DUINSTREEK RIJNSTREEK „St. Matthias" uit Warmond mu- siseerde uitstekend in Den Bosch Bewusteloze man gevonden langs de weg in Alphen Uit de Goudse Voetbalbond MAANDAG 14 DECEMBER 1953 UE LEIUSE CUUKANT EERSTE BLAD PAGINA 2 KATWIJK Mej J. F. Lammens slaagde aan de Utrechtse Universiteit voor het doctoraal examen geneeskunde. LEIDSCHENDAM Verhoging huisvuilrechten. Voor het ophalen van bedrijfsvuil is tot heden een recht verschuldigd van f 5.50 per uur voor auto met chauf feur en van 2.25 per uur voor elke daarenboven nog in te schakelen ar beidskracht. Daar de particuliere vervoerder, die het vuil komt opha len, zijn tarief heeft verhoogd, zal in het vervolg niet 5.50 maar 6.50 worden berekend. Oók het uurloon van de behulpzame arbeidskracht zal in verband met de loonsverho ging op 2.50 per uur worden ge bracht Meer kasgeld. Daar in het ko mende jaar een groot aantal kapi- taalwerken zullen worden uitge voerd, welke tijdelijk met kasgeld gefinancierd moeten worden, terwijl vóór de financiering van de normale lopende uitgaven z.g. ,,Kort-geld" nodig is, achten B. en W. het nood zakelijk het maximumbedrag in re kening-courant opgenomen kunnen worden, te verhogen van 500.000. tot 750.000.— NOORD WIJK Gemeenteraad. Donderdag 17 December as. zal des namiddags te 2 uur de raad in openbare zitting bij eenkomen voor de behandeling van de navolgende agendapunten: Be noeming gemeentegeneesheer en een commissie vordering woonruimte. Re geling vuilnisophaaldienst voor 1954. Verzoek bestuur Wïlhelminaschool om medewerking voor noodlokaal i. v. m 7e leerkracht. Wijziging tarie ven voor levering van water. Vost- stelling van de begrotingen 1954. WASSENAAR Blauw ZwartGDA 21. De wedstrijd tegen GDA, die Blauw Zwart twee winstpunten op zou leve ren, begon met een stevig offensief van de bezoekers. Maar de Blauw Zwarte achterhoede was paraat en veel gevaar leverden de GDA-aan- vallen dan ook niet op. Langzamer hand kwam ook Blauw Zwart wat be ter op toeren. Maar ook dit tegen offensief bleef voorlopig doelpuntloos. Tot driemaal toe wist de GDA-doel- man op fraaie wijze redding te bren gen in gevaarlijke situaties. Opval lend waren diverse onverklaarbare beslissingen van scheidsrechter Wurms, die telkens het spel onder brak, zonder dat daarvoor een dui delijke aanleiding was. Na 20 minu ten nam Blauw Zwart de leiding. C. Heemskerk loste een schot op het G DA-doel, dat door de keeper tot cor ner werd gewerkt. De hoekschop kwam hoog voor het' doel en C. Heemskerk schoot fraai in (10). Tien minuten later vergrootte Blauw Zwart de voorsprong tot 21. Er was weer een corner genomen, de bal werd weggewerkt, maar opgevangen door L. Ruygrok, wiens schot door de languit vallende GDA-doelman maar half gekeerd kon worden. Weer was Heemskerk er snel bij, om de bal over de doellijn te werken. Al spoedig na het begin van de tweede helft verkleinden de bezoe kers hun achterstand. Het was Ha- geman, die van een weifeling in de Wassenaarse verdediging gebruik maakte om het leer onhoudbaar via de paal in te schieten (21). Blauw Zwart antwoordde hierop met een fel offensief, dat echter geen resultaten opleverde. GDA kwam weer meer in de aanval en de Blauw Zwart-suppor- ters beleefden enkele spannende mo menten, omdat de achterhoede van de thuisclub wèl eens een steekje liet vallen. Frans v. d. Berg verzette bij zonder veel werk. Toen er nog vijf minuten te spelen waren trok Blauw Zwart zich geheel in de verdediging terug. Dat kostte de gastheren bijna de overwinning. Van