Uiöse^hutspot in de loop van 1954 Rijksuniversiteit te Leiden zal vier ere-doctoraten verlenen Drie letterkundigen en een medicus zijn uitverkorenen katholieke „Wees een bondgenoot voor de avontuurlijke Koning Klant" Ook stadsverwarming en dempen van grachten in de avondzitting Leden van „St. Christoffel" spraken over allerlei zaken pijproken 1 bu HUIBERS ZATERDAG 21 NOVEMBER 1953 Dh L.hlL'wt COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De Senaat van de Rijksuniversiteit te Leiden heeft gisteren besloten in 1954 vier ere-doctoraten te verlenen, w.o. drie in de letteren en wijsbe geerte aan de Engelse schrijver E. M. Forster, de Franse schrijver Jean Schlumberger en de Nederlandse let terkundige Victor E. van Vriesland, en een in de geneeskunde aan dr. P. J. Waardenburg. Vermoedelijk zal de ere-promotie van dr. Waardenburg reeds in Januari of Februari 1954 plaatsvinden; met de drie andere ere promoties wordt gewacht tot Juini 1954, wanneer in Amsterdam het P. E.N.-congres gehouden wordt. E. ML FORSTER. Edward Morgan Forster is geboren in 1879. Hij studeerde te Cambridge, waar hij thans een teruggetrokken leven leidt. Hij heeft romans, novel len, kritieken, libtette's en filmsce nario's geschreven. In het begin van deze eeuw schreef hij de romans „Where angels fear to tread", A room with a view", „The longest journey" en „Howard send". Na de eerste we reldoorlog schreef hij kritieken voor literaire tijdschriften en in 1924 ver scheen zijn belangrijkste roman, „A pasage to India", als resultaat van een diepgaande studie van het leven in Brits-Indië. In 1927 hield Forster in Cambridge een serie lezingen over de kunst van het romanschrij ven, die in academische kringen nog beschouwd worden als meesterlijke beschrijving door een romanschrijver van zijn eigen beroep. De universiteit van Aberdeen be-j noemde hem in 1931 tot ere-doctor en Cultuur. Thans is hij verbonden in de rechten en voorts is hij reeds aan De Nieuwe Stem. Voorts is hij tot ere-doctor in de letteren be- redacteur van verschillende uitge- noemd door de universiteiten van versmaatschappijen, vocrzitter van Cambridge, Liverpool en Notting- jje coöperatieve uitgeverij: „De Bezi- ham en van het Hamilton College in ge Bij", voorzatter can het P.E.N.-cen- nis, waarna hij zich geheel aan de let teren wijdde. Hij is een der oprich ters van de „Nouvelle Revue Fran- gaise", aan welk blad hij tot 1939 heeft medegewerkt. Ook is hij mede oprichter van het „Theatre du Vieux Colombier", dat twee van zijn stuk ken heeft gespeeld. Sinds 1938 is de heer Schlumberger medewerke van het bekende Franse blad „Le Figaro". In 1942 won hij de grote literatuur prijs van de Academie Frangaise. Van zijn hand zijn o.a. verschenen „Epi grammes Romaines", „l'Inquiete pa- ternité", „Un homme heureux", „Le camarade inticele", „Le lion deveuuu vieux", „Les yeux de dix-huit ans", „Histoire de quatre potiers", „Ste- phane le glorieux", „Salon", „Thea tre", etc. Sinds April 1953 is Jean Schlum berger commandeur in het Legioen van Eer. VICTOR E. VAN VRIESLAND. I Vistor Emanuel van Vriesland werd 27 October 1§92 te Haarlem geboren. Zijn opleiding genoot hij aan het Gymnasium te 's-Uravenhage en aan de Universiteit van Dijon, waar hij Franse letteren studeerde. Van 1931 tot 1938 was hij als redacteur van de rubriek letteren en kunst aan de Nieuwe Rotterdamse Courant verbon den. Daarna volgde zijn benoeming I tot hoofdredacteur van de Groene Amsterdammer. In de loop der tijden heeft hij een werkzaam aandeel ge had aan de redactie van tal van bla den op letterkundig gebied: de Vrije Bladen, Forum, Kroniek van Kunst aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1911 afstudeerde en in 1913 cum