„St* Deusdedit" vierde zijn gouden jubileum op luisterrijke wijze MGR. HU1BERS REIKTE DRIE PAUSELIJKE ONDERSCHEIDIGEN UIT jubilerende pater Engelbertus gehuldigd door de K.A.B. Mist werd de spelbreker Januari tt DE DOLLE MUSKETIERS" <79> Bekendmaking EEN NIEUW JAAR MET NIEUWE PRIJZEN! PIET DE BRUYN Net UK. Burgermeisje Opruiming KOOPJES C. Th. Breebaart Zn flinke hulp Oameskapper(ster) WARENHUIS MAANDAG 4 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De Nederlandse Katholieke Land arbeidershond ,£t. Deus Dedit" heeft gisteren in Haarlem, de stad van zijn bakermat, met indrukwekkend ver toon zijn gouden jubileum gevierd. Afgevaardigden uit alle hoeken van het land waren 's morgens reeds aan wezig, toen de oud-geestelijk advi seur, pastoor A. Cleophas, in de ka thedrale basiliek van St. Bavo de plechtige H. Mis opdroeg, waaronder het koor van de basiliek de gezangen verzorgde. Pastoor Cleophas werd bij deze plechtigheid geassisteerd door de Zeereerw. Heer Th. Hendriksen, thans adviseur van de bond, en ka pelaan A. P. Loerakker uit Rotter dam. Feestelijk was inderdaad het con gres, dat 's middags gehouden werd in de grote zaal van Haams concert gebouw. Het podium was artistiek versierd, een stijlvolle pergola was daar aangebracht en het geheel werd geaccentueerd door talrijke vlaggen. Op het podium stond het grote koor van de kathedrale basiliek opgesteld, dat onder leiding van dr. A. I. M. Kat op voortreffelijke wijze het con gres omlijstte en voor de muzikale afwisseling zorg droeg. De grootste luister werd overigens bijgezet door de aanwezigheid van de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, en de minister van de PBO, de heer A. C. de Bruin. Verder wa ren aanwezig de algemeen voorzitter van de KAB, de heer J. A. Middel huis, de heer Jacq. Groen, namens de KVP-fractie in de Tweede Kamer, mr. Brouwer namens de KNBTB en vertegenwoordigers van de christe lijke landarbeidersbond en de Bel gische zusterorganisatie. De algemeen voorzitter van „St. Deus Dedit", de heer C. van der Ploeg, sprak een hartelijk woord van welkom tot gasten en afgevaardigden en een speciaal dankwoord richtte hij tot de afdelingen Amsterdam, Aals meer en die uit de Bollenstreek, die voor zo'n prachtige versiering had den gezorgd. Toespraak van de bisschop Mgr. Huibers begón zijn toespraak tot het congres met te verklaren, dat hy sprak namens het gehele episco paat, omdat niet alleen hij maar ook de andere Nederlandse bisschoppen grote bewondering koesteren voor 't werk van de Katholieke Landarbei dersbond. „Sedert mijn jeugd", zo ging de bisschop voort, „heb ik 0e ontwikkeling van de arbeidersbewe ging meegemaakt. En niemand zal 't toch wel onbekend zijn, dat ook de landarbeiders in de negentiger jaren een moeilijk bestaan hadden; zij voel den zich terecht beneden peil beloond voor hun werk. Daar kwam langza merhand verandering in, maar met de socialisten wilden zij niet meelo pen. Voor de katholieke arbeiders kwam echter het verlossende woord uit Rome, toen Paus Leo XIII in zijn encycliek „Rerum Novarum" de richtlijnen aangaf voor een gezond maatschappelijk bestel. Die richt lijnen aldus de bisschop werden niet altijd en niet door iedereen met geestdrift ontvangen. Er werd veel tegenstand ondervonden, doch de ka tholieke landarbeiders vonden be kwame voorvechters in de heren B. Loerakker en A. J. Loerakker. Zij hebben als voorbeeldige katholieken gewerkt om misstanden uit de weg te ruimen. Er kan nu gelukkig ge zegd worden, dat de katholieke land arbeiders een organisatie bezitten, die in 't gehele land doorwerkt. Wat eerst tegenstand was, werd later zelfs een grote steun. Pauselijke