De begroting '54 werd vastgesteld door gemeenteraad voor Warmond POST VOOR U! Bij rondvraag kwam het Leids Merenplan nog op de proppen Con Amore zong in Leiden Bach's „Weihnachtsoratorium" Schoolsluiting DONDERDAG 17 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De raad van Warmond kwam gis teravond in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fiscn- ne. Het voornaamste punt van de agenda vormde de behandeling van de gemeente-begroting voor 1954 De voorzitter leidde deze behan deling met een kort woord in. Hij wees daarbij op de geleidebrief, waarbij B. en W. .de begroting aan boden. Hij legde er de nadruk op, dat het tekort ad f 25.691.70 gedekt U door te beschikken over een ge deelte van de batige saldi van vo rige dienstjaren. Hij verheugde zich er over, dat dit tekort niet zodanig is, dat een bijzondere uitkering uit het gemeentefonds gevraagd moet worden, al wijst de post „onvoor ziene uitgaven" slechts een bedrag van 6.000,aan. Hij las het rapport van de finan ciële commissie voor, die van me ning is, dat het totale beeld der be groting niet verontrustend is, daar het geraamde tekort waarschijnlijk wel opgeheven zal kunnen worden door do nog te ontvangen achterstal lige inkomsten van de dienst 1952 en 1953. De commissie oordeelt, dat het ge wenst is om de nog aanwezige gas verlichting te vervangen door elec- trische straatverlichting, daar blijkt, dat dit aanmerkelijk goedkoper is. De voorzitter deelde in dit verband nog mede. dat bereids aan de ge meente-architect opdracht is verstrekt ter zake plannen met kostenbegro- ting op te maken. Van de gelegen heid tot het houden van algemene beschouwingen maakte alleen de heer Van Vliet (K.V.P.) gebruik. De Kath. fractie verheugt zich zeer over de betere financiering van het lager onderwijs, waardoor het mogelijk wordt dit onderwijs meer op het vereiste peil te brengen Ook voor de verhoging van het subsidie t.b.v. het kleuteronderwijs heeft sprekers fractie grote waardering. Open oog Hij wees verder op het zeer waar deren werk van de Kruisvereniging en de gezinshulp. Hij vroeg1, het col lege open oog te hébben voor zorgen van deze verenigingen, teneinde het mogelijk te maken, dat deze hun taak volgens de behoeften kunnen ver richten. Subsidiëring van dit werk moet dan ook niet louter gebaseerd worden op dorre cijfers van over te leggen begrotingen en rekeningen; hier moest meer aanslag gegeven worden. Ten aanzien van het alge mene beeld der begroting is spre kers fractie gematigd optimistisch, doch voorzichtigheid, speciaal bij het doen van kapitaalsuitgaven, is wel nodig. Waar echter financiering ge boden is (zoals bij genoemde ver enigingen), dan ook niet schromen geld te voteren, omdat daarbij grote belangen op het spel staan. Hij vToeg voorts aandacht voor de wat nog altijd mét een lelijk woord armenzorg heet. De tot dusver ge volgde ponds-ponds gewijze verde ling van de kosten der armenzorg tussen gemeente en de armbesturen is niet langer houdbaar Hij zou de armenzorg dan ook meer op het vlak van maatschappelijk werk willen brengen en hij hoopte, dat B. en W. l.z.t. te dien aanzien met gedurfde voorstellen zullen komen. De voorz. antwoordde, dat het hem goed deed deze geluiden van de heer Van Vliet te Ihoren. De genoemde desiderata zullen de volle aandacht van het college hebben. Naar sprekers me ning moet er wel voor gewaakt wor den dat de particuliere charitas zal blijven bestaan en dat niet alles overheidszorg wordt Voor zover hem bekend is de plaatselijke gezinshulp stichting tot dusver er in geslaagd haar werk voldoende te verrichten