Op K.A.V. Moeder-morgen Onderscheiding voor voerden kinderen het woord Architect G van der Mark jubileerde en nam afscheid Burgemeester sloeg de eerste paal voor 29 nieuwe woningen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN .'ERSONEN IN EN UIT IFIDFN DINSDAG 27 OCTOBER 1953 Ufc LKILHiE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Leidse afd. kampt met „kerkennood" De K.A.V. in Leiden kampt mo menteel met dezelfde moeilijkheid als de bisschoppen van Nederland: Zij is uit alle kapellen van de stad gegroeid en daar haar vroeger toe vluchtsoord, de St. Lodewijkskerk, tot parochiekerk verheven is, kon zij haar Moedermorgen, die Zondag ge' houden werd, niet met een gezamen lijke H. Mis openen, maar moest haar leden adviseren eerst in de eigen pa rochiekerk naar de H. Mis te gaan en daarna naar het St. Antoniusclubhuis te komen voor het ontbijt en verdere viering. Nu is de K.A.V. met haar 425 leden wel niet de grootste katholieke ver eniging in Leiden, maar het verschil met de meeste andere organisaties is, dat een algemene bijeenkomst van de K.A.V. ook werkelijk „algemeen" is en dat dan het merendeel van de le den op het appéi verschijnt. Zo kon mevr. C. Uphoff-Visser ook gister morgen weer een kleine 300 leden welkom heten, maar de voorzitster maakte haar eerste praatje niet lang want de dames hadden trek! Na het ontbijt, dat in goede stem ming verorberd werd, was mevr. Up hoff echter minder kort van stof. Haar tweede en nu officiële welkom waarbij o.m. mevr. Manders-Ver- meulen, (afdelingsbestuur), mevr. Eerdmans-Clignette (Gilde), de zus ters van het Kath. Soc. Bureau en de heren Haverkorn en De Kruiff (K.A.B.) speciaal begroet werden werd gevolgd dcor een indrukwek kende lijst mededelingen. Inmiddels was de geest. adv. rec tor F. Bernefeld, binnengekomen, doch voordat deze kans kreeg de da mes toe te spreken, traden eerst twee kleine meisjes voor het voetlicht. Het bestuur van de K.A.V. had dit jaar besloten tijdens de „Moeder- morgen" het kind de hoofdrol te la ten spelen; kinderen kwamen dus op het toneel vertellen, hoe zij over hun moeders dachten. Nu, de moeders kwamen er bij dit waarin het werk van de moeder van het grote gezin beschreven werd en Treesje Brasker droeg dit samen met Sientje Montfroon op aardige wijze voor. Het voordrachtje eindigde met een versje, dat Toosje van der Voort mee kwam zingen. Toosje zou nog meer van zich laten horen, maar eerst verscheen rector Bernefeld ach ter de katheder. De rector wees de dames op het stralende voorbeeld van de Moeder der moeders; vooral in tegenslag is Maria haar grootse voorgangster, omdat Maria door haar leven bewe zen heeft, dat op aarde niets groots kan geschieden zonder lijden en op offering. En zoal? Maria volhield een voorbeeld te zijn in liefde goedheid en godsvertrouwen tot 01 der het kruis, zo hoopte de rector, dat ook de moeders van thans juist in zorgen en moeilijkheden een voorbeeld zul len zijn. Na een kopje koffie kreeg Toosje v. d. Voort haar kans en zij benuttte die volkomen. In een gebed aan Ma ria, wier beeltenis tussen kaarslicht en bloemen op het toneel stond, en in een voordrachtje, getiteld „Kin derleed", vertolkte ook zij op tref fende wijze voor de aanwezige moe ders, hoe kinderogen hen aanzien. De dames hadden tussen de bedrij ven door enkele Marialiedjes gezon gen en deze geslaagde „Moeder-mor gen" eindigde met een dankwoord dat de secr. mevr. C. Driessen-Van Djjk, namens de dames tot mevr. adj. Van der HooflE Gistermiddag vond inde cantine van de Doelenkazerne een plechtig heid plaats, tijdens welke de adjudant E. v. d. Hooff, magazijnbeheerder van het Munitie Uitrustingspark, bij gelegenheid van 36 jaar volbrachte trouwe dienst, onderscheiden werd met de verguld zilveren medaille. De uitreiking werd door het hoofd van de dienst M.U.P., de luitenant A. H. Kraan verricht en bijgewoond door de garnizoenscommandant, lt.