Koningin Juliana ontving zuurtje van Zwarte Piet De musicus zou even helpen St. Nicolaas Geschenken Vrouwe Justitia bij Bacchus Felle brand verwoestte een circus DE DOLLE MUSKETIERS" Het „Fruitpaleis" s enige nette Meisjes Leerling-Kok fttb« l.ttienswl J'nnooöl Administratieve kracht m DOUWE EGBERTS Friesche HEERENBAAI MAANDAG 23 NOVEMBER 1953 ut lEIUSE CUUKAN1 l'WEEDE BLAD - PAGINA 1 St. Nicolaas veroverde Amsterdam „Is Uw visum geheel in orde Honderdduizenden Amsterdamse kinderen en hun ouders hebben Za terdagmiddag de traditionele en glo rieuze intocht van Sint Nicolaas in de hoofdstad des rijks aanschouwd. Ko ningin Juliana met haar jongste twee dochters, de prinsesjes Marijke en Margriet, bevonden zich aan boord van een boot der rijkspolitie toen de Stoomboot uit Spanje langs het Cen traal Station naar de Prins Hendrik kade voer. Even later embarkeerden zij bij de aanlegsteiger voor de 'Sint Nicolaas- kerk en sloegen van hier af de aan komst van de grote kindervriend ga de. Ook de eerste burger der stad, mr. d'Ailly, had zich bij het koninklijke gezelschap gevoegd. En terwijl „Zie ginds komt de stoqmboot.als welkom uit de duizenden kinderkelen klonk en de klokken beierdén zette Sint voet aan wal. Terstond schoten twee marechaussees hoffelijk toe om bij Sint te informeren of hij wel een visum had. Dit bleek het geval te zijn; Sinterklaas had toestemming ge kregen om twee weken in Nederland te verblijven om aldaar zijn verjaar dag te vieren, zo stond op een zeer officieel Spaans document te lezen. Honderdduizenden kinderen. Nadat aan de wettelijke formalitei ten was voldaan spoedde de Sint met zijn knechten zich naar de lands vrouwe met haar kinderen en de autoriteiten om hen allen hartelijk te begroeten. Sint's secretaris, Don Pelseros, bleek op verbluffende wijze de Nederlandse taal te beheersen en hij offreerde de twee prinsesjes een zuurtje. „Moeder ook eentje?" zo vroeg hij, en lachend nam de koningin een zuurtje uit het haar voorgehouden rolletje. Ook de Amsterdamse stede maagd, die zich in Sint's gevolg be vond, begroettte op gracieuze wijze H. M. Intussen had de jeugd zich niet onbetuigd gelaten en telkens weer klonk het luide gejoel „Piet, Piet" uit de dicht opeengepakte jeugdige toe schouwers op. Toen begon de intocht van de Sint, en zette de lange kleurige stoet, waarin 16 praalwagens en 10 muziek corpsen meetrokken, zijn twee uur lange tocht door het centrum van Amsterdam, dat een vlaggenzee was en waar op trottoir, daken, balcoms en bomen jong en oud Amsterdam uren had staan en zitten te wachten om de Sint in Aemstels veste te zien binnen trekken. Nooit meer scheren! Indien u in het bezit wilt komen van een middel, dat u zich nooit meer behoeft te scherenStuur dan ƒ2.50 naar onderstaande adres." Vol verrassing lazen vele Limbur gers enkele weken geleden deze niet direct fraai gestelde adverten tie in hun lijfblad en daar scheren altyd een lastige bezigheid is, zodra men de sensatie van een 16-jarige te boven is gekomen, stuurden velen een knaak naar het adres en popelden van verlangen om het middel in him bezit te krijgen. Nu lang behoefden de ongeduldi- gen niet te wachten, want per ke rende post kwam het antwoord: Laat je baard staan! Nee, de teleurgestelden vonden het helemaal niet leuk maar wat minder leuk was voor de ondernemende jon geman, die dit adviesbureau exploi teerde, de politie vondt het ook niet grappig. De rechter vond het echt flauw, maar beschikte over voldoende ge voel voor humor, om de jongeman niet (financieel) kaal te scheren; het werd /15,boete. Breekijzers moesten hem weer bevrijden Zaterdagnacht te 12 uur besloot een Amsterdammer om de nieuwe Zondag te openen met het kopen van een pakje sigaretten en teneinde dit plan werkelijkheid te doen worden, deponeerde hij 4 kwartjes in een auto maat aan het Weesperplein. De automaat bleek echter niet be