zonder subsidie van de gemeente. Naar zijn mening is het voorts in de huidige tijd wel moeilijk voor parti culieren om de charitas te steunen in de mate waarin zulks vroeger ge schiedde in verband met de hoge be lastingen. Artikelsgewijze behandeling Bij de daarop volgende artikelsge wijze behandeling merkte de heer Van Bladel (P.v.d.A.) bij de post rio lering op dat het aanbrengen van bovengrondse toegangen tot de rio len ineens moet gebeuren en niet geleidelijk aan zoals wordt voorge steld. Hierdoor wordt het herhaald openbreken van straten met alle on gemakken van dien voorkomen. Na enige discussie hierover gaf hij het college in overweging deze zaak na der te bezien hetgeen werd toege zegd. De heer Schepers (V.VJD.) vroeg nadere inlichtingen over de kosten van het gemeentelijk sportterrein, o.a. of het niet aanbeveling verdient de exploitatie in handen van een ge meentelijke commissie te brengen De verlangde inlichtingen werden tot tevredenheid van vragensteller gegeven. Het blijkt dat de exploitatie door de v.v. „Warmunda" toch wel de beste vorm is. De heer v. d. Voet (C.H.) vroeg aandacht voor de verlichting van de dammen en sprak voorts ook zijn te vredenheid uit over de nieuwe sub sidie-regeling voor het kleuteronder wijs. De heer Willemsen (K.V.P.) vroeg of, wanneer de Kruisvereenigingen komen met een verzoek de subsi diëring op een nieuwe basis te doen geschieden (b.v. per aangesloten lid of per verrichte dienst) B. en W. hier ook een gewillig oor voor zou den hebben. Dit zou de particuliere charitas juist stimuleren. Ook infor meerde hij naar het schoolzwemmen en de schoolmelkvoorziening. De schoolarts heeft hier n.l. opmerkin gen over gemaakt. De voorz. ver klaarde, dat een dergelijk subsidie verzoek, wanneer het redelijk en rechtvaardig is, zeker een gewillig oor zal vinden. Schoolzwemmen ge beurt reeds in klasseverband al thans gedeeltelijk en de voedings toestand van de Warmondse school kinderen is, als hij goed is inge- liéht, gunstig ten opzichte van die in de omligende gemeenten De heer Wilemsen bracht ook nog de lonen van de gemeentewerklieden ter sprake, die zijn inziens laag zijn. De voorzitter zegt, dat onlangs besloten is deze lonen iets te verhogen; in de volgende vergadering zal de raad hier volledig over ingelicht worden. De heer Van Vliet vond, dat de jaarwedde van de wethouders te laag zijn in verhouding tot het vele werk, dat zij tegenwoordig moeten verrichten en de vele tijd die zij aan hun functie moeten besteden. Hier omtrent zal nader 'bezien worden, welke stappen ondernomen kunnen worden, om tot een reëel salarisbe drag te komen. De heer Van Schie (K.V.P.) brak een lans voor de ver lichting in het Lage land. Het bleek, dat dit reeds de aandacht heeft en een rapport ter zake in bewerking is. Hierna werd de begroting met algemeene stemmen vastgesteld con form het ontwerp De gewone dienst sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 22.286,02 en de kapitaaldienst heeft een nadelig slot van 95.664,79. Waterleidingsbedrijf Bij de behandeling van de wajer- leidingsbegroting bleek, dat een kos tenstijging voor het bedrijf te ver wachten is, in verband waarmede binnenkort voorgesteld zal worden, het plafond der reserveringen, thans 15.000,te brengen op f 30.000, opdat de nodige investeringen straks op verantwoorde wijze zal kunnen geschieden. De heren Van Schie K.V.P.) en Van Bladel vroegen de aandacht voor aansluiting van enige boerde rijen in het Lage land op het water leidingnet Hierover wordt momen teel onderhandeld met de gemeente Leiderdorp, aldus de voorzitter. De begroting