Eerste Leidse vuilnis-ophaler werd reeds in 1407 aangesteld Rijnstreek Reinigings- en Ontsmettingsdienst vierde haar veertig-jarig bestaan Uitefóéhutspot Directeur De Jong gaf historisch overzicht 1 i Burgerlijke stand Leiden Een sfeervol Kerstprogramma voor het R. K. Vrouwengilde DINSDAG 5 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 SIERAAD VAN LEIDEN Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. De viering van het veertigjarig be staan van de Gemeentelijke Reni- gings- en Ontsmettingsdienst te Lei den vond gistermiddag haar hoogte punt in een plechtige bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis, waarop talrijke stedelijke autoritei ten, genodigden en het voltallige per soneel aanwezig waren. Behalve het voltallige college van burgemeester en wethouders en de gemeente-se cretaris gaven ook vele raadsleden blijk van hun belangstelling, evenals dr. ir. P. C. Lindenbergh, directeur van de Leidse Duinwatermij., de heer R. J. Meyer, commissaris van poli tie, de heer S. W. Hagendoorn, com mandant van de brandweer, vele hoofden van dienst, ir. G. L. Dries- sen, oud-directeur van gemeente werken, mr. dr. P. G. Knibbe, secre taris van de Kamer van Koophan del en vertegenwoordigers van Leidse industrieën en bedrijven. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot wees in zijn begroetings woord op de service, die de reini gingsdienst aan de burgerij verleent. Een veelzijdige service van sneeuw ruimen tot markt-schoonmaken. Ieder jaar verbaasde het spr. weer, dat de dienst kans zag. in de nacht na 3 Oc tober de hele stad te reinigen. Aldus wordt op uitstekende wijze de volks-1 gezondheid gediend; jarenlang heeft men gezocht naar de juiste vorm, die men in de huidige gevonden meent te hebben. De burgemeester bracht vervolgens hulde aan de di recteur om zijn scherp inzicht en nimmer verflauwende activiteit. Hem komt de dank van geheel Lei den toe! Ook het personeel betrok de burgemeester in zijn hulde. Het werkt op koude en warme dagen, dan overdag, dan 's nachts. Allemaal voor een schone stad. De burgemees ter besloot met de wens, dat deze dienst nog lang een sieraad van de gemente zou mogen blijven. Vervolgens betrad de directeur, de [heer H. J. de Jong, het spreekge stoelte om een historisch overzicht te geven van de stadsreiniging in de loop der eeuwen. Hij besloot zijn .in teressant betoog met de aanbieding De geboetseerde gedenksteen, die door het personeel werd aangeboden, stelt een vrouwenfiguur voor, symbool van de reinheid, die haar hand, waarin zij een duif houdt, beschermend uitstrekt over het silhouet van de stad. Links boven vindt men de jaartallen 19141954, rechts boven het wapen van Leiden. Onder het stadssilhouet het opschrift „G.R. en OJ). voor reinheid en gezondheid" en geheel onderaan „Aangeboden door het personeel, 1 Januari 1954." (Foto: „De Leidse Courant"), j Dinsdag 5 Januari. Ook voor de vereniging „Sancta Veronica" (steun aan stille armen) is het nieuwe jaar begonnen. Over morgen is het weer eerste Donder dag van de maand, dat wil zeggen: om half drie weer bijeenkomst in de Vroolijcke Arke, Lange Pieterskerk- koorsteeg 15. Er is nog steeds grote behoefte aan nachtgoed voor zieken en al het beschikbare kinder-onder- goed is met Kerstmis uitgedeeld, zo dat er dus weer hard gewerkt moet worden. Daarom hoopt de vereni ging, dat zich Donderdagmiddag enige nieuwe leden zullen melden, die materiaal komen halen om thuis wat eenvoudig goed te breien of te I naaien. Er zijn toch genoeg kath. da- I mes in de stad, die handig met naald en schaar kunnen omgaan. Laten ook zij eens iets doen voor hun minder bedeelde stadgenoten, die vooral in deze koude weken aan den lijve on dervinden wat hfet zeggen wil arm te zijn. De