Begroting is sluitend Burgemeester Detmers enthousiast in vlaggend Zevenhoven ontvangen Chefarine „4" doel wonderen Het rioleringsplan voor Papenveer WOENSDAG 18 NOVEMBER 1953 DE LE1ÜSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 VRIENDSCHAPPELIJKE KENNISMAKING Kleine gemeente met vele grote en kleine problemen Het feit, dat er tenslotte toch weer een burgemeester van Zevenhoven is benoemd, heeft de burgerij van dit kleine en genoeg lijke dorp niet onberoerd gelaten. Hoewel waarnemend burgemeester Kammenga een zeer goede pleeg vader was, voelde de Zevenhovena- ren zich de laatste tijd een beetje bevreesd, waaraan de angst van ve len, dat hun gemeente zou worden ingelijfd bij een ander, niet geheel vreemd is geweest. De benoeming van de heer J. A. Detmers, commies ter gemeente-se cretarie te Woerden tot burgemees ter heeft aan alle gissingen een ein de gemaakt en de optimisten kunnen met recht beweren, dat zij gelijk hebben gehad. Als reactie op dit blij de gebeuren is gisteren een uitbun dige vreugde uitgestort over de nieuwe burgervader, die zich geen hartelijker ontvangst had kunnen wensen. Het dorp was een vlaggen- zee en ook van de boerderijen die, her en der in het polderland ver spreid staan, wapperde de nationale driekleur. Reeds lang voor de bur gemeester arriveerde, werd het dorpsbeeld beheerst door heren met hoge hoeden en kinderen, die ge tooid waren met oranje sjerpen en strikken. Hartelijke begroeting. De begroeting van burgemeester Detmers, die vergezeld was van zijn echtgenote en drie kinderen, had plaats in de schilderachtige omge ving van de Ned. Herv. kerk van Noorden, waar Nieuwkoop en Zeven hoven elkaar raken. Onder de bomen naast de kerk stond de Prins Bernhard-ruiterij uit Nieuwveen opgesteld, om luister te verlenen aan de intocht. Kort na dat de auto's uit Woerden waren ge arriveerd, verwelkomde wnd, burge meester Kammenga zijn opvolger, waarna de heer Van Baren namens de burgerij een kort begroetings woord sprak. Hij hoopte, dat de nieuwe burgemeester zich spoedig thuis zou voelen in zijn gemeente. Een klein meisje, Saartje de Groot, ibood mevr. Detmers 'n bouquet rode rozen aan, waarna de burgemeester zijn dank betuigde voor de goede wensen, welke waren uitgesproken. Intussen had men een lange stoet opgesteld voor de feestelijke intocht. Voorop gingen de Prins Bernhard- ruiters en daarachter volgden tien auto's. Bij het begin van het dorp sloot de harmonie „Arti et Religioni" uit Langeraar zich hierbij aan. Voor de eenzame boerderijen wuifden de bewoners hun nieuwe burgervader toe en in het dorp was letterlijk niemand meer binnen ge bleven. Zanghulde voor raadhuis. Voor het raadhuis kampte men tegen het einde van de intocht met ruimte gebrek. Bij het water maakten de ruiters front en in de betrekkelijk kleine ruimte tussen hen en de deur van het raadhuis stond de jeugd van Zevenhoven aangetreden, terwijl de honderden andere belangstellenden hun uiterste best deden om ook een goed plaatsje te veroveren. Na de aankomst van de burge meester bracht de schooljeugd onder leiding van de hoofd-onderwijzer der R. K. school, de heer Kerkhoven, een zanghulde, die vergezeld ging van goede wensen. „Arti et Religioni" deed het nog eens dunnetjes over met een muzi kale hulde. De burgemeester toonde zich verheugd over deze aardige at tentie en sprak een kort dankwoord waarna de kinderen op chocolade ge- tracteerd werden. Alles ging even spontaan en het grootste bewijs, dat men niet zonder meer een programma afwerkte, was wel de overschrijding. De buitenge wone raadsvergadering begon op een ogenblik, waarop de sluiting al had moeten plaatsvinden, maar niemand trok zich daar iets van aan, want „gezelligheid kent geen tijd". De installatie. De installatie had plaats in de par terre van de ambtswoning, die mo menteel nog leeg is en aanmerkelijk meer ruimte biedt dan de raadzaal. Tegen