Tweede Kamer heeft huurverhoging goedgekeurd Ook de bedrijfspanden aan percentages gebonden College-gelden worden verlaagd Modernste zeedijk van Europa kwam gisteren in Zeeland gereed Phase-contrast-microscoop* zijn ontdekking* van groot belang bij biologisch onderzoek Dorpshuizen in Zuid-Holland Seboorte-aankondigingen Nobelprijs voor tien Nederlanders Stijgende belangstelling voor het lager onderwijs DONDERDAG 5 NOVEMBER 1953 Jh UilLtófc COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Carry-back" voor één jaar In de Tweede Kamer waren giste ren aan de orde 25 stemmingen over de amendementen en de betrokken artikelen of onderdelen daarvan van verschillende wetsontwerpen tot wij ziging of verlaging van belastingen. Aan de orde is stemming over het amendement-Hofstra op onderdeel A van artikel 1 (handhaving speculatie winstbelasting). Het amendement wordt met 20 te gen 52 stemmen verworpen (voor stemmen P.v.d.A en CP.N.). Het amendement-Lucas en Janssen op onderdeel E van artikel 1 (betref fende invoering carry-back regeling voor een jaar) wordt met 78 tegen 4 stemmen aanvaard (C.P.N. tegen). Tevens wordt het amendement Lu- cas-Janssen op onderdeel A van arti kel II aangenomen geacht. Artikel II in zijn geheel wordt zon der hoofdelijke stemming aangeno men. De heer VAN DE WETERING (C.H.U.) zegt, zijn amendement inza ke verliescompensatie in te trekken. De amendementen-Gortzak tot in voeging van een nieuw artikel 2 bij het wetsontwerp. Verlaging Inkom stenbelasting en Loonbelasting, als mede tot invoeging van nieuw arti kel 4 werden met 77 tegen 4 stem men verworpen (comm. voor). De eindstemming wordt aangehouden. Werkgelegenheid. De artikelen van het wetsontwerp wijziging hoofdstuk XIV Rijksbegro ting 1953 (werkgelegenheidspolitiek) worden zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De heer RITMEESTER (V.V.D.) zegt, zijn amendement op het wets ontwerp coördinatie bepalingen so ciale verzekeringswetten met die van loonbelasting en vereveningsbelasting in te trekken, evenals de heer Lucas heeft gedaan. De artikelen van de coördinatie wetsontwerpen worden z.h.st. goedge keurd. De eindstemming over deze wetsontwerpen wordt aangehouden. Huurwet. Aan de orde is het wetsontwerp wijziging van de Huurwet. Op onderdeel D v^p art. I is een amendement-Bommer ingediend, dat tot strekking heeft, de huurverho ging voor bedrijfspanden te beperken tot het percentage, hetwelk voor wo ningen is voorgeschreven. De heer BOMMER (P.v.d.A.) zegt. het percen tage van 30. dat voor de huurverho ging voor bedrijfspanden is vastge steld, te hoog te achten De heer GORTZAK (Comm.) zegt, dat zijn amendement een ruimer strekking heeft dan dat van de heer Bommer. Kan het daarom niet eer der dan het amendème.it-Bomraer in stemming worden gebracht? De heer VAN LEEUWEN (V.V. D.) meent, dat men de bedrijfspan den toch anders zal moeten zien dan de woningen. Het is verkeerd om er van uit te gaan, dat enkele bedrijven niet in staat zouden zijn de huurver hoging te betalen. Een deel van de V.V.D.-fractie en spreker zelf zijn van mening, dat het standpunt van de. minister voorkeur verdient. De heer VAN VLIET (K.V.P.) zegt, zijn stem voor het amendement-Bom mer te willen motiveren. Hij kan niet mee gaan met de stel ling, dat geen schaarste aan bedrijfs panden meer zou bestaan. Hij zegt niet inconsequent te zijn, als hij van mening is, dat de huurverhoging voor woningen wel hoger had moeten zijn, maar voor bedrijfspanden niet. Het onderhoudskosten-motief kan spreker wel laten gelden voor woningen, maar het geldt veel minder voor be drijfspanden. Een winkelier zal im mers zelf zijn lekkage laten herstel len op eigen kosten; hij kan niet wachten tot de verhuurder zulks zal doen. Een verhoging van