onderscheidingen Mgr. Huibers verklaarde voorts, dat het hem een vreugde was, dat de geest van de katholieke landarbeiders onveranderd is gebleven en daarvoor bracht hij niet alleen dank aan de werkers van het eerste uur, maar ook aan hen, die hun werk hadden voortgezet. De bisschop wilde enigen van hen toch met name noemen en allereerst de heer G. van Unnik uit Zevenbergsehoek, die van 1919 tot 1949 bestuurslid is geweest. Hij noemde hem de pionier van Brabant en Zeeland en deelde mede, dat ZJEï. de Paus hem begiftigd had met het gouden erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Dit erekruis werd ook toe gekend aan de heer J. Salman uit Lisse, van wie de bisschop getuigde, dat door diens actie destijds de vrij willige fondsen voor kinderbijslag bij „St. Deus Dedit" in het leven waren geroepen. Mede daaraan is te danken, dat in de huidige kinderbijslagwet de katholieke beginselen voor een groot deel verwezenlijkt konden worden. Ook voorzitter Van der Ploeg werd in die bisschoppelijke hulde betrok ken. Mgr. Huibers wilde in hem, die overigens ook zijn sporen in de bond heeft verdiend, de gehele organisatie van de katholieke landarbeiders eren. Hij deelde mee, dat de voorzitter door Z.H. de Paus benoemd was tot Ridder in de Orde van St. Silvester, en hij spelde ieder der onderscheide nen het gouden kruis op. Na een kort maar hartelijk dank woord van de heer Van der Ploeg hield deze ook de feestrede, waarin hij nog eens de schijnwerper wierp op de voorbije halve eeuw. Geweldige groei Met voldoening kon hij vaststellen, dat de bond van 165 leden uitge groeid is tot een organisatie van 23000 man. Hij herdacht uiteraard de kopstukken, die in het verleden zo veel werk hadden verzet en hij meende wel te mogen zeggen, dat het rede met de woorden: „Nieuwe ta ken wachten ons en nog grotere ver antwoordelijkheid zal van ons wor den gevraagd. Wij schuwen dat niet, integendeel. De taken, die ons straks bij de verwezenlijking van de PBO toevallen, openen nieuwe mogelijk heden, doch ze brengen tegelijkertijd mee de noodzaak van nog betere scholing van ons kader. Bij dat alles mogen wij indachtig zijn, dat het ook bij ons werk niet alleen mag gaan om de materiële belangen. Wij zul len ons steeds indachtig moeten zijn, dat ons werk ten doel heeft het ge luk van de mensen en dat alle geluk is gelegen in God". Gedenkraam Namens het feestcomité werd daar na het woord gevoerd door de heer J. v. d. Voet uit Noordwijkerhout en hij bood symbolisch een gebrand schilderd raam aan, aangebracht in het trappenhuis van het bondskan- toor in Haarlem; vervolgens een lijst met 1603 nieuwe leden en een nieuwe bondsvlag. Namens de KAB sprak de algemeen voorzitter, de heer J. Mid delhuis, woorden van gelukwens en tenslotte sprak minister 'De Bruijn het congres toe. Hij stelde, dat dit een feest was van vijftig jaar vakbewe ging en vijftig jaar dienstbaarheid, twee begrippen, die niet te scheiden zijn. Hij merkte voorts op, dat een bond niet is, wat zijn hoofdbestuur ders zijn, maar wat hij plaatselijk is. De minister roerde uiteraard ook de PBO aan en hij verklaarde vroeger verondersteld te hebben, dat de weg naar de PBO lang was; nu wist hij het echter zeker. Hij verzekerde ech ter: „Toch gaan wij in sneller tempo Landbouwschap, dat binnenkort wer- naar de PBO, dan menigeen weet of kelijkheid zal zijn, de bekroning vormt van vijftig jaar werk. Hij zeide verder o.m.: „De strijd om erkenning is daarmede wel volkomen in het voordeel van de arbeiders beslist, en wat meer zegt: het betreft hier niet een afgedwongen erkenning, doch een met instemming van alle betrokken organisaties van ondernemers en ar beiders