Nieuwjaars-Advertentiën Er vielen heel veel harde woorden bij debat op Haarlemse vergadering voorstellen kwamen er met De stukjes en beetjes net door HET NIEUWE JAAR BEGINT WEER GOED! Motie aan de regering tot verlaging van de belastingen Gerechten, die uw kersttafel eer aan zullen doen TARIEVEN t 1 tot 15 m.m. fl.50 elke m.m. meer f 0.12 Gaat kunstmest uit het zeewater Nederlandse akkers bevruchten Oprichting van een vleesfonds DINSDAG 22 DECEMBER 1953 DE LEIDSE' COURANT TWEEDE BLAD PAGI'NA 2 ALG. VERENIGING BLOEMBOLLENCULTUUR j 111 overgenomen, maar er kwamen ter De sfeer van de vergadering van. de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, gisteren in I Haarlem gehouden, moest toch wel matie alsnog te beslissen, dat het be vergadering nu bezwaren, dat som mige groepen te zwaar belast wer den. Het hoofdbestuur wijzigde weer zijn voorstel door de laagste twee groepen wat tegemoet te komen en de hogere afdracht aan de afdelin gen terug te nemen. Dat leidde weer De voorz. stelde voor om bij accla-1 tot scherp„e debatten, waarin het ten- Voor één jaar. gespannen genoemd worden. De op merkingen tijdens de debatten wa ren vaak scherp en het had er alle schijn van, dat vele afgevaardigden met een zeker wantrouwen naar de vergadering gekomen waren. Het was tenslotte toch zó, dat de voorzit ter uitriep: „Waarom moet het hoofd bestuur altijd tegen dat wantrouwen opboksen". Dat was bij het voor stel tot wijziging van de statuten, waarbij de discussies zich vooral ont sponnen bij de voorgestelde wijzi ging van de samenstelling van het hoofdbestuur. Het ligt namelijk in de bedoeling om de groepen van hyacintenkwekers, tulpenkwekers en narcissenkwekers ieder een verte genwoordiger te geven in het hoofd bestuur van de algemene vereniging. Daar werden nogal bezwaren te- Êen gemaakt en enkele afdelingen adden graag gezien, dat ook ande re groepen (gladiolus, iris enz.) via een vertegenwoordiger een stem in het hoofdbestuur hadden. stuursvoorstel voor de tijd van een jaar zou worden aangenomen. Ook dat dreigde aanvankelijk mis te lo pen en bij de debatten kwam de be duchtheid van de kweker voor de slotte slechts om twee gulden ging. De afdeling Sassenheim toonde zich gebelgd over het feit, dat som mige afgevaardigden zo'n kruide nierspolitiek voerden en hij rekende deze mensen voor, wat ook de kleine exporteur weer om de hoek kijken, kweker wel voor zijn geld van de Sassenheim nam ook dat niet. De vergadering wilde tenslotte wel mee gaan met het voorstel van de voor zitter, als Sassenheim zijn amende ment weer introk. Deze afdeling weigerde eerst, verklarend, dat 8000 kwekers voldoende veilig staan te genover 500 exporteurs, maar voor de goede vrede gaf Sassenheim aan dat vereniging kreeg. Maar een der an dere sprekers liet zich toen bepaald onvriendelijk uit door te zeggen, dat de kleine kweker feitelijk niets heeft aan de vereniging. Daarmede trof hij de voorzitter in het hart en deze diende de spreker hartig van repliek. Hij noemde diens uitlating een schan daal en stelde voor de Algemene geworden, dat het hoofdbestuur jaar lijks 30.000.meer nodig had om uit te komen. Dat was voor de afde ling Lisse aanleiding geweest om met een voorstel te komen tot verhoging van de contributie, waardoor alle De voorz. merkte naar aanleidingleed geleden zou zijn. daarvan op, dat deze groepen na tuurlijk ook van harte welkom wa- Te zwaar belast, ren in het bestuur, maar dat men niet teveel hooi op zijn vork moest Het hoofdbestuur had dat voorstel nemen. In het voorjaar komt de or-1 in min of meer gewijzigde vorm ganisatie van de vereniging aan de orde en dan zou deze kwestie kun nen worden besproken. Het huidige voorstel moest men los zien van de komende reorganisatie. Sommige af gevaardigden vertrouwden het alle maal zo