LAMBIEK IS m Titel van bloemencorso in bollenstreek is niet orgineel in Leiden De vijfvoudige moord Nieuwe Chinese tactiek Amerika als Kerstmannetje In tijden was 't niet zo rustig Zij kwamen met speren stemmen Hebt U 't gezien Zaterdag j.l. <1 a SPECULAAS OUDE COURANTEN 29.50 1 27 50 I19.95 I 27ÏÖI 29.50 37.50 15.90 9.75 VRIJDAG 6 NOVEMBER 1953 DE LEIDbE COURANT EERST E BLAD PAGINA 3 Goodwill in Amerika komt in gevaar Het Centraal Comité Bloemencor so Bollenstreek is ook dit jaar ken nelijk niet van plan, er gras over te laten groeien. Er vielen althans vo rige week enkele belangrijke beslis singen en men kan het alleen maar toejuichen als er tijdig besluiten worden genomen. Zo hakte men ook de knoop door, wat de titel van het corso betreft. De bloemenkaravaan, die wind, weder en omstandigheden dienende, het a.s. voorjaar weer door de Bollenstreek zal trekken, staat in het teken der muziek, onder het motto: „Melodie en Bloemen". En men behoeft waarlijk geen corso-wagen-geleerde te zijn om te weten, dat er heel wat melodieën zijn die als het ware geknipt zijn om in bloemen te worden uitgebeeld. De ontwerpers zullen dan ook van de tekenplanken komen met ontwer pen, die men enkele jaren geleden vrolijk naar de sprookjes-verhalen had verwezen, als zijnde niet uit voerbaar in de practijk „Melodie en Bloemen" is inder daad een vondst, zoals het ook vo rig jaar een geniaal idee was, om bloemennamen uit te beelden. En de man, die het motto „Melodie en Bloemen" bedacht had, had dan ook op staande voet zowel -een ridder orde als een standbeeld moeten krij gen als niet het befaamde corso van Pasadena dit jaar „Melodie en Bloemen" heette!! Men hoort trou wens rond de corso-plannen meer bijzonderheden fluisteren, die merk waardiger wijze erg veel overeen- stemrtien met de stunts, die het ge achte Californische publiek in Ja nuari van dit jaar te zien kreeg. Daar stapten o.m. vier en twintig muziek corpsen in het corso van ruim vijf tig wagens mee. En het heet, dat men ook in het a.s. Bollenstreekcorso veel aandacht aan de muzikale op luistering zal besteden. Nu mag men zeggen, dat Pasa dena een behoorlijk eindje van de bollenstreek ligt en dat de toe schouwers heus niet achter de kachel zullen blij'.en omdat een jaar geleden in Califomië toevallig een corso heeft gereden dat dezelfde ti tel droeg en dat op meer punten daarmee overeenkomt. Maar een dergelijke redenering gaat toch niet op. Op de dag van het corso wordt hier een record aantal meters film verschoten en een niet onbelangrijk aantal foto's genomen. Niet in het minst door de Amerikanen! Deze films worden in de Ver. Staten gedraaid. En als u dan weet dat heel Amerika door een altijd geestdriftige pers nauwkeurig op de hoogte wordt ge bracht van het corso van Pasadena dat tussen twee haakjes ook door de vakmensen hier tot de „crème de la crème" wordt gerekend! dan is het eerste, dat de Amerikanen de vaderlandse bollenmensen zullen verwijten ongetwijfeld dit: Holland is dit jaar allesbehalve origineel ge weest. We willen helemaal niet be weren, dat men de idee van Melo die in bloemen" heeft geïmporteerd. Maar men moet en moge het buiten land in deze geen gelegenheid ge ven te gaan roddelen! Het is tot nu toe altijd zo geweest, dat