Vrouwe Fortuna daalde met de honderdduizend in Voorschoten tik ben een gelukkig menst hobby zijn werk is'1 wiens Wringer Gascomfoor Keukenuitzet Kachel of Haard Kinderwagen Stofzuiger Sola Cassette VERENIGINGS DRUKWERK Fa. J. J. SLOOS Zn. „Sursum Corda" DONDERDAG 10 DECEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gouden dag voor de gemeentewerklieden Als een weldoende Sinterklaas zijn wij vanmorgen door Voorschoten ge trokken om aan allerlei lieden med^ te delen, dat zij in de armen van Vrouwe Fortuna waren gevallen. Het was niet gemakkelijk hen te overtuigen, dat een geldbuidel met 1 100.000.plompverloren in Voor schoten naar beneden was getuimeld. Het begon bjj de collectrice van de Staatsloterij, mevr. de wed. J. W. LambooVan der Krogt op de Pa pelaan, die ons niet helemaal nor maal scheen te vinden, toen we haar hartelijk feliciteerden. Zij bleek nog niet op de hoogte te zijn van het feit, dat het door haar verkochte lot nummer 4716 de 100.000 was gevallen. Dergelijke mededelingen moeten ook met de nodige voorzichtigheid ge daan worden, want de collectrice trok bleek weg! Maar ai spoedig kwam de vreugde. Het lot, warop het ton gevallen was, is als volgt verkocht: een particu lier 1/3 lot. 2 „tientjes", een „twin tigje" en tv/ee „twintigjes" waren eveneens in handen van particulieren Resteert een half lot, dat volgens de gegevens op het gemeentehuis werd verkocht. Door het feit, dat er meerdere lo terij-clubs zijn onder het gemeen- tepersoneel en wij niet precies wis ten, wie de gelukkigen waren, stond in de tijd van een wip het gehele ge meentehuis in rep en roer. „Wij!" Ten slotte bleek het waarschijnlijk, dat de gemeentewerklieden in het bezit van het lot waren. Wij konden hen nog juist treffen in de loods van gemeentewerken, toen zij'op het punt stonden om te gaan eten. „Wie heeft lot 4716?" riepen we enthousiast. En in koor klonk het terug: „Wij!" „Is het een grote prijs?" vroeg een optimist. „Nou, het gaat wel," was ons ant woord, „de honderdduizend!" Geen ongeluksjaar. Toen brak er een gekrijs los, dat Voorschoten vermoedelijk weinig zal horen. De loods stond te trillen op haar grondvesten en buiten stond een heel leger zenuwachtige honden te janken. In deze opgewonden sfeer hebben wij opgevangen, dat 20 werklieden lid van de loterij-club zijn, dat zij per persoon dik 2000.ontvangen. Dertien jaai spelen ze reeds zon der succes te hebben gehad. Voor hen is het dertiende jaar geen onge luksjaar geworden! Op een gegeven moment stonden we alleen in de loods; alle mannen wa ren naar huis gerend om het won derlijke nieuws aan hun vrouwen te vertellen. Een oud heertje hoorden we nog opmerken: „Daar kunnen ze met Nieuw Jaar een deur mee intrappen." Groene Kruis. Het voorstel tot verhoging van de contributies werd aangenomen. Een propaganda-com- missie werd benoemd bestaande uit mevr. Alblas, mevr. Woltman, mevr. Wiertsema en mevr. Gnodde en de heren A. v. d. Linden, J. Schellin gerhout en H. v. d. Doe. Verder wer- Prof- Zernike in Stockholm: Ik koop geen fiets „Nee, ik ga geen nieuwe fiets ko pen", vertelde gistermiddag de Neder landse Nobelprijswinnaar, prof. Zer- nike aan een legertje journalisten op het Stockholmse vliegveld, „mijn oude karretje doet het nog best!" Wat hü dan