Zwartgalligheid en opgewektheid over de buitenlandse politiek sprak weer over melkcontröle Straaljager neergestort Nederlanders worden ouder Auto tegen boom Ons toneel en wij, Nederlanders Eerst samenwerking bereikt in studie-commissie Zwakke geslacht in meerderheid Haring werd doorgedraaid DONDERDAG 17 DLCÜMBER 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 TWEEDE KAMER In de Tweede Kamer was gisteren aan de orde de begroting van buiten landse zaken. De heer BRUINS SLOT (AR) zeide, dat er geen eenheid in de Noord-Atlantische gemeenschap be staat ten aanzien van de lijn van het gemeenschappelijk beleid. „Met vrees en beven moeten wij het gesprek in Berlijn tegemoet zien". De grote vier vormen blijkbaar geen hecht blok tegenover de Sowjetunie. De consul tatieve raad van de Navo, zal zijns inziens de positie van de raad van Europa verzwakken. De heer KORTHALS (VVD) was niet zo bevreesd voor inmenging in Europese aangelegenheden door de consultatieve raad van de NAVO. Hij was ook niet zo bang, dat de Ver enigde Staten hun troepen van het Europese continent zouden terug trekken. Zouden de Amerikanen hun grond troepen terugtrekken, dan betekent dat voor hen ook zelfmoord, zo zei hij, met een variant op de bekende reeds eerder gedane uitlating van Foster Dulles. De Verenigde Staten hebben de Europese kracht nodig. Maar hij verzocht minister Beijen toch de Kamer in te lichten over de geruststellende mededelingen waar mee de bewindsman van de bijeen komst van de Navo in Parijs wtis teruggekomen. Verder had deze afgevaardigde be grip voor de Franse vrees, om tot de EDG toe te treden. De heer VAN DER GOES VAN NATERS (P. v. d. A.) gaf te kennen, dat de Kolen- en Staalgemeenschap, de Europese Defensiegemeenschap en de Europese politie gemeenschap niet meer te scheiden zijn. Zijn politieke vriend Nederhorst had z.i. volkomen terecht gewaarschuwd tegen het idee van de heer Blaisse (KVP), om art. van het statuut van de EDG te De uitlatingen van Foster Dulles hebben de crisis in de EDG acuut gemaakt, maar afgezien van de toon en de woordkeus, die men van deze Amerikaan moet aanvaarden, dient men vooral de grote lijn van de Ame rikaanse politiek in Europa in het oog te houden. Dit is een duidelijke lijn en er be hoeft hieromtrent geen onzekerheid te bestaan. De Amerikaanse steun zal blijven toevloeien. Maar Amerika ziet in Frankrijk de zwakke stee in de Europese verdediging. Zijn rede be tekent allerminst inmenging in de Franse of Europese politiek. Frank rijk blijft volkomen vrij om te be slissen. De heer DE GROOT (Comm.) meent o.m. dat een verdrag van vriendschap en wederzijdse bijstand gesloten zou moeten worden met Polen en Tsjecho-Slowakije ter be veiliging tegen Duitsland. De bindin gen met Amerika moeten worden gekapt. De heer VAN DE WETERING (C.H.) merkt op, dat de situatie in Indonesië slechter is. Spr. zegt te vrezen, dat als Indonesië in een aan tal staten zou uiteenvallen daaruit grote moeilijkheden zullen voort vloeien. Reeds thans heerst er terreur op Celebes, waar negen ouderlingen aan het kruis zijn geslagen. De heer RITMEESTER (WD) zet de betekenis van het zelfbeschik kingsrecht uiteen en merkt op, dat de Zuid-Molukken z.i. terecht niet in het Indonesisch staatsverband willen worden opgenomen. De heer SCHMAL (C.H.) herinnert er aan, dat bij het Vaticaan werd geprotesteerd in verband met vervol gingen in Polen. Z.i. zou ook iets kunnen geschieden met betrekking tot Columbia en Spanje. Naar zijn oordeel wordt de Kamer voldoende voorgelicht over het buitenlandse be leid. De heer GERBRANDY (A.R.) zegt alleen te zullen spreken over Am- bon. Spr. betoogt, dat het gaat om het recht van Ambon, dat onafhan kelijkheid in 1950 heeft uitgeroe pen. De R.I. nam de macht in handen en vernietigde de deelstaten, waar