Schadeloosstelling bij onteigening der pachtgronden kwam ter sprake RIJNSTREEK Weekend bracht geen spoor van het vermiste vliegtuig Concert van St. Jans Fanfare bij haar gouden jubileum MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 it I hl I ill- I 1 i.iKAlJ'; EERSTE BLAD PAGINA 2 Vakgroep Tuinders van de L.T.B. Compensatie is dringend gewenst Tijdens de Zaterdag in Haarlem gehouden algemene jaarvergadering van de vakgroep Tuinders van de L. T. B. onder voorzitterschap van de heer Jac. Groen Azn. is een groot aantal ingediende voorstellen, door het bestuur van prae-adviezen voorzien, behandeld en in debat gebracht. Enige der belangrijkste voorstellen betroffen de schadeloosstellingen in verband met de onteigening van pachtgronden wegens stadsuitbreiding of anderszins. De kringen Veenstreek, Westland en Delfland uitten hun ontstemming over het feit, dat weinig of geen schadevergoeding wordt uitgekeerd aan tuinders, die in de bedrijfsuitvoering belemmerd worden door een bouwverbod, dat is uitgevaardigd wegens uitbreidingsplannen van de gemeente. De kring Delfland had er vooral bezwaar tegen, dat pachters, die een huurcontract hebben, hoegenaamd geen schadeloosstel ling krijgen uitgekeerd. In het prae-advies wees het bestuur op de meer dere invloed, die de L.T.B. in dit verband weet aan te wenden, dan de afdelingsbesturen op eigen houtje. Men was het overigens geheel eens met de meningen van de afdelingen. De heer Duijvenstein van Kring West- land achtte het van de gemeente een morele verplichting om de pachters bij onteigening schadeloos te stellen. Hij laakte sommige praktijken van gemeenten om aan een vergoeding te ontkomen. Mr. G. J. Vermeulen, de secretaris van de vakgroep, verklaarde, dat ook prof. Thurlings uit Wageningen een schadeloosstelling, behalve aan ver pachters, ook aan pachters noodzake lijk achtte. De heer Vermeulen deel de de vergadering mede, dat in de wet Vervreemding Landgronden, die de beide Kamers al was gepasseerd, een clausule was opgenomen, die bij verkoop van gronden de pachter het voorkeursrecht toekende. De heer Rood wees in dit verband op het ge vaar, dat binnenkort misschien de Staat en de gemeenten de grootste grondbezitters zouden worden. In zijn repliek stelde de heer Vermeulen vast, dat de overheid en de gemeen ten nu eenmaal grond voor bebou wing en industrievestiging nodig hebben. Iets anders ligt de zaak, wan neer de aangekochte grond agrarisch gebied blijft. Compensatie gewenst. De heer Vermeulen bracht ook naar voren, dat compensatie van de gron den verre de voorkeur verdient bo ven een schadeloosstelling. Zo stel- dij hij voor een belangrijk gedeelte van de poldergxonden ter beschik king te stellen van die tuinders, wier landerijen aan de stadsuitbreiding ten offer waren gevallen. De voorz., de heer Jac. Groen, ver klaarde omtrent dit probleem een uitspraak van de vergadering te willen uitlokken teneinde op de ko mende bondsvergadering de gevoe lens der tuinders in de vorm van een motie aan de regering ter kennis te brengen. Een luid applaus liet over de uitspraak van de vergadering weinig twijfel bestaan. De heer Groen sprak nadrukkelijk de veron derstelling tegen, als zou de L.T.B. in het algemeen tegen stadsuitbreiding zijn. Wel hebben wij, aldus de voorz., bezwaar tegen de wijze, waarop men soms dienaangaande £e werk gaat. Men stelt dikwijls al te gigantische prognoses over een veel te lange tijdsduur, waardoor vele