stiep smumt Het beste yifginia00^ DOSR liet winst aan Meerburg door gebrek aan een schutter Lisse won met 2-0 van THB doch speelde slechte wedstrijd Zuid Hollands Merendistrict stelde het winterprogram 1954 vast Dr* A* G* Carlier met de Ned* schaatsploeg naar Noorwegen MAANDAG 14 DECEMBER 1953 DE LEIDSEJLOUKANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Er zullen maar weinig voetbalver enigingen zijn, die over zo weinig goede reserven beschikken als Meer burg en toch in staat zijn een zeer behoorlijk eerste elftal in het veld te brengen. Immers gelijktijdig met dat de 1O-overwinning van Meer burg I op DOSR I een feit werd moest Meerburg II met 32 de meer dere erkennen in DOSR IV. Dat Meerburg desondanks nog een derge lijke kracht op kan brengen vindt zeer waarschijnlijk wel zijn oorzaak in de vaste kern van spelers waarover zij reeds jaren kan beschikken, want hij de hernieuwde kennismaking met DOSR in de K.N.V.B. zagen wij ver scheidene spelers, die wij ook enkele jaartjes geleden reeds met succes hun partijtje hadden zien demonstreren. Zelfs had men tegen DOSR weer een speler als Th. Zandbergen opgesteld, een speler, die na het vorige seizoen reeds officieel zijn succesvolle loop baan had beëindigd, en nog geenszins tot de zwakste spelers gerekend kon worden. Aan Meerburg was de eer de bal aan het rollen te brengen, en reeds direct bleken zij er danig zin in te hebben. Maar ook DOSR liet zich niet onbetuigd, zodat van beide zijden in een vinnig aanvalsspel fel werd van leer getrokken. Toch viel niet te ontkennen, dat in de aanval van Meerburg veel meer gevaar schuilde dan bij DOSR. De Veenders combineerden aardig en plaatsten be hoorlijk, maar zo gauw als haar voorhoede voor de afwerking van de aanval moest zorg dragen was het mis, want tegen de hechte Meerburg verdediging was de DOSR-voorhoede machteloos, zodat de zeer betrouw bare keeper Pelk in feite weinig moeilijk werk kreeg op te knappen. Dit in tegenstelling met de DOSR- keeper. Wel had de DOSR-verdedi ging aardig vat op het spel, maar wij schreven het reeds: in de Meer burg-voorhoede opereerde men veel doortastender. Hierdoor was het no dig, dat keeper v. d. Tang zijn goede vorm reeds spoedig kon demonstre ren, en enkele felle schoten met suc ces wist te stoppen. Toch geloven wij, dat DOSR zijn doel voor doorboring had kunnen vrijwaren. Maar juist toen haar verdediging het wat roe keloos te mooi wilde gaan doen, werd haar dit noodlottig. Wel had keeper v. d. Tang enkele malen ten koste van een corner nog kunnen redden, maar in de 32e minuut werd het onvoldoende wegwerken DOSR noodlottig. Hierdoor kon de snelle rechtsbuiten J. Zandbergen de bal keurig opbrengen, trok scherp voor doel naar de vrijstaande P. Janson, die onhoudbaar de in wanorde opge stelde DOSR-verdediging passeerde (01). Dit ontlokte een felle reactie WARMUNDA—CONCORDIO 1—0. In een harde en niet op hoog peil staande wedstrijd is het Warmunda gelukt deze wedstrijd te winnen door een doelpunt van Kuijs, gescoord 4 minuten voor het einde. Concordia trapte af, trok dadelijk ten aanval en trachtte door agressief spel de Warmunda-achterhoede te doorbreken. Er ontstonden wel eni ge gevaarlijke momenten, maar tot doelpunten kwamen de gasten niet, hoewel het bekende oog van de naald er tweemaal aan te pas moest komen. Eenmaal speelde Zwaan