RIJNSTREEK Slecht geweten? Verbetering Zilkerbinnenweg werd voorlopig aangehouden R.K. Jongensschool aan Elstlaan overgedragen aan schoolbestuur De Siamese tweeling De maan schijnt vandaag niet door de ^omen ZATERDAG 5 DECEMBER 1953 DE LEI USE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Het gaat langzaam met „Avifauna" Voor wat de opbouw en voortzet ting van het vogelpark „Avifauna" betreft, verkeert de gemeente Al phen a. d. Rijn nog steeds in afwach ting. Zoals in de Maandagavond gehou den raadsvergadering is gebleken, is het college van B. en W. er nog steeds niet in geslaagd de vacatures in het stichtingsbestuur aan te vullen. Zo als men weet hebben de heren L. de Graaf, oud-directeur van de Alphense bank en mr. A. J. Meijer, advocaat en procureur te Alphen a. d. Rijn, wegens drukke werkzaamheden voor hun benoeming in genoemd bestuur bedankt. Het college ontmoet blijk baar geen al te grote animo bij de ingezetenen om een bestuursfunctie van „Avifauna" te aanvaarden. Ook met het samehstellen van de commissie van advies gaat het blijk baar niet voor de wind. Tot nu toe is men er althans evenmin in geslaagd de juiste krachten uit de landelijke industriële en groothandelskringen voor deze belangrijke taak te interesseren. Uiteraard zullen de lief. hebbers zich er terdege rekenschap van geven, dat het hier niet gaat om een stichting van locale omvang, maar om een bedrijf van internatio nale betekenis. Een bedrijf, waarvoor men niet zal kunnen volstaan met enkele besprekingen per jaar, doch waarvoor de werkzaamheden en be- moeiingen veel tijd zullen vergen. Ook is de gemeente in afwachting voor wat de raadsbesluiten van een maand geleden betreft, waarbij een crediet van f 145.000 is, verleend voor onderhoudswerkzaamheden en voor verfraaiing van het vogelpark en waarbij door de raad de Stichting tot exploitatie van Avifauna in het leven is geroepen. Zo snel als Ged. St. de aankoop hebben goedgekeurd, zo traag is dit departement ten aanzien van deze raadsbesluiten, welke nood wendig volgen moesten. Diefstal. De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen een tweetal plaatsgenoten, respectieve- lijk 17 en 18 jaar (zekere T. en V.) wegens diefstal van een hoeveelheid bussen verf ten nadele van de N.V. Varrossieau en Cie alhier. BODEGRAVEN De razzia in de Meije heeft blijk baar nog andere successen opgele verd. De veehouder S. was al enige jaren een wasmachine kwijt, gestolen natuurlijk. Dezer dagen stond de ontvreemde machine netjes op zijn erf, zonder een kaartje van de af zender er bij. VERBREDING RIJNOVERGANG Dezer dagen heeft de officiële overdracht plaats gehad van het pand Uibert aan de gemeente Bodegraven. Hiermede is derhalve de eerste stap gezet tot uitvoering van de plannen tot verbreding van de Rijnovergang. Eerst op 1 Mei behoeft het pand ont ruimd te zijn. Tot onderwijzer aan de Verhoef - Rolmanschool werd ibenoemd de heer R. Goedhart uit Mijdrecht, ijp.v. de heer Roodibergen, die in Koevorden werd benoemd. BOSKOOP H J. HEIJMANS 80 JAAR. Hoewel geen Boskoper van geboor te, doch „import" zoals de geboren Boskoper andere inwoners noemt, heeft de heer Heijmans, die Zondag zijn 80ste verjaardag hoopt te vie ren, zich door zijn 51-jarig verblijf in Boskoop en zijn werkzaamheden tot Boskoper gepromoveerd. Het was op 5 November 1002, dat de in Lei den geboren Heijmans als politie agent te Boskoop werd benoemd, na dat hij in zijn geboortestad verschil lende andere beroepen had uitge oefend. Dat het in die jaren anders ging dan tegenwoordig moge blijken uit het feit, dat de pas benoemde „diender" een uitnodiging van de burgemeester ontving om kennis te komen maken en