Burgemeester ging met slechts één wethouder naar Jo Vincent LEIDSE GEMEENTE-BEGROTING 1954 In avondzitting spraken nog 14 andere raadsleden De middagzitting werd geheel gevuld door de vijf fractieleiders Slechte dienst voor burgerzin Beide spreektijdrecords zijn gisteren aanzienlijk verbeterd GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Wanneer viaduct Lammenschansweg? WOENSDAG 25 NOVEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 \/AN HET AANVANKELIJKE IDEE van de burgemeester, om Dinsdag- ^^AN HET AANVANKELIJKE IDEE van de burgemeester, om Dinsdag avond slechts tot tien uur te vergaderen en de behandeling van de Leidse gemeentebegroting 1954 Woensdagavond om acht uur voort te zet ten en te besluiten, is niet veel terecht gekomen. Gistermiddag om twee uur werd de zitting voortgezet en om half zes waien alleen nog maar de vijf fractieleiders voor de tweede keer aan het woord geweest, 's Avonds werd dit derde bedrijf vervolgd, maar ook toen ging het niet snel, zodat de voorzitter om half tien de raadsleden voor een keuze moest stellen. Of om tien uur eindigen, zodat B. en W. naar het slot van de afscheids avond van Jo Vincent konden gaan, maar dan behalve Woensdagavond ook Woensdagmiddag vergaderen. Of de vergadering voortzetten tot half twaalf en Woensdagavond om zeven uur beginnen in plaats van om acht uur. De raad besloot tot het laatste, zodat de burgemeester om tien uur zijn ambtsketen om de schouders van wethouder-loco-burgemeester Men ken hing en met wethouder Van Schaik naar het concert vertrok. De raad vergaderde verder tot half twaalf. Maar ook toen waren nog niet alle sprekers voor de tweede keer aan het woord geweest. Verleden jaar viel het slot reeds Dinsdagavond, terwijl er de laatste middag niet vergaderd was. Dit jaar duurt het dus minstens een dag langer. Vier en een halve dag. Zoals uit onderstaand verslag blijkt, waren enige raadsleden het met deze lange duur niet eens. De heer Meester, fractieleider van 1 de P. v. d. A., vervolgde in de mid dagzitting zijn repliek, die hij Maan dagavond reeds begonnen was. Hij vroeg de busverbinding met de Kooi door te trekken naar plan-Ncord en trok zijn voorstel tot stichting van een gemeentelijk vervoersbedrijf in Spr. handhaafde zijn voorstel tot onderzoek van de mogelijkheden om een sportcentrum en een cultureel centrum te stichten en daarover bin nen afzienbare tijd een prae-advies. uit te brengen. Hij was wel bereid de toevoeging beroep op fondsen van het Burgerijfonds te laten ver vallen. De heer Meester ging vervolgens uitvoerig in op het verzoek van de heer Van Weizen (C.P.N.) om aan te tonen, dat de communistische partij geen politieke partij is, maar politiek als camouflage gebruikt. De heer Van Dijk (K.V.P.): We zijn aan de geméénte-begroting be zig, mijnheer Meester. De P.v.d.A.