op de kee per terug juist voor de voeten van de Concordia-midvoor, doch Witte- man stortte zich languit op de bal en voorkwam hierdoor een zeker doelpunt. Even later kopte dezelfde Concordia-speler de bal rekelings over het door Witteman reeds ver laten doel. Hierna kreeg de Warmun da-achterhoede meer vat op het spel der tegenstanders en gaven niet veel kans meer om tot het Warmunda- doel door te dringen. Hierdoor kwam de Warmunda-voorhoede in actie, doch dit leverde ook geen resultaat op, zodat de rust kwam met blanke stand. Na de thee hetzelfde harde spel- beeld met Warmunda het meest in bij DOSR en vlak voor rust dachten wij DOSR nog de gelijkmaker te zien scoren, maar van Amsterdam, met alleen de Meerburg-doelman voor zich, kogelde de verkeerde kant van de staander. Na de hervatting waren de aan vallen van DOSR ongetwijfeld talrij ker, en wisten zy zelfs geruime tyd Meerburg in de verdediging te drin gen. De Rijndijk-bewoners wisten echter keurig stand te houden en ge vaarlijke momenten voor haar doel te voorkomen. Wel moest doelman Pelk nu enkele malen handelend optreden, maar erg moeilijk kan men het hem toch niet maken. Nu bleek pas goed, dat DOSR een schutter in zijn voor hoede miste. Toen DOSR zag, dat er niets meer te verliezen was, diri geerde zij haar vroegere goalgetter, thans linksback Joop*v. d. Tang, naar voren. Inderdaad wist deze wat meer gevaar in de DOSR-aanval te brengen, en ongetwijfeld had zijn fraaie kopbal in de Meerburg-doel- mond een beter lot verdiend, maar keeper Pelk zag juist kans door een snelle reactie in te grijpen. Onver anderd kwam het einde en zeer zeker willen wy Meerburg niet onthouden, dat haar overwinning in deze wat forse, maar overigens goede wed strijd, alleszins verdiend was. ALPHIA—SPOORWIJK 6—4. Alphia startte met vlot open spel en een wil om te winnen. Reeds na drie minuten gaf v. Egmond een pass naar linksbuiten Goedhart en met een strak laag schot gaf deze de Haagse doelman het nakijken (10). Na een half uur pikte midvoor van Egmond in de vrije ruimte een bal op. De Spoorwijk-doelman probeerde door uitlopen de situatie nog te red den, maar de bal werd keurig over hem heen in het net geplaatst (20). Na de hervatting was Alphia dade lijk weer aan het woord en haar aanvallen hielden steeds gevaar in. Binnen acht minuten wisten de Her tog 2 maal en van Egmondt 1 maal de stand tot 50 op te voeren. De gastheren bleven echter moedig en sportief volhouden en dit werd be loond door een keurig doelpunt uit een hoekschop. Uit een strafschop wegens ongeoorloofd aanvallen van Idelenburg werd het 52. De verde diging van Alphia was hiermee het vertrouwen kwijt en instede van de bal met flinke trappen op te ruimen ging zij over tot korte tikjes, welke niet altijd het doel bereikten. Van Egmond wist nog eens de Hertog aan het werk te zetten en van dichtbij was het 62. Zowel de links- als de rechtsbuiten van Spoor wijk wisten nog al eens gevaar te stichten voor het Alphia-doel en uit een hoekschop wist de linksbinnen fraai in te kop pen (63). Uit een hoekschop wist de Alphia-defensie niet weg te wer ken en met een kopstoot was het 6—4. Veel fraais heeft deze wedstrijd in het Lisser Sportpark niet opgeleverd, daar de Lissenaren beduidend bene den hun vorm hebben gespeeld en zij vooral voor de rust niet veel vat konden krygen op