Rijdend Emmens politie-bureau werd uitgenodigd door Amerika Kotter bij Texel vergaan Amerikaan werd op eigen folkloristische wijze beroofd ZONDAGMORGEN Campagne tegen volksvijand rheuma KOLEN Progressie in Purmerend ploetert verdeeld voort Tante Pos gaat taak overhevelen maar houdt de touwtjes in handen Gunstig begrotingsbeeld in Voorhout ZATERDAG 28 NOVEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 „Misschien gaan we' Dc gemeentepolitie te Emmen heeft onlangs, zoals gemeld, een rij dend politiebureau in gebruik ge nomen. Dit bureau is in een bestel auto ingericht en verleent vooral as sistentie by aanrijdingen. In de auto bunnen onder andere verhoren worden afgenomen, terwijl zich er onder meer in bevinden ma terialen voor reparatiedoeleinden, een brancard en instrumenten om bloedproeven te nemen. Op het dak van de auto staat een lichtmast je, waaraan sterke lampen zijn beves tigd. Thans blijkt, dat niet alleen in Nederland, doch ook in het buiten land belangstelling bestaat voor de vondst van de gemeentepolitie van Emmen. De Emmer politie heeft een uitnodiging ontvangen hét rijdende politiebureau op de World Motor- Voorwaardelijke straf voor oud-politieman Belastingontduiking Het Arnhemse gerechtshof heeft gisteren de 53-jarige oud-politieman A. uit Harderwijk, vroeger in dienst bij de gemeentepolitie te Haren bij Groningen, wegens het verstrekken van onjuiste gegevens aan de in spectie der belastingen tot drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld. A. had in hoger beroep terecht ge staan van een vonnis van de recht bank te Zwolle, die hem een gevan genisstraf van een jaar had opge legd. De procureur-generaal bij het gerechtshof had drie maanden ge- eist. Hij kon er zich evenwel mee verenigen indien deze straf wegens de lichamelijke en psychische toe stand van verdachte eventueel voor waardelijk zou worden opgelegd. Verdachte had in 1951 in een be zwaarschrift onjuiste gegevens ver strekt betreffende zijn vermogens- aanwas en deze gegevens vervolgens mondeling tegenover de inspecteur herhaald. Hij had verklaard zijn vermogen in de oorlogsjaren met zwarte handel te hebben verkregen. In werkelijkheid had hij evenwel in 1944 20.000 verdiend met het ver kopen van distributiebonnen, die hij in zijn bezit- had om aan onderdui kers te verstrekken. Het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren de uitspraak van de Alme lose rechtbank bevestigd, waarbij, een 47-jarige incassobureauhouder uit Almelo van smaadschrift was vrijge sproken .Verdachte had als houder van een incassobureau een zogenaam- zwarte lijst aangelegd van personen, die za. niet credietwaardig waren. Deze lijst stuurde hij naar zijn abon- né's. Het ging er bij de behandeling van de zaak om of het' niet crediet waardig zijn als een belediging dien de te worden opgevat. Ook de procu reur-generaal kon zich met het vrij sprekend vonnis van de Almelose rechtbank verenigen, zij het op enigszins anders geformuleerde gron den. sport Show, die einde Januari in New York wordt gehouden, tentoon te stellen. De managing-director van deze tentoonstelling werd door een re portage in het Amerikaanse blad „The New York Herald Tribune" op het bestaan van deze politie-auto opmerkzaam gemaakt. In principe wil de politie in Em men het aanbod wel aanvaarden. DRIE DODEN Tot laat in de avond hebben drie motorreddingsboten, een bommen werper en een helicopter vergeefs ge zocht naar twee vermiste Belgische vissers. De twee mannen maakten deel uit van de bemanning van een lek slagen Belgische kotter en zij hebben naar alle waarschijnlijkheid op tra