-fractieleider ging uit voerig in op de communistische acti viteiten en verklaarde tenslotte geen behoefte te hebben aan het verzoek van mevr. Vijlbrief (C.P.N.) om deze zaak op een bijeenkomst behan delen. De heer Woudstra, fractieleider van de Prot. Chr., wilde niemand van B. en W. tekort doen, maar wenste er toch op te wijzen, dat hij met grote belangstelling naar de eminente rede van wethouder Menken had geluis terd, waarin deze had gezegd: leun niet tegen de gemeente aan, maar doe eerst zelf iets. Dit met betrekking tot' een tehuis voor ouden van dagen uit vrijzinnige en humanistische kring en tot een psychologisch beroepskeu zebureau uitgaande van het N.V.V. Spr. had er geen bezwaar tegen, dat B. en W. het voorstel Sport- en cultureel centrum in prae-advies na men. Ten opzichte van het schouw burg-voorstel hield hij een slag om de arm. De heer Meester beantwoordend, handhaafde de heer Woudstra, dat de gemeenteraad geen vertegenwoordi gend lichaam, maar een bestuurs lichaam is en niet mag degraderen tot een soort parlement. De heer Van Dijk, fractieleider van de K.V.P., was er over verheugd, dat B. en W. instemming betoogd hadden met enige van zijn suggesties: waken tegen onwelvoegelijke bioscooprecla mes en het beschikbaar stellen van zinvolle trouwboekjes. Spr. was echter teleurgesteld over het ontwijkende antwoord van wet houder Van Schaik over de planning van nieuwe scholen. Daar stak niets achter; spr. wilde slechts onaangena me situaties als enige jaren geleden voorkomen. De heer Van Dijk waarschuwde tegen het bouwen van te kleine wo ningen, die gezinsuitbreiding in de weg staan. Wat de gezinstarieven betreft, merkte spr. op, dat wanneer de in komsten van de Lichtfabrieken het karakter aannemen van belastingen, de gezinsgrootte wel een rol speelt bij het vaststellen der tarieven. Het voorstel sport- en cultureel centrum kon spr. gezien het begro tingstekort van bijna anderhalf mil- lioen gulden nog niet waarderen, evenmin als het schouwburg-voorstel. Ten aanzien van de oproep samen werking van de heer Meester (P.v.d. A.) vond spr. het niet gelukkig, dat de heer Meester daartoe Voltaire' ge citeerd had, welke godloochenaar bij de katholieken niet bepaald hoog staat aangeschreven. De heer Hagens, fractieleider van de V.V.D., kon de heer Van Dijk (K. V.P.) geruststellèn, dat een „verlo ving" tussen P.v.d.A. en V.V.D. niet in het voornemen ligt, al had de heer i Meester (P.v.d.A.) de verkiezings winst van de V.V.D. gereleveerd. Hy kon moeilijk anders. Spr. vond ondanks het antwoord van B. en W. het idee van een vijf jaren-plan toch wel aantrekkelijk, De heer Van Weizen, fractieleider van de C.P.N., antwoordde uitvoerig op het betoog van de heer Meester en vond in diens argumenten, om de communistische partij aan te vallen, veel overeenkomst met de nationaal- socialistische propaganda van Göbels. Spr. ging daarom niet in op wat hij slechts „vuilspuiterij" noemde. Hij veklaarde ook bezwaren te zul len maken tegen eventuele vestiging van bedrijven van achter het ijzeren gordijn in Leiden, wanneer dat op de zelfde wijze zou gebeuren als on langs met twee Amerikaanse indus trieën gebeurd is. De heer Zunderman (P.v.d-A.) stel de voor de wegens ziekte afwezige heer Knol (Prot. Chr.) als bewijs van attentie een bloemetje te sturen. De heer Drijber (V.V.D.) had er weliswaar geen bezwaar tegen de burgerzin te bevorderen, maar vond dé bouw van een wachtkamer e.d. nutteloos zolang de raad 's mid dags vergadert. Pas wanneer de ge meenteraadsvergaderingen in de avonduren gehouden zullen worden, kan men meer publieke belangstel