het spel van de be zoekers. Deze Haarlemmers, die een zware strijd zullen hebben om degradatie te voorkomen, hebben door him fair spel een gunstige indruk achtergela ten, maar ze missen de kracht om doelpunten te maken. Bijna de ge hele eerste helft waren beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd, zo dat er van krachtsverschil bijna geen sprake was. Geregeld wist de THB- achterhoede de aanvallen van Lisse onschadelijk te maken, terwijl ook de Lisse-achterhoede menigmaal han delend moest optreden. Het spel bleef slechts matig en het bleek, dat de Lisse-voorhoede met zulk spel weinig kon uitrichten en reeds had men zich bij de rust met een blanco stand verzoend, toen plotseling v. d. Berg de bal naar v. Kesteren plaatste, die met een for midabel schot Lisse nog onverwachts de leiding gaf (10). Het spel was in de tweede helft aanzienlijk beter, vooral Lisse kwam niet groots was. er beter in, maar de versterkte THB- defensie weerde zich uit alle macht. Het Lisse-offensief bleef aanhouden, doch het zou eerst nog een kwartier duren alvorens de voorsprong ver groot werd. Nadat v. d. Voort een hard schot op de THB-doelman had afgevuurd, werd de door de doel man weggewerkte bal door Bon ge mist, doch Vrijburg die zich goed had opgesteld kon geheel vrijstaand een schot inzenden, dat doel trof (20). Dit doelpunt had alle spanning, welke eerst nog heerste, geheel weggeno men. Lisse nam het hierna gemak kelijker op, met als resultaat dat nu THB meer tot het offensief kwam. Beek kreeg verschillende schoten te verwerken en eenmaal was hij reeds gepasseerd, doch op fortuinlijke wijze suisde de bal juist naast. Ook Lisse had geen geluk, toen v. d. Berg hard tegen de lat kanjerde, dit was eigenlijk het laatste, wat de Lisse- aanval in de laatste periode presteer de, en daar THB ondanks wanho pige pogingen er niet in slaagde om de Lisse-defensie te verschalken, kwam het einde met een 20-zege voor Lisse, een overwinning die Lisse alleszins volkomen verdiende, doch Steeds meer pakjes STERLING shag stromen er dagelijks uit de machines. Geen wonder, want Niemeijer kocht voor STERLING de topklassen uit de nieuwe Virginia-oogst en steeds meer rokers ontdekken nu dat alleen STERLING die volle, milde Virginia-geir en smaak heeft Rook óók het beste en koop nog vandaag zo'n pakje STERLING shag? .Ni e me ij er's Tabak tabak op zn best! D.S.O.NIEUWS DSO speelde een thuiswedstrijd tegen Stolwijk: Voor de rust was het een slechte wedstrijd. Eerst 10 min. voor de rust maakte DSO de eerste goal (10). Na de rust was DWO beter in vorm en werden stevige aanvallen op het Stolwijkse doel on dernomen met als resultaat twee doelpunten. Eindstand 31. Verdere uitslagen: DunoDSO 2 2—6; Concordia 5DSO 3 04; DSO 4—RKAVV 7 4—0. DWO I speelde uit tegen SVT I. DVO begon zo enthousiast, dat na De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de Zaterdagcompetitie 1 min. het eerste doelpunt reeds van de K.N.V.B. luiden: werd gemaakt (0—1). SVT was hier door niet geslagen, want na ruim 10 min. wisten zij twee doelpunten achter elkaar te scoren (21). SVT bleef sterker, gevaarlijke aanvallen werden ondernomen, maar zonder resultaat. Met 2—1 ging de rust in. Na de rust scheen DWO herboren. Aanval op aanval rolde op het SVT- doel aan. Na 1 min. was het 22. Tegenaanvallen van SVT leverden niets op. Na 15 min. kwam DWO aan de leiding (23) en ondanks corner werd door SVT na een kop- District West II: 3e klasse A: Quick BoysMonster 12; 's Gravenzandse Sportver. Rijnsburgse Boys 03; Excelsior MaassluisNoordwijk 02. 