woningbouwvereniging ,T>e Tuinstadwijk" gaat Donderdag 14 Ja nuari vieren, dat de heer IJ. de Jong, Kastanjekade 2, 25 jaar geleden als Men moet eeuwen teruggaan in de geschiedenis om het begin te vinden van de overheidsbemoeiingen met de stadsreiniging in Leiden; terug tot 1407, toen Jan Claes Wittens be noemd werd tot eerste vuilnisman, met de opdracht per schuit het vuil voor de aanlegsteigers te verwijde ren. Zijn loon bestond uit hetgeen de boeren voor Tiet opgehaalde vuil be- van het eerste exemplaar van een taalden. Bovendien waren er óp di- gedenkboek aan de burgemeester. In een geestig speechje gewaagde de heer J. de Graaf, voorzitter van de Vereniging van Reinigingsdienst directeuren, over het baanbrekend werk, dat Leiden op het gebied van de stadsreiniging verricht heeft. Lei den was de eerste gemeente met ge motoriseerde ophaalwagens en ook de eerste die de uniforme huisvuilem mers verplichtend stelde. Namens het Instituut van Hoofden van Dienst bood de voorzitter, dr. K. Reitsma, gelukwensen aan, waar bij hij er op wees, dat Leiden van oudsher een stad van zindelijkheid is geweest. Ook nu kan de stad door een ringetje gehaald worden. De heer H. Tebbens, opzichter, sprak namens het personeel, en bood het gemeentebestuur een geboetseer de gedenksteen aan, die door de bur gemeester onder hartelijke dankzeg ging aanvaard werd. De heer Teb bens herinnerde in zijn toespraak aan de talrijke sociale voorzienin gen. die in de loop der jaren getrof fen zijn voor het personeel van de dienst. Nadat tenslotte mevr. C. P. Brag- gaar—©e Does, niet als raadslid maar als huisvrouw, de reinigingsdienst had dank gebracht voor haar prach tig werk, werd de bijeenkomst ge sloten en recipieerden de burgemees ter, wethouder A. J. Jongeleen en directeur De Jong; zij mochten tal rijke gelukwensen in ontvangst ne men. verse punten in de stad vergaarbak ken voor huishoudelijk afval ge plaatst. Verder deed de overheid niet veel; haar maatregelen waren grotendeels van negatieve aard, zoals zonderlinge strafbepalingen. Vooral de volderijen van de Leidse lakenindustrie vervuil den met hun afvalwater de grachten, hetgeen vaak epidemieën ten ge volge had. Jan van Hout, de ijverige stadssecretaris tijdens het beleg, ont wierp in 1591 een plan tot verbete ring van de stadshygiëne. De vol molens werden ondergebracht in een bepaald stadsgedeelte aan de Don- keregracht, Paradijsgracht en Vest- voorman-timmerman bij de vereni ging in dienst trad. In het bestuurs- huis, Hyacinthenstraat 18, zal 's mor gens om tien uur een 'huldiging plaats vinden. De Kajotters van de St. Jozefparo chie hebben morgenavond geen bij eenkomst in de zaal Maria Gijzen- steeg omdat deze momenteel geschil derd wordt. Gistermiddag om kwart over twee is op de hoek KorevaarstraatJan van Houtbrug een vrachtwagen op een blauwe tram gereden. De chauf feur merkte de tram te laat op. De wagen was beladen met een groot aantal (gelukkig lege) melkflessen, waarvan er 240 aan diggelen gingen. Geen persoonlijke ongelukken. En gisteravond om half negen is er brand uitgebroken in een steen- loods aan de Van Oldenbarneveldt- straat, veroorzaakt door een defect in de leiding van de oliestook-inrich- ting. De brandweer was snel ter plaatse en bestreed het vuur met de nevelsouit, waarna de leiding werd afgesloten. De K.A.B.