RIJNSTREEK DUINSTREEK Een Zalig Kerstleest voor U allen DANSSCHOOL HENNY BOES - OEGSTGEEST - Rijnzichtweg 44 - Tel. 25439 - Speciaalschool voor R.K. Jongelui - LID „SAN FILIPPO NERI" DONDERDAG 24 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EEKSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RITN AVIFAUNA GAAT VOOR PASEN OPEN Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling: van het gemeentebestuur het vogelpark „Avifauna" het vol gend jaar op Zaterdag 10 April, even voor Pasen, officiéél te her-openen. RESTAURATIE OUDSHOORNSE KERK Naar wij vernemen heeft de minis ter van O. K. en W. het kerkbestuur van de Ned. Herv. kerk, de zgn. Oudshoornse kerk, toegezegd in 1955 voor de Rijksbegroting en subsidie bedrag aan te zullen vragen voor de algehele restauratie van de kerk. Het bedehuis, daterende uit de 16e eeuw, dat een sieraad is voor het land en beroemd om zijn mooie ge brandschilderde ramen, behoeft drin gend algehele restauratie. De kosten hiervan zijn begroot op ongeveer 100.000. Sedert vele jaren beijvert het kerk bestuur zich, in samenwerking met het gemeentebestuur, voor de verbe tering van het ex- en interieur van zijn gebouw, dat reeds ook de be scherming geniet van Monumenten zorg. De voorlopige werkzaamheden zul len worden uitgevoerd onder archi tectuur van de architecten ir. L. H. H. v. d. Kloot Meijburg en H. v. d. Kloot Meijburg, Scheveningseweg 108, Scheveningen. ROUW „BARONIE" VORDERT De bouw van de nieuwe fabriek van de N. V. De Baronie, vordert volgens de plannen. Hoewel de werk zaamheden in een enkele afdeling van de N. V. reeds eerder zullen aanvangen, ligt het in de bedoeling de officiële opening van het gehele complex in October 1954 te doen plaats hebben. Rioolwater-zuiveringsinstallatie De uitvoering van de bouw van de gemeentelijke riool water-zuiverings installatie, ligt, dank zij het gunstige weer, op het werkschema voor. Het gehele heiwerk aan de overzijde van spoorbaan LeidenUtrecht derwerp: Ontstaan van de bodem in de directe omgeving, waarnaar met grote belangstelling werd geluisterd. Voorzitter Droogh dankte na deze instructieve lezing de inleider. HOOGMADE Wit-Gele Kruis. De leden, die materialen wensen te gebruiken ten behoeve van zieken, worden verzocht zich te vervoegen bij de heer Th J. van der Wereld, teneinde een uit- leningsbewijs in ontvangst te nemen, waarmede men zich dan tot het de pót kan wenden. klaar. Dezer dagen wordt met heien begonnen aan deze zijde van de baan. De slykgistingstank is bekist, de an dere tank is reeds onderheid. Het werk wordt uitgevoerd voor wat het beton- en grondgedeelte betreft, door de N. V. Vobi te Vinkeveen voor 523.800 en de pomp- en electrische installaties door Landustrie te Sneek voor 155.895. Het water wordt in de Spoorvaart geloodst, zolang deze niet gedempt wordt. Daarna zal een nieuwe voorziening worden getrof fen, om het afgewerkte water in de Rijn te loodsen. BODEGRAVEN R.K. Vrouwengemeenschap. De avond van de R.K. Vrouwengemeen schap, afd. Bodegraven-Zwammer- dam, die oorspronkelijk in Rehoboth gehouden zou worden, heeft tenslotte in het klooster van de Eerw. Zusters doorgang gevonden. In de refter was door de goede zorgen van de Zusters een zestal verschillende kersttafels in gereedheid gebracht. Door de voorzitster, mevr. Moons Kasbergen, werden zeer terecht woorden van lof en dank gericht tot de Eerw. Zusters, die dit alles zo voortreffelijk