4e klasse A: KoudekerkEVOW 10; LeidenSportlust 45; Woer denVWS 35; RouwkoopLisser Boys 11; Jodan BoysRCL 13. Is de overheid verplicht voor voldoende beveiliging van ijswegen te zorgen? i de avond zelfs wedstrijd. Een trainingscentrum voor hardrijders in voorbereiding Zaterdagmiddag kwam het Zuid- Hollands Merendistrict van het Ge west Zuid-Holland van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond in vergade ring bijeen onder leiding van de heer Joh. van Zwieten uit Rijnsaterwoude. Er waren 41 schaatssportliefhebbers, die 16 ysclubs binnen het rayon ver tegenwoordigden in Paviljoen „de Brasem" aan het Braassemermeer bijeen. De heer van Zwieten open de de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, spe- de aanval. Toch waren de uitvallen ciaal tot de gasten de heren van Dis van Concordia niet van gevaar ont-I sel, Vlasveld en van der Linden. Het bloot, maar op het critieke moment wisten de gastheren toch het gevaar te keren, zodat het einde van deze onprettige wedstrijd kwam zoals hier boven omschreven. ROODENBURG—TEYLINGEN 3—6 Na twee nederlagen van onze stad genoten heeft de thuisclub zich fraai hersteld en is in een zeer enthou siaste wedstrijd van beide ploegen, de overwinning dik verdiend. ïlet werd direct een snelle en aan trekkelijke wedstrijd waarin reeds na 5 minuten spelen door een mistrap van Polanen de linksbinnen een pracht kans kreeg Teylingen een voorsprong te geven. Het schot vloog echter ver naast. Het spel golfde snel op en neer met wisselende kan sen, maar steeds beheerst door twee goed spelende achterhoeden, waar bij ook Teylingen geen kans kreeg tot doelpunten. In de tweede helft pakte Rooden- burg de zaken direct energiek aan en hoewel Teylingen ook de verde diging niet verwaarloosde, kon Chouffour vrij spoedig zijn club de leiding geven (10). Kort hierop ging Ouwerkerk er tussenuit, om speelde de achterhoede en gaf Roo- denburg een 2—0 voorsprong. On danks deze tegenslag gaven de gasten zich lang niet gewonnen, maar mid denlinie en achterhoede van Rooden- burg hielden het hoofd koel en er was voor Teylingen geen doorkomen aan. Na ongeveer een half uur werk te de thuisclub zich weer wat los, maar vond ook de Teylingen-achter- hoede op haar post, totdat Couffour plots een goede kans kreeg en met een strak schot de overwinning vei lig stelde (3—0). deed hem genoegen, dat zoveel ijs- clubs hun afgevaardigden weer ge zonden hadden. De verste uithoeken n.L Nieuwkoop, Uithoorn, Aalsmeer, Hoogmade, de Kaag en Warmond ga ven acte de présence. In het afgelo pen jaar is er in de Nederlandse schaatswereld heel veel gebeurd. De vrede is volledig hersteld. Spr. stond nog even stil bij het 60-- jarig jubileum van de Z.H.IJ (nu ge west Zuid Holland). Na het voorstellen der notulen werden de toertochten weer bespro ken aan de hand van de aan alle aanwezigen ter hand gestelde kaar ten. De tochten werden als volgt vastgesteld. 1. Molentocht van ca. 50 km in hoofdzaak geprojecteerd door het Zuid-Hollandse polderlandschap zon der inschakeling van meren. 