Rijnstreek Feestelijke stemming bij de opening van winkelgalerij Haagwegkwartier Wethouder deed inkopen Ook het werk van Prov. en Ged. Staten is zeer belangrijk Kath. Leidse middenstand sprak over verzekeringen Concerten van Maatschappij voor Toonkunst DONDERDAG 10 DECEMBER 1953 SE L.KIL'fct COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ACHT WINKELS IN NIEUWE WIJK Het leek er wel kermis, gistermid dag op de Willem Klooslaan in het nieuwe Haagwegkwartier. He acht nieuwe winkelwoningen, die officiéél geopend werden, vlagden, de ge luidswagen speelde vrolijke muziek en honderden buurtbewoners bevon den zich op straat, verdrongen zich voor de fraaie etalages en waren tenslotte de eerste klanten van de in spanning wachtende winkeliers. Het was een feestelijke middag, zo wel voor de zakenlieden, die in deze nieuwe straat hun geluk gaan be proeven, als voor de wijk, waarvan de bewoners thans minder dan voor heen naar het stadscentrum behoe ven te gaan voor hun inkopen. Ook voor de woningbouwvereniging „Ons Doel" en voor het gemeentebestuur van Leiden, als vertegenwoordiger waarvan wethouder J. Jongeleen de officiële opening verrichtte. Om twee uur kwam een aantal ge nodigden bijeen in ihet clubhuis Wes terkwartier aan de Ten Catestraat. De heer M. II. Notëboom, voorzitter van „Ons Doel", sprak een welkomst woord en releveerde de geschiedenis van de bouw. Op 9 Mei 1952 ging de vlag op de eerste kapspant. Op 9 Mei 1953 werd de 2000ste na de oor log gebouwde woning te Leiden in gebruik genomen. En nu, op 9 Decem ber, wordt de winkelgalerij geopend. Het cijfer 9 speelt blijktbaar wel een belangrijke rol. De heer Noteboom herinnerde er aan, dat de architect rekening had gehouden mét de wensen van de win keliers. Hij bracht hulde aan allen, die aan de totstandkoming van deze galerij hadden meegewerkt. Ook architect Gouwetor dankte al len voor de ondervonden medewer king, waarna de heer L. C. Schrijvers als nestor van de acht winkelier, dank bracht aan de raad van com missarissen en het bestuur van „Ons doel". Winkelende Wethouder. Daarna begaf het gezelschap zich naar de Willem Klooslaan, waar wet houder Jongeleen voor de microfoon trad om namens het gemeentebestuur de winkeliers goede zaken te wen sen. Nadat cok de heer H. Oostveen, voorzitter van de Federatie van Wo ningbouwverenigingen nog het woord Foto links: Een grote menigte ver drong zich op de Willem Klooslaan tijdens de opening van de winkelga lerij. Geheel rechts op de foto ziet men wethouder A. J. Jongeleen de buurtbewoners toespreken. Foto boven: „Mag ik een pakje bo ter van U?", vroeg de wethouder in een van de winkels. „Margarine, mijnheer?" „Neen, echte boter". Het pakje kwam, werd betaald en ging in de grote boodschappentas, waarna de wethouder zijn inkopen vervolgde in de andere winkels. (Foto's* „De Leidse Courant"). gevoerd had, ontving de wethouder acht sleutels van de winkels, waar van hij de deuren een voor een ont sloot. In iedeie winkel kocht hij ver volgens iets voor zijn huishouden, welke activiteit mevr. Jongeleen wel op prijs gesteld zal hebben! Men vindt er de volgende zaken: sigarenmagazijn H. v. de Broek (no. 1); Coöperatie „Vooruit" (3); handel in aardappelen, groente en fruit E. Oostendorp (5), melk- en zuivelbe drijf Tr. G. van der Hulst (7), slage rij J. M. van Velzen (9), drogisterij Sander de Graaf (11), textielhandel Schrijvers (13) en kapsalon Rita (15). Jhr* Van Nispen sprak voor Leidse K*V*P* SPORT POLITIE - S ABEL WEDSTRIJDEN IN DEN BOSCH Gisteren namen enige leden van de LFSV deel aan de sabelkampioen schappen van de Nederlandse Politie georganiseerd in Den Bosch. In de equipe-wedstryden plaatste Leiden zich vijf achter Den Haag, Rotterdam, Den Bosch en Amsterdam. In de persoonlijke wedstrijden, wa ren vooral de Leidse 2e klassers goed op dreef. Bloemzaad, die zich in de equipe-wedstrijd keurig had geweerd