DE DOLLE MUSKETIERS" GYMNASTIEKLOKAAL IN 1954? Licht in De Meye dringend nodig Nieuwe overeenkomst voor stroomlevering is voordeliger Kwestie verpachting van bouwterrein is van de baan VRIJDAG 13 NOVEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT UHKUE BLAU PAU1NA 2 Gemeenteraad Bodegraven De pet in het gemeente-apparaat De begroting van Bodegraven is gisteren door de raad vastgesteld na een zeer kalm debat. Zij sloot met een tekort van 38.000,nadat 18.000, onder de post „onvoorziene uitga ven" was opgenomen. Het tekort kon echter gedekt worden uit de batige saldi van vorige jaren ad ruim ƒ50.000,zodat thans nog in reser ve blijft een bedrag van ruim 12.000. De algemene besdhouwingen wer den ingeleid door de heer J. Mar tens (P. v. d. A.), die aandrong op de instelling van een commissie tot Ibèvordering van industrievestiging. Spreker was voldaan over hetgeen in de afgelopen periode is bereikt en gaf voor de toekomst een verlang lijstje op met o.a. een tweede speel tuin, een badhuis, een gymnastiek zaal en een sportpark. De heer G. J. Veldhuizen (KVP) sprak in een kort toespraakje zijn voldoening uit over de oplossing van het probleem der Rijnovergang. Hij drong er op aan, niet te veel kosten meer te besteden aan het Goudse rijwielpad. De heer v. d. Boon (Gem. Be lang) vond de tekeningen van het uitbreidingsplan erg mooi, maar wees op de wenselijkheid om met cijfers te komen. Iedere beslissing in dit sta dium is een stap in het duister. Gymnastieklokaal. De voorz. zeide in zijn antwoord, dat de wensen van de raad practised parallel lopen met die van het col lege, zodat er voor de toekomst een goede samenwerking te verwachten valt. In het komende jaar zal er een nieuw gymnastieklokaal gebouwd worden, waarna het oude lokaal ge bruikt zal worden voor vergaderin gen van verenigingen en oefenavon den van het Roode Kruis. De heer v. d. Boon werd gerustgesteld met de mededeling, dat de oprichting van een Grondbedrijf, uiteraard met het financieringsschema, practised ge reed is. Weth. Karssen deelde naar aan leiding van een opmerking van de heer Jongebreur mede, dat het op knappen van de Weypoortseweg 95.000 zou kosten. Gezien de toe stand van de gemeentelijke financiën zou een dergelijke uitgave eerst na 1957 kunnen geschieden, omdat er tot dat jaar nog kosten van een vroe ger herstel op dit project drukken. Veerschillende raadsleden voerden nog in tweede instantie het woord, waarbij enkele sprekers een betere verlichting van De Meye bepleitten. Men begreep, dat het een kostbare geschiedenis zou zijn, maar achtte het beter om iets te doen voor er ongelukken zouden gebeuren. De voorz. zegde toe deze zaak, in de be treffende commisies nogmaals aan de orde te stellen. Pet-kwestie. Bij de behandeling van het hoofd stuk Openbare Werken drong de heer v. Elk aan op de aanschaffing van uniforme kleding voor gemeente werklieden. De heer Vreekea wilde de betreffende personen als herken ningsteken een pet geven. Hierbij kwam het probleem aan de orde. Kan men een gemeentewerkman dwingen een pet te dragen? Beslo ten werd de betreffende post van 90,tot 300,te verhogen en na te gaan op welke wijze een ge meentewerkman 'n herkenningsteken kan worden gegeven. Ook wat de bestrating betreft had men veel noten op de zang. De wen- ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding 27 middenstandswo ningen. Onder architectuur van de heer P. Groenhart, Alphen a. d. Rijn, zullen voor rekening van de pl. woningbouwver. „Eensgezind heid", in het plan „Nabij", de omge ving tussen de