- kol. H. W. Gerth van Wijk, enkele officieren, die bij de dienst van de onderscheiden adjudant betrokken zijn, benevens een aantal collegae van de adjudant Van den Hooff, o.m, uit Amsterdam en Den Haag. De lt. Kraan hiela een korte toe spraak, waarin hij de militaire loop baan van de adjudant memoreerde, die in 1917 als volontair in dienst ge komen is. Spr. prees vooral het goede humeur van de adjudant en wenste hem nog een paar vruchtbare dienst jaren toe. Hierna werd o.m. het woord gevoerd door de lt.-kol. Gerth van Wijk en een der collegae. De diverse toesprf-ken gingen van kleine geschenkjes verge *:ld. Ook mevr. Van der Hooff werd in de hul de betrokken; zij ontving bloemen. De heer Van der Hooff dankte aan het einde van het officiële gedeelte voor de vriendelijke woorden en de onderscheiding, waarna de heren nog gezellig bijeen bleven onder het ge- Uphoff sprak voor de vele zorgen, not van een kopje thee, waarbij het die zij ook weer aan deze dag heeft I hoogstwaarschijnlijk niet gebleven zal besteed. I zijn. Van Leiden naar Amersfoort Gisteren herdacht de heer G. v. d. I stadsarchitect in dienst getreden van Mark het feit, dat hij 25 jaar geleden de gemeente Amersfoort, waar „opinie-onderzoek' niet slecht al dit jubileum samen met zijn afscheid Mevr. Manders had voor deze gele-[van Leiden. Op 1 September is de genheid een samenspraakje gemaakt,heer Van der Mark namelijk als in gemeentedienst trad Helaas viel J hem o.a. de zorg voor de oude stad binnen de vestingmuren zal worden opgedragen Ter gelegenheid van deze HAARLEMMERMEER Geboren: Elizabeth d. van J. de Rijk en A. P. Vermeer; Aaltje d. van J. Honcoop en C. Elshout; Mariene d. van A. Filius en J. Lanser; Elsje d. van A. Verhoef en N. Brand; Jan z van A. J. Bergman en D. van An- de; Gerrit Teunis z. van J. Leen en G. E. A. van der Vlugt; Leuntje d. van J. P. van den Ochtend en G Bokhorst; Wilhelmina Johanna d. van L. W. Kok en M. M. Bakker; Nanna d. van H. L. van Dam en S. A. Kolthek; Robert z. van J. de Raadt en S. D. Mouw; Pieternella Jacoba d. van J. L. Limburg en P. J. Winter; Dirk Johannes z. van T. van Zoolingen en J. Bonke; Willem Lambertus Comelis z. van K. Schou ten en C. Treffers. Ondertrouwd: Jan van Vliet 25 j. en Jantje Driesen 23 j.; Pieter Cor- nelis van Wieringen 45 j. en Adriana van Veen 45 j.; Jacob Engel 30 j. en Neeltje van Liempt 27 j.; Adrianus Cornells de Rooij 27 j. en Catharina Elisabeth Kuijstermans. Getrouwd: Leonardus Arends en Cornelia Theresia Tulen; Jacob van Zijverden en Lijsbeth Anna Lange- reis. Overleden: Pieter Roos 77 j., we duwnaar van C. G. "Van Dorp; Anna Margaretha Bus 77 j., weduwe van N. T. Koeckhoven; Petrus Hendricus Maria Hoogervorst 5 j.; Pieter van Reeuwijk 77 j.; Edoardo Giovanni Nimis 48 j., echtgenoot van R. Mun sterman; Hendrik van der Maas 60 j., weduwnaar van D. H. Drullman. NOORD WIÏKERHOUT L T.B.K.V.O.B. Debatten over verhoging minimum prijzen De openingsbijeenkomst van dit seizoen van de afd. Noordwijker- hout van de L.T.B.— K.V.O.B. is een succes geworden Na opening door voorz. Braun werd door het assuran tiekantoor van do L.T.B. een sugges tief filmpje vertoond getiteld „Staakt het vuren'Dit was een filmpje om propaganda te maken voorzichtig met "iiur om te gaan. Na deze filmvertoning kreeg de secretaris gelegenheid een verslag voor te lezen over het tijdvak Maart 1952September 1953. In dit ver slag liet hij uitkomen dat in die tijd de K.V.O.B. geconsolideerd is. De aftredende bestuursleden wer den allen herkozen. Voor de aftre dende leden van het hoofdbestuur werden geen candidaten naar voren