DUINSTREEK Laöseshutspot BIOSCOPEN Onderzoek tuberculose ZAIZRDAG 5 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 IN DE LEIDSE Trianon. Men zal moeilijk kun nen beweren, dat het eerste product, dat de Indiase filmstudio's de we reld ingezonden hebben „Mangala" fenaamd, de film, die deze week in 'rianon draait, niet veelzijdig is. India heeft kennelijk goed voor de .dag willen komen en een rolprent gemaakt, die alle mogelijkheden van het witte doek in zich poogt te verzamelen: men krijgt avontuur, show, Tarzanstaaltjes, schietpartijen, sentiment, sabelgevechten, een brok je humor, nu en dan een stukje «peelfilm, terwijl men nog een pro bleem aan de orde wil stellen ook. Het is overbodig te vermelden, dat deze overdaad de film nu niet di rect ten goede is gekomen. India's regisseurs en scenario-schrijvers zul len een eigen weg moeten vinden en niet bij stukjes en beetjes de vondsten van andere landen afknab belen, met daarbij een Indiase om lijsting en achtergrond, waaruit de nationaliteit van het product moet blijken. De film „Mangala" toont echter wel aan, dat er mogelijkhe den in de Indiase filmindustrie schuilen, maar dan moet zij vooral niet te veel naar Amerika kijken; de wereld wordt al genoeg geplaagd door de massa-productie van Holly wood. De film beoogt een beeld te ge ven van de moeilijkheden, die ont staan, wanneer een autocraat zijn rijk democratisch wil inrichten; de troonpretendent kan zich hiermede maar uiterst matig verenigingen en poogt de progressieve vorst een spaak in het wiel te steken; op de achter grond zorgt een liefdesgeschiedenis voor de stemming. We houden nog opmerkingen over de uitwerking van de intrige kunnen maken, doch dit lijkt niet geheel fair tegenover een debuut. Als zodanig is de film niet ongeslaagd te noe men en men heeft er voldoende spanning in weten te leggen, zodat de bezoeker zich geenszins behoeft te vervelen. Boven 14 jaar. Luxor heeft „De Boekaniers van de zeven zeeën", waarin de nodige pi raten-avonturen worden uitgespon- Wat lezers schrijven Leiden, 3 December. OVERWERK WINKELPERSONEEL Het eerste ingezonden stuk van een nogal heftig verontwaardigde bediende, gaf ons gen directe aan leiding hierop in te gaan. De tot standkoming van de langere open stelling is in den brede besproken tus sen de heren winkeliers, het groot winkelbedrijf en de personeelsorga nisaties. Van beide kanten is er wat water in de wijn gedaan, om tegemoet te komen aan het prachtige initiatief van „Leiden Leeft". Beiden hebben dus een offertje gebracht en wat in deze bijzondere omstandigheden van de bedienden werd gevraagd, gaf o.i. geheel geen aanleiding om zo van leer te trekken als eerste inzen der dat meende te moeten doen, temeer niet, daar ons de toezegging werd gegeven de bedienden in een of andere vorm voor de meer te ma ken uren, te compenseren. Wat verder de aantekeningen van de redactie betreffen, het volgende: Inderdaad staat de wet nog toe, dat er 53 uren gewerkt wordt. De wet „Werktijdenbesluit" is jam mer genoeg nog niet aangepast aan de wet „Winkeltijdenbesluit". Zo lang dit nog niet het geval is, moet men zich o.i. aanpassen aan dat, wat na de oorlog gegroeid is, ook in Lei den. Aan de hand van de wet zou men kunnen zeggen: „Er mag 53 uren gewerkt worden." De vraag is maar of dit nu, gezien de verhoudingen, billijk is. Men zij voorzichtig zich vast te klemmen aan