Aspirant-kampioenen komen morgen voor een lastige taak Amsterdam steunt de Tour de France 1954 Duels in Leidse omgeving t Maar er moet nog heel wat geregeld worden 3tET <gOLLETIEKE COMMENTAAR ZATERDAG 19 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Wassenaar-Lugdunum en Teylingen-ASC met HBC en Lisse als lachende derden? ook de laatste Zondagen der zwakke zusjes, maar dat mag voor ki««. i-"- de Leidenaars geen reden zijn de zaken licht op te vatten. En Blauw Zwart, die het pad der overwinning schijnt hervonden te heb ben, gaat bij WP op bezoek, wat geen gemakkelijke opgave is, doch met wat goede wil kan toch wel een gelijk spel behaald worden. Als het zijn medewerking blijft verlenen, kun nen ook de eerste klassers vóór Nieuw jaar de helft van de competitie ver werkt hebben, maar na al het gunstige weer bedraagt de voorsprong toch nog slechts twee wedstrijden, vergeleken bij het vorig jaar. En weer wordt met belangstelling uitgezien naar het komende wedstrijd programma. NEC heeft in 1 A de kop veroverd, maar we geloven niet, dat de Nijmegenaren daar lang zullen zetelen. De Haarlemse hekkesluiters ontvangen NEC morgen en de prestaties van RCH zijn er niet naar om NEC nu ineens te doen struikelen. Een verrassing is evenwel niet uitgesloten en dan ligt Ajax op de loer om de leiding over te nemen, terwijl Haarlem, als derde ge gadigde, nog immer in de nabijheid blijft. In Afdeling B krijgt VSV bezoek van de Volewijckers, terwijl EDO naar Rig- tersbleek op bezoek moet, waarmee ge zegd is, dat EDO het heel wat moeilijker zal hebben, zodat het niet behoeft te verwonderen, indien een punt verspeeld wordt. De vier leidende clubs van Afdeling C krijgen alle zwakkere tegenstanders tegenover zich, zodat we hier weinig veranderingen behoeven te verwachten. Tenslotte kan ook EBOH in Afdeling D zich aan de kop handhaven, want Wil lem II, op bezoek bij Eindhoven, heeft daar nog niet gewonnen. UVS ontvangt Fortuna. In de 2e klasse B blijken de clubs uit de bovenste helft van de ranglijst heel weinig voor elkaar onder te doen. De gelijke spelen der laatste weken zijn daarvan het beste bewijs. De belang rijkste wedstrijd is ongetwijfeld die tus sen Fluks en Gouda. Winnen de Dordte- naren deze wedstrijd dan hebben ze een lastige klip omzeild. VCS, dat de laatste weken danig afge zakt is, gaat op bezoek bij VUC, hetgeen wel nieuw verlies zou kunnen beteke nen. UVS ontvangt Fortuna. We zouden bijna zeggen: dat moet 'n nieuwe Leidse nederlaag worden, gezien het feit, dat de Blaüwwitten niet meer tot enige goede prestatie in staat blijken. De elftalcommissie is intussen weer tot een nieuwe opstelling gekomen, in de hoop, dat deze verandering ditmaal een verbetering zal blijken. De opstelling is nu als volgt: Doel: v. Duyll; achter: v. Beek en J. v. Leeuwen; midden: J. de Wolf, J. Devilee en F. v. d. Zeeuw; voor: C. Ver hoogt, Kantebeen, C. v. d. Zeeuw, J. v. d. Blom en J. Verkuylen. Neptunus tenslotte ontvangt HW en kan zich van de laatste plaats los maken. Strijd Het ziet er niet naar uit, dat de strijd om het kampioenschap van 3 A spoedig zal zijn beslist. Daarvoor is het onder ling verschil te gering en de 'uitslagen zijn daar om dit te bewijzen. Het is in dit verband uiterst moeilijk te voor spellen wat b.v. de wedstrijd Wassenaar Lugdunum zal opleveren. Het zou zelfs niet onmogelijk zijn, dat HBC als lachen de derde uit de strijd te voorschijn kwam, ware het niet, dat de Heemste denaren het tegen TYBB al evenmin gemakkelijk zullen hebben. Een andere strijd tussen twee clubs uit de bovenste helft der ranglijst is die tussen Alphen en RKAVV. Uit de strijd, die we Zondag van Alphen zagen, leer den we. dat de Dambewoners het in Al phen zeker niet gemakkelijk zullen krijgen. LFC kan winnen, maar