"de kerstpuzzle" Wie puzzelt mee j In de Krantentuin llllllli Ongewenste belangstelling De uitslag van de kinderpuzzles „DE DOLLE MUSKETIERS" ZATERDAG 16 JANUARI 19S4 Horizontaal: 1. plant, 4. goede zeil- wind, 8. hijslijn (scheepsterm), 11. gevangenis (soldatentaal), 13. aardig, 16. lengtemaat, 18. afgrond, 19. ha- vendam, 20. insect, 21. grap, 23. rund, 24. soort van elft, 25. onderricht, 26. dans, 28. bevreesd, 29. schijn, 30. ge wiekst (volkstaal), 31. muzieknoot, 32. bergketen (Indonesië), 35. meis jesnaam, 36. kloof, 38. rivier in Lim burg, 39. muzieknoot, 40. radio om roep (afk.), 41. bekrachtiging van een koop, 43. voorvoegsel, 44. mu zieknoot, 45. teugel, 47. ovenkrabber, 49. werktuig om koren te ziften, 50. hoogachting, 53. een halve klanktrap verlaagde, derde toon der diatonische .toonschaal, 54. speldenwerk, 55. aan wijzend voornaamwoord, 56. windzij- de (scheepsterm), 58. omlijsting, 59. zangvogel, 60. rivier in Duitsland, 61. welaan,'62. ijskegel, 64. voorzetsel, 65. heilige stier der oude Egyptenaren, 66. sportterm, 68. mop, 69. vogel, .70. karperachtige zeevis, 72. drank, 73. lelijke tronie, 74. opening in het ijs. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. scheeps- vloer, 4. jenever, 5. latwerk, 6. afkor ting voor item, 7. deel van de klok, 8. afgelegen, 9. bijwoord, 10. spitse bek van een vogel, 12. meisjesnaam, 14. onbep. voornaamwoord, 15. jon gensnaam, 17. sneeuwstorting, 19. jong rund, 20. stad in Zwitserland, 22. mogelykhi stadje loodsje, ling, 31. lidwoord, 33. vrucht, houten schutting, 36. slaapplaats op schepen ,37. zandheuvel, 40. japon, 42. i rond voetsteuntje, 44. koppersnelmes, 45. uitstapje, 46. mededeling, 48. loof- boom, 49. voegwoord, 51. zoon van Izaak, 52. soort hond, 54. dam langs een water, 57. bijwoord, 58. zijtak Do- nau, 59. tuin, 60. familielid, 61. nu j en dan, 63. zaadkorrel ener vrucht, 65. voorzetsel, 66. jenever (Eng.), 67. I maag van herkauwende dieren, 69. persa voornaamwoord, 70. pers. voor- naamwoord, 71 reeks. I Oplossingen kunnen tot en met Donderdag 21 Januari op de gebrui- bruikelijke wijze naar ons bureau ge- stuur worden. Als prijzen zijn weder om een taart, een sieraad en een boek beschikbaar gesteld. !De winnaars van deze week ziin: de sigarettenkoker: P. L. de Wilde, Da Costastraat 48. Leiden; het sieraad mej. Ria Lascaris, Hoofdstraat 234b i Sassemheim en het boek mej. Truus v. d. Berg, Scheveningsestraat 3 te i Noordwjjk. OPLOSSING. Horizontaal: 1. tuit, 5. tulp, 9. Oder, mogelijkheid, 24. muzieknoot, 26. dje in België, 27. maanstand, 28. dsje, 29. stad in Arabië, 30. beuze- DE LEIDSE COURANT illlllllllllllllllllIIIIIB Oplossingen uit Bodegraven en Sara gossa Als wij zo eens tegen de berg van 1165 oplossingen aankijken die ons het uitzicht beneemt, dan moeten we toch wel tot de conclusie komen, dat de Kerstpuzzle in de afgelopen weken heel wat gedach ten bezig gehouden heeft en Vondel's naam op veler lippen ls geweest. Hoe hecht de band tussen de abonné's is wordt wel sterk bewezen, doordat zowel uit Oegstgeest als uitSaragossa in Spanje toch een beduidend topografisch verschil gelijkluidende oplossingen bin nenkwamen. Ook de jeugd heeft zich