Omgeving van R.K. Ambachtsschool krijgt een bestrating Sy ngman Rhee draait bij Ongekend grote eierproductie Maatschappelijke zorg heeft vooral geestelijke aspecten GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Candidaten voor presidentschap WOENSDAG 16 DECEMBER 1953 DE LEIDSË'COÜRANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Voorstellen aan de Leidse Raad BOUW LAGERE LANDBOUWSCHOOL De Gemeenteraad van Leiden, ver gadert op Maandag 21 December a.s. om twee uur. De agenda ver meldt o.a.: Benoeming van een onderwijzer aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Langebrug A en van een on derwijzer aan de Opleidingsschool aan de Da Costastraat, resp. H. G. Derogee, Oegstgeest, en W. A. Mizee, Leiden. Praeadvies op het verzoek van de overste van het Klein-Seminarie van de Paters der H.H. Harten te St. Oedenrode om subsidie ten behoeve van de aan genoemd seminarie ver bonden gymnasiale opleiding. B. en W. verzoeken afwijzend te besluiten. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking tot het aanschaffen van leermiddelen voor het vak handenarbeid en van enig meubilair een en ander ten be hoeve van de school voor gewoon la ger onderwijs aan de Hooglandse Kerkgracht no. 20a, voor 543. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging „De Am bachtsschool" om te verklaren, dat uitbreiding van het leerplan van de Ambachtsschool aan de Haagweg no. 4 met een opleiding tot metselaar no dig wordt geacht. B. en W. verzoeken aldus te ver klaren. Voorstel inzake het verlenen van een aanvullend crediet aan de Open bare Leeszaal en Bibliloteek „Reu- vens" en inzake het verhogen van het voor de subsidiëring van de open- re leeszalen en bibliotheken op de gemeentebegroting voor 1953 uitge trokken bedrag, resp. met 8.925. en 1.504.—. Voorstel inzake het toekennen van een garantie aan de Leidse Kunst kring „Voor Allen" voor het seizoen 1953/1954, groot ƒ900.—. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor enige onder- houds- en vernieuwingswerken aan het politiebureau en een aantal open bare scholen enz. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanleg van een bestrating op de aarden baan met puinfundering in de Van Swie- tenstraat en in gedeelten van de Ma- riënpoelstraat en de Boerhaavelaan, in verband met de bouw van een R.K. Ambachtsschool ter plaatse. Voorstel inzake het aankopen van een perceel weiland, gelegen aan de Boerhaavelaan. Voorstel inzake het aankopen van Syngman Rhee, de Zuid-Koreaanse president, heeft vandaag de tijdsduur voor de Koreaanse wapenstilstands overeenkomst verlengd en de vrees weggenomen, dat hij op eigen houtje tot handelen zou overgaan tegen de communisten op 27 Januari a.s. Hy verklaarde in een persconferen tie, dat Korea de wapenstilstand in acht zal nemen gedurende 90 dagen na het begin van een Koreaanse po litieke conferentie, onverschillig wan neer deze laatste bijeenkomt? Deze jongste verklaring van Rhee is een algehele wijziging van zijn vroeger standpunt, dat nog Dinsdag door zijn minister van buitenlandse zaken, Pyoen Yoeng Tai werd her haald, toen deze correspondenten me de deelde, dat er geen verandering was gekomen in de belofte van Ko rea om de wapenstilstand in acht te nemen gedurende slechts zes maan den na het tekenen van de wapenstil standsovereenkomst, derhalve tot 27 Januari. De minister zeide bij die gelegen heid, dat Korea niet lijdelijk zou af wachten maar tot handelen zou over gaan. Standaardgeweer voor NAVO Na vele jaren van experimenteren en na het uit de weg ruimen van vele prestigekwesties is de Atlantische raad het gisteren te Parijs eens ge worden over een standaardgeweer dat de hoofdbewapening zal uitmaken van de Atlantische troepen. De keus is gevallen op het door de Belgische F.N.