tuinders- bedrijven gedeeltelijk lam gelegd worden. Een andere belangrijke wens, die onder veel kringen leefde, was de verhoging van de minimumprijzen. Het voorstel was gebaseerd op de op handen zijnde loonsverhoging en de stijgende bedrijfsuitgaven. Ook de kring Kennemerland steunde dit voorstel. Het bestuur gaf aan de ver gadering ter overweging, dat een DIEFSTAL VAN VLEES OP GROTE SCHAAL. Het politieonderzoek, dat is inge steld inzake de vleesdiefstallen bij de Exportslachterij en Vleeswarenfa- briek „Drentex" te Assen, heeft be wezen, dat ten minste 20 personen bij deze affaire betrokken zijn. Vijf werknemers van de fabriek zijn in het. Huis van Bewaring te Assen op gesloten. De directie van de fabriek ver moedde reeds twee jaar, dat er vlees uit de fabriek gesmokkeld werd. Het laatste half jaar namen deze dief stallen grote vorm aan. Zakken met spek en worst verdwenen en de As ser slagers zagen hun omzet vermin deren, omdat sommige klanten niet meer in him winkels verschenen. Van de gearresteerde personen is bekend, dat zij soms 25 pond vlees per week mee naar huis namen. Hoewel aan alle werknemers wekelijks een pak ket vlees en vleeswaren voor eigen gebruik tegen lage prijs beschikbaar werd gesteld, is schromelijk mis bruik van vertrouwen gemaakt. De politie verwacht, dat no gmeer per sonen bij deze diefstallen betrokken zullen zijn. BAND GESPRONGEN. Gistermiddag omstreeks 13 uur is op de Rijksstraatweg Groningen Leeuwarden bij het Friese dorpje Twijzel een ernstig auto-ongeluk ge beurd, waarbij de 48-jarige ambte naar bij het Hoge Commissariaat In donesia drs. R. Oemar Said uit den Haag het leven verloor. De auto reed in de richting Gro ningen, toen plotseling een band knapte. De wagen schoot over de weg en kwam in een sloot terecht. Het bleek, dat van de bestuurder de borst kast was ingedrukt door het stuurrad. De vijf kinderen van de overledene, die met hun vader waren meegere den, zijn er wonder boven wonder goed afgekomen. DODELIJKE VAL VAN TRAP. De 20-jarige G. de Goede uit Belt- Schutsloot is in het huis van de fa milie Spiekman te Zwartsluis, waar zij werkzaam was, zo ongelukkig van een trap gevallen, dat zij kort na het ongeval overleed. doorvoering van een verhoging der minimumprijzen tevens een verho ging van heffingen met zich mee zou brengen. De heer Groen verklaarde, dat de L.T.B. in deze weinig invloed kon uitoefenen, daar deze kwestie voornamelijk in handen ligt van het Centraal bureau voor de Veiling. Spreker gaf als zijn indruk van ver schillende kringvergaderingen weer, dat bij een verhoging der minimum prijzen de verkoop gedeeltelijk bui ten de veiling om zou gaan. Hoewel •het de veiling niet aan het recht tot sanctiebepalingen ontbreekt, komt hier in de praktijk toch weinig van terecht, daar buurtveilingen zich weer niet aan de uitgesproken straf fen houden. De heer Groen consta teerde bij deze instanties een gebrek aan solidarisme. Exportproblemen. Ook exportproblemen kwamen ter sprake. Uit de vergadering werd de opmerking gemaakt, dat wellicht te gen een verhoogde invoerprijs een grotere invoer mogelijk was. Ten aanzien van het vervoer der produc ten moeten enige concrete voorstellen gedaan worden. Zo moet bijvoorbeeld de koelruimte in schepen verbeterd worden; verpakkingsinrichtingen moe ten gereorganiseerd worden" en de vervoerstarieven moeten herzien worden. Alleen op deze wijze kan de achterstand, vooral ten opzichte van Engeland, worden ingehaald. Uit