-Ieden in de Hartebrug- narochie hebben morgen weer een kaartavond in de Romanuszaal. Aan vang 8 uur. Alle kaartende leden worden verzocht te komen; ook zij, die nog geen kennis hebben gemaakt met deze gezellige kaartavonden. De wekelijkse büeenkomst van de Rozenkranskruistocht in de St. Pe- truskerk wor-'t morgenavond niet om zeven uur gehouden, doch wegens het Drie^ Koningen-lof reeds om kwart vóór zeven. Intenties kunnen nog steeds bezorgd worden in de bus van Kamerlingh Onneslaan 23. On dertekening niet nodig. STADSKOK. I Zilveren jubileum aan de R. K. Avondtekenschool Gisteravond is in intieme kring van bestuur en leraren het zilveren jubileum gevierd van de heer J. M. Beenhakker, als leraar aan de Avond- tekenschool van de R. K. Volksbond te Leiden. I De jubilaris, die door zijn echtge- I note vergezeld was, werd in een der I zalen van „Central" toegesproken door de voorzitter van het school bestuur, de heer P. B. H. Oostdam. Vervolgens schetste de directeur, de heer P. J. J. van Weerlee, de kwa liteiten van de heer Beenhakker als leraar en als collega. Spr. bood hem namens de collega's een vulpen aan. Namens de Leidse KAB dankte de voorzitter, de heer D. Haverkorn, de jubilaris voor al hetgeen hfj met grote j ijver en toewijding voor het nijver heidsonderwijs heeft gedaan. Ook deze woorden gingen vergezeld van een geschenk. Nadat de jubilaris voor de vrien- sloot, die door sluisdeuren van de' De directeur van de dienst, de heer H. J. de Jong (rechts) biedt het eerste senate «r7v!t™ tf1': andere grachten werden afgesloten exemplaar van het door hem samengestelde gedenkboek aan burgemeester I en regelmatig werden uitgemalen om I ihr. mr. F. H. van Kinschot (links) aan. (Foto: „De Leidse Courant l,g h een uurtje gezel- V worden. In 1672 raakte dit systeem in verval. Aldus de directeur van de reinigingsdienst, de heer H. J. de Jong, in zijn historisch overzicht tij dens de officiële herdenkingsbijeen komst t.g.v. het veertig-jarig bestaan. Armen als vuilnis-ophalers Eveneens op voorstel van Jan van Hout werden in 1592 de armen der stad ingeschakeld bij het ophalen van huisvuil in de belangrijkste straten. De opbrengst kwam aan hen zelf ten goede. Bijna een eeuw heeft deze eerste vuilnisophaaldienst gewerkt. In de loop van de 18e en 19e eeuw werd het vuil-ophalen *en grachten- uitbaggeren verpacht aan particulie ren. Er waren echter verschillende Geboren: Johann August Chris-1 en A J. Neuteboom. tian z. van F. Maschke en H. Kos- Gehuwd: W. F. van Rossen en M. ter; Marjan Ingrid d. van J. G. H. Kapaan. Boon en A. J. Marijt; Antonie Hum- Overleden: P E. J. Prins wednr. en regelmatig werden uitgemalen om I jhr. mr. F. H. van Kinschot (links) aan. van vers water voorzien te kunnen gebreken aan verbonden, zodat de toenmalige directeur van gemeente werken, de thans 93-jarige ir. Driessen, in 1910 voorstelde de rei nigingswerkzaamheden in gemeente lijk beheer te laten uitvoeren. Met ingang van 1 Januari 1914 werd van gemeentewege het huisvuil ingeza meld en verbrand. Aan de Noorder straat werden de nodige gebouwen opgetrokken, terwijl aan de Lange! gracht een vuilverbranding verrees. De eerste directeur was de heer C. de Koning, die de dienst 17 jaar met grote toewijding leidde. De techniek schreed voort en in 1932 werd besloten tot reorganisatie van de dienst. De paardenwagens werden vervangen door moderne huisvuilroltrommelauto's; de putjes schepper maakte plaats voor put- zuigmachines; de straatvegers kregen opnemende veegmachines; het drij vend vuil werd met motorvisvletten uit de grachten geschept; de ontsmet tingsdienst verhuisde van het St. Caecilia-gasthuis naar een modern pand in de Noorderstraat. Pastoor M. C. van Stijn, die be noemd is tot herder van de parochie in De Kaag. LEIDERDORP Stichting N.V. van Firma Gebr. Schouls. Te Leiderdorp is opge richt de N.V. Aannemersbedrijf Gebr. Schouls. Het stichtingskapitaal be draagt 1.000.000, verdeeld in 20 prioriteits- en 980 gewone aandelen van 1000.De werkzaamheden zullen voornamelijk gezocht worden in het uitvoeren van beton- en water bouwkundige werken, aanleggen van wegen en rioleringen, hei- en bag- gerwerken