groene Velerlei verduistering tot opheldering gebracht Arbeidsvrede te Rijssen door 49 meisjes in gevaar gebracht DORMA LAKENS VRIJDAG 8 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 G. v- d. Brink verbonden aan nieuw vogelpark te Apeldoorn Tijdens de gistermiddag gehouden vergadering heeft de gemeente raad van Apeldoorn na langdurige discussies die ruim vijf en een half uur in beslag namen, besloten in Apeldoorn een vogelpark te stichten in het natuurpark „Berg en Bos". De stemverhouding was 22 tegen 15 en dit resultaat werd bereikt na een zeer emotionele zitting. Besloten werd het beheer van dit perk aan een speciale commissie toe te vertrouwen en de heer G. van den Brink, de schepper van „Avifauna", aan te stellen als technisch adviseur. Hierbij werd de uitdrukkelijke be paling gemaakt, dat de zakelijke lei ding niet bij de heer v. d. Brink, doch bij de te vormen commissie zal berusten. De taak van de heer v. d. Brink als adviseur zal nauwkeurig worden omschreven en hij zal niet het monopolie mogen hebben bij de inkoop en levering van de vogels. Een en ander zal in een contract worden omschreven. Na een uitvoerige discussie over de vraag, of „Berg en Bos" ge schikt zou zijn voor de stichting van een vogelpark, werd door enige le den van de CHU, de AR en de WD een voorstel ter tafel gebracht, om te besluiten tot stichting van een dergelijk park zonder de medewer king van de heer Van den Brink. Dit voorstel bracht de tongen eerst goed in beweging. De meerderheid van het college van B. en W. vond dit voorstel onaanvaardbaar en diver se voorstanders van het vogelpark spraken van „immoreel" en „beden kelijk". Een der woordvoerders merkte op, dat het beter zou zijn het voorstel De op 2 Juli 1953 opgerichte fede ratie van Nederlandse expediteurs- organisaties, waarbij zijn aangeslo ten de vereniging van Rotterdamse expediteurs, de scheepvaart-vereni ging Noord, vakgroep expediteurs, de vereniging Oostgrens-expediteurs van B. en W. maar in zijn geheel te en de vereniging van Zuidgrens-ex- verwerpen dan Apeldoorn op een der- j pediteurs, heeft met ingang van 1 gelijke wijze aan een vogelpark te Januari^ 1.1. een voor alle bij deze helpen. Het gevolg van een en ander groeperingen aangesloten expeditie- was, dat de debatten voor enige ogenblikken werden geschorst om de opgewonden gemoederen enigszins tot bedaren te laten komen. Na de hervatting van de vergadering deel de het raadslid, dat de gewraakte mo tie had ingediend, mede, dat hij de uaim motie introk, waarna tot stemming ondernemingen geldend tarief ingevoerd. TEGEN AMBONEES 12 JAAR WEGENS MOORD GEëlST. De substituut-officier bij de recht bank te 's-Hertogenbosch, mr. Pluy- heeft een gevangenisstraf BABY GESTIKT IN KUSSENTJE? Woensdagochtend vond een echt paar, wonende aan de Maartensdijk- van 12 jaar met aftrek van het voor arrest geëist wegens moord tegen de 26-jarige Ambonees J. T. uit het woonoord te Ha'alderen bij Nijme gen. De oud K.N.I.L.-militair wordt ervan beschuldigd zijn 21 jarige vrouw F. P. op 12 October van het laan te 's-Gravenhage zijn 4 maan-1 vorige jaar van het leven te hebben den oude zoontje dood in zijn bedje beroofd door haar van de Maasbrug liggen. Het kind is vermoedelijk ge- bij Grave in de rivier te werpen, stikt in zijn kussentje. Uitspraak over 14 dagen. De zelfkant van het zakenleven Het is gisteren een drukke dag ge weest voor de rechtbanken over het gehele land. Een groot aantal perso nen uit het zakenleven, van direc teur tot vertegenwoordiger, stond te- Naar wij vernemen zal de Belgi- sche Luchtvaartmü. Sabena haar helicop tére-verbindingen Brussel1 LuikMaastrichtBrussel en Brus