ten h 'ze van de i burgemeester de maaltijd mede te gebruiken. Dezelfde dag, dat de heer Heijmans te Boskoop arriveerde, werd hij bij de loco-burgemeester ont boden en werd hem gevraagd of hij de nachtdienst maar even waar wilde nemen. De nachtwaker zou hem wel verder inlichten. Deze was echter nergens te vinden en zo liep de nieuwbakken politieagent in het hem volkomen vreemde Boskoop in het donker naar de weg te zoeken. Toen tertijd was de agent manusje van al les, zodat hy elke Zaterdag de hond van de burgemeester een goede beurt moest geven. Die hond beet wel eens en zo kon het gebeuren, dat de hond zo'n goede beurt kreeg dat Heijmans het niet meer mocht doen, hetgeen hem niets speet. De 80-jarige heeft meerdere bur gemeesters „versleten". De eerste burgemeester was de heer D. C. van Eek en vervolgens kwamen de he ren Rupke, Swaan, Montenberg, Rut gers. Grootenhuis, Duval Slothouwer, en P. A. Colyn. Bij de viering van zijn 25-jarig ambtsjubileum op 5 Nov. 1927 bleek hoe groot de popula riteit van de jubilaris wel was. Op grootse wijze werd dit feest door al len meegevierd. Op 21 October 1929 verliet hij de politiedienst met pen sioen, doch het was geenszins zijn voornemen „stil" te gaan leven. Op ander gebied heeft de nu bijna 80- jarige zich tot voor kort zeer ver dienstelijk gemaakt. Zo was hij bode van de Nesse en de Verenigde Pol der ,inüe de schoolgelden en de hon denbelasting. Thans is de heer Heijmans echter van een welverdiende rust gaan ge nieten hoewel men hem nog dagelijks „in het dorp" kan ontmoeten, want zijn dagelijkse wandeling zal hij niet gauw overslaan. OP HETERDAAD BETRAPT. Gisterennacht deden twee agenten van de Rijkspolitie te Boskoop hun gebruikelijke ronde door de gemeen te, toen zij op de Voorkade bij de woning van de heer v. d. L., die zijn bodewagen voor zijn woning had ge parkeerd, twee personen zagen die zich op verdachte wijze gedroegen. Bij aanhouding bleek, dat bedoelde personen even tevoren in genoemde vrachtauto waren geweest en zich een nieuwe stofzuiger, een aantal flesjes eau de cologne en Lotion had den toegeëigend. Overbrenging naar het politiebureau volgde en daar bleek al spoedig, dat deze langvinge- rige heren uit Amsterdam afkomstig waren en zeer waarschijnlijk nog meer op hun kerfstok hebben. Geboren: Anneke, dr van T. M. Kranenburg en J. Slappendel; Johan na Pieternella, dr van B. G. Koetsier en J. van Erk; Martine Jacoba, dr van P. M. van Heiningen en N. Eller- broek; Jozephus Maria, zn van C. van Vliet en C. H. Ravestein. Ondertrouwd: A. Koenekoop 29 j. en J. E. van der Wilt 26 j. Overleden: Leonardus Petrus Jo hannes Burggrave 68 j. P. Lok 40 jaar gemeente-timmer man. Op 8 December 1913 werd de toen 23-jarige P. Lok aangesteld als gemeente-timmerman. Sindsdien heeft hij „heel wat" aan de weg ge timmerd. Dat viel in Boskoop met zijn slappe bodem dikwijls niet mee. Het gebeurde nog al eens dat een met veel moeite verricht „karwei" de an dere dag weer was weggezakt. In het begin deprimeerde- hem dit zo, dat hij menigmaal van plan was zijn plaats maar aan een ander af te staan. Langzamerhand wende hij aan de eigenaardigheden van Boskoopse veenlaag. Tijdens zijn gemeentelijke loop baan heeft de heer Lok 6 burge meesters mede gemaakt, 3 architec ten en twee directeuren van gemeen tewerken, die steeds zijn werk heb ben gewaardeerd, hetgeen meermalen bleek uit ontvangen gratificaties. De kleinste gratificatie welke hij in zijn veertigjarige loopbaan heeft ontvan gen zal hij niet gauw vergeten. Deze ontving hy naar aanleiding van een werkje aan de oude draaibrug. Het gebeurde n.l. op een Zaterdagmiddag dat de brug welke voor de scheep vaart