laude promoveerde op proefschrift „Onderzoek by de mens naar de erfelijkheid van psychologi sche en pathologische kenmerken van het oog". Hij maakte veel stu die van de erfelijkheid, over welk onderwerp hy tal van voordrachten heeft gehouden. Hij is voorzitter feweest van de Ned. Eugenetische ederatie en afgevaardigde voor Ne derland in de Internationale Euge netische Federatie. De artsengroep der Nederlandse Genetische Vereni ging heeft hij mede opgericht. Van 1931 tot 1945 was hij secretaris-pen ningmeester van het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap, waarvan hij in 1945 vice-voorzitter werd. In 1935 werd hij curator van het Ne derlands Instituut voor Erfelijkheids- onderzoek bij de mens en voor ras- senbiologie. In 1943 werd dr. Waardenburg be noemd tot privaatdocent voor medi sche erfelijkheidsleer aan de Rijks universiteit te Utrecht en dezer da gen is hem opdracht verleend om in de faculteit der geneeskunde der Rijksuniversiteit te Leiden onder wijs te geven in de anthropogenetica. Hij is hoofd van de afdeling anthro pogenetica van het Institi ut voor Praeventieve Geneeskunde te Lei den. Y^eekagenda VOOR LEIDEN Opgaven en inlichtingen bij het KATH. SOCIAAL BUREAU Plantsoen 25, tel. 20503, Iedere werk dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovend.en Dinsdag- en Donderdag avonden van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 22 TJVI. 28 NOVEMBER. Donderdag 26 Nov. „Peerke Don ders", vervolgcursus. Vrijdag 27 Nov. Om 8 uur in het parochiehuis Haagweg, lezing van pastoor dr. W. Smitz O.F.M, over: „Het onsterfelijke Rome". (O.K.O.). Doktersdienst. A.s. Zondag, 22 November zal de dienst worden waarl genomen door de doktoren: Van Boc- kel, Kors, Langezaal, Mastenbroek, Veldhuijzen, v. Wingerden. Apotheken. De avond-,, nacht en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 21 Nov. 13uur tot Zaterdag 28 November 8 uur waargenomen door: de Apo theek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523; en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 20313. Te Oegstgcest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. de Verenigde Staten JEAN SCHLUMBERGER. Jean Schlumberger is 26 Mei 1877 geboren te Guebwiller in het Franse departement Haut-Rhin. Hij studeer de letteren en godsdienstgeschiede- Burgerlijke Stand Geboren: Maria Wilhelmina d. v. J. Kettenis en M. C. Raaphorst; Jan- neke d. v, J. van Houten en A. Stik- kelorum; Willem z. v. J. Plug en J. de Mol; Jan Andreas z. v. A. Siepert en E. Bak; Johannes Willem z. v. J. Rijnsburger en G. C. Luiten; Har ry z. v. H. Versteegen en J. van Eg- mond; Jacobus Oornelis Petrus Ma ria z. v. P. J. Onderwater en B. C. v. d. Meer; Adriana Johanna d. V. H. G. v. Oosten en E. J. Spreeuw. Overleden: H. J. Koningsberger zono, 6 j.; G. Francken* man, 63 j.; A. J. de Tombe wednr., 74 j.; W. Bouthoorn dr, 4 jaar. trum voor Nederland, vice-voorzitter van de Internationale Federaties van P.^.N.-clubs, lid van de auteursrech ten, lid van de Raad voor de Kunst Bibo bij „St. Willibrordus" ,Dien vorstelijk" Terwijl in de Leidse binnenstad al lerwegen de delen van een groots ge raamte worden opgesteld, dat straks omkleed met een zee van Ucht en sfeer de stralende winkelweek zal omkransen, is de Leidse Midden stander binnenskamers ijverig in de weer om de klanten, die door het licht naar de stad worden gelokt, als een majesteit op de drempel van en lid van de culturele commissie van zlJn zaak *e ontvangen, het Holland-Amerika-Instituut. De Ned. Kath. Vakbond voor de Victor van Vriesland, die officier is Textiel-detailhandel, „St. Willibror- in de Orde van Leopold H, heeft be- dus", kring Leiden en omstreken, halve enige essays (de culturele