met de prijs ging doen? Ja, dat was een moeilijk geval, daar kon de professor zo een, twee, drie niet op antwoorden. Hoogstwaarschijnlijk zo ver telde prof. Zernike zal hij een reis naar Amerika maken om daar een collega te ontmoeten met wien hij in de eerste maanden na de oorlog kennis gemaakt heeft en die hem uit genodigd heeft naar de Verenigde Staten te komen voor het houden van lezingen. Een volgende vraag luidde, wat de hoogleraar zijn liefhebberijen zijn. De Nobelprijswinnaar antwoordde: „Ik behoor tot de gelukkige men sen, die hun grootste liefhebberij in hun werk vinden Vele mensen wer ken met nauw verholen tegenzin om zich in hun vye tijd aan hobbies te UITSLAGEN. Terwijl een kok in Haarlem nog van zijn welverdiende rust genoot, vondt zijn vrouw het nodig het slaapvertrek reeds met zwabber en stofdoek in een op geruimde keet te herscheppen. De man lag hierbij uiteraard in de weg. Als gevolg hiervan be roofde zijn vrouw hem van de slaap en bijna van het leven. Met de zwabber sloeg zij hem namelijk tussen de oren. Eigen lijk bereikte zij er niet veel mee, want weliswaar sprong de man haastig uit bed, doch even later moest hij er weer in, omdat hij na enkele passen door de knieën ging. Hij bleek een hersenschud ding te hebben opgelopen. De vrouw werd gearresteerd, zodat de kok voorlopig kan uitslapen. Hitler-film toch toegelaten De ministers van Binnenlandse Za ken van de negen Westduitse staten hebben besloten hun verbod van de film over Hitier te herzien, aange zien het verbod niet louter kan wor den gegrond op de overweging, dat het aanzien van Duitsland in het bui tenland mogelijk zou kunnen worden geschaad. Hamburg en Bremen hebben het verbod reeds ingetrokken en men verwacht, dat de zeven andere sta ten dit voorbeeld zullen volgen. De film is Woensdag voor de mi nisters gedraaid. In het gehele land is critiek op het verbód geoefend. Het Parijse blad „Le Monde" meldt, dat de maker van de film, Helmert Mattner, een zakenman uit Dusseldorp, in Parijs aan een En gels blad een vraaggesprek heeft toe gestaan. Hij zeide tot uitwijken be sloten te hebben.na ontvangst van een telefonische waarschuwing van een onbekende, die hem van het ver bod op de hoogte stelde. Van Duitse zijde schijnt men Mattper als niet goed bij zijn ver- stand te beschouwen. Ook opperde I men de mogelijkheid, dat Mattner Ivan zijn zaak een schandaal wil ma- ken om de copie van zijn film voor hoge prijs te kunnen verkopen. kunnen wijden. Ik behoef me daar geen zorgen over te maken; myn welk is tevens mijn ontspanning. Vrouwe Fortuna strooide prijzen De ton is gevallen De 100.000 is gevallen op lot nummer 4716. De premie van 30.000 is op een prijs van f 2000.— geval len op lot nummer 17113. Alle series van het lot, waarop de honderdduizend is gevallen, zijn ver kocht door collectrices van de staats loterij. Twee series werden verkocht in Amsterdam t.w. de B-serie door mej. J. van Tongeren en de C-serie door mej. A. M. Brinkman. De A en de D-serie van het lot werden respectievelijk verkocht door mevr. A. Stokvis-Koningswinter te Eindhoven en door mevr. J. W. Lam boo-Van der Krogt te Voorschoten. De prijs is in Eindhoven terecht gekomen by loterij clubjes van beiders van de Philipsfabrieken. Als derde grote prijs in de