Blauw Zwart? In de 3e klasse B gaat LFC op bezoek Leidse Voetbalbond Eerste klasse A. Nu alle clubs in deze afdeling een ge lijk aantal wedstrijden gespeeld hebben zou het mogelijk moeten zijn de kam- pioenscandidaat te voorspellen. Door de laatste wedstrijden zijn er echter zoveel nieuwe gezichtspunten gekomen, dat we er ons toch maar liever niet aan wagen. Rouwkoop krijgt morgen Alphense Boys op bezoek. Een levendige strijd mogen we hier wel verwachten. Docos zal moe ten proberen het LDWS-overwinnings- vuur te blussen. Altior en Oranje Groen zijn twee aan elkaar gewaagde krachten, een gelijkspel staat in de sterren. SVLV heeft een winstkans al zullen de Stomp- wijkers hun overwinning niet cadeau geven. Foreholte ontvangt VTL en zal weinig moeite hebben deze club nog verder in het moeras te drukken. Tweede klasse A. De ontmoeting tussen Rijpwetering en Weteringse Boys is in deze afdeling wel dé wedstrijd van de dag. De winnaar zal zich waarschijnlijk volgend jaar in het bezit van het eerste klasseschap kunnen verheugen. AZL wist verleden week VNL te verschalken en zal het ook Kagia heel moeilijk maken. Nieuw Leiden heeft tenslotte tegen ZLC de kans zich te rehabiliteren. Dit is wel nodig na het slippertje van de vorige week. Tweede klasse B. UDO heeft het morgen tegen hekke- sluiter LFC 5 niet bijzonder zwaar. VVOA zal het in Leiden tegen ASC 3 moeten opnemen. Het gaat er naar uitzien, dat de meisjes de kroon gaan spannen. Hun aantal neemt geregeld toe. De club gaat langzamerhand vorm krijgen. Nieuwelin gen blijven welkom. Bijzonder jongens! Aanstaande Maandag weer clubavond in de gymzaal van de Ulo-school op het Vrouwenkerkhof. Meisjes 8 tot 9 i jongens 9 tot 10 uur. Beide groepen worden verzocht iets vroeger te komen en de gymnastiek schoenen niet te vergeten. WIELRENNEN. Swift-combinatie. Morgen wordt door A-, B-, C- en D-klasse 2x1 km. gereden met als inzet de Landbouwwis- selbeker. Toegestane versnelling max. 108 inch. De wedstrijden vangen om 10 uur aan in de zaal Hoogl. Kerkgracht 42. 4e klasse A bezien, zien we, dat Lisse nog steeds een goede kans heeft zich aan de kop te handhaven, want de wedstrijd tegen Concordia lijkt ons geen onover- komenlijk struikelblok. Een andere vraag is zelfs of ASC en Roodenburg er morgen zonder kleer scheuren af zullen komen. ASC moet naar Teylingen, Roodenburg naar VVSB, hetgeen voor beide geen gemakkelijke opgave is. Lisse kon daarvan nog wel eens profijt trekken. SJC moet eindelijk eens gaan winnen, wat tegen de hekkesluiter THB toch niet onmogelijk moet zijn. Meerburg zal zich wel weten te hand haven op Warmunda en DOSR geven we een kansje tegen Graaf Willem. In 4 C gaat Alphia naar EDS, in 4 D ontvangt Woerden het Goudse Donk, terwijl VEP op bezoek gaat bij GSV in Wanneer we het programma van de Gouda en DSO naar Oudewater moet. e gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag eenstemmig besloten financiële medewerking te verlenen aan de start van de Tour de France in Am sterdam op 8 Juli volgend jaar. Het desbetreffende voorstel om aan de door de N.V. Maatschappij tot Exploitatie het Nederlands Sportpark te Am sterdam en de N.V. Nieuwe Rotterdamse Courant ten behoeve van de Tour de France in 1954 in het leven te roepen stichting een bijdrage van 25.000, fond perdu voor de benodigde 80.000, beschikbaar te stellen, benevens een derde deel van het resterende bedrag te garanderen, zijnde 18.333,aanvaard de de raad met algemene stemmen. Mr. W. J. de Bruyne (VVD) noemde de start „een eervolle onderscheiding" )or de hoofdstad. Hij vroeg echter een garantie, dat het te voteren bedrag inderdaad ten goede komen aan Amsterdam. De organi satoren dienen zich onverwijld op de hoogte te stellen van de vereiste acco- modatie voor verblijf e.d. van