deze 53-urige werkweek, want het gevaar is niet denkbeeldig, dat er op die manier een vlucht naar andere beroepen ont staat, die betere sociale voorwaarden bieden, dan het beroep van winkel bediende. „Wat „Insider" meende te moeten lanceren, naar aanleiding van eerst genoemde ingezonden stuk, raakt o.i. kant noch wal. Hij heeft het over z.g. stille perioden, waarin driemaal de vakken worden netjes gelegd en zes maal stof wordt afgenomen. Hij spreekt over een z.g. interne werk loosheid. De vraag mag hier wor den gesteld: kunnen de bedienden hieraan iets doen? En is het niet zó, dat deze stille perioden slechter voor de bedienden te verwerken val len, dat de drukkere perioden, waar in de tijd zo heerlijk gauw opschiet? Bovendien, ook hun verdiensten vallen in die stille perioden belang rijk terug. Immers, velen werken nog op een grondsalaris(je) en pro visie. Dus niet alleen de werkgever neemt de strop, maar ook de be diende, terwijl hij toch de vastge stelde werkuren maakt. Wanneer er dus in bijzondere omstandigheden langere werktijden worden gemaakt dan normaal, ontstaat o.i. stilzwij gend een recht op hogere beloning dan alleen, (door hogere omzet) de provisie. De meerdere provisie, die men dus in drukke perioden ont vangt, vangt voor een groot deel de mindere provisie op, in stille tijden. Blijven dus over de meerdere uren, die gemaakt worden boven de nor male, plaatselijk gegroeide werktij den. Zo gezien hebben de bedienden wel degelijk „recht" op een bepaal de beloning. Wij meenden er goed aan te doen onze inzichten hieromtrent kenbaar te moeten maken en wij hebben, net zo goed als „Insider", vertrouwen in het merendeel vamhet winkelperso neel, dat zeker ook nu het beste beentje zal hebben voorgezet, zoals wij ook ons vertrouwen uitspreken ten opzichte van de heren werkge vers. Bestuur H.K.W. nen. Toch is kapitein Barclay geen gewone zeeschuimer. Er was een tijd, dat hij aan het hoofd stond van een grote handelsvloot. Zijn compagnon bracht hem echter ten val, ontnam hem zijn dochter en verkocht de ka pitein op de slavenmarkt. Na deze onaangenaamheden is het duidelijk, dat kspiteiD Barclay enige behoefte heeft om een rekening te vereffe nen. Reeds enkele malen heeft hij getracht het eiland te bezetten, waar zijn vijand als een koning heerst. Hèt lukt hem echter niet. Een jon geman, die hij gevangen neemt, stuurt hij als spion naar het ver sterkte eiland en deze knaap ziet inderdaad kans, om er een opstand te ontketenen. Het eind van het liedje is, dat de twee rivalen de dood vinden en de jonge held voor zijn verdere leven de zorg van de 21-ja rige dochter op zich neemt, een ge baar, dat de dochter kennende niets opzienbarends heeft. Voor de liefhebbers van ouderwetse beschie tingen en massale vechtpartijen be tekent deze spannende film een ge zellige avond. Voor 18 jaar en ouder. Casino heeft eindelijk de „Zoon van niemand" zijn congé gegeven en voert ons thans binnen in de sfeer en de romantiek van de circuswereld, waarvan „The greatest show on earth" een indruk van respectabele lengte geeft. De grootste „show" ter wereld is het in de Angelsaksische landen zo bekende circus Barnum en Bailey, dat zoveel mogelijkheden grootscheepse regie en massale scènes in zich bevatten, dat een regisseur als Cecil B. de Mille zich er toe voelde aangetrokken. En als De Mille zich er mee bemoeit, dan kan men ver