TALEN BIOSCOPEN Grote concurrentie in de metaal en bouwindustrie Wim Sonneveld kocht allerlei in de „Winckel van Sinckel" Gebr. Van Wijk en Co. N.V. leed verlies van 1,9 miilioen gulden St. Christoffer zag veel leden op jaarvergadering «Katholieke WEEKAGENDA Echtpaar de Keuning-Van Hall vJert 2 Februari gouden bruiloft ZATERDAG 16 JANUARI 1954 or LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Leidse Kamer van Koophandel Vooruitzichten voor 1954 niet ongunstig Hier en daar tekort aan goede vaklieden Zoals wij Donderdag berichtten wa ren bij de nieuwjaarsrede, die de voorzitter van de Kamer van Koop handel te Leiden, de heer T. M. H. van Waveren, Woensdagmiddag heeft uitgesproken, enige bijlagen gevoegd over de situatie in 't bedrijfsleven van Rijnland. Donderdag gaven wij daar uit een beschouwing over de textiel sector; vandaag vervolgen we de me taal- en bouwindustrie. Volgende week hopen wij de rest te publiceren. METAALNIJVERHEID. In de staalverwerkende indus trieën was de gang van zaken niet onbevredigend; in de loop van het jaar werd voldoende werk aangebo den, echter tegen scherp concurre rende prijzen. In Februari trad het Schuman-plan in werking, hetgeen een aanzienlijke materiaalprijs-verla ging tot gevolg had, die de werkgele- stig en wanneer de bouwbedrijvig- heid blijft aanhouden, zal het moeite kosten aan alle aanvragen te vol doen. Betonindustrie. In de betonindustrie gaf 1953 aan vankelijk een somber beeld, doch het tweede half jaar bracht verbetering. De fabrieken waren goed bezet en ondanks felle concurrentie werden er behoorlijke prijzen gemaakt. Ver wacht wordt, dat de fabrieken ook in het nieuwe jaar goed bezet zullen zijn. Er is een tekort aan vaklieden, vooral aan cementwerkers. In de kalkzandsteenindustrie is de gang van zaken bevredigend. Naar het zich laat aanzien, zal de gunstige ontwikkeling zich in 1954 voortzet ten. De speciale bouwnijverheid (ovens, schoorstenen e.d.) was regelmatig van orders voorzien. De vooruitzich ten ziin gunstig. In de hardhout-handel is 1953 aan merkelijk beter geweest dan 1952; omzet en prijzen waren hoger. Hoe zijn reeds belangrijke opdrachten ont- er veel vraag naar deze producten, vangen. De vooruitzichten zijn niet in de zachthout-handel echter was ongunstig, al moet worden afge- 1953 een zeer moeilijk jaar, omdat wacht hoe de loonsverhoging e.d. de ondanks het vele werk het prijsver bedrijvigheid zal beïnvloeden. I loop zeer onbevredigend is geweest. ■bouw hier en daar terug, daar de prij-1 Verwacht wordt, dat de verkoopprij- By de scheepsbouw liep de nieuw-1 zen het binnenland zullen aan ren voor de binnevaart te hoog zijn. trekken. 2eer scherpe concurrentie maakte het in het aannemingsbedrijf vrijwel Wel werden veel sleepschepen tot motorschepen omgebouwd, vooral I 4 voor de Rijnvaart. De reparatie-afde-1 onmogelijk tot lonende prijzen te ko- ÏSS.18.?? l.00Ü; 1 men- Bovendien is er een tekort aar - 4- ~"Ji vakbekwame arbeiders. Voor 1954 zijn de vooruitzichten niet beter in dit opzicht. Ook voor de kistenfabricage is 1953 moeilijk geweest. Men heeft echter vertrouwen in betere resulta- zien; een tijdelijke terugslag houdt slechts verband met de lage rivier standen. Volle capaciteit. De motoren- en machine-fabrie ken werken op volle capaciteit, al verscherpt ook hier de concurrentie. Er werden minder binnenvaart- en meer zeevaartopdrachten verstrekt. Er is veel vraag naar geschoold per soneel en aangezien de belangstel ling voor de rijkswerkplaatsen in Leiden en Haarlem nihil is, wordt men gedwongen geschoolde krachten uit andere