niet onbetuigd gelaten. Bijna duizend Krantentuin-genieters zonden hun oplossingen, al dan niet versierd, in. De uitslag van deze prijsvraag vinden ze elders in het blad. De prijswinnaars van de puzzle voor volwassenen zijn: Gouden Dames Horloge. Mej. Ria van Niekerk, Prins Hendrik straat 27, Bodegraven. Missaals. A. Brunt, Oude Rijn 11a, Leiden; H. F. Bocxe, Sluis- pad, Ter Aar; Mej. Rie Buskermolen, Kerkstraat 78, Oude Wetering. Heren Portefeuilles. B. Bekkering, Sieboldstraat 7, Leiden; H. C. Meijer, de Kempenaerstraat 32, Oegstgeest; N. J. van Diest, Hein Baderstraat 40, Sassenheim. Dames Portefeuilles. J. G. Broekhof, Beatrixstraat 2. Noordwjj- kerhout; Mevr. v. d. PloegKoelewijn, v. Limburg Stirumstraat 44a, Noordwijk; G. van Leeuwen, „Aldenghoor", Haelen (L Armbanden. Mevr. VreeswijkVergeer, Aarkade 1, Alphen; Mej. M. van Haastrecht, Veenstraat 73, Leidschendam; Mevr. Coster, de Sitterlaan 96, Leiden. Sieraden. P. v. d. Meer, Noordbuurt 11, Zoeterwoude; H. Eling, Gasstraat 66, Leiden. Wed. P. van Egmond, Noordeinde 14, Aarlan- derveen: Th. v. d. Salm, Vuursteeglaan 7, Lisse; A. Pellekoorne, Juf- fermanetraat 54, Oegstgeest; Wed. L. Zwetsloot, Julianalaan no. 14, KaagAbbenes. Troostprijzen. I. Baart, Boshuizerkade 39, Leiden; C. C. van Koert, Achterweg 53, Nieuwkoop; C. J. J. Berkhout, Narcisstraat 4, Voorschoten; Mevr. P. J. van Lochem, Middelstegracht 2-3, Leiden; P. Brugman, Zuidweg 4, Rijpwetering; L Th. Straathof, Weipoortsew'eg 86, Zoeterwoude. Voor de prijsvraag-levenden hebben wij tenslotte nog een ver heugend bericht. Tn de krant van volgende week Zaterdag zal een prijsvraag verschijnen, die wel geheel afwijkt van de gehruike'ijke kruiswoord-puzzles en U in staat zal stellen een prachtige prijs te bemachtigen. 11. prei, 12. ter, 13. rob, 15. nee, 16. gazon, 20. bas, 22. Duren, 26. raak, 27. hop, 29. alg, 31. soda, 32. ork., 33. bandelier, 35. Lea, 36. Se. 37. mand, 38. meet, 39. Rb., 40. gans, 41. re, 43. tuk, 44. put, 45. do, 46. larf, 48. 'w.o., 50. vers, 52. silo, 53. os, 55. Ill, 57. estaminet, 60. hel, 61. leep, 63. tul, 64. kit, 65. hola, 66. grauw, 68. Kos, 70. beleg, 71. Ier, 73. Eef, 74. lev, 75. sein, 77. rode, 87. tram, 79. egel. Verticaal: 1. totok, 2. Uden, 3. Ier, 4 Tr., 5. T.p., 6. urn, 7. leed, 8. pieus, 10. lob, 14. baal, 16. gros, 17. Aare, 18. zak, 79. pond, 21. slim, 23. rol, 24. Eder, 25. Naab, 27. hansworst, 28. pd, 30. Geervliet. 33. ban, 34. ree, 37. mak. 40. gul, 42. muf, 44. pro, 45. Dee, 47. alt, 48. wilg, 49. Oler, 51. stuk, 52. snik, 53. oele, 54. slag, 56. ven, *101. adat, 103. medestander, 107. hemd, 108. neppe, 110. frame, 111. label, 113. Dwina, 114. nota, 115. anti, 116. ijsdam. Verticaal: 1. Zevenaar, 2. graf, 3. eel, 4. n.d., 5. Ino, 6. lenden, 7. Elia, 8. eter, 9. genade, 10. Lea, 11. de, 12. ent, 13. Esra, 14. sommatie, 16. emir, 18. ik, 20. smak, 22. als, 24. node, 25. Dien, 27. aan, 29. mademoiselle, 33. kerstkransen, 36. pa, 37. A.W., 39. te, 40. n.d., 41. no, 43. ra, 46. e.e., 48. Nispen, 50. toneel, 51. dragen, 53. Pet ten, 55. Alda, 57. Saul, 60. o.a., 62. Ni, 65. Westland, 69. Steendam, 71. Sn, 74. es, 76. o.a., 77. R.O., 78. oord, 79, treeft, 80. ei, 