meende, dat een extra «injectie als noodtoestand van het Joodse volk, Ri- steun voor de komende weken aan chard Minne) een roman gepubli- haar leden en him medewerkers gepubliceerd, „Het afscheid van de (sters) geen kwaad zou doen en had wereld in drie dagen". Voorts de ge dichtenbundels „Voorwaardelijk uit zicht, „Herhalingsoefeningen", „Voor onderzoek", „Drievoudig verweer", „Le vent se couche" en een novellen- bimdel „De ring met aquamarijn". Hij vertaalde verschil1 ende werken uit het Frans, Duits en Engels, o.a. van Feuchtwangéi. Rilke, Paul Clau- del, Flaubert en Goethe. P. J. WAARDENBURG. Dr. P. J. Waardenburg is 3 Januari 1886 te Nijeveen in Drenthe geboren. Hij bezocht het Gymnasium te Mid- hen uitgenodigd om gisteravond in „Het Gulden Vlies" te komen luiste ren naar de heer Franc Bibo, die on der het motto „Vol verwachting klopt ons hart" de talrijke moge lijkheden van de verkoop nog eens onder de aandacht zou brengen. De voorz., de heer H. Braakman, kon bij de aanvang eenverrassend groot aantal belangstellenden wel kom heten, maar „St. Willibrordus" is kennelijk verwend, want de voorz. stelde met leedwezen vast, dat er "toch nog enkele Leidse leden ver stek hadden laten gaan. Verheugend Leidse gemeente-begroting 1954 vervolg delburg en studeerde geneeskunde was echter naast de grote belangstel ling uit de plaatsen rondom Leiden, de opkomst van de verkopers (sters). Een feest van kronen. Wel, de bezoekers van de Leidse afloop een tevreden 'herinnering over houdt aan een gezellig bondgenoot schap. Hierdoor wordt ook het verkopen een avontuur, want al blijft het ar tikel beperkt tot de branche en de voorraad, die klant is iedere keer an ders. De heer Bibo, die zijn voordracht in tweeën geknipt had, ging vervol gens nader in op diverse technische •details, die alle te zamen een uit kleinigheden opgebouwd monument vormen ter ere van Koning Klant, dat minder geslaagd of zelfs mis lukt kan zijn door het falen van een onderdeeltje. Met een wens voor. succes in de komende weken eindigde spr. zijn ge zellige voordracht, waarna de voorz. met hartelijke dankwoorden aan het adres van de heer Bibo deze ge slaagde avond sloot. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur I telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Zaterdag 21 November. Gistermorgen om elf uur is de 18- jarige werkman J. C. A. v. d. B. uit Warmond bij werkzaamheden in de kettingfabriek aan de Hoge Rijndijk getroffen door een steekvlam. Met ernstige brandwonden aan hoofd en handen werd hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De jongens van het St. Petrus- Sieutelkoor worden er aan herinnerd, dat morgen het feest van de patro nes van grote en kleine zangers, Sint Caecilia, gevierd wordt. De le den worden allen in de H. Mis van 8 uur verwacht (algemene H. Com munie). Om half elf zal de Schola de Hoogmis zingen, 's Middags om drie uur is er een filmvoorstelling met verrassing in de bovenzaal van de St. Barbaraschool aan het Le vendaal, ingang Krauwelsteeg. Wethouder S. Menken deelt ons mede, dat er geen nieuwe aanvragen meer in behandeling genomen kun nen worden voor kleding uit de voorraad, die na de hulpverlening aan het rampgebied van de grote in zameling was overgebleven. Er lig gen nog enige honderden aanvragen te wachten, die afgewerkt zullen worden, waarna er niets meer over blijft. Het ere-comité Afscheid Jo Vincent Dinsdag as. in de Stadsgehoorzaal is uitgebreid met mr. A. J. Sor- mani, voorzitter van de Leidse Kunstkring „Voor Allen" en de heer H. W. A. van Oordt, praeses van het studenten-muziekgezelschap „Sem- pre Crecendo". Gistermiddag om drie uur raak ten drie personen bij montagewerk zaamheden aan het pompstation