gebracht. De voorz. stelde vervolgens aan de orde „Behandeling voorstellen voor de a.s. najaarsvergadering van de L.T.B. en K.V.O.B.." De heer Th. Langeveld stelde voor alsnog te trachten de minimumprijzen aan merkelijk te verhogen. De voorzitter gaf als zijn mening te kennen dat de kweker, nooh de buitenlandse handel hiermede gediend zou zijn. we hebben niets, aldus de voorz. aan hoge minimumprijzen en min der export. De heer Langeveld zeide zulks niet te geloven, straks hebben we weer loonsverhoging en de minimum. Drys blijft nu reeds 50% beneden de kostprijs. Als de kosten stijgen moe ten wij meegaan. De voorz. gaf de verdediging aan gaande zijn mening over aan het sestuurslid de heer H. Hogervorst. Deze zeide dat, indien de minimum prijs laag blijft, de export altijd nog surplus wordt anders te groot en de kweker zal dan toch moeten beta len. Het werd verder een langdra dige discussie, waarin de tegenstel ling kwekerexporteur weer eens naar voren kwam De voorz. maakte er een eind aan door tegen de heer Langeveld te zeggen, dat hij er een voorstel van kon maken Deze laat ste zei nog eens uitdrukkelijk voor te zijn. Het is echter niet zóver ge komen, dat de vergadering besloot dit voorstel in te dienen. De voorz. deelde mede dat bin nenkort weer een oogstdankda? zal worden gehouden met een H. Mis 's morgens, daarna ontbijt en 's avonds feest voor de leden en da mes. Veel critiek werd door de aan wezigen geuit op de organisatie van de feestavond vorig iaar. Het be stuur beloofde maatregelen te zullen nemen dat de feestavond voor de leden zo aangenaam mogelijk zal verlopen. De geest. adv. pastoor van der Waarden, nam de gelegenheid te baat de leden die in de Sint. Jozef parochie wonen te bedanken voor alles wat zij hebben gedaan om de veiling voor de kerk te doen slagen. In zijn dank betrok de pastoor ook het veilingcomité. Vervolgens werd het 2e filmpje afgedraaid getiteld „Nieuw land" documentaire over de drooglegging van de Noord-Oost-polder. Raadsvergadering Vrijdagavond a.s. komt de raad der gemeente Noordwijkerhout in vergadering bij een. De agenda vermeldt o.m. con versie van geldleningen Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een salarisregeling voor een maatschap pelijk werkster en voor een tech nisch ambtenaar bij openbare wer- NOORDWTTK Straten-aanleg op de Golfveld-ter- reinen. Doordat zich op de v.m. Golfveld-terreinen een verheugende bouwactiviteit heeft ontwikkeld en ei reeds 64 woningen tot stand zijn ge komen, terwijl spoeoig met de reeds 56 aanbesteedde woningen zal worden begonnen, is het noodzakelijk over te gaan tot het doortrekken van reeds bestaande straten en nog de aanleg van nag te projecteren straten. Voor deze werkzaamheden zullen B. en W. een crediet van 256.500.— bij de raad aanvragen. Middagsluiting voor Groenten- en Fruithandelaren. Door een aantal groentenhandelaxen is bij B. en W. een verzoek ingediend te bevorderen, dat de verplichte winkelsluiting op Dinsdagmiddag voor deze branche op Woensdagmiddag wordt gesteld. Motivering hiervan is, dat de groen- tenveilingen op Maandag na 12 uur beginnen te veilen en de kleinhan delaren op deze dag dus geen waren aan de klanten kimmen afleveren. Deze middag is dus practisch verlo ren, maar Dinsdags is het zoveel drukker, waardoor een middagslui ting op die dag tot veel bezwaar aan leiding geeft. De plaatselijke Midden stands Centrale, die over deze zaak adviseert, hebben mede op het oog van controle door de politie, B. en W. er op gewezen, dat het logischer zou zijn om de sluitingsmiddag voor deze branche op Maandagmiddag te stellen. In overleg en met goedvin den van de ondertekenaars van ge noemd verzoekschrift wordt thans verzocht de verplichte sluiting voor de groenten- er. fruithandelaren