gische wijze de dood gevonden. In de loop van de dag werd een derde slachtoffer geborgen door de red dingboot „Joan Hodson" uit De Cox- dorp, die ook drie overlevenden uit zee oppikte. De Belgische kotter „Willy Jeho runne" liep gisteren omstreeks half tien in de mistige ochtend omhoog op de Eierlandse gronden ten Noorden van Texel. De gehele bemanning die zes koppen telde trachtte zich te ber gen in een kleine sloep, die vermoe delijk in een geul met sterk stromend water is gekapseisd. De drie gered den wisten zich drijvende te houden. De schipper van de reddingboot „Prins Hendrik" uit Den Helder, die langszij het onbemande In de gehouden vergadering van de Ziekenfondsraad heeft een punt van behandeling uitgemaakt eén aan de raad ter goedkeuring voorgelegde overeenkomst in zake het basishono rarium voor huisartsen, die aaii alge mene ziekenfondsen medewèrkibg verlenen. Deze overeenkomst is gesloten tus sen het centraal overleg van zieken fondsorganisaties en de federatie van verenigde maatschappelijke zieken fondsen enerzijds en de landelijke huisartsen-vereniging anderzijds. De behandeling van de ovêreen- komst door de Ziekenfondsraad is nog niet geëindigd en zal in een door de raad op 10 December a.s. te hou den vergadering worden voortgezet. INSPECTEUR VAN POLITIE ONTSLAGEN Met ingang van 1 April 1954 is de heer O., inspecteur van politie in de gemeente Onstwedde, wegens, onge schiktheid eervol ontslagen. De in- w specteur werd enige maanden geleden ta van postpakketten geven de post- geschorst, nadat de officier van Ju- 1 kantoren. stitie te Groningen een onderzoek had ingesteld naar de vele klachten, die er over hem waren binnengekomen en naar zijn gedragingen en de ver houdingen in het gemeentelijk po- litie-corps. Het bleek, dat hij in vele gevallen te eigenmachtig en te dic tatoriaal was opgetreden. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: „Japara" (3 Dec.); Ned. Nw.-Guinea: „Talisse" (5 Dec.); Ned. Antillen: „Bennekom" (1 Dec.); Su riname: „Nestor" (9 Dec.); Unie van Z.-Afrika en ZW.-Afrika: „Pretoria Castle" (28Nov.); Canada: „Rijndam" (27 Nov.); „Westerdam" (3 Dev.); Zuid-Amerika: „17e Octubre" (28 Nov.);'„Ympeyu" (3 Dec.); Brazilië: „17e Octubre" (28 Nov.); Australië: „Stratheden" (28 Nov.): Nieuw-Zee- land: via Engeland (28 Nov.). Inlichtingen over de verzendingsda- Gangster-methoden in Amsterdam Gisternacht zijn kort na elkaar inmeteen op los sloegen. De jongeman de hoofdstad niet minder dan drie werd hierdoor enstig gewond aan ge- overvallen gepleegd. zicht en handen. Hevig bloedend Een 22-jarige jongeman werd in kwam hij zich op een politiebureau EN NOG ZAL HET 'T EINDE NIET ZIJN kwam, waarschuwde de commissaris Loodswezen Valkenburg. Van de ba sis van de Marina Luchtvaartdienst steeg een Mitschell op. Ook een heli copter nam aan het verkenningswerk deel. het Vondelpark ernstig mishandeld en van een portemonnaie ontdaan. In de Falckstraat zag een 60-jarige dame zich van een handtasje beroofd en een Amerikaanse student moest, om narigheid te vermijden, een chèque missen. De jongeman werd in het Vondel scheepje park staande gehouden door twee mannen, die er met een stuk hout 1 super handverzorging (Advertentie) melden. Hij verklaarde op het bevel van zijn overvallers, zijn portemon naie, inhoudend 50 cents, afgegeven te hebben. Door de slagen heeft hij onder meer een hersenschudding op gelopen. De overval op de Amerikaanse stu dent geschiedde in de Vossiusstraat met een nogal Amerikaans aandoende methode. Terwijl de buitenlander om ongeveer drie uur daar voortstapte, stopte naast hem een