tot stand gekomen orgaan". De heer Van der Ploeg besloot zijn misschien lief is. De Landbouw mar cheert nu op de weg, die uitmonden moet op de maatschappelijke con structie, die o.m. door de K.A.B. welbewust is gekozen". H;j bracht namens de regering tenslotte de ge lukwensen over. Daarmede was dit geslaagde con gres in Haarlem ten einde; in eigen kring werd het feest voortgezet in Krasnapolsky te Amsterdam. In de K.A.B. van het bisdom Haar lem, maar ook daarbuiten, is pater Engelbertus, de forse capucijn, geen onbekende. Reeds vroeger, toen hij werkzaam was in de directe ziel zorg, genoot hij bekendheid als een volksprediker van groot formaat. In 1933 was hij definitor van zijn orde en het jaar daarop was hij de bou wer van het capucijnerklocster in Kandel. Met vaardige hand hanteer de hij zijn pen en daarom werd hij belast met de verzorging van het maandblad „St. Franciscus Bloemen". Hij was verder redacteur van „Fran ciscaans leven", vertaalde de ge schriften van St. Franciscus van As- sissi en schreef o.m. een boekje van de practijk in de zielzorg. Sedert 1946 is zijn naam echter onverbrekelijk verbonden met het Credo-Pugno-werk van de K.A.B. in het bisdom Haarlem. Van dit werk is pater Engelbertus de diocesaan leider en ook in deze functie is hij de bekwame pennevoerder van het Kaderblad. Ruim honderd clubs telt dit werk met bijna vijftienhonderd leden. Wanneer men daarbij bedenkt, dat onder de bezielende leiding van deze capucijn het bisdom Haarlem thans zeventien Gewestelijke Sociale Scholen telteen dertig zgn. Eenvou dige Cursussen, waarvan zeer velen profiteren, dan mag het geen won der heten, dat de K.A.B. in het bis dom Haarlem het veertigjarig pries terfeest van deze populaire pater op 20 December j.l. reeds in intieme kring gevierd heeft aangegrepen om hem op hartelijke wijze te hul digen. Vele verdiensten Daartoe waren Zaterdagmiddag in Gebouw St. Bavo te Haarlem vele afgevaardigden van afdelingen en clubs o.a. uit Leiden en omge ving bijeen en het was de voorzit- Haarlemse K.A.B., tevens voorzitter van het Credo-Pugno-Werk, de heer J. Kortink, die al die verdiensten van pater Engelbertus in den brede schilderde en die getuigde, dat de Gewestelijke Sociale Scholen en de Cursussen de toets der critiek met lof kunnen doorstaan. Spr. wees voorts op de vele tridua, vormings bijeenkomsten en ontwikkelings avonden, waar het inspiratieve woord van pater Engelbertus had geklonken en daarom had het bij hem geen verwondering gewekt, dat van alle kanten geld was binnen ge komen om deze jubilerende pries ter een passend geschenk aan te bie den. Dat bestond uit een kazuifel, verschillende boekwerken en een enveloppe met inhoud. De andere sprekers, o.w. de tweede voorzitter van het Nationaal Verbond, de heer J v. d. Akker, en mej. C. Stringa, diocesaan voorzitster van de K.A.V., lieten zich evenmin onbetuigd. De laatste prees vooral de grote rust, die steeds van pater Engelbertus uit gaat. Voor t eerst... Namens het docentencorps van de Gew Soc. Scholen ontving de jubila ris een polshorloge en verder stapel den zich tijdens de receptie de kis ten sigaren formidabel op. Onder de schriftelijke gelukwensen waren ook die van de Katholieke Mijnwerkers- bond en het jubilerende St. Deus Dedit. Behalve familieleden en confraters van de jubilaris was bij deze plech tigheid ook aanwezig dr. A. Olie rook, algemeen bondsadviseur van de K.A.B. De serie felicitaties werd af gesloten met een feestgedicht, gede clameerd door een dochter van een der Credo-Pugno-leden. Pater Engelbertus dankte allen voor hun medewerking. Voor het eerst, naar hij verklaarde, was hy Van de Engelse velden De