sel—LuikBonn—KeulenMaas trichtBrusel gaan verdubbelen zo danig, dat Maastricht hierdoor vier waaraan hij destijds bezig was. Hij was van oordeel, dat zijn salaris niet al te groot was, doch de officier van justitie had hierover een an dere mening. Verd. zei het geld te willen terugbetalen. Het vermakelijkheidsvlak. „Het is wonderlijk hoe bedrijven hun filiaalhouders bij het kasbeheer de vrije hand laten", zo sprak de raadsman van de 26-jarige R. uit PRINS BERNHARD BESCHERM HEER VAN DE R.A.F.A. In een bijeenkomst van de Neder landse afdeling van de Royal Air Force Association (RAFA) is gister- avon in Hotel des Indes te Den Haag Prins Bernhard geïnstalleerd als be- schremheer van deze afdeling. Laag salaris. Een gevangenisstraf van zes maan- ^"erdam, die voor de Rotterdamse UdJiig, aai iviiuusinuub rnwuuui vici den Voorwaardelijk met een proef- «fvano/nfcctrnf van arht verbindingen per dag met Brussel j tijd van drie jaar en als bijzondere e n gevangenisstraf van krijgt. Voor het onderhouden van; bepaling terugbetaling van de maaaaa"; deze en andere diensten heelt de Sa- j schade binnen het jaar, eiste de ol- „Y, h?j „5,? „n,vi™ bena het aantal helicoptères uitge-i licier van justitie bij de Rotterdam- S®'1ijl®' b breid van drie oo vier machines. se rechtbank tegen de 59-jarige B. bedng. van /3800,- voor «ch- Door de uitbreiding van deze uit Rotterdam, die zich had te ver- ""ii' dienst zal men vanuit Maastricht 's morgens naar Brussel kunnen vlie gen en behoeft de passagier pas te gen de avond uit de Belgische hoofd stad te vertrekken. De bezetting van de helicoptères, waarvoor in Keulen zeer veel be langstelling bestaat, is zeer vol doende. antwoorden omdat hu er van ver- zaa™ b" «n N-v- «'..filiaalhouder, dacht werd zich als directeur van H« n??akte' z° t0?i een N.V. gelden ten bedrag van i z1"i _naar ®elgia.,en ?u_lts,1™f 13.450,die hij van debiteuren had ontvangen, te hebben toege- eigend. Verd. bekende en zeide te hebben gemeend het tekort te hebben kunnen aanzuiveren dank zy een grote zaak, y00r de Haarlemse rechtbank heeft I terecht gestaan de 43-jarige verte genwoordiger R. uit Uithoorn, die in j tie opmerkte, dingen gedaan, die op 1 het vermakelijkheidsvlak liggen". Valse boekingen. Politiek rond koning Leopold Naar „Le Soir" meldt, zou koning Leopold de regering hebben doed weten, dat hij een eventuele uitno diging om het beschermheerschap te aanvaarden van de Belgische Han delstentoonstelling, die op 19 Fe bruari te Mexico zal worden ge opend, niet zou kunnen accepteren en zich evenmin voor de officiële opening naar Zuid-Amerika zou kun nen begeven. Deze beslissing van koning Leo pold zou. aldus het blad, een gevolg zijn van het feit, dat de partijen zich in deze zaak hebben gemengd en hieraan een politiek karakter heb ben gegeven. In verscheidene Belgische partij bladen is de laatste dagen namelijk een polemiek gevoerd over de vraag of de afgetreden vorst al dan niet r.og een vertegenwoordigende func tie zou kunnen uitoefenen in het openbare leven en met name of hij België in het buitenland zou kunnen vertegenwoordigen op een wiize zo als b.v. prins Bernhard voor Neder land doet. De bemanning van 22 koppen kon worden gered. zijn functie van verkoper voor een coöperatie in de Haarlemmermeer oraen gereu d boekingen 43.000 gulden De boet zonk v.er uur nadat zu de, a,r.,. eerste noodsignalen had uitgezon den. Negentien der opvarenden gin- zou hebben ontvreemd. De officier van justitie eiste een paar gevange- gm in de reddingsboot, toen hét Da rechtbank duidelijk was, dat het sohip zou zin- voMeed nlet aan het verzoek van de, ken. Zij werden opgepikt door een verdediger verdachte