en belangeloos ver zorgd hadden. Jammer was dat slechts een gedeelte van de leden deze leerzame avond meemaakte. Schoolfeest. Tegen Kerstmis viert pastoor Janus zijn verjaardag. De schooljeugd heeft daar een eigen middag voor. En zo waren ruim 200 jongens van de St. Willibrordus- school bijeen in de grote zaal van het Parochiehuis om de parochieher der te huldigen Om kwart vopr twee arriveerde de pastoor met zijn beide kapelaans de weleerw. heren J. Voortwist en P Harding. Een koortje o.l.v. de heer v. Beek zong een fees telijk welkomstlied gevolgd door en kele geestige volksliedjes. Eeri van de oudere leerlingen liet een geluk wens horen en overhandigde de pas toor het cadeau van de school Hier na volgde een bonte rij van schets jes, declamaties en spelletjes, waar van enkele de zaal danig aan 't la chen brachten. De laatste nummer tjes wezen op het naderend Kerst feest. Hierna konden dë aanwezigen een uurtje genieten van een pop penkastvoorstelling van de heer J. Akkermans met een vierdelig stuk: „Gestrafte hoogmoed", dat met gro te aandacht gevolgd werd. Aan het eind van de middag sprak de pastoor de kinderen toe en bedankte allen voor alles, wat hem deze middag was geboden. L.T.J. Tijdens de ledenvergade ring van de L.T.J. afd. Bodegraven- Zwammerdam, die in het Parochie huis werd gehouden gaf voorzitter A. Droogh een verslag van de Natio nale Studiedagen van de Katholieke Nederlandse Jonge Boeren en Tuin- dersbond over het probleem: Massi ficatie. Deze studiedagen waren ge durende een week gehouden op Ons Erf in Berg en Dal. Meegedeeld werd dat van 8 tot 12 Januari a.s. een cur sus zal gehouden worden over: Tra ditie en Vernieuwing en van 1823 Januari een kadercursus over het zelfde onderwerp. Ook door Gouden Ringen zal in dei eerstkomende maan den enkele cursussen verzorgd wor den. Hierna hield de heer J. Piket een interessante lezing over het on- LANGERAAR L.T.B. Gisterenavond hield de afd. Langeraar van de L.T.B. een le denvergadering in het parochiehuis. Helaas was de opkomst der leden niet groot. De voorz. de heer J. Th. Volgering geloofde dat dit voor een deel is toe te schrijven aan andere vergaderingen die ook op dezen avond werden gehouden. De voorz. deelde mede dat het bestuur verga derd had met het bestuur van de C.B. T.B., en de voorzitters der bei de organisatie's een onderhoud had den gehad met B. en W. over de hulp die eventueel aan sommige tuinders zou moeten worden ver strekt. Het gem.bestuur was bereid mede te werken hulp aan zelfstan digen te verlener via de sociaal economische bysta regeling. Men wende zich in zulke gevallen tot het gem.bestuur. Van de kring Leiden van de L.T.B. was een schrijven ontvangen inzake een culturele avond in de Stadsge hoorzaal op 27 Januari a.s. Wie in teresse heeft voor deelneme hier aan kan dit aan het bestuur kenbaar maken. Vervolgens wordt een be spreking gewijd aan de Ned. R.K. Bloemisten vakbond. De voorz. licht dit onderwerp nader toe. In begin sel heeft men het beter geacht in eigen kring de Veenstreek georga niseerd te blijven. Echter zal men op de a.s. Jaarvergadering nog een uit gebreide bespreking aan dit punt wijden, omdat er nu zo weinig bloe misten aanwezig waren. Hierna ll4spreekt de heer C. Gelein, hoofdass. is I bij hét Rijkstuinbouwconsutentschap ROELOFARENDSVEEN Kerstgedachte voor K.A.B. In de zaal van „De Vier Heemskinde ren" hield de K.A.B. haar jaarlijkse traditionele