auto, waarin 2 vrouwen en 2 mannen waren gezeten. Een van de vrouwen sprak hem in het Nederlands aan en bedreigde hem met een mes. Een andere passagier kwam vervol gens uit de wagen, fouilleerde de stu dent, vond in zijn achterzak een boek je met travellerchèques, scheurde daar een chèque van tien dolllar uit en gaf het boekje ten slotte keurig terug, waarop de wagen verdween, een onthutste Amerikaan achterlaten Naar wij vernemen bestaan er Hiervoor ligt een speciale taak weg- plannen tot de stichting van een Na- gelegd voor de ziekenfondsen zelf. tionaal Rheumafonds. Door de fede- Het plan bestaat de campagne zo- ratie van maatschappij-ziekenfondsen, danig te voeren, dat zij direct bij de7 die vervolgens aangifte aan het die om. het initiatief genomen heeft, het publiek zal aanslaan, zodat de bureau Leidschepleln heeft gedaan, worden zo mogelijk in samenwer- actie niet over een lange tijdsduur king met de andere ziekenfondsorga- zal behoeven te lopen. Hiertoe zou de I In de Falckstraat tenslotte ls om- nisaties plannen uitgewerkt, om met apparatuur van de ziekenfondsen als streeks half één in de afgelopen medewerking van alle daartoe in intermediair ingeschakeld kunnen nacht een 60-jarige vrouw overval- aanmerking komende instanties te worden. len door een passerende fietser. De komen tot een grootscheepse natio-1 Opgemerkt zij, dat er reeds een man rukte haar de tas uit de handen nale campagne. i Rneumafonds, het Jan van Beemen- en verdween onmiddellijk met grote De campagne beoogt het bijeen- f^nds, bestaat Hiermee zou wellichtsnelheid. In de tas 'bevonden zich een brengen van financiële middelen voor coördinerend gewerkt kunnen wor- portemonnaie met 35 en een bewijs de vorming van een Nationaal Rheu- den. 1 van Nederlanderschap. voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel. 20114 mafonds, waarmee een doeltreffende rheumabestrijding ter hand genomen 1 zal worden. De taak van het Rheu- 1 mafonds zou bestaan in het bevor deren van researchwerk en door fi nanciering van de stichting van spe- ciale rheumaklinieken de voor-1 waarden te scheppen voor de behan deling van de vele rheumapatiën- j ten, die nu nog thuis verpleegd moe- j ten Worden. Het is niet de bedoeling uit het j fonds de verpleeggelden te putten, i c Advertentie) TREINONGELUK BIJ WEESP k BERECHT. De Amsterdamse Rechtbank heeft vanochtend de 56-jarige eerste sta tionsambtenaar van Weesp, G. S. con form de eis veroordeeld tot vier we ken voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van drie jaar wegens schuld aan het treinongeluk op Vrij dagochtend 19 Juni ja. Bij die ongeluk kwamen de 27-ja rige conducteur W. J. Hoefsloot uit Amersfoort en de 56-jarige Am sterdamse koopman G. van der Meu- len om het leven. Door een misvatting tussen de ver oordeelde en de blokwachter van de enkele honderden meters voor het station gelegen blokpost nummer 1 bleef op de fatale morgen een lege forensentrein uit Amsterdam en be stemd voor Bussum, geruime tijd stil staan voor een onveilig sein bij blok post 1. De sneltrein voor Enschede, die 13 minuten later uit Amsterdam was vertrokken ramde de forensen trein van achteren. De ravage was enorm. De rechtbank achtte de stations- ambtenaar te Weesp schuldig, omdat hij aan de wachter bij de Muider- straatweg opdracht had gegeven de expresse door te laten, hoewel hij geen enkele zekerheid kon hebben of het blok tussen Muiderstraat en het station reeds vrij was. De veroordeelde heeft 34 dienst jaren bij de Spoorwegen en stond be kend als een plichtsgetrouw ambte naar. Zowel hij als de blokwachter van post 1 zijn door