wegens zijn Spaanse treiler. slechte gezondheidstoestand m vry- De „Cap Falcon" was van Oran op *e stellen, weg naar Bayonne met een lading fosfaten en kurk. „Operatie Saucijs" Een merkwaardig conflict heeft in de Belgische provincie Antwerpen enige spanning veroorzaakt tussen de bond van slagers en de rijkswacht. Ter gelegenheid van de feestdagen hadden de slagers, of beenhouwers affiche aangeplakt, waarin de bevol king wordt uitgenodigd ter gelegen heid van de feestdagen toch vooral veel vlees te eten. Deze opwekking, zover zij al nodig was. had veel suc ces en de provincie Antwemen bracht Kerstdagen en - Nieuwjaar door. gezeten voor enorme rollades, biefstukken en coteletten. De zaak nam echter een voor het slagersverbond verrassende wending, toen op zekere dag een klein legertje rijkswachters opdaagde, dat de meer dan 900 aanplakbiljetten in beslag nam met de bewering dat deze geen belastingzegel droegen. Naderhand bleek evenwel, dat de gendarmerie zich in haar eer aangetast voelde door de afbeelding op de affiches. Deze stelde namelijk een welgedane rijkswachter voor. die een stopsig naal zwaait en een grote hoeveelheid vorsten draagt en deze lachwe.:ken- d.r rijkswachter geleek als een drup pel water op een lid van de liiks- wachtbrigade van Zwijndrecht, nabij Antwerpen). De wraakactie van de rijkswacht, die de naam heeft gekregen van „Operatie Saucijs", heeft grote ont stemming teweeg gebracht onder de slagers en de zaak blijkt zelfs voor gelegd te zyn aan de procureur van de koning. FRANS SCHIP VERGAAN De Franse vrachtboot ,.Cap Fal con" (1490 ton) is vandaag bij storm weer in de Golf van Biscaje vergaan. Inleidende besprekingen te Berlijn in West-Berlijn reruime tijd met de Sowjet-afgevaardigfTen bveen ziin ge weest op het Britse hoofdkwartier om de plaats vast te stelten, waar f*e con ferent'e van de Grote Vier te Berlin gehouden zal worden, zlin nog n'et tot overeenstemming gekomen. Er heerste een „vriendschapnelwke" stemming en de onderhandelingen verliepen gunstig. Morgen hopen de afgevaardigden weer bijeen te komen op het Sowjet- hoofdkwartier te Karlshorst in Oost- Berlijn. In een officieel communiqué, dat verstrekt werd na de bijeenkomst, die bijna zeven uur heeft geduurd, werd gezegd, dat de afgevaardigden „van gedachten gewisseld hebben". Enkele uren voordat de vergade ring werd geopend, betoogde „Neue Zeit", het orgaan van de Oostduitse chr.-democratische partij, geleid door Otto Nuschke, „dat West-Berlijn niet ïöab'ïlj"d^"wörden sënoïmTeën ZS'JTSSJ'^S ^SSSSSL Directeur verdobbelde auto. De directeur van een op te rich ten N.V. in Westzaan heeft eveneens voor de Haarlemse rechtbank te- I recht gestaan onder verdenking 2250 gulden te hebben verduisterd nl. I de opbrengst van een door hem De vertegenwoordigers van de drie verkochte auto, die aan de N.V. toe- Westelijke bondgenoten, die gisteren behoorde. Verdachte scheen dit be- van de Grote Vier". De Westelijke geallieerden hebben voorgesteld de conferentie in het gebouw van de vroegere geallieerde bestuursraad in de Amerikaanse sector te houden. De strengste voorzorgsmaatregelen zouden nodig zijn, aldus „Neue Zeit", „daar West-Berlijn het jachtterrein is van het grootste aantal subversieve elementen, ooit in een grote stad ver zameld". Brandewijn met uranium-smaak De Mexicaanse autoriteiten hebben gelast, dat de plaatselijke brande wijn. Mezcal, niet meer in kruiken doch in flessen verkocht zal worden. De kruiken worden namelijk ge maakt uit de bekende zwarte aarde van het schiereiland Tehuantepec. Gebleken is, dat deze aarde radio actieve stoffen, onder meer uranium, bevat. Volgens het blad „Ultimas