zeer korte af stand werd een kogel op het Blauw Zwart-doel gelost, maar D. van Leeu wen zag kans het leer weg te stom pen en de stand bleef ongewijzigd. A.R.K.A. VIERDE 4e LUSTRUM. De leden van de afdeling Wasse naar der Algemene Rooms Katholie ke Ambtenarenvereniging hebben gis teren op feestelijke wijze het feit her dacht, dat hun afdeling 20 jaar ge leden werd opgericht. Vrijdagavond was onder leiding van de geestelijk adviseur, pastoor W. Q. Versteegen reeds een bezinnings- avond gehouden. Gistermorgen werd de Hoogmis in de Parochiekerk van St. Joseph opgedragen tot het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de leden en na de H. Mis verenigden de leden en hun dames zich in ,,Sion" aan een gezamenlijk ontbijt. 's Avonds werd in het Verenigings gebouw een feestelijke samenkomst gehouden, die door vele genodigden werd bijgewoond. Zusteraf delingen uit andere gemeenten en vertegen woordigers van K.A.B., KA..B.O. en de Algemene Bond van Ambtenaren gaven van hun belangstelling blijk. De voorzitter van het afdelingsbe stuur, de heer L. G. de Koning sprak een inleidend woord over het wel en wee der afdeling in de afgelopen 20 jaren. Tot 1933 waren de Wassenaarse le den van de A.R.K.A. ondergebracht bij de afdeling Den Haag. Met een ledental van 12 werd in dat jaar de plaatselijke afdeling opgericht, onder voorzitterschap van ir. de Haas. Van de initiatiefnemers zijn op het ogen blik nog actief lid mej. Kemper en de heren Smeets, ten Harkei, van der Krogt, Brandes, Knijnenburg en Bik. Nadat in de oorlogsjaren de afde ling tot non-activiteit gedwongen was geweest, werd na de bevrijding het werk voortgezet met 30 leden. Het ledental bedraagt thans 39 le den, dat is te klein, wanneer men nagaat, hoeveel Katholieke ambtena ren in Wassenaar wonen. Onder de verstokten, die nog niet het belang van de organisatie inzien, vindt men vele hogere rijksambtenaren. Het woord was daarna aan de R.K. Toneelvereniging „Amicitia", die het blijspel „Telefoon voor meneer, tele gram voor mevrouw", opvoerde. Tus sen de bedrijven door en na afloop, tijdens hte gezellig samenzijn speel den The Tornado's onder leiding van Marius de Smit. Gisteren werd in het Casino Ge bouw te 's-Hertogenbosch de eerste kampioenswedstrijd voor Harmonie en Fanfare gehouden. Deze soort wedstrijden zijn nog nieuw. Deelna me stond open voor verenigingen, georganiseerd in de diocesanen en provinciale bonden van de R.K. Fe deratie, die op de Bondsconcoursen in dit jaar een eerste prijs behaal den in de afdeling Uitmuntendheid en de Superieure afdeling. Te 12 uur werd het Federatiebe stuur, het bestuur van de R.K Bond in het Bisdom den Bosch en geno digden op het stadhuis ontvangen. Burgemeester Loeff rekende het zich een eer, dat in Den Bosch deze wed strijd gehouden werd. Nog klinken ons de klanken in de oren van den Bosch muziekstad. Dit muzikaal ge beuren mag beschouwd worden als een sluitstuk van dat festijn. Gees tig bracht de burgemeester in her innering hoe nog pas Zoete Lieve Gerritje in den Bosch was geweest en daarbij hoort brandewijn met suiker. Deze werd als erewyn rond gediend. Dr. J. Sweens, voorz der R.K. Federatie, beantwoordde bur gemeester Loeff. Spr. was zeer dank baar voor deze geste der overheid, die aan de organisatie een grote mo rele steun verleent. Tijdens deze ontvangst bracht de Harmonie Glo- rieux een aubade. Uitslagen Aan de kampioenswedstrijd werd deelgenomen door acht verenigin gen Vijf in de sectie Harmonie en drie in de sectie Fanfare. De