de Spoorwegen disciplinair gestraft. Mevrouw, de wethoudster, verstond 't verkeerd „rvEN os en den ezel" worden vah- U daag op stal gezet (eohte boe ren laten het „op" weg) en begin nen aan de goed-gevulde ruif te knabbelen, welke is voorbestemd een wieg te worden. „Het rund kent zijn eigenaar en de ezel de kribbe zijns meesters; Israël echter heeft Mij niet gekend en mijn volk heeft het niet begrepen". Deze aanhaling uit de profetieën van Isaias, welke ge durende de advent de nachtelijke lectuur van de kloosterlingen vor men, heeft gemaakt, dat geen krib betje compleet is, of er moet een osje en ezeltje worden opgemerkt onder de aanwezigen bij de goddelijke ge boorte. Met het binnendraven van de os en de ezel in de warme stal begint de huiselijke Kerst-viering, begint ook de Kerk een nieuw lied te zin gen. Het lied, dat de Kerk aanheft is zó hoog-gestemd, dat velen het niet meer vatten, ofschoon het waar lijk geen onbegrijpelijke moderne kerkmuziek is, maar een eerbied waardige, eeuwen-oude melodie. Het is het lied van „het verlangen der eeuwige heuvelen." Dat land der eeuwige heuvelen is het Joodse land, het erfdeel, dat het Joodse volk is toegewezen en dat het in onze dagen weer heeft terug gekregen. Zo was het ook voor speld. Nu deze voorspelling over het Uit verkoren Volk in vervulling is ge gaan, is de tijd gerijpt als een ontlui kende vijgeboom |N het adventslied van de Kerk spe- len de os en de ezel geen rol zij zijn er door de volksvroomheid aan him staarten bijgesleept maar wel de verwerping van Israël, omdat „het Mij niet heeft gekend" en de verwoesting van Jeruzalem: „maar gij hebt niet gewild". Dit zou al een heel droevig ad ventslied zijn, indien er niet een ge heimzinnige profetische overeenkomst was tussen de verwoesting van Je ruzalem, de „Heilige Stad" op de Sion, en de verwoesting van de we reld, welke gevolgd zal worden door het stichten van het hemels Jeruza lem. Daarop wijst het evangelie: „Als al deze dingen beginnen te geschie den, heft dan uw hoofd omhoog, want uw verlossing is nabij." Het kerkelijk adventslied is vervuld van toekomstverwachtingen, waarbij de naderende herdenking ieder jaar op nieuw, van de goddelijke geboorte te Bethlehem, de ondertoon vormt van die allerhoogste dag in de geschie denis der mensheid: de wederkomst des Heren Jesu Christi en de her schepping van dit werelds Jeruza lem tot een hemels Jeruzalem. Zelfs in de Kerstnacht wordt die toekomst verwachting niet losgelaten. Dan komt Paulus ons vermanen, in span ning te blijven op de „adventum gloriae", „de komst in luister van onze grote God en Verlosser Jezus Christus". I"\E „adventus gloriae", de komst in heerlijkheid, heeft de naam gegeven aan de adventstijd, een tijd van voorbereiding op het herdenken van Christus' eerste komst op aar de, maar tevens op zijn tweede komst. Met opzet heeft de Voorzienigheid de mensen in het onzekere gelaten, wanneer de wederkomst zal plaats In de gisteravond gehouden raads- i vergadering der gemeente Purme- De nieuwe verhoogde spoorbaan -end heeft de heer H. Smits (P.v.d. te Eindhoven zal Zondagmorgen A«> een verklaring afgelegd ten aan- in gebruik genomen worden. Deze zien van de kwestie, die zich reeds opening zal aan veel overwegleed sedert de gemeenteraadsverkiezingen een einde maken. rondom de figuur van oud-wetlioud- ster mevr. G. J. Steert-Brouwer heeft Prinses Beatrix heeft gisteren gevormd, met haar klasgenoten een bezoek ge- j bracht aan de tentoonstelling „Pluche BÜ de laatste verkiezingen kwam en plastic" in het Gemeentemuseum reeds tot uiting, dat er een bepaalde scheuring