Noti- cias" lieten twee jaar geleden vier Russische schepen het anker voor Tehuantepec vallen. De bemanning dezer vaartuigen nam daarop ge noemde aarde als ballast mede. La ter was gebleken, dat de aarde radio actief was, met het gevolg, dat de Mezcal-kruiken en ander aardewerk met wagenladingen over de grens ging. Het zag er naar uit, dat men in het buitenland meer belangstelling voor de kruiken dan voor de inhoud had, aldus het blad. drag in gezelschap van een Duitse vrouw in Duitsland en België te I hebben opgemaakt met hazeard- spel. De officier van justitie eiste tien maanden tegen hem waarvan vyf voorwaardelijk. Zyn verdediger deel de mede. dat het geld is geresti tueerd. Hij vroe? een straf gelijk aan aan het voorarrest. In al deze zaken uitspraak over 14 dagen. Reeds nu ondervindt de scheep vaart hinder van het ijs op het IJsselmeer. De vaart is gering en ver scheidene schenen varen in convooi om zo nodig elkaar te kunnen assiste ren. Gisterochtend vertrok uit Amster dam een konvooi van zeven schenen bestemd voor Amersfoort en Harder wijk. Vyf schecen zijn reeds vanwege het ijs *s middags teruggekeerd. Drie personen zijn vandaag in ver band met het voorkomen van witte pokken mede geïsoleerd. Twee van hen lijden aan witte pokken, n.l. een verpleegster en een co-assistent, die de patiënten in het begin verpleegd hebben, benevens een patiënte in het ziekenhuis, die door de verpleegster geholpen is. Deze patiënte vertoont geen tekenen van de ziekte, maar men heeft haar voor alle zekerheid de bijzondere verpleging gegeven. De tekenen wijzen erop, dat de vaccinatie tegen pokken mede be schermend werkt tegen witte pokken. Geen der lijders aan deze ziekte blijken gevaccineerd te zyn. Vacantie in Grindelwald Nationaal getinte hapjes Koningin Juliana heeft gisteravond in haar hotel een feestelijke bijeen komst gehouden ter gelegenheid van de 17e verjaardag van haar huwe lijk. Prins Bernard belde de Konin gin vanochtend op. De ontbijttafel van hare majesteit was bedekt met geschenken van de vier prinsassen en van vrienden en bekenden uit het hotel. De koks van het hotel hadden bij zondere aandacht besteed aan het di ner. De forel werd opgediend met een „Sauce Hollandaise", de kip was „orangee" gebraden, het dessert was „bombe Prince Bernhard" en de bis cuits waren „belle alliance". NIEUWE TRUC Een echtpaar aan de Neuweg te Hilversum moest Woensdagavond op verjaarsbezoek en vertrok tegen 10 uur met de auto naar het feestje. Oma paste op. Nauwelijks was de wagen weg, of er werd gebeld en een man zei tegen oma: „Ik moest even zeggen, dat er op de hoek, even verder op, een auto-ongeluk is ge beurd." Oma snelde dadelijk naar het aan gegeven punt. Er was echter niets te zien, wat de vrouw wel bevreemd de. Zij spoedde zich naar huis terug en toen oma thuiskwam, miste zij haar tasje, inhoudende een belang rijk geldsbedrag en enkele kostbare voorwerpen. De recherche zoekt naar de dief met de nieuwe truc. GEEN HOGERE MELKPRIJS. De melkprijs in het Westen van het land zal niet worden verhoogd. Dit is het resultaat van de bgespre- kingen tussen de regeringsautoritei ten van het departement van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning en de Algemene Vereniging voor Melkvorziening. MEDISCHE MISSIEZUSTERS OPENEN NOVICIAAT IN INDONESIË Het gezelschap van de Medische Missiezusters, in 1925 gesticht te Washington en sinds 1939 ook geves tigd in Nederland te Heerlen-Imsten- rade, heeft onlangs te Lawang (Java) haar eigen Noviciaatshuis gekregen. Drie Javaanse meisjes zijn reeds in getreden. Lawang is de vijfde stich ting vanuit het Moederhuis der Me dische Missiezusters in Nederland. Behalve