was geopend niet meer „dicht" wilde. Nadat op vele manieren was getracht de brug te sluiten werd ten einde raad „Piet" er bij gehaald. De ze zag als spoedig wat er aan haper de en met een paar rake klappen van een voorhamer was het mogelijk de brug weer te sluiten. De chef van de jubilaris meende dat deze prestatie moest worden geprezen en sprak: „Goed gedaan Lokje wordt be dankt". Het antwoord was kort: „Tot Uw dienst mijnheer, maar ik heb liever een kwartje". Tot zijn grote verwondering zag de timmerman de volgende Zaterdag dat er 25 cent méér in zijn loonzakje zat dan gewoonlijk. HAZERSWOUDE (H. R.) St. Nioolaas bij de kinderen Gis termiddag hebben de kinderen van de St. Jozef- en Mariaschool van het Zwaantje in het parochiehuis hun jaarlijkse Sinterklaasfeest gevierd. De zaal was stampvol. Iedere klas bracht een mooi stukje voor St. Ni- colaas op het toneel. Vooral de 4e klas speelde prachtig. In de pauzfe werden de kinderen getracteerd op chocolademelk en na afloop kreeg ieder een klein geschenk. LEIDERDORP LAATSTE PAAL VAN BESCHOEIING VAN DER VALK BOUMANWEG. Deze week is de laatste paal om hoog gezet om door het zware hei blok de grond ingedreven te worden. Het was de laatste van ruim vier honderd betonnen heipalen die nodig waren voor de nieuwe schoeiing van de Van der Valk Boumanweg. Wanneer de weg zelf klaar is en in gebruik kan worden genomen iets waarnaar vele Leiderdorpers reikhalzend uitzien is nog niet te zeggen in verband met de komende wintermaanden. Als er vorst komt moet het werk stilgelegd worden. Het gedeelte bij de Spanjaardsbrug dat gedeeltelijk gereed is, geeft een indruk hoe de weg zal worden. Een trottoir, met daarnaast de ventweg is al aangelegd. De hoge twee- armige lichtmasten voorzien van TL- buizen, in het midden van de weg geplaatst, doen denken aan een illu minatie. Alleen het dek van de ry weg moet hier nog worden aange bracht. Aan de kant van Leiderdorp wordt nu hard gewerkt aan de laat ste brug nabij het kinderhuis. Voor dorp en het leggen van de riolering. Het laatste grote werk is dan nog het maken van de betonnen duiker tussen Hoofdstraat en Van der Valk Boumanweg. Als deze klaar is, zal ook aan deze zijde de bestrating een aanvang nemen. Er zal trouwens geen spoor van de oude weg meer te bekennen zijn. De langslopende sloot is geheel ver dwenen en heeft plaats gemaakt voor een keurige gemetselde afscheiding tussen tuinen der bewoners en de weg. Als de weg klaar is, zal deze een prachtige verbindingsweg vor men. Niet alleen met Leiden, maar ook met het Zijlkwartier dat steeds meer uitbreid en door deze weg be ter en prettiger te bereiken zal zijn dan voorheen. De Zondagsdienst wordt dit weekend waargenomen door dr. G. A. de Bruyne. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Geen Lof Het Lof van heden avond vindt geen doorgang in ver band met het St. Nicolaasfeest. GEMEENTERAAD NOORDW1JKERHOUT De raad van Noordwijkerhout kwam Vrijdag in vergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving het lid Out. Bij de ingekomen stukken was de goedgekeurde gemeentebegroting van 1953. Voorts kwam in behandeling het verzoek van de brandstoffenhan- delaar Musegaas, om van de gemeente een strook grond te mogen kopen, gelegen tegen de ommuurde open kolenopslaigplaats, naast het ge meentelijk terrein voor openbare werken. Met algemene stemmen besloot de raad in overeenstemming met het prae-advies niet tot verkoop over te gaan. Vervolgens kwam aan de orde punt 2: Voorstel van B. en W. tot verkoop van het perceel Dorpsstraat 18 (de oude ambtswoning van de burgemeester). Met algemene stemmen besloot de raad het pand te verkopen voor de VOORSCHOTEN