Raadhuisstraat en de nieuwe Provinciale weg, 27 midden standswoningen worden gebouwd. Acht van deze woningen worden te vens voorzien van een garage. De aanbesteding vond Donderdag morgen plaats. Hoogste inschrijver was het aannemingsbedrijf H. Tur kenburg, Alphen met f 420.000. het laagste schreef in de firma C. v. Dijk te Nieuwveen met 390.600. De gunning is aangehouden. Bloemstraat wordt opgeknapt. Ter nagedachtenis van oud burge meester J. C. Bloem van Oudshoorn werd heel ver in de oudheid een van de zijstraten van de Hooftstraat naar hem vernoemd. Die straat moge toen misschien wel een „voorbeeld" ge weest zijn, in deze jaren stemt ze niet meer overeen met de eer, die men aan burgemeester Bloem bij voortduring wil geven. De bewo ners van deze straat hebben daarom de hoofden bij elkaar gestoken en een deputatie heeft onlangs een be spreking met het gemeentebestuur gehad, met het doel aan genoemde straat een beter „aanzien" te geven. B. en W. hebben de wens ter harte genomen en mede overwogen de be tekenis van de naam van die straat. Het college heeft dezer dagen beslo ten om de, als verlengstulcje van de Bloemstraat lopende sloten, welke sedert lang niet meer al te hygiënisch zijn, te dempen. Voorts zal het ach terste gedeelte van de straat worden bestraat en een stukje worden ver lengd. Verder zal men met enige aanplanting de omgeving verfraaien en waar nodig, ter scheiding van de verschillende eigendommen, wat af rastering aanbrengen. Een gelukkig initiatief! selijkheid werd uitgesproken, om een tweede straatmaker in vaste dienst te nemen. Weth. Karssen zag hier geen voordeel in. Besloten werd deze kwestie in de commissie van publieke werken te bespreken. Het bedrag van 2000,dat was uitgetrokken voor het maken van propaganda voor de kaas- en goede renmarkt, leidde tot een lange dis cussie. Men vond. dat men eigenlijk de feestelijke najaarsmarkt wel zo'n beetje kon missen. Vele stemmen gingen tegen deze mening op en de voorz. verwonderde zich over die mening van de tegenstanders, die vier maanden geleden nog een extra- crediet toestonden voor de feeste lijke markt. In tweede instantie ble ken de tegenstanders toch geen te genstanders te zijn. Het ging meer over de besteding van de gelden. Weth. Karssen overtuigde de heren van een misverstand, omdat de gel den inderdaad waren besteed, waar voor zij waren uitgetrokken. Men besloot de zaak in besloten zitting nog even door te praten. Zonder hoofdelijke stemming werd de begroting hierna aangenomen, evenals de begrotingen voor het gas en electriciteitsbedrijf. Vispraatje. Het jaarlijkse vispraatje ontbrak op deze vergadering niet. Voorge steld werd door de heer v. Elk om het voorste gedeelte van de Goudse vaart enkele malen per jaar ter be schikking van de hengelsportvereni ging te stellen. De wedstrijddata zul len in overleg met B. en W. wor den vastgesteld. De raad had hier geen bezwaar tegen. Het voorstel tot uitbreiding van het slachthuis werd gedeeltelijk te ruggenomen, omdat men ontdekt heeft, dat er achter de varkenshal nog twee ongebruikte lokalen liggen, die een grotere uitbreiding moge lijk maken. Binnenkort zal een nieuw voorstel worden gedaan. De overige punten van het voorstel werden aan. genomen. Bij het punt onteigening gronden zeide de heer Batelaan, dat hij niet meer wilde onteigenen dan men di rect nodig heeft. B. en W. bestreden deze mening. Zij wilden vooruitzien en wezen er dat men dan niet zo gauw zou vastlopen. Er moeten terreinen ter beschikking zijn. Momenteel staan er 29 woningen op stapel. Maar