2. De drie provinciëntocht van ca. 50 km, grotendeels geprojecteerd over polderwater in het Oostelijk ge deelte van het district met als start plaatsen Uithoorn, Zevenhoven (Sluitkade), Tolhuis bij Nieuw veen en Nieuwkoop. Deze tocht heeft in de winter 1950/51 reeds veel belang stelling ondervonden. Uithoorn als startplaats trekt veel deelnemers uit Amsterdam. 3. De bekende 1. 2. 4. en 4. meren- tochten van resp. 20, 40. 60 en 90 km. over de Kagerplassen, Braasse mermeer, Langeraarse plassen en Nieuwkoopse plassen. Alle tochten is wordt hiervoor zeer grote belang stelling verwacht. De startplaats Aalsmeer zal veel toeristen uit Am sterdam trekken. In de winter 1950/ 51 heeft deze tocht onder zeer on gunstige omstandigheden eenmaal plaats gehad. Wegens de invallende dooi waren er slechts 300 deelnemers, doch voor ons district heeft deze test voordeel gehad. 5. De 17 dorpentocht groot ca 125 km. Dit is de grootste tocht die in het merdistrict zal worden georga niseerd. Wanneer men tijdig start kan men de finish gemakkelyk voor donker nog bereiken. Het toerisme binnen het merendistrict moet ple zier blyven. Een der Merentochten zal aange merkt worden als Jubileumtocht van de Z.H.U in verband met het 60- jarig jubileum. Als de tocht in de week verreden zal worden zal ge tracht worden om Warmond als be gin- en eindpunt aan te wijzen. Het ijs moet dan echter ook rondom be trouwbaar zijn, in verband met de vaargeul door de Kagerplassen. Ge schiedt de tocht op Zondag, dan zal Leiden begin- en eindpunt moeten zijn. De ysclubs uit de bollenstreek zul len nog eens nagaan of daar een tocht van 50 km uit te stippelen is. De ijsclubs Sassenheim, Warmond en commissarissen voor het vele werk, de Kaag zullen de mogelijkheden na-1 dat deze in het belang van het toe gaan. De heer van Dissel, herinnert I risme op de schaats verrichten. De nog aan de Jubileumtocht ter gele- j heer van Dissel deelde mede, dat het heer Biemond zou in van rode lantaarns gebruik willen maken. De heer Hij dra, vraagt of de ge meentebesturen verplicht zijn wak ken af te zetten. De heer van Dissel antwoordt, dat deze plicht niet be staat. Op de duur zal door de over heid aan de veiligheid van de ijswe gen toch de nodige aandacht besteed moeten worden. De heer van Dissel zal deze aangelegenheid in het Ge west ter sprake brengen. Het Gewest kan dan de aandacht van de autori teiten op deze kwestie vestigen. Nu van de ijswegen een zo druk gebruik gemaakt wordt is overheidsbemoeiing bij het markeren van gevaarlijke plaatsen dringend nodig. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. De heer v. Wyk vestigde de aandacht op het sneeuw vrij maken van de ijswegen met be hulp van een tractor. De voorzitter zegde toe zijn pogingen om iemand te vinden die bereid is de ijswegen met een lichte tractor sneeuwvrij te maken, te zullen voortzetten. Naar aanleiding van een vraag van de heer Biemond, beloofde de voor zitter alles in het werk te zullen stel len om in het Merendistrict een trai ningscentrum voor hardrijders op de schaats te stichten. De heer van Nieuwkoop bracht hulde aan de voorzitter, de heer van Zwieten, de secretaris-penningmees ter, de heer J. W. de Ren en aan de 3 00; De Hoorn 3DWO 4 03; DWO 5—BHC 5 4—2; DWO (A)— KRV (C) 2—0; DWO (C)-RKAW 0—6. DE ENGELSE LEAGUE. Eerste divisie: ArsenalWest Bromwich Albion 22; Aston Villa Tottenham Hospur 12; Blackpool Newcastle United 