-fabrieken vervaardigde half- automatische geweer van .300 cal. (7.6 mm). De ernstigste concurrent van het Belgische wapen was het Britse ge weer van .28 cal. (7.1 mm) dat door de Britse deskundigen als het beste infanteriewapen werd beschouwd ooit ergens ter wereld vervaardigd. Het was voorzien van een telescoop-vi zier. Met het geweer van F.N. kun nen afzonderlijke schoten worden ge lost, maar het wapen kan ook wor den gebruikt als half-automatisch geweer en als mitrailleur. Een ander voordeel is dat er verscheidene soor ten munitie mee kunnen worden ver schoten. Ook is het betrekkelijk licht. De Atlantische raad heeft besloten dat de productie van het wapen zo spoedig mogelijk dient te beginnen om de troepen in de gelegenheid te stellen ervaring op te doen. Het aan maken van munitie voor de nu in gebruik zijnde wapens gaat echter door omdat de Atlantische troepen nu eenmaal over grote voorraden wa penen van het oude type beschikken. grond deel uitmakende van de Pot gieterlaan van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen a ƒ1.per M2 voor 520.—. Voorstel inzake de bouw van een woning bij elk der twee winkels in het plan der 329 woningen op een terrein ten noorden van de Willem de Zwijgerlaan. Voorstel inzake het aangaan van een geldlening, groot ƒ2.000.000. tegen 2^2% rente, looptijd 6 jaar. Voorstel inzake het aangaan van een geldlening, groot 1.500.000. tegen 2 3/8% rente, looptijd 5 jaar. Voorstel tot het ontbinden van de overeenkomst met de gemeente Gou da tot wederzijdse hulpverlening ten aanzien van de electriciteitsvoorzie- ning. Beide bedrijven zijn overgegaan in de E.Z.H. Voorstel tot het aangaan van erf pachtsovereenkomsten met de Staat der Nederlanden ten behoeve van de waterwinning van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij voor 23 jaar. Voorstel tot het toekennen van een subsidie aan de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken in de kosten van uitzending van aan sui kerziekte lijdende Leidse kinderen naar haar koloniehuis, groot 1.25 per kind en per dag. Voorstel inzake het toekennen van een subsidie aan de Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau in de kosten van onderzoek van Leidse ingezete nen, groot ƒ30. per onderzoek. Praeadvies op het voorstel van de heer Piena intzake het instellen van een commissie van overleg voor het sociaal-culturele werk ten behoeve van werklozen. SOCIAAL-CULTUREEL WERK VOOR WERKLOZEN. Bij de behandeling van de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1954 werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld het voorstel van de heer Piena, inzake het samenstellen van een commissie, bedoeld in de re geling „Sociale Voorziening", ten ein de deze winter te kunnen overgaan tot het sociaal-culturele werk ten be hoeve van werklozen.. Artikel 64 van bedoelde regeling bepaalt, dat het gemeentebestuur so ciaal-cultureel werk ten behoeve van werklozen bevordert, indien de om vang van de werkloosheid dit wense- Het zachte weer heeft in vrijwel geheel Europa een voor deze tijd van het jaar ongekend grote eier productie tengevolge. In sommige landen wordt de markt zelfs met eieren overvoerd met als resultaat, dat