Dag van vreugde Gistermorgen om 11 uur vond ten gemeentehuize te Voorschoten de officiële overdracht plaats van de R.K. Jongensschool aan het R.K. Kerk- en Schoolbestuur. In de raadszaal hadden plaats ge nomen, burgemeester C. J. v. d. Hoe ven, het voltallige R.K. Kerk- en Schoolbestuur, wethouder G. Schra- ma, gemeentesecretaris J. de Bres, verschillende leden van de raad, de hoofden van de verschillende plaatse lijke scholen, bestuursleden van de verschillende schoolbesturen, de chef van de afd. financiën en onderwijs, de heer W. L. van Schaick en de ambtenaar van onderwijs, de heer A. van Duijvenbode, de Inspecteur van het L.O. in de inspectie Delft, de heer Th. C. F. A. J. Duchateau, de Bis schoppelijk Inspecteur van het L.O. in het Bisdom Haarlem, de Zeer- eerw. Heer Pastoor Van Leeuwen uit Leiderdorp, de architecten van de school, de heren ir. H. v,an Oerle en J. J. Schrama en de opzichter, de heer W. C. van Spronzen, de aanne mer, de heer J. van Noort uit Bent huizen, de schoolarts, dr. P. Vermet, de bisschoppelijk inspecteur voor kerken- en scholenbouw in het bis dom Haarlem, de heer P. Rozenstra ten, Pater mr. Laetantius, O.F.M. Cap., directeur van het seminarie der Paters Capucijnen te Voorschoten en Pater Eusebius, de praeses van ge noemd seminarie, de beide oud-hoof den van de parochiale scholen, Zr. Gratia en de heer J. J. Smit, het on derwijzend personeel van de huidige scholen en nog enige gemeentelijke en onderwijs-autoriteiten. Welkomstwoord. De burgemeester, C. J. v. d. Hoe ven, sprak een welkomstwoord in al gemene zin en memoreerde, hoe in 1950 de plannen waren gerezen voor een aanvullende bebouwing van de bestaande school met 5 lokalen. Het is goed geweest dit plan te laten rus ten, want nadien op 11 Mei 1951 werd ingezien, dat het beter was het oude plan te laten vervallen en een radi cale oplossing te zoeken in 'n nieuwe school met 8 lokalen. Hiervoor werd de volle medewerking verkregen van de raad en spr. neemt aan dat dit een wijs besluit is geweest en dat de juiste weg is ingeslagen. Als bijzon derheid kan worden vermeld, dat op 4 December 1952 dit besluit werd ge nomen, dat in December van dat jaar de aanbesteding werd gehouden en dat thans, dus 1 jaar de overdracht aan het R.K. schoolbestuur kan plaats vinden. Spr. noemde dit een goede stap vooruit met de huisvesting van de verschillende schoolkinderen van de gemeente, want er waren nog wel wensen over, zoals de bouw van een 2e gymnastieklokaal en scholen voor het kleuteronderwijs. Moge de school aan haar doel beantwoorden, moge het onderwijs zo zijn, dat er goede i mannen voor de maatschappij uit voortkomen en moge Gods zegen rus- ten op de arbeid in de nieuwe school aan de Elstlaan. Met deze laatste woorden droeg burgemeester de school over aan de voorzitter van 't R.K. schoolbestuur, pastoor J. Th. v. Bemmelen. Dankwoord. Pastoor J. Th. v. Bemmelen dankte op ue eerste plaats de aanwezigen, die in zo'n groten getale waren op gekomen om deze grote gebeurtenis en wel specifiek voor het katholieke volksdeel van Voorschoten, bij te wonen. Daarna bracht spr. dank aan allen, die hadden meegewerkt bij de totstandkoming van deze school. In het bijzonder noemde spr. burge meester C. J. v. d. Hoeven, die zich in deze een waar burgervader heeft getoond en hij was hem zeer dank baar, voor wat hij heeft gedaan. Ver der noemde hij de beide vorige wet houders, de heren L. A. Mooij en J. v. Dodeweerd, die beiden ook een groot aandeel in deze hebben gehad. Ook dankte hij de leden van de raad voor de gegeven medewerking aan 't besluit. Een dankwoord ontvingen ook de inspecteur van het L.O., de heer Th. C. F. A. J. Duchateau, de