het buitenland op corso-gebied van Holland nog altijd het een en ander kon leren, maar niet anders om! Men mag zich daarom terecht af vragen of het aanbeveling verdient dit motto vast te houden. Door de creatie van een Bloemen-melodie- corro loopt men de kans zeker in Amerika die goodwill te verspelen, die me* veel moeite was gekweekt! En dan zou men het paard achter de wagen gespannen hebben.... OEGSTGEEST Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieursexamen electrotechnisch ingenieur de heer A. W. Kuyken. Geb.: Gerina d- v. A. van der Gug- ten en C. v d- Leeuw; Cornelis z. v J. Filippo en Q. J. van den Brink; Johanna Catharina d. v. C. Th. van der Horst en G. van der Meij. Ondertr.: A. P. Klijsen, 31 j. won. te Delft en M. E. Peeters. 25 jaar. Overl.: S. Weissberg, 72 jaar. NOORD WIJKERHOUT Kleuterbureau. Öinsdag 10 Nov. a.s. geen zitting van het kleuterbu reau W.-G. Kruis. DE ZILK Bij het maaien. Bij het maaien van een graskant sloeg de G. uit Halfweg met de zeis in het linker been. De man moest naar het zie kenhuis worden vervoerd. VOORHOUT VERBOUWING RAADHUIS OP KLEINE SCHAAL Op 7 Dec. 1951 werd door de ge meenteraad besloten om het 2e ont werp voor de verbouw van het Raad huis, waarvoor de kosten waren ge raamd op 350.000 in principe te aanvaarden. Voordat met het werk kon worden begonnen, zou een vaste geldlening moeten worden ge sloten, voor deze uitgave. Dit was in 1952 niet mogelijk nadat dit jaar de aanbiedingen op de kapitaalmarkt weer normaal waren, is op 10 Maart 1953 door B. en W. aan Ged Staten het verzoek gericht om goedkeuring voor het plan voor f 350.000. Door Ged. Staten echter gewezen op de grote financiële lasten, welke hierdoor op de begroting zouden drukken. Hoewel een persoonlijk bezoek van G. S. aan het gemeentehuis aan toonde, dat een verbouwing dringend nodig is, wensten zij toch deze uit breiding tot kleinere proporties terug te brengen. Een nieuw plan is daarna inge diend. De kosten hiervoor zijn 150.000. Bij schrijven d.d. 20 October 1953 hebben G. S. medegedeeld, dat te gen dit nieuwe plan geen bezwaren bestaan. In de zitting van de gemeenteraad, moet nu nog het principe-besluit door een definitief besluit worden- be- -krachtigd, waarna met de verbouwing zal worden begonnen. WASSENAAR Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexamen electrotechnisch in genieur de heren J. v. Duuren en R. de Roo. ZOETERMEER R.K. Bouwvereniging. Het is dï ingend nodig dat er in Zoeter- meer een R.K. Bouwvereniging komt. Ei bestaat wel een Bouwcom missie. doch deze wordt nu als zo danig nie* meei erkend om rechten te doen gelden voor woningbouw. lede- katholiek, woningzoekende of niet moet lid worden van de op te richten vereniging wil men ten minste zien, dat ook van kath zijde nieuwe woningen gebouwd kunnen worden. Een grote vereniging kan meer rechten doer gelden. Het ziet er naar uit, dat. als binnen korte tijd een flinke vereniging geformeerd wordt, wellicht volgend jaar reeds gebouwd kan worden. De drie standsorganisaties roepen daarom alle katholieken op, bijeen te komen In het Parochiehuis waar de heer v. d Gun zal spreken over woningbouw en woningbouwproble- men Ieder moet het zich als een plicht rekenen, hierbij tegenwoordig