de prijzen dalen. Te Brussel is in vier weken tijds de groothandelsprijs van eieren van 2,90 tot 1.60 francs gedaald In de Franse hoofdstad worden dagelijks ongeveer twee millioen eieren aangevoerd, terwijl de aan voer normaal ongeveer een millioen stuks per dag bedraagt. De prijs is met drie francs tot 19 francs ge daald. Groothandelaars te Frankfort be weren, dat zij door de grote aanvoer van verse eieren gedwongen worden koelhuiseieren tegen minder dan de kostprijs te verkopen, hetgeen hen op verliezen van honderdduizenden Marken komt te staan. Te Milaan is de prijs van eieren van eerste kwaliteit in de afgelopen weken gedaald van 46 tot 40 lire. In Oostenrijk stijgt de eierprijs in deze tijd van het jaar gewoonlijk met twee schilling. Dit jaar bleef de prijs tot dusver gehandhaafd op 1.35 schilling. De Zweedse eierprijzen zijn als gevolg van overvoering van de markt met 30 oere per kilogram De Deense verbruikers betalen nog steeds onveranderde prijzen voor eieren, hoewel de markt wordt over stroomd. Engeland en de Ameri kaanse legerleiding betalen de nor male prijs voor de eieren, die Dene marken onder de lopende contracten levert Op de Zwitserse markt is het aan bod slechts in geringe mate toege nomen. Er is dan ook geen veran dering gekomen in de eierprijs in Zwitserland. lijk en de plaatselijke constellatie dit mogelijk maakt. Omtrent de wense lijkheid van het ter hand nemen van het sociaal-culturele werk hebben B. en W. hun standpunt getoetst aan de mening van de Rijksconsulent voor Sociale Bijstand van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Genoemde Rijksconsulent is met het college van oordeel, dat in geval van normale werkloosheid, waarby immers zowel het aantal als de personen sterk wisselen, er een zodanig verloop zal zijn onder de deelnemers aan het sociaal-culturele werk, dat dit werk, hetwelk uiteraard slechts vruohten kan afwerpen^ indien het van niet te korte duur is, zeer weinig resultaat zal opleveren. Ook de vraag, of dit werk moet worden aangevat onder het vrij aanzienlijk aantal „blijvend-werklozen", meent het college, met de Rijksconsulent, vooraalsnog ontkennend te moeten beantwoorden. Immers zal onder de ze categorie werklozen zeer weinig belangstelling voor dit werk bestaan, zodat deze hieraan niet zullen deel nemen of slechts voor korte tijd, doordat zij voldoende uithoudingsver mogen, nodig om b.v. cursussen voor langere tijd te volgen, missen. Inmiddels zijn echter de besturen der vakcentralen in deze gemeente uitgenodigd om het probleem van de arbeid voor werklozen, zoals dit is gesteld bij de begrotingsbehandeling, in onderzoek te nemen. Wanneer het resultaat van dit onderzoek bekend is, zal, voorzover van het college af hangt, de instelling van een commis sie van overleg inzake het sociaal- culturele werk voor werklozen wor den bevorderd. Zodra tot instelling van de commissie is besloten, zal hiervan mededeling worden gedaan. In verband hiermede stellen B. en W. het voorstel-Piena als afgedaan te be schouwen. STRAATAANLEG VAN SWIETEN- STRAAT EN GEDEELTEN VAN MARIëNPOELSTRAAT EN BOERHAAVELAAN In verband met de bouw van een R.K. Ambachtsschool, de Don Bosco- school, op een terrein, begrensd door de Van Swietenstraat, de Mariën poelstraat en de Boerhaavelaan, is het nodig, dat wordt overgegaan tot de aanleg van een bestrating in de Van Swietenstraat en in gedeelten van de Mariënpoelstraat en van de Boerhaavelaan. Van de onderhavige straat straatgedeelten