81. dienen, 82. Arad, 83 ma, 85. ijs, 87. eed, 89. damp, 91. Dora, 92. Hem, 94. bani, 97. Esra, 98. lama, 100 veld, 102. ten, 104. een, 105. Ta, 106. Eli, 107. hes, 109. pa, 112. bij. Het kerstlied van Vondel luidt: „Englen, daelt van 't Paradijs: Zingt den hemel eer en prijs, En met vre de harten kroont, Daer een goede wil in woont". VIERDE BLAD PAGINA 2 A f gei anseld Een late passagier, die Donderdag avond kort na middernacht op zijn tram in de Haagse Grote Marktstraat stond te wachten, zag een man aan een geparkeerde auto morrelen. Het trok voorts zijn aandacht, dat twee andere mannen in een portiek stonden alsof ze ergens op wachtten, De wachtende passagier ging een beetje op en neer lopen om het geval in de gaten te houden. Plotseling kwamen de twee mannen het portiek uit en vroegen „waar hij zich mee bemoeide". Gezamenlijk hebben zij nadien hun slachtoffer afgeranseld, waarna het drietal in het duister verdwenen is. De attente man bleek bij onderzoek een gebroken rechter- bovenarm, een gekneusde schouder en een blauw oog te hebben. Lea, 58. aloë, 59. ik, 60. hol, 62. puist, 65. hevel, 67. weer, 69, sek, 70.. bede, 72. Ria, 74. log, 76. N.M., 77. re. OP LOSSING KERSTPUZZLE. Horizontaal: 1. zegen, 5. Ille, 8. egel, 11. deels, 15. reden, 17. elite, 19. Esens, 21. vaal, 23. Monnikendam, 26. tram, 28. elf, 29. mi, 30. Oda, 31. Rai, 32. A.K., 34. aam, 45. N.S., 36. parade, 39. denken, 42. na. 43. rad, 44. wente lend, 45. roe, 47. ana, 49. e.t., 51. D.S., 52. epi, 54. r.i., 55. Amor, 56. erts, 58. Ee, 59. Solon, 61. akant, 63. padie, 64. gruit, 65. we, 66.As^r, 67. seal, 68. es, 70. Ene, 72. el, 73. nn, 74. ent, 75. nol, 77. Rotterdam, 84. sijs, 86. te, 88. aldoor, 90. irades, 92. hé, 93, leb, 95. e.a., 96. ree, 98. Lea, 99. on, 100. Na enig zoeken zullen jullie deze belangrijke bladzijde toch wel gevonden hebben. Het is voor ons een hele puzzle geweest om alle oplossingen door te lezen. Tot op de laatste dag bleef de brieven stroom aanhouden. Op dit ogenblik heeft men ons eindelijk uit de brievenberg kunnen graven en zijn wij in staat de uitslag bekend te maken. Voordat we dit echter doen willen we de vele nichtjes en neefjes, die ons een mooie kaart met vrome wensen stuurden, har telijk bedanken. Allemaal van harte hetzelfde en als je niet bij de prijswinnaars bent, meer geluk een volgende keer. DE GROTEN Fiets: Joke v. d. Krogt, Vrouwenweg 47, Zoeterwoude. Voetbal: Tom Kohlbeck, Kapteijnstraat 6, Leiden. Pop: Trudie v. d. Hulst, Leidseweg 13, Oud-Ade. Armband: Ansje de l'Ecluse, Leeuwkenstraat 14, Leiden. Nellie Zandbergen, Haarlemmerstraatweg 12, Oegstgeest. Ria Bisschop, Overtocht c. 19, Bodegraven. Rini Vroonhof, Voorweg 7, Noorden. Plastiplaxdoos: Kees v. Schooten, 's-Gravendamseweg 2, Noordw.hout Jan v. Leeuwen, Beestenmarkt 12, Leiden. Ineke Elderhorst, Zonneveldstraat 4, Leiden. ,i Frans Diergaarde, Bakh. Rozenboomstraat 32, Leiden. Ellie Brugman, Leimuiderdijk 441, Nieuw-Vennep. Gerard Hoogenboom, Noordeinde 128, R-A.veen. DE KLEINEREN Autoped: Doris Hakkaart, Oude Singel 72a, Leiden. Trein: Tonny v. d. Valk, Leidseweg 300, Voorschoten. Pop: Ellie v. Werkhoven, Tramsteeg 85, Noordwijk. Bedelarmband: Ria