ling verwachten. Dat de V.V.D. wil bezuinigen, wil niet zeggen, dat er geen enkele uitga ve gedaan mag worden. Spr. was slechts tegen de lange waslijsten van bepaalde raadsleden. Hij meende, dat de heer Meester (P.v.d.A.) niet het morele recht had politieke beschouwingen te houden over het communisme, dat met de ge meente niets te maken heeft. Hij hield er lange tijd de raadsleden mee bezig, terwijl spr. wel iets be&ers te doen had. De behandeling der be groting had hem reeds lang genoeg geduurd. De heer Van Stralen (P.v.d.A.) veranderde zijn schouwburg-voorstel zodanig, dat een in te stellen commis sie vóór 1 Jan. 1955 verslag van haar bevindingen ten aanzien van het on derzoek naar de mogelijkheden zou moeten indienen. Nogmaals sprekend over de chris tenen in de P.v.d.A. verzekerde spr., dat het zich stellen achter een poli tiek programma iets van andere orde is dan de toekomt zien in het licht van Christus' wederkomst. Hij stelde de besturen van A.R. en C.H. voor samen met de Prot. Chr. Werkge- gemeenschap in de P.v.d.A. onderling deze kwestie te bespreken voor een beter wederzijds begrip. De heer Kortmann (K.V.P.) merk te op, dat de heer Goslings (P.v.dA,.) De heer Aalders (K.V.P.) wees er nog eens op, dat er inderdaad wel een tekort is aan vrouwelijke ar beidskrachten voor de industrie. Terugkomend op de drie nog steeds leegstaande huizen aan de Mare, bood spr. de wethouder aan de enkele kin- der ledikant j es, die er in opgeslagen zijn, gratis elders op te slaan, op voorwaarde, dat deze panden dan ook in gebruik genomen moeten worden. Vele sprekers hebben gepleit voor meer burgerzin, maar de heer Schül- - Ier (P.v.d-A.) heeft de bevorderingzelfstandigheid te ontnemen, maar hiervan een slechte dienst bewezen haar alleen onder supervisie te stellen door voor te stellen de Leidse Hout, i van de Dienst van Sociale Zaken. Hij die .door een stichting van burgers stelde B. en W. nu voor bij de reor- geëxploifceerd wordt ten behoeve van ganisatie te overwegen of samenwer- de burgerij, in handen van het ge- king in de top van Bank en Dienst meentebestuur te doen overgaan, mogelijk Jammer genoeg heeft de wethouder dit slechts op financiële gronden af gewezen. De heer Questroo (Prot. Chr.) wees er de P.v.d.A. op, dat de middenstand er geen behoefte aan heeft onder cu ratele gesteld te worden. De heer Dë Bree (K.V.P.) was niet tevreden met het antwoord van de wethouder over de Volkscredietbank. Hij drong weer aan op aanstelling van een sociaal werkster. Spr. be doelde niet de Volkscredietbank alle het thans zo goed als geheel met hem eens is over de eventueel aan te stel len schoolpsycholoog, waarbij de le vensbeschouwing in het oog gehou den moet worden. De heer Goslings (P.v.d.A.) be aamde de uiteenzetting van de heer Kortmann en verduidelijkte nog, dat de lichamelijke en geestelijke zorg voor het schoolkind organisatorisch als één geheel gezien zal moeten worden. Mevr. Braggaar-De Does (P.v.dJV.) kwam nog even terug op de crèche. Spr. was het met de wethouder eens, dat het eerste plan te duur was, en hoopte, dat nieuwe onderzoekingen tot beter resultaat zouden leiden. De heer Van Iterson (Prot. Chr.) merkte op, dat men er vele jaren op zal moeten