kwart voor vier werden bur gemeester Detmers en zijn echtgeno te hier binnengeleid. Zijn drie kin deren, van wie de oudste acht jaar is, kregen een plaatsje bij het raam, waar zij opgetogen en verbaasd de plechtigheid volgden. Wnd. burgemeester Kammenga zei na de opening van de raadsvergade ring, dat het burgemeestersambt de mogelijkheid biedt tot ontplooiing van initiatief, maar tevens een grote mate van verantwoordelijkheid mee brengt, tegenover hogere organen van het bestuursapparaat en de bur gerij. U komt in een kleine gemeen te, zeide spr. tot de heer Detmers, maar u zult niettemin vele proble men aantreffen, waaraan u uw ener gie kunt geven. Zoals overal, kam pen wij met een groot gebrek aan woonruimte, terwijl de sanering van .het dorp ook de aandacht vergt met alle moeilijkheden betreffende bouw terreinen en verkeer, welke daar aan verbonden zijn. Voorts is de rijksbijdrage te gering om de ge meente een goede verzorging te ge ven en zelfs met de grootste zuinig heid krijgt men toch een nadelig saldo op de begroting. Genoemde grote en vele kleinere problemen zullen uw gehele persoon opeisen. De burgerij heeft echter het grootste vertrouwen in u en is bereid de meest mogelijke medewerking te ge ven. Ik hoop, zo besloot de heer Kammenga, dat u hier met dezelfde liefde zult werken als ik gedaan heb. Dan zult u ongetwijfeld slagen. Dankwoord. Nadat wnd. burgemeester Kam menga zijn opvolger de ambtsketen had omgediaan, hield de nieuwe bur gemeester een toespraak, waarin hij getuigde van zijn dankbaarheid voor dé grootse ontvangst De eerste ken nismaking was buitengewoon harte lijk, zo zeide de heer Detmers. Ik hoop mij spoedig in de gemeente te vestigen, waarna deze kennismaking kan worden voortgezet. Met toege wijde zorg zal ik mij aan mijn nieu we taak geven en alles doen, wat re delijkerwijze verwacht kan worden van het hoofd der gemeente. In de ambtsketen zie ik een symbool van hechte eenheid, die bereikt wordt door wederzijdse sympathie en ver trouwen, welke de belangrijkste schakels vormen. Bij mijn ambts aanvaarding stel ik mij voor de woorden van Vondel in practijk te brengen: „Indien het gemeen u roept, bezorg het als uw eigen". Na de rede van de burgemeester bracht wethouder De Groot de ge lukwensen der wethouders over en zeide, te vertrouwen op een vrucht bare samenwerking. Vele sprekers. Na de raadsvergadering maakten velen van de gelegenheid gebruik om een kort woord te spreken. De voorzitter van de KVP-fractie, de heer De Boer, was blij, dat de commissaris van de koningin het no dig had geoordeeld Zevenhoven weer een burgemeester te geven. Pastoor Tabink vond, dat de bur gemeester een omvangrijke gezins vermeerdering had gekregen. U wordt burgervader van een eensge zinde gemeenschap, waarin u zich naar ik hoop spoedig thuis zult voelen. Dominee Corbijn van Willems vaart hoopte op een goede samen werking met de nieuwe burgemees ter. Dominee Wynia, gereformeerd pre dikant vertrouwde op een aange name verstandhouding en zeide, dat het gebed van de burgerij de burge meester zou steunen bij de uitoefe ning van zijn ambt. Burgemeester Witschey van Al phen aan den Rijn sprak namens de burgemeesterskring van de Rijn streek. Naast een woord van geluk wens wees hij op de noodzakelijke samenwerking in B.B. en Vleeskeu ringsdienst. Burgemeester Vos van Woerden, feliciteerde Zevenhoven met de nieuwe burgemeester, die hij kende als een harde werker. Zijn karakter eigenschappen zullen hem spoedig de sympathie van u allen doen win nen. Ik ben er van overtuigd, dat u hier de juiste man op de juiste plaats •bent. Oud-burgemeeser Van Kempen, TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.75 (Advertentie) Afscheid van wnd. burgemeester Op de avond, die aan de installatie van de nieuwe burgemeester vooraf ging, heeft Zevenhoven afscheid ge nomen van de heer Kammenga, die gedurende een jaar