staatsloterij viel Vanmorgen op lotnummers 17036 een prijs van 10.000. TEERVAT ONTLOFT TE HAARLEM Door eeiy ontploffing in een me- taalperserij aan de Veerpolder te Haarlem is gistermiddag de 36-jarige metaalperser P. v. N. ernstig gewond geraakt. Het ongeval vond plaats doordat een afgesloten teervat, dat N. met behulp van een snijbrander bezig was stuk te snijden, plotseling uit elkaar sprong. De bodem van het vat kwam met zo'n kracht tegen het lin keronderbeen van de man terecht, dat dit werd verbrijzeld. N. had ech ter nog de tegenwoordigheid van geest om naar de gas- en zuurstof- flessen te kruipen om te trachten de ontploffing tot het teervat te beper ken. Gelukkig slaagde hij in dit plan. Het slachtoffer is per ziekenauto naar het Grote Gasthuis overgebracht. 3 JAAR EN ZES MAANDEN GEVANGENISSTRAF WEGENS BELASTINGFRAUDE. De Haarlemse Rechtbank heeft vandaag de 54-jarige directeur van een Aalsmeerse handelskwekerij M. B. wegens belastingfraude veroor deeld tot drie jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek. Tegen hem was drie jaar met aftrek ge- eist. GEVALLENEN VAN DE MARINE GEëERD. De chef geneeskundige dienst zee macht, schout by nacht arts P. C. Broekhoff, heeft gisteren in het mari ne-hospitaal te Overveen een gedenk steen onthuld, waarop de jaartallen 1940 en 1950 zijn vermeld met de tekst: Ter herinnering aan het ge vallen personeel van de geneeskun dige dienst der Koninklijke marine. Het initiatief hiervoor is uitgegaan van de gepensionneerde kapitein ter zee, A. W. Mellema, te Aerdenhout, die tot 1 Juni commandant van het marinehospitaal te Overveen was. RENTEGEVEND MAXIMUM RIJKSPOSTSPAARBANK De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft gistermiddag in de Tweede Kamer medegedeeld dat hij de verhoging van het rentegevend maximum bij de Rijkspostspaarbank van 2500 tot 10.000 zal bevorde ren. den enige mededelingen gedaan be treffende het Gezondheidscentrum, waaruit bleek, dat de maand April is bestemd voor de opening van dit centrum, doch dit zal veel van het weer afhangen. Geboren: René Rudolf, zn van J. G. Jansen en L. Regterschot; Hendrik Willem, zn van M. A. Marei en A. C. M. van Zuurendonk; Clara Jo- sephina Maria, dr van N. A. v. d. Valk en C. ,van Diest; Maria Magda- lena, dr. van A. A. v. d. Mijn en D. W. Noordegraaf. HILLEGOM VLEGELWERK Enkele opgeschoten vlegels be proefden in hoever zij een gepar keerde auto met mankracht konden ontzetten. Nu had deze wagen, zoals de mees te een eigenaar. Toen deze, een handelsreiziger uit Oegstgeest, dan ook de activiteiten van de jongens gadesloeg werd er iets in hem wak ker. Vanuit de winkel, waar hij zijn firma vertegenwoordigde, riep hij hun enige beschamende woorden toe. De vlegels echter verzochten hem buiten te komen om zijn standpunt te verduidelijken. Zonder een mo ment te aarzelen gaf hij aan de uit nodiging gevolg. Hij werd bij de keel gegrepen. Dit werd de knapen nood lottig. Een handelsreiziger is ner gens zo zuinig op als op zijn keel. Zonder spraak immers geen brood. Zo kwam het dat, een van de jon gelingen vanuit zeer nederige posi tie zijn gespleten bovenlip betreur de en luidkeels om de politie riep. Mishandeling meende de gespletene. Wij noemen het zelfverdediging. MUNITIEWAGEN KWAM IN