werd in de jaren 19341935 de aardenbaan in werk verschaffing gemaakt en een puin- verharding daarop aangebracht, ter wijl bovendien een riolering en een brandleiding daarin werden gelegd. De aardenbaan is sedertdien plm. 40 cm gezakt, doordat de grond wei nig draagkrachtig is. Derhalve is het noodzakelijk de puinverharding met zand op te hogen, waarop de nieuw te maken wegverharding zal worden aangebracht. Met de uitvoering van deze wer ken is naar raming een bedrag van 76.000.gemoeid Dit bedrag kan in twintig jaar 'worden afgeschreven. AANKOOP BOUWGROND VOOR LANDBOUWSCHOOL. De Hollandse Maatschappij voor Landbouw heeft de medewerking der gemeente gevraagd voor stich ting van een gebouw voor haar al hier gevestigde Lagere Landbouw school. Een voor deze school geschikt terrein, gelegen aan de Boerhaave laan wordt door de eigenaren te koop aangeboden, groot 1995 m2. Daar de gevragde prijs van 14.00 per m2 h.i. aannemelijk is te achten, geven B. en W de raad, in overeen stemming met de adviezen van de Commissiën voor de Openbare Wer ken en voor de Financiën, in over weging tot aankoop van bedoeld perceel over te gaan. CREDIETEN VOOR ONDERHOUDS- EN VERNIEUWINGSWERKEN. het leggen van linoleum in klasselo kalen en kamers, het herstellen en voorzien van een geluidwerend dek van traptreden is in totaal 40.000. nodig. Het ligt in de bedoeling dit bedrag voor de helft ten laste van de dienst 1953 en voor de helft ten laste van de dienst 1954 te brengen. Verder zijn de gymnastiektoestel- len van een aantal scholen versle ten en sterk verouderd. Om een be gin te maken met de modernisering in enige lokalen moet voor 1953 een bedrag van 20.000.beschikbaar worden gesteld. Dit bedrag kan in vijf jaren worden afgeschreven. Voorts is verbetering van de ac commodatie van het gymnastiek lokaal aan de Pieterskerkgracht noodzakelijk, daar een ruimte om het gymnastiekmateriaal op te bergen ontbreekt, evenals een douchegele genheid. Het bijbouwen van een bergplaats en twee douchecellen vergt een uitgaaf van 13.500. welk bedrag in tien jaren kan wor den afgeschreven. Ten slotte blijkt de verlichting in de schoollokalen van de H.B.S. met 5-jarige cursus aan de Burggraven- laan onvoldoende en verouderd. Met name dienen de armaturen te wor den vernieuwd en T.L. buizen te worden aangebracht in het teken lokaal. De hieraan verboden kosten zullen 2000.— bedragen, welk be drag ten laste van de gewone dienst ware te brengen. Voor het uitvoeren van vorenbe doelde voorzieningen is derhalve in totaal een crediet nodig van 2000.— 40.000.b 20.000.— 13.500 -}-ƒ 2.000.77.500.waarvan 44.000.ten laste van de gewone dienst en 33.500.ten laste van de kapitaaldienst komt. TWEE WINKELWONINGEN Naar aanleiding van de in de ver gadering van 9 Maart j.l. bij de be handeling van het voorstel tot de bouw van 329 woningen en 2 winkels op een terrein'ten Noorden van de Willem de Zwijgerlaan geuite wens het plan zodanig te wijzigen, dat aan de winkels woongelegenheid wordt toegevoegd, hébben B en W een wij ziging van het plan doen ontwerpen. Bij elk der twee in het plan opgeno men winkels is thans een woning ont worpen, bevattende op de begane grond een woonkamer, keuken en 'n w.c.; op de verdieping drie slaap kamers, geschikt voor resp. 1, 2 en 3 personen, een w.c. en een was ruimte en in de tuin een schuur. De in het oorspronkelijk plan boven de winkels ontworpen bergzolder is uiteraard komen te vervallen. Door een gedeelte van de ruimte in het