te zijn.' Uitslag ballonwedstrijd. De uit slag van de ballonwedstrijd tijdens de Oranjefeesten gehouden is als volgt: le prijs 10 Gus Adegeest; 2e en 3e pr. 5 Sybrand Kuyper en Jaapje v. Zetten; 4e t/m 9e pr. f 2.50 Bep Kneppers, Hans v. Loenen, Elly Goedhart, Geertrui v. d. Haven, Theo Smit, Ria v. d. Burg; 10 t/m 19e pr. (ƒ1) Ria v. d. Eist, Janny v. Dorp, Mera Bierman, Ria Borst, Giel v. Vliet, Corrie Ammerlaan, Johan Stout, Leen Vermeer Ties Hayes, en Lucie Broodman. De prijzen kunnen afgehaald wor den bij de heer Lamens.^Dorpstr. 176. „Al ga je op je hoofd staan", zei Lambiek, terwijl hij met zijn hoofd tegen een grote stapel prijzen liep die Suske juist op een plaats wil de zetten, waar ze niet behoorden te staan, „Al ga je op je hoofd staan, ik vertel niks meer over de kermis. Van avond om 8 uur worden de tou wen doorgeknipt en zullen de politie-agenten en de speciaal overgekomen marechaussee de eerste duizenden binnenlaten. Wie nu nog niet overtuigd is, dat het iets geweldigs wordt, die blijft maar weg. Je hebt ge schreven, dat ik de leiding heb, dus alles moet duidelijk zijn". Het was even la ter nog veel duide lijker, dat tante Si- donia niet erg best over Lambiek te spreken was: „Lam- biek", sprak de goe de vrouw, terwijl ze de stoere held bij zijn oorlelletje greep, „zorg nu als de weerlicht eens, dat het rad van avontuur schoon komt en ge moet ook nog het nijlpaard voederen. Als ik er niet geweest was, zou je om 8 uur vanavond niet eens kunnen openen; je verkletst je tijd maar". Suske was boven in een van de zalen van de Vrolijke Ar- cke in de Pieters- kerkkoorsteeg bezig lange tafels te dek ken; daar zagen ze ook al een glimp van de heerlijkheden-in- wording, die vanavond aan de kermisgasten zullen worden voorgezet. Evenmin als Sus ke, had Wiske tijd om met ons te praten: Zorg jij er voor, dat de boel kan draaien van avond? snibte ze, terwijl ze met een stapel vervaarlij ke geweren zeulde. Zo kwamen we terecht by het beroemde nijlpaard: „Ik zeg maar niks", zei het nijlpaard, want ik moet de komende drie dagen aan een stuk zingen. DE KAT EN HET SPEK De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren de zaak behandeld tegen drie expeditieknechts uit Amster dam, die ervan beschuldigd worden uit de bagage van uit de West terug gekeerde militairen diverse goederen te hebben gestolen, o.m. blikjes si garetten, overhemden, kussenover trekken, electrische scheerapparaten en wandkleedjes. Deze diefstallen zijn gepleegd bij een groot expeditiebedrijf in de hoofdstad, waar, zo zei de officier van justitie, in zijn requisitoir tegen een der verdachten, „ontzettend ge stolen werd". De 26-jarige K. uit Amsterdam hoorde wegens diefstal tien maan den gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een preeftijd van 3 jaar tegen zich eisen. Tegen de 20-jarige T. eiste de officier wegens diefstal eveneens tien maanden gevangenisstraf, waar van 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De eis tegen de 22-jarige S. was tien maanden voorwaardeijlke gevangenis straf met een proeftijd van 3 jaar, ook wegens diefstal. De verdedigster van S. verzocht de rechtbank haar cliënt een voor waardelijke straf op te leggen. De verdediger van K- vertelde, dat zijn