door de federale opbouw een onmo gelijkheid werd. Z.i. noopt de alge mene situatie tot de conclusie, dat Ambon vrij stond tegenover de R.I. De heer ZANDT (S.G.P.) verklaart, dat zijn beginsel hem verbiedt aan de wijze, waarop naar de eendracht der volkeren wordt gestreefd, mede te doen, omdat Gods Woord daarbij niet gevolgd wordt. Hij meent, dat de regering veel te luchthartig heenstapt over de vervol ging der Christenen op Celebes. Een zeer scherp protest van de regering was z.i. op zijn plaats geweest. Spr. zegt voorts van mening te zijn, dat de regering moest optreden in verband met geloofsvervolging in Columbia en Spanje. Spr. handhaaft zijn bezwaren te gen het gezantschap bij de Paus. Hij zal echter geen amendement indie nen, om de post te schrappen, daar hy verleden jaar daartoe geen steun vond. Minister BEYEN maakt een aan vang met zijn antwoordrede. Te tien voor half een wordt de ver- j gadering gesloten. Eén dode bij botsing met woonwagen Op de Rijksstraatweg te Hierden (gemeente Harderwijk) is gisteren een vrachtauto met aanhangwagen uit Groningen in botsing gekomen met een woonwagen, waardoor een persoon werd gedood en een kind j zwaar gewond. Het paard, dat voor de woonwa gen was gespannen, schrok van ander verkeer en week naar rechts uit. De bestuurder L. de J., zonder vaste woonplaats, trok daarop om een bot- j sing met een boom te voorkomen, het dier naar links, waardoor de aanrijding met de vrachtauto ont stond. De vrachtauto botste, na de woonwagen te hebben geraakt, tegen een boom en werd zwaar bescha digd. De autobestuurder F. uit Gro ningen liep een shock op, de 53-ja- rige vrouw van de woonwagenbe woner werd zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse overleed. Een ongeveer zesjarig kindje van de woonwagen bewoner is ernstig gewond in het Pius-gesticht te Harderwijk opge nomen. De ravage ter plaatse was groot, mede doordat veel van de in boedel van da zwaar gehavende woonwagen op de weg terecht kwam. Henriëtte Roland Holst-penning De heer BLAISSE (KVP) maakte de balans op van wat er zich op het ogenblik op het internationale toneel afspeelt. Mpp. nf minrlpr? I gemolken en wel dagelijks. De vol- iVitCI UI LUIllUCL gens twee verschillende berekenings I methoden verkregen gegevens over Tijdens de 81e jaarvergadering twee-, drie- en vierweekse controle van het Nederlandse Rundvee Stam- worden op melklijsten naar de cen- boek, die gisteren te Wageningen trale en de provinciale controledienst werd gehouden, bleek, dat deze ver- gezonden. Deze gegevens zullen de eniging een gunstig jaar achter de rug heeft. basis vormen van andere methoden. De gegevens hebben uitgewezen, dat het verloop van de melkgift niet Zij telt 40.000 leden, hetgeen een z0 sterk verschillend is, doch dat de mnnn variatie in het vetgehalte som*: vrii de weg van politieke integratie te j Nederlands Rundvee Stamboek komen. „Heeft minister Beyen tijdens j de Haagse conferentie met hetzelfde vuur gespeeld?" De „catastrophenpolitiek" van mi nister Beyen kan de Partij van de Arbeid moeilijk volgen, aldus spr., die de minister de vraag stelde, of deze het standpunt van de onverbrekelijk heid van de politieke integratie en een gemeenschappelijke markt ook zal handhaven op het ogenblik van onderhandelen dat er nog niet is, zo voegde hij er aan toe. Mej. KLOMPE (KVP) verdedigde de parlementaire controle op de Europese samenwerking en wenste meer openbaarheid over de lichamen, zoals Navo, Raad van Europa en Benelux. Zij constateerde een stre ven, om het parlementaire orgaan van Benelux op allerlei terreinen te beperken. De heer WELTER (KNP) achtte het gevaarlijk, om Frankrijk te for ceren in de EDG te treden. Men zal dan altijd rekening moeten houden met een sterke minderheid, zodat Frankrijk dan een zwakke partner