onderhuis der naast de winkels ge legen étage-woningen bij de winkels te trekken is op andere wijze in bergruimte voorzien. Van de N. V. „Panagro" te War mond is voor het bijbouwen van de ze woningen een prijsopgave ontvan gen van 1'2.520, welk bedrag B en W aanvaardbaar achten. Met de bij komende kosten behoeven zij voor de bouw van deze woningen een crediet van 13.700. K.V.P. Statenkring Leiden J. A. M. Pinxteren sprak voor gemeenteraadsleden Op uitnodiging van het bestuur van de K.V.P. Statenkring Leiden waè gisteravond een aantal Katho lieke gemeenteraadsleden, behoren de tot de Statenkring, de gast in het gebouw van de gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken te Leiden. Bij hun entrée werden zij in twee groe pen door het nieuwe, ruime en naar de eisen van de tijd ingerichte ge bouw aan de Langebrug door de di recteur, dr. S. Rozemond, en de ad junct-directeur, de heer E. Pley wer den rondgeleid. Hierna sprak de voorzitter de heer P. Oosterveen een kort woord van welkom, waarna de heer J. A M. Pinxteren, hoofd van de Sociale Dienst in Lisse, een praatje hield over de hedendaagse maatschappelij ke zorg. Spr. zette voorop, dat geen ambtelijke functie zich zo intensief met de mens als mens bezig houdt, dan die, welke haar taak vindt in het maatschappelijke werk, omdat wij hier te doen hebben met de zorg voor nood; omstandigheden optreedt. Er is echter een zeer groot aantal mensen, dat in de meest nonmale omstandigheden vrijwel doorlo pend in nood zou verkeren, wanneer niet door anderen hulp zou worden geboden. Die groep is groter dan wij zouden denken. Maar wie is nu armlastig? Wan neer is men dat? En is dit wel een goede aanduiding van de groep, die wij onder de aandacht moeten ne men? Wij kunnen zeggen, dat de maatschappelijke zorg zich uit de ar- Aan het politiebureau en een aan- j menzorg heeft ontwikkeld, doch ook tal openbare séholen blijken enige de werkelozen zorg heeft ongetwij- onderhouds- en vernieuwingswer-feld belangrijke invloed uitgeoefend ken te moeten worden uitgevoerd. op de verruiming, die het begrip ar- Zo is de verwarming van de arres- menzorg de laatste kwart-eeuw heeft tantencellen in -het politie-bureauondergaan. Ook door de sociale po- Nog steeds „armen-sfeer". Na de gehele armenzorg doorlopen te hebben, kwam spr. tot de vraag: Hoe komt het nu, dat nog zovele misschien wel de meeste instellin gen als burgerlijke en parochiële armbesturen en diaconiën nog steeds de z.g. „armen-sfeer" bij haar werk laten overheersen? Spr. meende de oorzaak te moeten zoeken in het feit, dat deze instellingen zich van de nieuwe denkbeelden, die in de loop der jaren zijn ontstaan, niet voldoen de op de hoogte hebben gesteld, waardoor men dus volkomen te goeder trouw overigens in een ze kere sleur of traditie voortleeft. Na tal van voorbeelden gegeven te hebben, meende spr. te moeten Vader van tien kinderen verdronken De 43-jarige G. v. d. Poel, die ja renlang een slagerij had in Zoeter- woude, en sinds een jaar in Leiden woonde aan de Hoge Rijndijk, is gisteren bij Leimuiden met een be stelauto te water geraakt en ver dronken. De heer v. d. Poel, die vertegen woordiger was van een vleescentrale in Assen is vermoedelijk door demist de weg bijster geraakt. Hij was gis teravond om ongeveer zeven uur op weg naar Aalsmeer in de omgeving van Leimuiden. Op het rechte ge deelte van de dijk, nabij de Leimui- der brug, is hij met zijn auto te wa ter geraakt De wagen kwam terecht in de nabijheid