v. d. Valk, Hoge Rijndijk 53, Zoeterwoude. Willie de Rooij, Hogewaard 152, Koudekerk/Rijn. Plastiplaxdoos: Sjaak Vergeer, Hoorn 79, Alphen. Mathe Rietbroek, Zuideinde 51, Roelofarendsveen. Ben Uiterdijk, 3e Haverstraat 92, Leiden. Jaap Langeveld, Herenweg 306, Lisse. Peter Goddijn, Lammenschansweg 44, Leiden. Jan de Frankrijker, v. d. Bosstraat 37, Hazerswoude. >i Jan v. d. Meer, Boskade 9, Hoogmade. (Vervolgverhaal) Omdat hij er toch niets van begreep besloot hij de volgende morgen alles aan tante Jeanne te vragen en met die gedachte sliep hij weer gauw en rustig in, zó vast had hij geslapen dat tante hem de volgende morgen moest wakker maken. „Zeg Rinus, sta op jongen, ik moet even een boodschap doen in het dorp, dan kan jij zo ver meegaan naar de kerk, naar de H. Mis", zei tante toen ze hem stevig bij de arm wakker schudde. „Natuurlijk tante", riep Rinus nu klaar wakker, „maar Hannie is dan helemaal alleen. Hannie lachte dat bezwaar dadelijk weg en riep: „Ga jij maar naar de kerk, ik vind het niets erg om een uurtje al leen te blijven. Bid maar goed voor me, dat mijn voet gauw mag beter worden dan kunnen we samen naar de kerk gaaiV'. Nu Rinus zag, dat zijn zusje zo vol vertrouwen was, kleedde hij zich gauw aan om met tante Jeanne naar het dorp en naar de kerk te gaan. Onderweg babbelden ze gezellig, maar tante repte met geen woord over wat 's nachts ge beurd was. Rinus nam zich toen maar voor er ook maar niet over te praten. Misschien was 't wel iets onbelangrijks geweest. In de kerk bad hij eerbiedig en vroeg aan O.L. Heer om Hannie gauw beter te maken. De H. Mis was vlug uit en hij moest nog een poosje op tante Jeanne wachten eer zij met de boodschappen klaar was. Op te te rugweg liep hij stevig gearmd met haar naar huis toen hij plotseling een schreeuw gaf: „Kijk eens tante, kijk eens, daar loopt Niek vlak voor ons huis". „Hé Niek, wacht eens even", riep hij uit alle macht. Maar Niek scheen niets te horen en rende de hoek van de straat om. Rinus rende hem achterna ondanks het tegenhouden van tante Jeanne dat hij bij haar moest blijven. Maar toen hij om de hoek keek, zag hij nog net een auto voor hun huis hard wegrijden. Ook Niek was nergens meer te zien en teleurgesteld liep hij weer terug. Tante zei, dat hij zich vergist had, dat het stellig Niek niet geweest was, maar hij wist wel beter, hij had hem duidelijk herkend. Maar waarom liep hij toch zo hard weg? Hij was echt boos op Niek. „Kom, laten we maar vlug naar Han nie gaan, dan is ze tenminste niet meer zo alleen", zei Rinus. „Ja, laten we maar wat vlugger door stappen", zei tante, maar ze meende er niets van, dat zou Rinus vast wel ge merkt hebben, als hij naar het gezicht van tante Jeanne gekeken had, want ze kneep raadselachtig haar ogen dicht. Thuis gekomen rende hij naar de divan voor het raam ,om te vertellen wat hij gezien had. Maar wat zag hij? Het bed was.... leeg. Rinus werd eerst spierwit en toen vurrood van woede. Hij stampte met zijn voet op de grond en schreeuwde: „Die gemene Niek, die heeft Hannie meegenomen, die lelijke rover, daarom rende hij zo hard weg met de auto en wilde hij mij niet horen!" „Kom, kom, wees eens een beetje be daard en wind Je