wachten, wanneer het aanzien van het nieuwe Haagweg- kwartier pas mooi zal worden door de groenbeplanting. Vroeger en ook thans, zie de Kanaalweg werd er ook mooi gebouwd, zonder dat hiervoor groen noodzakelijk was. Spr. stelde voor de H.T.M. te ver zoeken in het vervolg slechts met één (gele) tramwagen door de stad te rij den. Weer drong hij aan op opening van zaken betreffende het Leidse Me- renplan. De heer Sommeling (P.v.d.A.) trok zijn voorstel terug betreffende het so ciale voorzieningsfonds, de bedrijfs arts en de sociale werkster voor het gemeentepersoneel. De heer Piena (P.v.dJl.) was het niet eens met de wethouder, die niets wilde weten van medezeggenschap voor ondersteunden. Hij handhaafd'e zyn voorstel over de oprichting van een commissie voor sociaal-cultureel werk onder de werklozen. De heer Knetsch (Prot. Chr.) was er evenals de heer Meester (P.v.d.A.) voorstander van de rondvraag af te schaffen. Hij diende een voorstel in tot af schaffing van het steenkloppen voor te werk gestelde handarbeiders. Hij vond dit werk mensonwaardig, omdat een machine per uur meer kan doen, dan 100 man in een hele week. De heer De Hosson (K.V.P.) vond, dat sommige leden de burgerlijke be leefdheid niet in acht genomen had den door zulke ellen-lange betogen te houden, dat de raad in tijdnood ge komen is, terwijl die betogen niets met de gemeente te maken hadden. De andere raadsleden zijn nu ge dwongen korter te spreken. Nu de pers tracht meer publieke belangstel ling voor de gemeenteraad te wek ken, zijn dergelijke betogen ook uit dit oogpunt rsiet aanbevelenswaardig. Spr. vertrouwde, dat het plan van de industrie-hallen in portefeuille zal blijven om t.z.t opnieuw behandeld I te worden. 17R WERDEN GISTEREN weer spreektijd-records verbeterd. De heer Meester, fractieleider van de P.v.d.A., die als raadslid reeds recordhouder was van de langste spreektijd, 81 minuten, sprak gis teren in tweede instantie 80 minuten. Maar aangezien hij Maandag avond al met 28 minuten begonnen was, duurde zijn tweede spreek beurt 108 minuten. Hij bleef daarmee aan de kop; alleen wethouder Menken staat nog boven hem (111 minuten) Mej. Noordman (K. V. P.) was met 4 minuten recordhoudster van de kortste spreektijd. Haar record werd verbeterd door de heren Questroo (Prot. Chr.) en De Bree (K. V. P.), die in tweede instantie beiden slechts 2 min. spraken. Voorts noteerden we: De heer Woudstra (Prot. Chr.-fractieieider) 27 minuten, de heer Van Dijk (K. V. P.-fractieleider) 34, de heer Hagens (V. V. D.-fractieleider) 11, de heer Van Weizen (C. P. N.- fractieleider) 52, de heer Zunderman (P. v. d. A.) 4, de heer Drij ber (V. V. D.) 40, de heer Van Stralen (P. v. d. A.) 54, de heer Kort mann (K. V. P.) 7, de heer Goslings (P. v. d. A.) 9, de heer Aalders (K. V. P.) 5, mevr. BraggaarDe Does (P. v. d. A.) 13, de heer Van Iterson (Prot. Chr.) 11, de heer Sommeling (P. v. d. A.) 6, de heer Piena (P. v. d. A.) 9, de heer Knetsch (Prot Chr.) 14, de heer De Hosson (K. V. P.) 9 minuten. Hoeveel sprekers er Woensdagavond komen, is nog niet bekend. In eerste instantie werd, behalve de fractieleiders, door 27 leden ge sproken; in tweede instantie zijn er nu 14 aan de beurt geweest, zodat er