en burgerlijke utiliteits bouw. Alle prioriteits-aandelen zjjn geplaatst benevens 350 gewone aan delen, die worden volgestort' door inbreng van de vroegere vennoot schap onder firma. Als directeuren zullen optreden de heren J. A. en A. Schouls. Marktberichten LEIDEN, 5 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 441 vette varkens. Zware 1.87—1.90; lichte 1.83—1.86; zou ters 1.781.81; zeugen 1.651.75 per kg lev. gew. Handel goed. Bo vendien 4 nuchtere kalveren. BODEGRAVEN, 5 Jan. Kaas. Aanvoer: 39 partijen.Ie soort 2.11 2.15; 2e soort f 2.04—2.10; extra 2.22. Handel: kalm. ROTTERDAM, 5 Jan.: Vee. Aanvoer 3836 (5889) stuks totaal, waarvan 725 koeien, 565 (274) ge- bruiksvee, 90 vette kalveren, 101 (83) graskaWeren, 897 nuchtere kal veren, 299 varkens, 304 biggen, 132 paarden, 9 veulens, 635 schapen, 29 bokken of genen. Prijzen: vette koeien 2.75—2.96, f 2.60—2.74, 2.25—2.40, vette kalveren 2.84—2.94, 2.74— 2.84, 2.442.64 per kg. lev. gewicht, graskalveren 420350240, nuch tere kalveren 555042, biggen 504035 per stuk, slachtpaarden 1.701.601.50 per kg. levend ge wicht, schapen 13012090 per st. lammeren 100—90—80, kalf- en melkkoeien 1125940780, viare- koeien f 725600525, vaarzen 870 —700—575, pinken 585—485—375 DECLAMATIE EN ZANG ZOLANG DE DRIE KONINGEN nog in aantocht zijn, blijft de Kerstsfeer hangen, zelfs ook buiten huis en kerk. We ondervonden dat gisteravond weer eens op de Kerst bijeenkomst van de Kath. Ned. Vrou wenbeweging, afd. Leiden, groep Gilde, waarvan vele leden naar de bovenzaal van In den Vergulden Turk gekomen waren. De waarne mend presidente, mevr. E. Mol- Bol- sius, sprak haar grote voldoening uit over deze flinke opkomst en wenste de dames een Zalig Nieuwjaar, zo wel voor hun gezinnen als voor de vrouwenbeweging. Het Kerstprogramma werd inge- In 1940 werden de uniforme vuil- u°°5 gezamenlijk gezongen -j-,- nisemmers ingevoerd. In 1929 was "Pe herdertjes lagen bij nachte". phrey z. van M. Clements en R.84 j.; E. Forger m. 47 j.; A. C. van de vuilverbrandingsoven ree^s bui- Daarna trad mej. Elze Palmen uit ten werking gesteld en werd het vuil Den Haag op met een aantal Kerst- naar Nieuwkoop gebracht voor land- gedichten, waarmede zij in grote lij- aanwinning; met het Leidse vuil ?*en Kerstgebeuren volgde. Eerst werd reeds 20 ha. vruchtbaar land "Oorden we haar twee gedichten zeg- gemaakt, hoofdzakelijk bebouwd met ®en ever de Advent, waaronder het voerbieten. Onlangs is de dienst aan Praehtige vers van Anton van Duin- de Noorc erstraat aanzienlijk uitge- «erken „Nu zal het wel gauw gaan breid met een autoherstelplaats, een sneeuwen innig en diep doorvoeld, behoorlijke accomodatie voor het ery°Jgens een Middeleeuws „Ave nersoneel enz i Mana „Ma™ zingt" van Alex Campaert en „Maria Visitatie" van Het overzicht van de directeur, J*1;* bes*?ten „raet .^aria waarvan bovenstaande een kort uit- Goc* dei? w®darom treksel is, vindt men aanmerkelijk ™n£?toaaiva£ Puink«*en De laat uitvoeriger in het keurig verzorgde u*tstekend, ook - -5 - vprl„„m „pt. vpIp a! m.erkt men» dat_ zij terwille van 't Staat; Alida Maria d. van J. v. Nieu- wenihuijzen en C. Hoge woning; Ca rolina Margaretha d. van N. de Kruis en M. v. d. Steen; Annette Elisabeth d. van J. Blansjaar en A E. Stijger; Charles Gentiaan z. van H. F. Bee- len en G. J Verdegaal; Roelof z. van R. Boekholt en E. Jonkman; Marti na Cornelia Jozephine d. van G. Lamboo en C. A. Zonneveld; Rudol- fus Maria z. van J. B. Bilderbeek en A. J. M. Bos; Pieter z. van W Slin gerland en J. Boekkooi; Rudolf Eduard z. van W. Dool en J. Laman; Matthijs Marinus Pieter z. van P. J. J. Fijth en P. v. d Stelt; Jannetje Jacoba d. van J. Houwaard en J. J. van Duijn; Elisabeth d. van T. Ouwersloot en J. Messemaker; Pe trus Wilhelmus z. van G. van den Berg en M. C. Koeleman; Johanna Maria d van T. F. J. Lovink en E. A. C. Ouwerkerk; Johanna Wilhel- mina d. van D. Berkheij en J. de Jong; Johannes Hendrikus z. van F. J. G. Jansen en A. W. Laterveer; Rudy z. van J. H. D v. d. Kwast en C. J. Zekveld; Yvonne d., van P. v. d. Pelt m. 66 j.; H. Kroeze huisvr. van Nieuwendijk, 57 j.; A. Kiel wednr. 