in Indonesië zijn de Medi- i sche Missiezusters werkzaam in India, Pakistan, Afrika, de Ver. Staten en Zuid Amerika. NEGERMEISJE IN GRONINGEN GEOPEREERD In het Academisch Ziekenhuis te Groningen heeft prof. dr. L. D. Eer- land met succes een operatie vol tooid aan het negermeisje Maria Samuel van het eiland Sint Maarten in de Caraïbisehe Zee. Het meisje leed aan een ernstige hartkwaal en werd voor behandeling in het Sancta Elisabeth Ziekenhuis op Curasao op genomen. Hier wisten de dokters echter geen raad met het geval en om haar het leven te redden werd het kind per KLM-vliegtuig naar Groningen gezonden. Over drie we ken zal Maria geheel genezen zijn en naar haar neger-dorpje op Sint Maarten terugkeren. Reorganisatie bij Soc. Zaken Mede als gevolg van de belangrijke reorganisatie op het departement van Sociale Zaken, zal de directeur-gene raal van het Rijksarbeidsbureau, de heer A. N. van Mill, als zodanig heengaan en een functie krijgen In Nieuw Zeeland, waar hij in het bij zonder met de zorg voor de Neder landse emigranten zal worden belast. De reorganisatie der Rijksarbeids- temiddeling van de heer Van Mill doorgevoerd, heeft vooral in de kring der katholieke hoofdambtenaren bij de Gewestelijke Arbeidsbureau's het vorig jaar tot veel ontevredenheid aanleiding gegeven. Bij de nieuwe organisatie der aan vullende werkgelegenheid op het de partement zal minister J. G. Suurhoff het Rijksarbeidsbureau onder leiding stellen van de nieuw te benoemen directeur-generaal voor de Arbeids voorziening, dr. ir. D. R. Mansholt, de huidige leider van de DUW. voor minder dan HALVE PRIJZEN MET WMmCHBQUtè Waarom wty deze Supra Lakens voor zo'n lage prys verkopen, zal U weinig interesseren. Maar wel belangrijk voor U ls, dat deze lakens, waarop wy by normaal gebruik 12 V2 jaar garan tie geven, zonder fouten zijn. Alle Lakens zijn stuk voor stuk ryk geborduurd. DORMA LAKENS kosten normaal, 150 x 220 geborduurd 9.95. Dit zijn dus lakens voor hen, die gewend zijn kwaliteit te kopen. Zaterdagmorgen 9 uur begint de verkoop van een party DORMA LAKENS 150x220, rijk geborduurd, voor de exceptionele lage prys van 4.88 2 stuks 8.88 Voel de Boete voor dorstige bromfietser. De Haagse Politierechter legde con form de eis f 50.boete op aan een niet verschenen verdachte uit Wasse naar, die op de v. Zuylen v. Nijvelt- straat op een bromfiets had gereden, terwijl hy onder de invloed van ster- ke drank verkeerde. Hij slingerde daarbij en had een aanrijding. Het bloedonderzoek wees uit dat verd. plm. zeven borrete moest hebben gedronken. Zij wilden en namen vervroegd Kerstverlof Sinds veertien dagen is de ar beidsvrede in een textielfabriek te Rijssen ernstig verstoord, doordat 49 naaistertjes van deze fabriek de dag voor Kerstmis op eigen initita- tief enkele uren eerder vrij namen, dan het reglement aangaf. Teruggekomen na Kestmis wei gerde de directie, als disciplinaire maatregel, het loon over de beide Kerstdogen uit te betalen en de da mes antwoordde met staking. Er werd met ontslag gedreigd; en kele balsturige dames zegden hun baan op, maar ondertussen waren de vakbonden in ernstige besprekingen gewikkeld met de directie, die advies aanvroeg van de fabrikantenvereni ging De besprekmgen zijn nog steeds gaande en alhoewel de meisjes een privé strijdje strijden met de direc tie staan de vakbonden hier bui ten. De fabrikantenvereniging meent, dat de directie zowel juridisch als moreel volkomen in haar recht staat en de vakbonden zijn het onderling niet met elkaar eens, of de gang van zaken wel helemaal juist is. Daar de wilde staking van de meisjes werkloosheid in andere tex- tielafdelingen tengevolge