niet zo op", probeerde tante hem te sussen, „misschien heeft hij je zusje voor haar plezier een eindje meegenomen en komt ze over een poosje weer thuis". Maar Rinus wist wel beter, anders zou alles niet zo haastig gegaan zijn en Han nie zou nooit alleen meegegaan zijn, dan zouden ze best even op hem gewacht hebben. Nee, zo iets zou ze nooit doen. Nu pas drong het tot hem door dat Han nie ontvoerd was en nu werd hij echt bang voor haar. Hij wist helemaal niet waar ze was en waar ze naar toe ge bracht zou worden. En dan haar voet; die zou zeker wel erger geworden zijn door al dat schokken in de auto. Nu Niek zulke boze plannen had, zou hij vast niet voorzichtig met haar geweest zijn, en je kon nooit weten hoe dat alles af zou lopen. Tante Jeanne probeerde hem alsmaar gerust te stellen en spoorde hem aan om nu eindelijk eens zijn nieuwe voetbal te gaan proberen. Zin om te voetballen had hij helemaal niet, maar toch wilde hij naar buiten om na te denken; hier onder het oog van tante Jeanne ging dat niet. Tenslotte nam hij zijn bal en ging naar buiten en daar het vacantie was, had hij al gauw een paar nieuwe vriendjes uit de buurt gevonden, die dolgraag met de mooie voetbal wilden spelen. Het spel ging zo fijn dat hij èn Hannie èn zijn vrienden in het bos ver gat Hij dacht nu over alles veel lichter en geloofde tenslotte dat Hannie van avond wel weer thuisgebracht zou wor den en dan had hij zich voor niets zo angstig gemaakt. Toen tante hem voor het middageten kwam roepen, sprak hij met zijn vriendjes af om vanmiddag weer te ko men spelen en zo gebeurde het dan ook. Zo ging de dag gauw voorbij en hij had geen gelegenheid om veel over Hannie na te denken, alleen onder het eten miste hij aar erg. Hij begon, nu hij naar bed moest, eigenlijk pas te piekeren, waarom dit gebeurd was en hoe hij zijn zusje weer terug zou vinden, want met het avondeten was ze nog niet terug. Maar hoe zou hij haar weer kunnen te rugvinden? Hij wist niet eens waar ze heen gebracht was. Maar wacht, daar kreeg hij opeens een reuze idee. Mis schien kwam Niek vannacht wel weer hier. niet als gisternacht en dan zou hij gesmuld hoor. proberen wakker te blijven. Door tante Jeanne werd hij vroeg naar zijn kamertje gestuurd. Hij keek nu lang niet meer zo vriendelijk naar haar als gisteren, toen ze zo lief voor hen geweest was, O, o, wat was er toch in die twee dagen weer veel gebeurd. Hij werd er gewoon duizelig van. Het was nog te vroeg om te gaan slapen en toen hij uitgekleed was ging hij wat zitten lezen, vooral ook om wakker te blijven. Na een poosje begon hij toch slaperig te worden, met moeite sperde hij zijn steeds kleiner wordende oogjes, wijder open, maar het hielp niet. Knikkebollende zat hij over het boek gebogen en toen het niet meer ging, sloot hij het boek en ging naar bed, echter vast besloten wak ker te blijven en goed op te letten en te luisteren. Eerst ging hij rechtop zit ten en toen ook dat niet meer ging, dook hij onder de dekens, zijn ogen wijd open houdend. Eerst ging dat nog, maar tenslotte kreeg hij zo'n slaap dat hij weldra sliep als een roos, ondanks de angst en de spanning die hij om Hannie had. De volgende morgen werd hij wak