BOTSING» Gistermiddag kwam een wagen van een munitiecolonne by het op gebroken gedeelte van de Weere- steinstraat in botsing met een vracht auto uit Lisse. De benzinetank scheurde. De beide wagens werden beschadigd, doch er ontstond geluk kig geen ontploffing. Aanrijding. De motorrijder v. d. W. alhier werd aangereden door een vrachtauto, die achteruit van een erf reed. De motorrijder liep 3 gekneusde ribben en een bloeduit storting in de linkerarm op. De poli tie maakte verbaal op. LEIDSCHENDAM Aanbesteding openbare school. Bij de aanbesteding van de bouw van de openbare lagere school waren 18 inschrijvingen ingezonden. De hoog ste inschrijver was de firma T. Seij- sener te Hillegom voor 133.000. en de laagste inschrijver de firma Gebr. Niersman te Voorschoten voor 99.075.—. LISSE Geslaagd. Voor het examen Ne derlandse taal en letterkunde M-O. B. te Den Haag, slaagde de heer J. Koppejan. NOORD WITK Botsing. Gistermiddag te onge veer half vijf had in de flauwe bocht in de Pickéstraat hoek Vinkenlaan een botsing plaats tussen een luxe auto en een grote vrachtauto De luxe auto bestuurd door de heer St. alhier kwam vermoedelijk op ge noemde hoogte bij het afremmen te slippen en botste tegen de vracht auto van de fa. v. d. P. alhier. De schade aan de luxe auto was aan zienlijk en moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken kwa men hierbij gelukkig niet voor. SASSENHEIM Receptie brandweer. Naar wij vernemen zal de Sassenheimse Vrij willige Brandweer op Dinsdag 15 De- I cember a.s. van 16.0017.50 uur in de Raadszaal van het Gemeentehuis een receptie houden ter gelegenheid I van de viering van het 100-jarig be- I staan. Ongetwijfeld zullen vele in- I woners en ook de leden van de brandweren uit de naburige gemeen- l ten gaarne van deze gelegenheid ge bruik willen maken om het jubile rende corps geluk te wensen. STOMP WIJK Kerstuitvoering. Zondag 22 No vember werd door de toneelvereni ging Tarcisius en het R.K. muziek corps Juliana gespeeld „Kerstnacht van de Bandiet". Zondag 13 Dec. wordt dit stuk voor het laatst op gevoerd. VOORHOUT r Philatelisten kwamen bijeen. In café „Boerhaave" werd gisteren een avond belegd om zo mogelijk te ko men tot oprichting van een philate- listenvereniging. Het geheel stond onder auspiciën van eenzelfde ver eniging te Noordwijk-Binnen. De voorz., de heer G. J. de Roos uit Noordwijk-Binnen, presideerde en zette de bedoeling uitéén. In Voorhout zijn ongetwijfeld ook meer postzegelverzamelaars dan men zou denken. Om echter een werkelijke verzamelaar te zijn, moet men con tact zoeken met elkaar en dit kan niet anders dan door verenigings verband. Zo ook zoekt Noordwijk- Binnen expansie voor vereniging en leden. Men komt dan in aanraking met veilingen van postzegels en hier door kan van een verzameling in het wilde weg zeker iets goeds komen. Nog vele practische wenken wer den gegeven om, omdat de opkomst niet al te groot was, wat voorname lijk werd geweten aan dia onvol doende bekendheid met deze avond, werd besloten om nogmaals eenzelf de avond te beleggen. Gelegenheid voor de Voorhoutse verzamelaars werd opengesteld, om eens een ver gadering in Noordwijk-Binnen te be zoeken ter kennismaking. Men geve zich dan schriftelijk op aan de secre taris aldaar, de heer