uitslagen waren als volgt: Mu- sus Sacrum te Bakel 286 punten en Musis Sacrum te Dongen 270 pun ten, beide verenigingen in de afd. Uitmuntendheid; de eerste fanfare, de tweede harmonie. St. Cecilia, Utrecht 274 punten. Euterpe te Zevenbergen 250 punten, beide ere-afd. harmonie. Pius X te Poeldijk 297 punten; Eendracht te Nieuwenhagerheide 326 pnt., beide Superieure afd. fanfare. St. Matthias te Warmond 309 y, pnt.; Concordia te Loon op Zand 326 punten, beide Superieure afdeling Harmonie. In de sectie Fanfare werd Een dracht te Nieuwenhagerheide kam pioen met lof der Jury. In de sectie Harmonie werd Concordia te Loon op Zand kampioen eveneens met lof der Jury. Een buitengewoon mooie prestatie leverde ook St. Matthias te Warmond die met 309 K pnt. volgt. Om deze prestatie zal St. Matthias een extra onderscheiding krijgen In de jury rapporten werd de uitvoering van St. Matthias een zeer opmerkelijke prestatie genoemd. SUCCESSEN OP SOLISTEN CONCOURS. Te Rozenburg werd Zaterdag een solisten-concours gehouden, waaraan deelnamen leden van de muziekver eniging Udi te Rozenburg, Valken- burgse Harmenie, Warmonds Fanfare Excelsior uit Wassenaar en Concordia uit Nootdorp. De jury werd gevormd door de musici W. F. de Zwart uit Delft en J. Anthonissa uit Biervliet. De Warmondse deelnemers behaal den mooie successen, getuige onder staande uitslagen. He afdeling: kwartet, bestaande uit K. de Vos (bugle), H. Thijssen (bugle), J. Thijssen (hoorn) en K. v. Bladel (tuba): een eerste prys met 153 Yi punten, kwartet, bestaande uit J. C. Bladel (piston), P. Schrier (trompet), J. Thijssen (hoorn) en J. Roest (tuba): een eerste prijs met 151 punten solo: A. Veltenaar (saxo- phoon-sopraan)een derde prijs 99 y, punt; duet: J. Ouwehand en A. Vel tenaar (beiden sax.-sopr.): een eerste prijs met 149J4 punt; Ie afdeling: G. J. ter Beek en J. Ouwehand (beiden sax-sopr.): duet: een eerste prijs met 144 y7 punt; duet: J. C. van Bladel (piston) en C. J. van Bladel (tuba): een derde prijs met 121 Yt punt; solo: S. van Duijn (b-bas): een eerste prijs met 145 pun ten; G. ter Beek (sopr.-sax.): een tweede prijs met 133 y2 punten. Afdeling uitmuntendheid: duet: G. v. d. Sleet (bariton) en K. de Vos (bugle) 3: een derde prijs met 123 punten; solo: J. Landman (b-bas): een derde prijs met 104y2 punt; solo: G. v. d. Sleet (bariton): een derde prijs met 117 punten; Ere-afdeling: solo: J. Roest (tuba): een derde prys met 121 punten; solo: J. Ouwehand (sopr.-sex.): een derde prijs met 119 punten. POSTDUIVEN—WASSENAAR 3—3 Wassenaar heeft gistermiddag in Loosduinen een merkwaardige wed strijd gespeeld tegen Postduiven. Tot tweemaal toe werd door de vreemd leidende scheidsrechter aan de Post duiven een strafschop toegekend, zonder dat ook maar iemand wist waarvoor. Dat geen van beide pe nalties een doelpunt opleverde, was voor de grienwitten en geluk bij een ongeluk. Voorts werden, vooral in de eerste phase van de strijd, vele Wassenaarse aanvallen onderbroken door fluitsignalen van de scheids rechter, die al te gretig reageerde op het onophoudelijke vlaggen van de Loosduinse grensrechter. Na 8 minuten nam Wassenaar de leiding. Prosman kopte een door Munier goed genomen hoekschop fraai in. Twee minuten later werd het 20 toen midvoor Jehee uit een fraaie voorzet van rechtsbuiten Timmer doelpuntte. Na ruim een half uur spelen kreeg Postduiven de eerste strafschop cadeau Prosman onder brak een aanval, zonder ook maar een tegenstander te raken, en zon der zijn handen te gebruiken. De