Kerstgedachte-avond. In zijn welkomstwoord kon de voorz. der KAB. N. A. J. Rietbroek dit maal tevreden zijn over- de zeer be hoorlijke opkomst. Hy deelde ver volgens mede dat er bij de Sikkens Lakfabrieken werkkrachten en jon gens voor opleiding geplaatst kon den worden. Ter inleiding van de Kerstgedachte zong het Maria Goretti-koortje o.l.v. de heer G. Kuipers enkele kerstlie deren. In de Kerstgedachte besprak pater van Dijk de voorbereiding tot Kerstmis en hetgeen hierover is weergegeven in het Evangelie. Met een kort dankwoord besloot de voorz. deze avond. RIJNSATER WOUDB GEMEENTERAAD De raad van Rijnsaterwoude kwam in vergadering bijeen. De raad ging nl. in gesloten vergadering ter be spreking van enkele woningproble men. De huren der 4 in 1953 klaargeko men woningen zullen met 0,30 per woning verhoogd moeten worden. De bijdrage aan de technische dienst zal voor 1954 2,75 per inwo ner bedragen, voor 1953 is dit bedrag nader bepaald op 2, Besloten werd in samenwerking met de gemeente Leimuiden een tel machine aan te kopen. De kosten zijn 850,Voor rekening van Rijnsa terwoude komt ƒ283,33 (1/3 deel). Aan de Onder wijs vereniging der LTB werd een bijdrage verleend van 50,omdat een leerling uit de ge meente de landbouwschool te Voor hout bezoekt. Aan de afd. Rijnsaterwoude van de EHBO zal over 1953 een subsidie verleend worden van 150, IJsclub. De leden van „De Een dracht" kwamen bijeen in het café De Boer. Secretaris S. J. Visser gaf het jaarverslag, waaruit bleek dat „De Eendracht" een recordaantal leden heeft geboekt, n.l. 119, dank zij de activiteit van de bode G. v. Wierin- gen. De penn., de heer G. Bergshoeff, had een batig saldo van 66.98; het geldelijk bezit was ƒ451.05. De heren W. Timmers, N. Disseldorp, E. G. Ro- seboom en C. de Bruin werden bij acclamatie herkozen. Algemeen was men van oordeel, dat een baan van 400 M. gemaakt moet worden in de toekomst, om ook in aanmerking te kunnen komen van wedstrijden van formaat. De heer Joh. v. Zwieten, lid van De Eendracht, maar tevens een vooraanstaand bestuurslid van Het Meerendistrict, gaf hierna een uiteenzetting van de plannen in een komend ijsseizoen met de bekende Merentochten, enz. Na het officiële gedeelte had de traditionele gratis verloting plaats. ZEVENHOVEN Candidaatstelling Prov. Staten. In de gehouden vergadering van de K.V.P. afdeling Zevenhoven werden als candidaat voor de in April a.s. te houden verkiezingen voor de pro vinciale staten gesteld: M. P. van der Weijden, te Nieuwkoop; A. C. A. Deerenberg, te Schoonhoven en Jhr. Von Fisenne, te Warmond. ZOETERWOUDE Rectificatie. De geslaagden voor het examen lingerie-naaien stonden gisteren abusievelijk onder Zoeter- meer vermeld. over de bloementeelt. Spr. beperkte zich tot het maken van enkele losse opmerkingen. De inning van de contributie geeft na de Statutenwijziging van de' Vei ling enige verandering. Het gemak kelijkst zal zijn via de veiling. Het bestuur gelooft wel dat deze bereid zal zijn tot inning maar dan moeten de LTB-leden een verklaring geven dat zij met een dergelijke inning ac- coord gaan. Deze vergadering werd afgewisseld met de vertoning van enige zeer in teressante films. NIEUWKOOP Bedrijfsvoorlichting. In de af gelopen drie maanden werden in de zaal van de heer Koker alhier ont wikkelingsavonden gehouden voor voor de landbouwers en veehouders uit deze streek. De cursussen waren georganiseerd door de vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Het Noor delijk Klei- en Veengebied'* van Z.