zal zijn. Wil minister Dulles de hele Navo in de waagschaal leggen, in dien er geen EDG tot stand komt, zo vroeg hij. De heer DE GRAAF (KVP) sprak over Indonesië. Zijn standpunt was, dat het vasthouden aan de formele eisen van zelfbeschikkingsrecht en het verwijt aan Indonesië van de RTC-overeenkomst in dit opzicht te hebben geschonden, onze onderhan delingspositie ten opzichte van dat land verzwakt. Er moet een eind ko men aan de ontactische politiek van sommige Nederlandse kringen ten aanzien van de Ambonnezgn. Deze houding zal tenslotte onvruchtbaar blijken en zowel voor ons land als voor de Ambonnezen zelf gevaarlijk zijn. vermeerdering van 10.000 leden be tekent in de laatste vier jaren. De ontwikkeling van het stamboek stemt tot grote tevredenheid. De 30.000ste koe werd hier ingeschre ven. Het aantal van 87,000 geboekte kalveren is 9.000 meer dan in 1952. De export van de bij het stamboek ingeschreven runderen is aanmerke lijk gestegen ten opzichte van de voorgaande jaren; naar 13 landen werden uitvoercertificaten afgege ven.. Welk systeem? In de namiddagvergadering kwam de vraag over een al of niet inten sievere controle dan de bestaande officiële'drie a vierweekse melkcon- trole op de bedrijven naar voren. In de oorlogsjaren is het besluit gevallen voor een tweeweekse con trole, dooh dat kon, vanwege het ge brek aan arbeidskrachten niet wor den uitgevoerd. Het gevolg hiervan is geweest, dat de bestaahde vier weekse controle tot heden nog steeds is gehandhaafd. Proefbedrijven Tot het verkrijgen van definitieve conclusies worden sedert September 1949 op acht bedrijven de koeien door zeer ervaren controleurs proef- Amsterdam krijgt nieuw A.P. variatie in het vetgehalte soms vrij sterk is. De definitieve resultaten en zijn definitieve conclusies over de twee-, drie- en vierweekse controle hoopt men in 1954 te publiceren. Een Meteoorstraaljager van de vliegbasis Leeuwarden is gistermid dag bij een oefening ter hoogte van Medemblik in het IJselmeer gestort. De 21 jarige ongehuwde sergeant vlieger A. van Vliet uit Ridderkerk is daarbij om het leven gekomen. Een helicopter van de marine-lucht vaartdienst, die van het vliegveld Valkenburg was opgestegen om te zoeken naar de straaljager, heeft gis termiddag een n- Handing gemaakt op de berm van de weg Beverwijk Alkmaar bij Heemskerk. Het toestel werd overvallen door de mist en heeft getracht de Noordzee kust te bereiken om naar het vlieg veld Vakenburg terug te gaan. Het was bemand door ltz. (V.) R. J. Id- zerda en een matroos. De helicopter is niet beschadigd en onder bewa king van de militaire politie gesteld. Men wacht tot de mist is opgetrok ken. IN WOONWAGEN DOOR KOLENDAMP VERRAST. Een vrouw, die gistermorgen een bezoek wilde brengen aan de bewo ners van een woonwagen die op het Shell-sportterrein aan de Valentijn- kade staat, trof hen bewusteloos aan. Dit kwam door kolendamp. Het echtpaar, de 46-jarige N. B. en de 40-jarige A. C.-B. zijn in het O.L.Vr. gasthuis opgenomen. Drama te Berkel nog steeds in onderzoek Naar van mr. M. H. Huygens, één De Vereniging voor Penningkunst heeft de leden een penning, gegoten ter nagedachtenis van wijlen Mevrouw Dr. Henriëtte Roland Holstvan der Schalk, ter beschikking gesteld. De voor- en beeldzijde van de penning, waarop een afbeelding van de kunstenares, met daaromheen haar naam. Op de keerzijde, de verbeelding van haar vaste vertrouwen, dat spreekt uit de dichtregel: „De zachte krachten zullen zeker winnen in het eind." In de zo juist verschenen puiblica- der de nog niet gehuwd geweest tie van het Centraal Bureau voor de zijnde personen van 35 jaar en Statistiek „Bevolking van Neder land 19001902" zijn gegevens op genomen met betrekking tot de ge middelde bevolking van Nederland naar leeftijd en geslacht voor