het burgemees terschap op voortreffelijke wijze waarnam. De dankbaarheid hiervoor was zeer groot. Nadat het dochtertje van wethouder De Groot bloemen had aangeboden, sprak o.a. wethou der De Groot, de gem. secretaris, de fractievoorz. van de KVP, burge meester v. d. Weijden van Nieuw koop en zijn collega Bakhuizen van Nieuwveen. Voorts ook de pastoor en dominees. Allen toonden zich dank baar voor de wijze, waarop de heer Kammenga zijn taak had opgevat. De scheidende burgervader zeide een dankbare herinnering aan Zeven hoven te zullen bewaren. De raads leden en het secretarie-personeel bo den de heer Kammenga een Delfts blauw wandbord aan met het ge meentewapen van Zevenhoven. van Woerden was dezelfde mening toegedaan en hoopte, dat zjjn oud- ambtenaar veel vreugde zou bele ven in zijn nieuwe ambt. In zijn dankwoord, waarin de burgemeester mr. Dinger, vertegen woordiger van de commissaris der koningin, en de heer Deerenberg, lid van Ged Staten, dankte voor hun aanwezigheid, zeide hij geen woorden meer te kunnen vinden om zijn ge voelens te vertolken. Ik hoop, zo be sloot spr., dat ik niet onder de maat zal blijven. Op een receptie, die 's avonds ge houden werd, kwamen vele afge vaardigden van verenigingen en burgers hun nieuwe burgervader de hand drukken. ALPHEN AAN DEN RIJN Animo voor Avifauna- bestuur is gering Er schijnt weinig animo te zijn om zitting te nemen in het Avifauna-be stuur. Naar wij vernemen is het ge meentebestuur er niet in geslaagd een stichtingsbestuur samen te stellen. Van de zes leden, die benoemd wer den, hebben er twee bedankt nml. de heren L. de Graaf en mr. A. J. Meyer. B. en W. zullen nu een nieuwe voor dracht moeten opstellen. BOSKOOP Contactavond K.A.B. De tweede contactavond, welke de K-A.B. in dit winterseizoen heeft gehouden is een zeer nuttige en leerzame avond ge worden. De voorz. van de K-A.B. van het Bisdom Haarlem, de heer Joh. Kortink uit Den Haag, sprak over punt 7 van het urgentieprogram, n.l. „De Propaganda". In een uitvoerig betoog toonde spr. aan dat ook nu nog propaganda in de K.A.B. noodzakelijk is. Door onze voorvaderen werd in de negentiger jaren harde strijd gevoerd om lots verbetering van de arbeiders. Zelf hebben zij de resultaten niet meer mogen beleven maar wij hebben kun nen ondervinden, dat de door hun op gebouwde organisatie veel heeft be reikt. Nu moeten wij niet op onze lauweren gaan rusten, aldus spr., want er blijven nog voldoende mo tieven over, om de organisatie sterk te maken. De meeste belangen wor den thans op hoger niveau in ge meenschappelijk overleg behar tigd, maar er is nu gelegenheid om voor de persoonlijke vrijheid van de arbeidende mens te werken in christelijke zin. Door deze zozeer ge wenste vrijheid kan de werknemer zich meer persoonlijk ontplooien en o.a. zijn productiviteit verhogen. Na afloop was er gelegenheid voor het stellen van vragen in het alge meen. Hiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt. Een levendige dis cussie ontstond o.a. over de 5 pet. looncompensatie. HAZERSWOUDE (H. R.) ERNSTIGE AANRIJDING. Vanmorgen om 7.30 uur is het 13- jarige dochtertje van de heer De Haan door een auto aangereden. Het meisje, dat in Leiden de school be zoekt, werd bij het oversteken van de weg door een auto gegrepen. De dokter constateerde een herenschud ding. Het rijwiel van het meisje werd vernield; de auto liep lichte schade GEMEENTERAAD TER AAR De raad van Ter Aar kwam bijeen voor de afwerking van een agenda van 15 punten. Ondanks deze lengte kwam toch bij de rondvraag nog zo veel ter tafel, dat dit punt misschien evenveel tijd in beslag nam als de gehele agenda die voorafging. De vergadering stond onder lei ding van de loco-burgemeester, de heer H. A. Volgering, omdat de bur gemeester ziek is. Gestart werd met een serie ingekomen stukken welke voor kennisgeving werden aangeno men. Van de R.K. Ver. E.H.B.O. St. Christoffel