industrie-centra aan te trekken. In Juni 1954 zal 70 pet. van het personeel aan het Bemetel-exa- men hebben deelgenomen. Thans 1600 geheel werklozen in Leiden Op 9 Januari 1954 stonden bij het Arbeidsbureau Leiden 1600 geheel werklozen ingeschreven, terwijl daar enboven 144 personen op diverse werkvoorzieningsobj ecten tewerkge steld waren. Het totaal beschikbare aanbod geheel werklozen en ar beiders werkobjecten bedroeg derhalve 1744. De stijging van het totaal beschik bare aanbod 91 is vrijwel ge heel aan seizoensinvloeden toe te schrijven. Een vergelijking met het overeenkomstige tijdstip in 1953, nl. 2393 toont aan, dat nog steeds van een gunstig verloop van de arbeids markt gesproken mag worden. Het verschil is beduidend en bedraagt 649. De vraag onderging een kleine stijging en wel van 124 tot 154 en is naast aanvragen om los personeel voor z.g. gelegenheidswerk, voorna melijk gericht op jeugdige krachten 15 t/m 18 jaar voor vrijwel alle bedrijfstakken en personeel voor de metaalindustrie. Het aantal werkloos ingeschreven vrouwen steeg iets en bedroeg op 9 Januari 1954, 161. De vraag onder ging geen wijziging van enige bete kenis. Goed cabaret voor K. en O. ZO EENVOUDIG als Wim Sonne veld het bij de opening voorstel de, zal de samenstelling van zijn cabaret-programma niet verlopen zijn. Hij opende met een tableau de ja troupe de Winckel van Sinckel, waar van alles te koop was: confé rences, schetjes, muziek, décors, cos tumes, enfin alles wat een cabaret nodig heeft voor een goed program ma. De samenstelling zal ongetwijfeld meer zorgen gebaard hebben dan vijf minuten winkelen, zoals Wim Sonneveld op het toneel in de Leidse Schouwburg deed, toen hij gister avond „In de Winckel van Sinckel" bracht in de serie „Scherts en Schoonheid" van K. en O. Een groot deel nam Sonneveld zelf voor zijn rekening; hij bracht weer kostelijke conférences, zoals men die langzamerhand van hem gewend is: een tikkeltje zelfgenoegzaam, maar geestig en met een onnavolgbare mimiek, die op zichzelf reeds vol doende was om te lachen, zoals in het overigens matige schetsje van de 1 Honderdduizend. Zoals na de mededeling tijdens de algemene vergadering van aandeel houders van 14 Juli j.l. der Leidse textielfabrieken Gebr. Van Wijk en Co. N.V. was te verwachten, sluit het boekjaar 1952/1S53 met een zeer be langrijk verlies van 1,9 miilioen gul derduizend gulden van ruim 1,4 miilioen op de balans blijft staan. De herwaardering wordt in het ver slag toegelicht. Men heeft thans de waarde berekend door sinds de da tum van aanschaffing o.a. op getou wen 2.5 pet en op de machines 10 pet. den. Aangezien vorige jaren veel op af te schrijven. Men komt zodoende - - -u op het vaste actief is afgeschreven, I tot een boekwaarde voor het vaste llg °P z n praatstoel ging zitten, (t/m 1950 waren bijv. alle machinesactief van 4.910.425, welk bedrag Bij elkaar een programma van inventaris en auto's afgeschreven tot njet boven de bedrijfswaarde ligt. Dit I goede kleinkunst, hier en daar een actief is verzekerd voor ruim 16 mil- beetje (onnodig) ondeugend, met m lioen. Het bed kwam er deze keer niet aan te pas, maar het aan- en uitkle den kon Wim Sonneveld toch niet laten. Gelukkig niet; hij behaalde er weer zijn grootste succes mee! Kos telijk, zoals hij in z'n pyama „Oom Louis" uitbeeldde. En hoe geraffi neerd knap was de oude tante, die hij met een simpele verandering van kleding over het toneel liet lopen. Wie Wim Sonneveld aan het werk ziet, krijgt de indruk, dat hij er zelf wellicht het meeste plezier aan heeft en dat zijn teksten maar half in z'n