L€IÓ5€^hutspot De Reinigingsdienst vierde i haar veertig - jarig bestaan j Uitvoerig programma voor Maria Jaar samengesteld AFGEKEURDE FILMS L.P.C. en De Vriendenclub hielden tentoonstelling MAANDAG 4 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURA*NT EERSTE BLAD PAGINA 2 LEIDEN EEN REINE STAD Kon. onderscheiding voor twee jubilarissen De viering van het veertig-jarig bestaan van de Gemeentelijke Reini- gings- en Ontsmettin gsdienst te hedenmorgen begonnen met een bijeenkomst, van het voltallige per soneel in de nieuwe garage aan de Noorderstraat, tijdens welke twee werknemers gehuldigd werden in ver band, met het feit, dat zij van de op richting af aan deze dienst verbon den zijn geweest. De heren A. van Polanen en Fr. Kastelen ontvingen beiden uit handen van burgemeestér jhr. mr. F. H. van Kinschot de bron zen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De directeur, de heer H. J. de Jong, sprak de jubilarissen toe en noemde de welverzorgde straten van Leiden het naamkaartje van de stad voor de bezoekers. Het nut van de dienst wordt vooral bewezen wan neer zij niet functionneert,zoals in de laatste acht maanden van de oor log, toen de stad een onfrisse en on verzorgde indruk maakte. Vooral toen werd openbaar wat een reini- ginsdienst voor de hygiëne en het aanzien van een stad betekent. De heer Van Polanen, aldus de di recteur, heeft 40 jaar, dag-in dag- uit, de straten geveegd. Eenvoudige arbeid, maar zeer belangrijk. Hy kent de stad als geen ander en heeft zijn werk steeds met grote blijmoe digheid verricht. Voor het overige personeel was het steeds een meele vend collega, die belangstelde in him lief en leed. Dit jubileum betekent voor de heer Van Polanen tevens het afscheid van de dienst, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De directeur dankte hem voor de vele bewezen diensten en wenste hem nog vele goede jaren toe. Daarna richtte de heer De Jong zich tot de heer Kastelen, die op 18- jarige leeftijd als hulpsmid in dienst trad en spoedig in staat was geheel zelfstandig de paarden te beslaan. Toen de paarden werden afgeschaft en vervangen door auto's, schakelde de heer Kastelen zich om en na en kele jaren werd hij benoemd tot bankwerker eerste klas, in welke functie hij veelsoortige arbeid ver richt. Hem resten nog zeven jaar vóór de pensionnering. De directeur hoopte, dat de heer Kastelen deze jaren met dezelfde ijver zou blijven werken. Daarna bood spr. beide ju- larissen namens het gemeentebestuur de gebruikelijke oorkonde en grati ficatie aan. Vandaag geen sneeuw Burgemeester Van Kinschot rele veerde eveneens de loopbanen van beide jubilarissen en deelde vervol gens mede, dat hen bij deze gelegen heid een koninklijke onderscheiding was verleend, waarvan hij de ver sierselen onder hartelijk applaus van de aanwezigen opspeldde. Ook wethouder A. J. Jongeleen wenste de jubilarissen geluk, evenals de directeur, de opzichters en het gehele personeel, met het jubileum van dit mooie bedrijf, dat de stad zo rein houdt. Bij de voorbereidingen voor dit feest had spr. slechts één angst gehad: dat het vandaag zou sneeuwen, zodat het personeel had moeten werken. Gelukkig heeft de natuur met het jubileum rekening gehouden. Nog vele sprekers Nadat de koffie Zo-metzaig. Brengt U Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond vanaf 7.30 uur. ALY BOENEN met zijn „Clavioline-Orgel", 30 Instrumenten, Zang in 6 Talen. Nog enkele avonden in de week is onze gezellig ingerichte boven zaal beschikbaar voor partijen, Bruiloften, vergaderingen, Brid- ge-avonden etc. Telefoon 23325—21444. (Advertentie). werd nog door velen het woord ge voerd. Eerst sprak het raadslid, de heer H. Schüller, namens de com missie van openbare werken. Hij herinnerde er aan, dat hij wel eens verschil van mening met de direc teur had gehad, maar dat hij toch ook aan diens benoeming had mee gewerkt. Spr. was er van overtuigd, dat de dienst perfect marcheerde, dank zij de directeur en het hele personeel. De heer P. C. A. ten Broek, even eens lid van de commissie van open bare werken, de heren Van Iter- son en Hagens waren ook aanwezig betrok vooral de dames van bei de jubilarissen in zijn huldigings woord. Vervolgens sprak de heer C. Ver meer, voorzitter van de personeels vereniging, die enige geschenken aanbood. De heer H. J. J. v. d. Eshof voerde het woord namens de loterij- club en overhandigde de heer Kas telen een cadeau. Hierna dankten beide jubilarissen voor de hun ge brachte hulde, waarna de directeur de bijeenkomst sloot met vooral zijn vreugde uit te spreken over de woorden, die de heer Schüller tot hem gericht had. Hedenmiddag werd het jubileum officiëel gevierd met een bijeen komst in de burgerzaal van het Stadhuis, tijdens welke het herden kingsboek werd aangeboden. Wij ko men er morgen nader op terug. LEIDEN EN OEGSTGEEST Gistermorgen is aan de uitgang van alle kath. kerken in Leiden en Oegstgeest een circulaire uitgereikt met het programma van de inter-pa- rochiële viering van het Maria Jaar 1954. De zuiver parochiële activitei ten zijn hierin opgenomen. Vcor alle katholieken van Leiden en Oegstgeest zal in een nader te be palen zaal op Donderdag 11 Feburari (feest van Maria's verschijning in Lourdes) een Lourdes-avond gehou den worden. Vervolgens in de Pas sieweek (3—10 April) een grote Lij densavond in de Stadsgenoorzaai, eveneens voor alle katholieken. Op Zondag 22 Augustus (feest van het Onbevlekt Hart van Maria) volgt een grote Fatima-avond met vertoning van de Fatima-film. Daarna in de Octobermaand een Maria-hulde in de Stadsgehoorzaal, eveneens voor alle katholieken. Bovendien worden er voor alle ka tholieken enige kerkelijke bijeenkom sten gehouden: op Maandag 24 Mei (feest van Maria, hulp der Ohriste- nen) in de St. Leonarduskerk een bezinningsavond op de zorgvolle toe stand der Kerk (o.a. onkerkelijken), op Zondag 27 Juni (feest van Maria van Altijddurende Bijstand) een gro te smekingsstonde in de St. Petrus- kerk en op Woensdag 8 December in alle kerken een plechtige sluiting van het Maria-jaar, wellicht met een Avondmis. Het programma, dat samengesteld is door de geestelijkheid van Leiden Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur I telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Wij ontvingen van enige Leidse „jongeren" een schrijven, waarin zij als hun mening te kennen geven, dat het beter zou zijn, als de krant in tegenstelling tot de gangbare ge woonte wel recensies gaf van „af gekeurde" films. Met name achten zij het gewenst, dat de reden van af keuring uiteen wordt gezet, hetgeen h.i. van positieve waarde zou zijn. Men zou dan met groter verantwoor delijkheid een bioscoopprogramma kunnen uitkiezen. Tevens zouden zij prijs stellen op een