de vergadering werd het voor stel gedaan om te komen tot de in stelling van een studiecommissie, die het probleem van de teeltvergun ning onder de loupe zou moeten ne men. Het bestuur verklaarde bij mon de van de heer Groen, dat de rege ling van 1933 niet eeuwig kon blij ven voortbestaan. Al toonde zij zich niet onverdeeld als voorstander van een algehele afschaffing van de tuin bouwteeltvergunningen, niettemin achtte zij een grotere vrijheid in dit opzicht gewenst. Vakbekwaamheid is natuurlijk een eis, waar niet van kan worden afgeweken. Een en an der overwegende besloot het bestuur alle medewerking te verlenen om met inschakeling van de Tuinbouw- bond van de K.N.B.T.B. tot de vor ming van een studiecommissie te ge raken. Vrij uitvoerig werd ingegaan op het onderwerp van het borg- en weerstandsfonds. Over het borgstel lingsfonds werd de opmerking ge maakt, dat deze insteliong aan de meest kapitaalkrachtigen ook het meeste voordeel brengt. De bedoeling is juist om de economisch zwakkeren steun te bezorgen. Ook de plaatselijke waarborginstituten helpen mede dit doel te verwezenlijken. De heer Duijvenstein hield nog een verhelderend betoog over het weer standsfonds, dat in oprichting is dank zij een vruchtbaar contact tussen de regering en de Hoofdafdeling Tuin bouw in de Stichting voor de Land bouw. Tot dat doel moest de liquiditeits positie van de tuinbouw bezien wor den en vooral ook de vermogens positie, die veel wisselvalligheid ver toont en daarom door het departe ment over het verloop van een aantal jaren beschouwd wilde worden. Het rapport, dat zou uitgegeven worden is nog niet verschenen. De bedoeling is vcoral om de tuinbouw zelf gezond te maken zonder geldelijke bijdrage van de regering. Sprekend over het borgstellings fonds verklaarde de heer Groen nog, dat het bestuur bij de regering zou aandringen op hulp in bedrijfsnood. De overheid kon, indien zij wilde, haar toezeggingen veel beter verwe zenlijken dan tot nog toe gebeurde. De bestuursverkiezing bracht de aftredende heren J. Groen, P. P. Schipper en J. Th. Volgering weer op hun oude plaats en benoemde de heer Jac. Groen opnieuw tot voorzitter. De heer Schipper werd met de heer Gröen wederom hoofdbestuurslid. Inplaats van Let aftredende bestuurs lid de heer Bijvoet werd gekozen de •heer A. N. Jong uit Lutjebroek. VERGEEFSE SPEURTOCHTEN Dit weekend werden de opspo- ringswerkzaamreden naar het vlieg tuig, dat sinds Donderdag wordt vermist, onverminderd voortgezet.. De schipper Mol uit Volendam, die Vrijdag de haven van Volendam binnenliep, vertelde Donderdag tus sen elf uur en half twaalf, toen hij aan het vissen was ter hoogste van Lelystad, een knal te hebben ge hoord en daarna een waterzuil te hebben zien opspuiten. Naar aanlei ding van deze mededeling is Za terdag in de loop van de dag de plaats vastgesteld, waar 't vliegtuig mogelijk zou zijn neergestort, Zes kilometer Oostelijk van Lelystad in het IJsselmeer. Gistermorgen is de mijnenveger Texelstroom uit Den Helder uitgevaren om op de aange geven plaats, die is afgezet met een rode vlag, te gaan dreggen. Gister avond was nog niet bekend, of dit dreggen resultaat heeft gehad. De rivierpolitie van Harderwijk zal ook uitvaren. Ook hebben twee Dakota's van de transport-afdeling van de ko ninklijke luchtmacht gisteren boven Nederland langs de kust van de Noordzee en boven het IJsselmeer en boven de Biesbosch gepatrouilleerd. Echter ook zonder resultaat. MAN