Zwarte Pad bedwelmd door uitstro mend gas. Twee kwamen er in de buitenlucht weer tot bewustzijn; de 51-jarige M. K. moest echter naar het Acad. Ziekenhuis gebracht wor den. Zijn toestand is niet ernstig. Morven gaat de Ned. Kath. Bond van Werknemers (sters) in de In dustriële Bedrijven „St. Willibror dus", afd Leiden, vier jubilerende le den huldigen. Om negen uur is er een H. Mis in de kapel van de zus ters Carmelitessen aan de Oude Vest en 's avonds om acht uur ko men de leden bijeen in de Romanus- zaal (achter de Hartebrugkerïc) voor een gezellig feest. Iedereen, die Sint Nicolaas per soonlijk thuis ontvangen wil, wordt hiertoe door de verkenners van de St. Lodswiiksgroeo II in de gelegen heid pesteM. Inlichtingen verschaft hopman H. Montanus, Tieboel Sie- OPVA LLEND GOEDE OPKOMST „St. Christoffel", de R. K. Ver. van Handelsvertegenwoordigers, afd. Lei den, hield gisteren in „De Harmonie" te Leiden haar maandelijkse leden vergadering. Het verheugde de voor zitter, de heer C. W. J. Conijn, zo vele gezichten te zien van leden, die anders weinig komen Hij veronder stelde, dat daaraan de extra gevoer- Mevr. Vijlbrief (CJP.N.) nodigde) de heer Meester (P.v.d.A.) uit een gesprek met de communisten te or- ganiseren over zijn uitlating, dat de Communistische Partij géén politieke j party is. Afwijzing van haar voorstel zou spr. laf vinden. j Zij verzocht spoedige vernieuwing van het Oude Ryn-straatdek, verder j gaande vernieuwing van de straatver lichting, opruiming van krotwonin- I gen, ontruiming van de Susanna Klinkerstraat en pogingen voor een hoger bouwvolume. r\E HEER QUESTROO herin- nerde aan een vraag in het sectieverslag over de sportbe oefening door raadsleden. Per soonlijk voelde spr. niet veel meer voor krachtsporten, maar wel voor de sport Pijproken. „Daar kan men r i*tig bij zitten, niet een zacht muz ^kje op de achtergrond, en ondertussen kij ken naar een mooi schilderij". („In een lijst van Questroo", klonk een stem uit de zaal...). Om te laten zien hoe hij zich het pijproken voorstelde, haalde de heer Questroo een enorme Beierse pijp te voorschijn, een meter lang, in de vorm van een saxaphoon! Daverende hilari teit! De heer Van der Hoeven (P.v.d.A.) lichtte zijn voorstel toe, waarin hij B. en W. om een prae-advies ver zocht over stadsverwarming (ver warming van hele wijken en grote gebouwen met heet water of stoom uit een grote centrale). De electrische centrale van de Lichtfabrieken voert steeds heet condensatiewater af, dat voor stadsverwarming gebruikt kan worden. Spr. somde de vele voorde len op, al gaf hij ook toe, dat er veel hoge kosten aan verbonden zijn, die pas na lange tijd rendement zul- I "Un vanBorstelbrug tot ütrechbevccr i soms Td ik wij ls?) "bereid wordt. Spr. vroeg of het geen tijd werd te dempen, waardoor een goede plannen te maken voor een nieuw Noord-Zuidverbinding verkregen administratie-gebouw voor de Licht- wordt. Lichtweek die de zaken van de „St. de propaganda niet vreemd was. Deze extra propaganda was ge voerd om de leden te bewegen eens met opmerkingen en bezwaren naar I Willibrordus"-leden de komende we- ken zullen gaan betreden, hebben een gezonde kans, datzij op dege lijke, ouderwetse manier op de drem pel tot koning gekroond zullen wor den, want op zeer suggestieve wijze heeft de heer Bibo zijn gehoor gis teravond overtuigd van de nood zaak dezer kroning. De heer Bibo is een onvermoeid spreker, die kennelijk van het (zeer juiste) standpunt uitgaat, dat humor •meer kan leren, dan streng theore tisch opgezette betogen. Op een wij ze, die slechts weinigen gegeven is, bouwt hij caricaturen op, die over- veel terughoudendheid bij het dem pen van grachten en stelde voor de voren te komen