voor het waterleidingbe drijf werd daarop met algemene stemmen vastgesteld. Aan de behandeling van de begro tingen, gingen ingekomen stukken en mededelingen vooraf. De Dr. van Voorthuizenstichting zaïg zich voor 1953 een subsidie van 12,50 toege kend. Bij de ingekomen stukken was ook een door de Ver. voor Bedrijfs voorlichting opgemaakte exploitatie rekening van het aan wethouder Vergeer, ten bate van het Rampen fonds, ter beschikking gestéld per ceel grasland van Tudor. De heer Van Vliet zei dienaangaande, dat hij kon begrijpen, dat de heer Vergeer behoefte gevoelde dit exploitatie overzicht te verstrekken, gezien de deining, die over deze kwestie inder tijd ontstond. Hij stelde de raad voor de heer Vergeer dank te betuigen voor de resultaten, die hij door be langloze arbeid, met zijn kinderen, voor het Rampenfonds bereikt heeft. De heer Van Bladel ondersteunt dit voorstel van harte. Wethouder Dekker sloot zich hierbij gaarne aan en wees nog eens in het bijzonder op het mooie resultaat, zijnde netto 504.80. Spreker hoopte, dat deze dank van de raad door middel van de pers openbaar wordt. Het voorstel Van Vliet wordt met algemene stem men aangenomen. Op voorstel van B. en W. ver leende de raad voor 1954 een bij drage van .100, per leerling voor 2 Warmondse leerlingen, die aan een Missiehuis te Driehuis hun opleiding tot priester volgen De heer Van Vliet zei erkentelijk te zijn voor het royale standpunt, dat B. en W. hier ingenomen hebben. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Schepers over het afwijken van een ter zake uitgebracht ambtelijk ad vies, merkte spreker op, dat de raad en B. en W. deze zaak ook van ideële zijde moeten bezien. De heer J. de Jong had verzocht een stukje grond in het plan ,Lee- vliet" te mogen aankopen van de gemeente. B. en W adviseerden op dit verzoek afwijzend, omdat de res terende grond aldaar nodig is voor de verwezenlijking van de verdere plannen die ter plaatse bestaan. Op voorstel van de heer Van Vliet ging de raad hierover in besloten zitting, hetgeen geruime tijd duurde. Na her opening besloot de raad conform het advies van B. en W. De Raad besloot voorts tot de Kroon een verzoek te richten om ontheffing van het voorschrift tot het hebben van tenminste én algemene begraafplaats. De regeling van de vergoeding voor het gebruik van het Gem. gymnastieklokaal werd in dier voege gewijzigd, dat, ingaande 1 De cember j.L, een afzonderlijk tarief zal gelden voor gebruik voor niet langer dan 1 uur per avond; hier voor zal 2,per uur gerekend worden. Geschil. Met H. van Dam was een geschil gerezen met betrekking tot de door deze gepachte tuingrond in het plan „Leevliet", meer speciaal betreffende geleden schade als gevolg van wa teronttrekking aan de bodem door bronbemaling bij de aanleg van de verlengde Sweilandstraat. Ter zake is rapport uitgebracht door een "des kundige, de heer Onderwater, taxa- Naar aanleiding van dit rapport stel den B. en W. voor: le de betreffende tuingrond in 1954 niet meer tijde lijk te verhuren aan H. van Dam, 2e. aan van Dam een schadevergoe ding te betalen van 300,voor de wateronttrekking, 3e aan van Dam ontheffing te verlenen van de huur prijs, zijnde 105,over de afgelo pen periode. De heer van Dam heeft reeds 312,ontvangen als uit vloeisel van het onteigeningsvonnis en krijgt nog 24.van de heer de Jong, die aldaar een woning bouwde. De heer Weijers (K.V.P.) infor meerde wat er met de grond gaat gebeuren. De voorz. verklaarde, dat, voor zo ver de grond nog niet bebouwd zal worden, het de bedoeling is deze als volkstuintjes uit te geven, desnoods