de deel nemers aan de tour in Amsterdam. Mr. A. B. Roosjen (Prol Chr.) noem de de start van de tour 1954 „een uit nemend stuk propaganda" voor de hoofdstad. „Het is evenwel jammer, dat Dns laten spannen voor een karretje met een Rotterdammer op de bok", zo i mr. Roosjen. Ten aanzien van de garantie, dat de stad zelf voldoende van het beschikbaar gestelde bedrag zal profiteren, antwoord de de burgemeester, dat alles in 't werk zal worden gesteld om Amsterdam een waardige gastvrouwe te maken by de ontvangst van de deelnemers en de be zoekers aan de tour in het topseizoen van het vreemdelingenbezoek. Initiatieven tot eventuele uitbreiding van de hotelaccomodatie in Amsterdam zullen B. en W. van harte toejuichen. Tenminste duizend bedden reserveren Nu de gemeenteraad van Amsterdam °t voorstel om steun te verlenen aan het organisatiecomité in Nederland de Tour de France, heeft aangeno men, kan worden meegedeeld, dat nog vele problemen dienen te worden opge lost, alvorens de organisatie van de start de Ronde van Frankrijk 1954 en van de eerste etappe naar België definitief in kannen en kruiken is. Op de eerste plaats zal de route moeten wor den vastgelegd, hetgeen zal geschieden door de directeur-generaal van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat, de organisatie van de Tour de France in Frankrijk en het organisatiecomité in Nederland, met inschakeling van alle in stanties, die daarvoor in aanmerking komen. Men mag aannemen, dat begin Januari een conferentie zal plaats vin den, waar alle problemen (de route van de eerste etappe, verkeersmaatregelen enz.) aan een diepgaand onderzoek zul len worden onderworpen. Waarschijnlijk zullen enkele gemeenten zich tot de or ganisatoren wenden met het verzoek de etappe door die gemeenten te voeren, waaraan organisatorische en zakelijke consequenties verbonden zijn. 't Spreekt vanzelf, dat alle bij deze organisatie be trokken instanties er van overtuigd zijn, dat de opzet tot in kleinigheden dient te worden geregeld en dat alles zal moeten kloppen, aangezien hiermede een natio naal en sportief belang gemoeid is. Als vaststaand mag worden aangeno men, dat de caravane publicitaire, sinds jaren aan de organisatie van de Tour de France verbonden, naar Amsterdam zal komen en langs de gehele eerste etappe zal trekken. Het ligt in de bedoeling van het organisatiecomité ook Nederlandse firma's voor deze caravane publicitaire aan te trekken, voor de eerste etappe en indien gewenst ook voor andere etappes in België en Frankrijk. Voorts zal het organisatiecomité op lokaliteiten BILJARTEN. De uitslagen van de partijen, welke gisteren werden gespeeld in het tour- nooi om het kampioenschap van Neder land hoofdklasse driebanden, luiden: 58 4 0.892 56 4 0.553 78 5 0.641 78 6 0.602 61 5 0.475 61 4 0.819 59 - 4 0.847 59 6 0.677 50 6 1.000 50 4 0.600 76 4 0.657 76 4 0.657 67 3 0.477 67 4 0.746 69 7 0.695 69 5 0.724 Sweering De Ruyter jr. Baay Stikkelman Metz Broekhuyzen Teegelaar Popeyus Stikkelman Sweering Metz Teegelaar Popeyus 50 6' Broekhuyzen 48 65 De Ruyter jr. 50 65 Na de tweede dag luidt de stand: De Ruyter Jr. Baay Metz Popeyus Broekhuyzen Teegelaar Stikkelman Sweering 181 249 7 0.726 182 470 10 0.674 179 262 8 0.683 6 0.725 7 0.689 5 0.615 6 0.663 4 0.632 in Amsterdam beslag moeten leggen, waar de mecaniciens van de Ronde van Frankrijk hun werkzaamheden vóór de start kunnen verrichten, waar de iden titeitskaarten en de speciale borden voor de volgauto's worden uitgereikt, waar de truien en ander materiaal voor de deelnemers ter beschikking worden ge steld, waar de talrijke buitenlandse en Nederlandse persvertegenwoordigers hun inlichtingen zullen kunnen krijgen enz. Het organisatiecomité heeft voorts de taak om tenminste duizend bedden te reserveren