Blauw Zwart won op het nippertje van HPSV Lisse won niet zonder moeite van Graaf Willem Van het Tafeltennisfront Roelofarendsveen bedwong Den Haag Ned. Beroepsvoetbalbond is thans opgericht MAANDAG 4 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De gelijkmaker werd geannuleerd De overwinning, die Blauw Zwart ook doelman Dick van Leeuwen was gistermiddag op eigen terrein op HP op zijn post, zoals bijvoorbeeld in de SV behaalde is in de tweede helft 27e minuut, toen een van de politie- van de strijd vele malen in gevaar mannen alleen voor zijn doel ver- geweest. Terwijl voor de rust Blauw scheen en hij het harde schot keurig Zwart, met de wind in de rug, iets stopte. sterker was dan de tegenstanders Na een half uur spelen nam Blauw en de 10 voorsprong dan ook ver- Zwart de leiding. Th. Wils, die diende, gaf HPSV in de tweede helft rechtsbuiten stond, gaf een fraaie de toon aan, zonder dat het evenwelvoorzet naar midvoor C. Heemskerk een alleszins verdiend tegenpunt kon en diens schot ging, onder de schoen scoren. I van een Haagse back door, en via de De wedstrijd begon met een binnenkant van de paal het doel in. Blauw Zwart-offensief, dat bijna 10 De tweede helft begon voor Blauw minuten voortduurde. Er 'werd af en Zwart hoopvol. Een prachtige aan- toe wel op het doel der Haagse po- i val, waarbij de bal snel en goed litiemannen geschoten, maar de rich- werd doorgespeeld, resulteerde in een ting liet te wensen over. Na een j kogel van Raaphorst, die door de kwartier kogelde Raaphorst, die met 4 1- N. van Leeuwen de linkervleugel vormde, keihard in, maar de HPSV- keeper kon het leer nog juist voor de lijn keren ten koste van een hoek schop. Langzamerhand kwam ook HPSV wat meer tot aanvallen, die over het algemeen goed werden opgezet. A. Riem als stopperspil en linksback P. van Leeuwen, een nieuwe speler bij Blauw Zwart, ruimden echter keer op keer alle gevaren op. En SJCMEERBURG 3—0 Op overtuigende wijze heeft SJC gisteren getoond het goede pad te hebben terug gevonden. Was het vorige week Concordia dat 't onder spit moest delven, nu werd Meerburg met 30 verslagen, een uitslag wel ke alleszins verdiend was. De gasten hebben echter de overwinning geens zins cadeau gedaan, want van begin tot eind hebben zij door taai volhou den steeds getracht het getij te doen keren, waarbij vooral hun rechts- met veel moeite gestopt kon worden. Niet lang daarna verrichtte doelman van Leeuwen aan de an dere kant een schitterende redding, ;oen een zeer gevaarlijk schot, op enkele meters van zijn doel werd af gevuurd. HPSV trok meer ten aanval en ieder ogenblik kon de gelijkmaker worden verwacht. Maar het zat de Hagenaars niet mee en verschillende malen redde Vrouwe Fortuna voor Blauw Zwart. In de 35e minuut werd Dick van Leeuwen gepas seerd, maar de scheidsrechter had reeds gefloten voor buitenspel Nog verschillende kansen op een gelijk maker deden zich voor, maar een HPSV-doelpunt bleef uit. BMT—WASSENAAR 0—2 Van mooi spel kon gisteren in de wedstrijd RMTWassenaar niet veel terecht komen; daarvoor waren veld en bal te glad. Maar aan spanning heeft het niet ontbroken en de 20' zege, die de groen-witte leiders be haalden, was zwaar bevochten. De spanning begon met een vrije trap, die door P. Remmerswaal ra kelings over de lat geschoten werd. Na 20 minuten kreeg BMT, flat tot dan toe iets gevaarlijker was geweest een kans, die welhaast niet gemist kon worden. Maar toch zag de Haagse linksbuiten nog kans de bal langs het verlaten Wassenaar-doel te koppen. Vijf minuten later voorkwam doel man Oostrum een tweede zeker schijnend doelpunt op fraaie wijze. En na vijf minuten extra rust, van wege de sneeuwbui, Herhaalde Oos trum nogmaals zo'n kunststukje. De rust kwam met blanke stand. Wassenaar trok na de hervatting meer ten aanval. Vooral de voorzet ten van