- Holland. Allereerst hield de heer E. J. Bats van het Provinciaal Veevoe derbureau een viertal lezingen over de veevoeding. De belangstelling bleek voor deze onderwerpen zo groot te zijn, dat het bestuur van genoemde vereniging uitzag naar de mogelijkheid hierover nog wat ver der te gaan. Men vond toen de Rijks- landbouwconsulent voor Noordelijk Zuid-Holland, ir C. P. Scheepers be reid om eveneens in vier lezingen de rationele bemesting van ht bouw en grasland te behandelen. Gisteravond-vond de laatste lezing plaats, aan het einde waarvan ir. Scheepers een bespreking hield over de methode van het nemen van grondmonsters. Het van ouds op dat terrein werkende bedrijfslaborato- rium voor grond- en gewassenon- derzoek te Oosterbeek volgt volgens spr. de enig verantwoorde methode van grondonderzoek. In het algemeen waarschuwde ir. Scheepers voor lie den, die als een koopman rondgaan en bij boeren vragen of er nog mon sters genomen moeten worden, daarr bij de indruk wekkend dat zy van de voorlichtingsdienst zijn. Tenslotte dankte ir Scheepers al len voor de goede opkomst en sloot deze cursus. De heer Blij leven, voor zitter van het N.K.V. sprak hierna nog een dankwoord. NOORDEN K.V.P.-Vergadering. Dinsdag avond werd in de zaal van de wed. Kuyf een leden vergadering gehou den van de K.V.P. Na een pleidooi van de voorzitter S. Splinter over de noodzaak van een contributie verho ging omdat de afdracht aan het hoofdbestuur ook verhoogd is, werd het voorstel om deze van 1.50 op ƒ1.75 te brengen, aanvaard. Als candidaat voor de Provinciale Staten werden voorgedragen: M. P. v. d. Weyden te Noorden; A. C. Dee- denberg, Schoonhoven; F. A. de Hos- son, Leiden; Jhr. von Fisenne, War mond en Heerkens uit Gouda. In de rondvraag kwam het jongere vraagstuk aan de orde. A. Kwakken- bos verklaarde zich bereid om mét enige jongens over deze kwestie te praten om aldus tot een kerngroep te komen, waarna dan bijeenkom sten gehouden kunnen worden wel ke geleid zouden worden door be kwamen propagandisten. HTLLEGOM R.K. Meisjesschool wordt verbouwd De gemeenteraad vergaderde Dins dagavond te 8 uur. In verband met schoolbezoek elders werden de ver zoeken om vergoeding van reiskos ten ingewilligd. De verordening in zake de commissie van toezicht op de avondnijverheidsschool wordt goedgekeurd. Inzake verkoop van grond aan C. B. A. Goemans wordt met algem. stemmen besloten. Bij punt 10 Bouw van woningen stellen B. en W. voor aan de Vosse- dwarsstraat 6 huizen te bouwen en aan het Oranje Nassauplein 6 -etage- woningen. Besloten. De raad besloot vervolgens met alg. st. lid te worden van de Natio nale Woningraad. Vervolgens wordt het voorstel om de heer Ter Hark te bevorderen tot opzichter 2e klase met algem. st. aan genomen. De voorz. komt nu terug op het openstellen der Wachtkamer van het Medisch Centrum. Er wordt nog geen besluit genomen. De voorz. vraagt nu voor de riole ring een aanvullend crediet van 2400 nml 1000 voor revisering der der riooldoortrekmacine en 1400 voor arbeidslonen. Wordt goedge keurd. Als laatste punt in zekere zin spoedeisend vraagt de voorz. of de Raad bereid is medewerking te verlenen bij de verbouwing der St. Martinus-meisjesschool om het ge hele complex centraal te verwarmen. De medewerking wordt met alg. st. verleend. Hierna sluiting waarna Comité Generaal. KATWIJK AAN DEN RITN Dammen. Voor de LDDB-com- petitie speelde de Katwijkse Dam club KDC I tegen Woerden I en ver loor met 911. De uitslagen waren: Jac. FrekeA. C. Brager 11; Fr. SpierenburgJ. Maassen 20; Jac. KoelewijnP. J. Gastelaars 11; G. KoelewijnJ. Blommendaal 20; H. J. KoelewijnJ. v. d. Waay 20; A. A. VooysH. v. Ingen Jr. 02; Am. v. BeelenA. van Mourik 02; C. v. KlaverenN. Ravensbergen 11; Jac. Heemskerk res.H. A. Heuvel man 02; Ab. van Beelen res.