J. G. Vink, Wilhelminastraat 63, die dan een uit nodiging stuurt. Als surprise voor deze avond werden enige postzegels verloot onder de aanwezige Voor houtse adspirantverzamelaars. BOSKOOP Wegverzakhing, oorzaak van veel narigheid Bij de uitbreidingswerkzaamheden adn de algemene Begraafplaats heeft zich weer een ernstige wegverzak- king voorgedaan. Deze keer verdween het eerste gedeelte van de langslo pende weg voor de helft in de sloot. Nu echter met het gevolg dat de in dat gedeelte liggende buizen van gas- en waterleiding het begaven. Dientengevolge zaten meerdere in woners zonder deze nuttige zaken. Het personeel van de gemeentebe drijven was tot diep in de nacht be zig het euvel te verhelpen. Uit vei ligheidsoverwegingen is het verkeer nu geheel omgelegd en moet dit via Voorkade, Rijneveld en Goudse Rij weg, het achterste gedeelte van Reijerskoop bereiken. Jeugdgemeenteraad. Vrijdag 11 December a.s. zal de Jeugdgemeen- teraad wederom in vergadering bij eenkomen, 's avonds te half acht, in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: Voorstel tot het verlenen van een crediet voor een onderzoek naar de mogelijkheid tot behoud van het plaatselijk eigen: a. eisen van de boomkweker (waterwegen); b. eisen van het verkeer (landwagen); c. plaatselijk schoon (bruggen, water partijen e.d.); d. volksgezondheid; e. woningbouw (hoogbouw, aaneenge sloten bebouwing e.d.); f. werkgele genheid; g. financiering. Verzoek aan de gemeenteraad zich uit te spreken over de vragen, die zich voordoen Kampioenschap Dammen. Voor het persoonlijk kampioenschap van de damclub „Boskoop" werden de volgende wedstrijden gespeeld: Groep 1: H. van KlaverenW. D. van Es 20; J. Mesman—Jac. Schoe- maker 11; H. van KlaverenA. M. de Jong 11. Groep 2: G. LuitenC. v. d. Hoorn 20; G. LuitenH. Trimp 20; J. van TolAnth. Trimp 20; C. v. d. HoornG. Luiten 11; J. v. d. Berg D. Lankhuyzen 2—0; C. v. d. Hoorn M. Vuyk 20; A. N. van Tol Anth. Trimp 2—0; W. A. van Otter - looD. W. de Zeeuw 20; M. Vuyk G. Luiten 1—1; H. EkelschotH. Glazenborg 11; E. J. Hoogerbrug T. A. Venema 20. LEIDERDORP Geboren: Leendert Dirk. zn van J. van der Luit en M. A. de Mooij; Jo hannes Hendricus Nicolaas Maria, zn van M. Booms en G. E. van der Krogt; Maria Antoinette, dr van W. P. Slierings en A. M. van Meijgaar- den; Rudi Pieter, zni van A. H. Wal- laard en E. Kruit. Ondertrouwd: Th. A. M. Gerdes 30 j. en M. B. Laken 25 j.; A. van Poel geest 24 j. en D. van der Zwan 25 j. Gehuwd: H. B. Bonneur en H. M. van den Akker. ZOETERWOUDE Geboren: Joahnnes Nicolaas, zn van J. J. L. Duivenvoorden en G. J. v. d. Akker; Jan Franciscus, z. van J. F. Brantenaar en Th. J. H. Vol- water; Johanna Cornelis Maria, d. van J. G. Turk en P. E. van Egmond; Theodorus Adriaan Maria, zn van H. M. Opdam en H. Borst; Johanna Loui se, dr van Ch. Th. Roessen en P. J. van Haastregt; Agatha Gerna, d. van G. J. Lekkerkerken en G. v. d. Loo; Hendrika Anna, d. van Th. C. van der Meer en H. C. Tijssen; Cornelia Margaretha Maria, d. van C. G. van Leeuwen en E. A. M. Straathof. Marktberichten BOSKOOPSE BESHULSTVEILING. Per kg. Beshulsttakken met rode bes, le soort 1.402.2e soort 1 1.30; 3e soort 0.800.90; idem J. C. van Tol le soort 2.40; 2e soort 1.602.Hulst met gele bes, le soort ƒ2.90; 2e soort ƒ2.60; Zover- bonte hulst, le soort 3.30; 2e soort 3.idem goudbont, le soort ƒ2.60; 2e soort f 2.20; Beshulstkoppen, le soort 1.70; 2e soort 1.40; Prikhulst 1.50; Beshulstplanten per stuk, le soort ƒ3.504.30; 2e soort ƒ1.80 300. Kerstgroen per kg.: Douglasgroen le soort 1.10; 2e soort 1.Abies- groen le soort ƒ0.55; 2e soort ƒ0.40; Abies-Pinsapagroen le soort 1. 