op een gaatje ervoor kan vinden. Het Maandagmiddag te stellen. droeve en verheugende samenval van vertrek en jubileum werd gis termiddag een receptie gehouden in het Gulden Vlies. De stemming was echter zeer ge animeerd en menige oude herinne ring aan de Leidse tijd van de heer Van der Mark werd opgehaald. In 1928 kwam hij als technisch ambte naar, en aesthetisch adviseur in dienst van de gemeente Leiden. Als drager van deze ietwat stroef klin kende betiteling wist de heer Van der Mark op fantasierijke, doch ver antwoorde wijze, zorg te dragen vodr de schoonheid van onze stad. Zijn verdiensten voor oud-Leiden zijn legio en menig monument bleef door zijn toedoen behouden. Velen zullen zich dankbaar zijn rondleidingen door onze oude stad, die hij zeer goed kende, herinneren. Dit alles behoort nu echter tot het verle den en gisteren waren zijn vele in Leiden verworven vrienden bijeen gekomen, om voor het laatst de din gen van toen met hem te kunnen bepraten. Onder de aanwezigen merkten wij op: Wethouder D. v. d. Kwaak, na mens het Gemeentebestuur; Ir. D Y. Lem, adj. dir. van de Gemeentewer ken; Dr. T P. Sevensma en de heer A. Bicker Caarten als vertegenwoor digers van Oud-Leiden en drs. Van Wessum, dir. van de Lakenhal. LEIDSE UNIVERSITEIT. TENTOONSTELLING IN HET PRENTENKABINET. Van 2 t.m. 21 November a.s. zal het Prentenkabinet der Rijksuniver siteit te Leiden een tentoonstelling gehouden worden van prenten en gouaches door Harry Disberg. De ten toonstelling zal iedere werkdag van 2 tot 5 uur geopend zijn. BENOEMINGEN aAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT. Dr. S. J. van Oostrom, wetenschap pelijk hoofdambtenaar tevens lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden, is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. Hij is benoemd tot lector der faculteit der wis- en natuurkunde aan de zelfde universiteit om onderwijs te geven in de systematische plant kunde. Dr. K. Michielse is opgedragen in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden onderwijs te geven in de microscopische anato- GOUDEN DOCTORAAT. Op Woensdag 28 October a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde ren, dr H. J. E. Endepols, oud-rec- tot doctor in de Nederlandse lette- tor van het gemeentelijk gymnasium te Maastricht en wonende aldaar. KINDERFEEST VAN SPEELTUINVERENIGING „WESTERKWARTIER". De viering van het zilveren jubi leum v. d. speeltuinvereniging „Wes. terkwartier" is Zaterdagmiddag in 't clubhuis ten Katestraat begonnen met het eerste kinderfeest voor de kinderen van 4 tot 8 jaar. Er waren 200 kinderen aanwezig. De voorzitter van de jubileum-commissie opende deze middag. liet feest werd ge opend door de heer Gé Heynen met zijn gezelschap en de heer Van Hel- voirt accordeonnist. De liedjes wer den door de kinderen medegezongen. Ook de goocheltoeren vielen buiten gewoon in de smaak Daarna traden de zuster Kunen op als slangenkin deren. In de pauze werden de kin deren volop getracteerd op limonade en gebak. Na de pauze was er nog een prachtige poppenkastvoorstelling. De kinderen kregen na afloop nog een aardigheidje mee. „ONS GENOEGEN" GAF GENOEGLIJK EAVOND. In het clubhuis van de speeltuin vereniging „Oosterkwartier" werd Zaterdagavond dooi de toneelgroep van de «'olkstuinverenfging „Ons Ge noegen" een feestavond gehouden, die het debuut betekende van de vier jaren geleden opgerichte groep. De heren Veldhuyzen, voorz van de to neelgroep, en Zaalberg, voorz. van „Ons Genoegen" spraken aan het be. gin van de avond waarna de toneel vereniging met twee stukjes op de planken verscheen, getiteld „Jonas helpt" en „Macht der vrouw". Het spel was van een dergelijk gehalte, dat men kan spreken van een voor zichtig begin, dat mogelijkheden