kan heb ben, heeft de directie gisteren aan hen alien een schrijven gezonden, waarin verteld werd, dat zy m.i.v. hedenmorgen het werk dienen te hervatten, daar zy zich anders als ontslagen konden beschouwen. De dames kwamen hierop in ver gadering bijeen en besloten de sta-[ king te prolongeren, behalve 9 werkwilligen, die reeds eerder het| werk hervat hadden. Men acht het in bevoegde kringen niet waarschijnlijk, dat de directie het dreigement van ontslag zal rea liseren, evenmin als men het waar schijnlijk acht, dat de meisjes deze strijd zullen winnen en lit kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Amus. ork. en Theaterkoor. 12.55 Zonnewyzed. 13.00 Nws. en kath. nieuws. 13.20 Promenade orkest. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Eng. les. 14.40 Amateursprogr. 15.15 Kron. v% letteren en kunsten. 15.55 Lucht machtkapel. 16.20 Luchtvaartpraatje. 16.30 De schoonheid v. h. Gregoriaans 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Sport. 18.00 Lichte muz. 18.45 Journ. week- overz. 18.25 Pianoduo. 18.40 Rege- ringsuitz.: „Atlantisch allerlei", een en ander over de 14 landen v. h. At lantisch pact 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken". 20.50 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Act 22.00 Wedstr. in sterke verha len. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 Radio Philharm. ork. 23.50 24.00 Gram. Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.40 Idem. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (Om 9.30 Water standen). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de ar beiders in de continubedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Accordeonorkest en so list. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.30 Pianorecital. 14.58 Fanfarecorps 15.20 „Eerst denken, dan doen", caus. 15.35 Hawaiianmuz. 16.00 Boekbespr. 16.15 Kamerork. en solist. 17.00 Act. 17.30 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Rep. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „De Hei dense Wereld, waarin het Christen dom ontstond", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Weense muz. 22.40 „On der de pannen", hoorsp. 23.00 Nws. 23.1524.00 Verz. progr. HILVERSUM II. 298 M. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed Marktberichten LEIDEN, 8 Januari. Vee. Aan voer: öo melkkoeien, 250 vette koeien, 200 varexoeien, 13 vette kalveren, 94 nuchtere kalveren, 250 vette scha pen, 2134 vette lammeren, 2d varkens (zeugen) 3ö9 senrammen, 487 biggen, 1 veuien, 6 geiten, totaal 3880. x-rij- zen: melkkoeien YóU1120, vette koeien 780—1000, per kg. slachtge- wicht 2.152.90, varekoeien J 520 740, vaarzen 570880, pinken 360575, graskalveren 220400 vette kalveren 230250, per kg. levend gewicht 2.502.70, nuchtere slachtkaiveren t 4055 per stuk, per kg. levend gewicht Ï.Ou1.25; vette schapen 90110, vette lammeren 85102, zeugen (drachtige 200 350, schrammen 60100, biggen 3550, geiten 1530. Handel, vette koeien vlot, vaar en melkkoeien vaarzen en graskalveren willig, vette kalveren en geiten matig, vette scha pen en vette lammeren kalm, zeugen, schrammen en biggen vrij goed. TBC vrije afd. gewone aanvoer. Kaas. Aangevoerd 23 partyen Goudss kaas, prijzen: Goudse: extra kwaliteit 2.20, le kwaliteit 2.11 2.18, 2e kwali. 2.05—2.10 Leidse kaas aanvoer 2 partijen en prijs le kwaliteit 1.91, Handel kalm. VINKE VEEN, 6 Jan. Groente. Witlof I 38—48 ct; Witlof II 18—33 ct; Boerenkool 10—19 ct. Waspeen 1526 ct; Andijvie 4950 ct; Prei 2023 ct; Uien 7 ct. per kg. Peter selie 10—13 ct. Selderij 7—12 ct per bos; Knolselderij 713 ct per stuk.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2