Sigarettenaansteker werkte Spoorwegwachter veroorzaakte door verzuim dodelijk ongeval Per minuut ging in Sassenheim 20*000 liter water de lucht in Twintig babies maakte hun opwachting bij jubilerende arts MAANDAG 23 NOVEMBER 1953 3E LElÜ-ït UJUKANl EERSTE BI.AD - PAGINA 2 Twee woningen uitgebrand Een felle uitslaande brand heeft gisteravond om half zeven de bin nenstad van Deventer opgeschrikt Een woning werd geheel en een twee de gedeeltelijk door het vuur ver woest, tetwijl in een bakkerij water schade werd aangericht. Bij het vullen van een cigaretten- aansteker in een van de woningen geraakte het meubilair als gevolg van een steekvlam uit de aansteker in brand. In korte tijd stond de ka mer in lichter laaie en sloegen de vlammen door de gesprongen ruiten naar buiten. Direct werd groot alarm gegeven. De brandweer rukte met veel ma teriaal naar de nauwe straat uit. Met vier stralen werd het vuur, dat zich inmiddels naar het achterste gedeelte van de woning en naar het daarboven gelegen woonhuis een weg had gebaand, bestreden. Na on geveer twintig minuten waren de brandweerlieden de vlammen mees ter. Het woonhuis op de eerste etage was toen echter al geheel uitge brand, terwijl de daarboven gelegen woning voor een deel was, verwoest. Veel bluswater was in het toedrijfs- gedeelte van de op de begane grond gelegen bakkerij terecht gekomen Hulp in nood beloond Dijktreinconducteur bezoekt Nederland Na de watersnood in ons land, nam de Amerikaanse conducteur Fred Hotchkiss het initiatief voor de zg. dijktrein, waarmee 10.000 dollars en tal van goederen voor onze getroffen landgenoten werden bijeengebracht. Deze Amerikaanse conducteur is nu door de Nederlandse spoorwegen in staat gesteld een kijkje in ons land te komen nemen en zo arriveerde hij gisterochtend vroeg met zijn echt genote te Rotterdam aan boord van het s.s. Nieuw Amsterdam. Het echtpaar Hotchkiss is voor de eerste maal in Europa. Vrijdag vertrekt het echtpaar naar Parijs en de „Liberté", die op 4 De cember a.s. uit Frankrijk vertrekt, zal het echtpaar weer terugbrengen naar de Verenigde Staten. „WAAR ZUN DIE KLOMPEN NU?" Na aankomst Zondagochtend in Rotterdam, heeft het echtpaar een autotocht gemaakt. Achtereenvol gens werd een aantal bezienswaar digheden in Delft, Den Haag, Haar lem en Schiphol bezocht. De reis ein digde in hotel Des Pays Bas te .■ib Utrecht, waar de gasten tot Vrijdag logeren. Eigenlijk was Hotchkiss 9 na afloop toch niet geheel voldaan, want hij had op zijn honderden kilo meters lange tocht nog geen Hollan der op klompen gezien. Hij was hier over zeer verwonderd, want zijn spoordegpresident had hem anders ingelicht. Op zijn vraag door wie hij in Rotterdam van de boot zou worden afgehaald, was hem gezegd, dat. hij op de boot de N.S. vertegenwoordi ger zeker direct zou horen aanko men, want deze liep immers op klom pen. en had daar schade veroorzaakt. De grootte van de schade is nog niet bekend. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Gemaskerde overval op Apeldoornse chauffeur Op de Beukelsweg te Rotterdam is Vrijdagnacht een 62-jarige chauf feur uit Apeldoorn door een onbe kende gemaskerde man aangevallen en met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, naar hij aan de politie heeft medegedeeld. De chauffeur, die in dienst is van „The American Cleaning Service" uit Apeldoorn, had om half twee het fi liaal van deze firma aan de Beukels- weg bezocht. Toen hij de deur op slot deed, kreeg hy, volgens zijn zeggen, plotseling van achteren een klap op het hoofd, waardoor hij enigszins versuft raakte. Weer kwam de aan valler op hem toe, waarop de chauf feur luidkeels om hulp riep. Zonder zich daarvan iets aan te trekken, greep de aanrander de chauffeur vast. Deze had toen echter de te genwoordigheid van geest naar zijn