VAN STOEP GEVALLEN. Zondagavond is de 80-jarige bewo ner J. E. van een perceel aan de eer ste Jan van der Hijdenstraat te Am sterdam van een 15 treden tellende stoep gevallen. De man is door de G.G. en G.D. naar het Wilhelmina-gasthuis over gebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. ZOETERWOUDE Vijftig jaar geleden werd, als eer ste vorm van jeugdorganisatie, de Jongelingsvereniging opgericht en als onderafdeling daarvan een Fanfare In de loop van jaren is deze Fanfare door oorlogs- en andere omstandig heden meerdere malen stilgelegd en in 1930 als Sint Jansfanfare tot een blijvend, bloeiend bestaan opgericht. Het gisteravond gegeven concert was werkelijk een grootse demon stratie van wat na vijftig jaren mu siceren is bereikt. Het concert werd bijgewoond door de beschermheer, burgemeester Smeets, en deken Bont. De voorzitter, de heer D. A. Muus- sers, was wegens ziekte verhinderd en de secretaris mocht de nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan G. Felix, begroeten en vragen in zijn kape laanstij d te Zoeter woude veel te doen aan het culturele werk van deze vereniging. In een kort overzicht van het 50-jarig bestaan bracht spr. hul de aan directeur Van Veen en zijn muzikanten, die in de laatste vijf ja ren de Fanfare van de 3e afdeling tot aan de grens van uitmuntendheid heeft gebracht en zelfs eenmaal de wisselbeker voor het hoogst aantal punten behaalde. Onder daverend applaus overhandigde de secretaris de zilveren lauwerkrans, de trophee voor de le prijs in de le afdeling op het laatste concours. Tenslotte bracht spr. dank voor de grote financiële steun en vroeg vooral morele steun n.l. belangstelling en bezoeken van de concerten. Als men wist hoezeer deze belangstelling kan LEIDERDORP DOOR AUTO GEGREPEN De 60-jarige wielrijder L. uit Lei derdorp kwam vanmorgen uit de Brugstraat en wilde de Hoge Rijndijk oversteken. Hij werd door 'n vracht wagen gegrepen en tegen de grond gesmakt. Met een hersenschudding werd het slachtoffer naar een der Leidse ziekenhuizen gebracht. „De Rijnklievers". Zaterdag avond heeft de Leiderdorpse Post duivenvereniging „de Rijnklievers" in de Kleine Burcht het eerste lus trum gevierd met een feestavond, die in alle opzichten geslaagd mocht he ten. Medewerking verleenden G. Heijnen, conferencier, Cor Barning, humorist en .The Wima's. Na een kort welkomstwoord door voorzitter H- 'v. Alphen, sprak ook de heer Chr. v. d. Pluym namens de feestcommissie hartelijke woorden van dank tot allen die aan het wel slagen van deze avond hebben mede gewerkt. Na de pauze werden eerst de da mes van de feestcommissie mevr. Zwaan-de Zwart, mevr. Plu-Sinteur en mevr. Kuyvenhoven-Meyer in de bloemen gezet, waarna de huldiging der kampioenen plaats vond. De behaalde successen waren: M. Jongeleen, le kamp. jonge duiven en 2e kamp. oud en jong; Jac. v. d. Wal 2e kamp. generaal, 2e kamp Vitesse, le kamp. oud en jong. H. en J. van Alphen, 3e kamp. generaal, 3e kamp. oud en jong. J. F. W. Truyers sr. 3e kamp. Vitesse, 3e kamp. jongeduiven, D. Zwaan 2e kamp. Fond en L. Noor der vliet 2e kamp. jonge duiven. Na dit min of meer officiële ge deelte werd de feestvreugde nog lang voortgezet en zal deze avond nog lang bij de Rijnklievers in gedachte blij ven. Zesde van de zeven ontsnapte oorlogmisdadigers gepakt Tuindersknecht Dr. Polak mag weer meedoen Alles vergeven en vergeten Enkele maanden geleden kon men in „de Waarheid" grote artikelen le zen