zekerd zijn van geweldige effecten, die zelfs een Amerikaan verstomd doen staan. De achtergrond van de film is de schijnbaar ordeloze maar in feite straf georganiseerde wereld van het circus, het leven dat zich af speelt in en om de wagens en de enorme speeltent, het reizen en trek ken van stad tot stad. Tegen deze achtergrond komen de show en de sensatie van het circus ten volle tot him recht, terwijl bovendien de dra den van menselijke intriges, van ja- louzie en liefde, zich blijken te stren gelen zelfs rondom de touwen van de trapezes hoog in de nok. Het le vendige en kleurige gedoe van het circus leent zich uitstekend voor kleuropnamen, zodat afgezien van enkele wel heel erg Amerikaanse on- waaïschijnlijkheden het geheel een (in dubbele zin) grote en grootse vertoning is geworden met de nodige spanning en sensatie en de onmis bare menselijke noot. De film is toe gankelijk voor personen boven 14 jaar. In verband met de lengte van de film ('n dikke 2 uur) zijn de aan vangstijden gewijzigd. Rex. „De grot der vogelvrijen" laat zien, dat goud niet altijd geluk brengt. De buit van een treinoverval, een grote goudschat, wordt door ban dieten in de grotten verborgen, doch zij worden achterhaald en er ontstaat een gevecht waarbij slechts de jon gen Pete Carver in het leven blijft. Deze wordt gevangen genomen en krijgt een straf van 15 jaar dwang arbeid. Nadat hij deze straf heeft onder gaan komt hij in het stadje bij de grotten terug. Iedereen denkt dat hij de plaats waar de schat verborgen is weet, hij krijgt overal crediet, massa's vrienden en er wordt ook op hem Laatste Berichten Perzië heeft Zaterdag de diploma tieke besprekingen met Engeland her vat, aldus deelde een regeringswoord voerder te Teheran mede. KATHOLIEKE weekagenda VOOR LEIDEN Opgaven en inlichtingen bij bet KA TH. SOCIAAL BUREAU Plantsoen 25, tel. 20503, iedere werk dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovendien Dinsdag- en Donderdag avonden van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 6 TJVi. 12 DECEMBER. Maandag 7 Dec.: St. Adelbertver- eniging 8.15 uur in „De Doelen", Al gemene ledenvergadering. Woensdag 9 Dec.: K.V.P. 8 uur in De Harmonie, ledenvergadering. Woeensdag 9 Dec.: N.R.K.M. 8.15 uur In den Vergulden Turk. Spreker de heer H. A. Engelhard uit Gouda over „Verzekering". Donderdag 10 Dec.: R.K. E.H.B.O. Peerke Donders, vervolgcursus. bij HUIBERS Haarlemmerstraat 1 2?, Lelden ▼indt U een grote keuze In Kerstgroepen en Stallen DE ZILK DE NIEUWE JAPON Twee meisjes zouden moeder met een nieuwe japon verrassen. De ja pon was er, doch er n*>est nog een kleinigheid aan worden veranderd. Met wasbenzine werd ook een vlek je verwijderd. Toen werd 't kleding stuk bij de kachel gehangen: de jurk vatte vlam, het benzineflesje viel om, het vloerkleed in» bran^i etc. Op het hulpgeroep kwam vader van bo ven; hij deponeerde het hele geval letje in de sloot. Weg, nieuwe jurk. KATWIJK AAN DEN RIJN St. Nicolaas. 