werd in de voorronde uitgeschakeld, doch de overigen werkten zich door de zware voorronden en de demi-fi nale in de finale. Daarin bereikte Ham zelfs de zeeer eervolle eerste plaats. M. van der Kaaij en M. van Hilten plaatsten zich als 7e en 8e. In de eerste afdeling werd H. van der Kaaij 7e, terwijl Verzijden in de hoofdafdeling als 6e werd geklas seerd. VOETBAL L.P.S.V. WON MET 5—1 In de uitwedstrijd tegen SVKiMIR heeft de LPSV bewezen, dat haar 2e plaats op de ranglijst maar niet zo toevallig is. De Leidse politiemannen wonnen gedecideerd met 51 van 't elftal van de Kon. Marine Rotter dam, dat de 3e plaats bezet en vorige week met 32 van de kampioen Vlaardingen wist te winnen. Toen jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hillegom en K. V. P.-fractieiei- der in de Provinciale Staten van Zuid-Holland, gisteravond in de bo venzaal van „De Harmonie" zijn causerie begon over de taak en werk wijze van de provinciale bestuurs organen, zag hij slechts een gering aantal leden van de Kath. Volkspar tij, afd. Leiden, voor zich. Gelukkig groeide in de loop van de avond het aantal nog iets aan, maar gewel dig groot was de belangstelling niet. De voorzitter, de heer S. Menken, betreurde dit en wees er op, dat er ongelukkigerwijze tegelijkertijd nog enige kath. bijeenkomtsten elders in de stad gehouden werden. De heer Van Nispen vond het be grijpelijk, dat de grootste belang stelling uitgaat naar de regeringspo- litiek en de Tweede Kamer. Maar het geen in eigen omgeving, in de pro vincie dus, gebeurt, is niet minder belangrijk voor de ontwikkeling van de menselijke persoonlijkheid en de bevordering van het menselijk geluk. De provincie speelt in tal van voor zieningen een grote rol en verdient daarom belangstelling. Uiteraard ko men er meestal practische zaken aan de orde, maar ook hierbij spelen de beginselen een rol, omdat de prac tische kwesties hieraan steeds ge toetst moeten worden. In het ver volg van zijn betoog liet de heer Van ispen dit herhaaldelijk uitkomen. Het provinciaal bestuur heeft een wetgevende, uitvoerende en rechter lijke macht. De eerste is in handen van de Prov. Staten, de derde in handen van Gedeputeerde Staten, de tweede in handen van beide colle ges. Uitvoerig weidde spr. uit over het toezicht op de gemeente-financiën en het werk van de vaste commissies en de commissies ad hoe. Zeer belangrijk noemde spr.' het werk voor de streekplannen, het toe zicht op de waterschappen waarbij de K.V.P. het subsidiariteitsbeginsel op de voorgrond stelt subsidiëring van monumenten-restauraties, het toegankelijk maken van bestaande en het scheppen van nieuwe recratiemo- gelijkheden, onderhoud en uitbrei ding van het prov. wegennet met ont sluiting van achtergebleven gebie den, volksgezondheid, zwakzinnigen zorg, subsidiëring van onderwijs, cul turele zaken en sociale heden, enz. Geen provincialisme meer. Nu het streven naar Europese een wording steeds grotere vormen aan neemt, is het gevaar van provincia lisme wel zeer verminderd, aldus de heer Van Nispen. Het provinciaal bestuur is daarom het aangewezen orgaan om het zwaar belaste rijk enig werk uit handen te nemen. Dit eist echter ook een grotere belang stelling van de kiezer voor het werk van de Prov. Staten, die in 1954 op nieuw gekozen zullen worden. Ge kent nu de taak van de provincie, kent dan ook Uw' zaak! Geen door braak, geen inbraak, geen afbraak, maar opbouw van een goede recht vaardige maatschappij in katholieke geest. Zó moet de K.V.P. de verkie zingen tegemoet treden! Candidaten gesteld Na de pauze moest de heer Van Nispen een zeer groot aantal vragen beantwoorden, die de leden stelden naar aanleiding van zijn interessante causerie, waarvoor de voorzitter spr. hartelijk dankte. Vervolgens kwam.de candidaatstel- ling voor de Prov. Staten aan de orde. Door het bestuur werden de zittende leden, de heer Van Nispen uit Hillegom en de heer Vergouwen uit Voorhout, candidaat gesteld, evenals de heer Deerenberg uit Schoonhoven. Door de leden werden de heren S. Menken uit Leiden en J. van der Ploeg uit Zoeterwoude candidaat gesteld. Tot 22 December kunnen er nog meer candidaten bij het bestuur gesteld worden, onder tekend door minstens tien leden. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat in dit seizoen de heer Joh. Korting, voorzitter van de K.A.B. in' het bisdom Haarlem, en de heer Jan Bakker, directeur van het bureau van de Ned. R.K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem, een spreekbeurt voor de Leidse K.V.P. zullen vervul len. Twee belangrijke bijeenkom sten, waarvoor grote belangselling gevraagd werd. GEM. AANKONDIGING HAVENGELD 1954. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de mogelijkheid bestaat om het voor het jaar 1954 versohuldigde havengeld bij wijze van abonnement te voldoen. Het kantoor van de Markt- en Ha vendienst (Waaggebouw) is daartoe elke werkdag, behalve Zaterdag-na middag, geopend van 1012 uiur en van 14.3016.30 uur. Overlegd moe ten worden geldige meetbrieven. Houders van abonnementen voor het jaar 1058, die vóór 15 Januari 1954 niet van bovenvermelde gele genheid gebruik hebben gemaakt, zullen het zgn. „reistariefverschul digd zijn, tenzij bij het binnenvaren alsnog het abonnement voor 1954 aan een der havenkantoren wordt betaald. 3560 Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Cornelis Ma ria, z. van P N. Duivenvoorden en M. T. Winters. Arend, z. van C. W. Batenburg en M. Geuke; Petrus, z. van A. Faas en J. Groenendijk; Cor nelis Maria, z. van A. Wildenburg en J. C. Beijk; Cornelia Johanna, d. van T. Bloemzaad en C. v. d. Steen; Jo hanna Petronella Maria, d. van B. J. Blom en A. T. Simmerman; Olga Elisabeth, d. van J. W. C. van Stee den en Jonkvr. I. Mollerus. Overleden. E. van der Vos, Ihuisvr. van Pardon 47 jaar. Gehuwd: J. D. Slijkhuis en A. van Laar; F. J. Verkleij en J. Breugem; J. P. Inen en P. Lagas; N. J. Lou- pattij en A. E. Pattikaka; M. A. Faas- sen en G. M. C. Wegman; G. Kalkho- ven en J. v. d. Linden; J. Brouwer en E. J. Struik; B. de Jeu en N. La- sander. Omdat er onder de middenstan ders een zekere anti-verzekerings gezindheid heerst, had de afdeling Leiden van de NJt.K.M. gisteren „In den Vergulden Turk" een ver gadering belegd, waarop de heer H. A. Engelhard uit Gouda sprak over het onderwerp „Verzekering" De spreker, die verbonden is aan de Onderlinge Middenstands-Le vensverzekering Mij, begon zijn causerie met een voorbeeld te ge ven van hetgeen zich kan voor doen bij, de overdracht van een izaak. Uitvoerig ging hij in op de overdrachtswinst, die belast wordt met 20 tot 40%. Geen geringe belas ting uiteraard. Daarbij komen dan nog de successierechten, die evenmin gering zijn. Vele middenstanders denken ten onréchte met hun le vensverzekering op fluweel te zitten maar in feite zijn zij onderverzekerd. Ook de bedrijfspensioenfondsen, die slechts zeer lage pensioenen uit keren, nam spreker onder de loupe en gaf de mogelijkheden aan om eventueel toch een levensverzeke ring af te sluiten met betere voor waarden. Tenslotte ging spreker in op de O.M.L., die een instelling is van de N.R.K.M. en geheel dienstbaar is aan de middenstand. Deze Mij. heeft geen winstbejag ten dioel. Uiteraard moeten de gelden zodanig worden belegd, dat later aan de verplich tingen tegenover de leden kan wor den voldaan. In de statuten is ech ter bepaald, dat de gelden alleen in middenstandszaken kunnen worden belegd. Hierdoor kan men veel voor zijn stand en zichzelf doen. Spr. wees de eventuele bezwaren van de hand ten aanzien van „het is een coöperatieve instelling". Zoveel mo gelijk tracht men mensen uit de as surantiewereld in te schakelen voor zover zij niet aan een bepaalde Mij vastzitten. Bij de discussie werd gevraagd of een „onderlinge" waarbij