over de verraderlijke dr. Polak, de oud-wethouder van Amsterdam, die buiten de machtige partij om zo maar besprekingen gevoerd had met tegenstanders van de partij in casu de P. v. d. A. De „Waarheid" en met dit nobele blad de gehele C.P.N. nam het niet. Dr. Polak was een verrader, een im perialist, de pientere partij had hem nooit vertrouwd en altijd wel ge dacht.kortom het was geen ver rassing voor de partij en dr. Polak werd plechtig en luidruchtig ge royeerd: Hij mocht niet meer mee doen met de club! Sinds een paar dagen is de toestand geheel gewijzigd; dr. Polak mag wel weer meedoen, dr. Polak is een voor uitstrevend partijlid, met vooruitzien de blik, dr. Polak is alleen maar een beetje onvoorzichtig geweest, maar nu heeft dr. Polak bekend, dat hij onvoorzichtig is geweest en dus is dr. Polak niet langer meer een verrader, dr. Polak is zij het minder luid ruchtig wederom in de veilige boe zem van de partij opgenomen. Hoe heerlijk is het lid te zjjn van een partij, die men mag verraden en die men aan zijn vijanden mag ver kopen; beken slechts, dat je het ge daan hebt en meteen heb je het ver raad niet gepleegd. in Aken Antoine Tousseul, een van de ven ontsnapten uit Breda is ZatercL.0 avond om elf uur door de recherche in Aken gearresteerd. Alleen Sander Borger bevindt zich thans nog in vrijheid. Tousseul werd herkend door een Nederlander, toen hij met arbei ders bezig was een vrachtauto met meubelen te lossen. De Nederlander waarschuwde de politie, die hem ar resteerde. Hij werd geïdentificeerd mede door een recente fbto, die in het Duitse weekblad „Quick" had gestaan bij een interview, dat een van de re dacteuren van dat blad met hem had gehad. Tousseul, die uit Breda afkomstig is en tijdens de bezetting de schrik was van de Veluwe, is Zondagmorgen voor het ambtsgerecht in Aken ge leid, dat een bevel tot voorlopige uit- leveringshechtenis tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij zal in Keulen ver der verhoord worden. De Nederland se ambassadeur in Bonn heeft de uit levering van deze oorlogsmisdadiger gevraagd. Volgens mededelingen van de politie in Aken werkte hjj als tuin man in een voorstad van Aken. Reeds verschillende malen in Tous seul na zijn ontsnapping in „bevrien de" kringen van Duitse journalisten en een parlementslid opgedoken en weer even spoorloos voor de politie verdwenen. In Januari van dit jaar verscheen hij op het bureau van de „Aachener Nachrichten". De hoofd redacteur van dit blad bracht hem in contact met het liberale parlements lid dr. Erich Mende. Tousseul had in het parlementsge bouw te Bonn een onderhoud met in het dagblad „Der Mittag" in Dus- seldorf. Later gaf Tousseul nog een interview aan een redacteur van „Der Mittag" en aan een verslaggever van „Quick". Van de zes Breda-vluchtelingen is thans alleen Jacob de Jonge door de Britse bezettingsautoriteiten uitge leverd. Herbert Bekker, Klaas Faber, Willem van der Neut, Willem Polak en thans ook Tousseul wachten op een beslissing van de Duitse rechters over hun uitlevering. VOORSCHOTEN Huwelijk op Zaterdagavond Het komt niet dikwijls voor, dat de deuren van het gemeentehuis op Zaterdagavond wijd open gezet wor den om een bruidspaar te'ontvangen. Zaterdagavond om 8 uur echter werd in Voorschoten een huwelijk geslo ten. De bruidegom, de heer A. Bree- dijk, is stuurman op de grote han delsvaart en, hoewel hij reeds sedert Maart jl. ondertrouwd was met mej. V. E. Streder, was er nog