2e soort 0.80; Peradahulst le soort ƒ2.40; Nordmangroen, le soort ƒ0.85; 2e soort ƒ0.75; Blauwe spar, le soort ƒ1.2e soort ƒ0.85; Gagel- takken le soort 0.37; 2e soort 0.23. GOUDA, 10 Dec. Kaas. Aange voerd 91 partijen. Prijzen: le kwali teit 2.102.15, 2de kwaliteit 2.05 —2.09, extra kwaliteit 2.162.25 per kg. Handel flauw. 's HERTOGENBOSCH, 9 Dec. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 6144 stuks vee totaal, waarvan 2540 runderen, 208 vette kalveren, 706 nuchtere kalveren, 27 fokzeugen, 300 lopers, 1730 biggen, 321 schapen en 17 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien 7501165- guiste koeien 575800, (zware soorten boven notering), kalf- vaarzen 700110, klamvaarzen 650725, guiste vaarzen 590710, pinken 385550, graskalveren 260355, fokkalveren 95155, nuchtere slachtkalveren 4052.50, zware soorten 6285, drachtige zeugen 260365, lopers 6895, biggen 3556, schapen 65—80, vette schapen 105.vette lamme ren 6686. Aanvoer van slachtvee: 886 stuks: prijzen: extra kwaliteiten vaarzen 2.852.90, le kw. 2.70 2.80, 2e kwal. 2.452.55, vette stie ren 2.502.55, worstkoeien 2.15 2.30, alles per kg. geslacht gewicht, vette kalveren extra zware soorten van 2.803.per kg. levend gew., vette kalveren middenklasse 2.45 2.70, vette kalveren lichtere soorten 2.252.40, nuchtere slachtkalveren 1.261.36, zware soorten 1.52 y, 1.67 slachtzeugen 1.581.64, met 4 kg. tarra, jonge slachtvarkens 1.801.82 met 4 kg. tarra. Kortere aanvoer van rundvee met enorme be langstelling, melk- en kalfkoeien han del stug-duur. Handel in guiste koeien iets l^-ter met voor de kwa liteiten wat hogere prijzen. Jongvee handel overwegend lui-duur. Gras kalveren handel trager, prijzen moei lijk te handhaven. Vette kalveren vlugge handel met hogere prijzen. Nuchtere slachtkalveren handel wil liger met iets hogere prijzen. Weinig aanvoer van tokzeugen, vlotte handel met flinke prijzen. Lopers flauwe handel met staande pryzen. Biggen handel luid-door. Schapen en vette lammeren handel iets vlugger, ruim prijshoudend, vooral ook voor export. Groter aanvoer van slachtvee, vlotte handel met goede prijzén, Worst koeien duurder. Grote aanvoer van slachtzeugen, vlotte handel met staande pryzen. ROELOFARENDSVEEN, 9 Dec. Groente. Tomaten 852, glassla I 10.80—13.80, idem II 4.90—8.70, andyvie 20—28, witlof I 2833, idem II 1420, peen 8.uien 4.sav. kool 710, stoofsla 0.60 2.45 per kist. Bloemen. Narcissen Helios 31 44 cent, Tulpen Olaf 1.201.25, Sabaros 1.101.15, Troschrys. Schlager 3746 cent, Kaufmann 33 42 cent, Am Aanwinst 3759 cent. Red Rolinda 5561 cent, Long Island1 4867 cent, Orch. Beauty 5052 ct., Loveliness 2647 cent, White Sussex 5873 cent per bos, Schlager 57 cent, Am. Aanwinst 68 cent, Long Island 510 cent, Anjers 1826 cent per stuk. VINKEVEEN, 9 Dec. Groente. Andijvie 1228 cent, prei 9 cent, wit lof I 3440 cent, witlof II 1730 cent boerenkool 1213 