ker en ontdekte toen pas, hoe vast hij geslapen had. Er was niets gebeurd, ten minste hij had niet gehoord. Het begon allemaal weer even akelig en ongezellig voor hem en hij vond het vreemd dat tante Jeanne niets deed om Hannie terug te vinden. Wordt vervolgd. Correspondentie Joan Steenbergen, Sieboldstraat 33, Leiden. Het versje dat je ons stuurde is heel aardig, maar het is overbekend, dus komt het niet in de krant, kun je zelf niet eens wat maken? Greetje Steenbergen heeft het er beter afgebracht en schreef een aardig ver haaltje over de Oudejaarsavond. Ook OUDEJAARSAVOND. Annie, Henk en ik moesten de hele week goed helpen thuis, dan zouden we op Oudejaarsavond op mogen blijven. De hele week hadden we goed gehol pen, dus mochten wij die avond opblij ven. We zouden het feest bij tante Lieg vieren. Toen we daar aankwamen rook het toch zo heerlijk naar oliebollen met krenten Tante Lies ontving ons aan de deur al heel hartelijk. „Kom maar gauw binnen", riep ze, „want het is buiten koud' Nu wij waren gauw binnen en deden onze jassen en mantels uit en hingen ze aan de kapstok. Maar wat zagen we toen in de kamer kwamen: 'n gezellig ge dekte tafel en daar bovenop een grote schaal oliebollen. .,Ga maar gauw zitten kinderen", zei tante, „dan kunnen jullie lekker eten en dan drinken we een heerlijk kopje chocolademelk. Nou we hebben lekker I Toen t twaalf uur was. hoorden we de knallen en bommen al en we gingen kijken, 't Was mooi hoor! Oom Gijsbert j had ook bommen en voetzoekers. We I hebben toch zo gelachen. Oom gooide I een voetzoeker en er kwam juist een man aangelopen en de voetzoeker draaide om die meneer heen. De man bleef stil staan en de bom plofte zó hard dat hij zich naar schrok. Toen 't half een was heeft oom ons thuis gebracht, want me moesten om één uur thuis zijn. Thuis heeft oom van moe der nog een glaasje boerenjongens ge kregen met een lekker cake-je en daar na ging hij ook vlug terug. Wij hebben ons gauw uitgekleed en ns avondgebed gebeden en zijn toen iadelijk naar bed gegaan. Wat hadden ve toen een slaap. We droomden die nacht over alles wat we die avond had den meegemaakt. RAADSEL VAN GREETJE STEENBERGEN. Een boer heeft een wolf, een geit en een kool. Deze moest hij met een bootje overbrengen, maar in 't bootje kon maar één ding tegelijk. Wanneer hij eerst de wolf mee nam dan zou de geit de kool opeten en nam hij eerst de kool mee dan at de wolf de geit op. Hoe zou de boer alles overbrengen? Denken jullie daar eens over na, dan zal Greetje de volgende keer vertellen hoe hij dat deed. Cokkie v. d. Werf, Rietveld 7, Hazers woude. Nou dat was boffen Cokkie, om een boek te winnen juist voor de vacan tie. Zeg. hebben de oliebollen lekker gesmaakt? Truus v.'d. Krogt, Schenkelweg 67, Zoe terwoude. Leuk dat ik weer eens wat van je hoorde en dat je broertje Wim ook met ons mee wil doen. Wat is die Wim toch al flink om vader zo goed te helpen. Dag kinders. Leny v. Brussel. Natuurlijk mag jij met ons mee doen Leny en ik ben blij dat je de verhaaltjes altijd zo graag leest. Je briefje was keurig versierd. Dag meiske. Mlentje Broekhuizen, Zuidzijde 68, Bodegraven. Een pluim voor je aardige briefje. Wat een fijne verjaardag heb je gehad. Schrijf me maar vaak een briefje met dat nieuwe papier. Loes v. d. Meer, De Kempcnaerstr. 