cliënt op verzoek van de re cherche bij het expeditiebedrijf gaan werker om uit te zoeken op we'ke wijze d« daar veelvuldig voor komende diefstallen werden ge pleegd. Hij was toen zelf mee gaan stelen. K. had reeds twee voorwaar delijke veroordelingen. „Het was in d?t geval niet de kat het spek voor zetten. maar sterker- de kat eeheel in spek wikkelen", zoo zei hij. Plei ter verzocht de rechtbank het nog eens mo een voorwaardelijke ver oordeling te willen proberen. De rechtbank zal in deze zaken op 19 November a.s. uitspraak doen. De minister van Buitenlandse Za ken, mr. J. W. Beyen, heeft gister middag op de achtste algemene ver gadering van de Nederlandse Raad der Europese Beweging een overzicht gegeven van de ontwikkelingsge schiedenis der plannen voor een Europese politieke gemeenschap. De minister ging daarbij terug tot de oprichting van de zg. „assemblée ad hoc" van de kolen- en staalgemeen schap en memoreerde daarbij dat de Nederlandse regering, toen zij zich met het desbetreffende voorstel ac- coord verklaarde, waaraan reeds de voorwaarde van „fusie de belangen", d.w.z. van econonmische integratie, had verbonden. Hiermee werd dus aan de assemblée ad hoe al dadelijk een taak gegeven van wijdere strek king dan alleen het vinden van een overkoepelingsvorm voor de kolen- en staalgemeenschap en de Europese verdedigings-gemeenschap. Het schijnt, dat de 52-jarige man Camille van Laethem, die in 't Bel gische dorp Thy le Chateau vijf mensen heeft vermoord en daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen, gehandeld heeft uit wraak. Zijn pen sioen was n.l. onlangs verlaagd en de man verdacht er zijn buren van, dat zij daar de hand in gehad had den.^ Hij had trouwens ook uit an deren hoofde ongenoegen met zijn buren. Gewapend met een revolver en een mes ging hij Woensdagavond naai drie huizen van zijn buren. Drie mannen schoot hij dood, de vrouwen sneed hij de hals af. Na zijn daad ging hij naar zijn eigen huis terug en schoot zich door het hoofd. Na de Chinese en Noord-Ko- reaanse communisten bemerken, dat hun „uiteenzettingen" tegenover de krijgsgevangenen, die niet willen re patriëren, niets uithalen, gooien zij het over een andere boeg. Zij leg gen het er blijk baai op aan om in- j cidenten te scheppen, waardoor zij j later de schuld op anderen kunnen werpen. Zo hebben zij een lang- zaam-aan actie ontketend; de vraag gesprekken worden in trager tempo dan ooit gevoerd en ook maken de communisten van iedere gelegenheid gebruik om in eindeloze debatten te vervallen of boos de tent te ver iaten. In de geringste voorvallen vinden zij een aanleiding om weg te lopen. Zo verlieten de „uitleggers" de tent, omdat zij bemerkten dat een Chinees sprekende waarnemer en een tolk van de (JNO van plaats wa ren verwisseld. Toen zij hun dagtaak hadden beëindigd waren 136 van de 492 Cinese gevangenen onder vraagd. Slechts twee van hen lieten zich overhalen alsnog te repatriëren. In totaal moeten voor 24 December 22.000 Chinezen en Noord-Koreanen worden ondervraagd. KATWITK AAN DEN RIJN Bridge. De uitslagen van de On derlinge Competitiewedstrijden van de Bridgeclub „de Brug" waren als volgt: Groep I: 1 PanevlietBooy 21 pnt.; 2. Echtpaar Bouw 21 p.; 3. VisserSchuitemaker 21 pnt.; 4. BurggraafKorendorfer 2 Op.; 5. Echtpaar F. van der Valk I8V2 P-! 