87 j.; M Vooijs huisvr. van Verboon, 47 j.; D. A. v. d. Laaken m. 64 j.; W. C. v. d. Wilk m. 85 j.; M Stouten huisvr. van Verwer, 50 j.; A. W. van Loon wednr. 85 j. EERVOL ONTSLAG AAN PROF. DR. G. SEVENSTER Het breed-moderamen van de Ge nerale Synode heeft met ingang van 1 Februari a.s. eervol ontslag ver leend als hoogleraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de Rijksuni versiteit te Leiden, aan prof. dr. G. Sevenster, wegens zijn benoeming tot gewoon hoogleraar aan die Uni versiteit, met dankbetuiging voor de vele belangrijke diensten door hem aan de N. H. Kerk bewezen. LEIDSE SPAARBANK In de maand December 1953 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd ƒ841.329,55 en terugbet. f 751.366,22. Berg en K. C. Sneeuw; Ronald Fran-1 Het aantal nieuwe boekjes bedroeg ciscus z. van F. v. d Tuijn en M. S. I 298 en het aantal afbetaalde boekjes J M. Lems; Florentine Josephine 1199. Op 5.304 rekeningen'van deel- Adriana Maria d. van J. H. W. Raes-nemers aan de Afhaaldienst werd sens en C. E. W. de Mandt; Casper i f 101.983.25 bijgeschreven. Er werden z van A. du Prie en N. A. de Keij- 1542 busjes ter lediging aangeboden zer; Maria Adelia Theresia d. van met een gezamenlijke inhoud van 8.932,19. Het bij IH. J. Hoogenboom en A. M. v. Meer; Antonius Fredericus Bartho- lomeus Maria z. van J. H. v. Dijk en H. M M. Rooijakkers; "Marianne d. van G. Burgwal en J. Spierenburg; Antonie Johannes z. van A. v. d. Dop de Jeugdspaar- dienst gespaarde bedrag was 292,50. Het tegoed der 32.954 inleggers be droeg aanhet einde der maand 19.314.245,99 (inclusief de bijge schreven rente). gedenkboek terug, verlucht met vele foto's waarvan vooral de oude inte ressant zijn. GEZELLIGE FEESTAVOND. Het feest werd besloten met een gezellige avond in de grote stadsge hoorzaal, gevuld met het personeel en hun dames en enige genodigden, waaronder het college van B. en W. Er werd een vrolijk cabaretprogram ma gebracht met o.a. Willy Vervoort, de Vlaamse conferencier, Co van der Heide Wij ma en Tony Boucher. Na afloop bood de directeur, de heer H. J. de Jong, de dames van het gezelschap bloemen aan, waarop deze dames hem met een kus beloonden! Grote hilariteit. De burgemeester trad naar voren en deelde de zaal mede, dat het kennelijk afgesproken werk wasWethouder Jongeleen verklaarde nadien, dat het eigenlijk z ij n dienst was rhythme een enkele keer vrijmoedig met de letterlijke tekst omspringt. Haar voordracht is eenvoudig; met een simpel gebaar onderstreept zy de verzen, gezegd met warme en klankvolle stem, die het luisteren tot een boeiend genot maakt Ge heel teruggebracht in de sfeer van Kerstmis waartoe de keurige zaal- versiering met brandende kaarsen, verzorgd door mevr. M. Niemer Daniëls, niet weinig bijdroeg, luis terden de dames met grote aandacht soms zelfs met ontroering. Mej. Palmen besloot haar eerste optreden met een ware Kerstvertel ling uit „Des Knaben Wunderhorn", vertaald door Gabriël Smit en een prachtig Kerstverhaal van Selma La- gerlöf. Daarna zong mevr. G. van Dongen Te Nijenhuis enige Kerstliederen, waaronder een ingetogen „Stille Nacht". Het heeft de dames onge twijfeld veel genoegen gedaan na (te) lange tijd deze mooie, warme stem weer eens te horen. Henri Wei- boren was een vaardige secundant aan de piano. DE PAUZE zong mevr. Van Dongen samen met haar zus, mevr. M. VerbemeTe