cent, waspeeen 10 12 cent, spinazie 2 cent per kg., pe terselie 11 cent en selderij 611 cent per bos. LEIDSCHENDAM, 9 Dec. Eieren. Aangevoerd 46300 kipeieren, Geno teerd werd voor 2000 eieren no. 0 17.15—18.35, 3500 no. 1 16.15— 17.10, 9500 no. 2 14.20—14.75, 16000 no. 3 13.25—13.90, 13500 no. 4 12.15—12.85, 1800 no. 5 11.25— 12.10. Verder waren ter markt aan gevoerd: 10 kippen 2.252.55, 5 hanen 3.70, 10 duiven 6575 cent, 10 kónynen 0.657. TER AAR, 9 Dec. Groente. Witlof I 26—38 cent, idem II 17—25 cent, idem steg 612 cent, spruiten 2231 cent, andyvie 1422 cent, prei 1011 cent, uien 26 cent, rode kool 810 cent, sav. kool 79 cent, groe ne kool 10 cent, kroten 5 cent, was- peen 10 cent, idem 2 6 cent, toma ten 21 cent alles per kg., knolseldery 18 cent per stuk, boerenkool 2540 cent per kist, seldery 24 cent, pe terselie 4 cent alles per bos, druiven 76 cent per half kg., Peren: Winter mannen 15 cent per kg. Voor 'n Natuurlijk •It: PROGRAMMA'S REGLEMENTEN CONVOCATIES BIUETTEN N.v.Oe Leidsche Courant PAPENGRACHT 32, LEIDEN 521ste SÏAmiolOTERIJ 4e Klas 16e lijst IIOGE PRIJZEN 100.000 4716 10.000 17036 ƒ5.000 19870 ƒ2.000 17113 met premie van ƒ30.000. 1500 6444 14Q42. 1000 1109 5U4 5814 9701 14856 17672 19283. 400 4484 6874 9948^ 10342 13363 15657 1027 140 228 314 323 471 690 745 793 922 951 977 2056 125 170 235 278 482 506 687 707 849 057 958 S007 189 286 523 533 612 630 686 738 4118 125 220 305 330 JJ31 449 454 540 613 621 786 799 806 889 6321 406 470 538 573 725 794 816 862 «029 046 121 284 290 380 630 658 665 744 750 800 847 856 882 968 7031 095 333 352 431 500 558 636 685 742 748 822 895 962 8246 254 261 283 338 351 478 599 621 913 962 s ƒ80.— V> 812 817 889 935 992 13076 172 324 328 357 413 414 475 569 579 600 608 656 666 667 697 794 797 14074 152 20O 285 301 302 310 368 449 522 696 704 708 742 961 978 15277 494 5-19 562 593 598 753 832 880 922 16013 061 151 153 183 317 376 458 616 928 977 17065 279 322 326 363 458 527 588 760 788 869 914 18015 068 123 128 135 206 248 271 510 602 618 620 710 779 782 820 865 936 19098 293 370 447 462 483 492 507 521 524 536 589 595 603 611 627 705 719 770 794 861 972 20021 053 075 161 283 339 863 957 21018 058 087 117 231 265 281 305 333 391 408 591 831 837 904 914 930 948 968 9269 287 370 418 525 584 611 621 698 10007 063 079 081 168 229 329 382 392 540 694 734 779 809 852 11153 240 285 464 538 556 717 755 765 779 857 894 978 12168 293 312 584 597 674 762 767 789 795 NIETEN 629 686 687 721 745 75-1 762 828 829 843 847 853 854 862 898 911 930 12038 041 047 107 158 159 181 220 231 249 1006 037 095 115 157 194 197 236 270 296 321 338 348 429 444 504 513 571 582 606 632 723 724 732 738 739 759 807 818 823 827 831 835 894 930 931 994 2018 041 071 092 093 123 129 134 135 167 182 211 225 229 240 251 284 300 304 311 326 372 422 423 453 504 526 537 564 600 609 614 637 680 6S6 710 7-12 799 806 817 828 864 873 884 899 955 960 971 992 3068 096 131 134 164 231 248 264 283 296 318 361 363 382 403 414 437 467 471 477 502 508 525 556 579 609 661 688 714 721 728 789 829 854 856 861 890 893 900 902 903 906 915 932 933 987 4007 016 077 089 091 171 182 223 225 226 264 310 312 329 340 353 370 380 405 461 494 539 564 567 586 662 711 723 724 780 824 852 907 924 979 987 5015 102 106 130 