elk der jaren 1900'1952 en'naar leef tijd, geslacht en burgerlijke staat voor elk der jaren 19471952. Met de toeneming van het totale bevolkingscijfer in dit tijdvak van rond 5 millioen in 1900 tot rond 10 millioen in 1952 is een aanmerke lijke wijziging in de leeftijdsverde- van de verdedigers van de Berkelse ^9®' SePa^ 6ef>aan, J*^US de pu blicatie. Het aantal kinderen van arts aan wie ten laste is gelegd zijn vrouw met vergift van het le ven te hebben beroofd wordt ver nomen, is nog geen datum vastgesteld voor de behandeling van deze zaak. Op het ogenblik zijn drie schrift kundigen bezig met een onderzoek naar de echtheid van de briefjes, die in de kleren van verdachte zijn ge vonden. De deskundigen van de ver dediging hebben zich in gunstige zin uitgelaten over de echtheid dezer documenten. In opdracht van de rechtercom missaris zijn enige rijksrefchercheurs bezig met een onderzoek naar de herkomst dezer briefjes. In dit sta dium kon mr Huygens hierover geen nadere inlichtingerr verstrekken. 0 t.m. 14 jaar nam in deze periode toe van 1.785.000 tot 3.076.000 of wel met rond 70 procent; het aantal per sonen van 65 jaar en ouder van 308.000 tot 831.000 of wel met rond 170 procent. Uit de verdeling naar burgerlijke staat blijkt, dat in 1952 van de rond 6.5 millioen personen van 20 jaar en ouder, ruim millioen ongehuw- den voorkwamen, bijna 4 y, millioen gehuwden en voorts 447.000 weduw naars en weduwen en 78.000 geschei den personen. Onder laatstgenoem de categorieën overweegt het aantal vrouwen in sterke mate: 307.000 we duwen tegen 140.000 weduwnaars, 48.000 gescheiden vrouwen tegen 30.000 gescheiden mannen. Ook on- ÉÉN DODE Gistermiddag om half een is op de Rijksweg tussen Havelte en Uffelte een ernstig auto-ongeval gebeurd. Een personenauto reed door onbe kende oorzaak in volle vaart tegen de bomen langs de weg en werd to taal vernield. De chauffeur, H. A. G. uit Uddel, werd daarbij gedood en een militair, Van E uit Den Haag, is zwaar gewond in het ziekenhuis te Meppel opgenomen. Men vreest voor zijn leven. DODELIJK BEKNELD. Bij het spelen op een stapel balken bij een bouwwerk aan de Maanweg geraakte Woensdagmiddag het ne genjarig jongetje van de familie S. uit de IJsselstraat in Den Haag zo danig bekneld, dat hij zwaar werd gewond. Na overbrenging naar het ziekenhuis bleek het knaapje te zijn overleden. Omdat de uit 1640 daterende marmeren peilmerksteen, die het A.P. aangeeft cn thans nog de enig overgebleven steen van die aard in Amsterdam is, zal moeten verdwijnen, wanneer de Nieuwe Brugsluis zal worden ver laagd, waarin de steen is aangebracht, richt de Gemeente in samenwer king met Rijkswaterstaat op de Dam een ondergronds hoogtemerk in. Van dit ondergronds hoogtemerk wordt straks van uit de oude peilmerksteen in de Nieuwe Brugsluis de hoogte ten opzichte van N.A.P. bepaald, zodat men ook in de toekomst zal kunnen beschikken over een punt waarvan de hoogte boven het N. A. P. bekend is. Woensdagmorgen heeft men een begin gemaakt met de plaatsing. Links ïr. J. W. Clerx (directeur) en Ir. A. ten Have (hoofdingenieur), beiden van Publieke Werken, bekijken tezamen met Mr. G. van 't Huil de Wethouder van P. W., de koperen bout, die onder de bestrating op de Dam zal wor den geplaatst op een speciaal hiervoor ingeheide paal. Deze bout zal straks de hoogte t. o. v. N. T. P. aangeven. „Waar moeten al degenen, die btf het toneel in Nederland betrokken zijn, met elkaar naar toe?" Zo luid de de vraag", die de heer Deinum uit Haarlem heeft gesteld aan het einde van een druk bezocht toneelcongres in de hoofdstad. Het antwoord lag besloten in een algemeen aanvaard plan tot oprichting van een studie commissie, waarin de volgende in stanties zullen deelnemen: de toneel- coördinatie, de toneelgezelschappen, de