't Was een drukte van belang voor de goede Sint. Eerst een bezoek aan de Openbare Kleu terschool aan de Rijnstraat, vervol gens aan de R.K. Kleuterschool, en tot slot werden de leerlingen van de St. Jozefschool met een bezoek ver eerd. Dat de Sint met z*n zwarte hel pers overal welkom was, ligt voor de hand. Op een enkele uitzondering na waren de kinderen zo braaf ge weest, dat ze volgend jaar weer op een bezoek van de goed-heilig man kunnen rekenen. Cadeautjes werden uitgedeeld, toespraken werden ge houden, bijna te mooi om waar te zijn. Maar het was in ieder geval voor al de kinderen van genoemde scholen weer een mooie en gezellige dag. Do medische dienst wordt Zon dag voor zover het betreft patiënten van doktoren Bergman, Hueting en van der Laan waargenomen door dr van der Laan, Rapenburg 1, te lefoon 2810. LISSE K.A.V. Donderdagavond kwa men de K.A.V. leden in het KAB- gebouw bijeen. De presidente ver welkomde de spr. Zij wees op de Ad- Wat klaar is. Het onderzoek in het gebouw Roo- denburgerstraat la (v.m. Israël. Weeshuis) is beëindigd. Onderzocht is daar de bevolking van wijk IH (al les wat ligt buiten het water van de Rijn vanaf de grens der gemeente tot do Zijlsingel, de Zoeterwoudsesingel de Witte Singel tot de Vliet en de Vliet tot de grens der gemeente) en het personeel van 6 bedrijven, waar van enkelen met de huisgenoten. Daarr% is op twee dagen het perso neel van 4 grote bedrijven in het be drijf onderzocht. geloerd o.a. door de eigenaar van de geroofde schat. Deze is bij de vele verwikkelingen, die ontstaan, tevénè zijn beschermer, want er is ook een schurkachtige kopermijneigenaar, die eveneens op de schat aast en boven dien op dezelfde dame verliefd is als Pete Carver. Met mooie opnamen in technicolor van de onderaardse grotten laat de film de vele spannend belevenissen zien, welke zich om de goudschat af spelen. Toegang boven 14 jaar. Lido heeft de film „Verboden Ver haal" geprolongeerd. Voor strikt vol wassenen. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Zaterdag 5 December. Hoe vaak moet er nog gewaar schuwd worden tegen dringen bij het instappen? Herhaaldelijk gebeuren er ongelukken, maar de mensen schij nen er niet wijzer van te worden. Dat merkten we gisteravond om half elf weer eens, toen op het stationsplein de tram naar Noord wijk voor kwam rijden en een groot aantal mensen op de vluchtheuvel stond te wachten. Vier winkelmeisjes sprongen op de nog rijdende tram en duwden daar bij een 69-jarige dame omver, die kwam te vallen, een arm brak, een hersenschudding opliep en een wer velfractuur bekwam. Aanvankelijk zag het er niet zo ernstig uit, want de dame stapte de tram nog in, maar werd spoedig onwel, zodat de tram in Oegstgeest stoppen moest, waarna het slachtoffer naar het Acad. Zie kenhuis kon vervoerd worden. Schande, dat de meisjes niet even behoorlijk konden wachten totdat de tram stilstond, om daarna eerst de oude dame te laten instappen. O.K.O. in de St. Leonardusparo- chie organiseert op de Maandagen 7, 14 en 21 December een serie kaart avonden om prachtige kerstprijzen, zoals konijnen en vlees. Inschrijving a.s. Maandagavond van half acht tot acht uur in het St. Leonardushuis. De Ned. Kath. Middenstandsbond, afd. Leiden, kijkt reeds over de Sint Nicolaas-drukte heen en roept alle leden op voor een belangrijke bijeenkomst op Woensdag 9 Decem ber, om 8.15 uur in In den Vergul den Turk. De heer II. A. Engelhard uit Gouda komt spreken over het onderwerp „Verzekering". Zeer be langrijk voor middenstanders, waar van het grootste deel eigenlijk nooit aan verzekeringen denkt. In verband met de Avondmis in de St. Leonarduskerk zal het R.K. Gemengd Koor 't Zonnelied a.s. Dins dagavond geen repetitie houden. En vanwege het feit, dat vele ge zinnen pas morgen het Sint Nicolaas- feest vieren, vervallen morgenmid dag alle bijeenkomsten van de jon gensclubs in de St. Petrusparochie. Morgenochtend om negen uur wordt in de St. Lodewijkskerk een II. Mis opgedragen tot intentie van .de levende en overleden leden van de Ned. Kath. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", afd. Leiden. Alle leden worden verzocht hierbij aanwezig te zijn. Mej. J. A. Th. Zijerveld slaagde dezer dagen voor het diploma maat schappelijk werkster, daartoe opge leid door de Ned. Ver. voor Ge meentebelangen. De Kajotters in de SL Jozefparo chie hebben op grandiose wijze het Sint Nicolaasfeest gevierd, samen met hun meisjes, zusjes of andere aanhang. Het eerste deel van de avond werd gevuld met toneel, zang en muziek. Tijdens de pauze werd er een grote kist bezorgd, waaruit Sint Nicolaas en Zwarte Piet te voor schijn kwamen. Grote hilariteit! De Sint dankte enige personen, die zich voor de K.A.J. bijzonder verdien stelijk gemaakt hebben o.a. de aal moezenier, kapelaan A. Sohrama, met geschenkjes. STADSKOK. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Indisch recht mevr. Teng-Loa Giok Hong, Oegstgeest, idem de heren J. Verwey. Den Haag, M. G. M. van Marwijk Kooy, Dordrecht; voor het doet. examen Kunstgeschiedenis: mej. M. F. Rozendaal, Deventer; voor het doet. examen geneeskunde: mevr. W. v. d. EndeSnethlage, Oegstgeest; idem de dames L. C. de Jong, Leiden, V. P. Salomorisön, Dordrecht, idem de heren E. Schef- fer Den Haag, R. J. M. A. Schimmel- penninck. Leiden; voor het arts exa men 1ste gedeelte mej. C. Kroondijk Den Haag; voor het arts examen12de gedeelte mevr. M Verhoef-De Vlië- ger Leiden, idem de heren J. l R. Chan Jon Chu, Suriname, N. Mafeu- rel, Leiden en Th. J. v. Stockum, Leiden. Wat te gebeuren staat. A.s. Dinsdag 8 December begint het onderzoek in wijk IV (de rest van de stad binnen de singels, voor zover niet bij vorige wijken behorend). Het onderzoek voor die wijk zal plaats vinden in een lokaal van het Weeshuis, Hoogl. Kerkgracht 17, en wel in de periode van 8 December 1953 tot 8 Januari 1954, met uitzon dering van de weken, waarin Kerst mis en Nieuwjaar vallen. Wat in voorbereiding is. Over een paar dagen zullen de huis bezoekers op pad gaan voor wijk V (begrensd door het water van de Rijn vanaf de Vink tot de Witte Singel, de Witte Singel en de Vliet tot de grens der gemeente). Zeer binnenkort zal de bevolking daar dus huis aan huis worden be zocht en opgewekt zich voor dat on derzoek aan te melden. Voor deze wijk zal het onderzoek plaats hebben in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris J A. Dil te Zoeterwoude. Te Leiden: Huis Prinsenstr. 72, in bod 3750.- Koper J. W. Goddijn te Leiden voor 3750.—. Huis 2e Gortestraat 48, in bod f 840.— Koper J. W. Goddijn te Leiden voor 840. Huizen 3e Haverstraat 83, 85 en 87 in bod: 2600.— Koper F. Bron- gers q.q. te Leiden voor 2600. Te Voorschoten: Huis en tuin Leidse Straatweg 530 in bod 3100.