de ze lossen de woningnood niet op. Zo dra ze k'laar zijn, moeten er weer andere woningen gebouwd worden en dan zijn er terreinen nodig. Daar moet nu reeds voor gezorgd wor den. Voorts moet men bedenken, dat momenteel de terreinen zijn aange kocht, die erg duur zijn. Door aan- ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Reeds eerder schreven wij over het 25-jarige bestaan van Meerburg en het daarmee samenvallend jubi leum van twee bestuursleden. De heer F. Zandbergen is de afgelopen zomer reeds gehuldigd bij zijn af scheid van het groene veld. De twee de jubilaris is iemand, die altijd be scheiden op de achtergrond bleef, maar, hoewel Hans Eckl nimmer ach ter het bruine monster aan joeg. zijn de verdiensten van deze onvermoeide werker zeker niet minder dan van degenen die des Zondags de sport prestaties van Meerburg hooghouden. Als één van de mede-oprichters van Meerburg nam hij al direct zitting in het bestuur als tweede penning meester. In 1946 werd hij benoemd tot le penningmeester. De na-oorlogse ja ren brachtten bijzondere moeilijkhe den voor de penningmeester van Meerburg. Maar door een financiëel beheer, zoals slechts weinigen het hem zouden nadoen, wist hij steeds alle klippen te omzeilen en Meer burg te sturen naar het 25-jarig ju bileum, een feit waartoe hij niet wei nig heeft toe bijgedragen. Morgen avond zal hem hiervoor door mede bestuurders en leden hulde worden gebracht. koop van goedkopere gronden kan de gemiddelde grondprijs voor wo ningbouw en industrie worden ge drukt. Verschillende heren wilden hier niet direct aan en de voorz. moest een half uur lang, zijn welsprekend heid op volle toeren laten draaien, om de tegenstanders hiin ongelijk te doen inzien, maar toen werd het voorstel ook aangenomen. .Het laat ste agendapunt was de benoeming van een hoofdonderwijzer aan de o.l. school. Na geheime zitting werd de heer B. A. de Vree uit Den Haag benoemd. BOSKOOP In de eerstvolgende gemeente raadsvergadering zal een ontwerp overeenkomst worden behandeld be treffende de nieuwe electriciteitsta- rieven, met de gemeente Leiden. Reeds meerdere jaren ijvert de Boskoopse gemeenteraad voor een nieuw tarief voor de electriciteitsle- vering door Leiden. De bestaande overeenkomst dateert van 1926 en werd gesloten voor 25 jaar en wel tot 31 Dec. 1950 met de bepaling, dat zij telkens stilzwijgend met 5 jaren zou worden verlengd, tenzij één der partijen drie jaren voor het einde van die termijn of van een vijfjarige verlengingstermijn de overeenkomst schriftelijk zou opzeggen. Opzegging heeft nimmer plaats gehad, doch op 16 Februari 1949 verzochten B. en W. het gemeentebestuur van Leiden een voorstel te doen tot een nieuwe overeenkomst. De na-oorlogse ont wikkeling van de stroomopwekkings- bedrijven noopte Leiden er toe in middels een geheel nieuwe overeen komst aan te bieden aan alle ge meenten, welke van Leiden stroom betrekken. Het nieuwe contract be oogt een onderlinge samenwerking ter verkrijging van een zo goed mo gelijke stroomvoorziening en een ge lijke behandeling van alle afnemers in het stroomleveringsgebied. Het gaat uit van de levering tegen kost prijs, een verdeling van de netto winst tussen Leiden en de stroom- afnemende gemeenten in een vaste verhouding, en uiteindelijk van uni formiteit van de tarieven voor de verbruikers. Op dit laatste is een uitzondering mogelijk gemaakt. De stroom zal worden geleverd tegen kostprijs. Deze is gelijk aan die, wel ke Leiden aan de N.V. Electriciteits- maatschappij Zuid Holland betaalt. De E.Z.H. is het