morgen maximaal nog 13 komen. Het is echter niet zeker, dat alle niet-fractie-leiders voor de tweede keer spreken. Daarna spreken burgemeester en wethouders in tweede instantie. Pas daarna volgt de hoofdstuksgewijze behandeling der volgnummers. De raad staat Woensdagavond, wil hij de begroting helemaal afhandelen, dus nog voor een zware kluif! In verband met de industrialisatie vroeg hij of de wethouder mee kon delen wanneer het viaduct aan de Lammenschansweg, dat het industrie terrein aan de Trekvlietweg moet ont sluiten, klaar zal zijn. De heer De Hosson verheugde zich er over, dat de wethouder het Haag se systeem van winkelverdeling in de nieuwe wijken wil bestuderen, maar was niet tevreden over het antwoord betreffende de garages in deze wij ken. Spr. bedoelde niet alleen auto stalling maar ook verzorging, zodat een auto-bezitter, die pech heeft, in de wijk geholpen kan worden. Als de wethouder het beetje onoverkomelij ke lawaai van dergelijke garages een bezwaar vindt, moet hij ook het slui ten der ramen verplichtend stellen, wanneer een huisvrouw zingt. Want dat kan soms verschrikkelijk zijn. Spr. betreurde de uitlating van de heer Van der Hoeven (P.v.d.A.) over een tekort aan goede verstandhouding tussen gemeentebestuur en midden stand, omdat het toch al moeilijk ge noeg is een goede verstandhouding te kweken. Hij was niet tevreden over het ant woord van de wethouder over het ef- ficiency-onderzoek. Sprekend over het stadsschoon wees de heer De Hosson op de af schuwelijke fietsentent op het Waag- hoofd en hoopte, dat deze stalling spoedig zal verdwijnen. Er is immers ook een fietsenstalling in de Mari- denmakerssteeg. Tenslotte wees spr. op de groeien de goodwill die de V.V.V. in Leiden heeft, getuige het stijgende ledental. Het had inmiddels half twaalf ge slagen, zodat loco-burgemeester Men ken de vergadering schorste tot Woensdagavond zeven uur. FIGENLIJK IS ER AL EEN SPOORWEGOVERGANG bij de Lammenschansweg. Maar vraag niet hoe! School- jongens, die aan de Verlengde Lammenschansweg wonen en dus om moeten lopen over de Herenstraat, nemen soms een korte weg door over het prikkeldraad te klimmen op de hoek LammenschanswegKastanje- kade. Kort maar gevaarlijk! Ook zij zien met ongeduld uit naar de bouw van het viaduct. (Foto: „De Leidse Courant") Gevestigd In do week van 16 tot en met 21 November. N. Basler, echtg. van Kanus, hulp in de huish., Maresin- gel 51a; L. H. del PradoDe Beer. ana- lyste, Akkerhof 53; J. van Berkel en fam., marechaussee, Beijrincklaan 17; R. Besangon, R. en Schiekade 111; A. Bie- mond, J. van Goijenkade 37; C. Bodrij en fam., kleermaker, Kolfmakersteeg 13; B. F. van WeerenBoer en fam., huis houdster, Prinsenstr. 67; S. D. Does, Ra penburg 131; W. J. de Booij en fam., uitv. kabelleggen, Hof laan 28; J. G. P. van den Broek, verpleegster, Maredijk 149; L. de Bruijn en fam., fitter. Hoge Rijndijk 156: P. van der Burg. korp. ge- schutskonstabel KM. Beijrincklaan 21; J. Dienaar en fam., straatmaker, Hoflaan 16; J. van Duijn, wed. van Zwaan, Kaarsenmakersstr. 7; J. M. van Duijn, huishoudster, Van 't Hoffstr. 7; T. E. Faatz, laborante, a. b. ws. ligg. Morssin- no. 5; R. Fieschi en fam., na tuurkundige, Rijnsb.weg 14: P. J. A. M. A. Fontaine, arts, Leeuwerikstr. 