achterzak te grijpen en te roepen: „Ik schiet je kapot". Daarop deinsde de aanrander terug en stapte in een auto, waarmee hij met gedoofde lich ten, wegreed in de richting van de Aelbrechtskade. Toch kon de chauf feur, die de wagen achtervolgde, nog het nummer noteren. De politie stelt een uitgebreid on derzoek in. Twee politiemannen, die de chauffeur Brandwijk ontmoetten op de Heemraadssingel, brachten hem naar het bureau Oostenvantstraat, waar hij werd verbonden. Het signa lement van de aanrander luidt: circa 40 jaar, ongeveer 1.72 m. lang, beide stoffe jas. Voor neus en mond had hy een zwarte lap gebonden. Nederlandse marechaussee in Oostenrijk verongelukt Een 42-jarige Nederlandse auto monteur uit 's-Gravenhage heeft Zondagavond op de Wurzenpas op weg naar Villach in Karinthië (Oos tenrijk) de macht over zijn perso nenauto verloren, toen hij van een steile weg naar beneden reed. De auto kwam tegen een hek terecht en bleef in een greppel liggen. Een der inzittenden, een 34-jarige Nederlandse Rijkspolitieman uit 's-Gravenhage, die uit de naar be neden suizende auto sprong, liep ern stige hoofdletsels op en kwam om het leven. De bestuurder werd licht en een medereiziger, een 46-jarige Duitser, dameskapper uit 's-Gravenhage, die naast hem zat, zwaar gewond. De beide gewonden werden naar het ziekenhuis van Villach overge bracht. DELEN VAN VERONGELUKT VLIEGTUIG BIJ URK GEVONDEN. De pogingen om door middel van dreggen in het IJsselmaer iets te vin den van de „Thunderjet" en zijn be stuurder, die Donderdag 12 Nov. j.l. naar aangenomen mag worden in het gebied tussen Urk en Lelystad is verongelukt, zijn nog niet met succes bekroond, doch wel heeft men op de kust van Urk enige aangespoelde onderdelen en uitrustingsstukken gevonden waaruit blijkt dat inder daad het ongeval in deze omgeving moet zijn geschied. Omtrent de positie van het vlieg tuigwrak is nog niets zeker. De op sporingswerkzaamheden worden voortgezet. PRINS BERNHARD TERUG Prins Eernhard is om half een he denmiddag met zijn reisgezelschap op het vliegveld Soesterberg geland. BRANDWEER IN HET '.GOUD Aetherklanken DINSDAG. Televisie-programma. AVRO. 20.15—21.45: 1. Televizier. 2. „Glückliches Ende am See", film. 3. „Rond het Rembrandsplein". HILVERSUM L 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gram. 7.15 Idem. 7.45 Morgengebed en liturg, kalender. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 „Lichtba ken", caus. 10.00 v. d. kinderen. 10.15 Schoolradio. 10.35 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.3012.33 Land en tuinb.meded.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nws. 13.20 Lunchconc. 14.00 Gevar. progr. 14.50 Omr. ork. en solist. 15.30 Ben je zes tig! 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Fe licitaties v. d. jeugd. 17.45 Regerings- uitz.: G. Sluizer: „Radio Nederland Wereldomroep". 18.00 Rhytm. muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Abraham", hoorsp. met muz. (In de pauze: Gram). 22.15 Kamer orkest en soliste. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kalender. 23.00Nws. 23.15 Residentie-ork. en solist. 23.5524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dapopening. AV RO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Geestelijke liederen. 9.30 Voor de huisvr. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Sopr. en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Gevar. muz. 14.00 Amerikaanse muziekkaleidos- coop. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.06 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Gram. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Gevar. muz. 19.00 Voor de kin deren. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 Mil.ork. 19.35 Pianorecital. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Lichte muz. 21.35 Meded. 