Wolves en Bromwich lopen weer uit op de concurrenten King Soccer's grootste vijand, de mist heeft op de eerste League Za terdag van 1954 hier en daar zijn kop opgestoken en enkele clubs ernstig gedupeerd. Drie wedstrijden moesten worden afgelast omdat de velden, zo als dat heet, potdicht zaten en drie andere ontmoetingen moesten voor tijdig worden beëindigd, aangezien de doelen vanaf de middenlijn niet meer zichtbaar waren. De drie gestaakte wedstrijden zullen geheel moeten worden overgespeeld, een reglements bepaling, die in dit geval door de be treffende thuisclubs wel zal zijn ver foeid. Arsenal speelde tegen Aston Villa maar 22 minuten. In die tijd hadden de Reds reeds een 30 voor sprong behaald, drie kostelijke, maar vergeefse doelpunten, waaronder er een was van Tommy Lawton, die juist zo in zijn nopjes was de eerste League-goal voor zijn nieuwe club te hebben gemaakt. In de tweede divisie had Bury een kwartier voor het einde van de wedstrijd tegen Hull City met 41 de leiding toen de scheidsrechter de bal onder zijn arm nam en toén by dezelfde stand in het voordeel van West Ham Uni ted tijdens ^e ontmoeting met Stoke City de afmars werd geblazen,-waren er nog sleohts 6 minuten te spelen. Wolverhampton Wanderers en West Bromwich Albion hebben hun voor sprong op de overige kampioenscan- didaten vergroot. Terwijl de Wolves (met 31 van Cardiff) en West Bromwich (met 32 van Preston North End) wonnen, kregen de naaste concurrenten, Huddersfield en Burnley, beide klop. De Wolves lei den thans met 39 punten voor West Bromwich met 38 punten. Op de der de plaats komt Huddersfield Town met 33 punten, gevolgd door Burnley en Bolton Wanderers met elk 30 punten. Alle hebben 26 wedstrijden gespeeld. Wolverhampton won te Cardiff verdiend en zender veel moeite, West Bromwich echter, behaalde op eigen terrein een nog al gelukkige zgge op Preston. Wel bedroeg de voor sprong op een gegeven moment 30, maar Preston kwam toen dermate fel en goed spelend opzetten, dat het binnen zeer korte tijd 32 was en de toestand ten slotte zo precair werd voor de thu.sclub, dat het laatste fluitsignaal spelers en supporters van West Bromwich een pak van het hart nam. De verdediging van Huddersfield Town had te Portsmouth een onple zierige middag. Talrijke malen glip ten de kustbewoners langs de backs met vijf doelpunten, waarbij een hat trick van Vaughan, tot gevolg. Burnley moest in een herboren Sheffield Wednesday zijn meerdere erkennen. Bolton hield tegen Liver pool een geslaagde generale repetitie voor de cupwedstrijd, die deze clubs volgende week tegen elkaar spelen, door met 21 te winnen. Twee doel punten van Ernie Taylor waren voor Blackpool n:et voldoende voor een overwinning op Sheffield United, dat een gelijk spel forceerde. Het verjongde Chelsea verlengde, zij het met moeite, de reeds niet-ver- loren wedstrijden door een 11 ge lijk spel in een Londense derby met Charlton. Sunderland, dat de afgelopen week 150.000 gulden neertelde voor Ken ChishoLm van Cardiff, kon van deze aankoop nog geen profijt trekken. De 21 nederlaag tegen Manchester City bracht Sunderland op de op-een-na- onderste plaats van de ranglijst. Hek- kesluiter is Liverpool. Manchester United won te New castle dank zij een doelpunt, dat zonder twijfel de vreemdste treffer van de dag kon worden genoemd. Bij de stand 11 en met nog korte tijd te spelen trapte de Manchester back Foulkes een bal in de buurt van de middenlijn hoog in de lucht. Met een grote boog daalde het leder in de doelmond, waar de keeper van de thuisclub, volkomen misleid, een ver geefse greep deed, terwijl achter hem de bal van de grond in het net stuitte. De overwinning