architecten de heren ir. H. v. Oerle en J. Schrama, de aannemer, de heer J. van Noort uit Benthuizen, kortom allen, die op een of andere manier hun arbeid hebben gegeven bij de bouw van de nieuwe school. Spr. hoopte, dat de school zou beantwoor den aan het doel, waarvoor zij is ge bouwd en dat de kosten en moeiten, die hieraan zijn besteed niet tever geefs zouden zijn geweest. De nieuwe school krijgt de naam van de St. Jozef-school. St. Jozef, de bescher mer van Christus, een spiegel voor de jeugd. De St. Jozef-school wordt begrensd door de Ds. Fortgensschool en de R.K. Meisjesschool. Straks zul len kinderen van verschillende le vensinzichten langs één laan over één weg naar school toe gaan in eensgezinde verdraagzaamheid. Mo gen zij eerbied hebben voor eikaars levensovertuiging, want zijn wij niet kinderen van één Vader! Daarna sprak spr. de wens uit, dat niemand er ooit spijt van zal hebben, dat deze offers zijn gebracht. Moge zij goede vruchten voortbrengen. Andere sprekers. Nu nam de heer Th. C. F. A. J. Duchateau, inspecteur van het L.O. in de inspectie Delft, het woord. Spr. herinnerde aan de oude situatie en de onhoudbare toestand. Noemde in dit verband de burgemeester een strijdbare figuur, die van volhouden wist en aan wie het tenslotte ook is Burgemeester v. d. Hoeven draagt de school over aan pastoor Van Bem melen. Foto N. v. d. Horst. gelukt het plan van de 8 klassen er door te krijgen. Hij gaf een pluim aan de architecten die er iets moois van gemaakt hebben, zonder het duur te maken. Hij feliciteerde pas toor en het hoofd der school, de heer A. N. C. van Dongen en het ge meentebestuur met de nieuw tot stand gekomen school. Namens het Hervormde en Gere formeerde schoolbestuur sprak ds. H. P. Fortgens zijn gelukwensen uit en maakte daarna een vergelijking met zijn eigen school. Spr. sprak de wens uit, dat deze school tot grote zegen zou zijn voor Voorschoten. Als laatste spreker voerde de heer A. W. C. van Dongen, hoofd van de R.K. Jongensschool het woord. Het was inderdaad een dag van grote vreugde. Ook hij bracht dank aan alle instanties, die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van de school. Na de sluiting van het officiële ge deelte kreeg men gelegenheid de school te gaan bezichtigen. Bij de Elstlaan gekomen stak burgemeester C. J. v. d. Hoeven de sleutel in het slot en opende daarmede de nieuwe school. De lokalen werden bezichtigd. Flinke royale frisse lokalen, zes ach ter elkaar en 2 in een' zijvleugel. Modern, licht, aangepast aan de eisen van deze tijd. Bevorderingen bij de Rijkspolitie De wachtmeester le klasse Th. J. Opdam is, te rekeiïen vanaf 1 Sep tember j.l., bevorderd tot opper wachtmeester. De wachtmeester J. C. Spoor is, te rekenen vanaf 1 November j.l., be vorderd tot wachtmeester le klasse. Aanrijding. Bij het oversteken van de Leidseweg, om te gaan naar zijn woning in de Noortheystraat, is de heer L. v. L. door een auto, ko mende uit de richting Leiden aange reden. De heer Van L. kwam hierbij te vallen en werd deerlijk gewond. Dr. Olthuis verleende de eerste hulp en constateerde een sleutelbeenfrac tuur en een lichte hersenschudding. Het slachtoffer werd daarna naar zijn huis overgebracht en verder be handeld door zyn huisarts. De medische Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde voor spoedgevallen waargeno men door dokter Th. J. Thies, Leid seweg 51, tel. 520. De dienstdoende zuster is Zr. Minnaar. HILLEGOM Bekioningen. Op de Nationale Tentoonstelling te Oosterbeek be haalden de volgende konijnenfok kers bekroningen: Jac. v. Leeuwen met zijn Nationaal ras, de Hollan ders: 11 le prijzen en 11 ereprijzen; bovendien