gelijkluidend oordeel van de cri- tici. Wfj moeten zeggen, dat het schrij ven van deze Leidse jongeren ons niet overtuigd heeft van de juistheid van hun standpunt en de onjuistheid van het onze. Beginnen wij met de laatste op merking over het gelijklmdende oor-j van hoe Qt belang deze dienst gebouw HooglaniLe Kerkgracht'éF" enkele Seschenken aan- deel der critici. Met de wenselijkheid v0(jr de stad en T00r de gezondheid j 6 ,orlo„ n Ks Maandag 4 Januari, honderd jaar wordt. We vernamen Vandaag is het feest in Leiden! hedenmorgen nog, dat op die dag van Feest van de Reinigingsdienst! Mis- 3 tot 5 uur iedereen in de gelegenheid schien zegt dit u niet zoveel, maar zal gesteld worden Leidens hon- warop hij dit 40 jaar k^ft.pdj^n^en P.C. 6 L. huldigde de heer J. Koelewijn In tegenstelling met vorige jaren, toen er altijd een groot aantal ju bilarissen was te huldigen, stond de heer J. Koelwijn Zaterdag alleen in het middelpunt aer belangstelling op de grote jubileumavond, die in de Stadsgehoorzaal werd gehouden door het Jubileumfonds van de N.V. Sa- jetfabrieken P. Clos en Leembruggen. De heer Koelewijn, die in de loop van vorig jaar het feit herdacht, dat hfj vóór 40 jaar als vertegenwoordi ger bij deze N.V. in dienst trad, werd toegesproken door de voorzitter van het Jubileumfonds, de heer 1. Har- tevelt. Spr. wees op de belangrijke plaats, die een vertegenwoordiger van een bedrijf inneemt. Hij is ae man, die voor de orders moet zorgen en het c-ontact met de relaties weet te be waren. De heer Hartevelt bracht de "heer Koelewijn dank voor de wijze, dan.dient u toch wel te bedenken derd-jarige geluk te het bood hem namens het Jubileumfonds daarvan kunnen wij natuurlijk vol-1 yan de bevolking Enfi£ ledig instemmen, maar juist om die w ,Fftre1art leest ÏT'wlrwïllirën het vers!aS maar"eens op deze pagina. lessen in de zalen van de H.B.S. en gelijHmdeniüiewi ^e b™Kkste g T haakjes; ^at kunnen men- het Gymnasium met ingang van he- snraak ™kt tussfnde Kattalie-sen toch vergeetachtig zijn. Zaterdag denavond worden hervat. De lessen te Mm9Sïïl. de KÏthdSïe hebben alle Leidse Waden SePubIi" de zaal Pieterskerkgracht hegin- plrs volcenf welke atsnraak de Ka- i cecrd' dat er in verband metnen volgende week Maandag weer. tholi'eke bladen de beoordeling vanMaandag geen vuihus De pianist Paul Kurpershoek zal de K V C. zullen overnemen, terwiil I worlJt opgehaald. Desondanks zag morgenavond om 8 uur een recital i geven in de kleine stadsgehoorzaal. I Het programma bevat werken van Mozart, Beethoven en Debussy. De heer J. J. Herweïier, boekhou der bij de N.V. „Condor", Papenstraat De leden van de R.K7 Gym.ver. Van deze gelegenheid maakte spr. „Groen Wit" moeten weten, dat de tevens gebruik om de directie, de heren mr. C. J. Leembruggen en G. O verduin Jzn., te danken voor de belangstelling, die beiden voor het de K.F.C. zullen overnemen, terwijl worac opgenaam. uesonaanus zag van haar kant de K.F.C. in haar men vanmorgen talloze volle yuilms- keuringscommissies steeds een film-1 aakken. op het trottoir staan journalist zal opnemen. Misschien is y°°f niet^ Want de mannen -neren er hier of daar een blad, dat zich^t vandaag en trekken zich er daar niet altyd aan stoort en soms! voor deze ene keer mets van aan - is het volgen van de afspraak ookdat de Leidenaars^ him vuilnis kwijt 2, heeft de pensioengerechtigde leef- niet mogelijk, als er nl. een film I willen. Groot gelijk. tijd reeds overschreden en is met draait, welke nog niet door de K.F.