samenwerkingsor gaan van de electriciteitsproductie- bedrijven in Zuid-Holland. Boven de ze productiekosten moet Boskoop aan Leiden betalen de kosten, welke Lei den maakt om de stroom naar Bos koop te transporieren. Deze kosten worden gerekend te zijn 40% van het verschil tussen de stroomop- brengst volgens de exploitatiereke ning van Boskoop en de genoemde productiekosten van Leiden. De net to-winst wordt verkregen door de stroomopbrengst van Leiden te ver minderen met de productiekosten, de transportkosten en de distributie- kosten der gemeenten, en alsdan over party en verdeeld, waarbij de buitengemeenten 60% zullen ont vangen. De gelijkheid van tarieven in het verzorgingsgebied is één der belangrijkste punten van de doel stelling van het nieuwe contract. De buitengemeenten zullen de verbrui kerstarieven niet meer zelf kunnen vast stellen, doch moeten die van Leiden overnemen. B. en W. van Boskoop stellen voor van de be voegdheid om die tarieven met 10% te verhogen gebruik te maken gezien het advies van de directeur der ge meentebedrijven. althans voorlopig voor het jaar 1954. Dit is met het oog op het feit, dat bij toeneming van het verbruik kabelverzwaring zal moeten plaats vinden en tevens voorzieningen aan de transformato renstations. Voor Boskoop betekent dit goedkopere stroom. Gemeenteraad. De eerstvolgen de openbare vergadering van de ge meenteraad is vastgesteld op Woens dag 18 November a.s. en zal aanvan gen des namiddags te 8.30 uur ten gemeentehuize. Het voornaamste agendapunt is de behandeling van het nieuwe stroomleveringscontract met de gemeente Leiden. Bloeddorstige hond. De heer B„ wonende aan de Otweg1, die reeds eerder kippen moest missen door een bloeddorstige hond van de Otweg- bewoner M. is een dezer dagen weer door een dergelijk feit gedupeerd. De belofte van M., dat hij zijn hond zou wegdoen, is bij een belofte ge bleven, doch bij B. is de maat thans meer dan vol. Deze heeft de politie van een en ander in kennis gesteld, die zal zor gen, dat de overgebleven kippen, al thans voor deze moordenaar, niet meer bang behoeven te zijn. Boekenschip. Donderdagmiddag arriveerde in Boskoop een schip met bijzondere lading, nl. boeken. „De Vrouwe Eva" koos ligplaats aan de losplaats in Den Ham en zal daar tot 16 Nov. gemeerd blijven. Geboren: Hendrikus Adrianus zn van C. Koele en P. J. Loef; Shirley zn van J. P. v. d. Zwaard en J. H. Schouten; Jenneke Wilhelmina dr v. P. Groenendijk en A. van Eijk; Ni- colaas zn van N. Kortenoeven er Grandia; Ronald zn van W. A. van Rijswijk en A. v. d. Laan: Erksje Hermina dr van J. van der Have en N. Valk. Ondertrouwd: Gerrit van Dijk, 29 jr en Cecilia Maria Roeten 31 jr; Hendrik Verweij 24 jr en Hilletje Neven 24 jr. Getrouwd: A. W. Klejjn en C. J. Th. Houtman. NIEUWKOOP Geb.: Margaretha Bertina Maria, d. v. C. Vervoorn en M. G. Wansinck. Ondertr.: C. Kuijf, 23 j., en A. Ka- balt, 22 j„ wonende te Bodegraven. Getr.: J. van Capel, 28 j., en G. M. Woerde, 29 j. Overl.: M. Marinus, 102 j., weduw naar van M. Spruijt. 