huur Yoor bedrijfspanden dient dus niiet verder te gaan dan die voor woningen. De compensatie-kwestie wijst in dezelfde richting. Met een deel van zijn fractie zal de heer Van Vliet voor het amen dement-Bommer stemmen. Hij ziet geen reden het amendement-Gortzak te steunen, dat het andere uiterste be oogt. De heer CORNELISSEN (V.V.D.) zegt, dat bij deze kwestie het weer gaat om de middenstand te steunen, die bij de regeringsvoorstellen een zware last te dragen zouden krijgen, al kan hij begrijpen, dat de huis eigenaren meer huur willen hebben. Hij pleit er voor, dat de minister de gedachte van de heer Bommer zal overnemen. De heer VAN DE WETERING (C. H.U.) zegt, het amendement niet ideaal te vinden, maar toch een voor stander er van te zijn. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, de heer WITTE, zegt de huurverhoging niet te heb ben bepleit op grond van de onder houdskosten, maar omdat we naar vrijere huren moeter.. Op dit punt heeft hij geen bestrijding gevonden, echter wel 'steeds op het punt der onderhoudskosten. De waarde van be drijfspanden hangt af. van de econo mische mogelijkheden »n die panden. Kan men in die panden de kost niet verdienen, dan zal de waarde van die panden aanzienlijk verminderen. De heer Van Vliet is inderdaad niet inconsequent als hij weer de onder- houdslasten te berde brengt. In de argumenten van de heer Van Vliet zit evenwel een tendenz, die ook de minister voor zijn argumenten zou kunnen doen gelden. Bovendien is de schaarste aan win kels in nieuwe wijken van geen waarde voor de huurverhoging van oude panden. Van overneming van het amende ment-Bommer kan geen sprake zijn. De VOORZITTER zegt, dat door de heer Bommer een amendement is in gediend dat de strekking heeft, de huuradviescommissies te ontlasten het afgeven van verklaringen omtrent onderhuurders, voor zover deze verklaringen geen zin hebben, omdat er anders dan in geval van ar tikel 18, lid 2 onder d. met de belan gen van onderhuurders geen reke ning mag worden gehouden. De heer BOMMER (P.v.d.A.) zegt, dit amendement in te dienen als com pensatie voor de schrapping door de regering in artikel 13, die hij niet be vredigend acht. Minister WITTE zegt. dit amende ment-Bommer te willen overnemen. Op artikel I heeft ie heer Bom mer een amendement ingediend, dat de strekking heeft een nieuw onder deel O in te voegen, dat tot strek king heeft een juridische verbetering aan te brengen. Minister WITTE zegt, dit amende ment te willen overnemen. Aan de orde zijn daarna de stem mingen over de amendementen in zake de wijzigingen Huurwet. Het amendement-Gortzak inzake de huurverhoging voor woningen wordt met 77 tegen 4 stemmen verworpen. (C.P.N. voor). Het amendemen'-Bommer inzake de gelijkschakeling der huurverho ging van bedrijfspanden met die voor tre woonpanden, wordt met 66 tegen stemmen aangenomen. (Tegen stemmen van de K.V.P. de heren Romme, Van Rijckevorsel, Lucas, Maan en, Kortenhorst. Janssen en Stokman; de kath. nat.-fractie, van de V.V.D. de heren Oud, Zegering Haddes, Korthals, Van Leeuwen en Ankersmit en van de C.H. de heer Van der Feltz). Vervolgens worden de wetsontwer pen inzake de belastingverlaging en wijziging van de Huur we*, alsmede die voor de coördinatie van bepalin gen loonbelasting en vereveningshef fing met die van heffingen sociale verzekering zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Hierna sluiting der vergadering. Het ligt in de bedoeling van mi nister Cals het collegegeld voor de Rijksuniversiteiten en de Technische Hogeschool terug te brengen van ƒ325 tot ƒ200 per studiejaar. De minister heeft bij de Tweede Kamer een wetsoptwerp ingediend waarin wordt voorgesteld de college gelden, die thans in een bezettings maatregel zijn geregeld, voortaan