de jeugdige Timmer veroor zaakten enkele malen spanning voor het BMT-doel. Maar doelpunten ble ven uit. Totdat M. Buytelaar van zijn rechtsback-plaats helemaal naar vo> ren oprukte en een schijnbaar on schuldig schot loste, dat over de Haagse doelman heen in het net vloog (01). Wassenaar bleef nog enige tijd in de aanval maar daarna namen de gastheren weer het heft in handen. De Wassenaarse verdedi ging en doelman Opstrum, lieten de blauw-witte tegenstanders echter niet tot doelpunten komen. Wassenaar daarentegen stelde de zege veilig, toen Munier, na goed samenspel met Timmer en P. Remmerswaal de BQVIT- doelman voor de tweede maal pas seerde. (02). De Liasenaren hebben zich op de Lisse-lat een doelpunt voor de be- buiten op de voorgrond trad. Door ereplaats gehandhaafd door in een zoekers in de weg had gestaan, LFC—ARCHIPEL 1—1. Gezien haar positie op de rang lijst had LFC gisteren tegen Archi pel moeten winnen, doch toen de gasten bij de rust 10 voorsprong hadden, verdedigden zij zich hard nekkig en verder dan een gelijk spel vermochten de Haagwegbewoners niet te komen. Reeds spoedig na de aanvang kwa men de Kanaries in het offensief en kregen zij enkele aardige kansen aangeboden. Gevaarlijk kwam de bal zelfs voor het doel der gasten. Ach tereenvolgens probeerden Van Kam pen, W. Nagtegeller en G. Nagte- geller de score te openen, doch de schoten waren óf te onzuiver gericht óf de Archipel-doelman voorkwam erger. Langzaam maar zeker wisten de Hagenaars zich evenwel aan de druk van LFC te ontworstelen en op haar beurt werd de Leidse defensie danig aan het werk gezet, terwijl Missaar in het Leidse doel herhaal delijk handelend moest optreden, De Hagenaars namen het spel ge leidelijk in handen, legden de gast heren het tempo op en tevergeefs probeerden dezen aan de hevige druk te ontkomen, doch wat zij ook deden, zij bleken tekort te schieten in snelheid en het leek of het koude weer het reactievermogen belem merde. Er was nog geen kwartier gespeeld of Archipel had met een vinnige aanval succes met een schot van linksbinnen A. Nijhuis, waarbij de bal van richting veranderd werd en Missaar kansloos geslagen was (0—1). LFC zette daarna de tanden Op elkaar, verdediging en midden linie stuwden de LFC-aanval her haaldelijk op, maar hoe er ook ge werkt werd, de roodwitten gaven geen pardon en onveranderd kwam de rust. In de tweede helft kwam een ge laden LFC in het veld. Getracht moest worden die hatelijke achter stand in een voorsprong om te zetten en vooral Van Kampen trok er her- - - - ta I dige Leurs kansloos van tafel te vegen haaldelyk tussenuit om een kansje te J en dg zege yan zelfs noB tot wagen. Het gelukte hem tenslotte uit een vrije schop van Senteur, die De jaarlijkse dorpen-stedenontmoeting RoelofarendsveenDen Haag om de prachtige supportersbeker, welke door de enthousiaste Treffersaanhang hier voor beschikbaar is gesteld, is na een felle strijd na een 106 achterstand toch tenslotte met 1411 wederom een zege de Veenders geworden. Het is dit keer wel een zeer eervol resultaat, want de afdeling Den Haag beschikt over een rijk spelersarsenaal, waaruit haar keuze commissie kan putten. En dit keer had men alles op alles gezet om zo sterk mogelijk uit te komen en bezit te nemen van de zo fel begeerde beker. Natuurlijk telde het Haagse team onder haar 5 spe lers Bertus v. d. Spek en Koos Leurs, die beiden vorige week hadden deelge nomen aan de tienkamp om de NTTB- coupe en dus tot de tien sterkste spelers van Nederland gerekend werden. En voorts de klinkende namen van C. Lan- geveld, Jan Schouwerwou en T. Hoef nagel, die allen met het voornemen be zield waren om Treffers een zo groot mogelijke nederlaag toe te brengen. In den beginne zag het er ook naar uit, dat Treffers de eer volledig aan de Hagenaars zou moeten laten, want met de