strafschop werd naast geknald. Kort voor de rust scoorden de Postduiven het eerste tegenpunt. Toen daarna een van de achterspelers van de thuisclub bij een Wassenaarse aan val de bal in eigen doel liep, kende de scheidsrechter dit doelpunt niet toe. De tweede helft begon met een fel Wassenaar-offensief, dat na een kwartier succes opleverde. Het was Timmer, die de Loosduinse doelman verrastte met een fraai schot (13). Bij een doorbraak van de Postdui- venvoorhoede wist Zwarts doelman Oostrum te verschalken (23). Toen even later doelman Oostrum een vol gende Postduiven-aanval afsloeg, kende de scheidsrechter tot veler verbazing wederom een strafschop toe. Met een fraaie duik sloeg Oos trum de bal tot hoekschop en uit deze corner wisten de Postduiven toch nog de gelijkmaker te scoren. BODEGRAVEN Geboren: Baan Cornelis, zn van J. Euser-v. Muiswinkel te Rotterdam; Hildegard Antonia, dr van J. Ver- nooy-v. d. Werf; Maria Agatha dr v. Th. Kraan-IRöling; Johanna Petro- nella dr van W. Verweij-v. d. Zwaan. Ondertrouwd: Johannes Hendri- kus v. Schaik 23 jr en Antonia Ma ria v. d. Tier 20 jr. Overleden: G er rit de Jong 71 jr geh. met Beligje Spijker; Alida Theo dora v. d. Heuvel 70 jr; gehuwd met Antonius Richardus v. d. Heijden. BOSKOOP HONDERDJARIGE BRANDWEER VIERDE FEEST. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Boskoopse Vrijwil lige Brandweer „Steeds Paraat" heb ben de tegenwoordige blussers een feestavond georganiseerd ln het Ver.- gebouw aan de Voorkade. Het was duidelijk te zien, dat de brandweer feestvierde, want op het toneel prijkte een 100 jaar oude brand weerman met een dito spuit, terwijl aan de andere zijde het moderne materiaal prijkte met een brand weerman in de huidige uitrusting. De commandant, de heer Bijloo, open de de feestelijke bijeenkomst, waar bij hij opmerkte, dat deze avond be- veren draagmedaille uitgereikt. Het was een indrukwekkende plechtig heid, toen aan 20 leden, die vanaf de oprichting lid zijn geweest, de gou den draagmedaille werd uitgereikt. Een felicitatie volgde, waarbij de gelukwensen van de pastoor wer den overgebracht. Helaas kon pas toor, die gelukkig wat begint op te ZOETERMEER knappen, deze grote dag niet mee maken. Het was daarom, dat men „H. Familie" vierde 40-jarig be- Van een buitenkerkelijke viering had staan. Gisteren 13 Dec., precies 40 afgezien, 'n Mooie dag voor de H. jaar geleden is de H. Familie in de Familie en de parochie van de H. Ni- parochie opgericht. Dit feest kon nietcolaas. onopgemerkt voorbijgaan. Ter inlei ding werd een triduum gehouden, geleid door pater Dankelman C.S.S.R. De plechtige Hoogmis op de sluitings dag werd gecelebreerd door pater Dankelman. Het zangkoor voerde op prachtige wijze de tweestemmige Mis van Grüber uit. Onder de H. Mis was er algem. H. Communie voor de leden van de afdeling. Te 7 uur des avonds was er een plechtig lof. In de feestpredicatie besprak pater Dan kelman breedvoerig de oprichting van de H,. Familie door Henri Belletable in 1844 te Luik en belichtte het grote nut van de godsdienstige verenigin-' gen. Drie nieuwe leden deden daar na hun opdracht. Vervolgens werd aan drie zilveren jubilarissen de zil- Aanbesteding. In de commissie kamer van het gemeentehuis is de openbare aanbesteding gehouden voor het te bouwen gymnastieklokaal naast de openbare lagere school aan de Dorpstraat. Inschrijvers waren: Th. Cornet 61.400.