geen gelegenheid geweest het huwe lijk te sluiten. Vrijdagavond was de bruidegom weer in Nederland aan gekomen en Zondag moest hij reeds weer aan boord zijn, zodat besloten werd, met volledige medewerking van de gemeentelijke autoriteiten, het huwelijk op Zaterdagavond te sluiten. Ambtenaar van de Burgelijke Stand was in dit geval de gemeen tesecretaris, de heer J. de Bres. Juist voordat het bruidspaar de raadzaal deze afgevaardigde, die zich zeer in-1 zou 'betreden sloegen enkele stop- spant voor „politieke" delinquenten, pen door, waardoor de zaal in het Dr. Mende publiceerde dit onderhoud halfduister gehuld werd. Een in al- nadat Tousseul reeds verdwenen was, lereil opgetrommelde monteur van bijdragen tot animo van de musici, tot bloei van de Fanfare, zou het bezoek, zeker van notabelen, veel groter zijn. De Fanfare ving het program aan met „Gladiatoren Farewell" gevolgd door „Divertimento" het verplichte nummer waarmede de eerste prijs werd behaald. Dit nummer in vier delen van G. Boedijn werd weer voortreffelijk geblazen. Directeur Van Veen gaf een muzi kale uitleg van het volgende nummer het vrije nummer van het a.s. con cours de Grande Marche „Paix et Liberté" van Alyre Delhaye. Hoewel dit stuk nog niet tot de „concoursvolmaaktheid" is gekomen was de uitvoering al zeer goed. De zeer moeilijke Selection uit Schuberts Rosamunde was ook zeer te waarderen. „Semper Fidelis" was het slot, een mars zeer goed rhythmisch geblazen. In de pauze had een verloting plaats. Aan het goede voorbeeld van Opoe Post, de eerste gift voor het vaandelfonds, werd bijna 100,toe gevoegd door een verloting. De Toneelvereniging „St. Tar- citius" uit Stompwijk voerde onder leiding van de regisseur, de heer Th. Schrader, een spel van rode terreur in Hongarije op, getiteld „Kerstnacht van de Bandiet". Deze opvoering is een zeer groot succes geworden en het zware spel hield de zaal van het begin tot het einde geboeid. De twaalfr rollen, allen even belangrijk, werden zeer goed vertolkt. De rol vastheid vooral, en ook de articula tie, was zeer te prijzen. Het was weer eens prettig een costuumstuk te zien. De requisiten waren in de puntjes. Het publiek bracht spontane hulde op het einde en we twijfelen niet of Donderdagavond zal voor het tweede concert weer grote belangstelling zijn. ZOETER WO IIDE LEIDERDORP ST. WILLIBRORDUSFEEST IN DE K.A.B. Gisteren vierde de Kath. Arbei dersbeweging Afd. Zoeterwoude-Lei- derdorp het jaarlijkse Willibrordus- feest. De Hoogmis werd aan God op gedragen voor zegen over het werk zich in de grote zaal van het paro chiehuis voor een gezamelijk en feestelijk ontbijt, waarbij het steeds uitbreidende muziekgezelschap on der leiding van mevr. Wand voor een passende omlijsting zorgde. De voorz.', de heer Goddijn ver heugde zich over de grote opkomst in het bijzonder over de aanwezig heid van afgevaardigden van de di verse organisaties in de parochie. Hij hoopte, dat dit de goede samenwer king nog meer zal bevorderen. Spr. gaf een uiteenzetting over het reeds opgestelde en uitgebreide winterpro- gram voor de afdeling en sprak een bijzonder woord van welkom tot pa ter Van der Poel die zich bereid ver klaar had een woordje te spreken. Pater v. d. Poel, die binnen korten tijd weer naar de Missie gaat vertrek ken, vergeleek het zo nodige Missie werk met het werk van de H. Willi- brordus en was getroffen door de activiteiten, die de K.A.B. hier weet te ontwikkelen. Hij spoorde de