men van de winsten profiteert, ook geen mo gelijkheden schept tot aansprake lijkheid bij stroppen. In de practijk bleek dit echter uitgesloten, daar er voor eventuele tegenslagen behoor lijke reserves zijn. Ook werd geinformeerd, waarom by waardevermindering van het geld geen hogere uitkeringen plaats hebben. Verzekering Mij en, die gel den in vaste goederen hebben be legd, kunnen dit toch doen. De heer Engelhard antwoordde, dat in het algemeen geen rekening wordt ge houden met waarde-vermindering of vermeerdering van het geld. Ove rigens heeft de belasting op de ver- mogensaanwas in deze kwestie ook een woordje meegesproken. Bij de aanvang van de vergade ring merkte de voorz., de heer J. C. J. Lamibermont op, dat er de laat ste tijd geen gebrek aan activiteit is geweest onder de middenstand, waarvan de lichtweek een duidelijk bewijs is. De resultaten waren goed, maar een schaduwzijde is, dat mid denstanders in de buitenwijken er enig nadeel van ondervonden heb ben. De secretaris, de heer C. Linden- hoff, vestigde de aandacht op mondelinge cursus Verkoopkunde, welke binnenkort te Leiden zal worden gehouden. Duur van deze cursus is 6 maanden. Voorts kondig de hij de brochure „Hoe vul ik mijn belastingbiljet in" aan in de Weg- wijzerserie. e heer Lambermont legde de vergadering de belangrijke vraag voor: Moeten we een actie voeren in de bollen- of in de vacantietijd? Haarlem doet dit jaar weer een po ging met Haarlem(Bloemenstad. Er waren verschillende meningen. Enerzijds betwijfelde men of concur rentie met Haarlem gewenst en mo gelijk is, anderzijds zag men wel iets in Leiden als licht- en bloemen stad in de bollentijd. Voorts gingen er .stemmen op zich meer op badplaatsen te concentreren, daar Haarlem gunstiger zou liggen voor de bollenstreek. Het was overigens niet de bedoeling tot een uitspraak te komen over deze kwestie. Men besloot er nog eens over na te den ken, maar was het er over eens, dat De Burcht als openluchttheater gro te diensten kan bewijzen, Het be sluit om de Vastenavondviering door eigen leden te laten verzorgen, is in goede aarde gevallen. Er zijn al acht geschikte nummers toegezegd. De voorz. drong er op aan eventuele opgaven spoedig te doen, opdat-het program tijdig zal kunnen worden vastgesteld, ALPHEN AAN DEN RIJN De grote zaal van het Nutsgebouw gonsde gistermiddag van het geroe zemoes van kinderen, die poppelden van ongeduld om hun insigne in 'ont vangst te mogen nemen, waarmede zij ook practisch lid zijn geworden van de Jeugdnatuurwacht. De propagandist van deze uiterst nuttige instelling, de heer C. H. Voor hoeve uit Voorburg, sprak de kinde ren allereerst toe en wees hen op de plichten, die zij met het aanvaarden van het lidmaatschap op zich heb ben genomen. Daarna heeft de wethouder van onderwijs de heer A. J. Dekker van elke school een tweetal kinderen ge ïnstalleerd, daarbij de hoop uitspre kende, dat hiermede alle geïnstalleer- den ook werkelijk wachters zullen worden van de natuur. „Bescherming van alles wat leeft om ons heen, het zij dier of plant is hiermede onze plicht geworden," aldus de heer Dekker. Met enkele natuurfilmpjes werd het gesproken woord nog eens on derstreept, waarna de overige jon gens en meisjes hun insigne mochten ontvangen uit handen van de be stuursleden. Hiermede zijn thans meer dan 700 leden in onze gemeen te geïnstalleerd als Jeugdnatuur- wacht. Druk bezochte jeugd-concerten 't Is voor heet Toonkunst-bestuur een groot succes, beide series van de jeugdconcerten zo overdruk be zocht te zien. De Franse pianiste Jeanne Marie Darré was uitgeno digd deze beide jeugdconcerten op Woensdagmiddag 1.1. te verzorgen en dezelfde avond nogmaals op te treden op het Abonnementsconcert voor leden van Toonkunst. Drie keer dus op één dag concerteren in een volslagen programma is een zware opgaaf, maar de pianiste heeft er zich met taaie wil en vol