te bepalen bij Algemene Maatregel van Bestuur. In dit wetsontwerp is ook de be paling opgenomen dat voor alle stu dierichtingen het collegegeld slechts gedurende 4 studiejaren betaald behoeft te worden. Maatrege.en zijn in voorbereiding om te voorkomen dat de bijzondere universiteiten en economische ho gescholen financiële nadelen zouden ondervinden van een verlaging der collegegelden. Voor derving van in komsten uit dezen hoofde zal tijdig een compensatieregeling worden ont worpen. Tegelijkertijd heeft minister Mans- holt een wetsontwerp ingediend waarin een soortgelijke regeling wordt getroffen voor de Landbouw hogeschool. "WliiliHl In deze kaart geven wij een overzicht van de herstelwerkzaamheden aan de dijken sedert 1 Februari. Er is dui delijk te zien hoeveel werk verzet moest worden om in deze betrekkelijk korte tijd de dijken en stroomgaten alle te sluiten. Deze week is de bekroning van deze taak te verwachten met de sluiting van het laatste stroom- gat bij Ouwerkerk. Is ook dit laatste gat gesloten dan gaan al de gemalen en de vele hulpgemalen op volle kracht verder om het nog overtollige water uit de gein undeerde gebieden ten spoedigste te verdrijven. Onder grote belangstelling is gis termiddag aan de nieuwe 18 kilo meter zuidelijke dijk op Goeree en Overflakkee, lopende van Herkingen tot Sluishaven, de laatste wagen bi tumen gestort. Voor de gehele leng te was 122.000 ton bitumen nodig, dat van drie punten, waar de as Deze geweldige dijk die de modern ste van Nederland kan worden ge noemd, is thans gereed en biedt vol gens deskundigen voldoende be scherming tegen de zwaarste stor men. Wel komt er nog een laag van tien centimeter asphaltbeton over heen, doch deze afdekking wordt phaltmolens en andere installaties i voor een belangrijk deel eerst in de stonden opgesteld, werd aange- zomer van 1954 aangebracht, voerd. Begonnen met een weekproductie van 72 ton heeft men dit weten op te voeren tot 9.719 ton per week. DE NOBELPRIJS VOOR PROF. ZERNIKE De Nobelprijs is aan prof. dr. F. Zernike te Groningen verstrekt op grond van zijn theoretische en ex perimentele onderzoekingen op het gebied der physische optica en Ra ciaal voor zijn uitvinding van de phasecontrastmicroscopie. Het ligt in de bedoeling, dat prof. Zernike naar Stockholm vertrekt, om daar in het concertgebouw van de Zweedse hoofdstad, de Nobelprijs uit handen van koning Gustaaf Adolf van Zweden te ontvangen. Prof. dr. Zernike heeft voor zijn phasecontrast-microscopie reeds ver scheidene onderscheidingen ontvan- j gen. In 1950 werden zijn verdiensten erkend door zijn benoeming tot ere lid van de Engelse „Royal Micros- copial Society". In 1952 werd hem de „Rumford-medaille" toegekend. Voorts werd hij benoemd tot ere doctor in de geneeskunde aan de medische faculteit van de Rijksuni versiteit te Amsterdam. Prof. dr. F. Zernike werd op 16 Juli 1888 te Amsterdam geboren. Hij studeerde aan de gemeentelijke uni versiteit aldaar in de scheikunde. Reeds op 17 Februari 1915 promo veerde hij tot doctor in de schei kunde. Hij werd assistent van de Groninger astronoom prof. dr. J. C. Kapteyn.In datzelfde jaar werd prof. Zernike benoemd tot lector in de wiskundige natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Groningen, waar na op 1 April 1920 zijn benoeming tot hoogleraar in de theoretische na tuurkunde aan deze universiteit volgde. Prof. Zernike is geruime tijd be zig geweest aan de vervolmaking van zijn phasecontrast-microscoop, die thans door Zeiss te Jena en ook door de Nederlandse instrumenten fabriek dr. C. E. Bleeker worden ge bouwd. Het beeld in het phasecon- trastmicroscoop verschilt sterk van hetgeen men gewoonlijk in het mi croscoop waarneemt. Van biologische zijde vernemen wij over de