le den aan zoveel mogelijk hieraan me de te werken. In de voor zoveel leden te klein wordende toneelzaal van het paro chiehuis, gaf de toneelvereniging „Liefde voor Toneel" met medewer king van het muziekgezelschap een ware feestavond, met de opvoering van het Blijspel in drie bedrijven „Als Mama aan de touwtjes trekt". Voor alle spelers en vooral voor de regisseur, de heer Eggen, die zelf ook een niet gemakkelijke rol te vervul len had, was dit vrolijke stuk een succes. De voorz. van L.V.T. was dan ook zeer tevreden over zijn leden, maar verzocht, vooral ook voor de plan nen tot het geven van enkele uit voeringen ten bate van de Missie van pater van* der Poel, meerdere opga ven voor het lidmaatschap. De tra ditionele verloting tijdens de pauze bracht een groot aantal gelukkige winnaars van keurige prijsjes. Zoeterwoude-Leiderdorp Jubileum van Meerburg besloten met huldiging van Hans Eckl Met een gezellige avond in „Het Witte Huis" heeft men Zaterdag avond in intieme kring het 25-jarig bestaan van Meerburg gevierd. Op deze avond vond ook plaats de hul diging van de penningmeester, Hans Eckl, in verband met diens 25-jarig jubileum als bestuurslid. Medewer king aan deze avond verleende „The Rhythme Club", o.l.v. Theo Wisse, die al direct de juiste sfeer wist te scheppen bij de aanwezigen, zodat, toen Hans Eckl met enige huisgeno ten arriveerde, hij met een daverend „Lang zal hij ieven" werd ontvan gen. Toen de jubilaris gezeten was, heette de voorzitter van de jubileum commissie, de heer Van Kesteren, hem hartelijk welkom, alsook de verdere aanwezigen, in het bijzon der de ere-leden de heren J. Rijs- bergen P. van Niekerk en de trai ner, de heer Van Bimsbergen. Deze avond, aldus de heer Van Kesteren, is bedoeld als sluitstuk van het 25- jarig bestaan van Meerburg en heeft een bijzonder cachet door het gelijk tijdig jubileum van Hans Eckl. Reeds anderhalf jaar geleden werd een commissie in het leven geroepen om deze jubilea te vieren en werden plannen gemaakt om deze te finan- ciëren. Vooral dit laatste bracht de meeste moeilijkheden. Door de mede werking van de heer Van Bimsber gen kon de jubileum-wedstrijd UVS Haarlem gespeeld worden en voorts zorgde de jubileum-commissie door het houden van verschillende acties, dat het mogelijk was, de stijl volle receptie en kerkelijke viering met het gezamenlijk ontbijt te hou den, en dat deze avond een waardige herdenking is geworden van Meer- burgs 25-jarig bestaan. Hij hoopte, dat deze avond aan de verwachting zou mogen beantwoorden en aange tekend zou worden in de annalen van Meerburgs glorie. Jubilaris gehuldigd. Hierna was het woord aan de voorzitter van Meerburg, de heer de gemeente wist er echter voor te zorgen, dat de plechtigheid in het volle licht kon plaats vinden! AUTOMOBIEL-SOCIETEIT OPGERICHT. Zaterdagmiddag hebben dertien automobilisten een „ralley" gereden naar „Kraantje Lek" en terug naar Voorschoten. Na afloop van deze rit hebben deze autorijders besloten een „Voorschotense Automobiel-So ciëteit" op te richten. Het doel van deze sociëteit is het organiseren van dergelijke rally's een keer of vier per jaar. Er wordt een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de winnaar. Deze keer viel die ten deel aan dok ter Th. J. Thies, terwijl de tweede prijs voor de heer Th. Kortenibach was, de derde prijs we^d* gewonnen I gevoeld en daarom heb je het zo door de heren dokter "Chr. P. van lang volgehouden. Daarom moeten