- B. Groeneveld 02. Totaal 911. LISSE vele meisjes. Hierna werd het Kerst, gebeuren uitgebeeld. Het zangkoor tje van de Maria-Congregatie zorgde voor de kerststemming met mooie Kerstliederen. Tot slot sprak kap. Kamerbeek zijn dank uit tot de meis jes,'die deze avond tot een groot suc ces hebben gemaakt. Handbal. Na de zware uitwed strijd tegen Dos, heeft MSV I (Da mes) Zondag vrij af. Het programma voor Zondag 27 Dec. is als volgt: 1 uur MSV BZwaluwen A, 2 uur MS V IContact I (Heren), 3.30 MSV IIZwaluwen I (vriendsch.), MSV ni heeft een uitwedstrijd tegen Ra- piditas I. Tot technisch ambtenaar aan.'-* het bureau Openbare Weiden zijn I Tel. 356. Dienstdoende zuster Zr. STOMP WIJK R.K. E.H.B. Woensdag werd in café „Het Blese Paard" aan twaalf leden van de R.W. E.H.B., afd. Stomp- wijk het eind October '53 behaalde diploma uitgereikt, waaraan terecht een feestelijk tintje werd gegeven. Burgemeester Banning stelde het op prijs persoonlijk deze diploma's aan de gelukkigen uit te reiken met een voor ieder toepaselijk woord. Er werd vervolgens een aardige film ge draaid. Mej. C. v. Haastert bracht namens de geslaagden dank aan dr. Perquin voor het vele werk en het grote ge duld bij het geven van de lessen, die zo succesvol zijn geweest. VOORSCHOTEN R.K. Coöp. Boerenleenbank. Gis teravond hielden bestuur en leden van de R.K. Coöp. Boerenleenbank de alg. jaarvergadering Voorz. A. Q. Doeswijk wees op de uitbreiding van het werkterrein van de bank, welke in de afgelopen jaren is ver kregen en wel dat er ook gelden kunnen worden verstrekt aan niet- agrariërs, dus aan de middenstan ders. De kassier-secr., de heer M. La- keman, las het jaarverslag voor. De aan de bank toevertrouwde gelden vertoonden per einde 1952 een stij ging van ruim 100.000.Dienten gevolge kon de bank meer uitlenen. Dit bedroeg voor voorschotten ruim f 35.000 en voor credieten f 15.000. Het aantal leden nam toe met 5 en verminderde met 1 wegens emigra tie en kwam daardoor op 100. Op de spaarbank deed zich een belangrijke stijging der toevertrouwde middelen gelden. Er werd ingelegd ƒ537.248.84 en terugbetaald f 461.397.88. Saldo 503.704.70. Er werden 134 nieuwe spaarrekeningen geopend. 65 Reke ningen werden afgeschreven. Totaal aantal spaarders 1007. Aan voor schotten stond eind 1952 uit een be drag van 259.256.90. Er werden 12 nieuwe voorschotten verleend voor een bedrag van f 95.000. Afgelost werd voor 60719.64. Op lopende rekeningen hadden de« volgende om zetten plaats. Stortingen 686.857.79. Terugbetalingen 673.535.63. Saldo de biteuren 72.150.76 Saldo crediteuren 104.609.47. De bank makte een winst van 2568.30. Van de Centrale bank werd in totaal ontvangen ƒ861.382.26 en aan de C.C.B. uitbetaald een be drag van 1.048.194.35. Het tegoed van de bank bij de C.C.B. bedroeg per einde 1952 211.772.09. De om zetten op de postrekening beliepen in totaal 840.570.39, die op de C. M. C 429.582.50. De medische dienst gedurende de Kerstdagen: van 24 December 5 