'E.r u maar één mid del! Een uitval doen en hen de kirt af pakken voor z'j ze kunnen openen' oM 7 1! GEMEENTERAAD ZEVENHOVEN De gemeenteraad van Zevenhoven 'j kwam onder voorzitterschap van de wnd. burgemeester, de heer B. Kam- menga, in voltallige zitting bijeen, voor een lange agenda, die in flink tempo werd afgewerkt. Op een herhaald verzoek van de „Pro Rege" om subsidie werd we derom afwijzend beschikt, terwijl de legesverordening van de gemeente een kleine wijziging onderging. Ook aan de reeds jaren slepende kwestie betreffende verpachting van het thans door de gemeente nog niet in gebruik genomen bouwterrein in het dorp werd een einde gemaakt en op voorstel van de advocaat van de gebruiker van dit perceel werd be sloten, met ingang van 1 Jan. 1953 het terrein voor de tijd van 6 jaar te verpachten aan de heer B. P. Straat hof voor de prijs van 130 per ha. per jaar. De gemeenterekening 1952 werd voorlopig vastgesteld met zowel op de gewone dienst als op de kapitaal dienst een nadelig saldo van resp. 6162.73 en 96276.45. Op een ingekomen verzoek van de heer Van Nassau werd een tegemoet koming verleent in de kosten van vervoer van zijn leerplichtige kinde ren naar een openbare school ten bedrage van f 5 per maand. Eveneens werd aan de Kaasdagcommissie te Nieuwkoop voor 1953 een subsidie ge geven van 20, terwijl de Jongvee dag, welke in Zevenhoven 'onlangs werd gehouden, een bijdrage van 25 werd toegekend. In de instructie van de gemeente ontvanger werd op verzoek van Ged. Staten een kleine redactionele wijzi ging gebracht. Hogere belasting Daar Ged. Staten in verband met de financiële positie van de gemeen te opvoering van de daarvoor in aan merking komende belastingen nood zakelijk achten, werd besloten de straatbelasting-verordening te wijzi gen in dier voege, dat in plaats van 1 van de belastbare opbrengst on gebouwd vanaf 1 Jan. 1954 2 van deze opbrengst zal worden geheven. Het percentage op de gebouwde eigendommen was reeds tot het maxi mum-toelaatbare. t.w. 6 opgevoerd. In verband met het feit, dat de goedkeuringstermijn voor dit veror dening op de begraafrechten per 1 Jan. 1954 afloopt, werd besloten be doelde Verordening opnieuw ongewij zigd vast te stellen en ter goedkeu ring aan de Kroon voor te leggen. Ook werd opnieuw besloten tot deelneming van de gemeente aan de stichting „Waarborginstituut voor de Veenstreek', die betoogt het verge makkelijken van de verkrijgen van credieten door tuinders uit eigen ge meente voor verbetering en/of uit breiding van hun tuinderijen of het bouwen van kassen e.d. In deze stich ting, die zich garant moet stellen voor de eventuele tekorten, welke de Boerenleenbank bij het verlenen van genoemde credieten zou krijgen te verwerken, wordt door het rijk, de provincie en diverse gemeenten uit de Veenstreek voor een bepaald percentage deelgenomen. Dit per centage bedraagt voor Zevenhoven 23. Daar eerste thans de deelneming van het rijk is geregeld, was een nieuw besluit tot deelneming nodig. Na enige discussie werd besloten ten behoeve van de woningbouw in de toekomst en de nog meer noodza kelijke verbetering van de straatweg in het Noordeinde van de gemeente over te gaan tot aankoop van een slechte oude woning ter plaatse met bijbehorende grond voor de prijs var 450. Op zijn verzoek werd aan de heer Kammenga, die wegens beëin diging van het waarnemend-burge meesterschap per 16 Nov. a.s. de ge meente wederom zal gaan verlaten, eervol ontslag verleend als ambte naar van de burgelijke stand. Zoals gebruikelijk werden weder om diverse wijzigingen aangebracht in de gemeente-begroting van de dienstjaren 1952 en 1953. De voorz. gaf de voornaamste te wijzigen pos ten, waaronder we aantroffen: bij drage in de kosten van verbetering van een woning in het Noordeinde door K. G. Bader volgens de rege ling Woningverbetering 1953, waarin het rijk 2/3 van 14.00 zal bijdra gen, terwijl de resterende 1/3 voor de gemeente blijft. De raad besloot hiertoe. Verder zullen de salarisposten van burgemeester, secretaris en ambtena ren in verband met de