| Dezer dagen heeft de dienst van i ingan? van het nieuwe j'aar van zijn C. gekeurd is. Maar overigens is de- gemeentewerken bij de verkeerslich- welvediende rust gaan genieten. A.s. ze afspraak waaraan ons blad zich ten NoordeindeBreestraat de rub- 1 Vrijdagmiddag tussen 3 en 5 uur strikt houdt een waarborg voor ber-drempels uit de straten gehaald, kunnen belangstellenden afscheid die vroeger dienden voor het over- j van hem komen nemen op hèt kan- springen van de lampen op rood,foor van de N.V. groen, oranje. Sedert enige jaren wa- Donderdagavond 7 Januari concer- ren de drempels defect en werden de teert het Kesidentie-Orkest onder lei- stoplichten met de hand bediendding van Willem van Otterloo in de door een agent bij de Gijselaars- Stadsgehoorzaal te Leiden, met so- oordeling „ontoelaatbaar" (d.i. on-1 bank. Het is nog niet bekend wat er j listische medewerking van de Dianis- i.jin de toekomst gaat gebeuren. Blij- ten Theo van der Pas en Gerard ven de agenten de lichten met de Hen"eveld en de slagwerkers Frans hand bedienen? Of komt er een nieuw van der Kraan en Wim Heesen. Vóór automatisch systeem? Gemeentewer- de nau2e fc. d;t concert gewijd aan ken peinst er nog steeds over. werken van Mozart, en wei de Ondertussen gaan wij verder om Ouverture tot zijn opera „Don Gio- U te vertellen, dat Zaterdagmorgen vanni" en zijn concert voor twee om 7 uur de 38-jarige expeditie- piano's en orkest in Es. Na de pauze knecht J. de la R., wonend in de brengen de solisten het concert voor Druckerstraat, op de Haarlemmer- twee piano's en slagwerk van Bar- weg door de duisternis misleid werd tók en bes'uit Van Otterloo het con- en met zijn bromfiets tegen een gevelcert met de Ouverture „Le Carna- re^ een ,27vare, hersen- vaj Romain" van Hector Berlioz, schudding op en werd door de E.H.D. een eensluidend oordeel. Dezè band met de K.F.C. is niet alleen een waarborg voor een gelijk luidend oordeel, maar tevens een waarborg voor een verantwoord oor deel. Wie zich dus houdt aan de be- elaatbaar" (d.i. on toelaatbaar voor iedereen, zelfs voor z.g. gerijpte volwassenen!) en zo'n afgekeurde film niet bezoekt, han delt steeds met volledig begrip van zijn verantwoordelijkheid. Wij begrijpen, dat menigeen graag zou willen weten, waarom een be paalde film is afgekeurd, maar wij betwijfelen zeer of deze wetenschap van positieve waarde zal zijn. Tenzij men zijn eigen oordeel (welke dan slechts gebaseerd zou kunnen zijri op de toch altijd summiere medede lingen in de krant) zou willen stel len boven dat van de K.F.C. (welk oordeel berust op eigen aanschou wing) en zelf zou willen gaan uit maken of de aangegeven motieven wel voldoende zijn voor een afkeu ring. Het enige motief, dat wij zouden kunnen vinden voor een mededeling van de afkeuringsgrond in de krant, kan hierin gelegen zijn dat men te genover iemand, die de film wel ge zien heeft en beweert, dat „er hoe genaamd niets viel af te keuren", kan zeggen, om welke reden de film wel degelijk afkeurenswaardig is. Maar tegenover dit voordeel dat nog maar zeer dubieus is, gezien de subjectiviteit der meningen staan zovele nadelen, dat de schaal naar onze stellige overtuiging uitslaat naar de wenselijkheid van onze tot nu toe gevolgde houding, n.l. zelf I