van het voortdu rend in de onderste regionen huizen de Middlesbrough op Tottenham (30) mocht dan een verrassing be tekenen. het grootste opzien baarde de 71 nederlaag van Leicester City in divisie II. Leeds United had een productieve bui tegen de leiders, die nu nog maar 1 punt voorsprong heb ben op Doncaster Rovers, dat met 42 van Notts County won, en Ever- ton. dat wegens de mist niet speelde. Voor een grote overwinning zorgde ook Blackburn Rovers, dat met 60 van Lincoln won. Middenvoor Briggs kreeg met vier doelpunten de titel van topscorer van de dag. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalAston Villa 30 (na 22 minuten gestaakt); Black pool—Sheffield United 22; Cardiff CityWolverhampton Wanderers 1-3; Charlton AthleticChelsea 11; Li verpoolBollon Wanderers 12; Manchester City—Sunderland 21; MiddlesbroughTottenham Hotspur 30; Newcastle UnitedManchester United 1—2; PortsmouthHudders field Town 52. SheffieldWednes dayBurnley 2—0; West Bromwich AlbionPreston North End 32. Tweede divisie: Birmingham City- Rotherham United 23; Blackburn RoversLincoln City 60; Bury- Iiull City 411 (kwartier voor einde gestaakt); Derby CountyBristol Ro vers 01; Doncaster RoversNotts County 4—2; FulhamBrentford 41 Leeds UnitedLeicester City 71; Luton TownPlymouth Argyle 21; Notts ForestSwansea Town 2- Oldham AthleticEverton afgelast wegens mist; West Ham United- Stoke city 4—1 (6 minuten voor ein de gestaakt). Aetherklanken TELEVISIÉ-PROGRAMMA V.P.R.O. 19.30—23.30 „Gijsbreght van Aem- stel", treurspel van Vondel HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dag opening 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 900 Morgenwijding. 9.15 Orgelconc. 9.25 Waterst 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopr. en piano. 12.00 Musette-ork. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Voor het plat teland. 12.40 Hammondorgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Amerikaanse muz. kaleidoscoop. 14.30 Dansork. en sol. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Surinaamse muz. 17.45 Rep. of gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Mil. caus. 18.40 Gram. 18.55 „Paris vous parle" 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Mil. ork. 19.30 Kamer muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.35 Lichte muz. 21.55 Meded. 22.00 Lichte muz 22.05 Tiroolse muz. 22.45 „De woelige wereld", caus. 23.00 Nieuws. 23.15 New York cal ling. 23.2024.00 Gram HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Radio Philharm. ork. 11.50 „Als de Ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Lunchconc 14.00 Gevar. progr. 14.50 Kamerork. en so liste. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee. Nieuwjaarscause rie v. d. vertegenwoordiger v. d. Ned. Antillen, Mr. C. Debrot. 18.00 Pianoduo 18.15 Gram. 18.20 Sport - praatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.16 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gra- mofoonmuz. 20.25 De gewone man. 20.30 Radio Philharm. ork. en solist. In de pauze: Ken 'n haan een ei lig gen? 21.50 „Ouders en kinderen", caus. 22.05 Blaaskwintet 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram Marktberichten ROTTERDAM, 4 Jan. Vee. Aan voer: 2053 stuks totaal, waarvan 813 vette koeien, 840 varkens, 400 scha pen. Prijzen; vette koeien 2.72— 2.82, 2.52—2.62, 2.22—2.32 en var kens 1.89, 1.87, 1.84 per kg. lev. gewicht, lammeren 100—9080 per stuk. Vette koeien aanvoer rui mer, handel levendig, prijzen iets stij ver prima's boven notering, varkens veel groter, nandel willig, prijshou dend enkele prima's boven notering; lammeren aanvoer iets minder, han del