niet, maar de voorz. hekelde dat wantrouwen en verzekerde, dat er werkelijk niets achter zat. verzoek gehoor. Daarmede kwam Vereniging voor de tijd van enkele het bestuur toch tot zijn doel. Het jaren op te heffen. „Binnen enkele voorstel werd aangenomen. weken", zo zeide hij, „zou men op Met het voorstel om tot verhoging de knieën kruipen om de Vereniging, van contributie te komen, liep het die ook de kleine kweker dagelijks ook al niet zo vlot. Door indiscretie beschermt, weer op te richten." aldus de .voorzitter was bekend Waar het tenslotte ook met dit voorstel ging om een kwestie van een jaar, ging de vergadering accoord met het bestuursvoorstel met de te gemoetkomingen. Na de interessante feitenrelazen, die in het afgelopen jaar In de Katholieke Illustratie zo zeer de aandacht hebben getrokken, beginnen wij in het eerste nummer van de nieuwe jaargang met een wel zeer bijzonder relaas^ VLIEGTUIG VERMIST... Dit is het verhaal van de Nederlandse ingenieur K. Koeten, die tezamen met zijn metgezellen negen-en-dertig dagen in de wildernis van Noord-Canada doorbracht, nadat hun vliegtuig een noodlanding had moeten maken. „Driekwart van wat de kranten schreven was onjuist, terwijl de tot nog toe gepubliceerde verhalen niet met de werkelijkheid overeen stemmen en de sfeer van dit menselijk drama allerminst treffen," aldus vertelt ir. Koeten over zijn hachelijk avontuur. Aan de hand van zijn dagboek, dat hij als enige van het ge zelschap heeft bijgehouden, schreef hij een diep. menselijk relaas, waarin hij de dramatische gebeurtenissen op de voet volgt. Onopgesmukt vertelt hij over het angstig afwachten of een vliegtuig hen vinden zou; de vrees voor de winter, die in aantocht was en redding on mogelijk zou maken. Hij beschrijft de uren van moedeloosheid, de zorg om thuis en de met het voortschrijden der dagen toenemende spanning. Al lezend leeft men mee met do mannen die om redding baden, en met de eenzelvige piloot, die een pop van z(jn baby in zijn veldtas meedroegEn aangrijpend Ir. Kottan, de enige Nederlander van de seven „vermis ten". die negen en-dertig dagen in de barre verlaten heid van de Noord- Canadese toen dra's. zonder enig contactmetde bui tenwereld, waren opgesloten. In sijn treffend relaas be- schrijf thij de door gemaakte, drama tische spanningen is het ogenblik weergegeven, waarop een vlieg tuig de volkomen uitgeputte mannen eindelijk ontdekte. Het verhaal zal onder meer worden geïllustreerd met foto's, die door ir. Koeten en een van zijn metgezellen tijdens hun hachelijk avontuur werden genomen. De Katholieke Illustratie is het enige blad ln Nederland, dat de publicatierechten van dit relaas heeft verworven. De K.l.-bet blad, waar Uw grootouders groot mee werden-is even jong als U. En U blijft er geestelijk zo gezond bij! Abonneert U bij de KJ. administratie: Kassauplein 1, Haarlem, voor 30 ct. per week oj SAO per kwartaal. (Advertentie) De rekening van Flora 1953 wordt op de eerstvolgende vergadering be handeld, maar de voorz. protesteerde tegen de insinuatie van bepaalde zij de als zou de voorlichting over deze rekening onjuist zijn. Amendement Roelofarendsveen. Het baatte allemaal niet; de afde ling Roelofarendsveen zag toch gro te gevaren en diende een amende ment in, waarin vastgelegd werd, dat de afgevaardigden van bedoelde groepen in het hoofdbestuur slechts een adviserende stem zouden heb ben. Dat leidde weer tot een uitvoe rige discussie; Roelofarendsveen bleek niet van zins zijn amendement in te trekken en er bleef toen niets anders over dan te stemmen. Groot was de hilariteit, toen de afdeling Roelofarendsveen tegenstemde. Het amendement werd overigens verworpen. Maar er was nog een ander amen dement, waar nog meer woorden aan verspild werden. Dat kwam van de afdeling