harding doorheen geslagen Wij hoorden het 2e van de jeugd concerten en konden waarnemen, dat zij aan het einde van haar voor dracht, welke de nodige grote en zware werken bevatte, nog even knap en virtuoos speelde, als in 't begin. Paul Niessing, uitnemend paedagoog, voerde het woord, om de betekenis van elk te spelen werk uit te leggen, wat 't begrijpen ver gemakkelijkt. Zijn stem is mogelijk wat zwak voor de grote zaal, maar hij geeft de uitleg uitstekend. Wat, meer rust onder de jongelui is wel gewenst. Is er eigenlijk wel begrepen, hoe 'n zware taak de pianiste vervulde? Applaus na elk mooi gespeeld con certstuk is niet voldoende, men moet de aandacht geheel op de mu ziek en op de vertolking instellen. Er wordt dan veel meer genoten en de solist wordt meer en meer geïn spireerd tot steeds groter daden. Na dit hartelijk toegejuichte concert wachtte de pianiste de laatste en zwaarste taak van deze dag n.l. het Tweede Concert voor de leden van Toonkunst In een gemengd programma liet de virtuoze zich horen, want als leerlinge uit de school van Margué- rite Long te Parijs is deze Franse pianiste op haar klavier tot alles in staat. Haar spel draagt ook een per soonlijk karakter. Haar aanslag is énorm, groot en sterk, en het forte overweldigend. Het pedaalspel wordt nogal overmatig genomen, maar geeft geen warm geluid. Technische of stijl-eigenschappen brengt zij met de-_ grootste nadruk naar voren, alsof zij vreest, dat iets de toehoorder ont gaan zal, wat evenwel geenszins 't geval is. De tegenstelling licht donker en fortepiano wordt veel al overmatig aangebracht. De harde forte toon wordt bij voortduring af gewisseld met een zeer weke pianis simo Toonvorming. De aanhef van het Concerto Vi valdi, Fr. Bach was grandioos, de orgeltoon voortreffelijk benaderd, de fuga fijntjes opgezet, volgden een technisch volmaakte Sonate op: 53 van Beethoven en zes études van Chopin; zwaar bewust van de ernst waarmede Chopin deze zware stu dies heeft opgebouwd, maar waarin naast 't etaleren van grote pianistiek beleving van muzikale passie onont beerlijk is. De beide mooie en dankbare Im promptu's vaa Faiuré, noemen wij als lichtpunten, evenals Ravel's Albora- da del Gracioso, de aubade van een fijn ingestelde gracioso (hofnar) uit de band springend en vol ironie en schalkse spot. Jeanne Maria Darré speelt zakelijk en zeer intelligent, maar hoogst zeidon ontroert haar voordracht door innerlijke bewo genheid. Bewondering moet men hebben voor de technische zijde van haar stoer spel, voor haar in drukwekkend meesterschap, de vaart, brille en explosiviteit. Het niet overtalrijke auditorium bleek met de pianiste zeer ingeno men te zijn en juichte haar dank baar toe, waarna een Chopin-toegift. J. KORTMANN CHR. LAGERE LANDBOUW SCHOOL VALT WAT DUURDER UIT. Onlangs besloot de Alphense ge meenteraad tot garantie tot een to taalbedrag ad 75.000.ten behoe ve van de bouw van een Chr. lagere landbouwschool voor Alphen a. d. Rijn en Omstreken. Thans is geble ken, dat de totale stichtingskosten 20.000.hoger liggen. Dit verschil is veroorzaakt door 5.530.méér grondkosten, 4200.architectkos- ten, 750.voorschotten architect 2200.kosten toezicht op de bouw 4000.voor centrale verwarming 1580.opslag wegens algemene verhogingen en 1740.wegens méér bouwkosten. Gevraagd wordt thans ook van dit meerdere bedrag 2/3 van rente en aflossing te garanderen. B. en W. betreuren, dat bij de aan vankelijk opgestelde ramingen de vereiste zorgvuldigheid blijkbaar niet in die mate is in acht genomen als verwacht had mogen worden. In aanmerking genomen het be lang dat met deze school wordt ge diend, zien B. en W. in deze onnauw keurigheid geen motief om de ge vraagde medewerking te weigeren. Waarschuwing De politie te Alphen aan den Rijn vestigt er de aandacht op, dat de laatste tijd door een aantal mannen en vrouwen wordt gecolporteerd met een