nederlaag van Wil v. d. Zwet tegen Langeveld was de stand 106 in het voordeel van Den Haag geworden. Hier voor zou Treffers van de nog resterende 9 partijen er zeven moeten winnen om de beker te behouden. Ogenschijnlijk 'n onmogelijke opgaaf, maar met de tanden I an -llr n n. am <1a ...11 1v. .ink am #4 a vnii4 DE HOOFDKLASSE-OOMPETITIE. Voor de hoofdklasse-competitie wer den gisteren twee wedstrijden gespeeld. Sparta versloeg haar ernstigste'concur rent Quick met 82, terwijl Wifra met 64 won van PSV. De stand in de hoofdklasse luidt, met voor de eerste competitiehelft nog te spelen Sparta 2Quick, WifraNedlloyd en SpartaTreffers. Sparta 7 Quick 7 Nedlloyd 7 Wifra7 Sparta 2 7 Wibo( 8 PSV 8 Treffers 7 Never Down 8 0 14 64—6 42—28 45—25 39—31 37—33 40—40 30—50 27—43 6—74 op elkaar en de wil in zich om de huid zo duur mogelijk te verkopen traden de spelers van Treffers tot het uiterste ge laden aan tafel. Het talrijke publiek kon nu tenvolle genieten. Mooie en zeer spannende wedstrijden, maar zij het soms op het kantje af, achtereenvolgens werden de benodigde 7 puntjes behaald. Toen het klaterend applaus, dat de zege van Treffers reeds onderstreepte, was opgetrokken, wist wel Bertus v. d. Spek nog van Wil v. d. Zwet te winnen, maar zag een gloriërende Wout Heemskerk kans om in een prachtige strijd de jeug- een voortreffelijke partij in de mid- de straffe wind, welke bijna dwars spannende wedstrijd voor de tweede kwam na 25 minuten het tweede denlinie speelde, de bal in het Haag- over het veld stond, was het niet ge makkelijk om controle op het spel te krijgen. Het was Meerburg, dat deze strijd met. een gevaarlijke aanval inzette door toedoen van hun uiterst snelle rechtsbuiten, doch de afgepaste voorzet werd door de SJC verdedi ging goed onderschept en met dezelf de zet werd een aanval op het Meer- burgdoel ingezet. Ook daar gaf men echter niet thuis. Wisselden zich aan vankelijk de aanvallen in het begin, van lieverlede kwam de thuisclub overwegend in de aanval en Meer burg kreeg soms harde noten te kra ken, doch lang wisten zij stand te houden. Uit een gevaarlijke door braak van de gasten na een half urn- spelen had hun midvoor een pracht scoringskans; hij weifelde echter iets te lang en het was Noordermeer, die resoluut ten koste van een hoekschop dit bijna zekere doelpunt wist te voorkomen. Opgelucht trokken de SJC-ers nu weer ten aanval en nadat eerst de staander redding had gebracht voor Meerburg, was het P. Vink, die met een onhoudbaar schot 2 min. voor rust inkogelde (10). Na de thee begonnen de gasten met enkele verwoede aanvallen, welke echter door de SJC-verdediging glansrijk werden afgeslagen. Een goed genomen hoekschop van Meer burg werd ingeschoten, doch ook nu -.... had SJC eens geluk, doordat via de ie ,aA geduoht.? v°°r de maal beide punten te veroveren op de Lissese doelpunt, dank zij het goede Grafelijken. Het heeft er niet naar doorzetten van Bon, die na een duel uitgezien, dat Lisse deze ontmoeting met de Haagse doelman zeer tactisch met behoorlijke cijfers zou winnen, het leder in het verlaten Haagse daar de tegenstand groter is ge- doel plaatste (20). De grootste te- weest dan de uitslag zou doen ver- genstand van Graaf Willem was mocaen. Vooral in de eerste helft hiermede gebroken en in de reste- was het een gelijkopgaande strijd, j rende tien minuten kon Lisse haar welke ondanks het gladde veld, hetspel voledig ontplooien. Het was v. d. aanzien volkomen waard was. Voort, die vlak voor het eindsignaal Al direct na de aanvang kreeg het j van korte afstand de stand op 30 doel var. de bezoekers enige angstige bracht. Door deze fraaie 3—0 zege momenten te beleven, maar dank zij hebben de Lissenaren de 2de helft het goede werk van de Haagse doel- uitstekend ingezet-, maar deze goede doelpunt inzet hebben zij hard nodig, daar