voor de toekomst biedt. Burgerlijke Stand Geboren: Leendert Peter z. van W. Freke en W. F. M. Gressie. Ever- dina Maria Elisabeth d. van A. van Oosten en E. Azier. Abraham Jaco bus z. van A Siera en A. A. Schou ten. Robert Victor z. van H. K, Arends en J. C G. v. d. Linden. Christina d. van S Platteel en E. v. d. Linden. Hway-Li d. van K. H. Tan en H. L. N Liem. Overleden: A. M. J. van Dormolen wed. v. Theling 69 j. M M. Holle- Geslaagd voor het candidaatsexa- beek huisvr. van: van Es 69 j. Gehuwd: Jonkhr A. R. P. van Kin- I schot en J. M. Termij telen. N.V. Leidse Bouwvereniging Hedenmorgen heeft burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot aan de Leuvenstraat de eerste paal geslagen voor 29 eengezinswoningen, die ge bouwd worden door de N.V. Leidse Bouwvereniging. Indien de weersom standigheden meewerken, hoopt de fa. Huurman, die de door architect ir. P. M. Schutte ontworpen woningen bouwt, het werk in Mei as. gereed te hebben. De huur van deze wonin gen zal ongeveer 9 gulden per week bedragen. De N.V. Leidsche Bouwvereniging is de oudste Leidse woningbouwver eniging. Zij werd in 1873 door enige Leidenaars opgericht met het doel woningen te bouwen voor het deel van de stedelijke bevolking, dat sociaal gezien hieraan de meeste behoefte had. Met het maatschappe lijk doel voorop beijverde de vereni ging zich de huren zo laag mogelijk te houden hetgeen mogelijk was, omdat men geen winst nastreefde. De laatste oorlog heeft de vereni ging zeer zwaar getroffen. Om te be ginnen werden er 101 woningen tus sen Morsweg en Stationsweg vernield bij het bombardement in December 1944, waarna de rest van dit complex gesloopt werd in verband met het spoorwegplan. De vereniging beschikt thans nog over ruim 200 woningen in de Staalwfjkstraat en omgeving. Het nieuwe plan wordt uitgevoerd zonder bijzondere overheidssteun; het werk komt wel in aanmerking voor de normale herbouwfinanciering krachtens de wet op de materiële oor logsschade. De huizen zullen bene den een grote woonkamer bevatten en boven drie slaapkamers met een lavet. Zij zijn berekend op gezinnen van 5 6 personen. Alle huizen krij gen een flinke stenen schuur. Het complex wordt gebouwd in een driehoek. Aan de voorzijde zul len de huizen een gemeenschappelijke groenstrook krijgen en achter afzon derlijke tuinen. Bovendien zullen de drie blokken een driehoekige ruimte omsluiten, die als gemeenschappelijke tuin wordt ingericht. Nato bezien in kader van V.N. Op de Zaterdagavond in het Schuttershof gehouden bijeenkomst van de Ver. voor Int. Rechtsorde, sprak mr. Nord over de Nato in het kader van de V.N. gezien. Mr. Nord leidde zijn toespraak in met een vraag Past een behande ling van de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie in het kader van de Dag de Verenigde Naties. Mag men de Nato zien als een onderdeel van de V.N.? Spreker motiveerde ver volgens, waarom men Nato of Navo juist moet zien als een on derdeel van de V.N.. Ten eerste is Nato volgens art. 52 van het Hand vest legaal, zijnde een onderling ver drag voor collectieve beveiliging Ten tweede is er de practische recht vaardiging, dat met het aanbrengen van een evenwicht, een gevaar, dat onze gehele levenswijze en onze principes, alsmede zie achter het Gordijn onze persoonlijke vrij heid bedreigt, de vrede gediend is binnen het kader van de V.N. schreven. Spr. ging vervolgens in op de be handeling door de conferentie van Kopenhagen van twee voorname pun ten: 1. De uitbreiding van de samen werking in Nato tot meer dan mili taire samenwerking, conform art. 2 van het verdrag. 