in hotels, pensions enz; voor de staf, de deelnemers, de technische leiders, de mecaniciens, de journalisten en de radio-reporters. De meeste van deze personen zullen verscheidene dagen vóór de start naar Amsterdam komen teneinde alle voorbereidende maatrege len te treffen en te controleren. In ver band met het feit dat een zeer groot aantal buitenlandse journalisten naar de hoofdstad zal komen, zal Amsterdam ge durende verscheidene dagen in de Rest van Europa in het middelpunt van de berichtgeving en dus van de belangstel ling staan. Van de zijde van het organisatiecomité vernemen wij nog, dat het het volste vertrouwen in Kees Pellenaars stelt ten aanzien van zijn taak om de Nederlandse ploeg voor de Tour de France zo goed mogelijk voor te bereiden en met het sterkste team aan de start in het olym pisch stadion te verschijnen. SCHAATSENRIJDEN. De Haagse IJsclub zal zich niet aan sluiten bij de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond, aldus een besluit van de algemene vergadering van deze vereniging, welke enkele jaren geleden met nog een aantal andere Nederlandse IJsclubs uit de nationale organisatie was getreden. Dit besluit werd aldus gemo tiveerd: er is van KNSB-zijde bij de onderhandelingen om weer tot eenheid te komen geen waarborg gegeven, dat de representatieve en organisatorische vertegenwoordiging van de bond in het internationale verband op andere leest zal worden geschoeid. Om duidelijk aan te tonen, dat de aagse IJsclub de hardrijders zelf niet wil duperen, ligt het in de bedoeling om een bijdrage te storten in het trainings fonds van de KNSB. SKI. Volgens het meteorologisch instituut te Wenen blijven de kansen op sneeuw met Kerstmis in Oostenrijk gering. Men verwacht koud en droog weer in het oosten van het land, en zonnig en zacht weer in het westen. Voor de eerste maal sinds de inge bruikneming in 1932 Is de weg over de van de Grossglockner in December nog open voor het verkeer. De weg is voor auto's berijdbaar zonder dat sneeuwkettingen nodig zijn. BRIDGE. Bridgeclub „V.O.G.". De uitslag der Viertallencompetitie 4e ronde, is; Hoofdklas: Team Nolles wint van team Schilthuizen met 20 p., team Smit wint van team Oudshoorn. Ie klas: Team Blom wint van team Caro met 7 p., team Uphof wint van team Nieuwland met 14 p., team Planje wint van team Raar met 17 p., team Bosscha wint van team Baarda met 15 p. 2e klas: Team Kooiker wint van team Zwarts met 40 p., team Brakel wint van team v. Weizen met 24 p., team Grommé wint van team v. Gelderen met 9 p., team Adam wint van team Kruizinga met 4 p. de fijne geur de milde smaak en de goud-gele kleur (Advertentie). Ned. schilder en 't woning-ZONDAGMORGEN probleem in Frankrijk I Een Nederlandse schilder en zijn I TWEE OGEN ZO BLAUW Zwitserse echtgenote hebben hun woningprobleem opgelost. Zoals zo- /"ONLANGS moesten wij in Utrecht velen konden zij in Nederland, noch naar een vergadering, een we- in het buitenland een geschikte gens onze aanwezigheid uiteraard woonruimte met studio vinden. Bru- gewichtig en belangrijke vergade- no en Susana Mertens trekken thans ring. Van 's morgens half 11 tot men. door Europa in een zelfgebouwde 's middags half 6 hebben wij daar Wij hadden niet in de gaten, dat da caravan. Bruno werd te Arnhem ge- gezeten, met een uitgebreide hap voorzitter ons betrekkelijk vuil aan boren, en was in .Nederland geduren- pap in de pauze. Bij. ons bestaat geen keek, omdat hij op ons bekwaam in- dertien jaar architect. Hij gaf dit be- groter verlangen dan in een be- grijpen had gerekend, waar zijn I*''»" geheel rookt vergaderzaaltje op een stoeltje zenuwachtige besluiteloosheid te o» te zitten en, nu en dan opstaande, kort schoot om de vele pijnlijke ti met krachtige stem en welsprekende tuaties te