—. A. J. Lange- veld Leiden 60.666. Fa. Joh. Keyzer- waard zn te Berkel en Rodenrijs 58.890. Fa. L. Pennings, Den Haag, 55.000.A. Kraal te Zoetermeer 53.985.W. J. Veldhuizen te Zoe termeer 53.800.W. Hennipman te Leiderdorp 53.246.Fa. gebr. Huurman te Zoetermeer 52.950. L. Bontenbal te Zoetermeer 52.777; C. M. Lalleman te Pijnacker 49.908. De gunning is aangehouden. aanblik gegeven hadden.. Spr. memo reerde, dat de vereniging, die op 8 December 1908 het levenslicht zag, wel eens „sliep", maar daarnaast ook veel van zich heeft doen spre ken, in welk verband hij de grote feesten van „Arbori" ter gelegenheid van het 40 en 50-jarig bestaan van de Tuinbouwschool noemde. Na de heer Brans werd gesproken door ir. C. Dorsman. Onder grote aandacht bracht de directeur een op handen zijnde grote verandering ter kennis van de aanwezigen, een verande ring, die naar hij zeide ook Arbori raakt, daar deze door het op 1 April 1954 ingaan van een 3-jarige cursus ■bij de R.T.S. de leerlingen een jaar langer dan voorheen onder haar hoe de krijgt. Nadat de voorzitter van de afd. leerlingen van „Arbori", de heer Meyers nog zijn voldoening over het grote aantal feestgangers had uitge sproken en een enkel programma onderdeel had aanbevolen, 'werd staande „Aribori"' clublied gezon gen. Het feestgerecht, een grote mu- ziek-sliow van de „Maluku-Ha- waiians" bleek voortreffelijk. De intermezzi werden verzorgd door R.T.S.-leerlingen met een luis terwedstrijd, familiespel enz. NTEUWVEEN E.H.B.O.-wedstrijden. Bij de wedstrijden van de R.K. E.H.B.O. te Leiden werd de junioren-afdeling van Nieuwveen vierde met 118 pun ten, terwijl de Nieuwveense junio rencommandant tweede werdi NIEUWKOOP jJ)e Stofwolk". Alhier werd een dezer dagen opgericht een mo torclub, welke de veelzeggende naam kreeg van „De Stofwolk". In het voorlopige bestuur werden gekozen de heren C. J. Ililhorst, E. H. Ver donk en A. Bon. Goede vangsten. Zaterdag ving de, heer A. Aartman een snoek van 17 pond en Zondag was de heer A. Rijnbeek jr het, die een snoek van ter bezocht was dan de oefenavon den, waaróm hij voorstelde de oefenavonden maar te verzetten, want om de brandweer tegenwoor dig goed te laten functionneren moet steeds geoefend worden. Het G. H.-cabaret, dat de verdere avond heeft verzorgd, deed dit op prettige wijze. Zoals te doen gebrui kelijk bij jubilea kwam ook nu de harmonie Excelsior een serena de brengen, waarbij de voorzitter opmerkte, dat Excelsior reeds vele serenades heeft gebracht, doch nog nimmer aan een honderdjarige. Tenslotte zij nog vermeld, dat de echtgenote van brandmeester v. d. Wolf, op uitstekende wijze voor de inwendige mens had gezorgd en dat door drie assuranitie-maatschappijen en een firma in brandblusapparaten stoffelijke blijken van waardering waren gezonden. Van het gemeente bestuur was een geldelijke bijdrage ontvangen, doch het werd betreurd, dat geen vertegenwoprdiger aanwe zig was. „ARBORI" VIERDE HAAR NEGENDE LUSTRUM. R.T.S. krijgt 3-jarige cursus. In het R.K. Ver.gebouw heeft de Vereniging van Leerlingen en Oud- Leerlingen van de Tuinbouwschool haar 45-jarig bestaan gevierd. Tot hen, die dit feest met hun tegen woordigheid opluisterden behoorden de directeur van de R.T.S., ir. C. Dorsman, de pl.v. directeur F. W. Vij gen, het lerarencorps van de school, leden van de commissie van de raad van toezicht, de oud-R.T.S. directeur dr. E. F. Jacobi, de burgemeester van Moerkapelle en Benthuizen, be stuursleden en wetenschappelijk personeel van de proeftuin alsmede leer-patroons van R.T.S.'ers. „Arbo- ri's" voorzitter, de heer Th. Brans, opende de avond waarbij hij na de j 20 pond uit