blaadje „De Bazuin des Vredes" waarvan de opbrengst ten goede zou komen aan Evangelisatie-arbeid en gratis gezinshulp. Gebleken is, dat deze arbeid niet als serieus kan worden aanvaard en dat onder het mom van weldadig heids-arbeid in hoofdzaak eigen per soonlijke belangen worden nage streefd In verband hiermede wordt het publiek ontraden deze beweging op enigerlei wijze te steunen! Raadsvergadering. Dinsdag 22 Dec. n.m. 7.30 uur komt de gemeen teraad in vergadering bijeen. Naar het zich laat aanzien zal de gemeen- tebegx-oting 1954 in deze bijeenkomst niet in behandeling komen. Pompen of geen drinken. On langs besloot de gemeenteraad tot het plaatsen van pompen voor de watervoorziening, op een tweetal nieuwe en een tweetal reeds in ge bruik zijnde bronnen, teneinde tot een zelfstandige bemaling van deze bronnen te komen. Hiermee was 14.800.gemoeid. Het lag in de be doeling van het gemeentebestuur om binnenkort nog twee nieuwe bronnen aan te leggen. Bij het in gebruik ne men van de bronnen na het plaat sen van de pompen voormeld is gebleken dat een der van een pomp voorziene bronnen, die sedert 1948 in gebruik is, practisch onbruikbaar is geworden. Vermoedelijk is dit euvel een gevolg van de omstandig heid, dat de bron gedurende enige jaren noodzakelijkerwijs te Zwaar moest worden belast. Doordat vóór de plaatsing der pompen de bemaling van de bron nen door middel van één zuigleiding geschiedde, kon niet eerder de gerin ge capaciteit van de bron geconsta teerd worden. Het is thans noodzakelijk, dat op korte termijn in de plaats van de on bruikbare een andere bron gemaakt wordt. Bij deze gelegenheid verdient het aanbeveling de aanleg van de voorgenomen twee nieuwe en deze noodzakelijke vervanging van een oude bron te combineren. Hiervoor vragen B. en W. een crediet ad 20.630.—. Van wie is die fiets? De politie te Alphen a. d. Rijn deelt mee, dat op Zondag 6 December uit de Oude Rijn te Alphen a. d. Rijn is opgehaald een in zeer goede staat verkerend groen gelakt damesrijwiel, waarvan het slot was opengebroken. Aange nomen wordt dat het rijwiel is ont vreemd. Inlichtingen omtrent de herkomst van het rijwiel worden ingewacht bij de politie, bureau: Raadhuis. BODEGRAVEN K.R.O.-club. De propaganda- club van de Kath. Radio Omroep „Pastoor Perquini" vergaderde in het Parochiehuis. De propagandisten wa ren in behoorlijke getale opgekomen. De voorzitter besprak het plan. tot het houden van een grote feestavond op I de Zondag na Kerstmis. Tevens zou J hier een steunactie voor Pater Wes terkamp, die op Ambon een kerkje aan 't bouwen is, verwerkt worden. Mocht deze laatste actie het gewens te succes hebben (de K.R.O. werkt zelf landelijk ook mee) dan zal de Nachtmis vars 1954 vanuit Ambon worden uitgezonden. Medegedeeld j werd nog, dat de K.R.O.-tournée 1953 f Bodegraven niet zal aan doen, omdat de kosten te hoog zijn. Een werfactie voor nieuwe leden werd nog even onder de loupe gezien. Na een vlotte behandeling van de agenda was men al spoedig aan het laatste punt, de rondvraag gekomen. Hiervoor bleek echter geen interesse te bestaan. Geboren: Ernst, zn van A. Rutgers- de Korte; Arie Gijsberts, zn van J. Broeckaert-van Dijk. Ondertrouwd: H. Wessel 28 j. en H. Zuurveen 24 j.; E. Willems 28 j. en A. Baars 25 j.; K. v. d. Voorst 26 j. en A. de Jong 23 j. TER AAR Geboren: Philotea A. M. L., dr van P. J. A. Akerboom en G. C. Rekel hof; Theodorus H., z. van A. Kou- wenhoven en G. A. Sanders; Jannetje, dr van W. Kroon en J. Bergman; Jo hannes L. A., zn van J. W. v. d. Hoorn en C. A. Egberts; Maria G., dr van Fr. Th. Valentijn en G. M. Bocxe. Gehuwd: K. J. van Dam 31 j. en A. J. M. de Bruijn 24 j.; P. van Dorp 30 j. en S. K. Hageman 28 j.; Fr. C. Bouwmeester 27 j.-en A. H. M. Versluis 24 j. Overleden: H. S. Hiemstra 16 dg.; C. Boekesteijn 80 j.; G. v. Tol 80 j.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2