Nijenhuis, 'n Frans Kerstlied, dat de aanwezigen weer ontvankelijk maakte voor het tweede deel van dé gedichten, die mej. Palmen zegde. Hoewel we de keuze van haar declamaties waar in alleen de lijn van het Kerstgebeu ren, maar verder niets te bespeuren viel niet steeds konden bewonde ren, boeide ook nu haar voordracht, weer. Niet zozeer in een door Gabriël Smit uit het Engels vertaald gedicht en het vers van Pol de Mont, alswel door 't boeiend voorgedragen sprookje van Andersen „Het meisje met de zwavelstokken". Hartelijk dankte mevr. Mol de medewerkenden aan het einde van dit mooie Kerstprogramma. Zij wees tenslotte op de jaarvergadering, die aan het einde van deze maand ge houden zal worden, o.a. om een nieuwe presidente te kiezen. HANDELS- EN BEDRIJFSREGISTER 1954 VOOR LEIDEN. Bij de Uitgeevry N.V. Polanex te Amsterdam is verschenen het Han dels) en Bedrijfsregister 1954 voor Leiden, waarin alle bedrijven, in dustrieën, winkels e.d. zijn opgeno men. De samenstellers hebben een onderverdeling gemaakt naar de branches, alphabetisch gerangschikt, zoals bijv. poppen, postzegels, pot tenbakkerijen, projectie-apparaten, pruiken, enz. In hoeverre dit regis ter volledig is, kunnen wij niet be oordelen. Enige steekproeven lever den echter bevredigende resultaten op, al staan er uiteraard enige ver ouderde adressen!^, een gevolg van voortdurende veranderingen. In het officiële gedeelte worden namen en adressen vermeld van ge meentebestuur. raadsleden, gemeen telijke instellingen, onder wijs-inrich tingen, advocaten, artsen, kerken, no tarissen, musea, instellingen, enz. Een steekproef leerde ons, dat de St. Lo- dewijkskerk er nog niet in vermeld staat. Ondanks de begrijpelijke afwijkin gen is dit register toch een practisch boekje, dat ongetwijfeld in een be hoefte voorziet, zelfs wanneer Leiden straks de beschikking krijgt over een volledig adresboek van de stad. Blaaswind Orgel, Me- chels eiken dressoir, pracht zeldzam oud-Hollands buf fet met koppen, veel beeld houwwerk (eerste klas eikenhout, zeer mooi) or acht mgssief eiken boe kenkast enz. W. F. Koore man, Nieuwe Rijn 9, af loop Visbriig, bij de Hoog straat, teL 23261. 1073 *2* „Rosine* geeft de hoog ite prijs voor goud. ziivei en juwelen Grote keuzt in verlovingsringen g„u den. zilveren en verzilver de artikelen He' adres voor alle reparaties en uur werken Steenstraat no. 16. TeL 26854. Woensdag en Zaterdag op de markt. Reuze koopjes. Jaeger 1.19 per 100 gr., Dameskousen 0.98, Rest. Wol f 0.98 100 gram, Sport- sokjes 0.69 enz. enz. De Goedkope Wolkraam H. van den Bosch. 1071 3? Naaimachines. Wy heb ben weer enige gebruikte hand- en trapnaaimao'nines van prima kwaliteit en met garantie. Reparatie van alle merken naaima chines, vlug, goedkoop en met garantie. P. J. van Steijn en Zoon, tel. 24809, Hooigracht 100, tel. 30815. S* Tuin- en Bloemzaden. 20 besparing bij bestel ling voor 1 Februari a.s. Kwaliteit volledig gega randeerd. Onder garantie N. A K. G. Vraagt gratis prijscourant. Zaadhandel W. Segaar Czn. Diefsteeg 8 Leiden. 4434 3? Werkster gevraagd voor een paar ochtenden in de week. Lammen schans weg 2. 1074 Kleine kindertjes wor den snel groot! Laat daar om nu zo'n leuke fotoserie maken! Drie verschillende briefkaartfoto's voor 3.75. Dat is nog eens te doen! Studio Koopman's fotobe- drijf: Hooigracht 96, Tele foon 31701. 1069 >3? Plano gevraagd of vleu gel. Br. Teylingerhorst- laan 37, Wassenaar, Telef. K 1751—9951. 4436 Met dank voorspraak 5? R. K. Onderwijzer zoekt j zit-slaapk., warme maaltijd, j kregen gunst door het Warmond en omgeving per houden van een Novene 11 Jan. Br. onder no. 4449 der drie Weesgegroeten, bureau van dit blad. I 1076 C. C. B.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3