uur nm. tot 26 December 12 uur dok ter F. H. W. Swen, Veurseweg 20. Dammers. Van 26 December 12 uur 's middags en het verdere weekeinde door dokter Th. J. Thiess, Leidseweg 51, Tel. 520. Dienstdoende zuster is dan Zr Minnaar. benoemd de heren A. K. de Groot uit Den Haag, L. den Boer uit Schie dam en F. J. Geurzen uit Buren (Gld.). SASSENHEIM Geboren: Hendrik Bastiaan. zn van J. H. Möhlmann en E. Vink; Ma- riëtte Jacqueline, dr van J. L. Veld- huijzen van Zanten en H. M. Segers; Fredericus Hendxikus en Elisabeth Josina Martha, zn. en dr van J. Deen en M. Meilink; Hendrika Theodora, dr van H. van Ham en H. van Werk hoven. Ondertrouwd: H. C. Berg 30 j. en J. C. Alders 25 j. te Anna Paulowna. Getrouwd: D. Braam 21 j. en A. K. Honders 20 j.; J. C. Smakman 28 j. te Haarlemmermeer en E. M. Rotte- Warmondse Brandweer F. de Win- WARMOND Brandweer-examen. Vanwege de Inspectie van het Brandweerwe zen werd gisteren een examen af genomen voor het diploma brand wacht 2e klas. In het Oude Raad huis werd het theoretisch gedeelte afgenomen, terwijl ook een pracfci- sche proef van bekwaamheid moest worden afgelegd. Aan alle deelne- i Ö.76^Ó.I mers kon het diploma worden uit- J 0.590.70, heer A. Schepers, nog een dankwoord sprak. Mooi succes. De heer K. Uit den Boogaard behaalde op de slagers- vaktentoonstelling te Goes in de af deling beterhammenworst een le prijs, evenals in de afdeling gekrui de ham. In de afdeling bloedworst behaalde hij een 2e prijs. Wat lezers schrijven Voorhout, 23 Dec. „K.V.P. PROPAGANDIST?" Helaas hebben niet alle kiezers van Voorhout, door het falen van hun verwachtingen in de strijd der bezetting van de raadszetels, hun sportieve houding kunnen handha ven. Dit kwam, in de laatste en tevens eerst gehouden ledenvergadering na de verkiezingen '53 wel bijzonder tot uiting, gezien de uitlatingen van 'n bekend propagandist, ,dus voor vechter" der plaatselijke K.V.P. Als we, het verslag hiervan, als volgt even memoreren „Waar blij ven de jongeren, zij kregen 2 leden in de raad, deze betalen geen con tributie, en schitteren door afwezig heid". Aan zulke jongeren hebben wij niets" Wij staan boven deze bekrompen critiek, doch als niet sluimerend raadslid voelt men zich verplicht om ten overstaan van zijn kiezers, bo venstaande uitlatingen nader toe te lichten. le. De jongeren hadden een actie ve kadervormingsclub, welke op aanraden van het K.V.P.-bestuur in het drukke seizoen is stopgezet en nadien, trots herhaaldelijk verzoek der jongeren niet meer is hervat. 2e. Bedoelde spreker weet zeker niet, dat de schuld van het niet vol doen der contributie, moet worden gezocht, bij de inners, en dat deze in het nog steeds lopende contributie jaar nog geen volledige afrekening konden geven gezien de periodieke betalingen. 3e Weet hij ook, dat de onderge tekenden. welke schitterden door af wezigheid, met kennisgeving absent waren? En dat de reden hiervan te wijten was aan 'n in de omgeving gehouden bespreking met het V.V.V. en waar van spoedig de vruchten geplukt zullen worden. Inderdaad, „aan zulke jongeren hebben we niets" maar, als deze pro pagandist dergelijke propaganda niet meer kon voeren zou dit voor onze K.V.P. 