om niet, om verzekerd te zijn, dat erover beschikt kan worden zodra zulks nodig is. De heer van Rijn (K.V.P.) vroeg zich af, of de heer Onderwater wel de aangewezen persoon was om hier advies uit te brengen. Hij vond diens declaratie ook aan de hoge kant, ter wijl z.i. de door Van Dam geleden schade hoger is. Wethouder Vergeer antwoordde hierop, dat ingevolge het Pachtbe- sluit bij waterontrekking door bron bemaling schadevergoeding nodig is. De heer Onderwater is taxateur, spe ciaal voor tuinbouwgronden. Gezien de grote belangen, die bij deze zaak betrokken zijn, en het feit, dat hier door een minnelijke regeling getrof fen kon worden, vond hij het voor het opmaken van het rapport te vo teren bedrag gerechtvaardigd. Hier na werd het voorstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Aan de heren G. W. van de Water en J. J. Schavemaker werd vervolgens een perceel grond, gelegen aan de Jan Steenlaan, ter grootte resp. van 204 m2 en 253 m2, verkocht voor wo ningbouw. Op een desbetreffende vraag van de heer Weijers antwoordde de voor zitter, dat nog vóór Kerstmis het bestek klaar zal zijn voor de verbre ding van de Jan Steenlaan. Het agen dapunt „Bespreking van mogelijkhe den tot uitbreiding van het gemeen tehuis" werd op voorstel van de heer Weijers wegens het vergevorderde uur aangehouden tot de volgende vergadering. Rondvraag Bij de rondvraag kwam de ophef fing van de Tol nog ter sprake. Op een vraag dienaangaande van de heer Van Vliet, zei de voorz., dat de streefdatum voor opheffing 1 Janua ri a.s, was. De opheffing hangt ech ter ten nauwste samen met de brug- verbetering Dit zal echter nog wel even duren. De Provinciale Water staat denkt aan omstreeks 1 Maart 1954. Hij heeft de indruk dat de Prov. Waterstaat zo veel mogelijk bespoedigt. Opheffing van de tol per 1 Januari 1954 is dan ook z.i. niet te verwachten. De heer Weijers merkte nog op, uit de pers vernomen te hebben, dat Leiden nieuwe plannen heeft met betrekking tot het Leidse Meren- wÜze bezig hielden. Bioscopen De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd Casino: „Arabische nachten", 14 jaar. Lido: „Tarzan en de duivelin", 14 jaar. Loxor: „Legershow in Tokio", alle leeftijden. „Gevleugelde kruisvaarders", 14 jaar. Trianon: „Invasie", 14 jaar. Rex: „De vlucht van kapitein Blood", 14 jaar. staande uit de heren: P. van Leeu wen, voorz., Kanaalstraat 230, G. H. van der Wel, secretaris-penn., Ka naalstraat 140. KATWIJK VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN Bij een twintig personen in Kat wijk aan Zee zijn vergiftigingsver schijnselen geconstateerd. Men ver moedt, dat een en ander verband houdt met het nuttigen van voedsel uit blik. Momenteel wordt een on derzoek ingesteld naar de oorzaak. NOORD WIJK Door B. en W. is bij de raad een voorstel ingediend tot wijziging der tarieven voor levering van water. Het college merkt hierbij op, dat door de belangrijke investeringen van de laatste jaren het een nood zaak is om per 1 Januari 1954 de ta rieven te moeten verhogen. Hierbij zijn B. en W. van het standpunt uit gegaan, de verhoging zo gering mo gelijk te doen zijn en de nieuwe ver ordening in te delen in 5 klassen (voorheen 14 klassen) De nieuwe verordening wordt als volgt voorge steld: Verschuldigd bedrag per 3 maanden voor een perceel met een huurwaarde van niet meer dan 300 per jaar 2.50 met een verbruik van 20 M3, van f 301450 3.50 met een verbruik van 23 M3, van 451600 5.met een verbruik van 25 M3, van 601900 7.50 met een ver bruik van 30 M3, boven f 900 12.50 met een verbruik van 55 M3. Voor elke m3 boven het 3 maandelijks verbruik moet bijbetaald worden 0.30 per M3 in de 2 winterkwar- talen (Oct. t/m Maart) en 0.50 per M3 in de 2 zomerkwartalen (April t/m Sept.). Propaganda-avond V.V.V. Gis teravond had in het Casino een grote propaganda-avond plaats van de V. V.V., afd. Villa- en Huizenverhuur ders, waarvoor een geoede belangstel ling bestond. De voorz., de heer C. 