Sassenheim, die zich op de ze vergadering niet onbetuigd liet. Sassenheim wilde namelijk dat de afgevaardigden van die groepen te vens de voorzitters waren van die groepen. Dit amendement werd ten slotte aanvaard. Maar toen kwam het feitelijke be stuursvoorstel, ge-amendeerd door Sassenheim, aan de orde. Van alle kanten werd het vcor en tegen uit gespeeld, de voorz. bracht een grote hoeveelheid argumenten in het mid den, maar het slot van dat alles was, dat het voorstel toch niet de vereiste meerderheid kreeg. Kennelijk te leurgesteld deelde de voorz. dit me de, maar Sassenheim nam dat niet en vroeg, of er geen mogelijkheid was om alsnog een andere oplossing te vinden. „Wij zijn toch geen kleine jongens", aldus de Sassenheimse af gevaardigde, „wij praten maar en er wordt hier niets gedaan". Deze woorden waren de voorzitter uit het hart gegrepen, zoals hij zelf verklaarde, en hij voegde er aan toe; „Wat heeft het voor zin om steeds maar zo negatief te handelen? Wat drijfsrisico's. Er zijn thans in Neder- heeft zo onze vereniging nog voor land twee groepen: een, waarvan het betekenis?". bezit en de winst gespreid worden, In de vergadering 'van de Konink- en een, die dat alles verzameld. „Wij lijke Algemene Vereniging voor willen toch maar het liefst by de Bloembollencultuur, welke gisteren verzamelaars behoren!" te Haarlem werd gehouden, kwam j Spreker herinnerde aan de concur- een motie aan de orde van de afde- rentie in het buitenland en merkte ling Castricnm, waarin het hoofdbe- op, dat de bollenmensen geen steun stuur verzocht werd er bij de rege-of verlaging van belasting vragen ring met klem op aan te dringen devoor privé-vermaak, maar voor be- zware lasten van de belastingdruk houd van het bloembollenvak. op het bloembollenbedrijf te wijzi- j Tot nu toe is er gezwegen over de noden, maar dat is niet meer ver antwoord. Spreker kwam tenslotte tot de conclusie, dat noodzakelijk is: een onbelaste bedrijfsreserve van het bedrijf wordt belegd als crisis reserve. De motie werd bij acclamatie aan genomen. ERE-LID VAN BLOEMBOLLEN CULTUUR Mr. ridder A. G. A. van Rappard, burgemeester van Heemstede, is be noemd tot ere-Iid van de Alg. Ver. gen en te stellen op een voor het bloembollenvak economisch verant woorde basis. Gesteld werd, dat de belasting aanslagen moeten geschieden op de uitkomsten, te rekenen over het ge middelde van drie jaren, en dat de mogelijkheid geopend moet worden voor een redelijke bedrijfsreserve. Verder werd er gesteld, dat het bloembollenbedrijf in een uitzonder lijke positie verkeert tegenover het algemene bedrijfsleven, omdat dit bedrijf uiterst kwestbaar is en by eventueel minder gunstige tyden geen reserve heeft voor handhaving i voor Bloembollencultuur. Deze on- van een goede kwaliteit van het ex-derscheiding dankt hij aan de voor- portproduct. treffelijke wijze, waarop hij als gast- Het bestuur werd tenslotte ge-heer °Pfrad tijdens de Flora 1953. vraagd ook andere bloembollenorga- nisaties in te schakelen teneinde te j komen tot een redelijke basis van fiscale heffingen voor het bloem- bollenbedrijf ter voorkoming van een minderwaardige productie der bloembollen en dus voor het behoud I van de export. Namens de afdeling Castricum gaf i de heer Lefeber nog een mondelinge PrrtpffaUrioV J« toelichting en deze wees op de hoge,*- 1 wtnauiiciv lil bedrijfskosten als gevolg van de ho- j h'nn ge kwaliteitseisen. Hij bracht huldeLFJJ1 JV-IllIliy aan de exporteurs die in enkele ja-1 Zal Nederland in de naaste toe- 'en.?5 e3FP?rt van. roillioen op by- jIomst op grote schaal kunstmest uit De voorpret is ook wat waard Met de Kerstdagen is er steeds iets bijzonders op tafel. Een nog steeds gewilde lekkernij is de bekende boomstam. Voor de cake hebben we nodig: 1O0 gr. boter of margarine, 100 gr, suiker, 