in de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A. was; bij de wethou dersverkiezing werd in de plaats van mevr. Steert, die sinds 1946 het wet- houdsterschap had bekleed, de heer G. Beukenkamp (P.v.dA.) benoemd. Mevr. Steert verklaarde zich niet meer achter de fractie te kunnen scharen. Een commissie van onder zoek, waarin o.a. burgemeester W. Thomassen van Zaandam zitting had, trachtte in deze kwestie te bemidde len, echter zonder resultaat. In een volgende raadsvergadering legde de fractie van de plaatselijke afdeling HYPOTHEKEN en tooi alle andere laken op het gebied ran on roerende goederen 8ouw-an Maktlaarsbtdrijl v.d. Drift Ouda Vast 29 Laldan Talat. 20513 (Advertentie) van de P.v.tLA. een verklaring af, dat zij in mevr. Steert als raadslid geen vertegenwoordigster meer zag van de P.v.d.A.-afdeling. Mevr. Steert liet weten, dat het partijbestuur haar houding ten aanzien van de fractie had gesteund. Hangende dit verdere onderzoek stond mevr. Steert buiten de fractie. De mededeling, die de hfeer Smits gisteravond deed kwam hierop neer, dat het partijbestuur bekend maak te, dat mevr. Steert uit de besprekin gen met het dagelijks b ituur van Hebt U reeds een mobilofoon? hebben. De eerste Christenen, ook Paulus, dachten haar zeer nabij. Maar ook de volgende eeuwen. Paus Leo I (440461) schreef in een van zijn preken (brevier van morgen): „Wij weten, zeer geliefden, dat dit gebod meer bijzonder ons aan gaat, voor wie de aangekondigde dag, zij het ook verborgen, onge twijfeld nabij is." Paus Gregorius I (590604). „Wij zien inderdaad, dat van al deze dingen sommigen reeds ge schied zijn, en wij vrezen, dat de andere weldra in vervulling zullen gaan. Want dat het ene volk tegen het andere opstaat, en dat hun be nauwdheid de aarde drukt, zien we in onie tijd meer dan we in de kronieken er van lezen". Niettemin hebben Paulus, Leo en Gregorius zich vergist! Zij vergisten zich in de datum, zij vergisten zich niet in het feit, dat de gehele wereld „in baringsnood" blijft tot de dag der hergeboorte. Ook deze hergeboorte zo vreugdevol als ze eenmaal heeft plaats gehad gaat gepaard met weeën en rustpau zen. Indien wij het „Boek der Open baring" goed begrijpen, zullen deze weeën in hevigheid toenemen naar mate het einde nadert en staat ons een heftige beroering te wachten vóór de grote rustpauze intreedt, welke de schielijke hergeboorte voorafgaat. Het is in deze rustpauze, dat het Koninkrijk Gods en de heerschappij van Christus zich over de gehele aarde zal uitstrekken en het verwor pen volk der Joden nu reeds te rug in het beloofde land opnieuw tot grote heerlijkheid zal worden uitverkoren, omdat het Christus kent en erkent. „rT nondum erit finis. En nog is het einde niet." Er zullen tijden komen, waarin wij evenals Leo en Gregorius zullen menen, dat het einde nabij is. Er zal, naar veler verwachting, maar nie mand die het zeker weet, na he vige weeën een rustperiode beginnen. Maar niemand zal met een gerust hart kunnen beweren, of wat we in twee wereldoorlogen reeds aan ver schrikking hebben meegemaakt niet reeds het begin van het einde is. Christus heeft ons allen op het hart gebonden: „Waakt, want ge kent dag noch uur". Zo blijven we in onzeker heid en spanning. Zo is het bedoeld en zo is 't goed „opdat we, indien wij God niet willen vrezen in tijden van rust, ten minste voor zijn nabijzijnd oordeel, zij het dan door beroeringen geslagen, beducht zouden zijn." MARIUS. de partij de verkeerde conclusie had getrokken. Hieruit zou dus de ver onderstelling moeten volgen, dat het dagelijks bestuur zich niet meer ach ter