'v. Vliet, opende deze bijeehkomst met een explicatie over het werk V.V.V. en wel door saamhorig en in tensief reclame te maken voor onze mooie badplaats en daarom is het noodzakelijk, dat alle Noordwijkers zich bij V.V.V. aansluiten. Met de wens dat spoedig een overkoepelend orgaan tot stand zal komen gaf hij het restant van de avond in handen van de Verenigde Noordwijkse spe lers, die in een vlot tempo met een praatje, een liedje of een schets, waarbij het muzikale gedeelte werd verzorgd door Martien Hermans, de aanwezigen op buitengewoon goede plan. De voorz. antwoordde hierop, dat ook hij uit de pers vernomen heeft, dat B en W. van Leiden een rapport opstellen voor de Leidse ge meenteraad aangaande het Meren plan. Ook bij de behandeling van de Leidse gemeentebegroting is gespro ken over het Merenplan. Naar aan leiding hiervan hebben B. en W. van Warmond zich gericht tot het ge meentebestuur van Leidén om inlich tingen wat dienaangaande pre /ies in de raad gezsgd is door wethouder Jongeleen. Het antwoord van Leiden was juist deze morgen binnengeko men. De voorz. las dit schrijven daarna voor, waaruit bleek, dat de wethouder van Openbare Werken van Leiden meent, dat Leiden nog wel degelijk belang heeft bij de uit voering van het Merenplan. De heer Weijers concludeerde uit het voor gelezen antwoord, dat Leiden nog sterk bezig is aan het Leidse Meren plan. LISSE We staan feitelijk voor een onmogelijke opdracht! Wanneer we meteen vertellen, waarom we dit artikeltje schreven, dan lopen we een gezonde kans, dat U zich onmiddellijk op het bui tenlands overzicht of de burgerlijke stand gaat concentreren, omdat U dan zult denken, dat het weer 't oude lieije is. Dit zou niet alleen erg onplezierig voor ons zijn per slot van re kening schryven we niet graag iets, wat niet gelezen wordt maar tevens zit U over een paar dagen met de handen in het haar, omdat de post U een onverwachte brief zal brengen. Lees U daarom even verder. Zo op het einde van het jaar pleegt U royaal bedacht te worden met kalenders, die tot commerciële of liefdadige doeleinden de wereld ingestuurd worden en meestal wacht U maar kalm op de levensver zekeringsmaatschappij, want daar krijgt U er toch een van. Nu ligt er momenteel voor ons een kalender, die niet van een le vensverzekering af komstig is - dan zouden we er natuurlijk niet zo'n stuk over schrijven maar van een stichting, die in het leven van iedere Katholiek een eerste plaats dient in te nemen. „Verbum Dei" verricht voor de Katholieke Kerk het voorpostenwerk; Verbum Dei brengt de zoekenden naar de ware Moederkerk en haar werk kan moeilijk overschat worden. Nu zou dit reeds voor U voldoende kunnen zyn om de kalender, die Verbum Dei dit jaar uitgegeven heeft, te kopen, maar ook de ka lender zelf zal U overtuigen, dat zij het vrij luttele bedrag ten volle waard is. Om U hiervan te overtuigen, wordt de kalender U toegestuurd, het girostrookje is er al-ingevuld-bij gevoegd en U behoeft slechts even naar de post te lopen en 1.40 te storten, om een gezellige gids voor 1954 de ereplaats aan Uw murr te geven. stateerde de voorz., dat men in al gemene lijnen tevreden kan zijn met de resultaten van het afgelopen jaar. De export is weer vooruit