45; P. van der BurgFranck en fam., Beije- rincklaan 21; J. Friedhoff, kok, Clara- steeg 2; J. M. Futoran. J. de Wittstr. 45; Groen, winkeljuffrouw, a.b. „Us Wente", ligg. L'tr. Veer; H. Heij, korp. schrijver KM, Noordeinde 2a; J. M. van Huissteden, sergeant KL, Morsstr. 62-64; C. T. van 't Hul, Rapenburg 84; P. Ivic, universiteit, Zoeterw.singel 55; J. Jongeneel en fam., metallurgisch analyst, Beijerincklaan 33; J. H. Jost, Nieuwe Rijn 40; A. H. Katsma, Zoeterw.singel 18; J. W, Keveling, dienstbode, Narm- straat 1; L. A. H. van Kimmenaede, De Sitterlaan 13a; J. J.van Kleef, verpleeg ster, Lorentzkade 45; J. D. Korevaar en fam., adj. wetensch. ambt. rijksuniv.. Akkerhof 54; E. W. Kroll, R. en Schie kade 116a; J. A. M. van Kuijk, dienst bode, Rapenburg 36; J. M. Kuijl en fam., electro-tech., Suringarstr. 7; C. van de Lagemaat en fam., chauffeur, Akkerhof 54; J. Lette, Hoge Morsweg 120; M. H. J Loe, Rijnsb.weg 10; H. Logger en fam., ambt. rijksuniv., Hoflaan 42; W. G. A. Lommen en fam., koopman, Rijnsb.weg A. H. J. J. Mecrtens, Plantsoen 81; H. G. SieraMeeuwissen, Transvaalhof 11; C. J. van der Meij, mach. bankwer ker. Lusthof laan 3C; A. Meijer, hulp in de huish., Oude Vest 89; H. F. Möller, Vinkenstr. 4; C. Nasveld, stoker I KM, Transvaalkade 3a; G. N. Noort, dienst bode, Rijnsb.weg 34; M. T. van den Nou- land. verpleegster, Rijnsb.weg 10; AM. I. Nouwen, Rijnsb.singel 18; J. P. N. Paulides en fam., militair, Wasstraat 21; W. M. A. Pleij, verpleegster, v. d. Waalsstr. 17; C. van Prooijen, Nieuw - steeg 31; J. van Putten en fam., straat maker, woonwagenkamp; L. Quist en fam., wachtmeester rijkspol., Hoflaan 40; E. R. Reddingius, Plantsoen 93; J. de Rijk, kantoorbediende, Tib. Siegenbeek- straat 17; H. Rijnsburger, stoker I KM, Alexanderstr. 35a; M. C. van Schie, Haagweg 47; J. W. Schmieman en fam., militair, Boerhaavelaan 21; F. J. M. techn. ambt. gem.werken, Hoflaan 32; F. L. Sep en fam., klerk gasthuis, Dijk- straat 29; P. Slootweg geh. met Kok en fam., Alb. Verweijstr. 12; M. Sifnéos, Boerhaavelaan 16; J. S. Slof en fam., huisknecht, Rijnsb.weg 100; W. Spaans, verpleegster. Rijnsb.weg 10; P. Sijtsma, constr. bankwerker, 3 Octoberstraat 17; Z. Szirmai, hoofdambt, der RU Leiden, Warmonderweg 37; J. A Tasseron en fam., ambt. univ. bibliotheek, W. Rozen straat 50; A. F. E. Teixeira de Mattos (Jonkhr.), Aalmarkt 16; H. A. Tolhoek en fam., natuurkundige, Akkèrhof 41; J. M. Tonkelaar en fam., Hogewoerd 150; J. M. Verhoef, Haagweg 47; H. M. C. v. Vorst, wijkverpleegstre. Ie Binnenvest gracht 30; H. M. EldersWillemsen, Weidehof 52; S. Winkel en fam., beton werker, 4e Binnenv.gracht 10; C. H. Zit- ter en fam., schrijver KM, Alb. Verweij- straat 20; S. Zwirs, timmerman, Mid delstegracht 22. Vertrokken in de week van 16 tot en met 21 Novebmer. C. J. M. Lagendijk Baan, Cobetstr. 10, Delft, Markt 37; E. C. Balster, H. Morsweg 16, Hilversum, Minckelersstr. 12; J. C. 't HartBeek man, H. Morsweg 31, Leiderdorp, Mei doornstraat 26; A. E. Bergink, Rijnsb. weg 10, Enschede, Hengelosestr. 235; J. C. Bergman, Choorlammersteeg 1, Nieuw Zeeland; E. M. C. de Bois, Rood- borststraat 28, Utrecht, Vismarkt 21; E. J. Breedeveld, Ten Katestr. 