— Koper W. Kranen burg q.q. te Leiden voor ƒ3475. Vervolg Stadsnieuws pag. 1, tweede blad. ventstijd als voorbereiding van het Kerstfeest, het feest van het gezin en van do vrede, hetgeen wij zoveel mogelijk moeten uitdragen naar bui ten Spr. deelde mede, dat de Lour- des bedevaart van de KAV niet ge houden zal worden in Februari doch eerst in September 1954, zodat de verloting, die hier mede naar toe zal gaan namens de afdeling, thans zal plaats hebben op Moederdag 1954. Pastoor Roelvink hield hierna een lezing over het humanisme. Het hu manisme wordt gepropageerd ook onder de buitenkerkelijke militairen en hiertegen dienen wij stelling te nemen. In verband hiermede deelde spr mede, dat de godsdienstverflau wing, het humanisme in de hand werkt. In ons dekenaat zijn nog 900 katholieken, die him kerkelijke plichten niet naleven. De verschillende punten van het humanisme ging spr. na en toonde aan, dat deze punten, wanneer zij van chr. standpunt worden bezien en beleefd, meerdere waarde heb ben. De presidente dankte spreker voor zijn heldere uiteenzetting Vervolgens werd overgegaan tot de St. Nicolaasviering. Iedere dame werd verrast met een cadeautje dat door Zwarte Piet persoonlijk werd afgeleverd. Of een der dames met Zwarte Piet mee moest weten wij niet, doch wel, dat er onderling nog veel plezier is geweest. Mr. A. J. FOKKER 50 JAAR ADVOCAAT Gisteren heeft rar. A. J. Fokker te 's-Gravenhage het feit gevierd, dat hij een halve eeuw geleden als advo caat beëdigd is en op het tableau in geschreven. Ter gelegenheid daarvan heeft mr. Fokker gistermiddag een receptie ge houden in het restaurant Worch, waar vele confrères van de jubilaris hem kwamen gelukwensen. Mr. Fokker, oud-Leidenaar en oud lid van de t^idse gemeenteraad, hield een geestige toespraak, waarin hij sprak van zijn gouden huwelijk. „Immers," zo zeide hij, „vijftig jaar geleden werd het huwelijk tussen Vrouwe Justitia en mij voltrokken". De waarnemend voorzitter van de Raad van Toezicht, mr. G. A. Fijn van Draat, die namens de raad kwam feliciteren, zeide hierop in zijn toe spraak, dat de raad erover verheugd was nooit een scheiding tussen .jbalie en kantoor" te hebben behoeven uit spreken in dit huwelijk. Namens het huldigingscomité deel de de heer J. K. Helder, gepen sioneerd onder-directeur van het bin nenlands bestuur, aan de gouden jubilaris mede, dat hem een aan denken aan deze bijzondere gebeur tenis zal ivoren aangeboden, dat hij zelf zal kunnen kiezen. Burgerlijke Stand Geboren: Mary, d. v. C. N. van der Loo en M. M. N. de Groot; Cornelis Jacobus, z. v. J. C. van Egmond en A. H. Gommans; Helena Theodora Maria, d. v. L. T. van der Meij en C. J. van der Ploeg; Victor Louis Charles, z. v. H. Kersing en S. M. E. Blijeniberg. Doktersdienst A.s. Zondag 6 Dec. zal de dienst worden waarge nomen door Dr. De Bruyne, Hart man, Kortmann, Pleiter, Verbrugge. Apotheken De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 Dec. 13 uur tot Zaterdag 12 Dec. 8 uur waargenomen door: De Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: De Oegst- geester Apotheek, Wilhelminapark 8 tel. 26274. NOORD WIJK EMIGRANTENREIZEN NAAR CANADA. Behalve met de passagiersschepen „Maasdam" en „Rijndam" van de Holland Amerika-üjn, kunnen de emigranten voor Canada het komen de seizoen ook gebruik maken van de schepen „Groote Beer", „Zuider kruis", „Waterman", „Sibajak" en „Johan van Oldenbarnevelt", die op deze emigrantenreizen voor rekening van de Nederlandse regering zullen varen en waarvoor de Holland Ame- rika-lijn als generaal-agente zal op treden. De maanden Januari, Februari, Augustus, September, November en December 1954 geven volgens de afvaartlijst ieder twee afvaarten te zien, vier afvaarten staan in Maart 1954, drie in April 1954, vyf in Mei en Juli 1954 en zeven in Juni 1954 op het