'n grote propaganda zijn. A. W. DE GROOT. J. TH M. WARMENHOVEN. Marktberichten GOUDA, 24 Dec. Kaas, Aanvoer 34 partijen. Prijzen: le kwaliteit met rijlcsmerk ƒ2.102.15, 2e kwaliteit met rijksmerk ƒ2.95—2.09, extra kwaliteit ƒ2.16—2.24. ROELOEFARFNDSVEEN, 23 Dec. Bloemen. Anemonen 0.951, Freesia's 11.60, Tulpen: Krelage 0.70—0.95, White Sail 0.51—0.90, L. Wittrol 1.051.10, Early Queen 0.70 0.81, Crown Imperial 0.640.78, Golden Harvest 0.800.85, Pierson Narcissen: Early Glory Helios 0.470.53, Chry- gereikt. Het waren de leden van de I santhen: Red Rolyinda 0.44—0.46, veel 25 j.; G. A. Preijde 61 j. te Anna Paulowna en M. C. H. J. Wouden berg 50 j.; I. W. ,J. Dobbe 26 j. te Noordwijkerhout en J. H. van Steyn j. Overleden: M. Schrama 77 j., we duwe van Van den Berg. ter, H. Velytenaar, P. Corver, G. van Tongeren, K. Breedijk, P. van Huis, H. Haverkort en J. Ouwehand. Na afloop van het examen werden de geslaagden door de heer Meenhorst gecomplimenteerd met hun behaalde succes, waarna de commandant, de Orch. Beauty O.42-—0.44, Long Island 0.560.61, Am. Aanwinst 0.550.58, per bos. Hyacinthen: 9.00—, Br. Star 9.0010.00 per 100, Cyclamen 0.36 0.68, Anjers 0.180.35 per stuk. Groente. Witlof 15—28, Uien 2— 5,—, Spruiten 2237Boerenkool 2—5,Sav. kool 710, 3? Gevraagd gebruikte sc hrijf machine, Standaard model, zonder gebreken. Brieven met prijsopgave onder no. 999 bureau van dit blad. 3? Net R. K. Meisje, 23 jaar, zoekt leuke vriendin uit de middenstand, onge veer dezelfde leeftijd en kunnende dansen. Br. on der no. 993 bureau van dit blad. 3? Ruim 65 jaar aan de spits met vuurwerk. Door deze lange ervaring alleen bij ons de grootste sorte ring, de beste kwaliteit Kats vuurwerk tegen de Gemeenteraad. De raad komt I laa2fte prijs. Daarom alle- agenda ^'f.» v» e^el^Haari_traat ning; ambtenarensalarissen; benoe- j ming van twee leden bestuur dienstq» Van emigrant te koop voor sociale zaken; vaststelling div. i Philips radio, grote houten rekeningen. j kast, iets bijzonders, 3 golf- Geboren: Alida Maria dr van P. A. j bereiken, p. w. aansluiting van Beek en M. J. v. d. Voort; Apo- enz., spotkoopje, Sleestof- lonia Catharina Agatha Maria dr van zuiger 220 volt. Burg. Ver- Chr. A. Wessels en M. J. Wiering; nedepark 12, Voorschoten. Petronella Cornelia Margaretha Ma- „Rosine* geeft de hoog ria dr van A. P. Mooyekind en J. M. sfe *orüs voo? goud. zilver v. d. Voorn. en juwelen Grote keuze Ondertrouwd: Auke Vijfschaft 25 in verlovingsringen jaar, uit Hillegom en Wilhelmina Theresia Groenendijk, 23 jr; Ruper- tus Kops, 45 jr en Maria von Pie- kartz, 53 jr, uit Heemstede. maal weer naar G. van NOORD WITK Kerstavond Maria-Congregatie. Gisteravond gaf de Maria-Congrega tie in de versierde zaal van het Ju venaat een kerstspel. Bij de opening sprak de directeur, kapelaan Kamer den zilveren en verzilver de artikelen Hef adres voor alle reparaties en uur werken Steenstraat no 16. Tel 26854 3? Koop nu reeds Uw vuur werk, we hebben alle soor ten voorradig. Ook nu bij aankoop van ƒ1.5 rot jes cadeau of een waarde van 25 cent. Natuurlijk het van ouds bekende goed- <2* Gillende keukenmeiden kanonslagen, rotjes, zeven klappers, atoomknallen, handvuurpijlen met prach tige sterrenregen, extra zwaar vuurwerk enz., los en in pakketten verkrijg baar. Bij aankoop van iedere f 1.5 rotjes ca deau een waarde van 25 ct. G. van Brussel, Haarlem merstraat 267. 3? Het succes van Oude jaar onze bekende vuur werkpakketten met alle soorten gesorteerd elk 30 stuks inhoud, middel 2.50 zwaar 4.extra zwaar 5.Reclame pakketten van f 1.Natuurlijk al leen bij G. van Brussel, Haarlemmerstraat 267. 