rekend te zijn op de kleine kolen- schopjes, die hij doorgaans zijn han den noemt en daarom bleef de man teleurgesteld voor de automaat staan, onmachtig het pakje uit het laadje te pakken. Een hooggestemd musicus, die langs kwam, zou hem eens even helpen. Rap verdween zijn hand in de auto maat, maar op de terugweg bleef hij haken aan zijn ring en hoe hij ook wrong en trok, zijn hand bleef in de automaat. Het werd 'n benauwend geval en ten einde raad rende de onfortuinlijke koper naar de politie, die onmiddellijk met breekijzers naar de plaats des onheils vlood. Daar stond de wanhopige musicus nog steeds aan de automaat geklonken en de politie had een klein kwartiertje werk, voordat zij het laadje zover naar buiten had, dat de hand van de musicus de vrijheid weer kan kie zen. Nauwelijks schoot de hand naar buiten, of het laadje met het pak je sigaretten klapte naar bin nende ongelukkige Amsterdam mer kreeg een sigaret van de po litie. Inplaats van kaarten. Enige en algemene kennisgeving. tVol diepe droefheid geven wij U kennis van het nog geheel on verwacht overlijden, na een langdurig geduldig gedragen ziekte, tijdig voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk, van mijn innig geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder, Doch ter, Zuster, Behuwdzus ter, Tante en Nicht ALIDA CORNELIA MARIA v. VELDHUIZEN Echtgenote van CORNELIS MARIA KARREMANS in de leeftijd van 42 j. C. M. KARREMANS kinderen en verdere familie. Leiden, 22 Nov. 1953. Oude Rijn 9. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Woensdag 25 Nov. a.s. in de Par.- kerk O. L. Vr. Onbevl. Ontv. (Hartebrug) te 7 uur, 7.45, 8.20 en 9.30 u., waarvan de Plechtig Gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 u., waar na de begrafenis vanuit de kerk te 11 uur op het R. K. Kerkhof Zijlpoort. De overledene is opge baard in de Rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Bezoekuren: 9—11, 3—4, 6—8 uur. Rozenkransbidden Maan dagavond te 7.30 in de Rouwkapel en Dinsdag avond na het Lof pl.m. 7.45 uur in de kerk. t Voorzien van het H. Oliesel overleed, ge heel overgegeven aan Gods H. Wil na een langdurig lijden, nog onverwacht mijn innig geliefde Man en onze zorgzame Vader, Be huwd en Grootvader, Broer, Behuwdbroer en Oom de Heer LEENDERT VAN ZANDWIJK in de leeftijd van 56 j. Echtgenoot van Mevr. CATHARINA DE HAAS Uit aller naam, C. VAN ZANDWIJK —DE HAAS Leiden, 21 Nov. 1953. Kooipark 3. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Bezoekuren 1 aldaar van 911, 34, 6—8 uur. Rozenkransgebed aldaar Maandagavond te 7 uur. Dinsdagavond te 7.30 u. in de kerk. 2963 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden Woensdag 25 November a.s. in de pa rochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef te 7 en 7.45 uur, waarvan de gezongen H. Mis van Requiem te 7.45 uur, waarna de begrafe nis vanuit de kerk te 10 uur op de R. K. Be graafplaats „Zijlpoort." DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde zoon JACOBUS BARTHOLOMEUS I LANGEVELD betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder de WelEd. Zr. Gel. Heren Doctoren, de Eerw. Zusters van het St. Elizabeth Zie- i kenhuis te Leiden voor de j voorbeeldige verzorging èn verpleging tijdens zijn ziekte; zijn vrienden en de heer J. M. van der Kooij voor de keurige uitvoering der begrafenis. J. LANGEVELD E. G. LANGEVELD- ROODAKKERS 2* Prentenboeken, Kleur boeken, Sprookjesboeken, Schetsboeken, Sinterklaas boeken, de nieuwste ogen- boeken, Aankleedpopboe- ken, Klokkenboeken, le Leesboeken, Kinderlees boeken, Toverkleurboeken, Dieren- en Poppenboeken met geluid. Enorme sorte ring. Billijke prijzen;! Pa pierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 681 het aloude adres TEXTIELHANDEL Mare 92 - Tel. 25424 MIDZA-ZAAK <2 Schrijfbureau's, Boe kenkasten, vuurduvels, ka chels, kook-, water-, was- en