hoofd zitten; de rest valt hem op het toneel wel in. Hij moet er soms zelf om lachen, zoals in de komische schets van het loopbewijs. rechterhand, was goed op dreef. We bewonderden van haar vooral de solo-schets „Vervelend", waarin zij de verveling wel zeer plastisch uit beeldde. Ook haar liedje „Exotisch Alkmaar", tekst van Michel van der Plas, deed het uitstekend. Karin Larsen was voortreffelijk op dreef in „Het geval van de maand", een wrange satyre op de moderne psychologische roman, en Lucie Mol kwam goed voor de dag met Michel van der Plas' „Ik dans niet". We misten de dezer dagen overle den Emmy Arbous wel even; haar solo-nummers vielen weg en in het uit vier dames en vier heren bestaan* de ensemble werd haar taak door de invallende Kitty Knuopel verdien stelijk overgenomen. Van het ensem ble noemen we de „Soire Musicale" uit de Franse revolutie, waarvan de bijtende bitterheid werd weggespoeld door nonsens van Wim Sonneveld in „Beelden uit m'n kinderjaren", waar bij hij letterlijk en figuurlijk gezel- op 1,heeft men thans een her waardering toegepast, waarna een verlies na overboeking van de statutaire reserve van ruim vijfhon- ft Voorzitter hield nieuwjaarsrede Aanzienlijk beter dan op de laat- Het jaarverslag van de secretaris, In de huizenhandel is een zeerste vergaderingen was gisteravond de heer H. Werter, meldde een on scherpe concurrentie gevoerd ook de belangstelling der leden van de gewijzigd ledental van 51. De pen- onh?t gebted^m de bescherming 1 Ned, Kath. Ver. van Handelsreizigers ningmeester, de heer Jae. Antoni, tegen cofrosie De wijzen daaTdên 'st- Christoffel", afd. Lelden, meldde een batig saldo, hoewel de a^z"enlpk?toka? aan het einde vS'voor de jaarvergadering, die in De '"komsten enigszins teruggelopen IQ» aa„ nrinronnirnmct i Harmonie gehouden werd. Tijdens waren, werd, d£eenBij de bestuursverkiezing werden vertrouwen tegemoet kan zien. overlaat. De bezetting was volledig m°?zbn zilveren A1?™ 5. ™5:5?fGEVEILDE PERCELEN alle nummers even brillant, maar - steeds amusant, echt geschikt om Uit het jaarverslag blijkt, dat te-eens hartelijk te lachen. Hetgeen het gen het einde van het boek; aar in- publiek, dat royaal was met applaus, grijpende reorganisatiemaatregelen inderdaad gedaan heeft, zijn genomen. Het resultaat hiervan is geweest, dat de kosten aanzienlijk konc'en worden verlaagd en de direc tie kan dan ook in haar verslag me dedelen, dat over de eerste zes maan-1 den van het thans lopende boekjaar, BBWL.w na aftrek van de verschuldigde rente Bsrge;*MariV Helena, dr'van'J.' m! en van afschrijvingen op de herziene de Jong en M E Offerman; Johan- en ma- n3s Hendrik zn van J. A. Mooy en Burgerlijke Stand VOOR LEIDEN Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Tel. 20015. VOOR DE WEEK VAN 17 TOT EN MET 23 JANUARI Dinsdag, 19 Jan.: Alg. Kath. Werk geversver., 8 uur, In „In den Vergul den Turk". Wethouder A. J. Jongleen over „De uitbouw van Leiden". K.A.B., gewest Leiden, 8 tuur, „De Harmonie". Drs. Kuster over „Moge lijkheden voor en gevolgen van indu strialisatie". Don Bosco-school, ouderavond, 8 u., „In den Vergulden Turk". Spreker, o.a. dr. Jos de.Boer. Woensdag, 20 Jan.: Plaatselijke Raad van Maatschappelijk en Cul tureel Overleg, 8 uur, rectoraat Hooi gracht 29. Jaarvergadering, verkiezing van nieuwe voorzitter. Vrijdag, 22 Jan.: Sociaal Charitatief Centrum, 8 uur, „De Doelen". Pater M. Bogoertz, S.J., over „Het probleem van de ontkerstening in verband met het sociaal-charitatief werk". Maria-jaar, 7.30 uur, St. Lodewijks- kerk. Verloofden-avond „Rond het feest van