waarneming door de heer Kammenga moeten wor den herzien, terwijl ook de ambtswo ning voor de nieuwe burgemeester een extra opknappertje zal moeten ondergaan. Recapitulerend deelde de voorz. mede, dat door al deze wijzigingen in de begroting 1953 uiteindelijk de post onvoorziene uitgaven met een bedrag van rond 100 zal moeten worden verlaagd. Aan het slot van de vergadering bracht de voorz. nog tersprake de aanbesteding van 2 woningen, welke zo mogelijk nog in 1953 moeten wor den gebouwd. Gezien de resultaten bij deze aanbestedingen in andere gemeenten is men algemeen van me ning, dat alles in het werk moet wor den gesteld om indien enigszins mogelijk bedoelde huizen gebouwd tè krijgen. HAZERSWOUDE MOTOR GREEP WIELRIJDSTER Gisteravond om kwart voor vijf is er bij de Koudekerkse brug een motorfiets op een wielrijdster inge reden. Een ambtenaar van Economische zaken kwam op zijn motor uit de richting Alphen. Bij het passeren van de Buggestraat botste de motor te gen een wielrijdster, die zonder naar links te kijken de weg overstak om op het fietspad te komen. Het was mevr. M. v. B. uit de Lange waai d te Koudekerk. Zowel de ambtenaar als de wielrijdster konden na verbonden te zijn naar huis terugkeren. Do materiale schade was aanzien lijk. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Gunstig weer voor woningbouw. De bouw van de twaalf woningen aan de Gerelaan maakt goede voort gang. Nog dit jaar kunnen alle wo ningen bewoond worden. De weers omstandigheden maakten het de bou wers mogelijk steeds met de werk zaamheden door te gaan. Geb.: Leonardus Maria Johannes Adrianus z. v. C. J. Koot en C. Ver hoeven; Woenderik z. v. J. de Jongh en L. den Hertog; Johannes Leonar dus Cornelis Maria z. v. P. A. A. van Saase en M. A. van der Kleij; Petrus Jacobus Laurentius Gerardus z. v. G. H. Kerkvliet en P. C. Jacobs; Eli sabeth Catharina d. v. L. P. Rietveld en J. Tukker; Antonia Elisabeth d. v. J. C. Vreeburg en A. M. Brand. Ondertr.: Cornelis Ooms, 25 j. en Maartje van den Bosch, 21 jaar. KOUDEKERK UIT DE BUS GEVALLEN Gisteravond moest de Citcsabus, welke om 5.45 de Koudekerkse brug passeert, ter hoogte van de heer Shoo stoppen om passagiers uit te laten stappen. De bestuurder had de schuif deur reeds open gedaan en waar schuwde mvr. v. d. Voorts tot drie maal toe te wachten met uitstappen tot de bus stil zou staan. Ze stapte toch uit, met het gevolg, dat ze met het hoofd op het trottoir viel Al spoedig was de EHBO en dr. Blau- wendraad aanwezig. De doker meest een gat in het hoofd hechten en con stateerde een hersenschudding. Een uur na het ongeval was het slacht offer nog niet bij bewustzijn. LEIMUIDEN GESLAAGDE OOGSTDANKDAG. Gisteren werd door de L.T.B.-ers, evenals de vorige jaren, wederom een Oogstdankdag gehouden, om de Ge ver van alle goed dankbaarheid te betuigen voor de goede oogst. In een krachtige oproep van het afdelings bestuur aan de leden en hun huisge noten werden de georganiseerde land- en tuinbouwers aangespoord mee te werken opdat deze bijzonder» dag zou worden een manifestatie. De leden hebben de oproep begrepen. 's Morgens om 8 uur waren vele leden en hun gezinsleden in de kerk aanwezig, bij de gezongen H. Mis uit dankbaarheid, die. werd opgedragen door kapelaan Zondag, de geest. adv. der afdeling. Tijdens de offerande werden door een aantal bruidjes en kele producten naar het altaar ge dragen als symbool van de offerga ve. Na de H. Mis kwamen ongeveer 50 personen, n.l. leden en hun echt genoten bijeen in het café van de heer J. Keijzer voor een gezamen lijk ontbijt. Deze samenkomst werd opgeluisterd door de tweelingzusters Hartveld met pianospel en zang. Ook mevr. Omtzigt-Zeijervel_l maakte zich in deze vorm verdienstelijk. Deze medewerking uit eigen kring te bezit ten, kan de afdeling zeker als een voorrecht beschouwen. Na het ontbijt dankte de voorz., de heer G. P. v. d. Meer, pastoor Hof stede, die voor het eerst een L.T.B.