7 stuks Nieuwjaars kaarten samen 10 cent. Be drukt met diverse land schappen in kleurendruk met goud afgewerkt. Allen met advertentie. Geldig tot 1 Januari. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Nova. Noordeinde 43, Leiden. 990 3E" 30-delig glasservies 14.95. Hoog model op voet prachtig slijpsel, le kwali teit buitenlands glas. Vast gestelde prijs 19.95. Met advertentie voor f 14.95. Geldig tot 1 Januari. I. V. A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43. 992 beek een welkomstwoord tot Deken booste adres G v. Br£I .unc, Brinkman, de andere genodigden en Haarlemmerstraat 267. voor het alkwerk. 3? Alt op de Mare. Anti- beslaandoeken, absoluut afdoende tegen het be slaan van Uw ruiten 1.75. Houdt Uw rijwiel schoon met Antiroest Q.35. Diverse soorten poetsolie en was Stenen Bedkruik 1.10 Origineel Keuls aardewerk met beugelsluiting. Email- Ie kolenkitten 2.49. Ex tra grote maat 2.98. Ko lenscheppen solide uitvoe ring 49 cent. Rubber warm- waterzakken f 2.98. I. V. A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. 991 Vuurwerk. Gillende keukenmeiden, voetzoe kers, zevenklappers, rot jes, diverse kanonslagen, vuurpijlen, gouden en zil verregen, Romeinse kaar sen, korenbloemregen, enz. Zo uit Kat's vuurwerkfa brieken. Dus kurkdroog. Victorie en Hogcwoerd- Bazar, Hogewoer 21 en 73. 3? J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 3190 Bij v. Brussel gTote kwantums Vuur werk. Speciale korting. Wederverkopers: fabrieksprijzen. Feestartikelenhandel, G. v. BRUSSEL, Haarlemmerstraat 267 Telefoon 22061. 3? Vuurwerk. Voorziet U tijdig van vuurwerk. Bij ons gekocht, succes verze kerd. Wij hebben een rui me sortering, tegen d< laagste prijzen. Dus allen naar de Victorie en Hoge- woerd-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. 99f 3J" Occasion. Prima wer kend instrumentmakers- draaibankje met wisselwie- Ien, 45 cm. center-afstand, draaidiameter 30 cm., draad spil, verdeelkop, losse centers en beitels 450. zie etalage! Firma A. Alt, Mare 112, Leiden. 998 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 3P Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spuiten, verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal, Stille Rijn 7. Telef. 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering. 3? Engels. Conversatie: Emigranten, Januari aaiv vang club beginners. Ge vorderden directe plaat sing. Aparte clubs voor niet-emigranten. Handels correspondentie: Grondige examenopleiding. Snelle vordering. Dagelijks in schrijving. W. Verboog, Leraar Engels, Steen- schuur 18. 875 Adverteert in dit blad Dansen met de komende Feestdagen: le Kerstdag GESLOTEN. (Ook hedenavond gesloten). 2e Kerstdag 36 en 811 uur in het St. Antonius Clubhuis, Leiden. Kaartverkoop voor de avond uitsluitend 2de Kerstdag 3—6 uur in 't Clubhuis (Niet telefonisch) Entree 1.35. Toegang onder voorbehoud. 3e KERSTDAGs DANSAVOND 8—11 uur Sint Antonius Clubhuis met DANSORKEST LOU BOELLAAiRD Entrée f 1.60 Toegang onder voorbehoud. DANSLESSEN AANVANG JANUARI a.s.: 2 Tango-clubs, 13 lessen 16.(bet. 6 termijnen). Zaterdag, 2 Januari, 9 uur, St. Willibrordus-Gebouw, Oegstgeest. Zondag, 3 Januari, 3 uur, St. Antonius Clubhuis, Leiden. Beginners-club, le les Woensdag 6 Jan., 7.30 uur, ,,'t Schuttershof" Steenstraat, Leiden. Amateurstest „Brons", „Zilver" en „Goud', le les Woensdag 6 Jan. 9 uur in ,,'t Schuttershof", Steenstraat te Leiden.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3