Delft (B-bas) werd le in de superieu- niet te gaan bezoeken wat wij an-1 re afdeling met 196 punten. Hii kreeg deren afraden. een extra prijs als tweede in het Wij willen die nadelen wel even aantal punten van de gehele supe- aanduiden. rieure afdeling. De heer D. Ver- Wil men een gefundeerd oordeelstraete (tuba) behaalde de le prijs naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. En Zaterdagmiddag was er een schoorsteenbrandje in de Greven- straat bij de fam. Van der S. De brandweer veegde de vuile schoor steen en het leed was weer geleden. Nog een brandje. Gistermiddag om vier uur vloog een kerstboom in de brand op de tweede verdieping van het St. Liduinahuis aan de Zoeter- woudsesingel. Voordat de brandweer er aan te pas kon komen, hadden de bewoners het vuur al met emmers water geblust, zodat het ongelukje goed afliep. Zaterda® hebben zes leden van het Leidse Politie Muziekgezelschap deel genomen aan het solisten-concours in Maassluis. Er werden klinkende re sultaten behaald. De heer Gijs van Foncis steeds aan de dag leggen. Een woord van dank, waarin hij ook de bedrijfsleider, de heer J. Sap, die steeds weer voor het Fonds klaar staat, betrok. Mr. C. J. Leembruggen had even eens veel waardering voor de capaci teiten van de heer Koelewijn en zei- de, dat de directie zich van ganser harte bij deze huldiging aansloot. Tenslotte wenste spr. alle medewer kers een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. Nadat de heer Koelewijn, wiens echtgenoot met een fraai bouquet bloemen werd verrast, een woord van dank had gesproken, zorgde het Ca baretgezelschap van Willy Vervoort, voor een plezante avond, waaraan o.a. medewerkten de Annabelle's, twee charmante zingende en dansen de meisjes, Antoine Faveur, die in Leiden de primeur bracht van het wonder-aocordeonorgel ,en accor deon, waarop orgelmuziek ten gehore werd gebracht Franski, die zich ontpopte als een veelzijdige clown, en The Rille Brothers, die niet alleen lenig, doch oor zeer humoristisch wa ren. Tenslotte zorgde Co v. d. Heide Wyma voor de muzikale omlijsting van dit met veel enthousiasme ont vangen programma. Een geanimeerd bal o. 1. v. de heer J. Alphenaar en met medewerking van Hofenks Melody Makers, besloot STADSKOK.1 deze geanimeerde avond. en Oegstgees; en dat wat het niet- kerkelijke deel betreft o.a, met medewerking van de Plaatselijke Raad van Maatschappelijk en Cultu reel Overleg te Leiden zal worden uitgevoerd, vermeldt voorts kerke lijke bijeenkomsten voor verloof den, moeders, kinderen, mannen, ouders en schoolvrije jeugd. Over de organisatie van bedevaarten zullen t. z. t. nadere mededelingen gedaan worden. In ons blad zullen alle bij eenkomsten rog afzonderlijk aange kondigd worden. De katholieken wordt aangeraden de circulaire te be waren en op te hangen in de huiska mer, zodat men tijdig rekening kan houden met de geplande bijeenkom sten. Het behoeft nauwelijks betoog, dat het Mariajaar een prachtige gele genheid is voor verdieping van het geloofsleven en de Maria-verern». Het grote programma, dat thans in grote lijnen is uitgestippeld, kan alleen met succes uitgevoerd worden, wanneer de katholieken van Leiden en Oegstgeest in groten getale ge hoor geven aan de oproep van hun feestelijkheid door hun belangstel ling voor de kerkelijke en buiten kerkelijke bijeenkomsten te tonen. DR. W. STEVENS BENOEMD TOT