was een verzoek ontvan gen om voor de wedstrijden welke op 20 Nov. a.s. worden gehouden een prijs beschikbaar te stellen. De heer L. J. Hoogervorst was voor het be schikbaar stellen van een bedrag van 5 tot 10 gld. De heer P. v. Rijn sloot zich hierbij aan. De meerderheid kon hiermede instemmen. Een subsidie-aanvrage van L.T.B. en C.B.T.B., gelijk aan het tekort op de exploitatie van Tuinbouw winter- cursussen, werd gunstig ontvangen. De gemeente zal 130.60 bijdragen. Ook was er efen subsidie-aanvraag voor een bijdrage voor de Kaas dag en de jong-veedag te Zevenho- venhoven. Dit verzoek werd afgewe zen. Riolering Papenveer. B. en W. vroegen vervolgens mach tiging voor het publiek aanbesteden van riolering in het uitbreidingsplan Papenveer. Tot nu toe was er een noodoplossing, maar er doen zich reeds moeilijkheden voor. Tekenin gen voor de plannen waren aanwe zig. De heer Uyttewaal vroeg of af valwater uit keukens ook door deze riolering worden afgevoerd. Dit kan zout en chloor bevatten wat schade lijk kan zijn als het water wordt ge bruikt in de tuinbouw. De heer van Vliet informeerde of de vaart naar de sluis van de riolering geen na delen kan ondervinden. Hoewel er bezwaren zouden kunnen zijn werd de machtiging tot aanbesteding ver leend. Van de gezamenlijke besturen van R.K. en Chr. Kleuteronderwijs was een verzoek ingekomen om de sub sidie per kind te verhogen van 12.50 tot 25.B. en W. waren overtuigd, dat verhoogde steun zeer op haar plaats is. Het is echter moeilijk pre cies te bepalen, wat nodig is. Het voorstel van B. en W. is om de bij drage per kind te brengen op f 20.—. De raad koos de gulden middenweg en bepaalde het bedrag op 22.50 per kind. De verordening voor de vrijwilli ge brandweer werd gewijzigd. Het loon bij brand werd van f 1.50 tot 2.per uur verhoogd. Ook het loon van de monteur zal 2.per uur bedragen. Tot leden van de commissie van advies als bedoeld in art 8, le lid van de woonruimtewet 1947, werden op nieuw benoemd de heren: G. Ver sluis, Fr. Sassen, J. Egberts, Jac. Bo- gert en C. van Vliet. Voor zover aan wezig namen deze heren hun her benoeming aan. Besloten werd tot het aangaan van een geldlening groot 50.000 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen 2 3/4 met een looptijd van 10 jaar, en een lening groot 100.000 bij Staal en Co tegen een rente van 3 3/8 met een loop tijd van 30 jaren. Verkoop gronden. Hierna was aan de orde een voor stel tot verkoop van gronden in het uitbreidingsplan Papenveer. De he ren P. J. J. Hoogervorst en P. S. Hoogervorst wenst een perceel bouw grond te kopen aan de Bloemen- straat. B. en W. stelden voor hiertoe over te gaan tegen de prijs van 5 gulden per m2 mits voldaan werd aan de verschillende voorschriften, o.a. dat er binnen twee jaar een huis op gebouwd is. De heer Koning vroeg of het niet mogelijk is te komen tot een gemiddelde prijs. Hij meende te weten dat de bouwgrond in het uit breidingsplan Aardam 8 gulden be draagt. De voorz. wees verschillende bezwaren aan, o.a. het verschil tus sen de gronden die bouwrijp zijn, en die welke dit niet zijn. Verder besloot de raad tot verlen ging van de Rekening-Courant over eenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten groot 85.000.—. Volgende punt was de aanbieding van de gemeentebegroting en de be groting gemeentelijk grondbedrijf 1954. De voorz. is verheugd een slui tende begroting te kunnen aanbie den. De begroting gewone dienst ver meld in ontvangsten en uitgaven 343.354.38. De post onvoorzien is geraamd op ruim f 11.000.—. De ka- pitaaldienst Inkomsten 1.275.746.04. Uitgaven 1.447.774.75 nadelig saldo 172.028.71. De gewone dienst Grondbedrijf re kening van Baten en lasten geeft aan 4322.99. De kapitaalslasten. Inkom sten en Uitgaven 5876.61. Goedgekeurd wordt een wijziging der begroting voor een bedrag van 135.voor 8 E.H.B.O.