phasecontrastmicrosco pie, dat men bij bestudering van le vend materiaal met behulp van de classieke microscopische optiek, de grote moeilijkheid ondervindt, dat er in het levende protoplasma, de eigenlijke stoffelijke drager van de levensverschijnselen, zeer weinig of geen differentiatie is waar te ne men. In het protoplasma mogelijk aanwezige structuren en kleine deel tjes verschillen onderling te weinig in hun licht-absorberend vermogen en in brekingsindex dan dat zij in het microscopisch beeld van elkaar kunnen worden onderscheiden. Aan gezien het levende protoplasma geen kleurstoffen opneemt, was men tot nu toe genoodzaakt het protoplasma door z.g. fixatie snel te doden en het daarna met kleurstoffen te behan delen. Men kan dan inderdaad al lerlei structuren in het protoplasma waarnemen, maar deze behoeven niet dezelfde te zijn als die, welke in het leven voorkomen. Zij kunnen voor een groot deel door de fixatie zijn ontstaan. Alleen reeds het feit, dat het leven onomkeerbaar heeft plaats .gemaakt voor de dood, bete kent, dat de fijne structuur wel moet zijn veranderd. Het ph as en contrast, wfarbij het voorwerp niet in z.g. cohsei'ent licht wordt waargenomen, doch in licht, dat in verschillende phasen verkeert, veroorzaakt nu, dat minieme ver schillen in brekingsindex van be standdelen van het waargenomen voorwerp in het beeld zeer sterk ge accentueerd worden, doordat zij als verschillen in kleur worden waar genomen. Zodoende kan men in le vende toestand allerlei bijzonderhe- Om de ontworteling van de plat telands jeugd tegen te gaan willen Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land jaarlijks een bedrag van 30.000 beschikbaar gesteld zien voor de bouw van ook voor de ouderen be stemde jeugd-, dorps- en, buurthui zen in gemeenten met minder dan j 20.000 zielen. i Bij dit bedrag zijn inbegrepen de kosten van herstel voor het dorps- en buurthuiswerk in het rampgebied. IN GROTE KEUZE Fa. GEYER Botermarkt 26, Leiden, Te'. 20519 In het Natuurkundig Laboratorium te Groningen werd de eerste „phase contrast microscoop", aan de uitvinder van dit toestel, Prof. Dr. F. Zernike, overhandigd. Deze aanbieding vond plaats door Mej. Dr. C. E Bleeker, namens de „Ned. Optiek en Instrumentenfabriek Dr. C. E. Bleeker", te Zeist, alwaar de microscoop werd vervaardigd. den in de cel waarnemen, die zich bij gebruik van de gewone optiek aan elke waarneming onttrekken. Het is thans b.v. mogelijk geworden de kerndeling in plantaardige cellen en in dierlijke weefselcultures tij dens het leven geheel te volgen. Tot nu toe had men dit proces slechts kunnen reconstrueren uit een reeks „momentopnamen" ontleend aan ge fixeerde en gekleurde preparaten. De nieuwe mogelijkheden, die de phasencontrastmicroscopie biedt, lij ken zó belangrijk, dat het niet zou verwonderen, zo deelde men ons mede, wanneer bij het onderzoek van het protoplasma in levende toe stand de gewone optiek geheel door bet phasencontrast zal worden ver drongen. Prof. dr. F. Zernike heeft zijn mi croscoop eigenhandig in zijn labo ratorium gemaakt. Thans worden zijn microscopen in patent vervaar digd door Zeiss te Jena en de Neder landse optiek en instrumentenfa briek dr. C. E. Bleeker te Zeist. De Nederlandse industrie heeft ter gelegenheid van het gereedko men van de eerste phasencontrast- roicroscoop, prof. Zernike dit eerste exemplaar, dat zeer groot is uitge voerd en bedoeld is voor research- werk aangeboden. Prof. Zernike, die uiteraard zeer verheugd is met zijn prijs, zal, naar liij ons vertelde, het geld gebruiken voor een paar plezierige dingen, zo wel persoonlijke als wetenschappe lijke. Onder de wetenschappelijke rekent hij de aanschaf van enige in strumenten en hulpstukken, die zo kostbaar zijn dat hij ze tot nu toe niet heeft kunnen aanschaffen. Met prof. Zernike mede hebben Dubije, hoogleraar Cornell-universi- tien Nederlanders eens de Nobelprijs teit te Ithaca (V.S.) (genaturaliseerd gekregen. NATUURKUNDE 1902 Te zamen: prof. dr. H. A. Lo- rentz, hoogleraar te Leiden en prof. dr. P. Zeeman, hoogleraar te Am sterdam. Prof. Lorentz werd 18 Juli 1853 te Arnhem geboren: hij overleed op 4 Februari 1928 te Haarlem. Prof. Zeeman werd 25 Mei 1865 te Zonne- maire geboren, ontdekte in 1896 de invloed van een magnetisch veld op de straling (Zeeman-effect). 