HOOGLERAAR IN BANDOENG. Dr, W. Stevens, hoofdassistent aan het Organisch Scheikundig Labora torium te Leiden, is benoemd tot hoogleraar in de chemie aan de Universiteit van Bandoeng. Reeds op 15 Januari a.s. zal hy naar Indone sië vertrekken. De heer Stevens werd 10 Maart 1910 geboren in Groningen, waar hij in 1928 zijn universitaire studie aan ving en in 1940 promoveerde op het j proefschrift „Condensatie van enkele alpha-diketonen met oxy-, thio- en seleno-diazijnzuur". Nadien was dr. Stevens geruime tijd werkzaam aan de research-afdeling van Philips Roxane te Weesp, waarna hy enige jaren geleden verbonden werd aan het laboratorium te Leiden. AMSTPERDAMSCHE BANK N.V.- INC ASSO-BANK N.V. TE LEIDEN. Mr. I. Opstelten, directeur van de Amsterdamsche Bank N.V.-Incasso- Bank N.V. te Leiden is benoemd tot directeur van het kantoor Eindho ven. De heren H. van der Werf, E. J. van Cortenberghe en H. Zaalberg, bijzondere procuratiehouders, zijn benoemd tot algemeen procuratie houders van het kantoor Leiden. DE HOFSTAD OPERETTE PROLONGEERT „WIENER BLUT" Met een nieuwe tenor De Hofstad Operette, de voort zetting van de voormalige Fritz Hirsch Operette, onder directie van Meijer Hamel, Otto Aurich en Fritz Steiner, geeft op Vrijdag 8 Januari in de schouwburg te Leiden een voorstelling van Johan Strauss' „Wie ner Blut". Evenals het vorig jaar met „G'schichten aus dem Wienerwald" heeft nu ook Johann Straus' klassie ke „Wiener Blut" zóveel succes ge had, dat het ensemble opnieuw be sluiten moest „Wiener Blut" te pro longeren. In de hoofdrollen treden ook dit maal op: Fritz Steiner, Otto Aurich die tevens de regie voert Ruth Rhoden, Herman Valsner, Claire Clairy, en Mizzy van der Lans. In de grote rol van graaf Zedlau zal men nu Tony Diamant zien en horen, een jonge tenor, die enige ja ren fis solist verbonden is geweest aan grote operagezelschappen in het buitenland en daarbij is opgetreden in tal van opera's en operettes. Burgerlijke Stand Géboren: Wilhelmus Cornelis, z. v. F. J. Verhoeven en E. C. H. Trel; Reindert Jan, z. v. W. Zaalberg en L. Slootweg; Martha Jorina, d. v. D. S. Blom en S. Pronk; Jacoiba Joukje, d. v. J. Jonker en J. Flaman; Maria Elisabeth Gerarda, d. v. J. A. Fran ken en M. J. Devilee; Benjamin Alhman, z. v. B. A. v. d. Steen en M. G. de Wekker; Mattanja El ja, d. v. G. J. de Hoog en N. van Breda; Ni- colaas Maria, z. v. P. J. Captein en DE KAAG Pastoor Pronk gaat naar Enkhuizen Kapelaan vStijn uit R'dam wordt pastoor in de Kaag Pastoor N. G. Pronk, die ongeveer vijf jaar geleden herder werd van de parochie in De Kaag, is benoemd tot pastoor van de parochie van de H. Franciscus Xaverius in Enkbuizen. Tot pastoor in De Kaag is benoemd de weleerwaarde heer M. C. van Stijn. Pastoor Van Stijn werd gebo ren in Waddinxveen op 12 Mei 1905 en priester gewijd op 14 Juni 1930 Hij was achtereenvolgens kapelaan in Den Helder (O.L.Vr. Onb. Ontv.); Alkmaar (St. Laurentius), Amster dam (St. Agnes). In 1942 werd hy benoemd tot kapelaan in de parochie van de H. Hildegardus te Rotterdam, waar kapelaan v. Stijn hedenmorgen bericht van zijn pastoorsbenoeming ontving. LISSE DODELIJK ONGEVAL De heer J Harting stak op Oude jaarsavond de Hereweg over en werd gegrepen door een auto. De terstond gewaarschuwde geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. De heer H.» die 74 jaar oud is, is aldaar aan de be