6. J. en P. Parlevliet P Groep 2: 1. VerloopBloot 26V2 p.; 2 van 't Hof Ab. van Leeuwen 21}/2 p.; 3. de JongHermans 21 p.; 4. P. Huiberts —P. van Paridon 18 p.; 5 de Jong- van der Zee 17 p.; 6. dames Huib?rts van Polanen 16 p. De Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland heeft Donderdag mede gedeeld, dat de V.S. plannen opstel len voor het verstrekken van gratis voedselpakketten voor Kerstmis aan twee millioen behoeftige gezinnen in West-Duitsland en West-Berlijn. Er zijn thans reeds bijna vijf mil lioen kilo voedsel beschikbaar. De Westduitse regering zal zich met de verdeling belasten. Men overweegt ook plannen voor het verdelen van voedsel voor een. aantal andere landen, waar „een voed selpakket- met Kerstmis bijzonder welkom zou zijn" als gevolg van de aanwezigheid van vluchtelingen of verdrevenen, het bestaan van werk loosheid of andere vormen van eco nomische nood. MIJNONTPLOFFING IN UTAN. Acht personen zijn Donderdag op gesloten in de Bonanza-mijn bij Ver nal in de Amerikaanse staat Utan als gevolg van een ontploffing, die werd gevolgd door een hevige brand. Men vreest, dat de ingesloten mijn werkers om het leven zijn gekomen. Het werk in de mijn was Donderdag hervat na een staking, die drie maan den had geduurd. VIRUS VAN KINDERVERLAMMING GEFOTOGRAFEERD. In de Verenigde Staten is men er in geslaagd door middel van een electronenmicroscoop de virus die de kinderverlamming veroorzaakt, te fotograferen. Donderdagavond heeft dr. A. R. Taylor, eer. bioloog van de pharmaceutische maatschappij „Par- ke, Davis and Co" de foto's te Po- cono Manor geprojecteerd op een bijeenkomst van he' Amerikaans ge nootschap voor onderzoek met de electronenmicroscoop. De virus ueeft de vorm van een klein bolletje. Zij was ideologisch „onduidelijk" Mevrouw Else Zaisser, echtgenote van de vroegere Oostduitse minister van staatsveiligheid. Wilhelm Zais ser, en lid van de Oostduitse Socialis tische Eenheidspartij, is van haar ambt als minister van volksontwik keling ontheven. Het ministerie staat voorlopig on der leiding van de tegenwoordige staatssecretaris Hans Joachim Laabs, eveneens lid van de socialistische eenheidspartij. In October had de be drijfsgroep van het ministerie van volksontwikkeling bij het centrale comité van de partij een motie van wantrouwen ingediend tegen me vrouw Zaisser en verscheidene lei dende functionarissen van het mi nisterie. Else Zaisser werd daarin be schuldigd van „ideologische onduide lijkheid" en van „het onderdrukken van critiek". De eerste stoot tot de campagne te gen Else Zaisser gaf de eerste secre taris van de partij. Ulbricht, die op de jongste vergadering van het cen trale comité scherpe critiek op het werk van haar ministerie leverde. In de staatsgevangenis van Wash ington heerst een ongekende rust. Vierhonderd gevangenen liggen in diepe slaap gedompeld en de autori teiten maakten zich reeds ernstige zorgen over de gezondheid van hun cliëntele, tot een onderzoek in de gevangenis-apotheek het raadsel op loste. Meer dan tienduizend snelwerken de slaapmiddelen bleken verdwenen te zijn. De gevangenisdirecteur John Cra- nor vertelde dat enkele gevangenen er blijkbaar in