1910 Johannes, Diederik van der Waals, hoogleraar te Amsterdam; ge boren 23 November 1837 te Leiden; vember 1930 te Utrecht; in 1883 ge in Amerika); was hoogleraar te Ber lijn; geboren 24 Maart 1884 te Maas tricht; is onderscheiden met de Rum- ford-, Faraday,, Lorentz-, Franklin- en Gibbs-medailles. GENEESKUNDE EN PHYSIOLOGIE 1924 Willem Einthoven, geboren 21 Mei 1860 te Semarang; overleden 29 September 1927 te Leiden; gepro moveerd in 1885; in 1860 hoogleraar te Leiden 1929 Christiaan Eykman, hygiënist en bacterioloog, geboren 11 Augustus 1858 te Nijkerk, overleden 5 No- overleden 8 Maart 1923 te Amster dam. 1913 Heike Kamerlingh Onnes, hoogleraar te Leiden; geboren 21 September 1853 te Groningen;' over leden 21 Februari 1926 te Leiden. SCHEIKUNDE 1901 Jacobus Hendricus van 't Hoff, scheikundige, geboren 20 Augustus 1852 te Rotterdam; overleden 1 Maart 1911 te Berlijn. In 1878 hoogleraar te Amsterdam. 1936 Petrus Joseph us Wilhelmus promoveerd te Amsterdam; officier van Gezondheid in Nedelands-Indië. VREDE 1911 Tobias Michael Carel Asser, rechtsgeleerde, geboren 28 April 1838 te Amsterdam, overleden 29 Juni 1913 te 's Gravenhage; gepromoveerd in 1860 te Leiden; hoogleraar aan de Gemeente Universiteit van Amster dam ;lid van de Raad van State, lid van het Hof van Arbitrage en advi seur bij het departement van Bui tenlandse Zaken. (Advertentie) HET MILLIOENSTE AANDEEL KON. OLIE. Bij de aan de gang zijnde conversie der ZYi pet. converteerbare obligatie lening is door de Koninklijke Neder- landsche Petroleum Maatschappij het millioenste aandeel van ƒ1.000 in haar kapitaal uitgegeven. Dit is de eerste maal dat een Ne derlandse vennootschap een geplaatst aandelenkapitaal van 1 milliard heeft bereikt. Middenstand „niet ontevreden" MAAR TOCH OOK TELEURGESTELD Nu het debat over het complex maatregelen, dat de komende huur verhoging zal compenseren en de consumptiebeperking te niet moeten doen, ten einde is, kan men zeggen, dat de middenstand redelijk niet on tevreden is over de maatregelen, die de huurverhoging en de fiscale po litiek aangaan. Maar, wanneer men blijft zien naar de lasten, welke door de loonsverhoging op belangrijke groepen blijft drukken, dan is de middenstand teleurgesteld. Aldus verklaarde men ons van de zijde van de Katholieke Middenstand. 'Met na me is men in die kringen teleurge steld, dat de Regering niet op de ver laging der vereveningsbelasting heeft willen ingaan, terwijl de Kamer toch zulke redelijke tegenvoorstellen heeft gedaan. Men begrijpt niet waarom de Regering er een „hals-kwestie" van heeft gemaakt. De katholieke Middenstand ver klaarde ons, dat de Katholieke Volks partij op uitnemende wijze de be langen van de middenstand heeft behartigd. Dit blijkt uit enkele zeer in het oog lopende gebeurtenissen. Vooreerst zijn de voorstellen, welke uiteindelijk door de Kamer worden aanvaard, heel wat gunstiger dan de aanvankelijk in Maart gedane ont werpen, al heeft juist de kleine mid denstander hiervan het minst gepro- De gemeente Hilversum, die in twee vrijwel gelijke gedeelten is gesplitst door de spoorlijn Amers foortAmsterdam kent al verschei dene jaren een probleem van spoor wegovergangen. I Op vragen in