21.40 Lichte muz. 21.50 Tiroler muz. 22.30 Buitenlands overz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 „New York calling". 23.2024.00 Gram. Politieman door trein vermorzeld In de nacht van Vrijdag op Zater dag is wederom door nalatigheid van een overwegwachter een ernstig treinongeluk gebeurd, dat aan een 31-jarige politieman uit Utrecht het leven heeft gekost, terwijl zijn col lega met een shock in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De politiemannen, die juist hun dienst beëindigd hadden, keerden via de overweg aan de Concordia- straat te Utrecht naar huis,, toen ge heel onverwacht een trein naderde, terwijl zij midden op de overweg wa ren. De trein greep een hunner en ver morzelde hem; de tweede werd niet geraakt maar kreeg door de hevige schrik een shock, die overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk maakte. De overwegwachter, die in arrest Onjuiste telling bij stemming In de gemeenteraadsvergadering van Den Haag van 16 November jl. is aan de orde geweest het voorstel tot benoeming van een eerste ge neesheer bij de gemeenteziekenhui zen. De voorzitter van het stembu reau, dat de uitslag van de stem ming heeft opgenomen, deelde ter vergadering mede, dat op de heer P. S. Blom 22 en op de heer C. K. V. van Dommelen 20 stemmen waren uitgebracht. Daarop verklaarde de burgemeester dat de heer Blom be noemd was. B. en W. delen thans de raad me de, dat naderhand gebleken is, dat op ieder der candidaten 21 stemmen zijn uitgebracht. De vraag is nu welke procedure moet worden gevolgd. De werkelijke uitslag van de stem ming was een staking van stem men, Het is niet mogelijk, zoals vol gens het reglement van orde nodig zou zijn geweest, een herstemming te houden en daarna zouden de stemmen andermaal staken tot lo ting over te gaan, omdat ingevolge art. 58 der gemeentewet c.q. loting onmiddellijk had moeten volgen op de eerste stemming en dus in dezelf de vergadering van de raad had moeten plaats vinden. De raad zal zich thans opnieuw over deze be noeming dienen uit te spreken. Der halve bevelen B. en W. andermaal voor de benoeming van een eerste geneesheer (internist) achtereenvol gens aan de heren Blom en Van Dommelen. Wanhopig echtpaar stak eigen woning in brand De rijkspolitie te Voorst heeft een 23-jarige expeditieknecht en diens jonge echtgenote in hechtenis geno men wegens brandstichting in hun woning. Het echtpaar woonde in by een we duwnaar en had schulden. De man heeft bekend, dat hij, om uit die schulden te geraken, met zyn vrouw had afgesproken het huis in brand te steken om zo aan de verzekerings gelden te komen. De vrouw heeft Donderdag brand gesticht, toen de weduwnaar niet thuis was. Het huis is toen slechts gedeeltelijk verbrand; het huisraad werd grotendeels gered. Het echtpaar heeft een zeer jong kind en de vrouw is in verwachting van een tweede kind. genomen werd, bekende, dat hy het sein van de naderende trein doorge kregen had, maar dat hij, om overi gens onbegrijpelijke redenen, ver zuimd had de bomen te sluiten. Het is de tweede maal, dat deze overwegwachter door verzuim een ongeluk veroorzaakt. De eerste maal liep het nog vrij goed af en werd een wielrijdster slechts lichtgewond. ELECTRISCH DROOGSCHEERAPPARAAT Advertentie) Moordzaak Berkel Door wie werden de brieven geschreven Gerechtelijk onderzoek De rechtbank te Den Haag heeft besloten twee deskundigen te belas ten met een nauwgezet onderzoek van de beide briefjes, die de arts uit Berkel, momenteel in voorarrest, verdacht van moord op zijn vrouw, onlangs aan zyn verdedigers gaf. De verdedigers achten deze brief jes een sterke aanwijzing, dat de echtgenote van de arts zelfmoord zou hebben gepleegd, wegens een onge neeslijke ziekte. De ouders van de gestorven vrouw voeren echter vele redenen