komen verwondingen overleden. Laatste Berichten AFSCHEID VAN DR. PLESMAN Omstreeks kwart over acht heden morgen is het stoffelijk overschot van dr. Plesman het hoofdgebouw van zijn onderneming, de KLM, binnen gedragen en in de hall opgebaard. Hy ligt daar, met een dodenwacht van het vliegend personeel aan hoofd en voeteneinde staande, vredig, wei nig veranderd en met de handen ge vouwen. Het is, alsof hij rustig slaapt. De hall is gevuld met tientallen bloemstukken en kransen, evenals het voorportaal. De zoon van dr. Plesman, de heer Albert Plesman jr. en de schoonzoon, de heer Smithuysen, hebben met de directeuren van de KLM de chapelle ardente bezocht en daarna heeft een vrijwel onafgebroken stroom Neder landers en buitenlanders afscheid genomen. HIJ LAG IN BED TE ROKEN In een perceel aan de Kalkoen straat te Den Haag heeft een bin nenbrandje gewoed, dat ontstaan was doordat de bewoner, een zekere J. G. H., in bed had liggen roken. De kapokmatras was dientengevolge in brand geraakt. H. werd in bewuste loze toestand aangetroffen, als ge volg van de sterke rookontwikkeling. Hij had ernstige brandwonden opge lopen. Vervoerd naar een der zie kenhuizen is hij later overleden. HOOG WATER IN DENEMARKEN In de Deense stad Randers (Jut land) zijn Maandag 30 straten over stroomd met door een harde Noor denwind opgestuwd water. In enkele straten stond het water 1.50 m. hoog. Velen werden in hun huizen ge ïsoleerd en moesten met bootjes ge red worden. Er waren geen doden of gewonden, maar men verwacht, dat de schade aanzienlijk zal zijn. C. L. E. v. d. Poel. Overleden: A. v. d. Broek, man, 61 jaar; P. Siera, zoon, 5 dagen; J. v. d. Pot, man, 36 jaar; T. Bosman, man, 70 jaar. BELANGSTELLING VOOR POSTDUIVEN over een film hebben, dan is het vaak noodzakelijk om bijzonderhe den te kennen; het is maar al te dik wijls niet aan te raden in een krant op deze details in te gaan. Volstaat men met summiere aanduidingen, dan heeft de lezer het gevoel met een kluitje in het riet te worden ge- stuurd, terwijl bij elke verduidelij- Iking het gevaar van de zuigkracht van het kwade niet denkbeeldig is. Anders gezegd: globale aanduidin- f gen zeggen niets; zeggen ze wel wat dan zyn ze voor velen gevaarlijk. Sk in de eerste afdeling met 163 punten en kreeg eveneens een extra prijs voor het hoogste aantal punten in de hele eerste afdeling. De heer P. v. d. Akker (bariton) werd le in de sup. afd. met 165 punten. De andere heren kwamen als volgt uit de strijd: J. Handgraaf (alt) 3e pr, 2de afd.. 126 p.; F. Teunissen (sax.tenor) 2e prijs, le afd., 133 p.; R. de Wolf (trombone), 2e prijs, le afd., 145 p. Op 24 December meldden wij reeds, dat de wed. ZirkzeeRoozen- daal, Marnixstraat 12, op 6 Jan. a.s. De postduivenverenigingen L.P.C. en de Vriendenclub hebben een club tentoonstelling georganiseerd resp. in Oud-Hortuszicht en de Kleine Burcht. Beide shows mochten zich in een grote belangstelling verheugen. Uitslag L.P.C.-jeugd. Oude doffers t/m 200 km.: 1. J. Flippo; 2. A. J. Honsbeek. Oude duivinnen t/m 200 km.: 1. J. Mieremet; 2. R. Ranselaar; 3. H. Hors. Oude doffers 100300 km.: 1. J. Driessen; 2. R. Prins. Oude duivinnen 100300 km.: 1. W. Griffioen; 2. J. Driessen. Jonge doffers t/m. 200 km.: 1. C. Alkemade; 2. 