van de steiger van de Gebr. Munstermans, waar het water zeer diep is. Twee meisjes, die het ongeluk za gen gebeuren, maakten direct alarm. Twee bewoners van de Leimuider- dijk snelden te hulp en begaven zich te water. De diepte bemoeilijkte de reddingspogingen zeer, maar toóh werd de auto, die tien meter uit de wal lag, vrij spoedig ontdekt. De beide mannen slaagden er in het lichaam van de bestuurder door het portier naar buiten te halen, maar toen het slachtoffer op de kant was gebracht, bleek hij reeds overleden te zijn. De heer v. d. Poel laat een vrouw en tien kinderen achter zeggen: Wij leven in een tijd, waarin vooral het geestelijk aspect bij de hulpverlening meer en meer op de voorgrond gaat treden. De sociale wetgeving heeft aan het begrip „ar men" goeddeels zijn materiële in houd ontnomen; immers practisch is aan een ieder een minimale materiële verzorging gewaarborgd. De Katho lieke maatschappelijke zorg zal zich dan ook moeten gaan ontplooien tot een instituut, dat deze opdracht ge heel uit eigen kracht kan vervullen. Na in de brede ook het werk van de maatschappelijke werksters te hebben belicht, eindigde de heer Pinxteren de met veel aandacht ge volgde inleiding. Nadat door de raadsleden verschil lende vragen en vergelijkingen ge steld en gemaakt waren, die door spr. waren beantwoord, sloot de voorzitter deze welgeslaagde bijeen komst, met dank aan de heer Pinx teren voor deze leerzame avond, en aan wethouder S. Menken voor het gastvrije onthaal, en met de mede deling, dat het bestuur plannen heeft om deze winter nog een of twee der gelijke bijeenkomsten te organiseren. onvoldoende, welk euvel kan worden verholpen door het aantal leden van de verwarmingsradiatoren uit te brei den. De kosten van deze voorzie- litiek heeft het begrip „armen" dere inhouod gekregen. Morgen verkiezingen in Frankrijk De Franse minister van buiten landse zaken, Georges Bidault, is Dinsdagavond de officiële candidaat van de (Katholieke) MRP geworden voor het presidentschap. Een tweede candidaat, die Dins dag officiële steun van zijn partij heeft gekregen, is de oudminister van buitenlandse zaken Yvon Del- bos van de radicale partij. De Franse eerste minister, Joseph Laniel, die tot de gematigd conser vatieve partij behoort, had Dinsdag zijn candidatuur bekend gemaakt, echter zonder de officiële steun van zyn partij, die pas vandaag of Don derdag bijeen zal komen om een be slissing te nemen. Er zijn thans tot dusver zeven can- Vier stellingen. ning worden geraamd op 2000. welk bedrag ten laste van de gewo- Na £e geschiedenis van „de armen ne dienst ware te brengen. he' armbestuur' kwam spr., Aan een aantal openbare lagere concreter aan te geven welke noden scholen moeten voorzieningen wor- zowel afzonderlek als gecombineerd den getroffen in verband met de kunnen optreden tot de volgende 4 slechte toestand der vloeren. Voor Pi»®11'.... 1. Materiele welstand kan gepaard gaan met geestelijke nood. 2. Geestelijke welstand, kan ge paard gaan met materiële nood. 3. Materiële nood, kan gepaard gaan met geestelijke nood. 4. Materiële welstand kan gepaard gaan met geestelijke welstand. Bij het maatschappelijke werk, moet het streven er uiteraard op ge richt zyn dit 4e adagium te bereiken. Kunnen wij dit voor ogen houden, zal niemand ontkennen, dat in vele gemeenten de maatschappelijke zorg nog in de verste verte niet aan de eigenlijke taak toe is. De mèteriële noden nemen meest al nog de voornaamste plaats in en het