redden. Maar hij had moe- gebaren de discussie in goede banen ten bedenken, dat een gekooid en te leiden. Men hangt dan aan onze gekortwiekt vogeltje niet zingen lippen. Na afloop gaan we huis- kan. waarts met de voldoening, eens te Het was al mooi, dat we de hap meer het vaderland te hebben gered. In dat Utrechtse vergaderzaaltje hadden wij een plaats bij een der aan de schilderkunst. Hij maakt „i turalistische" landschappen in de stijl van de Nederlandse en Spaanse scholen. Hij is een diep bewonde raar van Picasso en Salvador Dali en beschouwt hen als de twee mees ters van de Moderne Kunst. Susana, Bruno's vrouw, werd in Bern geboren, zij studeerde daar aan de Vevey Muziekschool voor con certpianiste. Zij moest deze studie ramen ingenomen en door het met echter opgeven, omdat haar handen asem beslagen raam konden wij juist te klein waren, zodat zy nooit een hoven de daken der huizen aan de goede virtuose zou kunnen worden. Zy werd schilderes, en helpt Bruno, met wie zij in 1949 in het huwelijk trad, met zyn werk. Momenteel verbiyft het gelukkige echtpaar in Parys, waar zy hun wa gen hebben neergezet aan de oever van de Seine. Zy hopen, dat zy er binnenkort een tentoonstelling van hun werken in een kunstzaal kunnen houden. Bruno en Susana hebben in de ca- overkant een paar el geknipt hemel blauw onderscheiden. Die twee ogen zo blauw hebben ons danig'afgeleid, en verhinderd, dat we de discussie met krachtige stem en welsprekende ravan plaats gevonden voor een kleine studio. Voordat zy de ezels uitzetten, moeten zy de eettafel on der de bedden schuiven. goede banen leidden, met het gevolg, dat de vergadering in wanorde verliep en er geen enkel reddend besluit kon worden geno- „De kunst komt er maar Als ze daar alle na-oor- u_i:j -i jlogse minister-presidenten zouden schilderen, hadden de kunstschilders tot I960 werk en tegen die tijd kon den ze vermoedelijk alweer een jaar of vyf vooruit." „Ja," zei Jansamans. „daar zou het zo'n beetje ie dicïiter gezegd. Die lui haan-voor-het-leven kunnen hun versjes tegen weer bekaaid af met deze begroting", vond Toos. „Je kunt beter beroeps- korporaal worden dan kunstschilder". „Ho, ho", zei Jansemans, „je hebt de debatten niet goed gevolgd anders had Tweede Kamer. Wat dacht te Toos. ,Als zo'n vrouwtje jij dan?" van tachtig jaar dan visite „Je hoeft niet zo kattig krijgt en er wordt gevraagd te doen", merkte Toos nij- .{Wie heb je daar nu woordig nog niet meer kwijt aan de poezie-album van hun zuster. Maar met zijn." „Maar hoe staat hier?", vroeg Toos. „Het is bijna >«r de kunstschilders is het Drees, wat de klok slaat", een heel ander geval. Mijn- zuchtte Jansemans. heer Weiter heeft voorge steld om ze aan het werk te houden. Laat ze de por- „Ze mogen wel een Pa norama Mesdag van hem maken, om die ridders van tretten schilderen van alle de kwast een paar tientjes na-oorlogse minister-pre- 1~AJ sidente n, merkte hij schrander op. 171 248 170 276 162 244 148 234 te laten verdienen. Want je kan toch ook niet met een paar honderd mensen „Oh", spotte Toos, „dat aan «n portret van een is dan een soort D U.W. vierkante meter gaan zit- voor kunstschilders. Nou, *en penselen, ik kan me vergissen, maar „Moet het perse een por- het komt me voor, dat er tret worden?