143 160 196 213 264 282 285 325 328 440 514 541 567 570 583 586 588 590 605 606 660 690 692 702 716 728 731 756 769 801 807 818 867 871 925 937 939 961 964 965 974 998 6069 079 128 141 197 216 303 310 342 346 375 386 388 414 423 425 434 490 504 529 538 540 577 632 637 681 691 718 745 756 795 797 832 858 898 909 913 917 959 995 7015 028 036 056 071 088 171 184 198 216 260 309 310 332 339 341 369 385 402 405 410 415 416 423 441 444 502 533 540 549 628 650 664 690 717 733 737 755 758 764 774 796 804 813 845 857 859 907 932 989 8028 045 056 076 130 146 235 259 295 302 349 371 374 380 404 407 460 574 584 650 665 686 697 707 721 767 768 781 861 862 863 926 941 965 985 8083 091 145 159 162 184 193 199 263 330 345 374 375 407 424 428 431 439 449 457 483 484 489 513 55 605 613 644 714 723 740 745 758 765 770 776 793 832 878 892 987 253 297 306 308 423 443 446 465 535 542 558 632 703 775 783 801 806 83U 854 856 862 870 877 881 886 910 931 981 990 18035 096 103 168 181 184 238 239 251 263 271 327 352 364 376 424 463 476 518 585 602 631 663 692 724 714 768 790 829 832 883 914 915 919 961 979 14012 024 032 073 077 087 088 124 128 140 186 197 235 239 247 255 296 303 336 343 350 364 3S9 456 467 470 487 508 514 543 572 578 609 612 027 677 718 719 785 829 865 912 935 931 15005 006 013 022 058 095 108 147 152 175 183 185 240 245 271 279 287 288 303 362 398 401 406 420 451 513 543 547 551 553 599 614 633 712 715 729 755 834 866 894 917 928 931 946 964 966 16018 022 026 030 046 103 116 180 197 198 221 228 246 343 357 361 384 395 435 445 451 476 500 511 546 550 569 587 592 602 639 663 682 749 764 777 789 790 807 809 812 832 922 951 991 17011 029 050 051 055 067 082 154 163 184 248 270 273 309 346 375 380 456 459 511 529 532 533 549 560 569 622 641 648 659 674 721 726 775 784 848 933 942 950 951 956 975 979 18006 035 053 067 134 139 169 197 204 207 247 252 283 284 309 379 381 384 398 419 449 490 504 523 531 538 557 574 576 599 616 700 748 753 762 763 781 785 795 797 808 923 940 969 984 994 19018 033 111 130 136 162 269 329 431 432 508 543 556 561 563 647 648 665 680 763 766 781 782 856 914 940 950 968 978 986 20017 034 047 072 076 093 131 135 156 169 173 184 306 347 360 362 390 509 515 532 533 543 544 583 601 627 630 665 675 765 786 795 799 824 879 891 931 953 960 979 21004 050 103 126 130 169 193 219 227 263 277 320 325 340 351 424 425 481 519 538 570 575 610 611 622 628 632 641 642 677 694 724 741 749 758 823 875 877 910 924 ison geld 4613 ls niet, 18015 m. I. 18065; niet 6069 m. z. 9069. VLEES! VLEES! VLEES! Biefstuk 1.50 en 1.70 Reclamelappen0.90 Mooie lappen 1. Riblappen 1.201.30 Rosbieflappen 1.40 Gehakt h. o. h. 0.90 Veulenvlees Veulenlappen 1.4i Veulenrosbief 1.6< veulenbiefstuk l.ft Alles per 500 gram. Onze bekende Palingrookworst 80 cent per 500 gram. Gekookt Vlees en Pekelvlees 30 cent per. 100 gram DAT ALLEEN BIJ: bij B, Erades 2de GROENESTEEG 30 Telefoon 23519 N. Zwetsloot en Zeer voordelige aanbieding!! PRIMA KWALITEIT HERENJEKKERS, WINTERJASSEN, DEMI'S REGENJASSEN, KAMGAREN COSTUUMS, KAMGAREN PANTALONS, SPORTCOLBERTS. Ondanks de lage prijzen tot Kerstmis een zuiver wollen Shawl of stropdas CADEAU. STILLE RIJN 11, t. o. Aalmarkt. Abonneert U op

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3