in 'n openhartige ge sprek. Te dien einde had het besbuur de heer Zuidervaart, administrateur van de vereniging laten komen, die een korte inleiding hield en daarin de verschillende onderwerpen opsomde, waarover het goed was vragen te stellen, dit ter bevordering van een juiste gesprekvoering. Als onderwerpen, waarover vragen konden worden gesteld, kwamen o.a. dreven zijn. maar toch zijn bedoelin- naar voren: de a.s. loonsverhoging, gen in alle scherpte en voor niemand I verhoging kinderbijslag, verlaging onverstaanbaar ten tonele voeren. inkomsten- en loonbelasting, provi- Verkopen is helpen kopen, meende I sieregelingen, delcredere, omzetbe- de heer Bibo, en verkopen is die- I lasting voor agenten, schadeloosstel- nen met majesteitelijke waardigheid, i hng voor gederfde provisie bij niet De koper beleeft bij iedere koop een uitvoeren van orders buiten de avontuur; hy heeft gewikt en ge-I schuld van de vertegenwoordiger, wogen, hij heeft zich een voorstel- j buitengewoon besluit Arbeidswet ling van zijn wens gemaakt, hij koes- I 1946> enz. tert al plpnen over het gebruik, Een groot aar/al leden gaven zich kortom hij heeft in zijn hart al een i op voor het stellen van de vragen en -hele geschiedenis geschreven voor- dat hij de winke1 binnenstapt. fabrieken. Voorts wees hij er op, dat de P.v.d. A. voor de middenstandsbelangen en -noden een open oog heeft, en dat de partij een goede melksanering voor staat. Tenslotte pleitte spr. voor oprich ting van een gemeentelijk beroeps bureau. De heer Huurman (Prot. Chr.) Spr. bepleitte een betere verstand houding tussen Leiden en de omlig gende gemeenten. Men moet het meer zien als „Groot-Leiden" en minder concurreren ten aanzien van indus trie-vestiging. Misschien kan de op richting van een commissie „Groot- Leiden" verbetering brengen. Op grappige, maar uiterst rake wiize schilderde de heer Bibo ver volgens de koude douche, die deze verwachtingsvolle Koning Klant dan Avontuur-zin gevraagd. sneed de kwestie aan van de lange de zich weliswaar over de daling van tyd, die verloopt tussen het indie- de werkloosheid sedert 1952, maar De verkoper (ster) toont zich onge ïnteresseerd, verveeld of zelfs ge prikkeld en de avontuurlijke koper stuit op koele hindernissen, die niet in zijn roman passen en het verhaal misschien doen mislukken. Verkopen is geen kwestie van „feeling", handigheid of geluk; ver kopen is het meeleven met de dui- zendkoppige Koning Klant in diens heer Plena (P.v.d.A.) verheug- avontuur_ zodat da Vorst na de goede nen van een aanvraag en het verle nen van een bouwvergunning. Spr. zocht de oorzaak in de administratie ve rompslomp en bepleitte het toe kennen van bevoegdheden aan de di recteur van gemeentewerken tot het verstrekken van een voorlopige werkvergunning voor werken bene den 5.000.—. I Ten aanzien van de verkeerspro blemen waarschuwde spr. tegen te wees er op, dat voorzieningen nodig blijven. Hij lichtte zijn voorstel na der toe tot instelling van een com missie ten behoeve van sociaal-cultu reel werk voor werklozen. Met be- AMBTSAANVAARDING VAN Prof. dr H. VELDSTRA. In het groot auditorium van. -de langstelling zag ;pr. het werk van Leidse Universiteit heeft dr. H. yeld- de komende revalidatie-commissie te- stra gistermiddag het ambt van büi- gemoet. tengewoon hoogleraar in de tbeore- j tische organische chemie aanvaard Het was reeds kwart over elf toen met het uitspreken van een inaugu- tevreden te stellen. Een en ander was echter oorzaak, dat de voorzit ter de vergadering moest bekorten, wilde de spreker zijn laatste trein naar huis nog halen De voorzitter was van mening, dat het de instemming van alle aanwe zigen had, wanneer hij de spreker hartelijk dankte voor