gegaan. Instemming werd betuigd met een schrijven van het Actie-comité tot beheersing van de crocussenteelt om tekomen tot een teeltbeperking voor dit product. De penn. had een batig saldo van 616.40, doordat de ontvangsten 1236.52 en de uitgaven 620.10 had den bedragen. De heren L. H. Prins, 2e voorzitter, en P. H. Hermans, secretaris, wer den met alg. stemmen herkozen. In de vacature-G. A. van Reisen werd gekozen de heer P. v. Reisen J.Wzn. VOORHOUT BLOEMBOLLENCULTUUR. P. A. v. Reisen na 27 jaren voorzitter afgetreden. In café de Bonte Koe vergaderde de afd. Voorhout van Bloembollen cultuur. In zijn openingswoord con- ring een kist sigaren. Met alg. stemmen werd hierna tot voorzitter gekozen de heer L. H. Prins, die reeds 21 jaar vice-voorzit- ter was. Eveneens met alg. stemmen werd de aftredende voorz., de heer P. A. v. Reisen. tot ere-lid benoemd. Voordeelname aan het Bloemen corso was, gezien de financiële kant, weinig animo. Toch zal 'de commissie nog een plan uitwerken, eventueel in samenwerking met een naburige gemeente. De behandeling der beschrijvings brief had een vlot verloop. In de vacature H.B. van Jac. de Brabander werd candidaat gesteld F. de Kolk uit Hillegom en in de vacature-v. Egmond de heer Faase uit Noord- wijk. Het voorstel van het H.B. voor contributieverhoging, werd met alge mene stemmen verworpen. Hierna hield de scheidende voorz. een afscheidsspeech. Het is met groot leedwezen, dat hij na een periode van 27 jaar de voorzittersfunctie moet neerleggen. H heeft altijd met genoegen de vergaderingen gepresi deerd. Dit is mede te danken aan zijn mede-bestuurders, speciaal de vice- voorzitter, die 21 jaren deze functie waarnam. Ook dank voor de critiek die er wel eens was, maar steeds op bouwend. Hij complimenteerde de nieuw gekozen voorzitter met zijn be noeming, waarover hy zeer ver heugd was en droeg hem de leiding gaarne over. De nieuwe voorzitter dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij richtte tevens woorden van dank aan de scheidende voorzitter, en over handigde hem als blijk van waarde- WASSENAAR Groeiende belangstelling torium" aan bovengenoemde par tituur gegeven; hoewel dit geen ora- Napoleon Bonaparte in plaats vanj-orium is, in de gebruikelijke zin. het humanisme! - De gezamenlijke Maar stefds wanneer Bach muziek standsorganisaties K.A.BL.T.B.en ±?!!mg Schr;lft' ge" de R.K. middenstandsvereniging heb- f»™*4 1?«.d?ze.Fiaam-. ben in het K_A.B.-gébouw een bij eenkomst gehouden. Op deze bijeenkomst zou een in leiding gehouden worden over het Eigenlijk is dit werk een reeks van zes cantates n.l. voor de Kersttijd, Nieuwjaar, de Zondag onder bet oc taaf en Driekoningen. Aan elke can tate ligt het Bijbelverhaal ten grond- humanisme, doch de spreker was slag. E1ke cantate begint met een verhinderd wegens ziekte. Na heel gr0ot koor, uitgezonderd de tweede, vee 1 moeite waren de besturen er welke met een sinfonia begint. Bach evenwel in geslaagd om de heer voegt instrumenten toe, of laat ze Paulides, leraar aan het lyceum, be- l zwijgen; al naar hij zich wil uitdruk- reid te vinden om een lezing te hou- ken. De choralen, waarmede de den, evenwel over een geheel an-1 meeste der cantates besluiten, zijn der onderwerp namelijk over Napo leon Bonaparte. Spr. begon zijn lezing met de ge schiedenis van Frankrijk, tijdens de revolutieperiode en de grondslag hiervan te schetsen. Deze revolutie moest evenwel een einde nemen en hiervoor was nodig een krachtfiguur, welke men vond in Napoleon Bona parte. Hierna behandelde spreker de per soon van Napoleon als veldheer, als consul en