de praedicaten 7 x z g., 4 x g. g. en 1 x g., A. Warmerdam met Hollanders 2 le pr., 2 ereprijzen; 2 x z. g. en 2 x g. g J. L. Warmer dam met Groot Zilver 1 eerste prijs, 2 ereprijzen en tevens was hij de beste van dit ras. De toestand van de overlevende van de Siamese tweeling, die Don derdag door professor Aird werd ge scheiden, is verbeterd. Van de baby werden gistermiddag röntgenfoto's genomen en de uitslag hiervan was gunstig. Over de operatie die te Londen is verricht, zijn uitvoerige gegevens naar het ziekenhuis te Leeuwarden gezonden. De artsen die eerlang de Siamese tweeling uit Friesland zullen ope reren. bestuderen deze gegevens thans nauwkeurig. Volgend jaar wel! Op grond van de tekst van een be kend liedje behoort de maan op 5 December 's avonds door de bomen te schijnen. Vaak is het inderdaad het geval, maar vandaag houdt de maan zich niet aan dat liedje. De maan kwam vanmorgen om 7.51 op en dook al vroeg in de middag om 15.20 uur, onder de horizon. En op 6 December is zij nieuw, hetgeen wil zeggen, dat er ook op 5 December al niets meer van haar te zien was: zy stond over dag aan de hemel en keerde de aarde donkere helft toe. Gelukkig maar, dat 29,5 zich niet laat delen op 365. Anders zou de maanstand op elke dag van het jaar precies gelijk zyn aan de stand op dezelfde dag van het jaar daarvoor en het jaar daarna en zo eeuwig. Want 29l/i dag (nauwkeurig: 29,5306 etmaal) duurt de tyd van nieuwe maan tot nieuwe maan (de z.g. maand der schijngestalten). Maar gelukkig is het aantal dagen in een jaar niet deelbaar door 29H en daardoor komt het, dat wij toch nog een groot aan tal kansen hebben op wél door maan licht beschenen „heerlijke avondjes". Vorig jaar bijvoorbeeld kwam de maand op 5 December om 20.11 uur op en scheen tot de volgende morgen 12.09 uur zy was al aan het afne men. In 1951 was het nog mooier: zij scheen van 13.11 uur tot na midder nacht en vertoonde precies de eer- ste-kwartier-geitalte, die tekenaars zo graag bezigen bij het illustreren van de dak-activiteiten van de Sint en zijn knecht. Welnu: ook het volgende jaar zal de (halve) maan weer in alle glorie door de bomen schijnen: zij komt op 5 December 1954 op om 13.29 uur en zal tot ver na middernacht (2.23 uur) het pad van de grijze bisschop en zijn zwarte dienaar beschijnen. Tip voor tekenaars: geef haar de vorm van een hoofdletter D en niet het spiegelbeeld daarvan, want de laatste-kwartier-gestalte ziet men nu eenmaal nooit in de vooravond. En de kinderen moeten tenslotte bijtijds naar bed. aan de Gebrs. Verbetering Zilkerbinnenweg. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van een tweetal stroken grond tot verbetering van de twee boch ten in de Zilkerbinnenweg naby de percelen Zilkerbinnenweg no. 32, kwam hierna in bespreking. In hun prae-advies aan de naad (schrijven B. en W. dat deze zomer de Zilker binnenweg nagenoeg geheel gere construeerd ;s. In deze wegverbete- ring werd niet opgenomen de dub bele bocht ter hoogte van de perce len Zilkerbinnenweg 30 en 32, om dat het voornemen was deze bochten sterk te verflauwen, waardoor een betere verkeerssituatie zou worden verkregen. In verband met deze nagestreefde wegverbeterin is het nodig onge veer 470 M2. grond aan te kopen van de heer J. C. Heemskerk en van de heer C. J. Ruigrok ongeveer 690 M2. De heer Heemskerk vraagt 2800, dit bedrag wil hij terugbrengen tot 2000.als hij op een schadelijk stuk grond dat afgesneden wordt door de verkoop van de andere grond, 2 woningen mag bouwen. B. en W. schrijven in hun prae-advies, dat naar hun mening met toepassing van artikel 20 der Wederopbouw wet aan dit verzoek voldaan zou kunnen wor den. Ruigrok