- bijeenkomst bezocht en zich bereid verklaard had op deze dag het woord te voeren. Pastoor Hofstede hield de leden voor, dat zij daadwerkelijk lid moesten zijn van een werkende ge meenschap in het parochieleven. De afbeelding op de convocatie herinnert hieraan, aldus spreker, terwijl, de Kerk ook steeds voorhoudt het ge meenschappelijk werken en dienen. Veelal staat de Kerk niet meer in het middelpunt van het leven, hetgeen zich uit in minder kerkbezoek en ge- feed, onmatigheid in drankgebruik enz. De ouders en opvoeders hebben een verantwoordelijke taak te vervul len, en vooral een voorbeeld te ge ven. De pastoor deed in dit verband een dringende oproep de parochie geestelijkheid bij te staan, wanneer het gaat over de* vorming van de jeugd. Wanneer er vormings- of ver diepingscursussen gegeven worden is het niet alleen voldoende het bezoek daarvan te bevorderen, maar de ouders moeten ook belangstelling to nen. Bij het godsdienstonderricht op de scholen moet dit reeds een aan vang nemen. Pastoor Hofstede besloot met de wens, dat de leden deze woor den niet alleen zouden aanhoren, maar met zich meedragen, zodat de jeugd vruchten zal plukken van deze oogstdankdag. De geestelijk adv. bracht dank aan de leden voor de stoffelijke gaven, die geschonken waren, en welke door het armbestuur op hun bestemming gebracht zullen worden. In de geest van de dankbaarheid voor de goede oogst, bracht hij de Oost-Priesterhulp in herinnering, waarvoor drie L.T.B.- ers aangezocht zullen worden om een rondgang te doen bij de leden. Ter vergadering werd ook een bijdrage gevraagd voor het St. Nicolaasfeest, dat weer in samenwerking met K.A. B. en Midd. Ver. gehouden zal wor den. De voorzitter dankte hierna de pastoor, de g.a., de dames Hartveld en mevr. Omtzigt, en de leden voor hun medewerking. ROELOFARENDSVEEN N.K.J.B. Winterprogramma. De Kath. Jongeren Beweging hield de tweede avond van haar Winterpro- gramma. Aalmoezenier kap. Sikkink heeft deze avond het onderwerp: De Katholieke jongeman in zijn verke- ringstijd behandeld." Ondanks de cursussen en de Tafel- tennissport, die van een groot deel van de leden de Woensdagavond in beslag nemen, was er voor deze avond nog vrij veel belangstelling. De aalmoezenier is er dan ook heel goed in geslaagd dit moeilijke onder werp op duidelijke en boeiende wij ze te behandelen. Na een inleidende bespreking ontwikkelde zich aan de hand van enkele vragen omtrent het besprokene een leerzaam debat, waarin de leden zelf hun visie op de verschillende problemen van deze tijd konden geven. Al eerder was ge bleken, dat deze vorm van conferen tie bij de jongeren in de smaak valt. Voorz. Krijger dankte na afloop de aalmoezenier hartelijk voor de goe de verzorging van de avond en sprak de hoop uit dat de belangstelling voor de volgende cultureel avond, welke door een bekend R.K. Sport journalist zal worden verzorgd zo mogelijk nog groter zal zijn. Dezer dagen is ook een begin ge maakt met de dam- en schaakcom petitie voor de leden van de N.K.J.B. De deelnemers worden aangespoord voor het slagen hiervan hun volle medewerking te geven.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6