vaarschema, Voor dit jaar staan er nog een reis van de „Maasdam" en de „Ry'ndam" op het programma. De schepen hebben als bestemming in Canada Halifax of Quebec, terwijl enige schepen ook Montreal aan doen; verschillende schepen doen bovendien New York aan. Ofschoon het Sinterklaasfeest van dit jaar nog moet komen, heeft dé Holland Amerika-lyn alweer een speciale St. Nicolaas-afvaart voor Nederlandse emigranten in Canada voor het volgend jaar op het program ma staan. Ook in 1954 zal de „Maas dam" die emigranten, die de Decem- berfeestdagen In Nederland willen doorbrengen, gaan vervoeren. Ver trek uit Halifax: 25 November 1964, aankomst te Rotterdam 3 Decem ber 1954. Zilveren jubileum Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heer Stouten, thans chef-profielschaver bij de houtindustrie Northgo" in dienst trad. In het bijzijn van het gehele per soneel is de jubilaris door de directie dank gebracht voor de grote accura tesse, waarmede hij in deze periode voor het 'bedrijf heeft gewerkt. Hij kreeg een radiotoestel, een geschenk onder couvert en een bloemstuk. Namens het personeel bood de heer D. van Pijlen de jubilaris een rook- stoel en bloemen aan. Handbal Het eerste elftal van MSV (dames) blijft op de goede weg voortgaan. Dit elftal heeft thans 14 punten uit acht wedstrijden en staat stevig aan de kop van de afdeling. Het programma voor morgen is: 1 uur, Zwaluwen aMSV d; 2 uur, MSV I—KVL II (heren); 3.30 uur. MSV HI—Rapiditas I vriendsch. 2.30 uur, Concordia IMSV II (da mes). De Zondagsdienst zal morgen worden waargenomen door dr Gou- driaan. De Duinrandapotheek is geopend van 12.301.30 uur en van 5.30 6.30 uur. ZOETERMEER SPOEDVERGADERING GEMEENTERAAD. De raad der gemeente is voor he denmiddag half drie in een spoed eisende vergadering bijeengeroepen. Onderwerp van bespreking is: bouw plan voor 42 woningen. Deze «wo ningen zouden gebouwd worden door de bouwvereniging „Beter Wonen". Bij die onlangs gehouden inschrij ving was de laagste inschrijver on geveer ƒ70.000 boven het toegestane bedrag. Hierdoor is de uitvoering van het bouwplan gestagneerd. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RUN, 4 Dec. Groente. Waspeen I 1018, was- peen II 611, breekpeen 3.60 7.20, andyvie 8.50—13.90, rode kool 6.507.40, gele kool 6.307.40, groene kool 1010.20, boerenkool 5—8, spruiten 15—24, witlof 41 —44, knolselderie 2—3 per 100 stuks prei 1011, peterselie 4.105.10, selderie 4.S0—4.80, kroten 5.40— 6.10, uien 2.704.20, Kervel 6.90 —7.20. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U ken nis te geven, dat na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden is overleden mijn innig ge liefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante THEODORA ADRIANA MARTINA VAN DER ZIJDEN Echtgenote van AD RI ANUS HUBERTUS RIJSBERGEN in de ouderdom van 52 jaar. Uit aller naam A. H. RIJSBERGEN Leiden, 5 Dec. 1953. Rijn- en Schiekade 86. De HH. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Woensdag 9 Dec. in de Parochiekerk van de H. Leonardus a P.M. (Haagweg) te 7.30 en 8 uur de stille H.H. Missen en te 9.30 uur de gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 11 uur op het R. K. Kerkhof. Rozenkransbidden: Zon dag-, Maapdag- en Dinsdagavond te 8 uur aan het sterfhuis. 3T P. Buschman, R'veen. Wegens overcompleet een prima onderhouden buffet kast en een theemeubel en 'n paar schilderijen. Te bezichtigen bij P. Busch man, Noordeinde no. 205 Roelofaxendsveen. 