2. De ontwikkeling van Europa in de Atlantische ge meenschap, zoals deze noodzakelij kerwijs moet plaatsvinden. Op deze beide punten heeft de conferentie in grote lijnen overeen stemming bereikt. In dit verband was er een voorstel van de Nederlandse delegatie, gevolgd door een Noors Voorstel, door de Ver. Staten ge amendeerd, dat resulteerde in de conclusie, dat in Nato een vertegen woordiging moet komen van parle mentsleden uit de Nato-landen. De toespraak werd gevolgd door een discussie, waarna men pauzeer de om vervolgens het herdenken van de oprichting van de nieuwe volker organisatie te besluiten met het luis teren naar de stijlvolle declamatie van mevr. M. J. HeeromaSoete- kouw: Gevestigd in de week van 19 tot enwisga, Lorentzkade 56; B. Teusink en met 24 October. L. A R. A. A. M. Al- fam., KM kwartiermeester. Suringar- straat 1; A. G. van der Vlugt, servcer- lard, Zoeterw.singel 97; W. Bekooy, marechaussee, Haarl.str. 184a; M. Berk hout, med. analyste, Kaasmarkt 3; F. Booi, 11.. verpleegster, Rijnsb.weg 10; S. Broekhuizen en fam., machinist, Akker hof 56; C. Cazemier, arts, Rijnsburger- weg 10; M. G. A Chambry, Cobertstr. 75; P. J. Cramer, Witte Rozenstr. 2a; N. Dekker en fam. .militair, Schoolsteeg 13a; E. Dreef, Atjehstraat 10; A Dijk stra, Fagelstr. 38; J. M. Eckhardt en fam. marinier, Boshuizerkade 47; J. A. van Leeuwen—Van den Eikhoff, Toussaint- kade 43; W. Fontein. Botermarkt 15; E. Gelderman, Witte Singel 92; J. Bouw- mannVan Ginkel, Storm Buysingstr. 26; R. Goedbloed, arts, Boerhaavelaan 34; L. Goossens, los arbeider, Coomhert- straat 41; G. Gressie, Kaarsenmakers- straat 7; C. Griekspoor en fam., tuinder, Tollensstr. 8; J. Groothedde, matroos II KM, Hoge Morsweg 132; W. Hardeman en fam., handelsreiziger, Boerhaavelaan 35; E. B. den Hartog, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. W. M. Hermans, Rijns- burgerweg 189; J. van den Heuvel, hof meester KM, Noordeinde 2a; A. M. van Hulst, monteur, Ambonstr. 1; J. Kes- sels, korporaal kok, Morsstr. 62-64; I. M. Kikkert, 1.1. verpleegster, Meenstr. 2; M. SiebertDe Koning, Voorstr. 53; C. Kuijt, transportarb., Oosterdwarsstr. 8A; R. J. Kylstra, Oude Vest 155; W. van der Ley, sergeant KL, Plantage 4; A. C. Lommertzen, Stadhouderslaan 19; D. T. Meursing, Boerhaavelaan 51; E. H. de Meijer, Cronesteinkade 4; C. Roefstra Meijvogel en fam., langegracht 30; A H. M. Mol, Rapenburg 62; J. M. van der Most. Noordeinde 52; G. A Neuteboom, handlanger. Paul Krugerstr. 7; C. A J. M. Omtzigt, Rijnsb.weg 189; D. Papma, 3 Octoberstr. 45a; J. C. Riemersma, Leeuwerikstr. 10; J. H. N. Schneider en fam., koopman in de oude mat, a.b. w.s. „Elisabeth" ligpl. Utr. Jaagpad; A. M. Slager, Apothekersdijk 14; J. G. van der Sman, Braassemerstr. 2; E. de Smit, Ra penburg 131; C. PeetSmits, Maredijk 149; H. J. A van der Spek, huishoudster. Stadhouderslaan 25; E. Springer. 1.1. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; A. B. A. Tasche, Cobetstr. 8; R. A. E. van Ter ster, Voorstr. 2; W. C. van der Voort, grondwerker, Morsweg 146a; C. J. Vree- denburgh, Stieltjesstr. 47; S. de Vries, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. M. v. Wingerde, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; D. J. M. Zwegers, drogist, Fagel- straat 20. Vertrokken In de week van 19 tot en met 24 October. F. Akkerman, Rijns burgerweg 31e, Wageningen, Harnjes- weg 41; T. Bakker, W. Pyrmontstr. 14, Nieuwveen, Dorpsstr. 25; W. Quartero— Van Beest en fam., Calandstr. 65, Indo nesië; W. P. M. Berbee en fam, Lage Morsweg 38, Noordwijk, St. Jeroensweg 42; L. J. Best, Noordeindsplein 8a, Am sterdam. Mariotteplein 43bov.; E. A. M. Bik, Apoth.dijk 30, Australië; B. H. Bil- derbeek en fam.. Vaartkade 3, Leeuwar den, Telemanstr. 34; M. Bink, Kortenaer- straat 52, Eist, Griftdijk 79; A. J. van Dijck, Nachtegaallaan 6, Ede Gld., Erica laan 3; A. P. Favier, Kortenaerstr. 