13; Cardiff City Middlesbrough 10; Chelsea Manchester United 31; Huddersfield TownPreston North End 22; Man chester CitySheffield Wednesday 32; PortmouthLiverpool 51; Sheffield UnitedBolton Wanderers 30; SunderlandCharlton Athle tic 21; Wolverhampton Wanderers Burnley 12. Tweede divisie: Blackburn Rovers Rotherham United 30; Brentford Stoke City 00; Bristol Rovers Fulham 21; BuryPlymouth Argy- Monster 11 9 0 2 18 26—13 Rijnsb. Boys 10 8 1 1 17 20—7 Ter Leede 10 6 2 2 14 25—17 Quick Boys 10 6 1 3 13 23—10 Zwaluwen 8 4 1 2 9 19—16 C.S.VJX 11 3 1 7 7 22—22 's-Grav.z. SV 11 2 3 6 7 14—22 A.R.C. 10 2 2 6 6 21—34 Noord v/ijk 11 3 0 8 6 20—35 Excelsior M. 10 1 3 6 5 15—29 4e klasse R.C.L. A. 12 10 2 0 22 45—16 Sportlust '46 12 7 1 4 15.37—22 V.W.S. 12 6 2 4 14 27—25 Jodan Boys 12 5 3 4 13 33—25 S.V.O.W. 12 5 3 4 13 23—22 Leiden 12 4 3 5 11 28—23 Koudekerk 10 4 3 3 11 16—19 Rouwkoop 11 4 3 4 11 20—25 Bodegraven 11 4 0 7 8 22—30 Lisser Boys 13 2 4 7 8 24—39 Woerden 12 0 2 10 2 16—42 le 30; Derbij CountyLeicester Ci ty 21; Doncaster RoversSwansea Town 10; EvertonNotts Forets 3 30; LincolnWest Ham Uited 1 2Notts CountyLeeds United 2 0; Oldham AthleticLuton Town 1—2. genheid van het 40-jarig bestaan van de Z.H.IJ. Deze werd op een Zater dag verreden en telde meer dan 2000 deelnemers. Kas en boeken van de penning meester wezen een batig slot van 114,48 aan. Vervolgens werd gesproken over demoeilijkheden die zich zullen voordoen om de vaargeul bij het Paddegat in Oude Wetering te kun nen passeren. Het verkeer te water zal niet spoedig stilgelegd worden. Men zal voor bruggen moeten zorgen om hier een betrouwbare overgang te verkrijgen. Gesproken wordt dan over de zandboringen, die in het Braassemer meer hebben plaats gehad. Hierbij zijn toertochten, doch bij uitzonde-' zijn enige wellen aangeboord, die ring wordt eenmaal per seizoen de thans hun water omhoog stuwen. Bij 4 merentocht (90 km) als wedstrijd tocht gereden, waarvoor een wissel beker beschikbaar is. 4. De tocht Bloemenstad-Sleutel stad van ca. 70 km (Aalsmeer-Lei- den v.v.) Voor deze tocht moet de Westeinderplas worden ingeschakeld, doch indien de route sterk en goed windstil weer kan men de werking van deze wellen zien. In de wijde omtrek van deze wellen zal het wa ter niet bevriezen. De afzetting zal hier afdoende moeten zijn. De voor zitter vraagt aan de afdelingen Oude Wetering en Rijnsaterwoude om hier goed voor de afzetting te zorgen. De hem steeds een genoegen is by de werkers van het Merendistrict te gast te zyn. Het Gewest steunt voor een groot deel op het Merendistrict. Met veel vertrouwen legde daarom het Gewest de organisatie van de Jubi leumtocht in handen van het Meren district. De heer Sanders verzocht om voortaan de jaarvergadering om streeks half November te willen houden. De ijsclubs vergaderen meest begin December en deze kunnen dan van de verrichtingen van het Merendistrict op de hoogte gesteld worden. Het is dan makkelijker om plaatselijk de aandacht op het ijstoe- risme te vestigen. De voorzitter dankte ten slotte voor de hulde aan hem, de secretaris en de commissarissen gebracht. Spre ker doet een beroep op alle aanwe zigen om ingeval van ijs, weer te zorgen, dat geheel schaatsenrijdend Nederland kan genieten van de prachtige toertochten, die in het Me- De Technische Commissie hardrijden