vooral de eerste drie wedstrijden een man kwam hieruit geen voort. Het eerste half uur bleef het spel j zware opgave zijn. op en neer golven, waarbij het goe- I de werk van de rechtsback en rechts half van Graaf Willem bijzonder opvieL Na een half uur volgde een snelle uitval van Lisse. er ontstond een korte heftige doelworsteling, waaruit Vrijburg tenslotte met een hard schot onder de lat de Lisse- aanhang deed juichen (10). Di rect hierna kreeg v. Kesteren een goede kans om de voorsprong te ver groten, maar dank zij actief optre den van de doelman, leverde deze niets op. Met deze kleine 10 voor sprong voor Lisse werd de eerste helft afgesloten. z Het tweede gedeelte kenmerkte zich door enthousiast spel aan bei- se doel te koppen (11). De stand was gelijkmaar verder kwamen de Leidenaars niet. Er zat te weinig schot in de aanval, maar ook de Ha genaars bleken niet meer in staat iets positiefs te bereiken en tenslotte kwam het einde met een verdeling der punten, hetgeen wel de beste verhouding was. De heer H. van Lent, de organisator van de Nederlandse Beroepsvoetbal bond deelt ons het volgende mede: Te Amsterdam is Zondag een ver gadering gehouden van de belangheb benden bij de Nederlandse Beroeps voetbalbond. Op deze vergadering is het be- de zijden, vooral Graal Willem span- stuur van4 ^.bond defin!ttel de zich eeducht in voor de peliik- samengesteld. staander een doelpunt werd'™Órkc- I WCTde" "de i tw^de^Órzitter; B. J. men. Toen deze eerste druk goed i gaoden, was doorstaan kwam er meer even-1 Geleidelik aan keerden de kansen wicht in het spel, waardoor de aan- n* een goed kwartier was het vallen zich snel afwisselden, de ver- h a. d* "f dedigingen hielden echter goed stand j f van v. d. en de eerste 20 min. verstreken zon- ^oort werd zeer terecht wegens bui- der enig resultaat. Als S. Steenvoor- tensPel geannuleerd en nadat de den echter de bal als op een presen teerblaadje krijgt toegespeeld weet deze 20 in de touwen te jagen. Met nog ruim 20 min. te spelen kon er nog van alles gebeuren en steeds weer trachtten de gasten het even wicht te verbreken door hun snelle uitvallen, welke echter geen genade vonden bij de SJC-defensie, die met goede passes haar voorhoede aan het werk zette. Als 5 min. voor het einde nogmaals S. Steenvoorden het gas- tendoel weet te doorboren *(30) is Meerburg 'n geslagen elftal en komt er in deze stand geen verandering meer. SJC II won met 51 van Lugdu- num II en SJC Hl met 60 van Fo- reholte II, zodat het een buitenge woon goede dag was voor de Noord- wijkers. LUGDUNUM— ZANDVOORTMEEUWEN 3—2. WARMUNDATEYLINGEN 1—1 Op een zwaar en moeilijk te be spelen veld is de thuisclub na zwa re strijd er in geslaagd belde punt jes in Leiden te houden. In de eerste helft is de thuisclub veel sterker en vrij spoedig weet Verhoeven zijn eerste doelpunt te maken (10), spoedig gevolgd door het tweede (20). De gasten weten dan het spel te verplaatsen en spe ciaal de midvoor veroorzaakt Hoek stra c.s. vele angstige ogenblikken. Gelukkig houdt groen wit het hoofd koel en kan v. Wel rustig zijn doel schoon houden. 10 Min. voor rust krijgt Lugdunum een vrije trap te nemen en knalhard vliegt de bal voor de derde maal in de touwen 30. Nog voor het verstrijken van de eer ste speelhelft zorgt de midvoor van Zandv.meeuwen voor een 31 stand. In de tweede helft is het veld een ware modderpoel, een toestand waaraan de gasten zich beter weten aan te passen dan de thuisclub. Zandvoortmeeuwen komt steeds ge vaarlijk voor het doel van v. Wel en als Hoekstra terug speelt weet van Wel niet beter te doen dan de ge vaarlijke midvoor vast te grijpen. De strafschop brengt de stand op 3 2. De wedstrijd blijft spannend tot het einde en met de rug tegen de muur weet groen wit stand te hou den. Een moeilijk verkregen over winning. ïh een spannende