vakbeweging, de toneeldirecteu ren, het theateroentrum, de voorlo pige raad van de kunst, de pers, de landelijke en plaatselijke overheid en ook de bond van toneelkunste naars. Zolang deze aldus veelzijdig samen gestelde commissie haar taak niet kan overdragen aan een meer officieel bedoelde coördinatiecommissie, zal hij zich bezighouden met een onder zoek naar de mogelijkheden in het algemeen en in iedere plaats in het bijzonder. Tijdens de gedachtenwisseling op dit congres zijn kwesties van allerlei aard tot uiting gekomen, bijv.: hoe moeten ondernemers in de provincie een speelplan opzetten; in hoeverre kan de gemeentelijke overheid het toneelbezoek bevorderen; moet niet meer coördinatie worden aangebracht in de toegangsprijzen; wordt de hel pende taak van de pers niet verlicht door de aanstelling van een publici- teitschef; kan op de scholen niet meer worden gedaan aan toneel- en voordrachtskunst; en zo meer. Minder „drempelvrees" bij meer gezonde stukken. In een markante voordracht had prof. dr. W. Asselbergs (Anton van Duinkerken) ondermeer gesproken over zogenaamde drempelvrees bij het publiek. De vrees, zo meende men in de zaal, kan worden overwonnen indien meer gezonde en begrijpelijke stukken worden gespeeld; intellec tuelen, zo werd opgemerkt, zijn beu van allerlei ziekelijke stukken, die tegenwoordig worden opgevoerd. In- 1 teressant ook was hetgeen Van Duin- Uit de verdeling naar burgerlijke staat blijkt, volgens gegevens van het centraal bureau voor de statistiek, dat in 1952 van de rond 6,5 millioen personen van twintig jaar en ouder in Nederland, er ruim 1,5 millioen on- gehuwden voorkwamen, bijna 4,5 millioen gehuwden en voorts 447.000 we duwnaars en weduwen en 78.000 gescheiden personen. Onder laatstgenoem de categorieën overweegt het aantal vrouwen in sterke mate: 307.000 we duwen tegen 140.000 weduwnaars, 48000 gescheiden vrouwen tegen dertig duizend gescheiden mannen. Ook onder de nog niet gehuwd zijnde perso nen van 35 jaar en ouder bestaat een belangrijk vrouwen-overschot: tegen over 182.000 mannen telt deze bevolkingsgroep 282.000 vrouwen. kerken heeft gezegd over de histori sche gang van het toneel, namelijk van het massaspel ln de openlucht naar het stuk in de beslotenheid, waar de enkeling allereerst de kassa pleegt te passeren. Over het huidige openluchttheater zei de hoogleraar, dat het zich van uit Noord Brabant snel heeft ver breid, via Gelderland en de Achter hoek tot in Drente. Het is echter niet mogelijk dat men eenzelfde open luchtspel zou kunnen opvoeren in Den Bosch en bijvoorbeeld in Mep pel; bij cultuurspreiding, zowel ver ticaal als horizontaal, is verstande lijke verbinding nodig. De overheid doet te weinig aan cultuur Uit de mond van een overheidsper soon, namelijk wethouder mr. A. de Roos van Amsterdam, kwam de ver zekering dat de gemeenten evenzeer aan het toneel moeten bijdragen als aan het onderwijs; want ook het to neel is eon deel van het algemeen welzijn en de culturele mens is ons einddoel. Het toneel is volgens mr. De Roos dienstbetoon aan de maat schappij en verdient daarom meer dan de aalmoes van de huidige sub sidie. Vrijwilligheid van subsidie moet plaats maken voor een wettelijk systeem, waarbij mr. De Roos heeft gewezen op de subsidiëring van het Brabants orkest naar rato van het in wonertal van de provincie. En de wethouder prees Leiden, waar men 'n voorbeeld geeft van de zo nodige coördinatie. Overheidsbemoeiing met de kunst is noodzakelijk, bijv. in verband met een door Prof. Asselbergs bepleite spreiding. Het gaat om culturele koopkracht, die bij de huidige stand van zaken uit de onderconsumptie moet worden opgeheven. Waar het amateurtoneel voorpor taal zou kunnen zijn van het beroeps toneel, moet de gelukkig bestaande neiging tot verdere ontwikkeling