^' vroeg Toos. geen royale broodwinning in zit. In Frankrijk zou zo'n voorstel het wel doen. moedelijk ophangen in de dig op. „En zijn duizenden mogelijkheden." „Zij weet het weer beter dan de Kamerleden", schamperde Jansemans". „Lieve Toos je, je kan toch moeilijk honderd portret ten van minister Drees la ten maken. Waar zou je ze moeten laten?" „Verloten?", zei Toos. „En zou jij dan een loot je kópen?", vroeg Janse mans. „Niet, dat ik iets te gen minister Drees heb maar ik zou hem niet bo ven m'n buffet willen heb ben." „Dat is wat anders", vonc' Toos. „Nee, ik wil die por tretten gratis laten verlo ten onder de ouden van dagen." ,,Op Vaderdag zeker?", informeerde Jansemans sarcastisch. „Een pracht idee", juich- 3e muur hangen", dan kan ze zeggen: „Me vader!" POLY TIEKUS. pap niet onaangeroerd hebben laten staan of dat we 'm tussentijds niet ge smeerd zijn, om ons te spoeden naar de beemden en landouwen van het Neder-Sticht, waar het glorieuse he melblauw zich over heen koepelde van de ene einder tot de andere. ÏI7E zaten echter op een stoeltje in een rokerig vergaderzaaltje, met een natje en droogje voor ons, en eigenlijk hadden we in ons hum moe- - ten zijn, want wij doen niets liever dan vergaderen en congresseren. Het is zo doelmatig. Het is zo hele maal volgens de menselijke natuur om als Gods goedheid de hemel verft met het teerste blauw en het laat weerspiegelen In het water van de aarde zich op te sluiten in een be- rookte kooi en daar het kunstlicht aan te draaien, omdat het daglicht beslagen is. Een mens hoort thuis in een kooi, een grote kooi, waarin hij van de ene kooi naar de andere mag lopen. Hij heeft zich met zijn cultuur ver heven boven de natuur. Hij behoort niet meer thuis in de schepping. Hij heeft zichzelf een scheppinkje ge schapen, van alle technische gemak ken voorzien. Treurig is het maar gesteld met de „achtergebleven groepen", die in de grond moeten ploeteren, die achter de koeien aan moeten draven, die mest moeten kruien of op de grauwe zee rose garnalen vangen. In de vergaderzaal hoorden we een, onbeduidend, spreker zeggen: ,.De perfectionnering der technische outil lage en de industriële expansie be- influenceren totaliter de nationale economie, zodat tot een supra-natu- rale status voor onze urbane agglo meraties mag worden geconcludeerd'/ Wat zegt-ie?" vroeg een man uit Nibbixwoud, die in plaats van in zaal ITI in zaal n terecht was geko men. „Wat zègt-ie?" vroegen woord- deloos de twee ogen zo blauw. Hij zegt, fluisterden we, dat een beschaafd mens zoveel mogelijk dient te vergeten, dat hij lucht moet ade men om te leven, varkens en kippen moet slachten om te eten, koeien moet melken om aan te sterken, dierlijke uitwerpselen moet verga ren en uitstrooien om brood op tafel te krijgen en vooral moet vergeten, dat als zijn vrouw een bontmantel draagt en in een eetgelegenheid op een karbonaadje knabbelt, zij pre cies lijkt op onze in dierenhuiden ge hulde voor-historische voorouders. Voor dat alles moet een beschaafd mens zich schamen. Nibbixwoud gromde. De ogen zo blauw lonkten en lachten. TPERWUL de vergadering delibe- reerde over een resolutie met theologisohe consequenties, zagen we onszelf terug in een voorjaarsbos van het Neder-Stigt, waar door een noodlottig toeval een blad van de „Financiële Berichten'' verwaaid lag tussen een lila-witte sprei van op de wind rillende bas-anemonen. Een in het blad geïnteresseerd eek hoorn had de beurs-notering van Anaconda Copper geraadpleegd en teleurgesteld opgepeuzeld. Een astrante merel had een strontje laten vallen net op de naam van da hoofdredacteur. De wind blies de „Financiële Berichten" bol, de regen stortte er zijn rijke zegen over uit en enige Ijverige bos-anemonen wa ren, na de onderkant te hebben uit gelezen, brutaal weg er doorheen ge boord en bloeiden onbezorgd, in haar ragfijne zaohtgeurende lente- iurken, op de rechtlijnige akker tjes der financiële beslommeringen. Twee ogen zo blauw lachten en lonkten over dat wonderlijk tafe reel. Sindsdien, telkens als de hemel haar wimpers opslaat en door een beslagen raam naar binnen kijkt, mislukken de vergaderingen, omdat een gekooide en gekortwiekte vo gel er niet kan gaan staan zingen. MABIUa

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6