wedstrijd hebben de beide ploegen de puntjes gedeeld. Teylingon mag met deze uitslag zeer tevreden zijn, want zelf hebben zij geen kans gezien de hechte Warmun- da-defensie te passeren. Beide doel punten werden gemaakt door de War- mund a-rechtshalf. Teylingen won de toss en speelde voor de rust met de wind schuin in de rug. Het spel golft snel heen en 5S h"ffhetSs?eatz£ P. Swart (Den Haag), Boersen (Amsterdam), algemeen secretaris: S. v. d. Berg (Amsterdam), penning meester: S. P. F. Steinfurth (En schede), tweede penningmeester: S. Bruinveldts (Amsterdam); algemeen technisch leider: J. de Natris (Am sterdam); organisator en perscom missaris: H. van I/ent (Amsterdam). Bij de bond zijn tien clubs aangeslo- ten, t. w. Amsterdam, Den Haag, Arnhem, Nijmegen, Heerden, Maas tricht, Kerkrade, Twenthe, Rotterdiam en Alkmaar. Het ligt in de bedoeling, dat in elk der genoemd»-, steden slechts één club wordt opgericht, welke de naam van die stad draagt. In Maart zullen trainings- of oefen wedstrijden worden uitgeschreven, waarvoor terreinen met accomodatie en scheidrechters beschikbaar zijn. De ontmoetingen zullen op Woens- inspannen om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Na een kwar tier neemt Teylingen het spel stevig in handen, maar de Warmunda-ach- terhoede weet steeds op tijd in te grijpen en met de enkele ballen, die tot het doel doordrongen, wist de reserve-keeper Stol wel raad. Onge veer 10 minuten voor de rust krijgt Teylingen een corner te nemen. Scherp werd de bal voor het War- munda-doel geplaatst en door de Warmunda-rechtshalf opgevangen, doch het leer komt zo ongelukkig op het lichaam van deze speler terecht, dat het in het doel verdwijnt. Keeper Stol maakte nog wel een vertwijfelde sprong om het gevaar te keren, maar dat mocht niet meer baten, zodat de rust inging met 01. Na de thee pakte Warmunda direct flink aan en oefende zo een grote druk uit op het Teylingen-doel, dat doelpunten haast niet uit konden blij ven, maar met kunst en vliegwerk wisten de gasten erger te voorkomen. Warmunda hield echter vol en had eindelijk succes. Uit een goed voor het doel geplaatste corner van Mon- tagne weet Gijs Zwaan met een mach tige kopstoot de bal in het doel te plaatsen (11). Na dit doelpunt werd er fel gestreden om de winnende goal, doch geen van beide partyen slaagde er in, een voorsprong te ne men, zodat deze spannende wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Het was jammer, dat het spel op het einde wat al te fors werd, doch, dank zij de goede leiding van scheidsrechter Zeegers, werd dit dadelijk in de kiem gesmoord. speeld. In September van dit jaar zal de competitie beginnen. De competitie begint in September. De perscommissaris van de Ned. beroepsvoetbalbond, heeft gister avond nog medegedeeld, dat de competitie begin September van dit jaar zal beginnen. „Wij willen voor lopig een afdeling formeren van 20 clubs". Zoals bekend hadden zich reeds 10 clubs aangemeld, maar in tussen heeft ook de club „Leiden" zich aangemeld. „Elke verenigng zal over ongeveer 20 spelers kunnen be schikken". De heer van Lent deelde voorts mede, dat de Nederlandse Be roepsvoetbalbond op 22 December j.L een schrijven heeft gericht aan de secretaris generaal van de FIFA in Zürich, waarin de bond om er kenning door de FIFA vraagt. Op dit schrijven is nog geen antwoord bin nengekomen. „Maar ook als wij niet door de FIFA erkend worden", aldus de heer van Lent, „zullen wij gaan spelen, want voorlopig moeten wij de elftallen en het spelpeil opbou wen. Voor wij aan internationaal contact toe zijn, zal het nog wel eni ge tijd verstrijken." De voorzitter van de club „Amster dam" ,de heer G. J. Kiersch, heeft verklaard: „wij zijn niet gericht te gen de KNVB, maar zullen graag naast die organisatie onze sport be oefenen. Wy willen het