de gemeenteraad ^erd^En ver^lgens he^eH de voor heeft burgemeester Boot thans mee-" gedeeld, dat bij de begroting 1954 plannen aan de raad zullen worden voorgelegd, die ,de oplossing van het spoorwegprobleem een heel eind in de goede richting doet vorderen". Nadere gegevens verstrekte de bur gemeester nog niet, maar er zou den drie oplossingsmogelijkheden zijn: het omlaag brengen van die spoorlijn, de lijn in een ravijn leg gen of de bouw van een nieuwe grote verkeerstunnel in het hart van de gemeente bij het Stationsplein, dat ook een belangrijke verruiming behoeft. Met een en ander zijn ech ter verscheidene millioenen gemoeid. PORTEFEUILLE MET f 500,— VOOR 6,— OP VEILING GEKOCHT Op een verkoping te Schellinkhout (N.H.) kwam ook een zware leren veekopersportefeuille onder de ha mer. Voor zes gulden werd een heer uit Hoorn eigenaar van ndeze porte feuille. Hij keek in^ alle hoekjes en vakjes en vond in één daarvan een bedrag van circa vijfhonderd gulden. De portefeuille bleek tevoren door vijf personen gecontroleerd te zijn, doch niemand had het geld opge merkt. De koper heeft enkele jaren gele den op een verkoping en soortge lijke ervaring gehad. Hij kocht toen een oud kabinet; in een van de laa tjes bevond zich eveneens een be langrijk bedrag aan ge ld. zitter van de Katholieke Fractie in de Tweede Kamer Prof. Romme zelf het katholieke standpunt over de middenstand verdedigd en er aldus een beleidskwestie van gemaakt. Hij heeft dit niet overgelaten aan een der deskundigen. Voor de toekomst van de mid denstand is de Katholieke Bond ech ter niet zonder hoop op een betere regeling. Met name verwacht men, dat wanneer volgend jaar volgens de verklaring van de Regering een la ger budget kan worden verwacht, ook meer tegemoet-koming jegens de middenstand zal worden betoond. Hoewel de Katholieke Midden standsbond dus met zekere teleur stelling omtrent haar krachtig ge voerde actie vervuld is, zal hij niet nalaten voort te gaan te ijveren voor de normen, welke hij zich gesteld heeft, aldus heeft men ons verzekerd. Tegelijk echter heeft hij ook goede verwachtingen omtrent nieuwe suc cessen, omdat er dit debat in de Ka mer het einde betekent van een di rigistische politiek, welke door de so cialisten als principieel werd en nog wordt nagestreefd, door de K.V.P. en anderen slechts als een onvermijde lijke nood-politiek is aanvaard en goedgekeurd. Normale omstandighe den zijn teruggekeerd en een aan de omstandigheden aangepaste over- heidspolitiek zal kunnen worden te- gemoetgezien. In half jaar steeg leerlingental 5.3% Uit de zojuist door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubli ceerde cijfers blijkt, dat het aantal leerlingen bij het gewoon en voort gezet gewoon lager onderwijs op 16 September j.l. vergeleken met 16 Ja nuari j.l. met 70.400 was gestegen tol 1.393.900 d.i. met 5,3 pet. (in 195? stijging met 53.400 leerlingen of 4,2 pet.). Deze stijging werd veroorzaak door het hoge geboortecijfer na de oorlog, dat in een sterk verhoogd toe- latingscijfer resulteerde (1951: 211.600 leerlingen, 1952: 235.000 leer lingen en 1953: 253.500 leerlingen). De groei bij het openbaar onder wijs (7,1 pet.) was sterker dan bij de Prot. Christelijk (5,5 pet.), het Rooms-Katholiek (4,1 pet.) en het neutraal bijzonder onderwijs (5,9 pet.). Op 16 September j.l. volgde 28,4 pet. van alle leerlingen openbaar on- lerwijs tegen 28,0 pet. op 16 Januari '953 en 27,6 pet. op 16 Januari 1952. v^oor het Prot. Christelijk het Rooms- Catholiek en het neutraal bijzonder mderwijs bedroegen deze percen- ages op de genoemde data resp. 27,0-27,0-27,0-42,7-43,2-43-6 en 1,9- 1,8-1,8, aldus de persdienst van het Ministerie van Economische Zaken.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5