-tassen voor de B.B. Rondvraag. En toen begon de rondvraag. De heer Koning informeerde naar een adres van de Chr. Middenstandsver eniging gericht aan B. en W. over achterstelling van Korteraar. Hij vroeg of B. en W. plannen hadden iets te doen voor dit deel der ge meente. De voorz. zei, dat dit adres was gericht aan B. en W. en niet aan de raad. Niettemin wil hij er wel iets over mededelen. De gevraagde weg Korteraar—Papenveer acht het col lege op dit ogenblik niet urgent. Verder liggen er plannen klaar om de Korteraarseweg grondig te ver beteren. De heer A. Hoogervorst pleit op nieuw voor verlichting aan de Oost- Kanaalweg. Dit probleem is niet zo eenvoudig. Wel wil men proberen om de lampen van de West Kanaal- weg te versterken waarn.ede wel iets bereikt zou kunnen worden. op. AUTO IN BOTSING. De chauffeur van een luxe auto ontdekte plotseling een richtingaan wijzer van de ANWB nabij Koude kerk. Hij remde vrij onverwacht, om het bord te bekijken, maar bracht een chauffeur, die achter hem reed in nood. De laatste remde wat hij kon, maar een botsing was onvermij delijk. De eerste wagen werd aan de achterzijde ingedrukt. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. HOOGMADE GESTAUREERDE VOOROFSCHE POLDERMOLEN OFFICIEEL INGEBRUIK GENOMEN. Het was voor de Voorofsche Polder gisteren een historische dag. Na en kele maanden van werkzaamheden kon de molen voorzien van een nieu we roede en nog andere technische verbeteringen haar bestaan weder om voortzetten. De secretaris, de heer Th. J. van der Wereld, sprak woorden van welkom tot burgemeester J. C. v. Wageningen, die de officiële inge bruikneming verrichtte, de heren ir. Pigeaud, lid van de Ver. „De Holland se Molen", de technisch adviseur van genoemde vereniging, de heer A. J. de Koning, ir. Faül uit Wassenaar De heer Hoogervorst wees verder op gevaar bij het kruispunt Bloemen- straat en verder stelde deze afge vaardigde voor het presentiegeld voor de raadsleden te verhogen van 5 op 6 gulden. Voor dit laatste voelde alle leden wel. Het voorstel werd aangenomen met algemene stemmen. De heer L. J. Hoogervorst sneed een onderwerp aan wat zeer lange en ernstige besprekingen tot gevolg had. Het ging over het uitbreidings plan Aardam waar een achttal tuin- dersbedrijven zeer ernstig gedupeerd zijn, omdat deze liggen binnen het uitbreidingsplan en er op deze gron den een bouwverbod is gelegd. Hij vroeg, of er geen mogelijkheid zou bestaan, dat deze mensen een vergunning zouden kunnen krijgen voor 25 jaar inplaats van 10 jaren. Ook vreest hij, dat dit plan in de uit voering zeer duur zal zijn. Ook de heren Sassen en Uyttewaal voerden over deze kwestie het woord, terwijl de heer Uyttewaal nog opmerkt, dat ook in het uitbreidingsplan Papen veer dezelfde moeilijkheden zich voordoen. De voorz. zei, dat het plan in de uitvoering inderdaad zeer duur zal zijn, omdat het gaat over goede cultuurgrond en de eigenaren volle dig schadeloos dienen te worden ge steld. Zeer jammer is dat de moei lijkheden zo laat zijn ingezien. De raad heeft het plan goedgekeurd en het is bij G.S. Daar kunnen de be trokkenen nu hun bezwaren indie nen. Spr. stelde voor gezien de moei lijkheden welke gerezen zijn rond het uitbreidingsplan Aardam dat de raad spoedig in geheime zitting met B. en W. het gehele uitbreidingsplan zal bespreken. Ook het kerkpad ge noot weer de aandacht De heren Uyttewaal en Sassen drongen aan op spoedige reconstructie van de nog resterende delen. De voorz. deelde mede, dat in de begroting opnieuw voor het kerkpad een bedrag is uit getrokken. Nu voor het deel vanaf Langeraar tot voorbij het zwembad. Dit gedeelte zal opgehoogd, ver hard en verbreed worden. en de aannemers, de heren G. J. Ver bij en J. G. Straathof. Burgemeester Van Wageningen complimenteerde het bestuur met haar thans veel beter lopende molen en stelde de molen in gebruik, door de vlag te hijsen. Hierna spraken de