Maria's verloving". Zaterdag, 23 Jan.: Verloofden-avond idem. GEEN OVERLEG.... Uit bovenstaande opsomming, vol gens alle ons ter beschikking staan de gegevens opgesteld, blijkt, dat er a.s. Dinsdagavond drie bijeenkomsten tegelijk zijn, die beter op afzonder lijke avonden gehouden zouden kun nen worden. De Kath. Werkgevers organiseren in overleg met de Raad van Overleg een avond, waarvoor ook de bestuursleden van de andere kath. standsorganisaties zijn uitgeno digd. Dit met het doel een betere onderlinge verstandhouding te krij gen. Tegelijkertijd echter is er een kaderbijeenkomst van de KAB in het gewest Leiden. Bestuursleden van de Leidse KAB moeten dus kiezen tus sen beide zeer belangrijke bijeen komsten. Bovendien wordt er nog 'n ouderavond gehouden, waarvoor on getwijfeld ook ouders uitgenodigd zijn boekwaarde van gebouwen en ma* chines, een sluitende exploitatie-re- kening is verkregen. Op grond van dit Wilhelminé dr van M. A. P. G. v. d. genoemde bijeenkomsten zouden moe- T. Broek; Anna Petronella Maria 1 die eigenlijk naar een van de boven- i W. J. de Klijn. resultaat, de verdere maatregelen, die j Graaf inmiddels genomen zijn en nog ge- j Ove nomen zullen worden, en voorts de van Roetering 81 jr. samenwerking met de N.V. Van Cra- nenburgh en Heringa's Sajetfabrie ken te Leiden, is de directie van me- ning, dat zij de toekomst met enig j I ten gaan. En dit alles, omdat er blijk- Overleden: M. L. Schrijvers, wed. baar geen overleg mogelijk is tussen I de kath. organisaties. voor 1954 zijn de vooruitzichten 'st ctS ,nenbri^^^em^^te^^en.^r- fel". gunstig. BOUWNIJVERHEID. De grote vraag naar dakpannen uit de Rijntsreek bleef aanhouden, ook uit het buitenland, De export moest echter beperkt worden om zoveel mogelijk in de binnen1 andse behoefte te kunnen voorzien. De vooruitzich ten voor 1954 zijn alleszins gunstig; reeds is een groot deel van de te ver wachten productie verkocht. In 1953 deden zich echter moeilijkheden met I zijn in diensttreding al lid geworden kozen. Tot leden van de kascommis- I sis werden benoemd de heren B. H. C. Schempkes en Jac. Hees. Tot ge- delegeerden in de vakgroeoen wer- nyn, sprak de jubilaris toe namens f,en benoemd de heren C. W. J. Co- het hoofdbestuur en wees er op, dat njjn (manufacturen), L. J. van Leeu- De voorzitter, de heer C. W. J. Co- een dergelijk jubileum zeldzaam is, wen (COnsumotie), J. Burgmeyer omdat ve!e vertegenwoordigers na (verzekeringen), C. A. Slats (tabak, verloop van jaren overgaan tot een koffie thee) j de Eruin (verfwa. zelfstandige functie De heer Rebers ren)t A w H van Dijk (huïsh. art.), heeft enige maanden geleden zijn zilveren jubileum gevierd als verte- A. Kölker (papier), N. P. M. Loo- mans (kantoorbeh.), J. J. Versteeg genwoordiger van de Helmondse j (agenten) en JacHees (machine1: Textielcentrale; hij is dus kort na rieën). de personeelsvoorziening voor, waar- van de vereniging, waardoor h'j blijk door de productie soms te lijden had. gaf het belang van de organ'satie te De afzet van draineerbuizen heeft i begrijpen. Namens het hoofdbestuur aan de verwachtingen voldaan; de j overhandigde de voorzitter hem een vooruitzichten zijn gunstig. fraaie oorkonde en een zilveren in- De baksteenindustrie was in de 1 signe, waarvoor de heer Rebers met eerste helft van 1953 onvoldoende1 een kort woord dankte, van orders voorzien; in de tweede helft konden de voorraden echter geruimd worden. Voor 1954 zijn de vooruitzichten gunstig, ook wat de exoort betreft. In de kleiwarenindustrie konden de orders nauwelijks verwerkt worden; de export naar België