aan, waardoor dit minder waarschijn lijk wordt. Ten eerste gedoogde het principe van de gestorven vrouw geen zelfmoord, voorts had zij nog de dag vóór haar overlijden opgewekt met haar moeder plannen voor de toekomst gemaakt en wat wel het meeste gewicht in de schaal legt, de ouders verklaren pertinent, dat de getoonde briefjes niet het schrift van hun dochter bevatten. De brief jes zyn vrij houterig met potlood ge schreven en de ouders verklaren, dat hun dochter altijd met inkt schreef, een vlotte stijl en een lo pend handschrift>had en altijd zeer verzorgd schreef. Om de waarde van de briefjes, die de arts ty'dens zijn detentie aan zijn verdedigers ter hand heeft gesteld, vast te stellen, zullen twee schrift kundigen een nauwgezet onderzoek Zoals reeds eerder was medege deeld, bestaat de brandweer van Sas senheim deze maand honderd jaar. Hiermede wordt bedoeld, dat sedert 100 jaar de brandweer van deze ge meente georganiseerd is opgezet en kon beschikken over het moderne materiaal van de tijd. Hoewel dit heugelijke feit ongetwijfeld door de manschappen in int-eme kring zal worden gevierd, heeft men toch niet geaarzeld er ook een grote demon stratie van te maken. Aanvankelijk stond een grote oefe ning van de brandweer in B.B.-ver- band op het programma. Deze oefe ning zou ook in- Sassenheim worden gehouden, doch vanwege het eeuw feest heeft men er een grootse de monstratie van gemaakt. De brandweercorpsen van alle ge meenten, behorende tot de kring Zuid Holland I, namen er aan deel. Alvorens deze demonstratie te geven defileerden de corpsen met him1 ma terieel voor de verschillende genodig den, die in het gemeentehuis door de burgemeester werden ontvangen. Onder de genodigden merkten we op verschillende burgemeesters van naburige gemeenten, afgevaardigden van gemeentebesturen, de heer J. Roelofs. gewestelijk inspecteur van het Brandweerwezen, de heer K. D. Gerth van Wijk, kringcomm2ndant BB Zuid Holland, de heer A. J. Bo nen, kringcommandant brandweer verschillende gemeenteraadsleden en brandweercommandanten. 20.000 liter per minuut. Voorafgegaan door de harmonieën „Adest Musica" en „Crescendo" defi leerden de corpsen voor de genodig den der jubilerende brandweer voor op Kon men bij dit défilé reeds be merken, dat het materieel zeer mo dern is, men kon het nog beter on dervinden bij de demonstratie die na het défilé werd gegeven. De verschillende corpsen, dertien in getal, stelden hun wagens n.l. op aan de Industriekade. Op de com mando's van de heer Van Bonen, werden de verschillende handelingen snel uitgevoerd, zodat na enkele mi nuten niet minder dan 104 stralen water de lucht werden ingespoten. Het was een grootse demonstratie, waarbij per minuut niet minder dan 20.000 liter water werd verspoten. Het ene corps is uiteraard beter ge- outileerd dan het ander. We zagen o.a., dat de gemeente Kttwijk als eerste corps een plasticslang gebruik te. Toch, men was het er algemeen over eens, dat al het materieel de toets der critiek kan doorstaan. Na deze grote demonstratie van alle corpsen tezamen bluste de brand weer van Wassenaar met haar hoge- druk mistspuit een oliebrand. Er was een enorme vuurzee ontstaan door enige vaten benzine en olie aan te steken. Deze vuurzeer werd door de brandweerlieden in nog geen minuut bedwongen. Zij maakten hiertoe ge bruik van mistspuiten. Het water wat de brandweerwagen zelf mee voerde, werd dermate verstoven on der een druk van 45 atm, dat er als het ware over de gehele brand een mistgordijn werd gelegd. Voor dit blussen gebruikte men niet meer dan 100 liter water. Aluminium pakken. Tot slot van het grootse vertoon werd een demonstratie gegcve.n in het gebruik van tegen hitte bescher mende pakken. Een firma uit Am sterdam demonstreerde deze pakken, vervaardigd uit aluminium. De ..man