mevr. Steert stelt. Naar men ons echter mededeelde, is weer een nieuwe commissie ge vormd, waarin o.a. zitting hebben prof. mr. R. Kranenburg, de heren E. Kupers, C. Woudenberg en als toe gevoegd secretaris dé heer Jur. Vis ser, burgemeester van Naarden, wel ke commissie zich met een hernieuwd onderzoek zal belasten. In 1954 zal het raadhuis worden verbouwd De begroting 1954 van Voorhout sluit met een bedrag van rond 20.600.voor onvoorziene uitga ven. Moesten in de begroting 1953 uit wegen tot heden in gebreke geble ven haar gedane toezeggingen te realiseren. In 1954 zal met de verbouwing van het raadhuis een aanvang worden gaven worden geraamd, waarvoor gemaakt en waarschijnlijk ook wor HAAGSE RECHTBANK KLEINE BOETE VOOR MOEDER KOOMEN In hoger beroep van het Kanton gerecht werd moeder Koomen uit Noordwijk door de Haagse rechtbank thans veroordeeld tot 6 boete of 3 dagen, omdat zij toeristen op haar terrein had laten kamperen terwijltieverdelingT zij daartoe geen vergunning had. In Ook van de zijde van het grote eerste instantie was zjj vrijgesproken, particuliere bedrijf krijgt de mobi- van Justitie had 15 boete lofoon steeds meer gebruikers. In de geeist I toekomst zal mogelijk gebruik wor- Het gebruik van de mobilofoons in ons land is zodanig toegenomen, en de toepassingsmogelijkheden hebben zich in zo grote mate afge tekend, dat de dienst van de P.T.T. een gedeelte van zijn taak in deze gaat overhevelen. Vroeger was het zo, dat buiten de politie-oorpsen, iedere mobilofoon gebruiker aangewezen was op de PTT. Thans is om te beginnen ook aan brandweer-commandanten de vrijheid gegeven deze apparatuur voor hun corpsen aan te schaffen, terwijl directies van andere publie ke bedrijven later waarschijnlijk zullen volgen. Daarbij zal men. echter wel aan controlerende maatregelen van de PTT onderworpen blijven inzake te stellen technische eisen en frequen- den gemaakt van het duplexsysteem waarvoor de Nederlandse industrie ook een apparatuur heeft ontwik keld. Er zouden al orders uit het buitenland binnen zijn. Goede staat van dienst. De mobilofoon heeft inmiddels reeds bij belangrijke gebeurtenis sen dienst gedaan. Een voorbeeld daarvan leverden de werkzaamhe den van de dichting der dijken in Zeeland. Een nieuwe toepassings vorm werd op kleinere schaal repds ingevoerd op grote spoorwegempla cementen en bij controlewerkzaam heden langs pijplijnen. De Nederlandse industrie heeft met de ontwikkeling -van de draad loze telefoon een goede greep ge daan. De apparatuur gaat ook reen rol van betekenis spelen in het.rar- beidsveld van de allernieuwste mo bilofoon- en portofoon-gebrtiikfer B.B., de dienst Bescherming Burger bevolking. geen dekking aanwezig was, dit zal, zo het zich laat aanzien, in 1954 niet nodig zijn, omdat de diverse ramin gen betrekkelijk ruim zijn opgezet, en tevens met de lasten van enige noodzakelijke kapitaalsuitgaven re kening kon worden gehouden. De nieuwe financiële verhouding is een der belangrijkste oorzaken van dit gunstige begrotingsbeeld. Deze nieuwe regeling levert voor Voorhout voor 1954 een voordeel op van plm. 17.000.