al- Oostrom en J. v. d. Meer. I len samenwerken om in de voetbal- Alle deelnemers aan deze ralley'sport de jeugdbeweging te bevorde- De Vrind. Deze zeide: „Reeds vaak heb ik, in verband met de feestelijk heden, het woord moeten voeren, doch, op deze avond doe ik dit met buitengewoon veel genoegen, omdat ik ditmaal het woord mag richten tot jou, Hans, om je te bedanken voor alles, wat jij voor Meerburg hebt ge daan. Alle kinderziekten heb je mee gemaakt en altijd en overal was je present. Als 2e penningmeester had je de ondankbare taak de centen bij de leden op te halen en later als le penningmeester bleef de hele zorg voor de financiën op je drukken en als er geen geld was, wist jij raad. En altijd deed je dat op je eigen be scheiden wijze. Het doet me genoegen dit nu eens in het volle licht te kun nen plaatsen, omdat men je werk naar waarde kan waarderen. Je ver dient daarvoor de dank van alle le den. Ik hoop, dat je Meerburg nog lang trouw mag blijven want wij kunnen en willen je niet missen. Als herinnering aan deze dag heb ik het genoegen je een fraaie koekoeksklok aan te bieden. Graag had ik je er een gegeven, die je strijdkreet „hup Meerburg" riep, maar ik hoop, dat je met deze genoegen wil nemen, al roept deze alleen maar koekoek. Maar we vonden, dat je ook dage lijks een herinnering bij je zou dra gen en daarvoor schenken we je nog een sigarenkoker, voorzien van de jubileum-data, die je, naar we hopen, nog vele jaren mag gebruiken." Onder grote bijval overhandigde de voorzitter de geschenken. „Het is de gewoonte," zo ging spr. voort, „de huisgenoten te laten de len in de hulde en ditmaal is dit ze ker op zijn plaats omdat u, mej. Vlasveld, zeker ook verdiensten hebt voor Meerburg en het is mij een ge noegen u daarvoor dank te brengen met deze bloemen." Hij overhandigde daarbij een ruiker fraaie anjers. Ook de leden Dat het werk van de penningmees ter ook bij- de leden gewaardeerd wordt, bleek uit de waarderende woorden van de heer A. van Mil, die namens de heer Van Bimsbergen en de le elftalspelers een fraaie, luxe sigarenaansteker aanbood, daarbij de wens uitsprekende, dat de jubilaris nog vele jaren voor de leden werk zaam zou mogen zijn. De gevoelens van de spelers van het 2e elftal wer den vertolkt door de heer P. v. d. Geer. Als tastbaar bewijs van hun erkentelijkheid schonken zij een si garettenkoker, die van inscriptie zou worden voorzien. Als geest. adv. bood kap. Kuijlaars eveneens zijn hartelijke gelukwensen aan de jubi laris aan. De voetbal staat in hett teken van de jeugdzorg. En in de sport worden eigenschappen gekweekt als werk zaamheid en mede-verantwoordelijk heid. Dit is bij dit jubileum geble ken, want jij, Hans, hebt tegenover Meerburg de verantwoordelijkheid gaven zich als lid van de nieuwe sociëteit op. Zij kozen in het bestuur de heren S. Grooss, W. Eggink Jr., L. de Priester, Chr. P. van Oostrom en Th. J. Thuis. Zij zulen hun func ties nog onderling verdelen. Nieuwe leden worden nog wel in deze sociëteit aangenomen, als ze echter door twee leden voorgedragen worden. ren. Dat je daaraan nog vele jaren je beste krachten zou mogen wijden wens ik je van harte toe. Van de ere-leden mocht de jubila ris tenslotte een grootse bloemen hulde in ontvangst nemen. Hiermede was het officiële gedeelte afgelopen en werden de aanwezigen nog ge ruime tijd bezig gehouden door „The Rythme Club" van Theo Wisse.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2