heren Pigeaud en de Koning onder overreiking van een boekwerk ook woorden van dank namens „De Hollandse Molen" voor de instandhouding en verbetering van de molen. Hierna kwam het gezelschap nog enige tijd bijeen in café van der Ploeg, waarna de voorz. van de pol der, de heer H. v. Wieringen, alle aanwezigen dank bracht voor de be moeiingen en verrichte werkzaam heden. KOUDEKERK Raadsagenda. De raad der ge meente komt Donderdagavond om acht uur bijeen. De voornaamste agendapunten zijn: verkoop grond aan de woningbouwver. „Goed Wo nen"; vaststelling beloning brand weerpersoneel; verbetering finan ciële positie rijkspersoneel op het ge meen tepersoneel; op het ophalen van haardas en huisvuil; het geven van een straatnaam in het uitbreidings plan, (Prinses Wilhelminastraat); verlening van grond- en bouwvoor- schotten en toekenning van bijdra ge aan de woningbouwvereniging „Goed Wonen" voor de bouw van 9 arbeiderswoningen. LANGERAAR De heer J. J. de Jong Az. slaag de te Leiden voor het vakdiploma detailhandel Melk en Zuivelpro ducten. NIEUWKOOP INBRAAK BIJ WETHOUDER. Een deze dagen is ingebroken in .de woning van de heer J. van Tien hoven, wethouder in deze gemeente. De inbraak werd gepleegd des mor gens vroeg onder melktijd. Een geld bedrag wordt vermist. De politie tracht de daders op te spo ren. Post gaat vroeger weg. Sinds enige dagen wordt de post 's mor gens een half uur eerder vanaf 'Nieuwkoop verzonden. Tot nog toe was de vertrektijd des morgens om 7.45, thans is het vertrek gesteld op 7.15 uur. Poststukken welke uiterlijk om zeven uur in de bus aanwezig zijn, gaan dus met de postwagen mee. Uitvoering Gidsen. De Kath. Gidsenbeweging gaf in het parochie huis wederom een uitvoering van de kinderoperette „Prinses Rozelijn". Zoals verwacht was de zaal niet ge heel gevuld, niettemin genoten de aanwezigen van dit buitengewoon aardige spel. Ook werd op deze avond nog op gevoerd de legende „De Gouden muiltjes van Maria". Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door de heer N. van den Haak en de regie was in handen van Piet van der Voorn. Guido Annie Ver geer leidde het geheel. NIEUWVEEN Jaarvergadering Begrafenisvereni ging. Gisterenavond hield de Alg. Be grafenisvereniging Nieuwveen e.o. haar 25ste jaarvergadering. De voor zitter, de heer G. Spijker, gaf een korte terugblik over de afgelopen 25 jaren en overhandigde aan de heren A. Lenting en J. Burgmeyer, die 25 jaar bestuurslid, en aan W. Buyne, G. Hoogenboom en G. Meyer die 25 jaar drager zijn, een doos sigaren. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging thans 329 leden heeft. De penn. sloot met een batig saldo van 503.80. In de afgelopen 25 jaar werden er in totaal 337 personen be graven. De heren A. Lenting en W. de Boer werden herkozen. TER AAR Geboren: Cornelis, zn van C. Boer en J. J. W. Voordouw; Johannes Th. W., zn van P. W. Vroonhof en C. M. Veenman; Alida M. G. M., dr van Th. Egberts en A. M. Hij dra; Gerrit, zn van G. Bogerd en M. H. Pijper; Jo hanna Th. M., dr van H. A. v. d. Vlugt en M. E. Brouwer; Arina, dr van T. Sepers en A. v. Waversveld; Theodora M. C., dr. van N. J. Was- senburg en H. Hendrikson. Ondertrouwd: K. J. v. Dam 31 j. en A. J. M. de Bruijn; P. v. Dorp 30 j. en S. K. Hegeman 28 j.F. C. Bouwmeester 27 j. en A. H. M. Ver sluis 24 j. Gehuwd: H A. Valentijn 29 j. en KI. E. Bocxe 24 j.; H. A. de Frankrij ker, 38 j. en H. M. Versluis 37 j. ZOETERWOUDE Geboren: Antonius Th. M., z. van C. W. van Haastert en E. A. van Leeuwen. Ondertrouwd: J. A. van Veen 25 j. en J. A. de Boer 23 j.; Th. J. M. van Geijlswijk 23 j. en B. Th. Berg 26 j.; C. Los 30 j. en A. van Burik 19 j. Gehuwd: J. P. Mooyman 23 j. en S. A. Borst 24 j. Overleden: N. van Vliet 85 jaar en wed. van J. Boon. VERBOND VOOR VEILIG VERKEKR Stop en geef voor rang aan het verkeer op de andere weg

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7