geslaagd zijn door te dringen tot de huisapotheek en daar hun slag geslagen hebben. De tien duizend pillen werden gedistri bueerd onder de liefhebbers, die on middellijk de geneesmiddelen op hun uitwerking testten. „We hebben ze allemaal in een af deling ondergebracht. Laat ze daar maar uitslapen We hebben het ih tij den niet zo rustig gehad", aldus John Cranor. Een duizendtal leden van de Dinka- stam, uit Zuid-Soedan. kwamen Maandag met speren gewapend bij een stemlokaal in Khartoem aan en stuurden de gehele verkiezingen in de war. 1.500 Andere Dinka's, die ook* hun stem wilden uitbrengen, maar hun speren hadden thuisgelaten, ijlden huiswaarts om zich te bewapenen. De verkiezing, die deftl uitmaakte van de algemene verkiezingen in de Soedan, werd uitgesteld van Maan dag tot Dinsdag om eer. treffen te voorkomen. De Dinka's zeiden, dat zij de instructies verkeerd hadden begrepen. Marktberichten LEIDEN, 6 Nov. Vee. Aanvoer: 10 stieren, 50 melkkoeien, 3.20 vette koeien, 341 vare koeien, 71 graskal veren, 22 vette kalveren, 83 nuchtere kalveren, 750 vette schapen, 50 wei- deschapen, 877 vette lammeren, 29 varkens (zeugen), 333 schrammen, 775 biggen, 2 paarden, 6 veulens, 26 geiten. Totaal 3745 stuks. Prijzen: fokstieren 250425, melkkoeien 750—1100, vette koeien 800—1020, per stuk en per kg. schoon gewicht 2.002.70; vare koeien 550750, vaarzen 580825, pinken 360 500, graskalveren 2.253 50 per stuk, vette Kalveren per kg. levend gewicht 2.i02.50, nuchtere kal veren (slacht) 4558 per stuk en per kg. levend gewicht 1.202.40; vette schapen 80105, weideschapen 80100, vette lammeren 7595, zeugen (drachtige) f 200—340, schram men 5590, biggen 3042. veu lens 2.004 20, geiten 1535 per stuk. Handel: Over de gehele linie grote aanvoeren, stieren, melk en vaar koeien, vaarzen, pinken redelijk; vette koeien, vette kalveren, veulens en geiten matig; schapen en lammeren willig; zeugen, schrammen en biggen kalm. TBC-vrjje afd. aanvoer be vredigend. Kaas. Aangevoerd 43 partijen Goudse en 7 partijen Leidse kaas. Prijzen: Goudse: extra kwal. 2.23 le kwal. 2.062.12, 2e kwal. 2.00 2.05, Leidse le kwal. 1.98 per kg. Handel lui. LEIDSCHENDAM, 5 Nov. Eieren. Aanvoer 17800 kipeieren. Geno teerd werd voor: 600 no 0 22.35 22 85, 3200 no 1 21.30—21.80, 2200 no 2 19.35 -20.30, 1800 no 3 17.40 —18.00, 5000 no. 4 14.50—15.25, 3500 eieren no. 5 12.8013.25, 1500 no. 6 11.55- 12.15. Verder waren aangevoerd 30 kippen 1.503.25, 15 konijnen 0.656.65. Groente. Tomaten 5-*-ll, sla 2.50—8.00, andijvie 6.00—8.30, stoofsla 1014, spinazie 2535, snij bonen f 1.14—1.26, pronkbonen 32 42, prinsessebonen 0.831.46, sprui ten 1924, bleekselderij 211, prei 8.0010.10, groene kool 6.00 7.80, rode kool 5.005.10, bloem kool 12—17 cent, uien 3.60—3.70, bospeen 12li cent, druiven 1.02 —1.03, boerenkool 911, knolselde rij 813, selderij en peterselie 4.CO—5.20. Bij PELTENBURG stond de zaak weer ^mpvol, voor RADIO'S, GRAMOFOONS, PLATEN en MUZIEK De tallozen, die er geweest zijn, kunnen 't U bevestigen. Zonder de cabines en de platenbar zou er een cacophonie een orgie van klanken zijn geweest. Nu kon iedereen rustig worden geholpen door een ijverig en hardwerkend personeel. A propos! De étalage Breestraat 109, is weer veranderd! Een show van de pas nieuw uitgebrachte toestellen van PHILIPS, ERRES, BLAU- PUNKT, FRIDOR enz. Prettige bediening, royale opvatting van service verlenen Prettige voorwaarden. PELTENBURG m! Waar je behalve in huurkoop, ook met een gerust hart •uadoil lU03f iUBjUOO I II V yr r**J Morgen op de markt brengen wij U de mooiste wol voor de laagste prijs. Brei er maar op los met wol van v. d. Bosch, de Goedkope Wolkraam. 