publiek waar voor zijn geld geven en daarnaast de spelers in staat stellen door voetbal een boterham te verdienen". De club „Amsterdam" zal binnen kort een selectie houden onder de rug zien. Amsterdamse voetballers, die zich hebben aangemeld. „Onder hen", al dus de heer Kiersch, „bevinden zich zeer bekende spelers, wier namen thans echter nog niet genoemd kun nen worden. De club „Amsterdam" zal zich binnenkort door middel van het houden van openbare bijeenkom sten tot het publiek wenden, waar van het bestuur financiële en more le steun hoopt te ondervinden. Wij hebben aanbiedingen gehad van in stellingen, die bedragen in deze on derneming willen steken, maar daar zijn wij niet op ingegaan. Wij wil len de steun van het voetbalpubliek en zijn ervan overtuigd, dat wij die zullen krijgen", aldus de heer Kiersch. ALPHENSE BOYS. Op een zeer glad doch goed be speelbaar veld zagen de Boys kans beide punten thuis te houden. Door de gladheid van het veld kre gen we wel geen hoogstaand voetbal te zien, maar spanning heerste er tot de laatste minuut. Nadat de rust was ingegaan met blanke stand, namen de gasten eerst de leiding, waarna de Boys het spel geheel in handen namen en de stand tot-31 opvoer den. Nadat de scheidsrechter eerst een hagelbui had laten passeren, werd precies kwart voor drie door de gas ten afgetrapt. Even voor rust weet Bahlmann een bal te scoren, doch dit doelpunt werd geannuleerd. Even later gebeurde dit ook bij de gasten. Nadat de Boys voor rust nog enige goede kansen onbenut hadden gela ten, kwam de rust met blanke stand. Na rust zijn de Boys meteen in de aanval, ze zaten echter niet fel ge noeg op de bal om succes te hebben. Bij een felle doorbraak der gasten is het Belt die met een pracht schot in de uiterste bovenhoek de Boys-kee- per-passeert 01. Bij een felle aan val van de Boys maakte de rechts back hands in het beruchte gebied, De toegestane strafschop werd door Geurt de Bruin onberispelijk in een doelpunt omgezet 11. 18 Minuten voor het einde wisten de Boys uit een schermutseling voor doel de lei ding te nemen 21. Even later werd het zelfs 31. De Boys trekken zich wat in de verdediging terug zodat de gasten nu wat meer in de aanval kwamen. Met nog vier minuten te spelen weet de linksbinnen der gas ten de Boys achterhoede op handige wijzen te passeren en de bal langs de uitlopende keeper in te schieten. Hier door aangemoedigd komen de gas ten in de laatste minuten fel opzet ten, doch verder dan een paar cor ners die zeer slecht genomen werden kwamen ze niet. Als de Boys zich uit de druk weten te verlossen en 't spel weer verplaatsen komt het einde met een zwaar bevochte doch niettemin verdiende overwinning voor de Alph. Boys. Scheidsrechter Jongeleen die op het gladde veld een zware taak had kan op een goede wedstrijd te- I en de zege van Treffers zelfs nog tot een royals overwinning te bestempelen. Bezien wij de persoonlijke prestaties, dein straalt dit keer wel de grootste glans af van Nico Heemskerk, die het evenals zijn broer Wout tot vier overwinningen wist te brengen. Alleen tegen Van der Spek moest Nico het hoofd buigen, wel een bewijs, dat ook hij weer aan kracht begint te winnen. Wout Heemskerk ver loor alleen van Schouwerwou, zij het in de 3e game ternauwernood met 2123,. terwijl hij de 2e game royaal met 219 had gewonnen. Toch bleek Wout overi gens in prima vorm en dit ondervond vooral zijn sterkste rivaal Bertus van der Spek, die na een mooie strijd in de 3e game dit keer met 2113 de eer aan de Veender moest laten. Wil v. d. Zwet had ook deze avond niet veel geluk, maar met wat meer zelfvertrouwen en meer constant spel had hij het zeer zeker verder dan tot een enkele overwinning op Schouwerwou kunnen brengen. De twee spelers van het tweede team deden het ook niet slecht, waarbij Jan v. d. Zwet met drie