het dorp Didam. Nadat de schriftkundigen in de zaak tegen Öe Berkelse arts ver klaard hebben, dat de briefjes, die zelfmoord moesten bewijzen, niet door het slachtoffer geschreven kon den zijn, heeft de recherche in brede kring schrijfproeven laten afleggen, teneinde te kunnen ontdekken, wie de briefjes dan geschreven had. Vrij spoedig stond vast, dat ver dachte zelf de brieven niet geschre ven had, maar dezer dagen is de po litie overgegaan tot het arresteren van een oudere broer van verdachte, die door de schriftkundigen is aan gewezen als de schrijver van de brieven. Deze 39-jarige man is invalide en verblijft in een inrichting te Berkel- Rodenrijs, die hij sinds jaren niet meer verlaten heeft. De verdediging van de arts ver klaart het zeer onwaarschijnlijk te vinden, dat de broer de briefjes ge schreven heeft, want zo hij het ge dan de briefjes in de gevangenis ge kregen, daar hij zelfs hiertoe niet in staat is, wegens zijn invaliditeit. nn,joaM o i ue raadsman van verdachte, mr. oordeeld tot 6 nuianden met aftrek j A Schuring, wees er op, dat zijn van preventieve hechtenis. cliënt jarenlang de gemeente Alphen had gediend en nimmer had geknoeid. In Juni 1952 moesten te Alphen Hij achtte het psychologisch onaan- aan den Rijn sleuven worden gegra- nemelijk, dat D., die geen financiële ven, waarin hoogspanningskabels zorgen heeft en over een paar jaar zouden worden gelegd. De kabels de pensioengerechtigde leeftijd be- moesten worden afgedekt met tegels, reikt, nu plotseling zou zijn gaan Het werk werd gegund aan de aan- frauderen. Hij betwistte de objecti- nemer_ H.^die het op zijn beurt liet viteit van de getuigenverklaring van aannemer. Het formele bewijs uitvoeren door P. van R. De aannemer zou de uitvoerder niet hebben gezegd, diat de kabela met tegels moesten worden afge dekt. Toen het werk gereed was, kwam de aannemer bij verdachte en zeide, dat er geen tegels waren ge plaatst. Verdachte zou toen gezegd hebben „Och, dat geeft niet, zet maar voor 14-00.gulden tegels op de re- achtte spreker met moeite geleverd. Uitspraak over 14 dagen. TÉfeORT-GEGOKT-VERLOREN. De 37-jarige vertegenwoordiger J. H. is op verzoek van de Haagse po- kening en als de betaling is geschied, 1 litie onder verdenking van verduis- dan geef je mij de helft van dit be- tering te Amsterdam gevangen ge drag". Verdachte ontkende dit per- nomen, tinent en zei:'e nooit één cent te heb ben ontvangen. De vertegenwoordiger had tekor ten bij zijn firma. Ten einde raad De annemer als getuige gehoord. verkocht hij de auto, die hij in ge- bleef bij de bovengenoemde voorstel- bruik had, voor 700 gulden te Apel- ling van zaken. Verdachte zeide, in- doorn. Vandaar reisde hij prompt dertijd we1, ontdekt te hebben, dat naar Baarle Nassau, waar hij dit geld over een bepaalde afstand geen te- op de speelbank inzette. Zijn hoop gels waren aangebracht, maar hiervan op winst veranderde in wanhoop, Dit feit houdt ook de justitie reeds geen melding te hebben gemaakt, toen hij de 700 gulden onder hark bezig en men verwacht spoedig dit raadsel opgelost te hebben, daar het aantal personen, dat toegang heeft tot de kledingmagazijn van het huis van bewaring zeer gering is. omdat hij er eerst met de aannemer van de croupier zag verdwijnen. Hij over wilde spreken en deze dan ge- bevindt zich thans in voorlopige lasten, alsnog de te?els aan te bren- hechtenis, gen. Het hof hechtte weinig geloof aan deze verklaring. Als getuigen Bruidje moederloos geboren! Doorgaans is de gang naar het stad huis, waar het jonge paar gaat ver tellen, dat het besloten heeft, 't ge hele leven verder lief en leed met bruidje moederloos géboren was. In het geboorteregister stond n.l. alleen maar de naam van de vader van de bruid; dus een moeder