3453 Aangeboden partij nieuwe gegalvaniseerde golfplaten 213 x 86 f 7.90 per stuk, nieuw vloerhout 2/4. Verder alle soorten gebruikt hout. Te bevra gen bij J. Borg Estaweg te Voorschoten en de Goeje- straat 42, Leiden. Tele foon K 1710—30179. 815 3? Te koop: een Chevrolet Dumpvrachtwagen 15 CWT Te bevragen Zoeterwoud- seweg 7, Leiden. 812 3? Te koop: Divan f 22.50, moderne Clubfauteuils met vier stoelen, vloerkleed 25.handnaairmachine 25.poppenwagen 9, kinderrijwielen 25.2 armfauteuils 4 stoelen f 45, opklapbed f 15, wringer 12.50, Nieuwenburg, Hooigracht 55, (Geen win kelhuis). 822 3? Aangeboden: 2 luxe Chevrolets 5- en 7 pers '47 en '48, weinig gelopen, tegen billijke prijs. Te be <5? Aangeboden Veense kleine praam en slootbag- gerbeugel. Br. onder letter AB aan R. Paauiv, Kantoor boekhandel, Roelofarends- veen. vragen De Jong, Zeeman laan 12a, Leiden, Tel. 23055 3* J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 3190 3? Alt op de Mare heeft Damesrijwiel 65, Heren- rywiel 40.—. Met één jaar garantie: Herenrijwiei 3 vezsn. naaf 95.—, Da- mesrywiel, sport, 120.—; Jongensrijwiel f 85.Ge reviseerde Sparta met Sachsmotor 225.820 3T Te koop gevraagd na oorlogse motorrijwielen en bromfietsen. Aanb. m. prijs en omschr. aan v. d. Meij, Maredijk 159, telefoon no. 21280, Leiden. 3415 3? Manchester (Schut tersveld) jongens plusfours in courante kleuren 6 jaar 12.95, 10 jaar 14.95, en 16 jaar 17.95, in Vakkle- ding zeer lage prijzen. Ramb, Haarl^traat 47-49. 3T Bureau, kasten, tafels enz., pracht bureaux, hang en legkasten, tafels, fau teuils, haarden, gashaar den, pracht gasfornuis, bad- geijsers, grote jalouziekast, radio's, electr. frituurfor- nuis enz. Nieuwe Rijn 60, tegenover Watersteeg, Te lefoon 22150. 814 3? Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen Jan.- Dec., ook periodieke. Aan geboden Tuinbouw teelt— 3? Winteraardappelen. Wat het Boertje kan, kan niet alleman 't is weer klare Blom wat 't Boertje U pre senteert. Prima Rood Star 13 cent per kg., afname 5 H.L. ineens 8.75 per H.L. J. Blonk, Narmstraat 10, Leiden, Tel. 23894. 813 vergunnin- 2n,c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends- veen K 1713 no. 487. Goud. Wij betalen de hoogste prijs voor oud goud, zilver, diamant en antieke voorwerpen. Het Ringenhuis J. Hoogervorst, Morsstraat 9, teL 24920. "u Dames. Permanent com pleet alles inbegrepen 6.75, krulpermanent f 5. Kapsalon De Kaag. Me disch gediplomeerd Haar- specialist, Huigsloterdijk 387. tel. K 2534—217. <3? Verwezenlijkt uw mo- tor-idealen en vraagt direct de brochure over het pret tige A. V. V. motorspaar systeem aan Motorenhan- del Valk, Haagsche Schouw Voorschoten. 3416 Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spuiten, verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal, Stille Rijn 7. Telef. 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering. 3? Zwoegen, ploeteren, sloven.... al dat wasdag- gemier wordt ivasdagple- zier, door de Leidse Was- mach. Verhuur Modern, Franchimontlaan 64 by de Sitterlaan en Margrietstr. 7 vanaf f 1.25 per gehele ochtend, middag of avond. Tel. 22880. 3? Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 3? Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel. 26584. 2309 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3