veevoederfornuizen, slobber-, regen-, was- en spekkuipen, ladders, paar- deruiven, golfplaten, bas cules, gewichten. A. J. Hartwijk, N. Beestenmarkt 7—9, tel. 26627—24013, gal vaniseren, vertinnen, her stellen enz. 680 2? Reparaties aan alle uur werken. Gouden en Zilve ren voorwerpen geschieden eigen werkplaatsen Onze jarenlange ervaring garandeert U eerste klas vakwerk spoedig en billijk ,De Goedkopere Zaak" S. v d Water en Zn, Haar- lemmerstraat 185 Telefoontjes worden dagelijks geplaatst Slachtoffer getuigde De Leeuwarder Rechtbank heeft Zaterdag de zitting gehouden in café Beerstra te Drogeham om ter plaat se een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden op het ogenblik, toen een der bezoekers een levens gevaarlijke messteek in de buik had opgelopen. Ter zitting van de rechtbank te Leeuwarden had de verdachte, een 54-jarige grondwerker verklaard, te genover de gestokene te hebben ge zeten aan een tafeltje waaraan nog meer personen hadden plaats geno men, zodat hij onmogelijk de steek kon hebben toegebracht. Een 18- jarige getuige verklaarde echter, dat verdachte naast de mishandelde heeft gezeten. In de zitting te Dro geham, waarvoor van de zijde van de dorpelingen grote belangstelling bestond, verklaarde het slachtoffer naast verdachte te hebben gezeten. Hij 'had direct gezegd, dat deze hem had gestoken. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir bij het bepalen van de straf rekening te willen houden met het feit, dat de mishandeling door verdachte is gepleegd in een ogen blik, toen hij door drankmisbruik buiten zijn zinnen was en dat het ge schied is in een streek, waar het mes wat al te los in de zak zit. De eis luidde 1 y2 jaar gevangenisstraf. De verdédiger bepleitte vrijspraak op grond van het feit, dat het wettig bewijs niet is geleverd. Een verzoek om directe invrijheidstelling werd door de rechtbank geweigerd. „FRAUDES BIJ LEGER- DE DOOD AARZELDE DOCH GING VOORBI) Zaterdagmiddag arriveerde een kleine personenauto, die drie Am sterdammers vervoerde, aan de on bewaakte overweg te Breukelen, die geheel door huizen omgeven is, zo dat het verkeer practisch geen zicht heeft. Toen de auto tot 'n paar centimeter r,r™ voor de rails genaderd was, kwam LEVERANTIES NEMEN NIET TOE" Qm een hoek de sneltrein uit Utrecht Vele Kamerleden hebben zich on- gerust gemaakt over een naar hun zeggen steeds toenemend aantal fraudes bij legerleveranties. De minister van oorlog heeft ech ter in het voorlopig verslag over de oorlogsbegroting bekend gemaakt, dat het hem niet bekend is, dat het aantal fraudes toeneemt. De minister legde voorts uit, dat bij het verlenen van opdrachten steeds een nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld naar de financiële draagkracht en de technische outilla ge van de toekomstige leverancier. De bestuurder moest in de fractie van een seconde beslissen en hij ging boven op zijn voetrem staan. Na twee eindeloze seconden vloog de trein langs de auto voorbij en greep kop lampen en een gedeelte bumper mee. Als door eén wonder werd de wagen niet meegesleurd en toen na 300 me ter de sneltrein tot stilstand kwam, konden het opgeluchte treinperso neel en de sidderende passagiers een ongedeerde auto-inhoud vinden, terwijl de auto-zelf niet zo zwaar be schadigd was, dat zij niet meer ver der kon rijden. Jumbo redde zich wel Gezworen kameraden Toen drie mannen, die Zaterdag avond diverse café's in de hoofdstad hadden bezocht, tegen sluitingstijd een café aan het Rembrandtplein wilden verlaten, miste een van hen een bankbiljet van 100, Op aanwijzing van de benadeelde met drie motorspuiten uit naar de tje van de afgebrande materialenl schuur is gescheiden. .1 Geruime tijd na het begin van de In het winterverblijf van het cir- brand waren nog verscheidene paar- cus Bever is gisteravond omstreekt den zoek. De olifanten en de kame- half twaalf brand uitgebroken. Het