85, Zutphen, Martinetsingel 19; G. Vermeu lenGeuke en fam., P. Krugerstr. 29. Wassenaar, Rozensteinstr. 33; J. de Goede, Garenmarkt 44. Bussum, Gode lindestraat 8; A. B. Goddijn, Merelstr. 42, Verenigde Staten van N. Amerika; R. E. de Grave, Kagerstr. 16, 's Graven- hage, Beukstr. 74; E. A. Grosz, Rijnsb. weg 29a, Rijswijk ZH, Lijsterbeslaan 2; A. de Gunst, Reitzstr. 11, Bussum, Ko ningslaan 34; H. E. de Haan, L. Rijndijk 134, Wieringermeer, Kerkstr. 65; F. Har- tevelt, W. Rozenstr. 26, Haarlem, Joh. de Breukstr. 13; T. J. van Hasselt, Rood- borsstraat 40, Amsterdam, v. Breestraat 168 hs.; C. J. v. WuijckhuiseDen Hee- ten, Fruinlaan 7, Amsterdam, Zocherstr. 56; J. Jansen, Sumatrastr. 35, Heenvliet, Vissersdijk 70; J. A de Jong, P. J. Blok- straat 23, Alkemade, Burg. v. Wichen- laan 2; H. Klein en fam., Bronkhorststr. 53, Zuid Afrika; L. de Kier, Nwe Rijn 45a, Amsterdam, Watteaustr. 5 III; P. Knobbe, Voorstr. 53, Arnhem, Klarend.- weg 456; J. Kollaard, H. de Grootstr. 10, Gorinchem, H. de Grootstr. 10; A. van Leeuwen, Seringenstr. 37a, Amsterdam, Morssingel 9, Bergen op Zoom, Zand straat 129a; J. RedelLoogman, Middel stegracht 159, Noordwijk, Voorstraat 74 M. A. H. v. RijsingeMaat, Fagelstr. 47, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 58; C. M. Maesen, Groenhovenstr. Haarlem, L. de Colignylaan 18; E. Mar- bus, Tesselschadestr. 40a, Wassenaar, L. Kerkdam 59; M. K. v. d. HeuvelMon- tagne en fam., Os en Paardenlaan Noordwijk, v. Leeuwenstr. 17; J. T. J. d. Nol, Morsstr. 62-64, 's Gravenhage, Amazonestr. 105; C. D. Ooft, Gerecht 14a, Oegstgeest, Rhijng.str.vreg 23; E. Oostendorp en fam., Krauwelsteeg la, Delft, M. v. Duystlaan 4; H. M. Opdam en fam., a.b. „Heieen", ligg. Maresingel, Zoeterwoude, Swetkade 7; P. T. Penne- kamp, H. de Vriesstr. 74, Venhuizen, Westerk.weg 6; J. H. Planje, Herenstr. 31, Aalsmeer, Stommeerkade 24; E. E. H. BolVan Popta, Rapenburg 57, In donesië; E. van Putten, Morsweg 111, 's Gravenhage, Pr. Mauritsplein 12; P. Pljnaken, Herenstr. 123, Dordrecht, Noordendijk 157 zw.; A. J. G. M. Rik sen, Morsweg 6a, Dongen, K. v. R.str. 22; J. P. van Roon, Morsweg 24, Amster dam, Weesperzijde 128II; A A. de Rui ter en fam., Roodb.str. 21, Noordwijk, St. Jeroensweg 38; P. de Ruiter en fam., Hansenstr. 44a. Hoorn, Spitsbergenstr. 8 bv.; J. van Rij, Morsweg 7a, Canada; A. O. Schilp, Morsweg 138, Vemigde St. van Noord Amerika; J. W. Semeijns de Vries van Doesburgh, Rapenburg 47, 's Gravenhage, Sportlaan 121; P. Sirag, Rijnsb.weg 183, Noordwijk, Jac. Urlus- straat 40; M. Smit en fam., Papengracht 17, Oegstgeest, Nassaulaan 32; E. J. C. M. van Son, Rijnsb.weg 10, Schiedam, Nas saulaan 75; Wed. M. v. DrunenVan Tyijl, Munnikenstr. 72, Texel, Kruis Koog "C 30; T. Twigt en fam., De Gene- stetstraat 17, Hillegom, Pr. Hendrikstr. 8; G. M. ThonenVan Uden, Borneostr. 38a, Eindhoven, C. de Roystr. 19; T. J. Valk, Kernstr. 19, Duitsland; Jonkvr. V. H. de Vilïeneuve en fam., Rijnsb.weg 161, Rotterdam, Groene Zoom 251; R. A. Vroom, Groenhovenstr. 13, Arnhem, B. Zweerslaan 77; A. J. A. M. Warning, Nieuwe Rijn 80a, Nieuw Zeeland; J. A. Weber, Papengracht 20, Bodegraven, Wilhelminastr. 57; K. J. Westra, Zoeter- oudsesingel 93, Utrecht. Mijdr.str. 22; P. A. Wijdeveld, Schelpenkade 35, Den Helder, v. d. D. v. Maasdamstr. 30; C. Wijnen, Kam. Onneslaan 42, Edam, Baanstr. 