2 kleine, verse eieren, 200 gr, bloem en 3 gr. bakpoeder, zout, halve dl. melk. Voor de garnering: 75 gr. boter of margarine, 76 gr. basterdsuiker, 20 gr. cacao. De vorm invetten. De boter of de margarine roeren in een kom, totdat zij zalfachtig is. De suiker hieraan toevoegen en het mengsel licht en schuimig roerén. De eieren één voor één door de massa mengen en enige miniuten kloppen. Bloem, pakpoeder pet. van de bedrijfswinst, die buiten en zout (en kaneel) zeven en afwisse lend met de melk aan de massa toe voegen. Het beslag moet luchtig en smeuig zijn, zó, dat het in dikke klodders van de lepel valt. De massa overdoen in de vorm (deze ia dan voor 3/4 gevuld); een vetvrij papiertje er over binden en de vorm in een pan kokend water zetten. Het water zachtjes laten ko ken gedurende 1 uur. De vorm ope nen, de cake even laten droogstomen en keren op een treef of rooster, de cake laten afkoelen en in de lengte door midden snijden; twee na 150 millioen gulden gebracht heb ben, maar met nog grotere nadruk wees hij er op, dat men zich niet door de schijn moest laten bedriegen. „Het lijkt wel", zo zeide deze spre ker, „of onze bedrijven geplaatst zijn achter het yzeren gordijn. Alleen is Den Haag zakelijker dan Moskou. Onze regering neemt namelijk een groot aandeel in de bedrijfswinsten, maar neemt geen aandeel in de be- kunnen van heden af worden aangeboden In verband met de feestdagen is spoedige opgave gewenst. Uiterste termijn van inzending 24 December. Voor advertentiën die na deze datum worden aangeboden, geldt het gewone tarief. ADVERTENTIE. AFDELING DE LEIDSE COURANT Nederlandse en Noorse deskundigen samen. Het idee voor deze winning stamt naar alle waarschijnlijkheid uit Oslcr. Natuurlyk zal het slagen van de proefnemingen voor Nederland van groot economisch belang kunnen zijn, omdat ons land jaarlijks aanzien lijke hoeveelheden kunstmeststoffen importeert. De belangstelling van andere lan den is groot. In het bijzonder Duitsland schynt zich voor de proeven te IJmuiden te interesseren. De verwezenlijking van dit project zal een investering van vele tientallen millioenen betekenen. zeewater gaan vervaardigen? Reeds geruime tijd is men in een klein ge bouwtje op de Noordersluis te IJmuiden bezig met proefnemingen. Thans heeft de MEKOG, de grote kunstmestfabriek op het terrein van de Hoogovens te Velsen aan B. en W. vergunning gevraagd voor het volle dig installeren van een proeffabriek, waar de massafabricage van kunst mest uit zeewater kan worden voor bereid. Het is nog zeer de vraag, of men er in zal slagen een volwaardig kunst- mestproduct af te leveren. Maar men schijnt er thans reeds zeker van te zijn, dat de verschillende zouten, welke het zeewater bevat, voor de kunstmest-fabricage van het meeste belang kunnen zyn. De MEKOG (de N.V. Mjj tot ex ploitatie van Kooksovengassen) heeft het verzoek aan B. en W. van Velsen ingediend mede namens de A.S. NOR DUCO te Oslo, met welke het Ne- I derlandse bedrijf nauw samenwerkt. I Bij de ontwikkeling van de methode aan de hand waarvan men de waar devolle stoffen uit zeewater straks „en masse" hoopt te winnen, werken ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: s.s. „Maron" (13 Dec.); Ned. Nw. Guinea: s.s. „Ternate" (7 Jan.); Ned. Antillen: m.s. „Norinda" (4 Jan.); m.s. „Delft" (5 Jank); Su riname: m.s. „Stentor" (6 Jan.); Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" (24 Dec.); Canada: s.s. „Rijndam" (24 Dec.); m.s. „Westerdam" (31 Dec.); Zuid- Amerika: s.s. „Argentina Star" (29 Dec.); Australië: via Engeland (24 Dec.); Nieuw Zeeland: via Engeland (24 Des.). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge-» ven de postkantoren. De georganiseerde landbouw heeft zich bij monde van'het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw uitgesproken voor het oprichten van een vleesfonds en voorstellen dien aangaande gedaan. Doel van dit fonds dient te zijn het verstrekken van geldmiddelen ter financiering van maatregelen tot het bevorderen van een goed ver loop van de vleesmarkt. NIEUWE RIJTUIGEN VOOR DE N.S. Beynes in Beverwijk en Werkspoor in Amsterdam zijn begonnen met de fabricage van de nieuwe stalen rij tuigen voor de Nederlandse Spoor- uiteinden schuin afsnijden. De garnering als volgt klaarmaken: de boter of margarine zacht roeren, de basterdsuiker zeven en met de cacao door de boter of margarine roeren. De cake-helften achter elkaar leggen en met crème aan elkaar be vestigen. De afgesneden uiteinden •by wijze van knoesten (afgezaagde zijtakken) aan de zijkanten plakken. De rest van de crème over de bolle kanten van de cake strijken en met een mesje of vork de ruwe schors nabootsen. Desgewenst de bovenkant bestuiven met een weinig poeder suiker en de cake met een takje groen of hulst op een schaal opdie nen. De huisvrouwen, die over een oven beschikken, kunnen de cake in een cakeblik bakken. De cake dan be snijden, zodat een ronde boomstam ontstaat. In het andere geval gebrui- ke men een groentenblik of bus van plm. 1 liter inhoud. De hoofdschotel Wij zijn er verder van overtuigd, dat u met het volgende kerstmenu eer inlegt. Zie hier het recept voor konijn met sinaasappel. 1 konijn, 200 gr. boter of margari ne, 2 eetlepels mosterd, zout, 4 si naasappelen, suiker, Het konijn in stukken gesneden bestellen. De stukken wassen, drogen zouten en goed inwrijven met mos terd (de smaak van het vlees wordt hierdoor geuriger, de mosterd proeft men na het braden niet meer). De boter of margarine verwarmen tot het schuim wegtrekt. Hierin de stuk ken vlees mooi bruin braden. Tot slot het levertje toevoegen, het vuur temperen en de pan sluiten. Het ko nijn nabraden tot het vlees gemakke lijk van de botten loslaat (1 2 u.) Van kop, hart en maag, kan men bouillon trekken om de jus af te ma ken. De jus zonodig zeven en des gewenst binden met een weinig met water aangemengde maizena of bloem. De sinaasappelenschillen, zeer goed van witte velletjes ontdoen (om te vergemakkelijken de vruchten een paar tellen in kokend water houden), in zeer dunne schijven snijden, ont pitten en met wat suiker bestrooid wegzetten. Het konijn opdienen met een randje sinaasappelschijven op de schotel of met de vruchten apart in de schaal. Garnalencocktail Een lekkere dronk hoort er ook by. Zie hier een recept van een bij zondere „cocktail", drinkbaar voor iedereen. (4 glazen). 100 gr. gepelde garnalen, 4 eet lepels mayonnaise, 3 eetlepels toma tenketchup, sap van een halve ci troen, peper, zout, fijngehakte peter selie. De garnalen wassen en laten uit lekken; een sausje maken door de mayonnaise, ketchup en citroensap dooreen te mengen en zout en peper Nog voor de boot aan was De Vlissinger G. V. had gedurende de oorlogsjaren grote winsten ge maakt, die hij na de bevrijding niet wilde verantwoorden. Hij kocht daar toe effecten met een totale waarde wegen. Het is de bedoeling om de van ongeveer een ton. Dezer dagen -_i-x j x.xacktte hij de tijd ryp, om deze onge registreerde effecten in België van de hand te doen. Hij had daarvoor de hulp ingeroepen van een relatie in België. Toen hij zich op de veerboot bevond met de effecten bij zich, om die aan de Belgische relatie af te le veren, was er juist controle van de fiscale recherche, die nu en dan ook de veerdienst VlissingenBreskens aan een controle onderwerpt. V. ver ried zich door zijn onzekere houding. De recherche ging over tot visitatie en vond op hem de effecten, voor het merendeel Amerikaanse aande len met een totale waarde van bijna honderd duizend gulden. V. had de ze effecten niet laten registreren om de extra-belastingheffing te ontgaan. 