lange baan van de Kon. Ned. Schaatsen rijdersbond heeft dr. A. G. Carlier, die ook dit seizoen de leiding heeft gehad bij de conditie- en droogtraining van de kernploeg, verzocht op 21 December met de schaatsenrijders mee naar Noor wegen te gaan teneinde op de privébaan van de familie Sinnerud op Fjetre de Nederlandse hardrijders logeren op deze boerderij en op de baan van de ijsclub te Hamar een gespecialiseerde ijstraining te geven. Dr. Carlier heeft dit verzoek, waaraan enkele voorwaar den waren verbonden, aanvaard. Het ligt in de bedoeling, dat deze gespecia liseerde ijstraining, welke een brug dient te vormen tussen de conditie- en droog training van de afgelopen maanden op Cios en de wedstrijdtraining, ongeveer tien dagen zal duren. Daarna zal dr. Carlier naar Nederland terugkeren. De coach van de Nederlandse ploeg, Klaas Schenk, zal in verband met zijn werk zaamheden niet op 21 December met de hardrijders meegaan, doch tegen de jaarwisseling te Hamar arriveren ten einde met dr. Carlier nog enkele dagen tezamen leiding te geven. Klaas Schenk zal na 3 Januari de verdere leiding op zich nemen voor het aanstaande wed- strijdseizoen. De volgende schaatsenrijders zullen op 21 December vertrekken: Kees Broek man, Wim van der Voort, Anton Huis- kes. Gerard Maarse, Nico Olsthoorn, Kokkie van der Eist, Egbert van 't Oever. Wim de Graaf, Tinus Rozendaal, Bruine de Bruin, Adriaan Doets en Henk Schuier, terwijl de mogelijkheid bestaat dat Jan Wervers, pas terugge keerd uit de West. waar hij zijn mili- u rbkiu UIL ue woo» «y rendistnet uitgestippeld zyn. Met tajrp dienstplicht heeft vervuld, eveneens een woord van dank voor het prettig I naar Noorwegen zal gaan om te trainen, verloop der vergadering sluit de Naar bekend zullen de resultaten .van voorzitter de bijeenkomst. de jaarlijkse wedstrijd Nederland-Hamar en de drielandenwedstrijd Noorwegen ZwedenNederland op 8 en 9 Januari in het Bisletstadion te Oslo beslissend zijn, hoeveel en welke rijders naar Davos zullen worden uitgezonden. Over de datum van vertrek uit Noorwegen naar Davos zal t.z.t. een definitieve be slissing worden genomen. Tegelijk met de kernploeg van de KNSB zal een ploeg van de Nederlandse Vereniging tot bevordering van het hardrijden op de schaat (NVBHS), be staande uit ongeveer 15 jongere rijders, voor eigen rekening naar Hamar gaan. Zij logeren in de jeugdherberg, welke naast de ijsbaan van de ijsclub is gele gen. Deze rijders zullen ongeveer vier weken in Noorwegen verblijven. De mogelijkheid bestaat, dat Herman Buyen als leider van deze NVBHS-ploeg zal fungeren. ATHLETIEK. GESCHIL TUSSEN KNAU EN TREKVOGELS OPGELOST. Het bestuur van de KNAU en het be stuur van de atletiekvereniging de Trekvogels hebben een bespreking ge houden teneinde de tijdens het athletiek seizoen gerezen geschillen uit de weg te ruimen. Men zal zich herinneren, dat naar aan leiding van de gebeurtenissen tijdens de Prins Hendrikbeker-wedstrijden het KN AU-bestuur het bestuur van de NAV de Trekvogels schorste en dat de commis sie van beroep hierna deze schorsing nietig verklaarde, daar in de procedure een vormfout was gemaakt. Beide besturen zijn overeengekomen, de zaak verder te laten rusten daar zij van oordeel zijn, dat hiermee het athle- tiekbelang het beste gediend is.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6