echter is niet zo groot als venvacht mocht worden. De kleiwinning blijft grote aandacht vragen. De vooruitzichten zijn gun- Voorlopige candidaten voor de Prov. Staten Van K.V.P. Gouda en Leiden De Katholieke Volkspartij, Staten- kring Leiden, heeft thans de lijst op gesteld van voorlopige candidaten voor de Provinciale Staten, in alpha- betische volgorde, voor de samenge voegde Statenkringen Gouda en Lei den: Th. J. Arts, Gouda, 3; mr. H. F. J. Bach, 'sGravenhage 1; J. Bakker, 's Gravenhage 2; L. J. Beugelsdijk, Warmond, 1; A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven, 31; L. P. Duijvenstein, Loosduinen, 2; W. J. van Dijck, 's Gravenhage 1Jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, Warmond, 4; W. Hoon- hout, Gouda, 7; F. C. de Hosson, Leiden, 16; J. van Leeuwen, Noord- wijk, 6; H. Markman, Nieuwkoop, 2; S. Menken, Leiden, 15; Th. W. Mul link, Oudewater 1; Jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, Hille- gom, 23; A. H. J. Paardekooper, Lisse, 1; J. H. van der Ploeg, Zoeterwoude 6; A F. Ruijsenaars, Alphen aan den Rijn 1; A. H. J. Steeman, Rotterdam 2; C. P. Vergouwen, Voorhout, 15; Th. W. J. Verhoef, Alphen aan den Rijn, 4; W. J. C. Versteege, De Kaag, 6; J. W. de Vos, Gouda, 2; G. A. M. Weck, Gouda, 2; M. P. van der Weij- den, Nieuwkoop, 19; Ir. C. H. Wit tenberg, 's Gravenhage, 4; C. J. A. Zandvliet, Leiden, 1. De cijfers geven aan het aantal af delingen waarin de candidaten zijn gesteld. De groslijststemming zal ge houden worden op Zondag 28 Febr. Hieraan mogen zij deelnemen, die op 1 Februari 1954 lid van de KVP zijn. Teleurstellende loonronde CORRESP. CONVERS. (Nederl., Frans, Duits, Engels, Spaans, Italiaans). Opl. Assoc. De voorzitter hield zijn gebruike lijke nieuwjaarsrede, waarin hij het Kon. Erk. PITMANSCHOOL doel van de organisatie nog eens dui- p. AUToncw es delijk uiteenzette en er op wees, dat belangstelling en medewerking van de leden noodzakelijk is. Uitvoerig ging de voorzitter in op de laatste loonronde, die voor de handelsreizigers teleurstellend is. Ook de handelsreizigers hebben er recht op, dat hun inkomen met 5 verhoogd wordt. Laten de leden TELEF. 26558 (Advertentie) Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden; huis en erf, Waardgracht 120 in bod: f 1.290. koper J. W. Goddijn te Leiden voor: i 1.920.Huis en erf, Waardgracht 147 in bod: 1.040, koper H. J. A. van Fiffen q.q. te Oegstgeest voor: 1.100.Huis en erf Uiterstegracht 74 in bod: 1.500.koper P. Moer man q.q. te Leiden voor: f 1.660. Huis en erf Voldersgracht 7 in bod: 1.520.koper P. Moerman q.q. te Leiden voor 1.680.Huis en erf met afzonderlijke bovenwoning Levendaal 120-129a in bod f 3.100. koper P. Stigter q.q. te Leiden voor: 3.650.Huis en erf Looierstraat 58 in bod: f 1.120.koper J. Marks q.q. te Leiden voor: f 1.120.Huis en erf Rijn en Schiekade 137 in bod: 2.080.koper P. J. Scbrama q.q. te Leiden voor 2.950.De huizen en erven Minnebroers gracht 33, Zuid singel 56 en 58 zijn niet afgeslagen en niet verkocht. Ten overstaan van Notaris J. A. Dil te Zoeterwoude: herenhuis met schuur en erf en tuin Fruinlaan 12 In bod: 35.000.is niet verkocht.' (Foto: „De Leidse Courant (N DE LEIDSE daarom de zaak in de gaten houden Leven" is een film, die zich afspeelt en iedere afwijking onmiddellijk be- - richten aan de bond. Overigens ligt de schuld ook voor een deel bij de handelsreizigers zelf; waren zij beter georganiseerd geweest, dan zouden da onderhandelingen wellicht anders verlopen zijn. Luxor. „Het mysterie van het i aantrekt, zonder dit te willen weten. in een inrichting voor