het water haalde. Beide begroeting een dankwoord sprak tot heren hengelden is het viswater van de R.T.S.'ers, die de zaal een betere I de heer A. Leliveld. STADSNIEUWS te Leiden, nemen ieder voor 49 aan delen, elk groot 1000,deel in de nieuw opgerichte N.V. Handelsmaat schappij Elascon te Leiden. Deze be oogt de handel in technische en aan verwante artikelen. Het kapitaal be draagt 250.000.waarvan geplaatst, is 100.000. Tot directeur is benoemd, zoals reeds bekend, de heer D. van der Kwaak ti Leiden. Commissarissen worden de 'heren ir. E. F. E. Bon- gaerts, A. Prmsen en W. P. Lubbers. Burgerlijke Stand De Leidse Accordeonvereniging DVV gaf Zaterdagavond in het St. Antoniusclubhuis haar jaarfeest voor leden en donateurs. De voorzitter, de heer F. Zwanen burg, begroette de aanwezigen en herdacht het 24-jarig bestaan der i vereniging. Hierna volgde het optreden van het accordeonorkest onder leiding van de heer G. Knorr. Mars en ouverture! Geboren: Leonardus Gerardus wisselden elkaar af. Vooral de Amour j Hendrikus, z. van H. J. M. van Mar- Tribune van Franz Lehar mocht te- wijk en G. M. Castelein; Marinus recht veel succes oogsten. Gerardus Lambertus, z. van L. Mr. Doodle trad als conferencierSchmidt en A. Maris; Wilhelmina op. Hij deed dit voor de pauze op een Elisabeth Maria, d. van N. C. A. Huyg manier, die ons weinig kon bekoren.en J. A. E. Speel; Louise Clasina, d. Veel meer waardering hebben we van H. Lek en N. Verboomj_ Annelies voor het optreden van enige adspi- rant-leden, die onder leiding van de heer Knorr knap en met toewijding musiceerden. De goochelaar Niberco Bros gaf enige vaardige staaltjes te zien, waar na het accordeonorkest het officiële gedeelte van de avond besloot. Een bal, onder leiding van de heer A. de Groot en met muzikale mede werking van „The Game Breakers", hield het gezelschap nog verschillen de uren aangenaam bezig. HANDELSMAATSCHAPPIJ ELASCON TE LEIDEN De N.V. Hollandsche Constructie- Werkplaatsen en de N.V. Nederland- sche Electrolasch Maatschappij, beide Projectiel ontploft onder het viaduct Lugdunum Batavorum heeft in zijn midden een „Commissie tot Ondermijning van de Leidse Spoorwegwerken". die ter gele genheid van het lustrumfeest aan ir. Den Hollander, president-di recteur van de Ned. Spoorwegen, het „ere-hoofdconducteurschap met de rood-witte band" heeft aangeboden. Helaas kon ir. Den Hollander Zaterdagavond deze onderscheiding niet persoonlijk in ontvangst nemen, 's Nachts om twaalf uur is de commissie naar het viaduct aan de Rijns- burgerweg gegaan om een „gil lende keukenmeid" af te steken. Naar de commissie ons mede deelde, had zij de werklieden omgekocht om hout tussen het beton te verwerken, zodat door het afstexen van het projectiel het hele viaduct in de lucht ge vlogen is. Dat de Leidenaars Zondag het viaduct toch onbe schadigd hebben zien staan, is een mysterie, dat verband houdt met het geestrijke vocht, dat de studenten Zaterdagavond heb ben ingenomen Caroline Hermine, d. van E. Cancri- nus en H. J. Renier. Gehuwd: F. O. C. Schuck en A. M. M. van Haasteren. Overleden: J. Groen wed. van Stigter, 84 jaar. Politie staat voor moeilijk raadsel Omstreeks 21.30 uur Zaterdag- dering van dit zonderlinge geval kun- avond vond een bestuurder van een nen leiden. In het bijzonder ver- Citosa-bus in de Gnekhoek te Al- zoekt zij de bestuurder van een luxe phen aan den Rijn een bewusteloze wagen, die zich gelijktijdig met de man, die langs de weg lag. buschauffeur op de plaats van het mysterieuse ongeval