vlot, prijzen vooral niet lager. Aanvang nieuwe dubs TYPEN Blind en Rhythmlsch STENO Ned. en Vreemde Talen BOEKHOUDEN Opl. Praktijkexamen Middenstand Mod.Bedr.Adm. TALEN Grammatical Beginners Hand.corr. en Conversatie j Gevorderd SECRETABESSE Inschrijving dageL PROSP. OP AANVRAAG ter van het diocesaan bestuur der bij al die hulde verlegen geworden! VOOR BETER ONDERWUS Het Hoofd van 't Gemeen tebestuur van WARMOND maakt bekend, dat een ont werpverordening tot rege ling ex art. 43 der Wo ningwet, van de aard der bebouwing en het gebruik van gronden in de be bouwde kom der gemeen te Warmond en tot vast stelling ex artikel 198 der gemeentewet van bepalin gen met betrekking tot de reclame in dat gebied, met bijbehorende uitvoerig ge detailleerde kaart, vanaf 6 Januari 1954 gedurende 4 weken voor een ieder ter gemeente-secretarie ter in zage ligt. Belanghebbenden kunnen gedurende dezer vier we ken tegen bedoeld ont werp bij de Gemeenteraad bezwaren indienen. Warmond, 4 Januari 1954. Het Hoofd van het Gemeente-bestuur voorn., 4401 L. VON FISENNE. Te koop: Ijskast (hoog te 2 m., breedte 1.50 m., diepte 0.75 in.), tegen aan nemelijk bod. Niet elec- trisch, Botermarkt 13. RUNDVLEES per 500 gram Prima Gehakt h.o.h. 1.25 Doorr. Runderlapp. 1.45 Magere Runderlapp. 1.60 Schoud erlappen (extra) 1.75 Pracht Riblappen 1.70 Malse Rosbief 1.85 Heerlijke Lende1.95 250 gram Malse BIEFSTUK 0.98 DIK RUND VET, per 500 gram 0.80 EXTRA AANBIEDING VARKENSVLEES per 500 gram Doorr. Speklappen 1.15 Doorr. Varkenslapp. LS8 Schoudercarbonade 1.65 Ribcarbonado 1.75 Lende of Haaacarb. 1.85 Hamlappen1.98 Fricandeau 2.10 Voor de Erwtensoep Varkenspoten per 600 gram 0,40 VA k.g. voor 1. Varkenskop met veel vlees p. 500 gram 0.65 VA k.g. voor 1.75 Knieschijven. 500 gr. 0.98 Krabbetjes, 500 gr. 0.98 Vers Mager Spek, 500 gram L40 Pokelspck, 500 gram L40 per 500 gram VA k.g. voor f6.— De echte Gelderse Rookworst, 100 gr. 0.38 DUS ALLEN NAAR WANT DIE SNIJDT KWALITEIT Hogewoerd 72 - Telef. 25031 KALFSVLEES 500 gram Eet nu KALFSVLEES! Kalfslappen 1.50 Kalfsgehakt en Poulet 1.50 Kalfsfricandeau 1.75 Kalfsoesters 1.95 Iets bijzonders KALKOENTJES per 500 gram 1.95 RECLAMES VOOR DE BOTERHAM 150 gr. gebr. Rosbief 0.68 150 gr. Rookvlees (muisje) 0.72 150 gr. Schouderham 0.65 Paling Rookworst overheerlijk 250 gram 0,55 0,38 Leiden Er is plaats voor een in Brood- en Banketbakkerij Br. onder no. 4424 bureau van dit blad. WIJ HEBBEN VOOR U OP ELK GEBIED VELE EXTRA Textielhandel Mare 92 Tel. 25424 (MIDZ A-BONNEN) Rijwielstalling „Cito" Leiden, vraagt van goede getuigen voor dien. Aanmelden Stationsweg 39. 2? Gevraagd een net meis je yoor halve dagen in de huishouding Mevrouw Van Ree, Kanaalweg 18, Leiden Voor direct gevraagd een 2e AUTO MONTEUR Brieven onder no. 4414 bu reau van dit blad. <2* Wegens vertrek te koop aangeboden een z. g. a. n. vulkachel. Te bevragen Kam. Oneslaan 13, 2 maal bellen, Leiden. 1059 gevraagd. Steller is gene gen om de zaak te ver pachten of samen te wer ken. Alleen 1ste krachten gelieve te reflecteren. Brieven onder no. 4423 bu reau van dit blad. TE KOOP: groot 941 M2. A. SPRUIT Noordeinde 123, 4416 Roelofarendsveen. <2" Prijsjassen om Carbo nado, Worst en Spek naar keuze, Dinsdagavond Café den Hollander, Zoeter- woude. 1053 2 Zomerzorg vraagt voor spoedige indiensttreding flinke werkvrouwen van 72 uur. Aanmelden da gelijks. 4420 Nu kunt U knutselen voor weinig geld. Hard boardplaten 122 x 61 slechts 98 cent. Ook ruimen wij weer latten op tegen de bekende lage prijzen. Kom maar eens snuffelen. De Houthal Hogewoerd 99 103. 1062 Adverteren doet verkopen

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3