2b, 's Gra- venhage, Mauvestr. 28; C. v. d. Broek, Rijnsb.weg 140, Schiedam, Rotterd.dijk 252b; E. J. Entrop, Lorentzkade 44, Schiedam, Schoolstr. 15; M. P. C. Halve, Pelikaanstr. 1, Tilburg, Oude Dijk 1; E. A T. 't Hart, Vondellaan 1, Leiderdorp, Meidoornstr. 26; M. H. de GrootVan Hees, St. Jacobsgracht 20, Leiderdorp, Achthovenseweg 58; J. G. Heykoop, Wasstr. 55, Boskoop. Zijde 312; G. G. v. d. Hoeven, J. v. Goijenkade, Rotterdam, Vijverlaan 94; M. H. v. d. Kleij. Mors weg 110, Noordwijk, Langeveld 29; R. E. MetselaanKreb en fam., H. Morsweg 54, Duitsland; A. L. van Leeuwen, Fagel- straat 38, Zevenhuizen, Noordeinde 8; A. Leeuwin en fam., I-Iaarl.str. 54b, Wasse naar, Pr. Marielaan 34; P. C. Luijnen- burg, Floresstr. 30, Voorschoten, Hya- cinthstraat 11; J. F. v. d. Meijden, Lom bokstraat 92, Warmond, Mgr. Aengenent- laan 1; F. F. OoldersMeijer, Marnix- straat 10, 's Gravcnhage. Usselincxstr. 103; F. Moes, Merclstr. 43, Schiedam, v. Bevercnstr. 46c; J. Moro Menendcz, Le vendaal 29, 's Gravcnhage, Waalsd.weg 23; M. Nieuwkerk, Koninginnelaan 38, Boskoop, B. Colijnstr. 149; M. L. Rijn hout, Herenstr. 115, Den Helder, Buiten haven 5; L. Schipaanboord en fam., Vreewijkstr. 9, Leiderdorp, Meidoorn- straat 22; J. C. Sluijter. St. Jacobs gracht 1, Schiedam, Hoogstr. 44; L. Spreij, De L. Kanterstr. 32, Alphen aan den Rijn, Hoorn 17; T. G. C. Spijker, Joh. de Wittstr. 44, Utrecht, Stationsdw.- straat 2 bis; J. C. F. Tjerks, v. Olden- barneveltstraat 36, Oegstgcest, Juffer- mansstraat 44; C. W. Uphoff, le Binnen vestgracht 6, Leiderdorp. Koningstr. 20; W. H. Verberg, Herenstr. 43b, Weert, Kazernelaan 101; M. M. de Vries, Nieuw- steeg 31, Amsterdam, Keizersgracht 186 hs.; C. de WaterWarmond, Banka- straat 20, Dordrecht, Kromhout 102a; J. L. Webster, a.b. „Moedcr's wil", ligg. Langegracht t.o. nr. 117, Haarlem, Pijn boomstraat 45; J. R. Wolf, Marediik 139, 's Gravenhage, Stalpertstr. 73; P. G. van Zijp, Rijnsb.weg 10, Amsterdam, Marine werfkade 9. Winkelsluiting tijdens de Leidse Lichtweek Het secretariaat van de Afd. Unie voor Leiden en Omstreken der drie samenwerkende organisaties van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden bericht ons het volgende: In onderling overleg tussen de Leidse Middenstand, het Groot-Win kelbedrijf en de afd. Unie, werd on der auspiciën van de wethouder van Sociale Zaken een modus gevonden in de moeilijkheden ten opzichte van de latere winkelsluiting in verband met de Lichtweek en St. Nicolaas- viering. Het resultaat is reeds mede gedeeld in.de pers. De afd. Unie werd toegezegd, dat voor de gemaakte extra uren, de werkgevers geadviseerd zouden wor den, het personeel in een of andere vorm compensatie te geven. De afd. Unie vertrouwt dat alle werkgevers hieraan gehoor zullen geven. Gezien de verwachte drukte, Lei den is omgetoverd in een Lichtstad, verzoekt de afd. Unie het publiek zo vroeg mogelijk zijn inkopen te doen en niet te wachten tot aan het slui tingsuur en/of de laatste dag. Winkelier en bediende zullen U zeer dankbaar zijn. Maakt het winkelen voor allen tot een genot, dus winkelt zo vroeg mo gelijk. Rijdt niet „met de drank in"

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7