jen heeft men op de verkeersweg gehele circusmateriaal behalve het Breda—Terheyden kunnen opvan- grote tentdoek, dat in reparatie was, gen. Voordien was een der opge- is een prooi van het vuur gewor den. De dieren konden worden gered. Direct na het ontdekken van de brand rukte de Bredase brandweer is een van zijn metgezellen door de politie aangehouden, verdacht van de beroving. Hoewel de arrestant zeide, zich niets meer te herinneren, werd op hem een bankbiljet van 100, gevonden, zodat, aldus de politie, op hem een ernstige verdenking rust. Hij zal voor de officier van justitie worden geleid. gemeente Terheyden, waar het cir cus verblijfDlaats had gekozen. De materialenschuur brandde echter geheel uit. Het gelukte evenwel de stal en de oefenpiste te behouden. De dieren wist men te redden door de touwen door te snijden, waarme de zij waren vastgebonden in de stal, die slechts door 'n één-steensmuur- jaagde olifanten echter gestruikeld en in een sloot terecht gekomen. Het dier wist zich op eigen kracht uit het water te redden; het is toen doorgelopen en heeft zich daarna met zijn kop door de achterdeur van een boerderij gewrongen. In de keuken heeft het dier met zijn slurf een grote ravage, vooral onder de potten en pannen aangericht, voor dat men hem uit zijn benarde positie heeft kunnen bevrijden. Noch de schade, noch de oorzaak van de brand is bekend. tt (47) Jeroen die brief krjg je \{Weeeée..Moet niet!Val zun StaatszakenHbne/ hebbennnhj 3 dagen massa verkoop BEGINT DINSDAG 9 UUR. ALLES PER 2VS Kg. Sterappels 35 ct Groninger Kroon 35 ct Extra Bellefleuren 40 ct Zoete Stoofappels 45 ct Goudreinetten, moes 35 ct Goudreinetten H. H. 45 ct Goudreinetten 1ste 55 ct St. Remyperen 55 ct j Banaanappels extra 55 ct Notarisappqls extra 70 ct1 Zoete Jasappels extra 60 ct Jonathan appels 80 ct Handappels, klein 25 ct Zakken en tassen meebrengen. J. W. DIRKSE Haarlemmerstraat 75. GEVRAAGD: niet beneden 18 jaar en een Snackbar PETER LEENEN Aanmelden: Gangetje 14. "2 Te koop aangeboden Baby uitzet o.a. 24 luiers, 8 iruitjes enz. wegens te leurstelling, alles nieuw, waarde 71.voor 55. Br. onder no. 677 bureau van dit blad. 2* Wegens emigratie aan geboden merk Sleestofzui ger, 125 volt, met slang enz. Philips radio 3 golfb. houten kast. Dames sport- fiets (nieuw), na 6 uur. Oosterkerkstraat 12. 676 Royal Typewriter (Holland) N.V. OOSTERKERKSTRAAT 11, LEIDEN. vraagt voor indiensttreding per 1 of 15 Januari 1954 Vereisten: 18 tot 21 jaar. diploma Mulo. praktijkdiploma Boekhouder of bezig met studie hiervoor. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met volledige in lichtingen worden op korte termijn ingewacht bij de personeels-afdeling van de N.V. 2962 Café met Vergunning In Leiden ter overname aangeboden een café met vergunning, woningruil verplicht. Benodigd kapi taal 3000.—. Br. onder no. 2958 bureau van dit blad. gevraagd. Brieven met in lichtingen onder no. 2965 bureau van dit blad. Bij de Afdeling Bevolking, Burgerlijke Stand en Mili taire Zaken van de Gemeente-Secretarie van Leiden kan geplaatst worden een jonge mannelijke Leeftijd pl.m. 22 jaar. Goede schoolopleiding ver eist (Mulo of H.B.S. 5-j. c., of daarmede gelijk te stellen opleiding), alsmede vlot typen. Eigenhandig geschreven sollicitaties met volledige inlichtingen worden binnen 7 dagen ingewacht bij de Gemeentesecretaris, Stadhuis, Leiden. 2957 Abonneert U op „Sursum Corda" j^erstmis is het feest van onderlinge goed heid. Koop tenminste één kerstkaarsje voor de actie .MENSEN IN NOOD- Geef alleen Uw naam en adres op aan futprtLQ/o/t De rest komt dan In orde Het kaarsje wordt bij U thuis bezorgd. Daar kunt U ook alrekenen. Het kost één dubbeltje per stuk. Koon rr* KuurSjP A (geel) 70 ct. 1 per pakje Paars 60 ct. Jvan 50 9ram Ook in verpakkingen van 100 en 250 gram

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8