worden gesteund. Zowel mr. H. Waage vanwege de schouwburg-directies als de heer Paul de Vries van de vakorganisaties hebben er op gewezen, dat het pu- 1 bliek veelal niet heeft geleerd op rechte kunst te waarderen. Daarom moet het bereid worden gemaakt, óók ten plattelande, waar nu nog te genwerkende krachten heersen. Hét amateurtoneel kan hier de helpende hand bieden; vandaar, dat de ama teurs moeten worden gesteund, bijv. door het 'beschikbaarstellen van be kwame regisseurs. Tenslotte is ook van belang de bevordering van to neel voor de jeugd en het onderwij zend personeel. Van Oorschot. ouder bestaat een belangrijk vrou wen-overschot; tegenover 182.000 mannen telt deze bevolkingsroep nl. 282.000 vrouwen. Ongekende vangsten Het is sinds mensenheugenis niet voorgekomen, dat er zo laat in het seizoen door de treilers in het En gelse kanaal zulke enorme hoeveel heden verse haring worden gevangen als de afgelopen dagen het geval is geweest. De schepen uit IJmuiden maken reizen van ongeveer een week en komen met soms 2000 tot 2500 kisten, waarvan een gedeelte op het dek moet worden geborgen, naar de haven terug. Het gevolg van deze overvloedige aanvoer is echter, dat de markt al deze haring niet kan ver werken en de prijs dus ingezakt is. Dit heeft weer tot gevolg, dat grote hoeveelheden haring naar de vis- meelfabrieken verdwijnen. Gisteren zijn bijna 3000 kisten verse haring „doorgedraaid". Ook in Frankrijk, waar de treilers van Boulogne in het Engelse kanaal op haring vissen, heeft men met het zelfde probleem te kampen en er komt zelfs doorgedraaide haring uit Boulogne naar de IJmuidense vis- meelfabriek. Weinig pantoffels verkocht In de afgelopen vier weken is de bedrijvigheid in de schoenindustrie bevredigend geweest. Vooral de gro tere bedrijven zijn reeds druk bezig met hun voorjaarscollecties. De omzetten voor overleer blijven goed op peiL In de schoendetailhan del is een belangrijke achterstand gekomen. De verkoop van alle soor ten winrterschoeisel zoals pantoffels, bontlaarsjes en artikelen voor de wintersport ligt vrijwel stil. Lederen handschoenen werden er met de St. Nicolaasdrukte 30 tot 40 procent minder verkocht dan andere jaren. IN OCT. WERDEN 6.183 WONINGEN VOLTOOID. In October werden in ons land 61 (fa woningen voltooid, tegen 6296 in Sep tember. Begonnen werd in October aan de bouw van 7577 (v.m. 5591) woingen. Aan het einde van de maand waren 68,214 woningen in uitvoering, tegen 66.925 per uit. September en 53.000 pef uit. October 1952, aldus het C.B.S. In de eerste tien maanden van dit jaar werd begonnen aan de bouw van 63.419 woningen, tegen 61.308 in de zelfde periode van 1952. In de perio de Jan./Oct. 1953 werden 46.170 wo ningen voltooid, tegen 44.786 in de overeenkomstige maanden van 1952. NOODLANDING VAN HELICOPTER. Een helicopter van de marine luchtvaartdienst die van het vlieg veld Valkenburg was opgestegen om te zoeken naar de in het IJsselmeer gestorte „Meteor"-straaljager heeft gistermiddag ongeveer drie uur een noodlanding gemaakt op de berm van de weg BeverwijkAlkmaar by Heemskerk. Het toestel werd overvallen door de mist en heeft getracht de Noordzee kust te bereiken om naar het vlieg veld Valkenburg terug te gaan. Nieuwe uitspraken in Velser-affaire Nadat zowel de raadskamer van de Haarlemse rechtbank, als de het ge rechtshof te Amsterdam de inspec teur van politie betrokken bij de Velser-affaire en beschuldigd van diefstal buiten rechtsvervolging hadden gesteld een uitspraak, waarvan door de openbare aankla ger in hoger beroep werd gegaan heeft gisteren de Hoge Raad een ge lijkluidende uitspraak gedaan. Eveneens werden een brigadier van politie en een monteur, beiden uit Velsen, buiten rechtsvervolging gesteld.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7