453 f? Te huur aangeboden ruime zit-slaapkamer voor onderwijzer (es) of gepen- sionneerde in Sassenheim. Br. onder letter A aan het bureau van dit blad. 2292 Geëmailleerde keukenuitzet B. K. 89.50 Aluminium keukenuitzet 87.50 Tornado snelkookpan 39.75 R. V. tafelmessen, per zes 8.75 Geldkisten 6.50 Kop en Schotels moderne tinten 0.95 N V. v/h. Fa. BERNARD BREESTRAAT 55 sch. t.o. de Gehoorzaal MIDZA-deelnemer. heerlijk gekruid, met room boter bereid, 250 gr. 0.65 Gesorteerde Koekjes met roomboter bereid 250 gram f 0.75. 2275 Banketbakkerij v. d. BIJL BREESTRAAT 33 t.o. Postkantoor. in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau PAPENGRACHT 32 - LEIDEN De MIDZA ZAAK met reputatie Doe nu reeds Uw St. Nicolaas aankopen en U koopt rustig. U ontvangt bij aankoop van een artikel boven f5,gekocht in de maanden November en December een alleraardigste surprise. Fantastisch mooi en groot is onze Collectie Schemerlampen reeds v.a. 1.95 2.95 Wandlampen va. 3.85 4.95 enz. Huiskamer lampen va. 5.90 8.75 enz. Kronen v.a. 19.75 Salon ind. verlichting: v.a. 15.75 Acelia afwasbare lampekapp. m. trekpcndel v.a. 11.75 Colleotie Leeslampen v.a. 18.75 24.75 enz. Strijkijzer met gar 8.90 9.75 11.90 Theelichtjes va. 9.75 14.enz. Elec. Straalkachels v.a. 10.75 12.90 14.90 Ook voorradig Inventnm A.E.G., Ruton, enz. Slaapkamer verl. in glas v.a. 5.85 9.75 enz. Ganglantaarns va. 3.90 4.85 enz. Bico wasmachines v.a. 196. Ook Erres, A.E.G. Pope (voorradig) Stofzuigers in de allerbeste merken va. 117,50 Grote sort zijde en plastic kapjes in elke maat voor al Uw schemervoeten en pullen reeds v.a. 48, 98, 1.48 enz. Gratis thuisbezorgen in Leiden en omliggende gemeenten. „de uchthal" B. Raaphorst Haarlemmerstraat 293 t.o, de overdekte Tal. 26190 DIT OVERTREFT ALLES!!! JOPPERS Grote partij Melton - Zeeduffel. Houtje-touwtje. - Alle kleuren, alle maten. 36,50, 29,50, 22,50, 17,50 TWEEDJASSEN Zuiver wol, moderne dessins. 69,50, 59,50, 47,50, 39,50 WINTERJASSEN Jongens - Heren. Nieuwste dessins, enorme sortering 85, 69,50, 59,50, 49,50, 37,50 REGENJASSEN Grote fabriekspartij beige, popêline (dub bel), groene trench, R.A.F. Ideur, weerschijn twee kleuren, ook met uitritsbare-voering 59,50, 47,50, 39,50, 29,50, 24,75 JEKKERS 65,—, 57,50, 49,50, 39,50 rüüD i COSTUUMS Kamgaren, tropical, ga bardine, multi colours (ook zeer grote maten) 95,—, 67,50, 59,50, 49,50, 39,50 Gabardine JASSEN Voor damqs en heren, zuiver wol, nieuwe mo dellen, nieuwe dessins (met garantie) 89,50, 79,50, 69,50, 59,50, 49,50 COLBERTS De nieuwste dessins en modellen 55,—, 49,50, 39,50, 27,50 PANTALONS Voor meisjes, jongens en dames, winddicht. Water afstotend, vanaf PANTALONS Kamgaren, gabardine Q 7R 35,—, 29,50, 21,50, 16,75 ö,lü LEUNE - Janvossensteeg 67 - Telef. 22415

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3