bevond, doch la- Het bleek de 24-jarige opkoper H. ter jg doorgereden, zich bij haar te Y. uit Rotterdam te zijn, die eertijds melden. enkele jaren te Alphen aan den Rijn heeft gewoond. De man, die onder Electriciteitsnet gestoord. In de invloed van sterke drank verkeerde, VTOege Zondagmorgen, omstreeks 3 bleek een gescheurde nier en zware uur jg storing ontstaan in de elec- hersenschudding te hebben opgelo- triciteitsvoorziening, waardoor de pen. Omtrent de oorzaak van het iet- Hoge Zijde te Alphen aan den Rijn sel tast de politie nog in het duis- stroomloos werd. Dit euvel duurde ter. Dr. Blauwendraad van Koude- tot 5 uur. Na „omschakeling" is toen kerk verleende de eerste geneeskun- een gr00t deeI van de Hoge zijde dige hulp. Hij liet het slachtoffer naar weer van stroom voorzien, met uit- het Diaconessenziekenhuis te Gouda zondering echter van het gebied tus- overbrengen. In de loop van de Zon- sen de Postbrug en het Sint-Joseph- dag kon de man nog niet worden ver- pension. Volgens inlichting van het h°or{l. het electriciteitsbedrijfbevond de oor- Intussen is komen vast te staan, zaak van de storing in dat gedeelte, dat Y. zich reeds Vrijdagavond in Een groot deel van de Zondag is Alphen aan den Rijn bevond, enkele aan de opsporing van het euvel ge- café's toen had bezocht en in een wijd, dat oorzaak ook was, dat zo- hotel had overnacht. wel de Ned. Herv. als de Kath. Zijn bezoeken aan café's heeft hij kerk het zonder klokluiden deze Zaterdagavond voortgezet. Om- Zondagmorgen moesten stellen, streeks 8 uur heeft hij een café ver- De agent van gemeente-politie, laten. Het is niet uitgesloten dat hij de heer H. Veenema te Alphen aan I f toen een lift heeft gekregen van een automobilist, met wie hij onderweg ongenoegen heeft gekregen. Of de man toen op de een of andere wijze uit de auto is gewerkt en daarbij de genoemde kwetsuren heeft opge lopen, of dat hem daarna een onge val is overkomen, staat niet vast. De politie te Alphen aan den Rijn ver zoekt inlichtingen welke tot ophel- den Rijn is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot wachtmeester der Rijkspolitie, groep Lisse, met stand plaats Lisse. De heer M. Fokker, adspirant agent van gemeente-politie te Al phen aan den Rijn, is met terug werkende kracht, met ingang van 1 Januari 1953 bevorderd tot agent al hier. IHet schieten van de gasten liet ech ter veel te wensen over. Toen was de thuisclub eenige tijd m het offen sief, de Bergambachtse doelman wist Boskoop—Nic. Boys 12. De wedstrijd minder gespeeld dan overwinning van Nic Boys op Gou- tegenstanders. In de wedstrijd tegen derak was een waarschuwing voor Gouda ging het er zeer spannend 111 ?e 'l.'n de kwekers, doch deze is blijkbaar san toe. N? .nl m 511 minuten ma en handelend optreden. Met een de kwekers, doch deze is blijkbaar aan toe. Na .pl.m. 20 minuten spe- 1j_„n in de wind geslagen, want opnieuw len wist B. Vork na een goed aan- te door dè hebben de Boys de volle buit weten gegeven bal van de linksbuiten de he|r Snelleman uitstekend geleid te behalen. Het begin was voor de score te openen (01). werd thuisclub want binnen de vijf minu- Na de rust kwam Gouda gevaarlijkNic Boys Het eerste elftal zorg- ten wisten zij de leiding te nemen opzetten, maar het lukte haar nietde voor de verrassing van de dag door een hard schot van de rechts- het goed opgezette spel, aanvallen do0r met 2—1 van Boskoop te win- binen (10). Hierna was het met tot het juiste resultaat te brengen, nen< Boskoop gedaan, waardoor de