het gebodene en hem een tot weerziens toeriep. Ook deelde hij mede, dat een zelfde soort avond zou worden gehouden in Februari 1954, waar alsdan de alg. secretaris, de heer Bekkering het vraag en antwoordspel zal leiden. Propaganda. Zoals reeds vermeld was de op komst zeer bevredigend.. Jammer is het, dat vele ongeorganiseerde colle ga's, welke juist in de propaganda- act ie betrokken waren, niet aanwe zig waren. Juist deze avond was zo bij uitstek geschikt, om kennis te nemen van het werk, dat een bond als St. Christoffel verricht voor haar leden en welk een verantwoordelijk- beid men op zich laadt, door dit werk niet door het lidmaatschap te steu nen. Hoeveel meer zou er te berei ken zijn, wanneeer het getal der ge organiseerde vertegenwoordigers be langrijk groter was Ook gisteren hoorde men klagen over de kwetsbaren en sociaal nog zo slecht beschermde positie van de ver tegenwoordiger. De grootste schuld ligt hier echter bij die collega's, die door diep op alle gestelde vragen in omwille van de contributie afzijdig te gaan. was het mogelijk al de leden blijven van de organisatie genbeekstraat 3. De Hengelaarsbond Leiden en Om streken nam gisteravond afscheid van de oud. en ere-voorzitter C. Hendriks. Voorzitter J. N. de Wit bood een blijvend aandenken aan en bloemen voor mevr. Hendriks. STADSKOK. Lezing voor Genootschap N ederland-Engeland De consul-generaal van Groot- Brittannië, de heer I. L. Henderson, vond gisteravond te Leiden geen groot, maar wel een belangstellend en dankbaar gehoor, toen hij voor het genootschap NederlandEnge land sprak over „Caroline poetry". De poëzie, ontstaan in de tijd van de regering van Karei I en diens tra gisch einde, werd door de literatuur geschiedenis veelal veronachtzaamd, doch is in de laatste tientallen van jaren zeer in trek gekomen. Ook de heer Henderson is gaan graven in deze „unexplored ground" en ver heugde zich in de rijke beloning van deze exploratie. De diepere grond, dat de Caroline poëzie bij de mo derne mens aanslaat, zag hij in een overeenstemming van gevoelens met de periode rond Karei I voor En geland een hoogst onzeker en ru moerig tijdperk (de Civil War). Het Het leven moet ook destijds zich hebben opgedrongen als een myste rie. De Caroline dichters vertonen allen een zekere onvoldaanheid en bezorgdheid en allen zoeken de vre de, hoe uiteenlopend hun dichtwerk ook geaard was. Zy uitten zich na melijk in twee sterk verschillende genres: religiedse en amoureuse lyriek! Ten opzichte van de voorafgaande „Elisabethan"-periode kenmerkt de techniek van hun dichtkunst zich door een grote vrijheid en moge lijkheid van maat, zeggingskracht (diction) en woordkeus. De stijl heeft een mannelijk karakter en leent zich ook door het aantrekken van woorden uit het Latijn voor het uitdrukken van metaphysisohe en mystieke overpeinzingen. Maar ook in het eveneens druk-beoefende genre van de love-lyrics wisten sommige •Caroline dichters bewonderenswaar dige en, voor ons gehoor, merk waardige poëzie te scheppen. Uit he* werk van de voornaamste vertegen woordigers van deze periode (Donne, Marveil, Vaughan, Her- bert, Crashaw en Herrick droeg de heer Henderson ieder van hen typerende en karakteriserende ge dichten voor, waaruit bleek de grote oorspronkelijkheid van zegging zo wel in de diepzinnige metapbysieke meditaties als in de liefdesgedichten. De sobere, doch gevoelige voordracht bracht op het auditorium de eigen klank en gedachte van de Caroline poetry op zeer gelukkige wijze over en werd aldus een bekoring, ook zelf in deze dichtkunst te gaan tuinen. Bij ontstentenis van de voorzitter, 6prak mevrouw J. E. Wissen- burghRavensteyn woorden van dank, waarin zij aller erkente lijkheid