vraagt 1.50 per M2. B. en W. stellen voor tot aankoop te besluiten. Het lid Blaauw vindt het een kost bare geschiedenis en vroeg zich af of er een eenvoudiger en minder dure oplossing mogelijk is. Hij zegt er zelf de situatie opgenomen te hebben en op het eerste gezicht van mening te zijn, dat, als aan de binnenkant van de twee bochten wat grond wordt gekocht al een aanmerkelijke verbe tering kan worden verkregen, welke bovendien veel goedkoper is, maar hy wilde ook graag de mening van anderen horen. De heer Ruigrok zei zich met de bochtafsnijding te kunnen verenigen, zoals door B. en W. is voorgesteld, doch vindt het onjuist toe te staan dat op het afgesneden gedeelte, ge bouwd zou mogen, worden. 'Geruime tyd werd over deze kwes tie nog gediscussieerd tot de voorzit ter opmerkt, dat het 't beste zal zijn, dat de in te stellen commissie van openbare werken de situatie ter plaatse gaat bekijken en in een vol gende vergadering advies uitbrengt. De raad besloot hierna het punt aan te 'houden. Hierna besloot de raad aan J. C. van Schie voor één jaar weer te ver huren het woonhuis Dorpsstraat 10 met erf en tot 1 Mei 1954 de schuur, koestal en hooiberg. Na deze datum zullen de bedrijfsgebouwen moeten worden afgebroken omdat de ge meente de grond nodig heeft. Op voorstel van B. en W. besloot de raad vervolgens medewerking te verlenen tot verkrijging van een premie van overheidswege op de voet van de „Premieregeling Woning verbetering en Splitsing 1953" voor de woningen Dorpsstraat 55, 57, en 59, Kortenbachstraat 8, 10, 12, 14, 16, 18, en 22, eigenaar C. Th. Willemse, voor de woning Havenstraat 28 eigenaar P. Kaptein en Zilkerduinweg 94, eige naar M. J. Meiland. Hierna werd besloten de plaatse lijke boerenleenbank voor het jaar 1954 aan te wijzen als kassier der ge meente met wie een rekening-cou rant-overeenkomst zal worden aan gegaan. Op voorstel van B. en W. besloot de raad ook voor 1954 aan bloemibollen- kwekers credieten op kraamcontract te verlenen. In de commissie voor het verlenen van deze credieten is een vacature, omdat de heer J. R. Zonneveld geen raadslid meer is. In diens plaats werd door de naad benoemd de heer A. Blaauw. Commissie Openbare Werken. Nadat enkele onderwijsbesluiten waren genomen, ging de raad over tot het behandelen van punt 14 van de agenda nl. het voorstel van B. en W. tot het benoemen van een com missie van bijstand voor openbare werken. In hun prae-advies stellen B. en W. voor te benoemen de leden H. Th. Janssen, C. J. Ruigrok en P. v. d. Sleet. De heer Janssen opperde bezwaren tegen een benoeming in verband met zyn drukke werkzaam heden. De voorz. en het lid Blaauw zeiden het jammer te vinden, dat de heer Janssen voor een benoeming zou bedanken. De heer Janssen zei de tenslotte een eventuele benoeming te zullen aanvaarden. De raad besloot hierna zoals B. en W. voorstelden. Tot leden van de Adviescommissie Woonruimtewet werden hierna voor het jaar 1954 benoemd de heren A. A. de Groot, C. A. van Paridon, P. v. d. Sleet, J. R. Zonneveld, Jac. Duivenvoorden. Tot plaatsvervangend lid' de heer C. J. Hogervorst. By de hierna volgende rondvraag zei het lid Jac. Duivenvoorden dat het hem opgevallen was, dat de situa tie bij de Twentsche Bank voor schoolkinderen levensgevaarlijk is. Hij achtte politietoezicht gewenst. De voorz. zegde toe de zaak met de groepscommandant te zullen be spreken. Het lid Meyer kwam met een klacht over de geringe service, welke het postkantoor geeft. Vaak moet men meer dan een half uur wachten. OEGSTGEEST _3a De Zondagsdienst wórdt waor- genomen door dr. Glabeek en dr. y. d. Vlie-de Vries.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2