was er elkaar te delen, al niet geheel van ambtelijk althans niet aan te zenuwbrengende prikkels ontbloot, pas gekomen. maar buiten dit gewone portie zenu- j Het bruidje zelf kon het zich niet wen had het raadhuis van Grave een meer herinneren, maar gelukkig leef- van zijn bruidjes deze week nog eenden er in Grave nog voldoende men- zeer bijzondere sensatie bereid. I sen, die vast en zeker wisten, dat de Toen het blozende bruidje name- bruid een moeder had gehad, lijk vertelde, wat ze wel allemaal Deze trokken toen gezamenlijk naar van plan was en in antv/oord hierophet raadhuis, waar de ambtenaar van j de plichtsgetrouwe ambtenaar een j de burgerlijke stand zij het dan j klein behangrolletje vragen op het iets aan de late kant de naam van arme kind afvuurde, ontdekte een de moeder in het geboorteregister collega-ambtenaar, die de antwoorden 1 zette. Daarna kon de bruiloft door- AMSTERDAMSE MONTEUR AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. De Amsterdamse monteur, die Dinsdagmiddag in aanraking kwam met de electrische stroom en daarbij ernstige brandwonden opliep, is gis termiddag in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overleden. daan mocht hebben hoe heeft hij aan het controleren was, dat.het gang vinden. HYPOTHfcKfcN en foor olie audere taken op bet gebied ran on roerende goederen Bouw- en Makelaarsbedrljl v.d. Drift Oude Vest 29 Leidon Telet. 20513 (Advertentie) \DER LIEFDEI door Otwell Binns Mademoiselle Fernay's dansen is interessant, zeer interessant. Heb je aar wel eens eerder gezien? Een fractie van een ogenblik was Carlos stil, merkbaar in de war, toen antwoordde hij: - Neen, ik heb haar nooit eerder gezien. Ze is volkomen nieuw voor Madrid en een maand of vier gele den was ze onbekend in Parijs. Ze Er werd op de deur van de loge geklopt en Carlos stond op. Buiten stond een bediende in uniform met briefje. Carlos opende het en las het. Het antwoord is „ja", zei hij tegen de bediende en deze vertrok. Carlos verkreukelde het briefje in zijn hand en terwijl hij naar zijn zak taste, nam hij zijn plaats weer in, roet een peinzende uitdrukking op zijn gezicht. Hij deed geen poging om zijn laatste zin te voltooien en Stella, bezig met haar gedachten, drong er niet op aan. Het scherm ging weer op voor een nieuwe dans en op hetzelfde ogenblik stond Carlos uit zijn stoel op. Je wilt me zeker wel een ogen blik excuseren, hè Stella? Ik moet moet iemand spreken over een aan gelegenheid van belang. Hij wacht op me in de foyer. Stella knikte, zonder iets te zeg gen en toen Carlos zich terugtrok, wendde ze zich naar het toneel. Ma demoiselle Fernay kwam juist op en haar ogen waren wederom op de loge gericht, ditmaal met iets van lachen de spot erin, die, naar het Stella toe scheen, voor haarzelf was bestemd. Ze trok zich een weinig terug in de schaduw en terwijl ze dat deed, raak te haar voet iets op de vloer van de grond. Ze keek omlaag en zag een klein propje papier. Intuïtie zei haar, dat het het briefje was, dat Carlos had ontvangen en zij bukte zich en raapte het op. Gedrongen door een achterdocht, die ze zichzelf nauwelijks realiseerde, streek ze het briefje glad en las het. Het was geschreven in tamelijk slordig Frans. Beste Carlos, „Had je niet verwacht mij, Lucille, hier te zien? Neen? Maar ik ben ei dan toch en zeer verlangend je te spreken, terstond. Na de volgende dans? Misschien wil je niet komen, om dat knappe meisje, dat bij je in de loge zit. Maar je moet komen. Ik heb je iets te vertellen, dat de zaak betreft, waarvan wij beiden afwe ten. Als je niet komt maar je dat vraag, hé?" Lucille. Een ogenblik keek Stella met on gelovige ogen op het gekreukelde pa piertje neer; toen mompelde ze bij zichzelf: Dus Carlos heeft gelogen. Hij