kraamvrou wen. De titel wekt waarschijnlijk de gedachte, dat men geconfronteerd zal worden met allerlei zwaarwichtige problemen, waarvoor het witte doek de laatste jaren zo vaak gebruikt wordt. Dit is echter niet het geval. Naast de teleurstellingen heeft het De filmers hebben zich onthouden afgelopen jaar ook zijn lichtzijde ge had; spr. noemde o.a. de goede sa menwerking met K.A.B. en N.R.K.M. Tenslotte spoorde de voorzitter de le den aan het nieuwe jaar als Maria- jaar te vieren. Een nieuw lid Vervolgens mocht de geestelijk ad viseur, pater R. Maarschalkerweerd, O.F.M., een nieuw lid verwelkomen en het bondsinsigne uitreiken. Hij deed dit met er op te wijzen, dat de mens een totaliteit is en dit ook in het organisatieleven moet zijn. van psychologische onthullingen om- trent één bepaald probleem van één vrouw. De film geeft slechts opper vlakkig de verschillende moeilijkhe den weer, waarmede aanstaande moeders kampen. Maar juist door al les slechts even aan te tippen, geeft zij een beeld van de sfeer in de in richting en dat is voldoende om de eigenlijke geschiedenis een achter grond te geven. Deze behelst de ont luikende liefde tussen de chef van de kliniek en een vrouwelijke arts. Op het laatste nippertje lijkt deze idylle nog verstoord te zullen worden, om dat een eventueel huwelijk kinder loos zou blijven. Niettemin heeft de rolprent een hayy end. Een vlotte, onderhoudende film, die hier en daar wat sentimenteel is. Voor 14 jaar en ouder. Doktersdienst. De doktersdienst wordt dit weekend waargenomen door de artsen Van Bockel, De Graaff Kors, Mastenbroek, Veldhuizen en Van Wingerden. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden Wordt van Zaterdag 16 Jan. 13 uur tot Zaterdag 23 Januari 8 uur dat Zy met kop en schouders boven waargenomen door de Apotheek Kok het gemiddelde filmpeil uitstaat. Rapenburg 9, Tel. 24807; de Apo- Trianon: Lili is eindelijk eens *n Amerikaanse film, die niet alleen de moeite van het zien ten volle waard is, maar waarvan men kan zeggen, Even hartstochtelijk als zij hem be strijden, zet hij zijn plannen door en na enkele maanden werkt reeds zijn prachtige boorinstallatie. In een goed weergegeven verhaal toont deze film de tegenslagen en het onversaagde doorzettingsvermogen om het gestelde doel te bereiken. De triomf komt als alles dreigt te mislukken. De olie spuit omhoog en de uitvinder is de held van de dag. Een film met goed spel en zeer fraaie opnamen. Toegang boven 14 jaar. Casino heeft zijn film „Anna" op nieuw geprolongeerd. De K.F.C. stel de de leeftijdsgrens hoger, n.L voor volwassenen. Lido. Doris Day en Howard gebleven, doch deze zijn niet alleen Keel spelen de hoofdrollen in „Cala- op de juiste momenten ingelast, doch mity Jasse", de kleurenfilm, die de- tevens op zeer aanvaardbare wijze zee week in het Lido-theater gaat. gebracht. Want, hoe afkerig men ook We zien hier een Doris Day op haar van de Amerikaanse show mag zijn, j best, we volgen haar in een wervel de twee droombeelden van Lili zal storm van telkens wisselende situat- men slechts charmant en bekoorlijk ties. Ze kan schieten als een kerel, kunnen vinden. I rijdt als een bezetene met een post- Het is jammer, dat Amerika zich koets, maar is even grotesk met haar in de laatste jaren een naam onder visserslatijn als het gaat over verha- Hij gaat van het meisje houden, maar uit zijn gevoelens alleen via een pop penspel, waar het meisje een rol in speelt. Het einde is natuurlijk een haopy-end. Het is niet zozeer het verhaaltje, maar meer de wijze van uitbeelding, die deze film buitengewoon boeiend maakt Men heeft treffende scènes weten uit te buiten en de makers zijn op vele gelukkige ideeën geko men. Natuurlijk daar is het Ame rika voor is ook deze film niet zonder enkele show-nummertjes I theek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48. Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Lili is een jong meisje, dat volko men wereldvreemd alleen is komen men wereldvreemd alleen is komen te staan door de dood van haar va der. Zij belandt in een circus,, waar een mislukt kunstenaar zich haar lot ware filmliefhebbers heeft be zorgd, die nu niet direct een aan beveling inhoudt. We kunnen slechts zeggen, dat deze Amerikaanse film verrast door zijn on-Amerikaanse ori ginaliteit en charme. Toegang alle leeftijden. Rex. „De Haven der Harts tocht" is het verhaal van Stevin Martin, die al zijn tijd en geld be steedde aan de uitvinding van een nieuwe drijvende olieboorinstallatie. Als hij in het visgebied van garnalen- vissers metingen met dynamiet gaat doen, krijgt hij de gehele bevolking van het plaatsje tegen zich, omdat zij zich in hun broodwinning bedreigd voelen. len van gevechten met de Indianen. Zij treedt op als bemiddelares tus sen een hoteldirectie en te engage ren artiste, om daarnaast in pittige, vrolijke songs het publiek te vergas ten op de niéuwste liedjes. Ook Ho ward Keel met zijn sonoor baritonge luid weet de toeschouwers volop te boeien en we volgen hen beiden met veel belangstelling op de romanti sche tocht door de Black Hills van Dakota naar het officierenbal in het fort. Die tocht is een sprookje, maar even daarna zien we Doris Day weer als de temperamentsvolle actrice. Een film, die de moeite waard is en honderd procent ontspanning biedt. Goedgekeurd voor alle leef tijden. Vandaag zijn de gouden bruidsda gen ingegaan van het echtpaar J. de Keuning—C. van Hall, Schutterstraat 12, Leiden. Donderdagmiddag wilden we bij het gouden paar de gebruike lijke visite maken, maar ondanks 3- maal bellen bleef de deur gesloten. Een buurvrouw lichtte ons in, dat bruid en bruidegom te vinden zou den zijn op de bejaardensociëteit van de Hartebrug-parochie. En jawel, daar zaten ze, gezellig in het geroe zemoes van de Romanus-zaal. Hier zat een groepje te kaarten, daar een stelletje te babbelen. Dames liepen af en aan met thee en op het podium stond een imitator het gezelschap aan 't lachen te maken, waarin hij uitstekend slaagde. We kropen met het echtpaar in 'n hoekje apart en hoorden toen, dat dit huwelijk met 7 kinderen geze gend was, waarvan er nog 3 in leven zyn, allen getrouwd. Er zijn 19 klein kinderen en één achterkleinkind. De bruidegom, die, evenals de bruid, nog een uitstekende gezond heid geniet, heeft 25 jaar gewerkt in verschillende banketbakkerijen. Daar na is hij o.a. 4 jaar bij de ophaaldienst van de belastingen geweest. In het organisatieleven heeft hij zich zeer actief bewogen. Reeds in 1916 werd hij lid van de Volksbond en is daar van 22 jaar bestuurslid geweest. Voorts was hij 15 jaar bibliothecaris, 30 jaar penningmeester van de R. K. Bond van Bakkersbedienden, propa gandist van „St. Petrus", lid van de KVP en lid van de Stille Omgang. De bruid had over zichzelf niet veel te vertellen; ze liet de bruidegom maar aan het woord en corrigeerde, indien nodig, hetgeen hij vertelde. Onder grote belangstelling van de andere leden van de be jaarden-so ciëteit hebben we tenslotte boven staande foto gemaakt, die laat zien, hoe vitaal het gouden echtpaar nog is, vol goede moed om op 2 Februari het gouden feest te vieren.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2