4, Oegstgeest. Nou hoor je hebt je best ge daan met twee nieuwe vriendinnen voor ons te winnen. Ze zijn hartelijk welkom in onze kring: Connie v. Ommen en Mieleke Freyser, ik hoop dat ik jullie nog vaak terug zal zien in deze rubriek. Jullie mogen gerust samen een briefje schrijven. Dag nichtjes. Mien Wolvers, Zuidbuurtseweg 1, Zoe terwoude. Nog een briefje vol over de Sint Nicolaaspret. Jammer dat het alle maal zou gouw voorbij is. Je bent zeker wel zuinig op Je nieuwe schoudertas. Rietje Dobbe Zuidelnde 8, R'veen. Ik kan me voorstellen dat het een prettige verrassing voor je was, toen je las dat je een boek gewonnen had. Je moet maar geluk hebben hè! Corrie Disseldorp, Gooweg 8, Noord- wijkerhout. Nou zeg wat hebben jullie een groot gezien. Je bent toch zeker 'n goede hulp voor je moeder. De groeten aan oom Toon heb ik overgebracht. Joke Schrama, Beatrixstraat 7, Sas senheim. Ja Joke er is altijd maar één kind de gelukkige, die een prijs wint, behalve met de wedstrijden. De kinderen Duivenvoorden, Nlenwe Duintstr. 66, Noordwijkerhout hebben weer reuze hun best gedaan. Weet je wat ik met Jullie mooie glinsterende plakplaatjes gedaan heb? Die heb ik in een boek gedaan en gestuurd naar de missie, dan kunnen de negertjes er ook van genieten. Vinden jullie toch wel goed hè? Beppie Groenen, 's Gravendamseweg, Voorhout. Dank je wel voor de beste wensen met Kerstmis en Nieuwjaar. Zul je niet meer zo lang wegblijven Beppie? De kinderen Koetsier, Noordclnde 24, Hoogmade. Wie van jullie heeft nu het briefje geschreven? 't Was zeer netjes Schrijven jullie nog eens iets meer. Wiesje van Bcnnckom, Rijndijk 338, Hazerswoude. Foei Wiesje is me dat lang wegblijven. Voortaan weer trouw mee doen, dan blijven we goede vriendjes. Barrie Bakker, Witte Singel 7, R'vccn. Met de prijzen van de puzzles die in de krant staan, hebben wij verder niets te maken. Wij verloten trouwens geen sie raden. Misschien heb je de prijs inmid dels al gekregen. Dag Barrie. Corrie van Werkhoven, Rijnsburgcr- weg 10, Voorhout. Welkom Corrie, leuk leuk dat je met ons mee wil doen. OQk de' groeten aan je ouders. Margriet Neefjes, NoordwUk. Je ver haaltje heb je natuurlijk al gelezen in de krant. Als je het niet te druk hebt met je huiswerk, moet je er nog eens een maken. Je hebt er slag van. Dag Margriet. Kees Smakman, Kanaalstr. 207, Lisse. 't Heeft lang geduurd Kees, eer je een antwoord kreeg. De oplossingen waren goed. Annle Zwetsloot, Bcntweg, Hazers woude. Wanneer komt je beloofde briefje Annie? Elske van Remund en Adrl Burgers uit Leiden en Corrie v. d. Berg uit Alphen zonden ons de goede oplossingen, maar geen briefje er bij, dan. is het voor mij moeilijk om 'n antwoordje te schrij ven. Dag kinders. Hè, hè, de stapel brieven is vandaag een stuk kleiner geworden. De volgende een stuk kleiner geworden. TANTE JO en OOM TOON. krn ons kogel sloeg inder- \drrb een bres in de muur wrrk j door onze vrienden het kr mp —1 vrnde Hertog zien. (Ik zie geen beweqinq.' 1 {/chief noq maar) f eensj j^a<-

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5