zijn ook deze noden, waaraan vooral parochiële armbesturen gaar ne in hoofdzaak hun aandacht wij den. Vooral deze instellingen met welk een ijver haar bestuursleden zich ook vaak van hun taak kwijten raken hoe langer hoe meer ten achter wanneer zij niet even spoe dig als radicaal de bakens gaan ver zetten. Al te zeer leeft men bij deze instellingen nog voort in de z.g. „be delingsfeer" en zit men nog vast aan een verouderde opvatting van het be grip armenzorg of caritas. didaten voor de hoogste functie in de Franse republiek. Drie van hen zijn officiële partij candidaten nl. Bi dault, Delbos en Marcel Naegelen (voor de socialisten). Naegelen is oud-gouverneur-generaal van Alge rije en tegenstander van het Euro pese leger. De overige vier candida ten hebben (nog) niet de officiële steun van hun partij: Laniel, Jac ques Fourcade, eveneens lid van de gematigd conservatieve party. An- dré Cornu, de radicale minister voor kunstzaken en Jean Medecin, de ra- dicaalgezinde burgemeester van Nice De communisten moeten hun can didaat nog bekend maken. Het is vrijwel zeker, dat het de 84-jarige Marcel Cachin zal zijn. De Gaullisten hebben nog niet be slist of zij officieel aan de verkiezin gen zullen meedoen, doch hun keus zal zeer waarschijnlijk generaal Pier re Koenig, de voormalige Franse op perbevelhebber in Duitsland, zijn. i w Vertrokken in de week van 7 tot en mens in zijn persoonlijke i met 12 December. F. E. Bakker, die slechts in buitengewone Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, De Kempe- -■ - naerstraat 50; P. H. M. v. HoutenVan Beers, Smidssteeg 1, Dreumel, Oude Maasdijk 260; J. J. Beuk, Vliet 27, Rot terdam, a.b. „Hr. Ms. Karei Doorman"; J. Boef, Amaliastr. 40, Rotterdam, a.b. Hr. Ms. „Karei Doorman"; J. T. Boot, Schutterstr. 21, Ermelo, Leuvenuseweg 88; W. de Broekert, Haagweg 5, 'sGra- venhage, Laan v. Meerdervoort 1329; H. Clifford Kocq van Breugel en fam., Lijs terstraat 19, Alkemade, Hoolboomstr. 11; L. P. Disseveld, Calandstr. 9, Nieuw- Zeeland; J. J. Dogterom, O. Vest 97, Utrecht, Willemstr. 32; F. H. Dominicus van den Bussche, Apothekersdijk 35, Vertrokken onbekend waarheen; D. N. Edelbaum, Zoeterw.singel 1, Oegstgeest, Oranjelaan 17; A. D. v. d. Ende, Verver straat 36, Delft, J. Gerritstr. 18; Wed. S. WredeHannivoort, Morsweg 36, Zwol lerkerspel, Ruiterlaan 15; G. P. M. de Jeu, Steenschuur 17, Udenhout, Biezen- mortel 52 C; A. W. de Jong, Apothekers- dijk 35, Vertrokken onbekend waarheen; G. de Jonge, Driftstr. 17a, Nieuw Zee land; O. Knabl, Schelpenkade 41, Duits land; A L. Kroon, Mariënpoelstraat 41, 's Gravenhage, Laan v. Meerdervoort 569; P. C. Langezaal en fam., Evertsen- straat 52, Lisse, Monbretiastr. 33; M. H. C. v. d. BentLardée, Breestraat 130a, Katwijk, Secr. Varkevisserstr. 183; «N. de JeuLasander, le Binnenv. gracht 29, Zoeterwoude, Ommedijkseweg 4; A M. van Loenhout, Oude Vest 45, Amster dam, Veerstr. 29II; A Meilink, Rijnsb. weg 10, Zwolle, Veerallee 56; J. M. Meurs, Rijnsb.weg 10, Amsterdam, PI. Parklaan 11 hs.; G. SchijvenMinke en fam., 4e Binnenv.gracht 10, Hoensbroek, Koekoekstr. 10; W. F. K. Neuman, C. Huygenslaan 49, Ten Boer, Rijksweg A 19; F. Oeij, Rijnsb.weg 56, 's Graven hage, Westeinde 132; A. Paalvast, M. Moonsstr. 17a, Nieuw Zeeland; A Peute, R. Visscherstr. 57, Noordwijk, Zand- voortsestraat 1; A Pluis, Herenstr. 