gasten door het uitstekende verdedigings- Nic. Boys II deedi het al niet min- snel in de meerderheid kwamen en werk van Nieuwkoop. Er werd zeer der g0ed tegen Boskoop III. Na een de Boskoop-achterhoede danig in fel en enthousiast gespeeld, doch 3—1 achterstand wisten de reserven het nauw gedreven, zo zelfs, dat één dank zij de strakke leiding verloor I met 43 te winnen, der achterspelers in eigen doel de wedstrijd het sportieve karakter schoot (1—1). Na de hervatting trok- niet. In Nieuwkoops voorhoede' NSVGDS 2—1. Het spel ging ken de gasten weer behoorlijk van lukte het na de rust veel minder aanvankelijk gelijk op en neer waar- leer en het was een fout van de goed. Alleen de rechtsbuiten wist in bij NSW wel de gevaarlijkste was. Boskoop-defensie, die te zacht terug de laatste minuten nog gevaarlijkDe GDS-doelman moest herhaalde- spcelde op hun doelman, hetgeen voor het Goudse doel te komen, lijk een schot stoppen en het was door de Boys werd afgestraft met maar zijn schot ging naast. i voor hem jammer dat hij de oorzaak een doelpunt (1—2). Dit doelpunt was van het eerste doelpunt. Nadat veroorzaakte een volledige ommekeer ESTOBergambacht 20. Esto weer een bal opgevangen had liep m het spelbeeld want de thuisclub heeft het deze middag niet moeilijk hij met de bal tot buiten het straf- begon nu van zich af te bijten, en gehad. Zonder al te veel inspanning I schopgebied en de scheidsrechter gaf werd het doel van de gasten onder werd de zege behaald. Het laatste een vrije trap, welke door Ant. Via- vuur genomen. Aangemoedigd door kwartier werd er'zelfs weinig aan j uen meesterlijk werd ingeschoten de toeschouwers bleef Boskoop op gedaan, ofschoon de wit-gelen nage- (J—®)* «p? liet ach na dit doelpunt het vijandelijke doel beuken, doch noeg de gehele wedstrijd de toon met onbetuigd en NSV werd totaal in zonder resultaat. Het was voor N. Boys het einde floot. RVCBoskoop 2 01. Nic. Boys —Boskoop 3 4—3 onder protest. hadden aangegeven, 'n Paar minuten de verdediging gedrongen en het rtn na de aanvang kreeg Zinko een schot van de GDS-rechtsbuiten had x. 4 J; p" fraaie nas van v. Wijk en naj 'n snel- een beter lot verdiend dan tegen luchting toen de scheidsrechter voor l0 reactie lag de bal in het net paal en lat over het doel te verdwij nt. *inde 1 Tot de rust toe was het al Esto, wat nen. Na de thee drong GDS gevaar- de klok sloeg. Opvallend was deze lijk op en hy had geruime tijd het keer het goede samenspel, terwijl de heft in handen. Eerst na een half uur verdediging met van Doorn aan het spelen werd er een mooie aanval door Gouda V—Nieuwkoop 1 01. hoofd onpasseerbaar bleek. Enige NSV gelanceerd. A. Vianen schoot de Er begint enige tekening te komen minuten voor de rust wist Voordouw bal scherp voor, het leer ging onder in de 2e klasse van de Goudse na stug doorzetten met een keurig Bond. Nieuwkoop heeft zich, door boogschot voor de tweede maal te aan Gouda V een nederlaag op scoren (20). eigen terrein toe te brengen, we- Het eerste kwartier van de twee- derom van de le plaats verzekerd de helft beten de bezoekers beter en^pl met 1 punt voorsprong op zijn van zich af, en enkele niet ongevaar- naaste concurrenten en met een 1 lijke aanvallen waren het gevolg. de keeper door en de toelopende A. v. Koert voltrok het vonnis (2—0). Deze voorsprong was echter maar van korte duur want kort daarop gaf de GDS-linksbuiten een ver schot en de bal draaide net onder de lat door in het doel (21).

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2