2. W. Mieremet. Jonge duiven t/m 200 km.: 1. C. Alkemade; 2. W. Griffioen. Jonge doffers t/m 100 km.: 1. J. Flippo; 2. H. A. Strijk. Jonge duiven t/m 100 km.: 1. A. J. Honsbeek. Onbevlogen duiven: 1. F. Jansen. Jonge doffers (onbevlogen): 1. J. Bekkering; 2. F. Jansen. Jonge duivên (onbevlogen): 1. J. Flippo; 2. C. Alkemade. Beste ouder: J. Driessen (tevens beste van de gehele tentoonstelling). Beste oude duivin: J. Mieremet. Beste jonge doffer: J. Flippo. Beste jonge duivin: C. Alkemade. Uitslagen L.P.C. Klas 1. Oude doffers 500 km en hoger: 1. J. Vogelenzang; 2. N. Ouds hoorn; 3. H. Sterk; 4. H. Sterk; 5. N. Oudshoorn. Klas 2, oude duivinnen 500 km en hoger: 1. H. v. Alphen; 2. N. Ouds hoorn; 3. Gebr. de Groot; 4. J. C. Knynenburg. Klas 3, oude doffers 270500 km.: 1. N. Oudshoorn; 2. Gebrs. de Groot; 3. H. Smit. Klas 4. Oude duivinnen 270500 Ion.: 1. B. Geenjaar; 2. N. Oudshoorn; 3. J. Schouten. Klas 5. Oude doffers 65270 km.: 1. Nic Oudshoorn; 2. R. Pet; 3. J. Pardon. Klas 6. Oude duivinnen 60270 270 km: 1. W. F. Arbouw; 2. Gebr. Segers; 3. B. Honsbeek. Klas 7. Oude doffers (onbevlogen) 1. A. G. M. Zonneveld; 2. Gebr. de Groot; 3. B. Geenjaar. Klas 8. Oude duivinnen (onbevlo gen): 1. Gebr. Segers; 2. H. Sterk. Klas 9. Jonge doffers 200300 km: 1. H. Fasel; 2. W. F. Stouten; 3. J. j Pauw, Klas 10. Jonge duivinnen 200300, km.: 1. Gebr. Segers; 2. H. Sterk; 3. R. Pet Klas 11. Jonge doffers 60250 km: 1. Gebr. Segers; 2. J. Vogelenzang; 3. H. Smit. I Klas 12. Jonge duivinnen 65250 I km.: 1. Oudshoorn; 2. H. Flippo. Klas 13. Jonge doffers (onbevlo-1 gen): 1. W. F. Arbouw; 2. Oudshoorn j 3. J. Pauw. j Klas 14. Jonge duivinnen (onbe-1 vlogen): 2. Th. J. Werter; 3. M. Nijs- I sen. Klas 15 Jonge doffers (3 oude pen nen): 1. Gebr. de Groot. Klas 16. Jonge duivinnen 3 oude pennen): 2. J. Warmerdam. Hokkampioensohappen (aangewe- zen duiven): 1. W. F. Arbouw 361 p. i 2. N. Oudshoorn 360 p. 3. H-. Sterk 360 p., 4. W. Vogelenzang 35914 p. Beste vogel van de gehele tentoon stelling Nic. Oudshoorn. Uitslagen De Vriendenclub. Klas 1. Oude doffers 5001000 km.: 1. J. v. Seggelen; 2. W. J. Mark; 3. L. Gijsman; 4. J. Brouwer; 5. J. Krekelaar. Klas -2. Oude duivinnen 5001000 km.: 1. L. Gijsman; 2. A. Dy^élbloem; 3. F. Delsasso; 4. J. J. Mulder. Klas 3. Oude doffers 300500 km: 1. J. Krekelaar; 2. J. v. Seggelen; 3. W. Vijlbrief; 4. G. A. v. d. Reyden; 5. J. Boom. Klas 4. Oude duiven 300500 km.: 1. Delsasso; 2. J. Brouwer; 3. P. van Griensven; 4. J. v. Duuren. Klas 5. Oude doffers 100300 km: 1. J. Brouwer; 2. J. Boon; 3. J. Se- lier. Klas 6. Oude duiven 100300 km.: 1. W. Vijlbrief; 2. J. Boom. Klas 7. Oude doffers (onbevlogen) 1. J. v. Seggelen; 2. P. v. d. Berg; 3. J. v. d. Reyden. Klas 8. Oude duiven (onbevlogen). 1. G. v. d. Reyden. Klas 9. Jonge doffers (alle kleu ren): 1. J. v. Leeuwen; 2. J. v. Seg gelen; 3. J. v. Seggelen; 4. J. J. van Dort; 5. G. v. d. Reyden. Klas 10. Jonge duiven (alle kleu ren): 1. J. v. Seggelen; 2. J. Kreke laar; 3. G. Vlaardingerbroek; 4. J. J. Mark; 5. P. v. d. Berg. Klas 11. Jonge doffers (bont en niet genoemde kleuren) :1. Vlaardin gerbroek; 2. J. Krekelaar; 3. C. P. Gijsman; 4. M. v. d. Veer. Klas 12. Jonge duiven (bont en niet genoemde kleuren): 1. F. Delsas so; 2. F. Delsasso; 3. L. Gijsman; 4. C. Vlaardingerbroek. Beste oude doffer: J. Krekelaar; beste oude duivin: F. Delsasso; beste jonge doffer: C. Vlaardingerbroek; beste jonge duivin: F. Dels^so.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2