— Op het ogenblik zijn alle kapitaals uitgaven met vaste geldleningen ge financierd en zijn er geen kasgeld leningen lopende. Het totaal bedrag der vaste geldleningen bedraagt 1.862.845,19, dit is per inwoner een schuld van 418,62. Drinkwatervoorziening In 1954 zullen bijzondere voorzie ningen tot stand moeten komen. De drinkwatervoorziening van de wo ningen langs de Loosterweg zal bin nenkort tot stand komen. Ook de verbreding van deze weg zal plaats vinden Gestreefd zal worden, om de ver breding van de spoorwegovergang vóór het a.s. seizoen klaar te krij gen. Ondanks herhaalde verzoeken, cm deze werkzaamheden te doen uitvoeren, zijn de Nederlandse Spoor den voltooid. De plannen tot verbreding van de Jacoba van Beieren weg zullen de volle aandacht hebben. Voorstellen zullen worden gedaan n de navolgende wegen van een gesloten wegdek te voorzien: Dins dagse Wetering (van Julianalaan tot einde). Boekhorstlaan, Spoorlaan en Akervoorderlaan. De totale kosten worden geraamd op 14.800, Het gedeelte van de Leidsevaart van Postbrug tot Nagelbrug zal dit jaar her bestraat moeten worden Ge tracht zal worden om deze weg te verbreden door het rijwielpad en de beplanting tussen rijweg en rijwiel pad er bij te trekken. Dit zal echter een belangrijke uitgave vergen, waartegenover voorshands geen bij drage uit het tertiaire wegenfonds zal worden genoten. Plannen voor aanleg van sport velden zijn in behandeling. Openluchtspelen De in 1953 genomen proef om in het Overbos openluchtspelen op te voeren, is voor de Stichting „Open luchttheater Overbos" te Voorhout aanleiding geweest om plannen te beramen voor volgende jaren. Deze Stichting en een groep middenstan ders uit de gemeente zullen binnen- zoeken om het Overbos te mogen hu ren, teneinde in de zomermaanden een aantal uitvoeringen te geven. De begroting voor het waterlei dingbedrijf is een gedenkwaardige. Het is de vijf en twintigste begro ting, maar waarschijnlijk ook de laatste, omdat met Noordwijkerhout een regeling is getroffen betreffende de levering van drinkwater. Het nieuw op te richten orgaan zal in grote trekken de taak over nemen. Als aanvangsdatum van de ge meenschappelijke regeling zal 1 Jan. 1954 worden aangehouden, doch ge durende de overgangsperiode zal het bedrijf normaal door Voorhout be heerd worden HAARLEMMERMEER Geboren: Arie z. van I. Fieman en N. Huizer; Paulina Cornelia d. van L. Franke en M. Roodzand; Jannetje d. van C. de Ruiter en F. Vecnstra; Elisabeth Charlotte Johanna Maria d. van B. C. Stevens en A. M. J. Huissen; Marinus z. van D. van Dam me en C. M. Griffioen; Theodorus Antonius Maria z. van L. A. Wenne- kers en M. A. M. den Bruinen: "Wil helm Frederik Maria z. van W. P. Meier Nolte en C. E. Reurs; Marga- retha Jantje Bouchienne d. van G. Broertjes en B. Bakker; Pieter Jan z. van P. J. Rijpstra cn P. Strikwer- da; Frederika Hcndrika d. van F. H. Proper en V. van Halm; Anny Hen- drina d. van P. J. Velthuis en A. H. VerweijAartje d. van B. A. Noor- lander en W. Blanken; Hendrikus Hubertus z. van L. F. J. Rutjens en J. Fidom; Gerrit Cornelis z. van C. van Oudenaren en S. Witteveen; Helena Maria d. van W. P. den En gelsman en G. Wilderom; Maria Fre derika Johanna d. van J. Malipaard cn M. Olij. Ondertrouwd: Johannes de Bras 34 j. en Clazina van de Rotte 30 j.; Marinus de Rooij 26 j. en Charlotta MartinaStolwijk 25 j.; Jacob Hee- ren 26 j. en Cornelia Elisabeth van Kooten 23 j.; Godefridus Walterus Geerlings 22 j. en Catharina Maria Theresia Kfemps 26 j.; Ferdinand Franciscus Geerlings 21 j. en Ger- trudis Gijsberta Hugtcnburg 18 j. Getrouwd: Gcrardus Jacobus van der Velden en Maria Margaretha van der Geest; Peter Roubos en Ma rina Boogaard. Overleden: Gerritje Hagendijk 85 j.; Gerardina Cornelia van der Beek 63 j.. echtg. van Christiaan van Wijk; Catharina Treur 81 j., wed. van E. van Elderen. kort aan het gemeentebestuur ver- voor 3626.— DE KWAKEL Verkoop kerkschapen. Door het R.K. Kerkbestuur heeft de verkoping plaats gehad van 40 stuks kerkscha pen. Koper werd de heer J. Röling

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9