later als keizer. Zijn be wind doet denken aan het dictato riale stelsel van Hitier en Franco. De basis van Natioleon was evenwel smal. zodat hij steun zocht. Als mens was Napoleon onuit staanbaar. Hii had geen vrienden en was zeer hooghartie, waardoor hij een een zaam bestaan had. voorzien van orkestinleiding en bege leiding. Vier van de zes cantates zijn uitge voerd onder de ervaren leiding van Simon Jansen, die het geheel voor treffelijk in de hand had en strak de leiding hield. Nog velerlei zou te vertellen zijn over dit werk van Bach; bij hem is alle muziek van ernstige aard en zijn Weihnachtsoratorium is een pracht stuk en van verheffende muzikaliteit. Voor de uitvoering alle lof. De ko ren klonken uitstekend; de zekerheid van toon en inzet was vlekkeloos, met 't kenmerk van muzikale nauw keurigheid en bezieling en een voor treffelijk contrapunt. Het Noord-Hol lands Philharmonisch Orkest was hoogst beschaafd van toon en vaardig in de begeleiding; een moeilijke partij. Afzonderlijke vermelding verdie- De heer de Koning dankte de heer j nen de orkestmeester, de beide violen, Paulides voor zijn gehouden lezing, i de fluitist en solo-trompettist, die alsmede de Beierse kapel, die de i virtuoos hun obligaten ten beste ga- avond opluisterde. Dagelijks bestuur Spaarbank. ven en lof verdienen. Voor het con tinuo heeft Valentijn Schoonderbeek goede zorg gedragen. Han Le Fèvre Door B. en W. is een nieuw dagelijks voldeed over het algemeen goed in bestuur van de stichting „Gemeente- de moeilijke omvangrijke tenorpartij. teur van de Pachtkamer, te Lisse.lyk Sportpark Lisse" benoemd, be-J Aafje Heijnis heeft een prachtige alt stem en een heel bijzonder vocaal talent; zij zingt gemakkelijk, ernstig en zeer muzikaal. Van Henri Wel- booren's mooie baritonstem hebben wij genoten. Technisch en muzikaal is alles in orde; maar waarom zingt hü niet wat levendiger en meer vrij uit en genuanceerd? Hy is de persoon niet om tot overdrijving te komen en zijn zingen zou er bij winnen. Mevrouw Dora van DoornLinde man zong haar niet omvangrijke party wel muzikaal, maar toch kwam hier niet alles tot zijn recht. Voor de uitstekende uitvoering zijn wij Con Amore in hoge mate erken telijk. Dat er interesse is voor het werk van Simon Jansen en zijn be schaafd koor-ensemble, bleek uit de goed bezette zaal. Wij hopen op een groeiende belangstelling, zodat 't mo gelijk worde, jaarlijks dit verheven werk rond Kerstmis te mogen horen. J. KORTMANN. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht mej R. 't Hart Den Haag, idem de heren A. Hij- mans, Rotterdam, J. v. Rijn van Al kemade, Den Haag en A. Verweij, Haarlem; voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (A) de heer C. J. Penning Leiden, idem (E) P. Selier Leiden, idem (K) mej. C. J. M. Bruggemans, Leiden, idem (F) mej. A. S. E. Roest en de heer E. Th. Mulder, Den Haag, idem (L) mej. A. A. Herfst, Leiden; voor het docto raal examen Scheikunde de heer J. v. d. Mark, Delft; voor het candi daatsexamen Geschiedenis de heer G. A. J. Giezeman, Poeldijk; voor het candidaatsexamen Psychologie de heer Yap Kie Hien, Leiden. KONINKL. ONDERSCHEIDING Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau de heer P. de Jong te Leiden, hoofd der afdeling comptabiliteit by het Hoogheemraadschap Rijnland. Jaarvergadering Tuinbouwvereni- ging. In „Het Wapen van Leiden" hield de Tuinbouwvereniging Wasse naar en Omstreken de jaarlijkse al gemene vergadering onder voorzitter schap van de heer P. Zegwaard. Bij de ingekomen stukken waren ver schillende waarderende brieven over het werk van het Comité Tuinenkeu- ring, o.m. een van Mevr. J. Baronesse van WijnbergenMichiels van Kes- senich. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat de activiteit van de ver. er in het afgelopen jaar niet op voor uitging. Ook het ledental daalde enigszins. Op alle leden werd een beroep gedaan, om de ver. weer op nieuw tot bloei te brengen. De penningm. maakte melding van een bescheiden batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heren A. H. Aart- sen, C. van Vulpen en M. H. van Tol werden herkozen. Door de heer A. Vaandrager werd nog een verslag uitgebracht van de alg. verg. van het Hoofdbestuur van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Politietoneelvereniging. Voor *n uitverkochte zaal van het Vereni gingsgebouw heeft de Politie Toneel vereniging „O.N.I." gisteravond een opvoering gegeven van het toneelspel „De ebbenhouten olifant", een ge heimzinnige geschiedenis met een ge maskerde bandiet, die zo maar mid dels een verborgen luik uit een kle renkast te voorschijn komt, een paar raadselachtige Chinezen en een paar ebbenhouten olifanten, die schijnbaar doelloos op een boekenkast stonden, maar die in zich een groot geheim verborgen, dat de aanleiding werd tot allerlei spannende gebeurtenis sen. De avond werd geopend door de voorz. van ONI, de heer H. Mulder, die niet zonder trots memoreerde, dat de nog jonge Politietoneelver. zich reeds een goede naam in Wasse naar heeft verworven. En hij voegde er de belofte aan toe, dat de vereni ging op de ingeslagen weg zal blij ven voortgaan. Ook aan de voorbereiding van dit stuk was weer veel tijd en veel moeite gegeven, maar het resultaat was dan ook een buitengewoon vol daan publiek, dat met belangstelling de volgende uitvoering van ONI af wacht. Na afloop van de avonturen rond de ebbenhouten olifant was er nog gelegenheid een dansje te maken. Aanbesteding zwembad. Giste ren heeft in Huize Den Deyl de aan besteding plaats gehad van de bouw van een overdekte zweminrichting met buitenbad op een terrein, tussen Prinsenweg en Schouwweg. Er wa ren 16 inschrijvingen. Laagste in schrijver was Bouwbedryf Reinierse, te Overveen, met een aanneemsom van 521.850,hoogste inschrijver de fa. M. v. d. Bent en Zn. te Was senaar met een bedrag van 601.300. De volledige uitslag van de beste ding was: Bouwbedrijf Reinierse, Overveen ƒ521.850,Hollandse Be- tonmaatschappij N.V., Den Haag, 544.500,N.V. Boele en Van Ees teren, Den Haag, 547.000,N.V. v/h G. Nollen, Den Haag 551.900, Fa. Gesman Zoetemeyer, Alphen aan den Rijn, 554.890,C.V. Am sterdamse Aannemings Mij., Den Haag, 557.680,N.V. G. v. d. Kuil's Bouwbedryf, Den Haag, 559.000, Geerdinks Aannemersbedrijf, Rot terdam ƒ560.000,—; Fa. W. M. T. Thijssen en Co., A'dam, 561.800, Fa. van Hattum Blankevoort, IJmuiden, 570.000,Fa. KuyJ, Leiden 577.000,Aannemers- en Bouwbedr. NIRO, R'dam 578.000, A. Berkhout en Zn., Velp, 579.000; N.V. Aannemingsmij. DURACO, Den Haag, 590.000,N.V. A. Faas, Aan nemingsmij, Amsterdam, 598.000, Fa. M. v. d. Bent en Zn., Wassenaar, 601.300,—. De gunning is aangehouden. Wegens diphtheriegeoallen In verband met het voorkomen van enkele gevallen van diphtherie in de gemeente Leiden is op advies van de Geneeskundig Inspecteur van de Volksgezondheid overgegaan tot slui ting van een kleuterschool. Door de Geneeskundige Dienst worden voorbereidingen getroffen om zo spoedig mogelijk op ruime schaal te gaan inenten. Het is de be doeling de scholen hierbij in te scha kelen. Eventueel nadere mededelin gen zullen in de couranten worden gepubliceerd.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2