83 D. Amsterdam, Amstelkade 181H; L. A. Punt, H. Rijndijk 69, Oegstgeest, Laan v. Arenstein 14; N. van Roon, Varken markt 7, Vertrokken onbekend waar heen; W. van Rooijen en fam., Medusa- straat 12, Zoeterwoude, Ommedijkse weg 1; W. van Rumpt en fam., Kore- vaarstraat 9a, Wormerveer, K. Door manstraat 13; E. E. Rynders, Lammen- schansweg 37, 's Gravenhage, Laan van Meerdervoort 76; E. W. Bouwman Schild en fam., Musschenbroekstr. 4a, Verenigde Staten van Noord Amerika; J. Schmid, Schelpenkade 41, Duitsland; M. I. GunnewegSchneider, De Ridder straat 16, Duitsland; W. C. Sep, Mors- straat 62-64, Breda, Dillenb.straat 34 A; Rijdt niet „met de drank in". Verbond voor Veilig Verkeer C. GoemanSiebert en fam., Celebes- straat 37, Delft, a.b. ws. ligg. tussen nr. 196-198 Rotterd.weg; Y. Stelma, Rijnsb. weg 10, Amsterdam, Sarphatistr. 104; L. G. J. Teegelaar en fam., Lijsterstr. 2, Rotterdam, Meent 13 B; C. W. Thesingh, Korevaarstr. 11a, Oegstgeest, Regen- tesselaan 47; G. H. Tjan, Rijnsb.weg 30, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 88; J. Ver mande en fam., Mariënpoelstr. 31, Oegst geest, Marelaan 30; J. P. Vermeulen, Nachtegaallaan 1, Oegstgeest, v. Cuyck- laan 14; D. Vermond, Lusthoflaan 31, Amsterdam, Raphaelstr. 20 H; R. S. Wa felman en fam., J. v. Houtkade, Brazilië; J. F. X. M. Walter en fam., Rijnsb.weg 195, Oegstgeest, Endeg.str.weg 14; A Wattez en fam., Haarl.str. 277, Rotter dam, Lemkensstr.' 30d; A. J. Wesselius, Pesthuislaan 3a, 's Gravenhage, Madoera- straat 3; G. M. S. Wrede, Morsweg 36, Zwollerkerspel, Ruiterlaan 15; W. J. L. v. d. Zalm, Leeuwerikstr. 3, Amsterdam, Fr. Claessenstr. 6; G. A Zemmerli, W. Singel 28, Zwitserland. Gevestigd in de week van 7 tot en met 12 December. L. B. Beentjes,, Morsstraat 60; J. Bekooij, matroos III KM, Pr. Wilhelminastr. 49; W. van Ber- kel en fam., beroepsmilitair, Beijerinck- laan 26; J. E. de Boer, ambtenaar PCGD, Dijkstr. 26; S. A DokterBokkinga en fam, Suringarstr. 47; J. P. Bonnet, mon teur, Bakh. Rozeboomstr. 18; C. Bosch, en fam., chef lakspuiter, Kersenstr. 34; P. Brouwer en fam., serg. vliegtuigma ker KM, B. Ballotstr. 50; L. H. Dingjan, P. J. Blokstr. 14; P. Driebergen, Hooi gracht 38; J. T. Faber, Morsweg 102A H. M. van Gils, betonwerker, K. Hansen straat 12; M. J. van der HaveDe Hullu en fam., Madoerastr. 11; A J. S. C. Ja ger, tandarts ass., Rijnsb.weg 124; "E. HeisterborgVan der Kamp, Suringar- straat 29; G. R. A PalyamaKippuw en fam. Akkerhof 36; F. W. Kist, Witte Rozenstr. 26; C. A van der Klaauw en fam., gezantschapsattaché, Kernstr. 11; C. J. BrandtDe Krijger en fam., Hoge- woerd 38; H. P. GijsmanVan Leeuwen, Korte Hansenstr. 12; J. G. van Leeuwen, leraar NO, Javastr. 12; V. A v. Leeu wen, Zeemanlaan 16a; H. O. de Marees van Swinderen, Verdamstr. 40; J. M. Muilemeister, Witte Singel 90; J. E. van der Net, employé luxe en huish. art., Witte Singel 69; W. Peerenboom, verte genwoordiger, Kanaalweg 25; J. P. Per- sijn, Bakh. Rozeboomstr. 24; L. A de GrootPliester, Maredijk 149; F. van der Pluym, Plantsoen 1; P. H. Ras, Oude Vest 47M. J. A. Ratelband en fam, ver tegenwoordiger, Hartmanstr. 30; B. Pel- melayRummers en fam, Suringarstr. 18; J. Schaftenaar, verkoopster, Schut terstraat 2; G .Vaders, Lorentzkade 26; A. M. Verberkt, verkoopster, Hansen straat 61; G. W. Verhagen, instrument maker, De Genestetstr. 106a; M. C. Was senaar, fröbelonderwijzers, Hogewoerd 127; E. P. M. Wentink, mil. werkman, Noordeinde 2A; D. Weijdert en fam., leraar ambachtsschool, Willem Kloos- laan 34; H. A Wolterbeek, BurgBteeg 1.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2