samenvatte. Mevrouw Hen derson, die de avond bijwoonde, werd een gracieuse attentie aangeboden. Haarlemmerstraat 1 23. Leidén vindt U een grote keuso in alle RELIGIEUZE ARTIKELEN Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 20 Nov. Groente. -1 Bioemkool I 1622, id. II 811, bospeen 1723, groene kool 8—8.90, gele kool 6.90—7.30, rode kool 4.1010, tomaten 2832 andijvie 6.1011.90, selderie 3.10 4.20, sla 6.107.50, spruiten 12 37, knolseiderie 2.108.00, was- peen I 812.50, waspeen II f 7.50 9.50, breekpeen 59, boerenkool 8.10—9.kroten 66.10, kervel 3.90—4.10, peterselie 3.10—3.30. AANGEBODEN Accordeonles zonder grote aanschaifingskosten van instrument. Op onze testclubs instrument gra tis in bruikleen. Guitaarles met gebruik van guitaar 1.50 per week. Prettige vlugge methode. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, Leiden. 2622 Z Aangeboden een witte trouwjapon met tasje en sluier, nieuw model, maat 4142. Br. onder no. 654 bureau van dit blad. Z Te koop: Terraplane, sportmodel, prima wagen, nieuwe banden 1—8, geen olie. Te bevragen vanaf Maandag tussen 95 uur Garage „De Landbouw", Rijnsburgersingel 23, Lei den. 639 Z Motor-onderdelen, een prima bromfiets Mini met telescoopvering 175.—, kachel met onderplaat f 10 de voorzitter de vergadering schorste j rale rede „Vorm en werking op mo- Snelweger Daiton 25. tot Maandagmiddag twee uur. 1 leculair niveau". 1 Koningstraat 35, Leiden. Z Bouwmaterialen. Grote I Z Bromfiets. Te koop eenZ Te koop: 2 clubfauteuils partijen nieuwe bruikte binnendeuren, ra men met en zonder kozij nen, aanrechtfronten, was bakken, fonteinbakken, urinoirs, wand- en vloer tegels enz. enz. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Ak ker, Korevaarstraat no. 31 Leiden. 2898 Z Te koop pl.m. 80 kg. witte snijbonen voor con sumptie of bakker bij G. v. d. Weijden, Noordeinde 150 Roelofarendsveen. 643 Naaimachine. Te koop, in pracht salonkast, uit stekende staat. Tevens een prima handnaaimachine. Te zien, Westkanaalweg 17 Langeraar. Z Chique Bankstel, best. uit: 3-zitsbank, gebogen model en 2 clubfauteuils met losse kussens 450. pracht Smyrna salonkar pet f 295.Te zien ook Zondag, Nieuwe Parklaan 115, Den Haag telefoon no. 55.lo.80. 645 Mosquito bromfiets, beslist zonder gebreken met Bosch verlichting voor f 150. L. Erades, Hoge woerd 156, Leiden. Tel. 23494. 2934 Z Fauteuils, stoelen, ra dio's enz., pracht clubs 25 per stuk ameublement f 85, prima gebr. radio's, tafels, linnenkasten, vloerkleden, brandkasten, inbouwbad- kuip, geijsers. haarden, ka chels, gashaarden, enz. N. Rijn 60 tegenover Water- steeg. Tel. 22150. 652 Z H.H. Landbouwers Enorme voorraden plan ken, palen, balken, bielsen, baddmgs, kraalhout, vloer hout, stijlen, ribben, latten, stalen ramen, dakpannen, tegels, afrasteringsdraad, Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. A^ker, Miening 33, Zoeterwoude. Z Voederbieten te koop, 10.000 kg. bij L. F. Zonne veld Lzn. Prinseweg no. 2, Voorhout, tel K 2532 7307. 2894 f 25, herenrijwiel (Fon- gers) 37.50, wringer 12.50, driewielfietsje 7.50 trapauto 12 50, opklap- bed 15, rijwielen f 9, 2 pers. bedstel 35, 1 pers. f 17.50, bankschroef 10, Nieuw.enburg, Hooigracht 55, (Geen winkelhuis). Z Te koop twee moderne clubfauteuils met vier stoe len (rood moquette), kin derrijwiel 25, petroleum kachel 9, lits jumeaux f 35, schrijfbureau 25.— huitkoffer als nieuw f 15, steps vanaf 5, poppenwa gen 9. Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). Z Eysink motor. Te koop een 125 cc. Eysink met J. L. O. motor met voetver snelling, verchroomde vel gen, duo enz. in prima staat voor 350.L. Erades, Hogewoerd 158, tel. 23494 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3