en Jos v. d. Meer met twee overwinningen ook een groot aandeel in de zege der Veenders had. Van de Hagenaars was, zoals wel was te voorzien, Bertus v. d. Spek met 4 overwinningen de grote man, en moest, zoals gemeld, alleen tegen Wout Heems kerk capituleren. De nieuwe Haagse ster Leurs stelde enigszins teleur, maar mocht met zijn twee overwinningen op Wil v. d. Zwet en Jcs v. d. Meer toch wel tevreden zijn. Overigens een speler, die men in de toekomst zeer zeker niet zal behoeven te onderschatten. Ook Schouwerwou en Hoefnagel mochten twee keer het genoegen van een over winning beleven, terwijl Langeveld al leen tegen Wil v. d. Zwet tot winst kon komen. Zoals gezegd tegen de algehele ver wachting in mocht de voorzitter van Treffers, de heer L. M. van Berkel, aan het slot van de wedstrijd met rechtma tige trots en gepaste vreugde de suppor ters-beker wederom voor de tweede maal in handen van captain Nic. Heems kerk stellen. Bij de uitgesproken geluk wens sloot de voorz. van de afdeling Den Haag, de heer Langeveld, zich met een kort woord aan. Deze eerste wed strijd in 1954 is voor Treffers wel een zeer succesvol begin geweest en geeft VOLLEYBAL. LEIDSE VOLLEYBALBOND. De uitslagen van het inhaalprogramma luiden: Dames eerste klas: Prof.wijk 2DSO 1 30; Nw. Brunh. 1Argos 1 2—2. Dames tweede klas: Prof.wijk 3Nw. Brunh. 2 31; Cycloon 2—Donar 2 31. Dames derde klas: Prof.wijk 4Argos 2 22; Nw. Brunh. 4Morskw. 1 30. Heren res. eerste klas: HVL 3DSO 2 3—0. Heren tweede klas: LPSV 1Zuid wij ck 1 2—2; De Vlam 1—WVC 1 3—0. Heren res. tweede klas: De Vlam 3 Sleutelr. 3 31; Six 2Salvo 2 3L De stand per 25 Dec. luiden: Heren eerste klas: HVL 1 7 i: Prof.wijk 1 6 11 Sleutelring 1 6 10 LUW 1 6 Prof.wijk 2 7 Donar 1 5 OOO 1 6 RKL 1 6 DSO 1 7 DES 1 6 Heren tweede kl Salvo 1 6 GGV 1 7 PSVA 1 5 De Vlam 1 5 LPSV 1 6 Zuidwij ck 1 7 Six 1 6 LDM 1 6 Rouwkoop 1 7 L. Dagblad 1 7 WVC 1 6 KNG 1 6 Morskw. 1 7 Heren res. le klas: Heren res. 2e klas: HVL 2 7 13 HVL 4 7 12 Sleutelring 2 8 13 Sleutelring 3 7 10 HVL 3 7 9 PSVA 2 5 9 OOO 2 7 8 De Vlam 3 5 7 Prof.wijk 3 5 7 KNG 2 5 5 LUW 2 7 6 Salvo 2 6 5 De Vlam 2 6 5 Six 2 7 5 Donar 2 7 5 Rouwkoop 2 7 4 Prof.wijk 4 5 0 GGV 2 6 4 DSO 2 7 0 WVC 2 7 1 Dames eerste klas: Dames tweede klas: Prof.wijk 1 6 11 Nw. Brunh. 2 7 12 Cycloon 1 6 10 Salvo 1 6 9 Prof.wijk 2 6 9 Prof.wijk 3 7 9 Argos 1 7 8 Rouwkoop 2 7 8 Donar 1 6 7 Cycloon 2 5 7 Nw. Brunh. 1 6 6 Donar 2 6 5 Six 1 6 6 Nw. Brunh. 3 6 2 Rouwkoop 1 6 3 KNG 3 6 2 DSO 1 7 3 DSO 2 6 2 LUW 1 6 2 Dames derde klas: Argos 2 6 6 Donar 3 8 10 Prof.wijk 5 6 3 Prof.wijk 4 8 10 Rouwkoop 3 7 3 Six 2 6 8 Morskw. 1 6 1 Nw. Brunh. 4 7 7 Argos 2 en Six 2 2 p. in mindering. TTV „Steeds Vooruit" Warmond. Na 2 volle weken rust in de gehele ta feltenniswereld zal in de komende week de competitie weer gaan draaien. Voor de meeste verenigingen is dit de aanvang van de 2e helft der competitie. Veel kan er nog gebeuren op de verschillende ranglijsten. Ook bij „Steeds Vooruit" zijn er enkele teams, die in de 2e helft de zaken in de competitie ernstig moeten aanpakken. Maar de geest in deze goed, wat een voorname factor is. Met een beetje meer durf en zelfvertrouwen kunnen deze teams zeker hoger komen op de ranglijst. Het programma voor de komende week is nog klein. Maar de wedstrijden, die gespeeld moeten worden, zijn zeer be langrijk aangaande een kampioenschap bij de heren en het bezetten van de on derste plaats bij de dames. Woensdagavond: Steeds Vooruit 1 Wilskracht 2 (heren) te Warmond. Aan vang 8 uur. Het le damesteam gaat Vrijdagavond naar Den Haag voor de ontmoeting Net- bal 2Steeds Vooruit 1. Aanvang 7.30 uur. Vertrek uit Warmond om 6.45 uur. Het 2e heren- en 2e damesteam, heb ben deze week nog rust, welke ze zeker zullen benutten om nog eens ernstig te gaan trainen. De training gaat weer ge