186 rijtuigen achtereenvolgend tot 1956 af te leveren. De opdracht bestaat uit 46 tweede klas-rijtuigen, 114 derde-klas en 26 derde-klas met keuken en bagage-af deling. Het interieur van deze rij tuigen, welke bestemd zijn voor ge trokken treinen, die lange afstanden afleggen, zal veel overeenkomst heb ben met dat van het diesel-electri- sche en electrische „stroomlijn-ma- terieel". In de tweede klasse worden dus afgesloten coupé's en open com partimenten ingericht. De derde-klas- rijtuigen krijgen het gebruikelijke middenpad. Overeenkomstig het „stroomlyn-materieel" worden in het midden dubbele schuifdeuren en een balkon aangebracht. naar smaak by te voegen. De gar nalen verdelen over ondiepe glazen en de saus er over scheppen. Des gewenst een weinig zeer fijn gehakte peterselie midden op de saus leggen en enige garnalen op een partje ci troen op de rand van het glas plaat sen. Een voedzaam voorgerecht Eieren gevuld met kaasboter. 2 eieren, 35 gr. (ruim twee eetlepels) boter of margarine, een eetlepel wa ter, 1 2 lepels geraspte kaas, even tueel zout, peper en peterselie. De eieren hard koken, laten afkoelen, pellen en dwars of in de lengte door snijden. De dooiers uit het wit ne men. Van de bolle kant een stukje eiwit afsnijden, zodat de helften kun nen staan. De_ boter of margarine zacht en luchtig- roeren, de eierdooiers door een zeef wrijven en met de boter vermengen. Het water er druppels gewijs door roeren. De crème op smaak afmaken met de geraspte kaas (zout en peper). De massa in de helf ten doen, zodat deze er enigszins bolvormig bovenuit steekt. Hiervoor neme men een spuitzakje, maar het kan ook met een lepel gebeuren. Bovenop de eieren een klein stukje peterselie leggen. De eieren op een schotel zetten en „toefjes" peterselie er tussen plaatsen, terwijl men ver der aardige kerstversiering kan aan brengen om het geheel een feestelijk karakter te geven. Het nagerecht Citroenvla. 2a 3 citroenen, 2 grote eieren, 20 gr. maizena, ongeveer 80 gr. witte basterdsuiker. De citroenen uitpersen tot 1 dL sap is verkregen. Dit met water aan vullen tot 5 dl.. Een halve schil ras pen. De eieren splitsen in dooier en wit. Het eiwit zo stijf slaan, dat het in punten blijft staan. Op het laatst een eetlepel suiker meekloppen. De dooiers met de maizena, de rest van de suiker en de geraspte citroenschil luchtig roeren. Het verdunde ci troensap er aan toevoegen en alles tezamen onder steeds roeren aan de kook brengen. De pan van het vuur nemen. Een paar lepels van de hete massa voor zichtig door het stijfgeklopte eiwit mengen. Het dun geworden schuim door de vla in de pan roeren. De massa weer even zacht verwarmen onder roeren, totdat het kookt. De vla laten afkoelen, waaierwafels er by geven. Eierpunch Een tractatie voor een ziek ge zinslid is: het dooier van een ei, een lepel citroensap en 2 theelepels suiker in een beker of een glas goed dooreen 'kloppen. Daarna bijvoegen een halve eetlepel sinaasappel-limo nade-siroop. Vervolgens een vruch tenwijn goed heet maken en al klop pende voegen bij eerstgenoemd mengseL Direct opdienen, desge wenst met een bisquitje er by. Een sla-tje Een hartig hapje verkrijgt u als volgt: 2 bokkingen schoonmaken en in kleine stukjes verdelen. Verder hebt u nodig een paar koude aardap pelen een paar aardappelen, wat azijn, zout peper, suiker, olie, sla, tomaat en peterselie. De aardappelen in schijfjes snij den en de geschilde appelen in snip pertjes. Vervolgens maakt u een mengsel van de genoemde ingre diënten, behalve natuurlyk van de sla en de tomaat. De eerstgenoemde bestanddelen worden met dit mengsel vermengd, waarna de schotel opgemaakt wordt met de sla (blaadjes) en de plakjes tomaat.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6