heeft haar meer gezien. Hij is nu naar haar toe. Ze keeek naar de vrouw op het toneel, die nu haar rol had veran derd en coquetteerde met de ge hoornde man. Een gevoel van wal ging vervulde haar. De voorstelling had haar belangstelling geheel ver loren, behalve voor zover het de per soon van de danseres betrof. In ge dachten verzonken bleef ze zitten, haar nietsziende ogen gericht op het toneel. HOOFDSTUK- XVI Zoals Stella had vermoed was Car los naar de kleedkamer van de dan seres gegaan na ontvangst van haar briefje en terwijl hij een sigaret ro kend, op haar zat te wachten, lag er een uitdrukking van angst op zijn j gelaat. Voor hem was het briefje een dreigement geweest, en sleechts hetl feit, dat de noodzakelijkheid het ge bood,, had hem er toe gebracht, haar verzoek in te willigen. Hij tastte in zijn zak naar het briefje, met de be doeling, het nogeens te lezen en be merkte, dat hij het kwijt was. Een verwensing ontglipte hem, toen hij die ontdekking deed, maar het ver lies baarde hem niet al te veel zorg. Zelfs als hij het in de loge had laten vallen, was het nauwelijks waar schijnlijk dat Stella Zijn gedachten bleven steken bij dit punt door het opengaan van de deur en het volgend ogenblik hup pelde de danseres blozend en hijgend binnen. Carlos! Hij stond op, om haar te begroe ten. Lucille keek hem aan met ogen J vol lach en spot en er klonk iets boos aardigs in haar stem, toen ze weer sprak. Verrast? Ja? Maar je hebt het baby-gezichtje dan toch verlaten om naar mij toe te komen! Ik ben gekomen, omdat je het mij gevraagd hebt, Lucille, en om dat-je me iets te zeggen hebt over je weet wel wat. Ja, maar daar is geen haast bij. Het is veel, veeel te veel om dat nu te zeggen. Ik heb je laten komen om met me te gaan souperen, dan pra-| ten we, zoals we willen. Begrijp je? i Het spijt me, Lucille, zei Carlos I sussend, maar dat is vanavond niet mogelijk. I'k ik heb een afspraak, j Ja, ja. Weet ik! Met het baby- gezichtje, hè? En je wilt niet bij mij komen, zodat we over het geval kun nen spreken? Lucille, vanavond kan ik niet. I Een andere keer. Neen, neen! riep de danseres temperamentvol uit. Vanavond, dat eis ik! j Carlos zat in verlegenheid. Hij kende de koppige onredelijkheid van Lucille en vermoedde, dat er moeix ljjkheden zouden ontstaan uit de situatie, indien hij niet toegaf. Maar zy had haar grillen en als hij toegaf zou ze van gedachte kunnen veran-1 deren. Hij greep de strohalm. J Als je er op staat, Lucille, goed dan.... I De danseres klapte in haar handen en lachte schel. Neen! ik ik hoe zeg je dat stelde je maar op de proef. Van- avond ga je met baby! Dat wil ik. Maar morgen kom je MU opzoeken. Ja? Met alle genoegen, antwoordde! Cabados, zijn opluchting verbergend. Als je me je adres wilt geven? De danseres trippelde de kamer door en wierp hem een kaartje toe. Hij las het even en stak het in zijn zak. Toen keek haar aan. Dat zaakje, waar je het in je briefje over had, Lucille, wat Daar moeten we hier nu niet over spreken, viel de danseres hem in de rede. Er is een vergissing be gaan. Pedro is een grote dwaas. Mor gen zal ik je o zoveel vertellen. Er ging een electrische schel in de kamer van de danseres en ze keek hem aan. Ik moet je verlaten. Jij gaat te rug naar baby en ik dans voor haar. Maar morgen De schel klonk opnieuw. Ze maakte een grimas je, zwaaide haar arm tot afscheid en verliet de kamer, terwijl Carlos Cabados met een sombere uit drukking op zijn gelaat weer naar de loge ging. Een uur later zat Carlos in een vermaard restaurant met zijn ver loofde en haar tante aan het souper. Stella had naar huis willen gaan na afloop van de voorstelling, maar tante Pilar had haar overgehaald (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8