woon door op heden en Woensdag. De zaal heeft weer een nieuw pakje aan ge trokken en is weer geheel opgeknapt. BAT. Vanaf hedenavond zal er weer getraind kunnen worden. Nieuwe leden kunnen zich op elke trainingsavond aanmelden. ATHLETIEK. VAN DER LINDEN WON TE OIRSCHOT. De internationale Wittenbergencross, georganiseerd door „Orion", is gewonnen door de Leidenaar Van der Linden. Het 7920 meter lange parcours, dat door bos sen en over heide en heuvelachtig ter rein voerde, legde hij in 27 min. 48.3 sec. af. De vorst, gevolgd door sneeuw- en regenbuien, had het parcours voor de 304 deelnemers extra zwaar gemaakt, terwijl zij tijdens de wedstrijd bovendien met hagelbuien en sneeuwjachten te kam pen hadden. Vele athleten hadden af en toe moeite zich op het glibberige terrein staande te houden. In verband met een en ander besloten de organisatoren van de opzet, om in verschillende klassen te. laten starten, af te zien en lieten zij de deel nemers gezamenlijk vertrekken. Toch hebben de talrijke toeschouwers van een interessante strijd kunnen genieten, waarbij vooral de B-klasser Kuys en de D-klasser Brosens uitstekend werk ver richtten, door een snellere tijd dan de Nederlandse cross-kampioen Adriaanse hy werd in de A-klasse derde te noteren. De uitslagen luiden: Senioren A-klasse (4 x 1980 meter): 1. Van der Linden (Holland, Leiden) 27 min. 48.3 sec.; 2. Verbaan (Sportvereni ging Blerick) 28.47.0; 3. Adriaanse (DJA, Breda) 30.05.0; 4. Weert (Nurmi, Gro ningen) 30.13.0; 5. Van de Veerdonk (Kimbria, Maastricht) 30.18.0; 8. Schlegel (Krefeld, Duitsland) 30.35.0. Senioren B-klasse (4 x 1980 meter): 1. Kuys (SHJ, Drunen) 28.47.0; 2. Kunen (Sprint, Breda) 30.34.0; 3. Jansen (Trek vogels, Den Haag) 31.07.0. Senioren C-klasse (4 x 1980 meter): 1. Belkum (Prins Hendrik, Vught) 31.04.0. Senioren D-klasse (4 x 1980 meter): 1. Brosens (DJA, Breda) 29.58.9. AUTOMOBILISME. Duncan Hamilton, de Britse coureur, die samen met Tony Rolt de 24-uursrit van Le Mans in 1953 won en van wie enkele dagen geleden ten onrechte werd bericht, dat hij aan de gevolgen van een auto-ongeluk was overleden, heeft de laatste dagen niets anders gedaan, dan zijn over de gehele wereld verspreide vrienden en relaties mondeling, per tele foon, per telegram of per brief medege deeld, dat hij nog springlevend is. Het huis van de 36-jarige Engelsman, die 21 December door het slippen van zijn privéwagen op weg naar huis tegen een wachthuisje botste en licht werd ge wond, is en wordt nog steeds over stroomd met brieven, telegrammen en telefoontjes, waarbij zijn „weduwe" in de meest sympathieke bewoordingen wordt gecondoleerd en getroost. „We worden er verlegen van", zei mevr. Ha milton. Een van de eerste bewijzen van medeleven kwam van de wereldkam pioen Alberto Ascari. Een Zwitsers journalist, die huize Ha milton opbelde om met mevrouw te spreken, doch meneer aan de lijn kreeg, wilde niet geloven, dat hij met Duncan Hamilton sprak. „Dat is onmogelijk, zei hij, „u bent dood". „Ik heb het door de radio horen omroepen". WIELRENNEN. HARRIS GEWOND IN AUSTRALIË. Bij wedstrijden op de houten baan van Essendon kwam een gangmaker ten val doordat een trapper van zijn fiets brak. Een aantal renners tuimelde over hem heen, onder wie de oud-wereld kampioen Reg Harris, die snij wonden opliep aan een van zijn knieën en ook een elleboog bezeerde. Er werd een röntgenfoto gemaakt teneinde na te gaan of hij de elleboog wellicht gebro ken heeft, waarvoor enige vrees bestond. Het resultaat van dit onderzoek is nog niet bekend. Swift-combinatie. De gisteren ge houden cycle-crosstraining over een af stand van 25 km. gaf als uitslag: 1. A. v. Houwelingen 50 min. 12 2/5 sec., 2. L. Sikking, 3. J. de Vroomen, 4. H. Boe- zaard, 5. A. Kruit, 6. C. Plasmeijer.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6