19: S. G. van Zilt, De Goeji Prinsengracht 24 hs.; W. G. W. Loggers, straat 8, 's Gravenhage, Ged. Burgwal 4a. Marktberichten LEIDEN, 27 Oct. Vette varkens. Aanvoer 447 stuks: Zware 191 198; lichte 185—190; zouters 180—184; zeugen 175185. Handel stug, enkele boven notering. BODEGRAVEN, 27 Oct. Vee. Aanvoer 149 partijen. Prijzen: 1ste kwaliteit 2.122.18, 2de kaliteit 2.052.11, extra kwaliteit 2.35 per kg. Handel flauw. ROTTERDAM, 26 October. Vee. Aanvoer 4734 (6689) stuks; 600 vette koeien, 1569 (434) gebruiksvee, 130 vette kalveren, 339 (185) graskalve ren, 819 nuchtere kalveren, 166 var kens, 343 biggen, 147 paarden, 22 veulens, 560 schapen, 39 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.56 2.70, 2.42—2.56, 2.08—2.24 en vette kalveren f 2.4*02.50, 2.252.40, 2.102.25 per kg.; graskalveren 340290225, nuchtere kalveren 575144, biggen 444034 per stuk, slachtpaaraen 1.70, 1.65, 1.60 per kg. levend gewicht; scha pen 958575, lammeren J 86 76—66, kalf- en melkkoeien 1075 925—750, varekoeien 700—600—550, vaarzen 800700575, pinken 525475375 per stuk. vettq koeien aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen als gisteren, prima's boven no tering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlot, pry zen constant; graskalveren aanvoer even kleiner, handel goed, vooral voor slachtvee iets hoger in prijs; nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, handel levendig, ruim prijshoudend; biggen aanvoer groier, handel stroef, niet ge heel prijshoudend; slachtpaarden aan- voer als vorige week, handel kalm, prijzen als vorige week; schapen en lammeren flinke aanvoer, handel goed, prijshoudend; kalf- en melk koeien aanvoer even meer, handel levendig, prijzen iets stijver; vare koeien aanvoer gewoon, handel kalm prijzen onveranderd; vaarzen en pin ken aanvoer iets minder, handel re delijk, prijzen constant. TBC-vrij aanvoer even groter, handel leven dig, ruim prijshoudend. ROELOFARENDSVEEN, 26 Oct. Bloemen. Trosrayonanten ƒ0.29 0.48, Goldfinder 0.10—0.27, Mosquito ƒ0.09—0.15, Gem. ƒ0.08—0.17, Hurri cane ƒ0.10—0.21, Beryl ƒ0.14—0.32, Horwood 0.160.30, Cydonia 0.10 —0.19, Chastity ƒ0.08—0.17, Crims Champion 0.17—0.37, Snowfall 0.10 —0.19, Mary 0.14—0.20, Migoli ƒ0.16 0.29, Harmonious 0.180.27, Ascet ƒ0.16—0.23, Perfection ƒ0.19—0.31, Corncob 0.160.32, Minerva 0.24 0.31, Blossom ƒ0.26—0.30, Alfretton ƒ0.18—0.27, Chatswcrth ƒ0.10—0.17, Stella ƒ0.19—0.30. Freesia's ƒ0.19— 0.30, Anemonen 0.170.23 p. bos; Rayonanten 0.060.14, Perfection 0.03—0.08, Chocod 0.03—0.08, Cham pion 0.040.07, Loveliness 0.04 0.06, Monument 0.080.22, Alfret ton 0.030.06, Southdown Pink 0.080.14, Millersdale 0.030.05, Corncob 0.040.07, Anjers 0.06— 0.12 per stuk. Groente. Aardbeien 0.63 0.89, idem afd. 0.370.52 per 2 ons, Kropsla 2.507.Andijvie 6— 9—, Bloemkool 816.Spruit- kool 16.Uien 45.Tomaten A ƒ89—123.—idem B 62—92.— idem C ƒ71—115.—idem CC 51 89.idem bonken 4457.idem afw. 20—66.Kassnijbonen 78 93.idem stek 4451.Pronkbo- nen 13.per 100 kg. TRE AAR 26 Oct. Groente. Kas snijbonen 7.508.idem stek 5.20, witte pronkers 12.704.20, idem II ƒ1.60—2.20, peulen ƒ3.80—3.90, alles per 10 kg., tomaten A export 0.72 1.16, idem B 0.62—0.86, idem C ƒ0.66—1.03, idem CC 0.47—0.56, to maten A 0.31—4).65, idem B 0.44 0.64, idem C 0.200.53, idem CC 0.200.25, idem bonken 0.20 0.33, idem afw. Q.230.40, andijvie 0.0G—0.09, witlof I 0.45—0.46, idem II 0.33, groene kool 0.060.07, sav. kool 0.050.06, rode kool 0.07, prei 0.080.09, uien 0.04, waspeen 0.080.12, kroten 0.06, alLes per kg.; witte kool ƒ3.50 per 100 kg.; sla 0.03—0.04, bloemkool 0.08—0.20, knolselderij 0.07, alles per stuk; bospeen 0.080.10 per bos; druiven 0.48 per Yz kg. Peren: Zwijndrechtse wijnpeer 0.13 per kg. VINKEVEEN, 26 Oct. Groente. Waspeen ƒ0.080.12, groene kool 0.060.09, spinazie 0.250.30, to maten 0.36—0.62, pronkbenen 0.32 0.35, andijvie 0.060.09 rode kool ƒ0.08, kassnijbonen 0.771.01, prei ƒ0.100.11, postelein ƒ0.18, stambo- nen 0.62, witlof I 0.450.46, wit lof II ƒ0.24—0.38 per kg.; sla ƒ0.03— 0.06, bloemkool ƒ0.080.21, bleeksel derij 0.030.07, knolselderij 0.07 per stuk; peen 0.080.15 per bos.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3