netjes van de maan", zoals de de- monstrsnten aangekondigd werden, liepen door een geweldig vuur heen als of er geen vuur bestond. De bin- nentemperatuur was niet hoger dan 28 gr. Deze demonstratie toonde zeer goed aan, dat het bezitten van een aantal van deze pakken zeer nood zakelijk is voor ieder brandweer corps. De heer Echelens gaf nog eni ge technische bijzonderheden. Op het demonstratieterrein was nog een vreugdevuur, dat niet ge blust werd. Hier heeft de jeugd haar vreugdedansen gehouden. De geno digden en leden van de corpsen be gaven zich hierna naar „Het Bruine Paard", waar verschillende sprekers het woord voerden. Als eerste sprak de heer K. A. Gerth v. Wijk, kringhoofd B.B. Zuid- Holland I. Spr. memoreerde nog even de gang van zaken bij de demonstra tie en bracht dank aan de organisa toren. De heer A. J. Baren, Kringcom mandant van de Brandweer, sprak over de grote vooruitgang, die de brandweer in B.B.-verband het-laat ste jaar heeft gemaakt. Er wordt met zeer veel enthousiasme gewerkt; Waarschuwing tegen giftige ampullen De pharmaceutische fabriek, die de giftige ampullen in de handel heelt gebracht, waardoor ten min ste vier personen om het leven zijn gekomen, heeft zich thans in op dracht van de hoofdinspecteur Volks gezondheid per circulaire tot art sen en apotheken gewend om mede te delen, dat onder de door haar verstrekte vitamine-praeparaten mo gelijk nog enkele foutieve ampullen zijn. Zij adviseert daarom al deze am pullen zo zij niet meer in de of ficiële dozen aanwezig zijn, waar door de nummers gecontroleerd kunnen worden onverwijld op te sturen naar de Hoofdinspectie Volksgezondheid in Den Haag. Het betreft hier de ampullen met opdruk „Acidum ascorbinicum 200 milligram 1 cm3." Het jubilerende corps voor de lens. Foto: Nic v. d. Horst. men moet echter blijven voortbou wen aan een goede organisatie. Deze organisatie komt er en zal gevestigd zijn op de dertien pijlers n.l. de brandweerkorpsen van de dertien kringgemeenten. Toen het eeuwfeest van de Sassen- heimse collega's bekend werd, werd door ieder korps spontaan medege werkt dit op een passende wijze te vieren. Aanbieding geschenk. De demonstratie en het défilé was dan ook bedoeld als een blyk van warme vriendschap en waardering voor het jubilerende corps. Spreker bood namens de andere corpsen aan de commandant, de heer J. Schram, een tableau aan, waarop o.a. de wa pens van brandweer.en B.B. alsmede de jaartallen 18531953 op voorkwa men. Eveneens werd een bloemen hulde gebracht. De heer J. Schram dankte namens het corps van Sassenheim voor de aangeboden cadeaux. De heer J. Roelofs, Gewestelijk in specteur van de brandweer, sprak ook nog enige woorden tot de jubilerende brandweer. Hierbij liet hij vooral uitkomen, dat een tank met bluswater meegevoerd op de brandweerauto grote voordelen heeft. Over deze voordelen is de gemeente raad van Sassenheim het nog niet eens, zoals men bij de laatste verga dering heeft kunnen constateren. Spreker sprak de wens uit, dat het in Sassenheim steeds mag gaan, zoals het tot nu toe gegaan is; dus in stij gende lijn. Als laatste spreker dankte de bur gemeester voor de waarderende woor den. Het is een rustig idee, dat alle corpsen klaar staan elkaar te helpen. De B.B. groeit. Met deze woorden eindigde de burgemeester zijn dank woord. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij de kwestie van tank of geen tank op de brand weerwagen verschillende malen ter sprake is gekomen. De jubilerende brandweer kan te rug zien op een zeer geslaagde mid- 40 Jaar dokter in Wassenaar Jiaüe GOLF Een Hamburgs schip kwam giste ren op de Schelde met een Belg in aanvaring; de schok was niet ont stellend groot en daardoor de scha de gering. Een houten directiekeet werd in de nacht van Zaterdag op Zondag te Amsterdam een prooi van het vuur. De brandweer bluste met drie stra len en de oorzaak is nog niet bekend. Na een lichtmast te hebben ge ramd, verdween de auto van een 28- jarige tandtechnicus uit de hoofdstad Vrydagavond te Amsterdam in het water van de Weesperzijde. De be stuurder wist boven op het dak te klimmen en werd aan wal gebracht, waarna hij vlug naar het ziekenhuis werd getransporteerd, omdat hy en kele bloedende wonden had opgelo pen; het bloedverlies was te groot, dat de politie een bloedproef heeft Zaterdagmiddag, op de dag van zijn 40-jarig ambtsjubileum, heeft dokter j Baart de la Faille op ondubbelzinni ge wijze ondervonden, hoe groot de dankbaarheid en de waardering van zijn patiënten is voor de toewijding, waarmee hij zich, in Wassenaar al bijna 25 jaar, van zijn taak als ge neesheer kwijt. Voordat dokter Baart de la Faille zich in deze gemeente vestigde, was hij gedurende de mobilisatiejaren 19131919 mjlitair arts in Purmerend en daarna 10 jaren huisdokter in Mij drecht. Er wachtte hem Zaterdagmiddag in zijn woning in de Van Zuylen van Nyeveltstraat een grote verrassing, toen hij begroet werd door een twin tigtal moeders met babies, die door de jubilaris in het laatste jaar ter wereld zijn geholpen. Een van de moeders, mevr. Jansen-van Leeuwen, vertolkte aller gevoelens in een toe spraak met hartelijke gelukwensen, die vergezeld gingen van een fraaie bureaulamp. Daarna kwamen de leden van een klein comité uit de patiëntenkring hun felicitaties aanbieden, met als ge zamenlijk jubileumgeschenk een fraai schrijfbureau met stoel, een album met handtekeningen, een kist sigaren en een in zilveren lijst gevat portret van de echtgenote van de' jubilaris, die verleden jaar is overleden. Vooral door de aanbieding van dit laatste geschenk, dat een ereplaats zal krij gen in de wachtkamer, was de dok ter zeer verrast. Bewogen dankte hy, ook voor het medelevn, dat hij tij dens de langdurige ziekte van zijn echtgenote heeft mogen ondervinden. In de laatste oorlogsjaren vooral hebben talloze patiënten zo her dacht dokter Baart de la Faille met dankbaarheid door het schenken van levensmiddelen van hun mede leven op ondubbelzinnige wijze blijk era"even. Om 3 uur begon een drukbezochte receptie. Zeer vele patiënten en oud patiënten kwamen hun gelukwensen, al of niet vergezeld van geschenken, aanbieden, alsmede verschillende autoriteiten, onder wie de burgemees ter van Wassenaar, en vele collega's. J. M. van Til 80 jaar Onder grote belangstelling heeft de heer J. M. van Til, een bekende figuur in het bloembollenvak, giste ren zijn tachtigste verjaardag gevierd. De heer Van Til is oud-voorzitter van de Bond van Bloembollenhandelaren en was ook geruime tijd voorzitter van de Vereniging „De Hyacinth". Als president van de commissie voor we tenschappelijk onderzoek verrichtte hij destijds belangrijk werk. Ondanks zijn hoge leeftijd bleek de heer Van Til een bekwaam voor zitter van de jury der vollegronds- tentoonstelling tijdens de Flora, die dit jaar in Heemstede werd gehou den. En nog steeds verschijnt hij op de bloemenkeuringen. Sedert de heer Van Til zich uit het zakenleven heeft teruggetrokken, is hy in Heemstede woonachtig. LEIDSCHENDAM Ouden van dagen. Ter gelegen heid van de viering van het eerste lustrum van de bond voor ouden van dagen, afd. Leidschendam heeft deze vereniging een vergadering gehou den, waarin de voorzitter, de heer J. Vermeer memoreerde, dat de af deling begonnen is met 12 leden, welk aantal thans gestegen is tot 257. Verder deelde hij mede, dat overleg was gepleegd met de wethouder van sociale zaken over een extra kolen- toeslag voor de daarvoor in aanmer king komende personen. Het resul taat hiervan is geweest, dat alle „Dreestrekkers" 33 kol^"*^«'^«

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2